Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Marvel v kostce

28. října 2008 v 21:27 |  Marvel
· Rok 1940
§ Marvel přidělil Human Torchovi jeho vlastní comics pod názvem Human Torch comics
· Rok 1941
o Březen
§ Vzniká nový comics pod názvem Captain America comics. Hlavní hrdinou se zde stává zbrusu nový super-hrdina jménem Captain America. Mladík jménem Steve Rogers není kvůli své tělesné slabosti přijat do armády a jako alternativa je mu nabídnut experiment. Podstoupí ho a veškeré jeho tělesné atributy vyskáčí na maximum. Stane se z něj tzv. super-voják a přijme jménem Captain America. Jeho identita má zůstat utajena, kvůli jeho bezpečnosti. Toto tajemství omylem odhalí chlapec jménem Bucky Barnes, který se tak stane Captainovým parťákem a nejlepším přítelem. Hned v prvním čísle je představena doplňující postava v podobě dívky jménem Betty Ross, které se líbí Captain, ale né Steve. Je zde také představen zločinec jménem Red Skull, který si u čtenářů okamžitě získal velkou popularitu.
· Rok 1952
o Červen
§ Začíná vycházet comics pod názvem Journey into Mystery. Tento comics se jednoznačně od počátku soustředí na sci-fi příběhy o různých obludách, netvorech a mimozemšťanech, kteří chtějí naší planetě jen uškodit. Hrdiny v těchto comicsech jsou normální lidé bez jakýchkoliv schopností.
· Rok 1961
o Červen
§ Start dostává comics s názvem Amazing Adventures, který je, po úspěchu Journey into Mystery, také plný sci-fi příběhů o příšerách z vesmíru a nebo hlubin naší země. V prvním díle je ovšem také představen nový hrdina jménem Dr.Droom. Droom je lékař a dozví se, že v Indii žije jeden velice starý a moudrý člověk. Vyhledá ho a dozví se, že umírá. Překoná všechny překážky, aby se k němu dostal. Když se mu to podaří, tak mu stařec řekne, že složil zkoušku a že se může stát jeho nástupcem. Pak mu předá velké magické síly.
o Listopad
§ Po dlouhé době začíná vycházet comics s tématikou super-hrdinskou. Je to vlastně první comics soustředící se na super-hrdiny, který Marvel vydal ve Stříbrném věku. Je to comics s názvem Fantastic Four. Příběh začíná poněkud jednoduše. Čtyři lidé, geniální Reed Richards, pilot Ben Grimm a sourozenci Johnny a Sue Stormovi, letí do vesmíru, aby Amerika předehnala Rusko. Něco se zvrtne a všichni jsou ozářeni kosmickými paprsky a ztroskotají zpět na Zemi. Získají ale různé schopnosti. Stanou se z nich Mr.Fantastic, Thing, Human Torch a Invisible Girl. Johnny nemá samozřejmě nic společného s Human Torchem ze Zlatého věku. Hned v prvních číslech je představeno plno zločinců, kteří vydrželi takřka dodnes. Jsou to Mole Man, Dr.Doom, Namor a plno dalších.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!