Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Říjen 2008

Captain America

28. října 2008 v 22:48 Captain America comics - hrdinové

Captain America
Pravé jméno- Steve Rogers

Bývalé identity- Nomad, The Captain, Steven
Grant Rogers, Roger Stevens,
Yeoman America, The Sentinel of
liberty, Star-Spangled Avenger

Národnost- americká

Váha- 108kg

Výška- 189cm

Barva očí- modrá

Barva vlasů- blond

Poprvé spatřen- Captain America comics 1

Schopnosti-
Captain představuje vrchol lidských schopností a dovedností. Je velice inteligentní, rychlí, pohybliví, silný a mnoho vydrží. Speciální vzorec, který byl na něj použit zlepšil všechny lidské přednosti na maximum. Dokonce i jeho reflexy jsou bleskově rychlé.

Životopis-

Steve Rogers se chce přidat k armádě a bojovat v Druhé světové válce po boku svých přátel. Kvůli jeho kondici a celkovému zdravotnímu vyšetření mu to ale není dovoleno. Jeden generál mu ale nabídne jinou možnost. Stane se pokusným člověkem v programu amerických super-vojáků. Steve souhlasí. Vědec jménem Einstein mu injektuje speciální sérum a změna proběhne okamžitě. V Steveově těle se naráz rozvine a vytvoří mnoho nových buněk. Je teď na vrcholu ve všech lidských aspektech a vlastnostech. Stane se z něj Captain America. Jenže jeden z přísedících je nacistický špeh a zastřelí vědce a tím zničí možnost na vytvoření dalších jako je Steve. Cap ho dostane a hned se stane lovcem špehů. Hned na to se k němu připojí mladík jménem Bucky, který ho jednou odhalí, když si Steve bere kostým. Vytvoří společně tým. Dohromady se hned postarají o několik hrozeb, jako je Rathcone, nebo Red Skull.(Captain America comics 1)

Captain America se probere a zjistí, že nad ním stojí všichni Avengers. Ti mu řeknou, že druhá světová válka již dávno skončila a on, že byl zamrzlý v ledu. Jeho zdrtí smrt jeho parťáka Buckyho. Poté jde na obhlídku města. Najedenou jde kolem soch Avengers v životní velikosti. Poté za ním přiběhne Ricky Jones a řekne mu, že to nejsou sochy, ale že někdo Avengers proměnil v kámen. Captain je chce zachránit a Namor mu přislíbí pomoc. Cap nakonec zločince porazí a jeho zbraní zvrátí účinek zkamenění.(Avengers 4)

Avengers se dozví o nebezpečí v podzemí. Zjistí, že se jedná o lávové lidi. Thor je jediný kdo se k nim dokáže dostat, ale nakonec Avengers zvítězí s malou pomocí Hulka.(Avengers 5)
Captain America comics 1

28. října 2008 v 22:35 Captain America comics - příběhyNázev- Seznamte se……Captain America (1.příběh)
            žádný (2.příběh)
            žádný (3.příběh)
            Hádanka jménem Red Skull (4.příběh)

Datum vydání- březen 1941

Příběh-

1.příběh

Píše se rok 1941 a zuří Druhá světová válka. Amerika připravuje svoje vojáky na konfrontaci v Evropě. Zatím jsou ale slepí vůči nebezpečí zevnitř. Několik cizích špionů se přidá k americké armádě a sabotuje veškeré mise a ničí továrny. Prezident spojených států svolá svůj štáb a chce vysvětlení. Ministr obrany řekne, že s tím nelze nic dělat, protože je armáda prolezlá špehy, tak se nedá nikomu věřit. Prezident řekne, že to chce radikální řešení. Nechá si zavolat pana Grovera. Pan Grover přijde a prezident všem vysvětlí, že tento pán má velmi zajímavý plán. Nejlepší pohlaváři si na sebe vezmou civilní oblečení a jednou s ním do centra k malému povozničenému obchodu s rekvizitami. Když vejdou dovnitř, tak pokladní sáhne po zbrani,ale pan Grover mu vysvětlí, proč jsou zde. Pokladní je odvede do tajných dveří. Pokladní je stará ošklivá bába. Ta jim řekne, že formule je již konečně připravena. Všichni sejdou dolů po schodech do tajné a vysoce dobře vybavené laboratoře. Tam si sednou a pokladní sundá masku a je to nádherná žena, tedy přesněji agentka X-13. Všichni sedí a sledují co se děje za sklem. Ta stojí nějaký vědec a do místnosti vejde voják svlečený do půl těla. Vědec mu řekne, že se není čeho bát a že se stane zachráncem Ameriky. Vědec injektuje vojákovi speciální sérum. Voják se
všem začne měnit před očima. Vědec řekne, že včera vojákům chtěl dobrovolně do armády, ale nevzali ho, kvůli jeho fyzické kondici. Jeho šance na službu vlasti byla pryč. Jenže dnes dostane šanci mnohem lepší. Voják je najednou mnohem svalnatější než předtím. Vědec řekne, že se v jeho těle naráz rozvinulo mnoho nových buněk. Svalových, nervových a jiných. Je tedy chytřejší, silnější, pohyblivější, prostě na vrcholu lidských vlastností. Budou mu říkat Captain America, protože skrze něj si Amerika dobude zpátky svou čest. Nevědí ale, že jeden z přísedících pohlavárů je ve skutečnosti tajný člen gestapa. Ten si řekne, že tohle zašlo až moc daleko. Vytáhne pistoli a zastřelí vědce jménem Erskine. Pak zastřelí ještě Grovera a zničí veškeré zbytky séra. Captain na něj skočí. Dá mu pěstí a prohodí ho sklem na přístroje vzadu. Milióny voltů ho přímo usmaží. S Erskinem zemřel i vzorec na super-vojáka. Captain tedy zůstane jediným super-vojákem. Stane se z něj hned lovec špehů číslo jedna. Celá země si o něm povídá. Jeden chlapec fungující u armády jen jako maskot se jménem Bucky přiběhne za velitelem svého regimentu jménem Steve Rogers a začne mu vyprávět, co četl o Captainovi v novinách. Pak řekne, že by chtěl být jako on. Steve Rogers mu řekne, že by klidně mohl. Večer jde Bucky zase za Stevem a najde ho v jeho stanu, jak si na sebe bere oblek Captaina. Steve mu řekne, že je neskutečný slídil a teď odhalil jeho tajemství. Bucky neví, co má říct. Cap mu řekne, že to bude jejich tajemství a to z nich dělá parťáky. Tak se Buckymu splnil sen a může bojovat bok po boku s Captainem.

2.příběh

Všude po městě jsou plakáty na show dvou mužů. jednoho velkého a druhého malého, kteří údajně umí předvídat budoucnost. Plno lidí na jejich show přijde. Ten velký, jménem Sando se soustředí a pak řekne tomu malému, jménem Omar, aby jim řekl, co vidí. Omar řekne, že se stane velké nehoda na jedné jejich vojenské základně. V tu samou chvíli se ta nehoda opravdu stane. Steve a Bucky o tom čtou v novinách a řeknou si, že to je dost podezřelé. Rozhodnou se jít také na jedno představení. Show začne a Steve s Buckym sedí v hledišti. Omar předpovídá, že jeden
z mostů ve městě se brzy zřítí. Cap a Bucky tam vyrazí a zrovna, když tam doběhnou, tak se most zřítí i s auty. Cap a Bucky se vrátí zpět a skočí na jeviště. Cap chytne Sanda a začne ho vyslýchat. Omar se dá na útěk a Bucky běží za ním. Sando nechce nic říct a tak ho Captain omráčí. Najednou uslyší ženský křik přicházející ze zákulisí. Jde se tam podívat. Uvnitř najde několik nacistů, jak drží ženu jménem Betty Ross a Buckyho. Je tam i Omar. Betty se představí a řekne, že ti dva chlapi, co jako umějí předpovídat budoucnost jsou jen nacisti, co ty nehody sami obstarali. Cap řekne, že to potřeboval vědět. Praští štítem toho nacistu, který stojí nejblíže. V tom Bucky přehodí přes rameno toho stojícího za ním a o zbytek se postará Captain. Sando vytáhne granát a odjistí ho. Bucky mu ho vytrhne z ruky a vyhodí z okna. Granát exploduje v letu a nezpůsobí takřka žádné škody. Cap pak srazí Sanda k zemi. Všechny je svážou a Betty tam s nimi zůstane do příjezdu policie, zatímco Cap a Bucky odejdou pryč.

3.příběh

V temné místnosti stojí zvláštní člověk a na stole má připravené šachy. Figurky ale vypadají jako různí velitelé různých zemí. Ten člověk si vezme figurku admirála Perkinse a položí jí. Pak zavolá svoje muže a řekne jim, že Perkins musí zemřít. Ti svého šéfa ještě nikdy neviděli a jen znají jeho hlas. Mezitím pan Perkins svolal armádní jednání a je tam plno vojáků, mezi nimi i Steve a Bucky. Bucky by raději šel bojovat se zločinem. Steve mu říká, že i tohle je důležité. V tom se otevřou dveře a tělo pana Perkinse padne na zem s dírou v hlavě. Všichni se zhrozí. Bucky a Steve vyběhnou ven a vidí muže, jak utíká pryč. Steve se převlékne zatímco Bucky běží za vrahem. Dožene ho, ale vrah mu dá ránu a Bucky spadne k zemi. Vrah vytasí nůž a chce dokončit co započal. V tom na něj skočí Captain America. Zbije ho a pak chce odpovědi. Vrah řekne, že z něj nic nedostanou. Najednou ho někdo zastřelí a střílí i na Captaina a Buckyho. Cap je oba ochrání svým štítem. Nacisti naskáčou do auta a ujedou pryč. Tajemná figura u šachů si vezme další figurku patřící generálu Ellsworthovi. Informuje svoje lidi a ti si řeknou, že Rathcone pro ně má další úkol. Steve a Bucky se vrátí zpět na schůzi a tam je jim oznámeno, že budou dělat osobní stráž generálu Ellsworthovi. Hned se vydají na místo. Vejdou do generálova stanu, aby se ohlásili a najdou ho tam uškrceného. Rathcone je spokojen a nařídí, že chce mít u sebe Captaina Americu a jeho mladého přítele a to živé. Jeden z jeho lidí vyhledá Buckyho a řekne mu, že má informace, kde najde toho vraha. Bucky mu uvěří a vydá se tam. Projde budovou až do sklepa, kde najde stůl a na něm šachy. V tom se za ním objeví Rathcone. Bucky se dá na útěk, ale Rathcone mu podtrhne nohy. Pak ho omráčí tyčí a Captainovi nechá poslat dopis jako od Buckyho, aby se dostavil na jisté místo. Cap také dojde do místnosti, kde je stůl a na něm šachy. Zadívá se na ně. V tom na něj skočí jeden svalovec. Captainovi vylepšené reflexy přijdou vhod, protože stihne uhnout. Dá svalovci velkou ránu do obličeje. Pak ještě několik až ho konečně omráčí. Najednou se ozve ruce vzhůru a za Captainem stojí Rathcone s pistolí. Cap tedy zvedne ruce nad hlavu a Rathcone ho odvede do zadní místnosti, kde je na židli přivázaný Bucky. Rathcone pozve Captaina na šachy. Cap si všimne, že místo figurek tam je několik generálů a jiných osobností a také on s Buckym. Cap se musí zasmát. Rathcone mu řekne, že až bude stůl čistý bez figurek, tak on rozpoutá největší Blitzkrieg, jaký kdy Amerika viděla. Cap kopne do stolu a ten zasáhne Rathconeho. Cap k němu skočí a jednou ranou ho pošle k zemi. Pak rozváže Buckyho. Ten mu řekne, že musejí pryč, protože přijdou jejich lidé. Cap se ho zeptá, jak to ví. Bucky řekne, že v lustru mají mikrofon, kterým poslouchají rozkazy. Cap utrhne lustr a oba jdou pryč. V tom tam vtrhne mnoho Rathconeho lidí. Cap se na ně vrhne a mlátí je jak pěstí, tak štítem. Bucky se také snaží,a le nemá na ně. Rathcone se pokusí utéct. Cap před něj skočí. Rathcone mu rozrazí židli o hlavu. Captain to ale vydrží a omráčí ho. Bucky nalezne plány Rathconeho na jeho válku. Cap zavolá FBI a s Buckym utečou. Převléknou se do civilu a generál si je zavolá k sobě. Přečte jim o Captainově úspěchách a řekne, že by hrozně chtěl vědět, kdo ten Captain America je.

4.příběh

Steve a Bucky jedou domů s generálem. Ten dostal v poslední době několik výhrůžných dopisů od někoho, kdo si říká Red Skull. Steve nabídne generálovi, že ho budou hlídat přes noc. Generál to odmítne s tím, že Red Skull neexistuje. Steve a Bucky jedou domů. Steve má divný pocit. Generál sedí u stolu a píše zprávu. V tom dovnitř vleze člověk s rudou lebkou místo obličeje, tedy Red Skull. Generál se otočí a zakřičí. Red Skull na něj skočí a začne ho škrtit. Řekne mu, aby se mu podíval do očí a díval se, dokud neuvidí smrt. Pak ho uškrtí. Red Skull si řekne, že tento muž byl prvním z mnoha, kdo pohlédli do očí smrti. Ještě týž den se tam dostaví Steve, protože byl zavolán policí jako svědek. Policie nedokáže určit příčinu smrti. Steve a Bucky se vytratí a převléknou se. Chtějí vyrazit,ale pak řekne Captain, že tohle raději udělá sám a že by měl Bucky zůstat tady. Bucky si řekne, že najde Red Skulla sám. Uvidí několik podezřelých lidí a tak je sleduje. Oni si ho ale všimnou a vrhnou se na něj. Bucky se pere dobře, ale stejně podlehne. Oni ho odvedou do Red Skullova domu. Red Skull hned ví, kdo to je. Pak řekne svým lidem, že základem ochromení této země je, sebrat jim finanční prostředky. Proto zatímco on bude pracovat vyberou oni jednu z bank ve městě. Najednou někdo zaklepe na dveře. Jeden z gangsterů se jde podívat, kdo to je. V tom dveřmi proskočí Captaina a vrhne se na ně. Osvobodí Buckyho, ale tak dá čas Red Skullovi na útěk. Druhý den sleduje Steve a generál Manor zkušební let nového amerického bombardéru. Je tam i pan Maxon, majitel letecké společnosti. V tom letoun začne hořet a exploduje. Manor si řekne, že to musela být sabotáž. Maxon zuří, že to bylo jedno z jejich nejlepších letadel. Manor jede domů a jeho žena mu řekne, že má stole nějakou zásilku. Manor jí otevře a uvnitř najde rudou lebku a dopis, aby si užil poslední chvíle svého života. Manor se jen zasměje a v tom dovnitř vtrhne Red Skull. Manor na něj vystřelí, ale Red Skull uhne. Zase ho uškrtí. V tom dovnitř vejde jeho žena, aby zjistila, co se děje. Když si všechno uvědomí, tak se vrhne na Skulla. Skull jí odhodí a řekne, že zabíjí jen důležité lidi. V tom tam oknem proskočí Captain, který slyšel střelbu. Začnou se prát. Cap ho udeří vší silou, ale Red Skull hned vstane. Cap tomu nemůže uvěřit. Red Skull ho několikrát udeří. Cap padne na zem mimo. Red Skull ho začne škrtit. Vběhne tam Bucky a kopne Skulla do zad. Skull ho odhodí a jde na něj. Bucky volá na Captaina. Ten se probere a podkopne Skullovi nohy. Pak ho udeří štítem do obličeje a ten se rozpadne. rudá lebka na jeho tváři byla jen maska. Ve skutečnosti to je pan Maxon z letecké společnosti. Cap se ho ptá, proč to udělal. Maxon si píchne nějakou injekci. Bucky mu to vyrazí z ruky, ale je pozdě. Byl to jed a Maxon zemře. Cap vysvětlí Buckymu, že ta injekce byla tím jeho mocným smrtícím pohledem. Jen svým obětem píchnul jed. Cap pak zavolá policii. Ti prohledají tělo a v jeho kapse najdou dopis od Hitlera. Steve a Bucky se vrátí domů.

Postavy-

Captain America/Steve Rogers

Protivníci: Rathcone, Red Skull, nacisti

Ostatní: profesor Erskine, Bucky, agentka X-13, vojáci, generálové, Betty Ross,
              policie
        

Marvel v kostce

28. října 2008 v 21:27 Marvel
· Rok 1940
§ Marvel přidělil Human Torchovi jeho vlastní comics pod názvem Human Torch comics
· Rok 1941
o Březen
§ Vzniká nový comics pod názvem Captain America comics. Hlavní hrdinou se zde stává zbrusu nový super-hrdina jménem Captain America. Mladík jménem Steve Rogers není kvůli své tělesné slabosti přijat do armády a jako alternativa je mu nabídnut experiment. Podstoupí ho a veškeré jeho tělesné atributy vyskáčí na maximum. Stane se z něj tzv. super-voják a přijme jménem Captain America. Jeho identita má zůstat utajena, kvůli jeho bezpečnosti. Toto tajemství omylem odhalí chlapec jménem Bucky Barnes, který se tak stane Captainovým parťákem a nejlepším přítelem. Hned v prvním čísle je představena doplňující postava v podobě dívky jménem Betty Ross, které se líbí Captain, ale né Steve. Je zde také představen zločinec jménem Red Skull, který si u čtenářů okamžitě získal velkou popularitu.
· Rok 1952
o Červen
§ Začíná vycházet comics pod názvem Journey into Mystery. Tento comics se jednoznačně od počátku soustředí na sci-fi příběhy o různých obludách, netvorech a mimozemšťanech, kteří chtějí naší planetě jen uškodit. Hrdiny v těchto comicsech jsou normální lidé bez jakýchkoliv schopností.
· Rok 1961
o Červen
§ Start dostává comics s názvem Amazing Adventures, který je, po úspěchu Journey into Mystery, také plný sci-fi příběhů o příšerách z vesmíru a nebo hlubin naší země. V prvním díle je ovšem také představen nový hrdina jménem Dr.Droom. Droom je lékař a dozví se, že v Indii žije jeden velice starý a moudrý člověk. Vyhledá ho a dozví se, že umírá. Překoná všechny překážky, aby se k němu dostal. Když se mu to podaří, tak mu stařec řekne, že složil zkoušku a že se může stát jeho nástupcem. Pak mu předá velké magické síly.
o Listopad
§ Po dlouhé době začíná vycházet comics s tématikou super-hrdinskou. Je to vlastně první comics soustředící se na super-hrdiny, který Marvel vydal ve Stříbrném věku. Je to comics s názvem Fantastic Four. Příběh začíná poněkud jednoduše. Čtyři lidé, geniální Reed Richards, pilot Ben Grimm a sourozenci Johnny a Sue Stormovi, letí do vesmíru, aby Amerika předehnala Rusko. Něco se zvrtne a všichni jsou ozářeni kosmickými paprsky a ztroskotají zpět na Zemi. Získají ale různé schopnosti. Stanou se z nich Mr.Fantastic, Thing, Human Torch a Invisible Girl. Johnny nemá samozřejmě nic společného s Human Torchem ze Zlatého věku. Hned v prvních číslech je představeno plno zločinců, kteří vydrželi takřka dodnes. Jsou to Mole Man, Dr.Doom, Namor a plno dalších.Info o kategoriích

28. října 2008 v 21:25 Úvodní slovo
Zde bych vám rád vysvětlil, co od jednotlivých kategorií, rubrik, či článků můžete čekat.

  • rubrika Marvel - zde najdete mnoho článků (časem určitě), kde se dočtete plno detailů společnosti nebo přímo o jednotlivých comicsech.
  • článěk Historie Marvelu - tady se dočtet velice v krátkosti historii vzniku naší oblíbené společnosti.
  • článek Marvel v kostce - zde se dočtet podrobnou historii společnosti Marvel. Můžete si tady přečíst přesně, co se v kterém roce stalo nového.
  • rubrika Novinky - zde budou napsány hlavní změny v blogu
  • článek Aktualizace - tady se dozvíte každou drobnost a změnu ke které na blogu došlo

Historie Marvelu

28. října 2008 v 21:01 Marvel
Američan Martin Goodman, který od roku 1932 vydával různé minicomicsy (tzv. pulpové sešity) ve vydavatelství Western Fiction Publishing, vytvořil vydavatelství Timely v roce 1939.

V polovině padesátých let došlo k přejmenování společnosti na Atlas.

Až roku 1962 dostala společnost konečně jméno Marvel.

Společnost Marvel funguje dodnes (díky bohu) a měsíčně vydává průměrně 90 druhů comicsů!

Úvod

28. října 2008 v 20:45 | hádejte |  Úvodní slovo
Všechny vás zdravím a vítám na první stránce zabývající se americkou společností vydávající comicsy zvanou MARVEL. Doufám, že většina z vás ví, o čem je řeč a kdo ne, tak to může vyhledat v článku zvaném - Historie Marvelu.

Tato stránka není nijak přímo spojena se splečností Marvel, ale může jí jen vřele doporučit. Tato stránka neslouží jako tajný zdroj informací (čímž by porušovala jistá práva že). Místo toho tato stránka má fungovat, jako pomůcka, či ukázka toho, co marvel představuje.

Pokud vás to bude zajímat více podívejte se na www.marvel.com

Děkuji a doufám, že budete spokojeni. Pokud ne uvítám jakoukoliv (pokud možno slušnou a věcnou) připomínku. Jinak přeju hezké počtení a hezký den.

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!