Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Listopad 2008

Invisible Woman

17. listopadu 2008 v 21:30 Fantastic Four - hrdinové

Invisible Woman
Pravé jméno- Susan Storm Richards

Bývalé identity- Baroness von Doom, Stormy
Sue, Malice, Mistress of Hate, Susan Benjamin, Invisible Girl

Národnost- americká

Váha- 54,43 kg

Výška- 170,69 cm

Barva očí- modrá

Barva vlasů- blond

Poprvé spatřena- Fantastic Four 1

Schopnosti-

Sue dokáže zneviditelnit jak celé své tělo, tak i jednotlivé části jejího těla díky své vůli. Dokonce dokáže přenést neviditelnost i na jiné osoby či předměty. Jsou to jen spekulace, ale předpokládáme, že Sue dokáže ohnout světlo kolem předmětů, díky čemuž vyvolává tu neviditelnost. Dokáže také vyvolávat pole neviditelné síly, kterou může využívat na mnoho způsobů. Nejčastěji to využívá jako neviditelný, skoro nezničitelný štít kolem sebe nebo ostatních. Tento štít dokáže dělat jakkoliv tlustý. Tenký dělá totiž v případech, kdy stojí proti mocnému nepříteli, protože tvrdý zásah do štítu může Sue způsobovat velkou mentální bolest, která je horší než bolest fyzická. Tuto neviditelnou energii dokáže přetvořit na tenký plášť kterým může vytvořit plošinu, na které může stát a vznášet se. Dokáže ji také přetvořit na údernou sílu, kterou dokáže člověka odhodit. Dokáže také vytvořit více než jeden z těchto štítů, ale ubírá jí to velmi mnoho sil.


Životopis-


Reed pozve Sue na výlet do vesmírem za účelem průzkumu jistého vesmírného záření.Spolu s nimi letí ještě její bratr Johnny a Ben Grimm. Záření ale poškodí jejich loď a všichni získají nadlidské schopnosti. Sue je na večeři se svou kamarádkou, když se na obloze objeví nápis Fantastic Four. Sue se tedy zneviditelní a zmizí. Poté se všichni FF sejdou na jednom místě a Reed jim řekne o nebezpečí. Když se vydají na podezřelé místo objeví se u nich strašná obluda a Sue omdlí. Když se probere drží jí Ben v náručí. Řekne jí, že se Reed a Johnny někam propadli. Vydají se je hledat a najdou je v místnosti s jistým Mole Manem. Porazí ho a ten spustí autodestrukci celého podzemí. FF jen tak, tak utečou, ale Mole Man tam asi zůstane.(Fantastic Four 1)

Skrullové se přestrojili za FF a spáchali několik zločinů. Pravý FF jsou zatčeni a převezeni do věznice. Sue se v cele zneviditelní a když jí přinesou jídlo, tak kolem stráží proběhne. Poté si FF najdou Skrully a dokážou je porazit.(Fantastic Four 2)

Sue vyrobila pro všechny kostýmy, protože jí připadalo, že jako tým by spolu měli barevně ladit. FF pak bojují se zločinným Miracle Manem. Ten jim, ale unikne a tak se Sue zneviditelní a vleze do jeho auta. Sue pak zločince sleduje, jenže jeho pes jí vycítí a Miracle Man po ní začne střílet. Sue na poslední chvíli vystřelí světlici. Miracle Man pak Sue ovládne. Sue se probere na silnici a před ní stojí všichni FF, kteří jí řeknou, že je všechno již v pořádku. Johnny se ale naštve kvůli Benovi a rozhodne se odejít od FF.(Fantastic Four 3)

FF se vydají najít Johnnyho. Sue přistane uprostřed města a zneviditelní se. Jenže nemá štěstí a nenajde ho. FF tedy sedí v Baxterově budově, když se na obloze objeví ohnivý nápis FF. Trio se okamžitě vydá na místo. Najdou Johnnyho, který jim řekne, že našel Namora. Jenže Namor je naštvaný na lidi a tak pošle obrovskou mořskou příšeru na souš. FF se s ní utkají a zabijí ji. Namor chce rohem přivolat další, ale Invisible Girl mu roh vytrhne z ruky. Když si ji Namor všimne, tak jí řekne, že když bude jeho nevěstou, tak dá lidem pokoj. Sue tedy souhlasí. Zbytek FF se ale na něj vrhne. Torch udělá ohnivý vír, kterým odhodí Namora zpět do moře. Namor přísahá, že se vrátí a již nebude tak mírný.(Fantastic Four 4)

Sue slyší divné zvuky a tak se jde podívat do obývacího pokoje a najde tam Bena a Johnnyho, jak se perou. Sue uhasí Johnnyho. Pak ale v celé budově vypadne proud. Sue se podívá z okna a celá budova je obklopena elektrickou sítí. Nějaká hlas, který se představí jako Dr.Doom jim oznámí, že když udělají co bude chtít a Sue bude jeho rukojmí, tak se nikomu z nich nic nestane. Sue řekne, že musejí spolupracovat a nechá se zajmout. Sue je uzamčena v cele a Doom jí řekne, že jestli její přátelé splní jeden jeho úkol, tak je všechny nechá jít. Sue ale Doomovi nevěří ani slovo. Zneviditelní se a proklouzne z cely ven, když jí roboti přinesou jídlo. Pak se dostane ke kontrolnímu panelu a poškodí ho, takže se otevřou dveře. Chvíli bloudí hradem a pak se dostane do místnosti, kde najde Reeda, Bena a Johnnyho, jak jsou v nějaké kopuli, ze které je odsáván vzduch. Sue jim nenápadně otevře dveře a společně se vydají najít Dooma. Nemůžou ho ale najít a tak Torch zapálí celý interiér hradu a chce ho ven vykouřit. Doom jim ale uletí ve své raketě. FF dobře vědí, že se s ním nevidí naposled.(Fantastic Four 5)

Sue se vrací do Baxterovy budovy a podestě potká pošťáka. Ten se jí zeptá, proč nejede výtah. Sue mu vysvětlí, že by musel mít speciální přezku na opasku, která ho identifikuje a tak se mu otevře výtah. Sue pak jde do svého pokoje a tam najde Johnnyho s její fotkou Namora. Začnou se o ní tahat dokud jí Johnny nespálí. Sue začne brečet a přijde tam Reed, který jí řekne, že pokud si není schopná ujasnit kam patří, tak by neměla být v jejich týmu. Sue si sama není jistá co cítí k Namorovi. Najednou tam ale Namor proskočí oknem a řekne, že si s nimi chce promluvit. Nikdo kromě Sue mu ale nevěří a tak se na něj vrhnou. Namor pak chytne Sue a chce s ní utéct, ale najednou se celá Baxterova budova začne zvedat do vzduchu. Namor prozradí, že je to jeho a Doomově dílo. Pak ale řekne, že ho očividně Doom zradil a tak on vše napraví. Potřebuje ale vodu. Sue mu ukáže, kde najde kanistr s vodou a Namor se polije. Pak se vydá na Dooma. Po chvíli se Baxterova budova vrátí nazpět, ale Namor není nikde k nalezení. Sue je stále přesvědčená, že není zlý.(Fantastic Four 6)

Reed všem slavnostně oznámí, že byli pozvání do Bílého domu na slavnostní večeři. Sue se zhrozí a řekne, že nemá nic na sebe. Po chvíli již všichni letí ve Fantasticaru na večeři. Sue má ale zvláštní pocit, že je někdo sleduje. Na večeři probíhá všechno skvěle. Pak se ale objeví paprsek světla a všichni se na ně vrhnou. Plno lidí se rozeběhne na Sue. Thing vytrhne zeď a hodí jí mezi Sue a ty lidi. Pak se tam objeví robot, který řekne, že to udělal a že jeho pán nutně potřebuje jejich pomoc. Reed všem řekne, že ho to zajímá a tak FF letí s robotem na planetu X. Tam se setkají s místním vládcem jménem Kurrgo. Ten řekne, že na jejich planetu se řítí asteroid a oni mají jen dvě únikové lodě. Reed v jejich laboratoři vyvine zmenšovací plyn a také plyn, který účinek zmenšovacího zase zvrátí. Mimozemšťané se zmenší a všichni se vejdou do jedné lodě. FF použijí tu druhou loď. Sue se v lodi zeptá Reeda, jestli jim dal ten plyn co zvrátí ten účinek toho zmenšení. Reed řekne, že takový plyn není možné vyrobit a že jim to řekl, aby si mysleli, že se budou moct vrátit do normálu, což ale nepůjde. Reed ale řekne, že budou malí všichni a tak jim to ani nepřijde.(Fantastic Four 7)

Reed řekne Sue, aby nepouštěla Bena do jeho laboratoře. Sue ho tam tedy nepustí, ale Thing to špatně pochopí a odejde. Reed řekne Sue, aby ho sledovala. Sue ho doběhne a pokouší se ho přemluvit, aby se k nim přidal. Ben jí ale nechce poslouchat a pak si Sue všimne člověka, který chce skočit z mostu. Sue tedy vystřelí světlici FF. Po chvíli se tam objeví Torch a muže chytne. Najednou se dá Thing do pohybu a vůbec nereaguje no volání Sue je jako v transu. Sue ho sleduje až do nějakého domu a zneviditelní se. Uvnitř Bena pozdraví nějaká holka jménem Alicia a její otec, který si říká Puppet Master. Slepá Alicia podle dechu pozná, že je uvnitř ještě někdo. Puppet Master si nasadí plynovou masku a pustí dovnitř plyn. Invisible Girl chce utéct, ale nestihne to a omdlí. Sue se probere a sedí na židli a Puppet Master k ní stojí zády. Zneviditelní se a dá se na útěk. Najednou jí přestanou poslouchat nohy a ona spadne ze schodů. Puppet Master jí jde svázat, ale Sue stihne vystřelit další světlici. Pak s ní chce odletět v nějaké lodi, ale objeví se tam Reed a natáhne k ní ruce. Chytne jí a přitáhne jí na zem. Pak se ho vydají sledovat. Najednou věznici, kde došlo ke vzpouře a musejí zasáhnout. Sue se zneviditelní a ukradne všem zločincům jejich pistole. Zbytek FF to již dokončí. Pak se vrátí za Alicií a ta jim řekne, že se poprala s Puppet Masterem a ten vypadl z okna. Reed se podívá ven a řekne, že tam nikdo není.(Fantastic Four 8)

Reed a Ben přijdou oficiálně oznámit Sue, že kompletně zbankrotovali a pokud nenajdou dost peněz, tak přijdou o Baxterovu budovu. Reed je tak na dně, že začne prodávat svoje vynálezy. Sue se ho snaží uklidnit, ale Reed jí řekne, že je to stejně hlavně jeho vina. Druhý den přiběhne Reed a řekne jim, že právě dostal dopis, že pokud vezmou role ve filmu, tak jim producent královsky zaplatí. Všichni se poradí a souhlasí. Musí jet ale stopem do Hollywoodu. Jdou za producentem a velmi překvapení zjistí, že to je Namor. Ten jim řekne, že doufá, že si v jeho filmu rádi zahrají. Sue je jediné komu ještě Namor neřekl co bude hrát. Namor za ní po chvíli přijde a požádá jí o ruku. Sue se ho zeptá jak to se vším souvisí a kde jsou ostatní. Namor řekne, že všechny ostatní rozdrtil a že zbyla jen ona. Sue jeho žádost odmítne a zneviditelní se. Pak po něm začne všechno házet. Namor jí ale stejně chytí. V tom se tam ale probourají všichni členové FF. Chystá se boj. Sue ale řekne Namorovi, že oni dodrželi voje slovo a je řada na něm. Namor to odsouhlasí a všem zaplatí jak se dohodli. Jejich potíže s penězi jsou tedy pryč.(Fantastic Four 9)

Sue se podívá z okna a uvidí na obloze znak FF. Řekne to Johnnymu a Reedovi. Musí to být od Bena a ten je u Alicie. FF se tam vydají. Zjistí ale, že je Ben zavolal jen, aby se podívali na sochy které Alicia udělala. Jsou tam sochy všech jejich nepřátel a Namora. Sue řekne, že Namor není zlý a tak tam nepatří. Reed se rozesměje. Reed řekne, že si musí někam odskočit a že se brzy vrátí. Po několika hodinách ví Sue, že něco není v pořádku a tak ho s ostatními vystopuje podle signálu. Najdou ho, jak bojuje s Doomem. FF rozdrtí Dooma. Svážou ho tam a jdou domů. Sue jde ještě zkontrolovat Alicii. Když tam přijde, tak u ní stojí Doom a snaží se jí přesvědčit, že je Reed. Sue ho omráčí. Pak zavolá zbytek FF. Thing chce Dooma praštit ale zjistí, že prostě nemůže. Ben řekne, že to nedokáže vysvětlit ale že mu věří, že to je Reed a né Doom. Jdou tedy za druhým Reedem do Baxterovy budovy. Doom se na Reeda vrhne a rozbije jeden z jeho přístrojů. V tom se objeví záblesk a Reed je zase Reed. Doom začne řvát, že mu za to FF zaplatí a něco odpálí. Díky Reedovi se to obrátí proti němu a zmenší ho to na neviditelnou velikost.(Fantastic Four 10)

Reed všem řekne, že je volá policie k jednomu restaurantu. Dorazí tam a potkají mimozemšťana, kterému musejí začít říkat Impossible Man, protože se dokáže změnit na cokoliv chce. Policisté řeknou, že vyloupil banku. On ale nezná naše zvyky a tak se omlouvá tím, že nevěděl, že si nesmí brát peníze v bance. Ben se na něj naštve a začnou spolu bojovat. Ostatní jdou Benovi na pomoc, ale nemají na Impossible Mana. Ten se pak změní na raketu a chce uletět. Sue před něj skočí a zastaví ho. Snaží se s ním navázat konverzaci,ale on je moc rozrušený. Invisible Woman se zneviditelní a překvapí ho. Torch ho pak dostane tak, že ho zhypnotizuje svým létáním. Oni ho pak vezmou do Baxterovy budovy s tím, že ho všechno naučí.(Fantastic Four 11)

Wizard uteče z vězení a požaduje odvetný zápas s Torchem. Sue mu to nechce dovolit, ale Johnny ji neposlechne. Sue mu ale jde na pomoc a Wizard ji dostane. Johnny se mu kvůli tomu musí vzdát a Wizard je vězní oba. Sourozenci se z toho ale dostanou a Torch Wizarda porazí a předá opět policii. (Strange Tales 105)

FF navštíví generál Ross a požádá je o pomoc s chycením Hulka. FF souhlasí, ale Sue Hulk dost děsí. Řekne, že s ním nehodlá bojovat. Na vojenské základně jsou jim představeni dr. Bruce Banner a Rick Jones. Ross jim řekne, že Hulk zdemoloval vládní zařízení. Banner a Jones ale věří, že to byl někdo jiný. FF začnou po Hulkovi pátrat, až na něj vážně narazí. Začnou s ním bojovat a Reed s Benem jsou poraženi. Sue a Johnny jim jdou na pomoc. Hulk silou spráskne ruce a vytvoří tak tlakovou vlnu, která srazí Sue na zem. FF se dostanou ven z jeskyně a Hulk tam čeká. Najednou ho něco zasáhne a omráčí. Thing běží na místo, kde čeká, že bude ten útočník. Sue se zneviditelní a sleduje ho. Objeví další jeskyni, kde je svázán Rick Jones. Invisible Girl ho osvobodí. Thing se mezitím postará o toho, kdo zničil ten vládní materiál a ukáže se, že to vážně nebyl Hulk. Sue je ráda, že se může vrátit domů. (Fantastic Four 12)

Johnny přijde s tím, že chce jako člen FF dostávat plat. Reed mu řekne, že to asi nepůjde a Johnny odejde od týmu s tím, že si ho nikdo neváží. Utvoří tým s jistým Acrobatem, který se ukáže být zločincem a Johnny ho sám porazí a předá policii. Ostatní ho vezmou zpátky. (Strange Tales 106)

Do Baxterovy budovy vtrhne jistý Spider-Man. Fantastic Four se s ním utkají, ale on je vážně dobrý. Nakonec jim vysvětlí, že je také hrdina, jako oni a chtěl by se k nim přidat, aby si něco přivydělal. Reed mu vysvětlí, že oni za hrdinství peníze neberou a Spidey odejde. (Amazing Spider-Man 1)

Sue, Ben a Johnny vběhnou do Reedovy laboratoře, kde všechno hoří. Dostanou ho z ohně a on jim vysvětlí, že pracoval na novém pohonu, aby mohli předehnat sověty v cestě na Měsíc. Nakonec se mu to podaří vytvořit. Všichni FF odletí na Měsíc. Sleduje je jeden ruský vědec, který se záměrně nechá ozářit stejnými kosmickými paprsky, jako kdysi oni. Získá sílu procházet skrz cokoli a začne si říkat Red Ghost. Měl s sebou i tři opice a každá z nich také získala nějakou sílu. Na Měsíci se nachází jistý Modrý prostor, kde žije Watcher, mocné kosmické stvoření. Tam se FF utkají s Red Ghostem, a jeho opicemi. Sue je chycena a uvržena do klece. Slíbí ale opicím jídlo, když jí pustí a ony to udělají. Sue se přidá k ostatním a s pomocí Watchera porazí Red Ghosta. (Fantastic Four 13)

Reed, Sue a Ben dávají dohromady seznam jejich bývalých protivníků. Johnny je naštvaný, že ho nepřibrali a oni mu vysvětlí, že jim v poslední době nadělal dost problémů. Johnny to pochopí a řekne, že by tým už nikdy neopustil. (Strange Tales 107)

Po návratu domů jsou FF nesmírně populární a po pár dnech toho mají plné zuby. Sue stále myslí na Namora. Reed to pozná a řekne jí, že by si přál, aby si to s ním mohli v klidu vyříkat. Další den pošle Namor Sue zprávu, že jí musí vidět. Když se s ním Sue sejde, tak jí Namor unese. FF přijdou Sue zachránit a mají s sebou i Alicii. Ta řekne, že tu cítí zlý vliv, jako by tu byl její otčím Puppet Master. Sue si řekne, že to by vysvětlovalo Namorovo chování. A Stoupne si tedy před Namora a vysvětlí to svým parťákům. Namor se najednou probere a nepamatuje se nic z posledních pár hodin. Nabídne Sue místo po jeho boku, ale Sue řekne, že její loajalita leží u FF. (Fantastic Four 14)

Reed všechny svolá a řekne jim, že byl informován o tom, že většina členů mafie se teď stahuje do New Yorku. Asi se něco chystá. Reedovi přijde pozvání, aby vedl výzkumnou divizi jedné elektronické společnosti. Reed odcestuje, ale samotného ho to dlouho nebaví, a tak se vrátí zpět. Fantastic Four se všichni vydají do Baxterovy budovy, kterou si zatím přivlastnil jistý Mad Thinker. Ten si nakradl Reedovi vynálezy a použil je proti němu na to včetně Awesome Androida. Mr. Fantastic ve spolupráci s Invisible Girl dokáže Androida deaktivovat. Thinker chce použít další triky. To se už ale zapne Reedův bezpečností mechanismus, který rozpustí všechny zbraně, který se Thinker dotkne. Mad Thinker je poražen. (Fantastic Four 15)

Johnny dokáže sám potlačit hrozbu jistého Sorcerera, který má v držení proslulou Pandořinu skříňku. Fantastic Four, jsou na Johnnyho pyšní. (Strange Tales 109)

Doomovi se podaří FF zmenšit na mikroskopickou velikost. Oni díky tomu odhalí mikroskopický národ, který Doom chce ovládnout. Za pomoci Ant-Mana, ale FF Doomovy plány zmaří a vrátí se zpět do původní velikosti. (Fantastic Four 16)

Dr. Doom se vrátí s dalším plánem na zničení FF. Tentokrát unese Alicii a přichystá pro každého člena FF pasti. Nakonec to je Sue, kdo ho rozdrtí. (Fantastic Four 17)¨

Johnnyho vyzve k boji jistý Asbestos Man. Johnny v boji s ním prohraje a Sue mu pak poradí, aby využil svých výhod a ne jen svých útoků. Torch zvítězí a Sue poděkuje. (Strange Tales 111)

Skrullové pošlou na FF svého nejsilnějšího bojovníka jménem Super-Skrull. Ten má schopnosti všech členů Fantastic Four a rozdrtí je. Reedovi se ale podaří zjistit, že Super-Skrulla posiluje energie z jeho domácí planety. Vyrobí tedy rušičku a Sue ji na něj připevní. Pak ho FF hodí do sopky a tu Torch zataví. (Fantastic Four 18)

Human Torch sám zachrání město před explozí nukleární bomby, když ji vynese do výšky, kde ona exploduje, aniž by někomu ublížila. Fantastic Four jsou na Torche pyšní. (Strange Tales 112)

Na Reedův popud se FF vydají, díky Doomově stroji času, do antického Egyptě, kde chtějí získat lék proti slepotě pro Aliciu. Místo toho tam přijdou o schopnosti a stanou se otroky faraóna Rama-Tuta. Když se ale ukáže, že i on je cestovatel časem a FF získají schopnosti zpět, tak Rama-Tut uteče a FF se vrátí do svého času, bohužel bez léku. (Fantastic Four 19)

Fantastic Four se doslechnou, že Dr. Doom jde po Spider-Manovi a jdou to omrknout. Když Dooma najdou, tak ten před nimi prchne a oni objeví mladého hocha jménem Flash Thompson, který se za Spider-Mana je přestrojil a Doom ho věznil v domnění, že je pravý. (Amazing Spider-Man 5)

Uatu dostane pomocí jistého přístroje Fantastic Four do svého domu a varuje je, před jistým Molecule Manem. Když se FF vrátí domů, tak Molecule Man na ně už čeká. Dojde k boji, ale FF na něj nemají šanci. Reedovi ale dojde, že Molecule Manovy schopnosti působí na anorganické věci. Proto jdou za Alicií a nechají se celí obalit hlínou, aby vypadali jako sochy. Molecule Man se je pokusí přetvořit, ale jeho síla se obrátí proti němu a on omdlí. Uatu si ho pak odnese. (Fantastic Four 20)

Sue sleduje Johnny jak manévruje ve vzduchu a když za ním přijdou jeho kamarádi s něčím ohledně comicsů, tak se Sue naštve, že Johnnyho přerušili jen kvůli nějaké pitomosti. (Strange Tales 114)

Jistý Hate-Monger má dost odporně rasistické názory. FF mu jdou domluvit, ale on je zasáhne paprskem nenávisti a FF bojují proti sobě. Nakonec se rozejdou. Nick Fury se spojí s Reedem a chce od něj pomoct Hate-Mongera dostat. Reed souhlasí a zaplete se do toho i zbytek týmu. Hate-Monger je poražen a FF se vrátí do normálu. Fury odhalí, že se jedná o klon Adolfa Hitlera! (Fantastic Four 21)

Fantastic Four vyrazí spolu s Alicií na dovolenou lodí. Jsou ale donuceni k návratu, když Namor vypochoduje z moře s armádou Atlanťanů. Reed přijde na to, že mají v helmách vodu a vytvoří stroj, který ji vypaří. Jenže ho neunese a stroj na něj padne. Když se Reed probere, tak nad ním stojí Namor. Dorazí zbytek FF a Namor unese Sue. Namor Sue miluje, ale jistá Lady Dorma zase miluje jeho a zničí vzduchový obal, aby Namorovi ukázala, která z nich je ho hodna. Sue vyplave ven, ale pro nedostatek vzduchu omdlí. Probere se až v nemocnici. (Fantastic Four Annual 1)Sue zjistí, že kromě zneviditelnění, dokáže učinit neviditelnými i jiné objekty a umí si vytvářet i neviditelná silová pole! Celý tým pak letí prozkoumat zvláštní ostrov, kde se setkají s Mole Manem, který tam má přístroj, s pomocí kterého chce potopit celé kontinenty. FF se s ním utkají a Reed jeho přístroj přeprogramuje tak, že potopí pouze tento ostrov. (Fantastic Four 22)
Fantastic Four přistihnou Human Torche, jak bojuje se Spider-Manem, který prý flirtoval s Torchovou dívkou Doris. FF je od sebe odtrhnou a Spidey rychle zmizí, ale na stole nechá pavučinové srdce na důkaz přátelství. (Amazing Spider-Man 8)

Přímo před Fantastic Four se objeví holografická projekce Iron Man, a ten se jich zeptá, jestli neviděli Hulka. Všichni odpoví, že v poslední době ne. (Avengers 3)

Dr. Doom je zpět a tentokrát porazí Fantastic Four s pomocí třech zločinců, který má každý nějakou přednost. Těch se pak zbaví a totéž hodlá udělat s FF. Netuší ale, že Invisible Girl má nové schopnosti. Sue tedy osvobodí sebe i ostatní a Thing vrhne Dooma do časoprostorové díry. (Fantastic Four 23)

Sue varuje Johnnyho, aby svým plamenem nic doma nespálil. Eel je zpět a Torch s ním svede velký boj poblíž obřího akvária. Torch ale vyhraje a FF mu na památku koupí akvárko s rybičkami. (Strange Tales 117)

Fantastic Four si musí poradit s hrozbou v podobě mimozemského mláděte. Nazvou ho Infant Terrbile a Reedovi se podaří zkontaktovat jeho rodiče, aby si ho přijeli vyzvednout dříve, než zničí Zemi. To se také stane. (Fantastic Four 24)

Wizard využije několika triků, aby dostal Sue a Johnnyho. Ty pak zavře do vzduchotěsné krabice, která je venku vystavena jako reklama. Torch nakonec dokáže poslat signál Reedovi s Benem a ti je osvobodí. Torch pak rozdrtí Wizarda. (Strange Tales 118)

Reed pracuje na dalším léku pro Thinga, ale nadýchá se různých chemikálií a omdlí. Když se probere, tak zjistí, že zuří bitva mezi Fantastic Four a Hulkem. Sue a Johnny již selhali a Ben stál jako poslední, ale nakonec byl poražen také. (Fantastic Four 25)
Reed se probere v nemocnici a spolu s Johnnym a Sue se vydá na pomoc Benovi, který stále bojuje s Hulkem. K Fantastic Four se nakonec přidají i Avengers a zaženou Hulka k ústupu. (Fantastic Four 26)

Johnny se týmu omluví, že má rande s Doris na vyhlídkové plavbě kolem ostrova Svobody. (Strange Tales 120)

Namor opět unese Sue a Reed vyhledá pomoc Dr. Strange, který Fantastic Four dostane do Atlantidy. FF si to s Namorem vyřídí a Sue Namorovi přizná, že ho obdivovala, ale miluje pouze Reeda.(Fantastic Four 27)

Zločinný Plantman, který umí ovládat květiny vyhrožuje Johnnymu, že se mu pomstí skrze jeho přítelkyni Doris. FF nabídnou Johnnymu pomoc a ten požádá Bena, aby Doris hlídal, zatímco sám Plantmana najde a rozdrtí. (Strange Tales 121)

FF potřebují sehnat právníka, který by obhlídl Baxterovu budovu a mohl jim dokázat, že je v dobrém stavu, protože oni potřebují obnovit pronájemní smlouvu. Reed vyšle Thinga, aby nějakého právníka sehnal a to co nejrychleji, protože druhý den mají být ve Washingtonu a obdržet tam medaile za zásluhy. Thing se po chvíli vrátí a řekne, že to zařídil. Když se FF vrátí, tak jdou do kanceláře firmy Murdock a Nelson. Thing vyrazí dveře. Reed se za něj omluví a řekne, že to dají do pořádku. Pak se zeptá právníka jménem Matt Murdock, jestli udělal, oč ho žádali. Murdock jim ale řekl, že to zatím nestihl. Reed mu řekl, že se již tedy nemusí obtěžovat a že si najdou rychlejšího právníka. (Daredevil 2)

Fantastic Four probírají X-Meny a Thing to nechce poslouchat a jde za Alicií. Tu rozesmutní, když zmíní Puppet Mastera. Tentýž den přijdou X-meni do Baxterovy budovy a vypukne boj mezi nimi a FF. Nakonec se ukáže, že za celou situace jsou zodpovědní Puppet Master, Mad Thinker a jeho Awesome Android. To jsou pak oběma týmy poraženi. (Fantastic Four 28)
Human Torch je doma napaden Yogim, Harrym, a Bullem, třemi bývalými nohsledy Dr. Dooma. Naštěstí nemají jeho výcvik, a tak si s nimi všemi Johnny poradí. Sue pak vysvětlí, co se doma odehrálo. (Strange Tales 122)

Red Ghost a jeho super opice zase udeří, ale tentokrát to udělají tak, aby FF netušili, kdo po nich jde. I tentokrát je boj nakonec zanese na Modrou oblast na měsíci, kde se do toho opět zaplete i Watcher a pomůže FF. Red Ghost i jeho opice jsou poraženi.(Fantastic Four 29)

Fantastic Four při dovolené v Transylvánii objeví hrad dávného alchymisty Diabla a omylem ho přivedou zpět k životu. Diablo si získá Bena na svou stranu, když z něj udělá Bena Grimma a napořád. Ukáže se ale, že to byl pouze přelud a Thing se vrátí k FF. Společně pak Diabla rozdrtí a navrátí ho tam, kam mají. (Fantastic Four 30)


Johnny a Ben mají náročnější den. Cítí se ve FF nedocenění a bojují mezi sebou. Pak se dozví, že byl na pobřeží spatřen Namor. Hned tam vyrazí a dojde mezi nimi k velké bitvě. Tu ukončí až Reed se Sue. Namor uteče a Reed zuří, že s ním měl jednat o míru a Ben s Johnnym to celé zkazili. (Strange Tales 125)
Mole Man je zpět a stahuje celé bloky domů do podzemí. Ještě k tomu unese Sue, aby měl pojistku. FF jí musí najít, ale střetnou se s Avengers, kteří se do toho chtějí vložit. Reed je přemluví, aby jim dali náskok. Sue se jim najít podaří, ale při útěku pryč dojde k explozi a Sue zasáhne šrapnel do hlavy! Sue v nemocnici umírá, když v tom dorazí její a Johnnyho otec a odoperuje ji. Sue je zachráněna. (Fantastic Four 31)Na Zemi se objeví jistý Invincible Man, který dělá FF pořádné problémy. Aby toho nebylo dost, tak se ukáže, že se jedná o otce Sue a Johnnyho. FF s ní nejsou schopni bojovat. Pak se jim ale podaří zjistit, že to je přeměněný Super Skrull. Reed se spojí s císařem Skrullů a namluví mu, že mají Super Skrulla a vymění ho na otce Sue a Johnnyho. Císař souhlasí, ale pošle zpět s výbušninou. Pan Strom odskočí pryč od týmu a obětuje se, aby se jim nic nestalo. (Fant
astic Four 32)


Všichni si o Spider-Manovy myslí, že je zbabělec. Fantastic Four se o tom také baví. (Amazing Spider-Man 18)

Lady Dorma vyhledá fantastic Four, aby je požádala o pomoc. Poví jim, že Namor válčí s jistým Attumou, což je hrozivý barbar. Namor, ale nemá šanci proti Attumovi a jeho velké armádě. FF přislíbí svou pomoc. Nakonec Namorovi pomohou, aniž by se o tom dozvěděl. (Fantastic Four 33)

FF dostanou pozvánku na večeři do Latverie, malé země na Balkáně. Když jsou na místě, tak pod vlivem drog v pití spolu začnou bojovat. Brzy nato zjistí, že pánem této země je Dr. Doom. Nahrají tedy na něj, že se s ním chce Reed utkat v souboji myslí. Kdo bude inteligentnější, ten vyhraje a druhý zmizí navždy. Doom ale netuší, že je sám pod vlivem těch drog a zdá se mu, že vyhrál. Spokojen tedy pustí FF domů. Netuší, že to byl jen trik. (Fantastic Four Annual 2)

Jistý Gideon využije svých financí a prostředků k tomu, aby poštval jednotlivé členy Fantastic Four proti sobě. Úplně je rozloží a má na ně připravenou past. Jeho syn má ale FF rád a spolu s Gideonovou ženou se jim podaří mu připomenout, co je v životě důležité. Fantastic Four se usmíří a dají se zase dohromady. (Fantastic Four 34)
FF navštíví starou školu, kam chodili Reed s Benem. Jeden z místních profesorů stvořil umělou bytost, kterou nazval Dragon Man. Diablo unikne ze svého vězení, a aby se FF pomstil, tak Dragon Mana přivede k životu. Výtvor se ale nakonec obrátí proti němu a oba se propadnou do ledového jezera. FF ve škole narazí na Xaviera a Petra Parkera. Sue si pak s Reedem vyznají lásku. (Fantastic Four 35)Reed a Sue veřejně oznámí svoje zásnuby. Wizard, Sandman a Paste-Pot Pete se spojí s tajemnou Medusou a utvoří tým s názvem Frightful Four, který má konečně srazit na kolena FF. Frightful Four porazí všechny členy FF, kromě Johnnyho, který není doma. Alicia je zrovna na návštěvě a varuje Johnnyho za pomocí FF světlice. Torch osvobodí ostatní a společně porazí Frightful Four. (Fantastic Four 36)

Mr. Fantastic

15. listopadu 2008 v 0:37 | Marvelman |  Fantastic Four - hrdinové

Mr. FantasticPravé jméno- Reed Richards

Bývalé identity- Doktor Doom, Richards Reed, Invincible Man, Reed Benjamin, Mr. Elastic

Národnost- americká

Výška- 185cm (jinak jakákoliv)

Váha- 81kg

Barva vlasů- hnědá a po stranách prošedivělá

Barva očí- hnědá

Poprvé spatřen- Fantastic Four 1

Schopnosti-
Mister Fantastic dokáže jakkoliv předělat sestavení molekul svého těla, takže dokáže své tělo natáhnout, smrsknout, roztáhnout a mnoho jiných věcí, které ho napadnou. Celkově se dokáže natáhnout až na výšku 457,20 m . Je také celkově imunní vůči střelám, či menším výbuchům. Dokáže být tak tenký, že může podtéct pod dveřmi, nebo klíčovou dírkou.

Životopis-


Generál Richards je v Itálii kontaktem pro speciální jednotku Howlerů, které velí Nick Fury. Reed jim předá informace a pokračuje ve spolupráci s místními partyzány. (Sgt. Fury and his Howling commandos 3)

Reed se na vysoké škole setká s Victorem von Doomem, ale raději si za spolubydlícího vezme Bena Grimma. Reed si všimne, že Victor pracuje na nějakém vynálezu a pozná, že má chyby ve výpočtu. Victor ho ale nechce vyslechnout a později na to doplatí, když mu přístroj exploduje do tváře. (Fantastic Four Annual 2)

Reed vystřelí ze speciální signalizační pistole a dá tak signál všem členům Fantastic Four, aby se dostavili na smluvené místo. Když čeká na zbytek, uvidí Human Torche, jak za ním letí raketa a on vyletěl moc vysoko, takže mu zhasl plamen. Reed se tedy natáhne a chytne ho. Když se všichni sejdou, řekne jim Reed o jejich prvním úkolu. Když si Reed zakreslí všechny místa činu, zjistí, že je jeden ostrov přímo uprostřed těchto míst. FF se tam tedy vydají. Johnny a Reed se propadnou do země. Reed ze sebe udělá padák a jsou zachráněni. V podzemí se setkají s Molemanem. Po chvilce tam dorazí zbytek FF a začne boj. Moleman nakonec úmyslně strhne celý komplex. FF jen tak, tak uniknou. Moleman ale asi neměl takové štěstí. (Fantastic Four 1)

FF se přes rádio dozví, že spáchali několik zločinů. Reed si to vysvětluje tak, že je někdo napodobuje. V tom se tam objeví armáda a všechny zatkne. V cele si najde Reed šroub a vyndá ho ven. To dírkou pak proteče ven. Všichni FF pak utečou ven. Na své podvodníky přichystají past. Ti podvodníci jsou mimozemšťané zvaní Skrullové. FF je porazí a dostane z nich informace. Zjistí, že jejich mateřská loď čeká na orbitě naší planety a jsou připraveni zaútočit. Reed se tam tedy vydá a vydává se za Skrulla. Kapitán se ho zeptá, jestli může invaze začít. Reed řekne, že ne protože Země má moc tvrdou obranu a ukáže mu fotky mýtických příšer.Skrullové mu to uvěří a vrátí se domů. (Fantastic Four 2)

Miracle Man si ve své show dělá srandu z FF. Potom se dá na dráhu zločinu a oživí jednu sochu v centru města. Mr.Fantastic se natáhne a celou sochu obmotá. Miracle Man na něj ale hodí kámen a ten ho stáhne k zemi. Potom se FF utkají se sochou a rozdrtí ji. Nakonec se jim povede porazit i Miracle Mana a Reed jim řekne, že Miracle Man nemá žádné schopnosti a že to byli jen přeludy vyvolané jeho hypnózou. (Fantastic Four 3)

Reed všem řekne, že musejí najít Johnnyho, který od nich odešel. Nakonec se jim Johnny ukáže sám a řekne jim, že našel Sub-Marinera. Nakonec jsou nuceni s Namorem bojovat, aby zachránili Sue a celé město. (Fantastic Four 4)

Reed si všimne, že Torch a Thing spolu zase bojují, tak je od sebe odtrhne, ale najednou v celé Baxterově budově vypadne, proud což je divné, protože FF mají vlastní generátor. Objeví se tam jistý Dr. Doom, jehož hlas Reed moc dobře pozná, protože byli přátelé na vysoké škole. Doom ale unese Sue a řekne jim, že musejí do minulosti pro jistý poklad. Reed tomu moc nevěří, ale Doom je opravdu do minulosti dostane. Po chvíli se tam, FF dostanou do nepříjemností, které vyvrcholí až námořní bitvou. Nakonec se FF zmocní onoho pokladu, ale Reed vysype jeho obsah do moře a místo toho tam dá řetězy. Ty dají Doomovi a když pustí Sue tak se na něj vrhnou. Jenže zjistí, že to je jen robot. FF se ještě porvou s pravým Doomem, al ten jim pak uteče. Reed přísahá, že ho jednoho dne dostanou. (Fantastic Four 5)

Reed si čte jeden z dopisů od fanoušků, kde se píše, jak je možná, že jeho oblek se dokáže natahovat stejně dobře jako on. Reed zjistí, že ten člověk leží v nemocnici přes ulici a tak se tam natáhne a řekne mu, že to je tím, že jejich obleky byly ozářeny stejně jako oni a tak jsou tvořeny nestabilními molekulami. Reed slyší hluk a jde se podívat do pokoje, kde najde Sue s roztrženou fotkou Namora v rukách a Johnnyho jak stojí u ní. Reed požaduje vysvětlení. Sue řekne, že mu ho dát nemůže. V tom tam Namor proskočí oknem. Chytne Sue a chce zase utéct, ale Thing ho zastaví. V tom se celá Baxtreově budova zvedne do vzduchu. Reed prosí Namora, aby toho nechal. Namor řekne, že teď to má již v rukách Dr. Doom a on s tím nemůže nic dělat. Baxtreově budova je vynesena až do prostoru bez gravitace. Reed dá všem kyslíkové masky. Thing se chytne zdi a ostatní se chytnou Thinga. Reed se pokusí dosáhnout na Doomovu raketu, která je táhne, ale nedokáže to. Pak se Namor rozběhne a skočí na raketu. Vleze dovnitř. Po chvíli vyletí ven Dr. Doom. Namor vrátí Baxterovu budovu tam, kam patří. (Fantastic Four 6)

Reed řekne týmu, že jsou zváni do Washingtonu na večírek. Všichni ale něco namítají a dojde to tak daleko, že se všichni pohádají. Reed řekne, že se mu tam taky moc nechce, protože nechce opustit svoje experimenty, ale nedá se nic dělat. Nasednou tedy do Fantasticaru a vydají se na cestu. Reed uvidí něco zvláštního na obloze, ale ostatní ho přesvědčí, že to nic nebylo. Na oslavě všechno probíhá skvěle. Najednou se všichni začnou chovat divně a házet po nich věci. FF tedy raději uletí pryč. Začne je ale sledovat létající talíř. Reed se ho snaží setřást ale je to marné a tak přistane na střeše Baxterovy budovy. Z talíře vystoupí robot, který jim řekne, že ho poslal jeho pán Kurrgo a potřebuje jejich pomoc na planetě X. Reeda to velmi zajímá a tak souhlasí. Na planetě X se Reed setká s Kurrgem. Ten mu vysvětlí, že na jejich planetu spadne obří meteor za dvacet čtyři hodin a oni mají jen dvě únikové lodě. Reed se nechá zavést do jejich nejlepší laboratoře a tam vytvoří zmenšovací plyn. Kurrgovi pak vysvětlí, že to můžou použít k tomu, aby zmenšili obyvatele a ti se pak vešli do jedné lodi. Kurrgo je nadšena s radostí jim věnuje tu druhou loď. Reed jim předá ještě zvětšovací plyn. Když FF odletí, tak Sue řekne, že doufá, že ten zvětšovací bude fungovat. Reed řekne, že žádný takový plyn není, ale že budou stejně všichni jedné velikosti, tak jim to ani nepřijde. (Fantastic Four 7)

Reed pracuje v laboratoři na malém překvapení a řekne Sue a Johnnymu, aby tam nepouštěli Bena. Slyší ale hluk a jde se podívat, o co jde. Sue řekne, že se Ben urazil a odešel pryč. Reed jí řekne, aby ho sledovala. Pak se vrátí do laboratoře. Po chvíli za ním přiběhne Johnny a řekne, že viděl jejich světlici nad mostem. Reed se tam podívá a vidí, že muž chce z mostu skočit. Chce se k němu natáhnout, ale je to moc daleko. Human Torch jde tedy do akce. Reed práci poté dokončí. Za několik minut za ním přiběhne zase Johnny, že se spustil poplach a že je někdo ve výtahu. Je to ale jen Ben a Sue. Jenže Ben praští Johnny a ten padne do bezvědomí. Pak se vrhne na Reeda. Reed uhýbá jeho ranám a donutí ho vrazit do chemikálií, na kterých pracoval. To Bena změní zpět do lidské podoby. Ten se začne radovat. Sue si sundá paruku a všem tak ukáže, že není pravá Sue. Řekne, že se jmenuje Alicia. Ben jim o ní všechno řekne a pak se zase změní zpět na Thinga. FF letí zachránit Sue. V Domě jistého Puppet Mastera na ně ale čeká velký robot. Thing se o něj postará. Puppet Master ale uteče i se Sue. Johnny letí za ním, ale dojde mu plamen a tak ho Reed chytí. FF se dozvědí, že ve věznici došlou ke vzpouře a domyslí si, že to je práce Puppet Mastera. Když jsou na místě, začnou po nich vězňové střílet. Reed ochrání členy FF a všechny kulky pohltí do svého těla. Reed pak zachrání Sue a Puppet Master uteče. FF ho sledují až za Alicií, což je jeho nevlastní dcera a ta jim řekne, že se spolu poprali a on vypadl z okna. Reed se z něj podívá, ale dole nikdo neleží. (Fantastic Four 8)

FF zbankrotovali a věřitelé jim chtějí vzít Baxterovu budovu. Reed se je snaží přesvědčit, aby mu dali více času, ale je to marné. Reed jim nakonec řekne, že prodá svoje vynálezy a peníze sežene. Věřitelé tedy odejdou. Johnny nabídne, že by mohl využít svoje schopnosti a vydělat nějaké peníze. Reed řekne, že nechce, aby ze sebe dělali šašky a že to je stejně jeho vina, protože nejvíce utrácel. Budou muset prodat Baxterovu budovu a všechny jeho vynálezy. Reed po chvíli sedí na židli a dívá se na starý comics a přeje si, aby byl jen postavou z comicsu a nemusel se start o peníze. Najednou přijde pošťák s telegramem, kde se píše, že nějaký filmový producent je ochoten jim zaplatit plno peněz, pokud budou hrát v jeho filmu. Dostaví se do studia, a když zjistí, že producentem je Namor, tak začnou být dost nedůvěřiví. Namor řekne Reedovi, že jeho scéna bude na ostrově, kde bude bojovat s maketou Kyklopa. Reed se na ten ostrov natáhne, a když Kyklopa najde, tak zjistí, že to není maketa, ale pravý Kyklop. Začne s ním bojovat a není to vůbec jednoduché. Nakonec ho ale dokáže porazit. Reed uteče z ostrova a setká se s Benem a Johnnym. Ti mu oba řeknou, že je Namor zradil. V sále najdou Sue s Namorem a vtrhnou tam. Místo boje Sue ale řekne Namorovi, že oni splnili jeho část dohody a je řada na něm. Namor vzdychne a zaplatí jim. O několik týdnů později film skutečně běží v kinech. (Fantastic Four 9)

Johnny řekne Reedovi o případu propadajících se domů. Reed usoudí, že to nemůže být nějakou přírodní katastrofou, nýbrž se jistě jedná o sabotáž. (Strange Tales 103)

Reed pomocí různých pokusů zjistí, že Sue není neviditelná ale jen dokáže kolem sebe ohýbat sluneční paprsky. Na obloze se objeví znak FF. Přichází od Bena a tak se za ním všichni vydají. Ukáže se, že to byl planý poplach. Reed dostane pozvání od pana jménem Stan Lee, aby za ním přišel. Reed se tam tedy vydá. V kanceláři ho ale napadne Doom a omráčí ho. Reed se probere v Doomově laboratoři. Doom řekne, že když letěl vesmírem, tak narazil na civilizaci, která byla dost důvěřivá na to, aby ho poslali zpět na Zemi. Pak spustí svůj vynález, který prohodí jeho a Reedovu mysl. Reedova mysl je teď v Doomově těle. Probourá se tam Thing a zbije Reeda, protože si samozřejmě myslí, že to je Doom. Pravý Doom hodí Reeda do cely a řekne ostatním, že je tam dost kyslíku na dva dny a oni zatím vymyslí co s ním. Když odejdou, tak Doom řekne Reedovi, že lhal a že tam je vzduch jen na hodinu. Reed musí jednat rychle a z vzdušných cylindrů si sestaví primitivní výbušninu a odpálí dveře. Reed doběhne do domu Alicie a snaží se jí přesvědčit, že je pravý Reed. Thing ho ale zase chytne a chce ho praštit, ale zjistí, že to nedokáže. Reed mu řekne, že jeho instinkty jsou správné. Jde do Baxterovy budovy, kde je Doom v jeho těle. Skočí na něj a rozbije ovladač, čímž se jejich mozky vrátí na správné místo. Doom po něm začne střílet a zasáhne paprsek na zmenšování, který ho zmenší na miniaturní velikost. (Fantastic Four 10)

Zazvoní telefon, a když ho Reed zvedne, tak je to policejní náčelník, který mu řekne, aby se s týmem vydal k restauraci za městem. Když tam FF dorazí, tak se tam setkají s Impossible Manem což je mimozemšťan, který se sem dostal a doplatil na to, že nezná pozemské zvyky. Reed a Ben se s ním snaží domluvit. Ben se ale naštve a chce ho udeřit. Vypukne boj. Po chvíli ale FF zjistí, že Impossible Man má schopnost změnit se na cokoliv ho napadne. Nemají šanci. Naštěstí situaci zachrání Torch, který ho svým létáním uspí. FF ho vezmou do Baxterovy budovy a uloží ho do postele. Impossible Man se po chvíli vzbudí a řekne jim, že je má rád a že je bude chodit navštěvovat. (Fantastic Four 11)

Sue zavolá Reedovi s tím, že Johnny chce jít sám bojovat s Wizardem. Reed jí vysvětlí, že Johnny musí dospět a on, ani Ben, mu do toho nebudou zasahovat. (Strange Tales 105)

Ben přijde za Reedem a řekne mu, že si ho spletli s Hulkem a chtěli ho chytit. Reedovi se ozve generál Ross a ten mu řekne, že armáda potřebuje jejich pomoc v chycení Hulka. FF souhlasí, že pomohou. Odletí tedy do pouště, kde se setkají s Dr. Bannerem. Toho Reed považuje za nejchytřejšího atomového vědce. Seznámí se spolu a Banner řekne, že věří, že Hulk nespáchal ten zločin, ze kterého je obviněn. FF začnou pátrat a dojdou ke starým tunelům. Vejdou dovnitř a tam je napadne Hulk. Chvíli bojují, ale pak chce Hulk utéct. Reed ho ale přitáhne zpět. Bojují tedy dál a Hulk Reeda omráčí. Když se Reed probere, tak na zemi uvidí Hulka omráčeného a Johnny na něj volá. Reed za ním přiběhne a tam mu Ben ukáže omráčeného muže, který udělal všechno, z čeho byl Hulk obviněn. Reed má radost, a když se otočí, tak je Hulk pryč. Reed je rád, že se vzpamatoval. FF uvolní Ricka Jonese, který tam byl svázán. Vyjdou z jeskyně, kde na ně čeká dr. Banner. Ten jim za vše poděkuje a Reed mu řekne, že si snad příště budou moci lépe popovídat. Reed má určité podezření, že Banner a Hulk jsou jeden a ten samý. Ross a armáda pro ně uspořádají slavnost a druhý den se FF vrátí domů. (Fantastic Four 12)

Johnny přijde s tím, že chce jako člen FF dostávat plat. Reed mu řekne, že to asi nepůjde a Johnny odejde od týmu s tím, že si ho nikdo neváží. Utvoří tým s jistým Acrobatem, který se ukáže být zločincem a Johnny ho sám porazí a předá policii. Ostatní ho vezmou zpátky. (Strange Tales 106)

Do Baxterovy budovy vtrhne jistý Spider-Man. Fantastic Four se s ním utkají, ale on je vážně dobrý. Nakonec jim vysvětlí, že je také hrdina, jako oni a chtěl by se k nim přidat, aby si něco přivydělal. Reed mu vysvětlí, že oni za hrdinství peníze neberou a Spidey odejde. (Amazing Spider-Man 1)

Reedovi se do ruky dostane kus meteoritu, který spadl na Zemi. Dlouho ho zkoumá a nakonec ho použije na výrobu nového paliva. Vyzkouší ho a palivo se značně rozhoří. Celá místnost začne hořet a Reed nemůže dýchat. Najednou uvidí Torche, jak letí skrz oheň a natáhne k němu ruku. Johnny ho z toho dostane. Reed jim vysvětlí, že pomocí toho pohonu může předehnat sověty v cestě na Měsíc. FF ho ale donutí, aby je vzal s sebou. O týden později tedy letí do vesmíru a kus od nich letí i sovětská loď. Zasáhnou jí ale kosmické paprsky. Reed tam pošle Johnnyho, aby to prozkoumal. Ten se vrátí s tím, že to je nějaký ruský šílenec, který má opice se speciálními schopnostmi. Obě lodě přistanou na tzv. Modré zóně na Měsíci. Tam je město s atmosférou. Ten ruský vědec se stal nehmotným a tak si říká Red Ghost. FF s ním a jeho opicemi bojují, dokud se tam neobjeví postava jménem Watcher, což je nějaký mimozemšťan mocnější, než si všichni dokážou představit. Reed a ostatní se k němu chovají uctivě a Red Ghost na to kašle. Watcher ho potrestá a FF se vrátí domů. (Fantastic Four 13)

Reed, Sue a Ben dávají dohromady seznam jejich bývalých protivníků. Johnny je naštvaný, že ho nepřibrali a oni mu vysvětlí, že jim v poslední době nadělal dost problémů. Johnny to pochopí a řekne, že by tým už nikdy neopustil. (Strange Tales 107)

FF jsou hrozně populární mezi veřejností a mají toho dost. Reed všechny členy FF chytne a natáhne se s nimi do okna Baxterovy budovy, aby nemuseli jít přes všechny ty novináře. Druhý den najde Reed Sue, jak jeho skenerem prohledává mořské dno. Dojde mu, že jde o Namora a řekne Sue, že by byl rád, kdyby ho našla, aby se všechno konečně vyjasnilo. Po několika dnech dostanou FF dopis, kde se píše, že Namor unesl Sue a že je tím vyzývá k boji. Reed se rozzuří a je ochoten udělat cokoliv, aby Sue našel. Reed, Ben a Johnny tedy vyrazí v malé ponorce do mořských hlubin. Najít Namora není problém, jelikož on si najde je. Vyhrožuje jim smrtí Sue. To v Reedovi vzbudí pochybnosti, že to asi nebude Namor dělat z vlastní vůle. Namor rozdrtí Johnnyho. Mr.Fantastic obmotá Namora, aby dal Thingovi čas zachránit Sue. Po boji se nakonec ukáže, že Namor byl skutečně někým ovládnut. Namor nabídne Sue místo po svém boku, ale ona se rozhodne zůstat s Fantastic Four. (Fantastic Four 14)


Reed všechny svolá a řekne jim, že byl informován o tom, že většina členů mafie se teď stahuje do New Yorku. Asi se něco chystá. Reedovi přijde pozvání, aby vedl výzkumnou divizi jedné elektronické společnosti. Reed odcestuje, ale samotného ho to dlouho nebaví, a tak se vrátí zpět. Fantastic Four se všichni vydají do Baxterovy budovy, kterou si zatím přivlastnil jistý Mad Thinker. Ten si nakradl Reedovi vynálezy a použil je proti němu na to včetně Awesome Androida. Mr. Fantastic ve spolupráci s Invisible Girl dokáže Androida deaktivovat. Thinker chce použít další triky. To se už ale zapne Reedův bezpečností mechanismus, který rozpustí všechny zbraně, který se Thinker dotkne. Mad Thinker je poražen. (Fantastic Four 15)

Johnny dokáže sám potlačit hrozbu jistého Sorcerera, který má v držení proslulou Pandořinu skříňku. Fantastic Four, jsou na Johnnyho pyšní. (Strange Tales 109)

Doomovi se podaří FF zmenšit na mikroskopickou velikost. Oni díky tomu odhalí mikroskopický národ, který Doom chce ovládnout. Za pomoci Ant-Mana, ale FF Doomovy plány zmaří a vrátí se zpět do původní velikosti. (Fantastic Four 16)

Sue řekne Reedovi, že na Johnnyho někdo chystá nějaké špinavosti a Reed nabídne Johnnymu pomoc. Ten ji ale odmítne. (Strange Tales 110)

Dr. Doom se vrátí s dalším plánem na zničení FF. Tentokrát unese Alicii a přichystá pro každého člena FF pasti. Nakonec to je Sue, kdo ho rozdrtí. (Fantastic Four 17)

Johnnyho vyzve k boji jistý Asbestos Man. Johnny v boji s ním prohraje a Sue mu pak poradí, aby využil svých výhod a ne jen svých útoků. Torch zvítězí a Sue poděkuje. (Strange Tales 111)

Skrullové pošlou na FF svého nejsilnějšího bojovníka jménem Super-Skrull. Ten má schopnosti všech členů Fantastic Four a rozdrtí je. Reedovi se ale podaří zjistit, že Super-Skrulla posiluje energie z jeho domácí planety. Vyrobí tedy rušičku a Sue ji na něj připevní. Pak ho FF hodí do sopky a tu Torch zataví. (Fantastic Four 18)

Human Torch sám zachrání město před explozí nukleární bomby, když ji vynese do výšky, kde ona exploduje, aniž by někomu ublížila. Fantastic Four jsou na Torche pyšní. (Strange Tales 112)

Na Reedův popud se FF vydají, díky Doomově stroji času, do antického Egyptě, kde chtějí získat lék proti slepotě pro Aliciu. Místo toho tam přijdou o schopnosti a stanou se otroky faraóna Rama-Tuta. Když se ale ukáže, že i on je cestovatel časem a FF získají schopnosti zpět, tak Rama-Tut uteče a FF se vrátí do svého času, bohužel bez léku. (Fantastic Four 19)
Fantastic Four se doslechnou, že Dr. Doom jde po Spider-Manovi a jdou to omrknout. Když Dooma najdou, tak ten před nimi prchne a oni objeví mladého hocha jménem Flash Thompson, který se za Spider-Mana je přestrojil a Doom ho věznil v domnění, že je pravý. (Amazing Spider-Man 5)

Uatu dostane pomocí jistého přístroje Fantastic Four do svého domu a varuje je, před jistým Molecule Manem. Když se FF vrátí domů, tak Molecule Man na ně už čeká. Dojde k boji, ale FF na něj nemají šanci. Reedovi ale dojde, že Molecule Manovy schopnosti působí na anorganické věci. Proto jdou za Alicií a nechají se celí obalit hlínou, aby vypadali jako sochy. Molecule Man se je pokusí přetvořit, ale jeho síla se obrátí proti němu a on omdlí. Uatu si ho pak odnese. (Fantastic Four 20)

Jistý Hate-Monger má dost odporně rasistické názory. FF mu jdou domluvit, ale on je zasáhne paprskem nenávisti a FF bojují proti sobě. Nakonec se rozejdou. Nick Fury se spojí s Reedem a chce od něj pomoct Hate-Mongera dostat. Reed souhlasí a zaplete se do toho i zbytek týmu. Hate-Monger je poražen a FF se vrátí do normálu. Fury odhalí, že se jedná o klon Adolfa Hitlera! (Fantastic Four 21)

Reed se dozví, že Sandman, jeden z nepřátel Spider-Mana utekl z vězení. Zavolá Johnnymu a požádá ho, aby Spider-Mana našel a dal mu o tom vědět. (Strange Tales 115)Fantastic Four vyrazí spolu s Alicií na dovolenou lodí. Jsou ale donuceni k návratu, když Namor vypochoduje z moře s armádou Atlanťanů. Reed přijde na to, že mají v helmách vodu a vytvoří stroj, který ji vypaří. Jenže ho neunese a stroj na něj padne. Když se Reed probere, tak nad ním stojí Namor. Dorazí zbytek FF a Namor unese Sue. FF Namora napadnou v jeho vlastní říši a Sue je při boji zraněna. Namor s ní odpluje do nemocnice. FF tam také dorazí, ale Namor už je pryč. (Fantastic Four Annual 1)

Sue zjistí, že kromě zneviditelnění, dokáže učinit neviditelnými i jiné objekty a umí si vytvářet i neviditelná silová pole! Celý tým pak letí prozkoumat zvláštní ostrov, kde se setkají s Mole Manem, který tam má přístroj, s pomocí kterého chce potopit celé kontinenty. FF se s ním utkají a Reed jeho přístroj přeprogramuje tak, že potopí pouze tento ostrov. (Fantastic Four 22)


Fantastic Four přistihnou Human Torche, jak bojuje se Spider-Manem, který prý flirtoval s Torchovou dívkou Doris. FF je od sebe odtrhnou a Spidey rychle zmizí, ale na stole nechá pavučinové srdce na důkaz přátelství. (Amazing Spider-Man 8)

Přímo před Fantastic Four se objeví holografická projekce Iron Man, a ten se jich zeptá, jestli neviděli Hulka. Všichni odpoví, že v poslední době ne. (Avengers 3)

Dr. Doom je zpět a tentokrát porazí Fantastic Four s pomocí třech zločinců, který má každý nějakou přednost. Těch se pak zbaví a totéž hodlá udělat s FF. Netuší ale, že Invisible Girl má nové schopnosti. Sue tedy osvobodí sebe i ostatní a Thing vrhne Dooma do časoprostorové díry. (Fantastic Four 23)

Sue varuje Johnnyho, aby svým plamenem nic doma nespálil. Eel je zpět a Torch s ním svede velký boj poblíž obřího akvária. Torch ale vyhraje a FF mu na památku koupí akvárko s rybičkami. (Strange Tales 117)

Fantastic Four si musí poradit s hrozbou v podobě mimozemského mláděte. Nazvou ho Infant Terrbile a Reedovi se podaří zkontaktovat jeho rodiče, aby si ho přijeli vyzvednout dříve, než zničí Zemi. To se také stane. (Fantastic Four 24)

Wizard využije několika triků, aby dostal Sue a Johnnyho. Ty pak zavře do vzduchotěsné krabice, která je venku vystavena jako reklama. Torch nakonec dokáže poslat signál Reedovi s Benem a ti je osvobodí. Torch pak rozdrtí Wizarda. (Strange Tales 118)

Reed pracuje na dalším léku pro Thinga, ale nadýchá se různých chemikálií a omdlí. Když se probere, tak zjistí, že zuří bitva mezi Fantastic Four a Hulkem. Sue a Johnny již selhali a Ben stál jako poslední, ale nakonec byl poražen také. (Fantastic Four 25)

Reed se probere v nemocnici a spolu s Johnnym a Sue se vydá na pomoc Benovi, který stále bojuje s Hulkem. K Fantastic Four se nakonec přidají i Avengers a zaženou Hulka k ústupu. (Fantastic Four 26)


Johnny se týmu omluví, že má rande s Doris na vyhlídkové plavbě kolem ostrova Svobody. (Strange Tales 120)

Namor opět unese Sue a Reed vyhledá pomoc Dr. Strange, který Fantastic Four dostane do Atlantidy. FF si to s Namorem vyřídí a Sue Namorovi přizná, že ho obdivovala, ale miluje pouze Reeda. (Fantastic Four 27)

Zločinný Plantman, který umí ovládat květiny vyhrožuje Johnnymu, že se mu pomstí skrze jeho přítelkyni Doris. FF nabídnou Johnnymu pomoc a ten požádá Bena, aby Doris hlídal, zatímco sám Plantmana najde a rozdrtí. (Strange Tales 121)

FF potřebují sehnat právníka, který by obhlídl Baxterovu budovu a mohl jim dokázat, že je v dobrém stavu, protože oni potřebují obnovit pronájemní smlouvu. Reed vyšle Thinga, aby nějakého právníka sehnal a to co nejrychleji, protože druhý den mají být ve Washingtonu a obdržet tam medaile za zásluhy. Thing se po chvíli vrátí a řekne, že to zařídil. Když se FF vrátí, tak jdou do kanceláře firmy Murdock a Nelson. Thing vyrazí dveře. Reed se za něj omluví a řekne, že to dají do pořádku. Pak se zeptá právníka jménem Matt Murdock, jestli udělal, oč ho žádali. Murdock jim ale řekl, že to zatím nestihl. Reed mu řekl, že se již tedy nemusí obtěžovat a že si najdou rychlejšího právníka. (Daredevil 2)

Fantastic Four probírají X-Meny a Thing to nechce poslouchat a jde za Alicií. Tu rozesmutní, když zmíní Puppet Mastera. Tentýž den přijdou X-meni do Baxterovy budovy a vypukne boj mezi nimi a FF. Nakonec se ukáže, že za celou situace jsou zodpovědní Puppet Master, Mad Thinker a jeho Awesome Android. To jsou pak oběma týmy poraženi. (Fantastic Four 28)

Red Ghost a jeho super opice zase udeří, ale tentokrát to udělají tak, aby FF netušili, kdo po nich jde. I tentokrát je boj nakonec zanese na Modrou oblast na měsíci, kde se do toho opět zaplete i Watcher a pomůže FF. Red Ghost i jeho opice jsou poraženi. (Fantastic Four 29)

Johnny a Ben vezmou Doris a Alicii na dvojité rande. Když jsou na cestě, tak je Reed varuje, že nějaká létající osoba byla spatřena v okolí. Oni to neřeší a užívají si rande, než jim ho ta osoba, zvaná Beetle, nepřeruší. Pak se s ním několikrát utkají, až ho konečně porazí. (Strange Tales 123)

Fantastic Four při dovolené v Transylvánii objeví hrad dávného alchymisty Diabla a omylem ho přivedou zpět k životu. Diablo si získá Bena na svou stranu, když z něj udělá Bena Grimma a napořád. Ukáže se ale, že to byl pouze přelud a Thing se vrátí k FF. Společně pak Diabla rozdrtí a navrátí ho tam, kam mají. (Fantastic Four 30)


Johnny a Ben mají náročnější den. Cítí se ve FF nedocenění a bojují mezi sebou. Pak se dozví, že byl na pobřeží spatřen Namor. Hned tam vyrazí a dojde mezi nimi k velké bitvě. Tu ukončí až Reed se Sue. Namor uteče a Reed zuří, že s ním měl jednat o míru a Ben s Johnnym to celé zkazili. (Strange Tales 125)

Mole Man je zpět a stahuje celé bloky domů do podzemí. Ještě k tomu unese Sue, aby měl pojistku. FF jí musí najít, ale střetnou se s Avengers, kteří se do toho chtějí vložit. Reed je přemluví, aby jim dali náskok. Sue se jim najít podaří, ale při útěku pryč dojde k explozi a Sue zasáhne šrapnel do hlavy! Sue v nemocnici umírá, když v tom dorazí její a Johnnyho otec a odoperuje ji. Sue je zachráněna. (Fantastic Four 31)Na Zemi se objeví jistý Invincible Man, který dělá FF pořádné problémy. Aby toho nebylo dost, tak se ukáže, že se jedná o otce Sue a Johnnyho. FF s ní nejsou schopni bojovat. Pak se jim ale podaří zjistit, že to je přeměněný Super Skrull. Reed se spojí s císařem Skrullů a namluví mu, že mají Super Skrulla a vymění ho na otce Sue a Johnnyho. Císař souhlasí, ale pošle zpět s výbušninou. Pan Strom odskočí pryč od týmu a obětuje se, aby se jim nic nestalo. (Fantastic Four 32)Mad Thinker a Puppet Master spojí síly, aby postupně rozebraly Fantastic Four. Zaměří se na Thinga, které Puppet Master ovládne a pokusí se zničit Torche. To se mu málem povede, ale Ben se snahou o ovládnutí svého těla změní do své lidské podoby. Puppet Master nad ním ztratí kontrolu a Ben se změní zpět. S pomocí Reeda pak oba zločince dostane. (Strange Tales 126)

Všichni si o Spider-Manovi myslí, že je zbabělec. Fantastic Four to spolu také probírají. (Amazing Spider-Man 18)

Lady Dorma vyhledá fantastic Four, aby je požádala o pomoc. Poví jim, že Namor válčí s jistým Attumou, což je hrozivý barbar. Namor, ale nemá šanci proti Attumovi a jeho velké armádě. FF přislíbí svou pomoc. Nakonec Namorovi pomohou, aniž by se o tom dozvěděl. (Fantastic Four 33)

FF dostanou pozvánku na večeři do Latverie, malé země na Balkáně. Když jsou na místě, tak pod vlivem drog v pití spolu začnou bojovat. Brzy nato zjistí, že pánem této země je Dr. Doom. Nahrají tedy na něj, že se s ním chce Reed utkat v souboji myslí. Kdo bude inteligentnější, ten vyhraje a druhý zmizí navždy. Doom ale netuší, že je sám pod vlivem těch drog a zdá se mu, že vyhrál. Spokojen tedy pustí FF domů. Netuší, že to byl jen trik. (Fantastic Four Annual 2)

Johnny a Ben řeknou Reedovi, že by FF měla fungovat bez vůdce jako Avengers. Pohádají se a Johnny s Benem chtějí nějakou dobu pracovat jako duo. Při automobilovém závodě je napadne neznámý zločinec. Oni ho nejsou schopni porazit. Zločinec se ukáže být Reed v přestrojení! Johnny a Ben dostanou lekci a omluví se Reedovi. (Strange Tales 127)

Jistý Gideon využije svých financí a prostředků k tomu, aby poštval jednotlivé členy Fantastic Four proti sobě. Úplně je rozloží a má na ně připravenou past. Jeho syn má ale FF rád a spolu s Gideonovou ženou se jim podaří mu připomenout, co je v životě důležité. Fantastic Four se usmíří a dají se zase dohromady. (Fantastic Four 34)FF navštíví starou školu, kam chodili Reed s Benem. Jeden z místních profesorů stvořil umělou bytost, kterou nazval Dragon Man. Diablo unikne ze svého vězení, a aby se FF pomstil, tak Dragon Mana přivede k životu. Výtvor se ale nakonec obrátí proti němu a oba se propadnou do ledového jezera. FF ve škole narazí na Xaviera a Petra Parkera. Sue si pak s Reedem vyznají lásku. (Fantastic Four 35)


Reed a Sue veřejně oznámí svoje zásnuby. Wizard, Sandman a Paste-Pot Pete se spojí s tajemnou Medusou a utvoří tým s názvem Frightful Four, který má konečně srazit na kolena FF. Frightful Four porazí všechny členy FF, kromě Johnnyho, který není doma. Alicia je zrovna na návštěvě a varuje Johnnyho za pomocí FF světlice. Torch osvobodí ostatní a společně porazí Frightful Four. (Fantastic Four 36)

Fantastic Four 2

14. listopadu 2008 v 0:17 Fantastic Four - příběhy
Název- Skrullové z vesmíru

Datum vydání- leden 1962

Příběh-

Příběh začíná a my vidíme Thinga, jak plave daleko od břehu k osamocené Texaské věži.Jeho oči vypadají velmi zlověstně.Po chvilce se Thing ponoří do hlubin až k základům ropné věže.Tam utrhne jeden z jistících drátů a věž se začne potápět.Muži, kteří tam pracují jen tak ,tak stihnou uniknout smrti na člunu.Mezitím o mnoho mil dále, v jednom z nejdražších obchodů se šperky vytáhne prodavač drahokam za milion dolarů z trezoru a ukazuje ho Sue.Říká že je nadšen, protože si ho ještě nikdo nechtěl koupit.Sue mu odpoví, že o kupování tady nikdo nemluvil a zmizí i s drahokamem.Prodavač zavolá policii a ti se vydají hledat Invisible Girl.Ve stejnou chvíli na severozápadě zrovna probíhá slavností odhalení památné sochy, která zobrazuje postavu z občanské války.V tu chvíli se tam ale objeví Human Torch a celou sochu roztaví.A konečně se na scéně objevuje i Mr.Fantastic, který natáhne své ruce až do centra elektrárny a vypne všechny okruhy, takže celý New York je bez proudu.Pak se všichni čtyři sejdou a začnou diskutovat, jak jim vše vyšlo, a že teď celý národ bude lovit Fantastic Four.Poté si říkají, jak napodobili schopnosti všech členů Fantastic Four a poté se přemění do své pravé podoby.Jsou z nich zelení ještěří mimozemšťané zvaní Skrullové.Jejich plán je prostý, zatímco celý svět se bude honit za Fantastic Four oni zavolají svou mateřskou loď a začnou s podrobováním této planety.Několik mil na sever v opuštěném loveckém stanovišti se pravý FF dozví co se stalo přes rádio.Reed si říká, že je asi někdo napodobuje.Sue tomu ale nevěří, protože říká, že asi těžko má někdo jejich schopnosti.Johnny říká, že se není čeho bát, protože Reed na něco přijde.Ben je naštvaný kvůli svému vzhledu a říká, že když o něm říkají, že je hrozba, tak se hrozbou prostě stane.Reed ho opět obmotá svou rukou aby ho uklidnil.Řekne mu, že nejdříve musejí zjistit, kdo je napodobuje.Ben ale odpoví, že oni pořád chtějí mluvit ale on, že chce akci.Sue a Johnny mluví o Thingově nesnesitelnosti ale Reed se ho zastane s tím, že on nemůže za to jaký teď je.Reed si v duchu říká, že to je právě on, kdo za všechno může.V tom tam vtrhne armáda a ihned je zatkne.Odvezou je do věznice a každého dají do speciálních cel.Sue si říká, že asi čekají, že se nedokážou dostat ven.Poté zmizí.Johnny zase hledá nějaký větrací ventil aby mohl utéct.Reed ze sebe udělá placku a hledá nějaký uvolněný nýt nebo něco takového.To Ben si nedělá takové starosti, prostě najde nejslabší místo ve zdi a do něj začne bušit.Nějací stážci otevřou dveře do cely Sue, aby jí dali jídlo.Sotva otevřou dveře, tak ona proklouzne kolem nich.Johnny a Ben se ve stejnou chvíli probourají ven ze svých cel.Reed vyndá jeden šroub a proteče dírkou, která po něm zbyla.Vojáci na ně řvou, aby se nehýbali.Johnny zapálí celou podlahu a tak zabaví vojáky než FF najdou helikoptéru a vzlétnou.Vojáci na ně chvíli střílí, ale již je pozdě, Fantastic Four jsou volní.FF se zastaví na jednom z mnoha jejich tajných úkrytů.Reed říká, že musejí nějak vyprovokovat ty podvodníky.Johnny se dobrovolně hlásí pro tento úkol, ale Ben s tím nesouhlasí.Reed podá Johnnymu noviny, kde se píše, že dnes bude testován odpal rakety do vesmíru.Johnny hned pochopí jeho plán.Reed chce aby se Johnny infiltroval mezi podvodníky.Ben opět nesouhlasí a začne boj mezi ním a Human Torchem.Reed je přeruší a Johnny se vydá na svůj úkol.Doletí k odpalovací rampě a roztaví tam jeden z počítačů.Falešný Reed a Sue se tam objeví a vezmou ho s sebou na Skrullskou základnu.Tam je ovšem i falešný Johnny a tak je ten pravý odhalen.Ten vytáhne svou signalizační pistoli a vystřelí světlici.Poté udělá ohnivý kruh kolem Skrullů.Jeden ze Skrullů použije speciální chemikálii, takže začne hořet stejně jako Johnny a ti dva se utkají.Skrull dokáže zhasit Johnnyho plameny.Skrullové ho chtějí dorazit ale v tu chvíli se dovnitř probourá Thing.Jeden ze Skrullů vytáhne na Johnnyho pistoli a řekne, že už ho nic nezachrání.V tom se tam ale oknem protáhne Reedova paže a ten odzbrojí Skrulla.Jeden ze Skrullů chce utéct ale Sue ho odhodí zpět.Mr.Fantastic má tu pistoli a oznámí Skrullů, že jestli se někdo z nich pohne tak je to jeho chyba.Reed požaduje od Skrullů informace, ale ti mu nic nechtějí říct.Thing tedy nadzvedne jednou rukou stůl a hodí ho těsně vedle nich.Skrullové tedy jsou ochotni mluvit.Řeknou, že jejich loď kotví na oběžné dráze Země.Ale, že nezaútočí, dokud si nebudou jisti, že jsou FF pryč ze hry.Johnny se ptá, jakou mají šanci proti celé armádě Skrullů.Reed ale odpoví, že nejdříve se Skrullové převlékli za ně a teď se oni budou vydávat za Skrully.Vezmou si tedy jejich loď a dostaví se na jejich mateřskou loď.Tam jsou přivítáni a generál se jich ptá, jestli může začít invaze.Oni řeknou, že ne protože Země má tvrdou obranu a jako důkaz ukážou obrázky hororových postav a mýtických příšer.Generál nařídí rychlí ústup a chce je vzít s sebou.Oni ale řeknou, že se musejí vrátit na Zem a začistit všechny stopy jejich návštěvy.Generál je na ně pyšný a tak jim udělí medaile.Když se vrátí na Zemi hned po nich jde zase policie.Reed tedy odmítne utíkat a vyzve policisty, aby si prohledali jeho dům.Ti tam přijdou a najdou tam Skrully, kteří se na ně vrhnou.Naštěstí jim FF pomůžou a policie si Skrully odvede namísto Fantastic Four.

Postavy-

Fantastic Four: Mr.Fantastic, Invisible Girl, Human Torch, Thing

Protivníci: Skrullové

Ostatní: policisté

Fantastic Four 1

13. listopadu 2008 v 0:26 Fantastic Four - příběhy
Název- Fantastic Four se setkávají s Mole Manem

Datum vydání- listopad 1961

Příběh-

Příběh začíná a my vidíme čtyři lidi stojící na ulici.Titulek píše: A tady jsou Dr.Reed Richards, Ben Grimm, Susan Storm, Johnny Storm.Na oblohu vylétne něco jako světlice a objeví se tam obrovský nápis The Fantastic Four.Vidíme trio policistů, kteří řeší, co může slovo Fantastic Four znamenat.Jeden říká, že slyšel něco o invazi z vesmíru.Najednou vidíme Reeda Richardse s kouřovou pistolí v ruce.Reed říká, že to je poprvé co musel dát signál a doufá, že to bylo naposled.V jiné části města si Susan Storm dává šálek čaje se svou kamarádkou.Ta si všimne signálu a tak se Susan zneviditelní a potichu se vytratí.Teď vidíme taxík, jak zastaví a najednou někdo řekne taxikáři děkuji a na sedadle se objeví pět dolarů.Ale necháme na chvíli Invisible Girl být a přesuneme se jinam.Přesuneme se do obchodu s oblečením, kde zrovna pokladní říká Benovi že nemají nic jeho velikosti.Poté se ho pokladní zeptá, jestli neví co znamená ten znak na obloze.Ben si okamžitě sundá svoje oblečení a pokladní omdlí.Ben vyběhne ven a tam stojí dva policisté a varují ho, že na něj vystřelí.On se rozeběhne a oni vystřelí ale od něj se kulky jen odrazí.vyběhne na ulici a narazí do něj auto.On jen řekne, že by řidič měl čumět pořádně na cestu a běží dál.Lidé začnou křičet, že tu byl marťan.Opět se přesouváme tentokrát do autoopravny, kde se Johnny baví s mechanikem o tom jak miluje auta.Říká, že je jen jedna věc, kterou má radši než auta.Najednou si všimne znaku na obloze a celý začne hořet, až si roztaví celé auto.Poté řekne opraváři: "Víte jak jsem říkal, že jen jednu věc mám radši než auta?Tak to je ono."Poté vzlétne do vzduchu a zmizí.Vláda je informována, že na nás útočí mimozemšťané.Johnny letí a najednou ho obklíčí stíhačky.Chce jim něco říct ale jak se k nim přiblíží omylem je roztaví.Uleví se mu, když vidí, že se piloti stihnou katapultovat.Jeden ale ještě stihne vypálit raketu.Ta letí za Johnnym.Ten letí čím dál tím výš až mu zhasne plamen a on začne padat.Celé to sleduje Reed a natáhne svou ruku, kterou chytí raketu a odhodí jí směrem k moři.Poté natáhne celé své tělo a chytí Johnnyho.Poté vidíme celou FF, jak stojí v jedné místnosti.Reed jim sdělí, že mají práci a velmi důležitou.Než se dozvíme oč jde vydáme se do minulosti, abychom viděli původ Fantastic Four.Vidíme Reeda, jak se Sue přemlouvají Bena aby pilotoval raketoplán na misi, za výzkumným účelem.Ben, ale odmítá, protože Reed prý nedokončil plně výzkum kosmických paprsků.Sue nazve Bena srabem a ten se naštve s tím, že tedy pilotem bude.Pak už jen vidíme jak všichni tři společně s Johnnym, což je bratr Sue, odlétají do vesmíru.Tam jsou ale náhle zasaženi…..samozřejmě kosmickými paprsky.Johnny začne hořet.Sue je zavalená a Reed se k ní snaží natáhnout ruku ale nedosáhne tam.Ben se k ní dostane ale nemá dost síly aby jí uvolnil.jejich raketoplán havaruje na zem.Všichni se dokážou dostat ven.Najednou začne Sue mizet.Nikdo neví co to má znamenat.Ben se zase změní ve velkého oranžového hromotluka.Je úplně mimo vyrve strom ze země a hodí ho na Reeda.Ten se ohne, jako kdyby neměl páteř.Pak obtočí svoje ruce kolem jeho těla.Johnny najednou začne hořet a poletovat okolo.Reed začne s proslovem ale Ben ho přeruší se slovy: "Nech mě hádat musíme použít tyto síly k ochraně lidstva co."Sue řekne, že je odteď z ní Invisible Girl a Johnny se zase pojmenuje Human Torch.Dají ruce na sebe.Ben řekne, že už není Ben ale je z něj Thing, poté dá svou ruku na jejich.Reed se pojmenuje Mr.Fantastic a přidá čtvrtou a poslední ruku.A tak je nový tým na světě.Jsme zpět v současnosti a Reed ukáže celé partě snímky míst, kde dříve stály atomové elektrárny ale teď tam jsou jen velké díry v zemi.Mezitím vidíme dva vojáky stojící u jaderné elektrárny.Najednou se pod nimi začne třást země.Najednou se tam objeví velká příšera s malým mužem na zádech.Příšera odhodí vojáky a muž se představí jako Mole Man.Zpátky na velitelství Fantastic Four, Reed použije svůj speciální radar a zjistí, že mezi všemi místy, kde se objevili díry je jeden opuštěný ostrov.Celý tým se tam tedy vydá.Když přistanou všimnou si hory, vypadající jako sopka.Než něco stihnou udělat vyřítí se na ně tříhlavé monstrum.Sue omdlí, a tak dá Reedovi dost času aby svázal příšeru svou rukou a hodil ji do moře.V tom se ale pod Reedem a Johnnym propadne země.Reed ze sebe udělá padák a Johnny se ho vděčně chytne.Po chvilce přistanou v úplné tmě.Johnny nahmatá nějaké dveře a otevře je.V tom na ně dopadne tak silný paprsek světla, že oba omdlí.Když se proberou jsou uzavřeni ve speciálních oblecích, které je chrání před tím světlem.Mole Man je přivítá v krystalové jeskyni a představí se.Mezitím nahoře, stojí nad Sue obří kamenná příšera a chce ji rozšlápnout.V tom tam přiběhne Ben a rozmlátí jí na malé kamínky.Pak pomůže Sue a informuje jí, že jdou hledat Reeda a Johnnyho.Dole zatím Mole Man vysvětluje, jak nikdy nezískal práci ani holku, protože vypadá jako lidský krtek.Vydal se tedy do podzemních tunelů najít něco, co mu pomůže.Když se ovšem dostal sem tak díky světlu navždy oslepl.Ale zase si dokázal ochočit plno podzemních tvorů, kteří ho teď poslouchají na slovo.Pak hodí hůl Reedovi a vyzve ho na souboj.Vtip je v tom, že Mole Man díky svým zlepšeným smyslů, dokáže vycítit nepřítelův pohyb, takže všemu hned uhne.Poté co Reeda porazí jim vysvětlí svůj plán.S pomocí ukradených jaderných elektráren chce zničit veškeré světlo na Zemi aby jeho příšery mohli zaplnit celý povrch naší planety.V tom se tam probourá Thing a Invisible Girl.Moleman si přivolá na pomoc další příšeru.Johnny se zapálí a dožene Mole Man k útěku.Reed se ale natáhne a chytí ho.Mole Man zmáčkne tlačítko na své holi a celé podzemí se začne hroutit.FF jen tak, tak stihnou utéct.Mole Man tam ale zůstane.Reed podotkne, že je to tak lepší, protože pro něj nebylo v našem světě místo a že tam dole najde svůj klid.Sue zase dodá, že doufá, že o něm slyšeli naposled.

Postavy-

Fantastic Four: Mr.Fantastic, Human Torch, Invisible Girl, Thing

Protivníci: Mole Man, podzemní příšery

Ostatní: civilisté

Amazing Adventures 3

12. listopadu 2008 v 0:25 Amazing Adventures - příběhy
Název- Byli jsme uvězněni v šerém světě (1.příběh)
Plyšový medvídek (2.příběh)
Dr.Droom potkává Zemu (3.příběh)

Datum vydání- srpen 1961

Příběh-

1.příběh

Paul Harper zrovna odevzdal svou seminární práci na téma čas. Profesor si jí přečte a řekne, že to je snůška naprostých hloupostí. Paul řekne, že nechápe, proč nechce slyšet o teorii, že minulost, současnost i přítomnost se dějí ve stejném čase jen v jiném časoprostoru. Paul se naštve a odejde pryč. Zajede za svou dívkou a všechno jí řekne. Chce s ní jet někam na jídlo. Jak ale vykládá, tak se nesoustředí na cestu a najednou neví, kam vlastně zajel. Potom si všimne zvláštní mlhy před nimi a že ta mlha je přímo přitahuje. Vylezou z auta a jdou to prozkoumat. Cathy a Paul projdou mlhou a jsou najednou v prehistorickém světě. Paul je nadšen, že tohle potvrzuje jeho teorii. Najednou se na ně vrhne šavlozubý tygr a oba se dají na útěk. Tygra ale zažene, nějaký předchůdce člověka. Ten přivede další jako je on a ti běží na Paula a Cathy. Ti se zase dají na útěk a najdou jeskyni. Vlezou dovnitř a lavina jeskyni zasype. Cathy tam objeví v ledu zamrzlého pračlověka. Paul rozdělá oheň. Pak ale o kus dál najdou malé dítě a velkého ještěra, jak ho chce sníst. Paul využije oheň k tomu, aby zvíře zahnal. Neandrtálci si přijdou pro dítě a Paula chtějí zabít. Oba jsou zase nuceni utéct. Cathy řekne, že doufá, že najdou cestu z této noční můry. Pak potkají Tyranosaura. Ten si jde pro něj,ale jim se podaří skrýt se mezi dva kameny. Chytí je neandrtálci a hodí je jako potravu ptakoještěrům. Jenže nějaký muž s lukem ještěry zabije a je zachrání. Představí se jako Kro. Cathy si všimne zase té mlhy a oba jí rychle proběhnou a objeví se zase ve své době. Paulovi to dojde a řekne, že Kro znamená, že to byl první člověk Kromaňonský. Po cestě potkají profesora, který řekne, že našel jejich auto a zeptá se jich, jestli jsou v pořádku. Oni řeknou že ano a všechno mu začnou vyprávět. Profesor jim nic z toho nevěří,a le pak si všimne zvláštního náhrdelníku, který má Paul v kapse. Paul si řekne, že mu ho tam dal asi Kro.

2.příběh

Jednou o Vánocích dostala malá Carol plyšového medvídka. Zamilovala si ho a i po letech, již jako mladá žena si ho často prohlížela a objímala ho. Když se udala, tak to bylo stejné. Její manžel z toho byl už dost nervózní. Jednou dostal skvělou pracovní nabídku, ale musel se vydat do hor se stanem. Nechtěl nechat ženu doma a tak řekl Carol, aby jela s ním. Carol souhlasila a vzala si i medvídka. Manžel Carol e šel večer projít a za stanem našel stopy nějaké šelmy. Nechtěl to Carol říkat, aby jí nevyděsil a tak se rozhodl tu šelmu vyhledat a zabít dřív, než ona vyhledá je. Vydal se tedy potají v noci s puškou do lesa. Chvíli tam pátral a najednou na něj ta šelma skočila a vytrhla mu pušku. Pak se rozeběhla směrem ke stanu. Manžel Carol dostal hrozný strach o svou ženu a běžel také ke stanu. Uvnitř našel Carol, jak stále spí a vedle ní mrtvou šelmu. Jediné stopy zápasu byly na medvídkově těle, kde byli dva škrábance. Manžel Carol si uvědomil, cos e asi stalo,a le řekl, že tomu tedy odmítá věřit. O několik dní později šli manželé společně na piknik. Carol si všimla, že její muž má v tašce jejího medvídka. Když se ho na to zeptala, tak jí muž řekl, že by jí bez něj nikam už nepustil.

3.příběh

Ve městě je člověk, který si říká Zemu a prý je kouzelník. Lidé se na něj jdou podívat a on tam mnoho věcí zvedá do vzduchu a i několik lidí z davu. Všichni jsou nadšeni a řeknou, že to není žádný trik a že musí používat opravdovou magii. Zeptají se ho na další plány a on řekne, že by chtěl do politiky. Všichni ho berou jako senzaci a řeknou, že ho budou volit jako guvernéra. Současný guvernér přijde za Dr.Droomem a řekne mu, že díky Zemu nemá šanci na znovuzvolení. Droom mu zase řekne, že něco mu na tom Zemu nějak nesedí. Jde tedy k místu, kde Zemu vystupuje a vynese se na střechu. Tam uvidí obří magnety, díky kterým Zemu zvedal předměty. Jde tedy zase dolů a potichu se dostane dovnitř. Tam uvidí Zemu, jak si sundá masku a je to mimozemšťan. Ten pak zkontaktuje svoje lidi a řekne jim, že brzy budou mít cestu volnou. Dr.Droom k němu skočí a zhypnotizuje ho. Pak ho odvede k policii a nechá ho tam odříkat, celý plán jeho rasy, na ovládnutí našich měst.

Postavy-

Hrdinové: Paul Harper, Cathy, plyšový medvídek, Dr.Droom

Protivníci: obyvatelé pravěkého světa, šelma, Zemu

Ostatní: Krom, profesor, Carol a její muž, lidé

Captain America comics 4

10. listopadu 2008 v 23:28 Captain America comics - příběhy
Název- Captain a bezbožná legie (1.příběh)
            Ivan hrozivý (2.příběh)
            Falešné peněžní duše (3.příběh)
            Hororová nemocnice (4.příběh)

Datum vydání- červen 1941

Příběh-

1.příběh

Jeden z vládních zaměstnanců jde ulicí a potká bezdomovce prodávajícího noviny. Koupí si je a sotva se otočí, aby si je přečetl, tak ho bezdomovec uškrtí. Jinde zase jeden z generálů přednáší mezi lidmi, co je nového v Evropě. Uprostřed davu stojí muž s berlemi. Jednu z nich zdvihne a z ní vystřelí na generála a zastřelí ho. Takovýchto případů je poslední dobou mnoho a začne se proslýchat, že vrazi tvoří nějakou uzavřenou skupinu. Lidé jim začnou říkat bezbožná legie. Steve a Bucky jdou do kasáren a jdou kolem žebráka. Steve mu dá nějaké peníze, jelikož vidí, že nemá nohy. Jdou o kus dál a Bucky si všimne, že ten žebrák někam utíká a nohy má v pořádku. Steve a Bucky ho tedy sledují. Sledují ho až k nějakému domu, do kterého proudí davy žebráků a postižených. Bucky se také namaskuje jako žebrák a jde se vmísit do davu. Projde dovnitř a zjistí, že to je Hitlerem krytá organizace. Všimni mají vytetovaný hákový kříž na prsou. To Bucky nemá a tak ho odhalí jako zrádce a vrhnou se na něj. Několik jich porazí, ale je chycen. Chtějí mu to také vypálit na hruď, ale v tom tam proskočí Captain America. Začne s nimi bojovat a Bucky se hned přidá. Všechny dostanou, ale jejich vůdce uteče k moři a se člunem ujíždí pryč. Cap a Bucky jsou mu v patách. Sledují ho až k nacistické ponorce. Dostanou se dovnitř a tam začne mela. Bucky jí celou vyhodí do povětří a ten vůdce zase uteče. Vrátí se na předchozí místo a osvobodí svoje soukmenovce. Tentokrát Cap a Bucky porazí je i jeho.

2.příběh

V dalekém Sibiři vládne hrozivý člověk jménem Ivan hrozivý. Ten si nechá přivést všechny nové zajatce. Většinu jich popraví. Pak se dostane k dívce jménem Betty Ross. Tu zná jako dceru krále Petra, kterého osobně svrhnul z trůnu. Nechá jí vhodit do hladomorny. Pak jsou mu přivedeni Captain a Bucky. Ti mu řeknou, že mu to neprojde a že jeho dny jsou u konce. Ivan se vrhne na Captaina a ten ho odrazí a dá mu pěstí. Ivan se rozzuří a dá je také vhodit do hladomorny. Tam se Cap a Bucky seznámí s Betty a ta jim řekne, čí je dcera. Captaina vytrhne mříže u dveří a všichni utečou z hradu za otcem Betty Petrem. S tím se Cap spojí a vyrazí s jeho armádou na hrad. Zvedne se padací most. Cap vyhodí Buckyho na hradby a Bucky most zase spustí. Cap a ostatní se vrhnou na Ivanovi muže. Zvítězí a Cap s Buckym rozdrtí Ivana. Ten pak předstoupí před lidi a řekne, že se vzdává trůnu ve prospěch Petra. Všichni začnou volat ať žije Petr a Bucky to volá tak nahlas, až se z toho probudí. Vedle něj stojí Steve a zeptá se ho, o co jde. Bucky mu popíše sen a Steve se zasměje. Pak mu řekne, aby se oblékl, jelikož akce čeká.

3.příběh

Existuje malé městečko v Americe o kterém se vykládá, že v místním sídle straší. Steve zaslechne dva muže, jak se spolu baví a jeden z nich řekne, že před dvěma dny v tom městečku byl a že mu tam rozměnili peníze a ty co mu dali jsou falešné. Steve se to rozhodne jen tak pro zábavu prozkoumat. Vezme s sebou Buckyho. Dostanou se do města a najdou i ten pověstný strašidelný dům. Captain zjistí, že jsou dveře zamčené. Vyhodí na štítu Buckyho na střechu a hodí mu svůj štít. Tím Bucky vyrazí okno a vleze dovnitř. Otevře Captainovi a jdou oba dovnitř. Potkají jednoho ducha a ten je chce vyděsit. Když vidí, že to nemá cenu, tak se dá na útěk. Cap a Bucky ho sledují až do místnosti, kde je plno zločinců a mají tam spoutanou Betty Ross. Cap a Bucky se na ně vrhnou a po chvíli je o zločince postaráno. Betty jim řekne, že to jsou padělatelé peněz a že jim byla dlouho na stopě. Tady jí ale dostali. Bohužel se jí prý nepodařilo vypátrat, kde mají hlavní stanoviště. Cap dostane nápad. Přestrojí se za sedláka a chodí po městě. Po chvíli mu dva muži nabídnou, jestli by jim nemohl rozměnit peníze. On přijme a oni mu samozřejmě dají falešné. Steve je sleduje a to až k jejich základně. Tam se sejde s Buckym, který mu řekne, že ho viděl, jak se za nimi plíží. Oba vtrhnou dovnitř a vrhnou se na padělatele. Vůdce gangu chce uprchnout, ale Captain ho chytí a omráčí. Cap a Bucky se vrátí do svého tábora a generál je chce hned vidět. Steve má strach, že si všiml toho, že tu nebyli. Generál se Stevea zeptá, jestli náhodou neví, kdo mu dal kýchací prášek do jídla. Steve si oddychne, že si ničeho nevšiml a pak řekne, že vůbec netuší, kdo to mohl být. Generál pak mu vynadá, že nebyl na ranní rozcvičce a za to musí škrábat brambory a cibuli.

4.příběh

Steve a Bucky jdou společně do kina. Všimnou si po cestě dvou lupičů, jak utíkají. V uličce se převléknou a vyrazí na ně. Strhne se mezi nimi boj. Jeden z lupičů praští Buckyho po hlavě pistolí. Bucky padne na zem. Cap to dokončí a zavolá sanitku. Převlékne se i Buckyho a sedí s ním v sanitce. Saniťáci ho odvezou k nejbližší nemocnici. Tam se Steve setká s místním lékařem jménem Grimm. Ten ho ujistí, že se o Buckyho dobře postarají. Bucky se druhý den probere na lůžku a vedle něj stojí sestřička jménem Ray. Bucky jí řekne, že se mu to tady moc nelíbí. Ona řekne, že je tu teprve týden a také jí to tady moc nesedí. V noci Buckyho probudí křik. Je to ženský křik. Bucky vyběhne na chodbu a tam k němu přiběhne znetvořený jako Kyklop vypadající člověk. Přiběhne tam doktor Grimm a chytne ho za řetěz. Buckymu řekne, že tohle je Igan. Prý je šílený a tak ho musí vodit na procházky jen po nocích. Bucky mu řekne, že to ho tedy vyděsilo a zeptá se na ten křik. Grimm řekne, že nic neslyšel. Druhý den se Bucky dozví, že sestřička Ray v noci utekla a tak tady už nepracuje. To mu řekne muž jménem Lomm, který zde funguje jako pomocník doktora Grimma. Bucky si vezme papír a napíše Steveovi, že se tady děje něco divného a že to vypadá, jako případ pro Captaina Americu. Doktor Grimm mu vytrhne dopis z ruky a řekne, že jestli tu chce Captaina, tak ho tu bude mít. Steve má ranní hlídku a přijde mu ten dopis od Buckyho. Vyhledá jednoho svého přítele a domluví s ním, aby to vzal za něj. Jako Captain do nemocnice vtrhne oknem. Tam na něj čeká odporný Igan. Ten hodí Captaina do vedlejší místnosti a tu uzavře se sebou také uvnitř. Najednou tam teče proud vody a Igan se raduje, že zde oba zemřou. Captain ho nazve šílencem a omráčí ho jedním kopem. Pak prorazí zeď pokoje a pokračuje dál. Potká doktora Grimma, který drží pistoli a míří na něj. Cap se zeptá, kde je Bucky. Grimm mu řekne, že z něj bude brzy potrava pro jeho výtvor zvaný Gorro. Pak Captaina odvede do místnosti, kde je Bucky svázán a také je tam Betty Ross. O té Grimm řekne, že se k nim přihlásila jako nová sestřička, ale je neobalamutila. Cap vrhne štít a zasáhne doktora do ruky. Tomu vypadne zbraň. Lomm vypustí stvůru zvanou Gorro. Je to silná nestvůra s červenou srstí. Vrhne se na Captaina. Ten uhne ráně. Pak ho ale stvůra chytne a chce ho kousnout. Bucky se uvolní a popadne pistoli. Tou stvůře střelí do hlavy a ta padne k zemi mrtvá. Cap skočí na Lomma a dostane ho. Grimm chytne Betty a vyběhne s ní na balkón. Chce jí shodit dolů, ale Cap do něj kopne a doktor spadne sám. Steve a Bucky se vrátí do tábora, kde čeká generál, který přišel na to, že tam Steve nebyl a zase ho potrestá.

Postavy-

Captain America/Steve Rogers

Protivníci: bezbožná legie, Ivan a jeho lidé (sen), padělatelé, dr.Grimm, Lomm,

                Igan a Gorro

Ostatní: Bucky Barnes, Betty Ross, vojáci, sestřička Ray

Dr. Droom

6. listopadu 2008 v 1:04 Amazing Adventures - hrdinové

Dr.Droom
Pravé jméno- Anthony Ludgate Druid

Bývalé identity- Anthony Druid, Dr.Anthony Droom, Guntag Borghelm, "Midnight Eye", "Last Druid"

Národnost- anglická

Výška- 198,12 cm

Váha- 141 kg

Barva očí- zelená

Barva vlasů- černá

Poprvé spatřen- Amazing Adventures 1

Schopnosti-
Anthony má značné znalosti v oboru dávné magie pocházející od Keltů stejně jako východní magie, kterou ho naučil Ancient One. Mezi hlavní schopnosti patří rychlé přemísťování a manipulace s hlasem. Anthony dokáže perfektně vycítit magické energie. Také dokáže ovlivnit všechny smysly ostatních a oni tak vidí, slyší atd. jiné věci, než by měli. Díky jogínskému tréninku má dobrou kontrolu nad svým tělem a proto s ním může dělat věci, co normální člověk nedokáže jako třeba zatvrdit svoje svaly tak, aby ho chránili před zraněním. Stejně tak ovládá telekinezi a přírodu, jelikož může manipulovat se zvířaty, rostlinami a živly.

Životopis-

Droom 02

Anthony má rád východní kulturu a když se dozví, že mniši z Tibetu žádají o lékařskou pomoc, tak se přihlásí jako dobrovolník. Dostane se do chrámu v Tibetu, kde je mu řečeno, že nemůže dostat za svou práci zaplaceno a že všechny svoje věci musí nechat venku. Anthony nechápe, ale udělá to. Vejde dovnitř a je pevně rozhodnut pomoci místnímu nemocnému jménem Lama. Aby se k němu dostal, tak musí přejít přes žhavé uhlí a jednu příšeru. Obojí mu přijde nemožné, ale tajemný hlas ho vede a on to dokáže. Setká se s nemocným Lamou a ten mu řekne, že umírá a potřebuje nástupce pro boj se zlem, který on sváděl celý život. Díky jeho hrdinství je vybrán práv Anthony. On to přijme a Lama mu předá svou sílu. Poté zemře a z Anthonyho se stane Dr. Droom. Promění se dokonce i vzhledově.(Amazing Adventures 1)

Dr. Droom je povolán k případu ztracené lodi. Potopí se pod vodu ve výstroji a objeví tam v tajném místě ztracenou Atlantidu. Místní vládce plánuje útok na lidi a Droom ho zhypnotizuje, aby na takovéto věci nepomýšlel. Potom jeho prostřednictvím dostane tu ztracenou loď zpět na povrch a všechny námořníky donutí kouzlem na všechno zapomenout.(Amazing Adventures 2)

Ve městě je nová senzace v podobě kouzelníka jménem Zemu. Všichni si ho zamilují, až Zemu jednou prohlásí, že chce do politiky a bude kandidovat na post guvernéra. Současný guvernér si přijde postěžovat za Dr. Droomem. Droom sám nemá nejlepší pocit z toho Zemu, a tak se rozhodne se na něj trochu podívat. Droom se vznese na střechu místa, kde Zemu dělá svoje kouzla a najde tam magnety, pomocí kterých dělal svoje levitační kouzla. Droom tedy vstoupí do budovy a tam ho čeká šokující zjištění. Zemu je ve skutečnosti mimozemšťan. Droom ho rychle zhypnotizuje a dovede na policii,. kde ho donutí prozradit všechny plány jeho rasy.(Amazing Adventures 3)


Droom 03

Dr. Droom je zavolán na místo, kde přistála vesmírná loď a doposud z ní nikdo nevyšel ven. Droom se soustředí a vycítí, že uvnitř jsou vetřelci, kteří chtějí naší planetu napadnout. Droom využije poblíž stojící demoliční koule a tou praští do vesmírné lodě. Potom se v myšlenkách spojí s těmi vetřelci a zalže jim, že on je ten stroj, kterých je na této planetě plno. Mimozemšťané uvěří tomu, že všichni obyvatelé Země jsou takováto kovová monstra a raději odletí.(Amazing Adventures 4)

Dr. Droom je povolán k případu, kdy několik domů na prodej přes noc prostě zmizelo a viník požaduje peněžní odměnu. Droom navštíví několik vědců z okolí, ale nikdo mu k tomu nic nepoví, až na jednoho vědce, který mu odmítne otevřít. Droom tedy iluzí udělá, že jeho hlas zní z druhé strany a vědec otevře dveře, kde čeká skutečný Droom. Droom u toho vědce najde doma přístroj, kterým zmenšil ty domy a poslal je do jiného časoprostoru. Droom pochopí, že se jedná o mimozemšťana a strhne mu masku. Mimozemšťan pochopí, že mu jeho plán nevyšel a teleportuje se pryč. Droom dá poté všechno do pořádku.(Amazing Adventures 6)


Amazing Adventures 2

5. listopadu 2008 v 1:13 Amazing Adventures - příběhy

Název- Já vedl zvláštní pátrání po Manoo (1.příběh)
Svět tam dole (2.příběh)
Rockyho poslední jízda (3.příběh)

Datum vydání- červenec 1961

Příběh-

1.příběh

Muž jménem Jones vypráví svůj životní příběh. Všechno to začalo, když chodil na střední školu. Jeho rodiče před nedávnem zemřeli a tak musel po škole chodit do práce, aby se uživil. Protože byl chudý, tak neměl žádné přátele. Jednou se vracel domů, když viděl podivné světlo nad lesem. Běžel tam a našel zničenou vesmírnou loď a vedle ní ležícího zraněného mimozemšťana. Ten na něj volal, aby mu pomohl. On k němu přišel a mimozemšťan mu řekl, že pronásledovat inter-galaktického zločince jménem Manoo a ten že se mu ztratil, když přistál na této planetě. On byl jeho lodí totiž sestřelen a takhle dopadl. Jones řekne, že doběhne pro pomoc. Mimozemšťan mu řekl, že pokud vyhledá policii, tak je Manoo pozabíjí a že ho může zničit jen někdo, od koho to vůbec nebude čekat, jako třeba on. Jones mu řekne, že on na něco takového nemá. Ten mimozemšťan řekne, že musí, jinak je planeta země v obrovském ohrožení. Pak dodá, že Manoo vypadá stejně jako on, ale může se přeměnit a už jistě vypadá jako normální člověk. Jenže nevrhá žádný stín. Podle toho ho Jones může kdykoliv poznat a také mu dá pistoli, kterou ho má dostat, až ho najde. Jones začne prohledávat všechna známá místa. Nikde nic nenajde a přijde pozdě do práce. Okamžitě dostane výpověď. Zajde ještě do opuštěného kina a tam najde muže, beze stínu. Vytasí na něj zbraň, ale nedokáže ho zastřelit, když ho ten muž nijak neohrožuje. Muž se najednou změní do své právě podoby. Manoo se chlapce, zeptá, kde vzal tu zbraň. Chlapec mu to řekne a Manoo to doplní o to, že to on je ten dobrý a ten druhý je zločinec a jeho jen využil. Jones odvede Manoo k tomu druhému a ten ho chce zastřelit sám. Jones hodí Manoo svou zbraň a ten se tak ubrání. Oba vetřelci se začnou prát. Ten, kterého považoval Jones za hodného ho chytne a řekne, aby se Manoo ani nehnul, nebo ho zabije. Jones se dostane z jeho sevření a Manoo zločince omráčí. Oba si pogratulují. Manoo dá Jonesovi obří drahokam jako odměnu. Jones řekne, že to nemůže přijmout. Manoo řekne, že na jeho světě tohle nemá žádnou cenu. Jones poděkuje a Manoo i se zločincem odletí. Jones se stane boháčem. Koupí jednu z nejprestižnějších vysokých škol a umožní na ní přístup všem, kteří jsou chytří,ale nemohli si to dovolit.

2.příběh

Jedna výletní loď prostě zmizí a nikdo jí není schopen najít. Je to velká záhada. Úřady zkontaktují Dr. Drooma, aby se na to podíval osobně. Droom se vydá na místo, kde byla loď naposledy spatřena v potápěčském oblečení skočí do vody. Hodinu to tam prohledává, dokud nenajde malou páčku. Zatáhne za ní a otevře se otvor ve skále. Uvnitř Droom objeví dávnou ztracenou Atlantidu a nedávno ztracenou loď. Podle toho, co zjistí, že obyvatelé Atlantidy chtějí napadnout svět nahoře a ty lidi zkoumají, aby měli přehled o tom, co je tam čeká. Dr.Droom najde vládce Atlantidy a zhypnotizuje ho. Pak jeho prostřednictvím přesvědčí ostatní, aby na povrch neútočili. Nakonec je i donutí, aby vyzvedli loď na povrch. Ty na lodi, pak donutí na všechno zapomenout.

3.příběh

Rocky pracuje v myčce aut. Našel si svůj způsob, jak přijít k penězům. Kdykoliv někdo přijede, tak Rocky nahraje, jako že mu přejeli nohu a začne na ně řvát, že je zažaluje a o všechno připraví. Každý se vyděsí a raději mu dá všechny peníze, co u sebe má. Další den přijede muž v krásném autě. Rocky zase udělá svůj trik a muž řekne, že žádné peníze bohužel nemá, ale že mu dá to auto. Rocky se mu vysměje a řekne si, že ten muž je idiot. Pak si nasedne do auta a zjistí, že to auto nemá volant, ani pedály. nemůže ven a auto jede úplně samo a po chvíli vzlétne. Odletí na jinou planetu do tamní věznice. Muž jemuž to auto patřilo se jen směje.

Postavy-

Hrdinové: Jones, Manoo, Dr.Droom

Protivníci: mimozemšťan, obyvatelé Atlantidy, Rocky

Ostatní: žáci střední školy, lidé na palubě lodi, zákazníci v myčce aut
Captain America comics 3

5. listopadu 2008 v 1:07 Captain America comics - příběhy

Název- Návrat Red Skulla (1. příběh)
            Hollywoodský hrbáč a filmová vražda (2. příběh)
            Podivný případ zabijáckého Butterfly a pradávných mumií (3. příběh)

Datum vydání- květen 1941

Příběh-

1.příběh

Postava zahalená ve stínech se zvedne ze země a zasměje se. Řekne si, že svět ho považuje za mrtvého a nikdo neprokoukl jeho malý trik. Teď všichni pocítí jeho pomstu pomocí jeho nového vynálezu a tím je dotek smrti. Mezitím se koná setkání mnoha vojenských generálů a jsou tam představeny plány na extrémně výkonný vrták, kterým by bylo možno zahájit invazi do Evropy naprosto bez problémů. Venku čeká Steve Rogers a Bucky, který se ho ptá, proč zde vlastně čekají. Steve řekne, že čeká, že tohle setkání sem přitáhne nějakého špióna. Když je schůze u konce, tak jeden z generálů vezme plány a jde je nahoru uložit do sejfu. Otevře ho a v tom něco zaslechne. Otočí se a za ním stojí Red Skull. Ten řekne, že si ty plány vezme. Generál se diví, že žije, ale pak řekne, že to v žádném případě a vytasí pistoli. Vystřelí, ale Skull mu kopne do ruky, takže střelí vedle. Bucky uslyší výstřel a řekne to Steveovi. Oba tam běží. Generál se vrhne na Skulla. Ten mu řekne, ať ho klidně praští. Generál mu dá pěstí a najednou padne k zemi mrtev. Red Skull řekne, že to je jeho dílo zvané dotek smrti. Kdo se ho dotkne, ten okamžitě zemře. Skull si prohlédne plány a pochopí, že se jedná o vrták. Napadne ho, že ten by se mu mohl hodit a plány si vezme. Pak uslyší, že tam někdo běží a uteče. Do pokoje vběhnou Steve a Bucky a najdou mrtvého generála. Na stole leží rudá lebka, jako znamení. Steve nemůže uvěřit tomu, že Red Skull žije a řekne, že bude muset opět přijmout jeho výzvu. Bucky řekne, že se připojí. Převléknou se a vyběhnou na ulici. Tam je přepadne několik Skullových lidí. Oni s nimi bojují a Cap je dostane štítem. Jednoho vyslechne a ten mu řekne, že Skull má ty plány na vrták. Druhý den je to všechno v novinách. Ty si čte Red Skull v opuštěné zastávce metra. Vyjde ven z místnosti a venku jeho vědci dokončují práci na vrtáku. Red Skull řekne, že s tímhle mu bude celá Amerika ležet u nohou. Dokonce i Hitler se bude před ním třást strachy. Dva chlápci na ulici přemýšlejí, jestli Captain dokáže Skulla zastavit. Najednou ze země vyjede obří vrták a začne ničit budovy a zabíjet stovky lidí. Vjede dokonce i na stadión. Red Skull sedí u řidiče a nařídí mu, aby všechny přejel. Přiběhne tam Captain America a Bucky. Oba skočí na vrták a běží po jeho tělu k průzoru vpředu. Red Skull si jich všimne
nařídí na ně palbu. Ze dvou věží na ně začnou střílet. Captain drží štít před sebou a běží dál. Policie dole také začne střílet a Cap pozná, že to už je moc kulek a řekne Buckymu, aby raději seskočil. Oba tedy seskočí. Red Skull pozná, že tohle už nemá smysl a nařídí ústup. Mezitím několik zločinců si na sebe navleče identické kostýmy jako má Captain a Bucky a začnou vybírat od lidí peníze za autogram, potřesení rukou a jiné věci. Mezi diváky jsou i Bucky a Steve samozřejmě v civilu. Ti přiběhnou na pódium a zbijí falešné hrdiny. Lidi pochopí, že to jsou podvodníci a chtějí vrátit peníze. Podvodníci utečou a narazí na Red Skulla a jeho lidi. Skull považuje ty podvodníky za pravé hrdiny. Jeden z podvodníků, který nemá kostým, ale jen vybíral peníze mu chce dát ránu a padne na zem mrtev díky doteku smrti. Ostatní Skullovi lidi odvedou falešné hrdiny pryč. Pravý Cap a Bucky stále ještě pátrají po Skullovi. Pak vlezou do díry po vrtáku a sledují jí až do Skullova doupěte. Skull mezitím na šibenici oběsil falešného Captaina a Buckyho. V tom tam přiběhnou ti praví a Skullovi lidi se vyděsí, že to jsou duchové. Skull zůstane v klidu a řekne, že to byl jen trik. Cap a Bucky se na jeho lidi vrhnou a během chvíle jsou s nimi hotovi. Bucky běží na Skulla a ten mu řekne, že pocítí jeho dotek smrti. Bucky řekne, že asi ne a dá mu pěstí. Skull padne na zem a Bucky je v pořádku. Bucky vysvětlí, že s Captainem pochopili, že Skull má v obleku a v masce dráty vedoucí elektřinu a každý, kdo se ho dotkl dostal obří ránu. Jenže oni mají gumové rukavice a nic jim nehrozí. Red Skull vezme židli a rozrazí jí o Buckyho. Pak se dá na útěk. Cap pomůže Buckymu a společně sledují Skulla ven k vrtáku. Skull vyleze nahoru a hodí na Captaina granát. Ten ho odrazí štítem a granát padne na vrták. Vrták exploduje a Captaina s Buckym ta exploze odhodí. Oba jsou zraněni, ale důležité je, že Skull je jistě mrtev.

2.příběh

Producent se rozhodne natočit anti-nacistický film. Ostatní ho od toho odrazují, jelikož je to prý v dnešní době nebezpečné. Producent na to kašle a chce natáčet stejně. Aby jim alespoň trochu vyhověl, tak se rozhodne, že ve filmu to bude jen symbolika, jelikož to bude zasazeno do středověku. Celé studio se přestěhuje do hradu v Anglii. Najednou je vidět odporná zohavená nestvůra, jak píše nějaký dopis. Druhý den volá producent policii, že dostal výhružný dopis a že sem chce někoho, kdo by to prošetřil. Položí sluchátku a v tom na něj skočí ten znetvořený člověk, který mu řekne, že v dopise snad stálo, aby nevolal policii. Pak ho uškrtí. Druhý den to je ve všech novinách. Steve si to přečte a chce se tam dostat. Zeptá se generála, jestli by je tam nepustil, že by tam mohli hrát a reprezentovat armádu. Generál to dovolí a Steve s Buckym se tam vydají. Steve dostane roli rytíře a Bucky je trubač. Bucky si hned všimne tří hvězd. Krásné populární herečky a dvou významných herců. Jednoho z nich právě maskují na krále. Té herečce se Steve očividně líbí a herec hrající krále řekne, že nechápe, co na něm vidí a že to je jen prostý voják. Točí se scéna s rytířským turnajem. Steve jede na koni proti svému protivníkovi. Jednou se minou a podruhé zasáhne toho jeho protivníka šíp do hrudi. Ten padne mrtev k zemi. Steve se vytratí a převlékne se. Všimne si toho lučištníka a běží na něj. Ten na něj střílí šípy a Captain se kryje štítem v běhu. Pak do něj štítem vší silou vrazí. Chytne ho a chce, aby mluvil. Lučištníkovi se do zad najednou zabodne oštěp. Na hradbách stojí ta znetvořená postava a směje se. Ta herečka řekne, že to je jeden z těch známých herců, který v tomto filmu má hrát právě toho netvora. Policista, který dorazil na místo natáčení jde do jeho šatny a vyrazí dveře. Herec tam sedí v křesle a to oblečení toho znetvořeného člověka leží vedle něj. On se brání, že měl dva kostýmy a jeden mu vzali. Nikdo mu to ale nevěří. Režisér řekne, že ho nemůžou zatknout, jelikož to je jeden z nejlepších herců dneška. Pak praští toho policistu a spolu s hercem uteče. O chvíli později vnikne znetvořený člověk do šatny té herečky a začne jí škrtit. Ona křičí a vrazí dovnitř Captain a Bucky. Netvor proskočí oknem a dá se na útěk. Vběhne do hradu. Cap běží za ním. Za sebou slyší také kroky. V další chodbě potká toho herce, co hrál krále. Ten mu řekne, že také hledá toho vraha a že ho mohou najít společně a pak ho dostat. Cap si všimne toho kostýmu na zemi a řekne, tomu herci, že to on je vrah. On na něj zaútočí mečem a Captain se kryje štítem. Také si vezme meč a chvíli spolu šermují. Při boji ten herec přizná, že je fašista a že toho muže na koni nechal zabít omylem, protože chtěl zabít toho vojáka, který se líbil té herečce. Cap ho odzbrojí a předá policii. Pak se s Buckym vrátí domů. Tam čtou v novinách, že Cap zachránil film a řeknou, že veškerou publicitu slízne on. Slyší to generál a řekne jim, že by se raději měli snažit být právě jako Captain America.
    

3.příběh

Steve si čte noviny a Bucky se připravuje na zkoušky ve škole. Řekne, že by raději honil zločince. Steve mu řekne, že toho se ještě možná dočká. Pak mu ukáže článek, kde se mluví o vrahovi jménem Butterfly, který se zřejmě chystá ukrást vzácné egyptské artefakty z muzea. Mezitím si vedoucí muzea jde artefakty prohlédnout a zajistí tam policejní stráž. V noci kolem místnosti obchází strážník. Najednou tam přiletí Butterfly a strážného probodne svým obřím sosákem. Druhý den to policie vyšetřuje a zjistí, že Butterfly ukradl jen část artefaktů a že nenašel ten zbytek. Vedoucí muzea řekne, že to je jediné štěstí. Pak mužům od policie představí svého asistenta jménem Lenny. Je to obrovský chlap s velkou silou. Další noc se v muzeu zase objeví Butterfly a zabije dalšího strážného. Druhý den tam jde Bucky se školou na výlet. Moc ho to tam nebaví a všimne si zvláštních dveří. jde dovnitř a najde tam na zdi kostým Butterfly. Než stihne vyjít ven, tak se tam objeví Lenny a zavře ho do jednoho ze sarkofágů. Steve pochopí, že Buckymu se muselo něco stát, když se nevrátil a jde se podívat do muzea. Po cestě porazí několik lupičů a musí utéct, aby si ho policie nestihla v obličeji prohlédnout. V muzeu se setká s vedoucím a ten mu řekne, že zrovna zavírají. Lenny ho vyprovodí ven. Steve se tam vrátí jako Captain America. Vrhne se na Lennyho. Ten mu dá pěstí. Cap spadne na zem a ránu mu vrátí. Lenny kus odletí a naštve se. Z kapsy vytáhne nůž. Cap ulomí kus kosti z jednoho dinosaura. Lenny vrhne nůž a Cap zase tu kost. Kost Lennyho zasáhne a Cap nůž vykryje štítem. V tom tam přiletí Butterfly. Střílí na Captaina a ten se kryje štítem. Štít pak vrhne na Butterfly a zasáhne ho do těla. Butterfly padne k zemi přímo na hlavu. Cap mu sundá masku a je to vedoucí muzea a hlava mu silně krvácí. Vedoucí řekne, že chtěl jen peníze. Cap pozná, že umírá a rychle se zeptá na Buckyho. Vedoucí mu řekne, že je v sarkofágu a pak zemře. Cap vytáhne Buckyho ven a spolu se vrátí na základnu.

Postavy-

Captain America/Steve Rogers

Protivníci: Red Skull a jeho lidé, nacisti, Butterfly, Lenny

Ostatní: Bucky Barnes, generál, herečka, vojáci, herci, režisér, policisté   
   

Amazing Adventures 1

4. listopadu 2008 v 1:16 Amazing Adventures - příběhy


Název- Torr (1.příběh)

Půlnoc v muzeu voskových figurín (2.příběh)

Já jsem úžasný Dr.Droom (3. příběh)


Datum vydání- červen 1961


Příběh-


1. příběh


Pan Ramsay sedí v soudní síni, jelikož byl obžalován z vraždy. Soudce se ho zeptá, co jim k tomu řekne. Ramsay odpoví, že se omlouvá,ale že nemá co říct. Slova jsou mocná zbraň, mohou člověka zničit stejně tak jako zachránit. Ramsay si v duchu řekne, že by jim rád řekl pravdu,ale nemůže jim o něm říct. Lidstvo se totiž nikdy nesmí dozvědět a strašlivé hrozbě, kterou je Torr. Jak čeká Ramsay na ortel soudce, tak se v myšlenkách vrací k onomu dni, kdy to všechno začalo.

Minulost

Ramsay a Carter pracovali jako vědci studují vesmír a jeho taje. Pomocí rádiových vln vysílali zprávy do vesmíru a snažili se něco zachytit. Jednoho dne se přesně tohle stalo. Ramsay myslel, že to je nová kometa, ale pak podle velikosti poznal, že se jedná o vesmírnou loď. Carter mu řekne, aby ty rádiové vlny vypnul, protože ti na palubě lodi nemusejí přicházet v míru. Ramsay to udělá, ale je pozdě. Loď přistane kus od jejich pozorovací stanice. Z lodi vyšlo monstrum, byl to Torr. Ramsay a Carter utekli zpět do své stanice. Torr je sledoval a proboural se dovnitř. Dva muži se smířili se smrtí. Najednou si všimli, že s nimi Torr komunikuje, ale nehýbá při tom ústy. Dojde jim, že se jedná o telepatii. Torr se představí a chce vědět, kde je. Carter mu to řekne. Torr jim vysvětlí, že Země je v celku bezvýznamná planeta, ale je zde příznivá atmosféra a tak se z této planety stane satelit pro jeho planetu. Carter mu řekne, že Země patří lidem a tak si jí nemůže přivlastnit. Torr řekne, že je chytřejší, silnější a vyspělejší než lidi a tak může klidně tuhle planetu ovládnout. Ramsay si vezme brokovnici a vystřelí na Torra. Tomu to ale nic neudělá. Torr mu brokovnici vytrhne z rukou a rozmačká ji. Torr se naštve a oba muže chytne do rukou. Odnese je do jeskyně za stanicí a tam se s nimi uzavře. Pak řekne, aby se jeden z nich připravil na nejzvláštnější zážitek svého života. Torr jim řekne, že nejdříve musí lidi prostudovat a tak si s jedním z nich vymění tělo. Vybere si Cartera. Ramsay nevěří, že je něco takového možné. Nevěří, dokud se to nestane před jeho očima. Carter se nemohl bránit. Teď byl Torr v jeho těle a díky svým telepatickým schopnostem stále ovládal svoje pravé tělo. Carter v jeho těle sice byl, ale neměl dost síly na to, aby ho ovládal. Torr nařídil svému tělu, aby zde na něj počkalo, než si pro něj přijde. Pak řekne Torr Ramsayovi, že se nemá o nic pokoušet, nebo toho bude litovat. Nakonec mu na ruku připevní speciální hodinky. Řekne mu, že jen on je zase může sundat. Ty fungují tak, že pokud někomu o Torrovi řekne, tak hodinky vyšlou signál na jeho domovskou planetu a v mžiku tu bude celá invaze. Pak jde s Ramsayem to města, aby mohl lidi studovat. Dojde k závěru, že jsou ještě primitivnější než čekal. Ramsay mu řekne, že lidé nejsou bezmocní a že pokud on začne invazi, tak se lidé budou bránit a to tvrdě. Torr řekne, že si spíš myslí, že sotva vejde do města, tak všichni v panice utečou. Jediné co na lidi bude třeba bude jeho speciální halucinogenní plyn. Lidi budou mít stále noční můry. Když účinky odezní budou tak vyděšení, že udělají vše, co bude Torr chtít. Čím víc Torr mluvil tím víc si byl Ramsay jistý, že ho musí zastavit. Když jde kolem policista, tak mu Ramsay ukradne pistoli a střelí Torra do hlavy. Ten padne na zem a policista hned Ramsaye zatkne za vraždu. Ramsay zneškodnil hrozbu,ale nesmí o něm říct kvůli hodinkám.

Současnost

V márnici jdou pitvat tělo Cartera a to se najednou probere k životu, ale tentokrát s myslí Cartera uvnitř. Soudce se chystá vyřknout rozsudek, když v tom dovnitř soudní síně vběhne Carter s tím, že Ramsay je nevinný. Carter všechno vysvětlí. Oba se vrátí do své stanice. Ramsay se zeptá cartera jestli si myslí, že se tu objeví další Torr. Carter řekne, že šance je to velmi malá,a le jestli ano, tak budou připraveni.


2. příběh


Lupič jménem La Roc je pronásledován policií. Uvidí jedno otevřené okno a vleze dovnitř do budovy. Slyší venku policii a ví, že tu musí skrýt. Po chvíli si všimne figurín a zjistí, že je v muzeu voskových figurín. V tom dovnitř vejde několik policistů, aby to zde prohledali. La Roc si stoupne mezi figuríny a počká, než policisté odejdou. Teď zde musí počkat do rána a pak se vmísí do davu. Najednou uslyší rány. To jen automatické hodiny odbíjí půlnoc. La Roc se podívá na figurínu kata a zdá se mu, jako by byla v jiné póze než předtím. Řekne si, že se mu to asi zdá. Najednou se figurína pohne a sleze ze svého podstavce. La Roc si říká, že se mu to jistě zdá. Najednou ožijí všechny figuríny a jdou směrem k němu. La Roc je vyděšený a řekne si, že jeho jediná šance je okno. Rozběhne se a vyskočí z okna na ulici. Doběhne k nejbližšímu policistovi a řekne mu, aby ho zatknul a udělal s ním cokoliv, co ho udrží dál od těch voskových stvůr. Po pár minutách je la Roc již ve vězení a policista se baví s jedním postarším mužem. Policista mu řekne, že to je zvláštní, protože La Roc by jim jistě utekl nebýt těch jeho halucinací. Stařec řekne, že tomu věří a že smysli někdy vnímají věci, který nemůžeme uvěřit a jen náš mozek nám může říct, že se nám to zdá. Starý muž vejde do muzea voskových figurín, kde je jeden prázdný podstavec. Muž si na něj stoupne a řekne, že zatím je jejich tajemství v bezpečí.


3. příběh


Dr. Droom nám vypráví, že existují temná a zlá místa, kam se odváží vstoupit jen ti nejmocnější mystikové ze všech. Naštěstí on je jedním z těch mystiků. Všechno to začalo, když slyšel několik svých kolegů mluvit o tom, jak mniši z Tibetu žádají, aby jim USA poslali alespoň jednoho doktora. Žádný doktor ale nestojí o cestu přes polovinu světa. On měl ale vždycky rád východní kulturu a je to pro něj velká příležitost se o ní hodně dozvědět. Když se tedy dobrovolně přihlásí, tak to nikomu nevadí a druhý den sedí v letadle do Tibetu. Když je na místě, tak je mu řečeno, že nejvyšší mnich zvaný Lama potřebuje jeho pomoc. Jeden z jeho služebníků mu ale řekne, že Lama nemá žádné peníze a tak mu nebude moct zaplatit. Droom řekne, že když už je tady, tak ho vyléčí klidně zadarmo. Dále mu služebník řekne, že půjde přes svatou půdu a tak zde musí nechat boty a kufr. Droom řekne, že tam má všechny léky a nástroje. Služebník mu řekne, že ty jistě nebude potřebovat. Droom to nechápe, ale jde dál. Najednou vidí na zemi rozžhavené uhlí a na druhé straně dveře. Jistý hlas mu řekne, že to musí přejít, chce-li Lamu zachránit. Droom řekne, že to přece nemůže zvládnout. Hlas mu řekne, že když se bude soustředit na dveře, tak ano. Droom to udělá a vážně to přejde. V další místnosti je stvůra, z poloviny gorila a z poloviny lev. Hlas mu řekne, že ho musí nějak obejít k provazu za ním. Pokud to ale chce vzdát, tak všude podél zdi jsou únikové dveře. Droom si řekne, že teď to už nevzdá a čeká. Stvůra na něj skočí a on se sehne. Proběhne až k provazu a vyšplhá po něm do horních pater. Tam leží v posteli Lama. Droom se ho zeptá, jestli on je ten nemocný Lama. Lama řekne, že to je jeho jméno, ale že není nemocný, nýbrž jen starý muž připravený odejít. Droom se zeptá, proč je tedy tady. Lama mu řekne, že potřeboval nástupce a že ho v něm právě našel. Lama celá léta bojoval se zlem a temnotou a teď je řada na něm. Droom to pochopí a přijme nabídku. Podají si ruce a Droom najednou vypadá jinak. Má knír a zvýrazněné oči. Lama mu řekne, že tento obličej mu teď patří. Lama zemře a přijde jeho služebník. Ten řekne Droomovi, že mu bude sloužit jako svému poslednímu pánovi a všechno ho naučí.


Postavy-


Hrdinové: Ramsay, Carter, Dr. Droom


Protivníci: Torr, zloděj


Ostatní: policisté, lidé, voskové figuríny, Lama a jeho služebník

Captain America comics 2

3. listopadu 2008 v 1:14 Captain America comics - příběhy
Název- Tajemství neumírající příšery (1.příběh)
             Vězněm v nacistické pevnosti (2.příběh)
             Vosková socha způsobující smrt (3.příběh)
              Údolí mlhy (4.příběh)
              Ďábel a zelený mor (5.příběh)

Datum vydání- duben 1941

Příběh-

1. příběh

V jedné místnosti spolu mluví dva muži. Jeden se jmenuje Benson a druhý Finley. Finley má strach, že na jejich akce přijde policie a řekne, že jsou jim již jistě na stopě. Benson mu ale řekne, že díky jejich přátelům se nemají čeho bát a že jim již dal úkol. Finley řekne, že to je vražda a že se na tom nechce podílet. Benson mu poví, že se na tom už podílí a není cesty zpět. Betty Ross pracuje na speciálním případu pro tajné služby. Je v jedné ulici, když uslyší výstřely. Běží za tím zvukem a najde mrtvého Thompsona. Byl to jeden z jejích kolegů. Betty si všimne, že ještě žije. Běží k němu a zeptá se ho, kdo mu to udělal. Thompson řekne, že nemá moc času a že důležité je, že nejdou zabít. Snažil se, ale oni prostě nejdou zabít. Pak Thompson zemře. Betty si řekne, že to byl dobrý chlap a že za to někdo zaplatí. Benson se zeptá Finleyho, jestli tedy končí. Finley řekne, že ještě neví. Benson řekne, že tedy nemá na vybranou a někoho zavolá. Finley se vyděsí a prosí Bensona, aby je na něj neposílal. V tom dovnitř vejde veliký, člověka připomínající, tvor, co má velkou hlavu a jde směrem k Finleymu. Ten vytasí pistoli a začne na stvůru střílet. Nic se jí ale nestane. Stvůra ho uškrtí. Benson se směje, že se Finley pokusil zabít jeho mazlíčky i když věděl, že nemohou být zabiti. Pak svolá všechny svoje mazlíčky a řekne jim, že pro dva z nich má úkol. Potřebuje, aby mu sem přivedli jednu dívku. Captain Britain a Bucky ze střech sledují Betty Ross při její akci. Najednou si všimnou těch dvou tvorů, jak jí napadnou. Betty na ně začne střílet, ale to nepomáhá. Captain tam skočí a jednoho silně praští štítem. Bucky se vrhne na druhého, ale nemá šanci. Captain mu jde na pomoc. Skočí a kopne ho oběma nohama do obličeje. Jde zkontrolovat Betty a po chvíli zjistí, že oba tvorové zmizeli. Druhý den potká Steve Betty v táboře. Ta se ho zeptá, jestli neví, kde je generál. Steve jí to řekne a ona odejde. V tom uslyší Steve křik. Běží tam i s Buckym a uvidí dalšího toho tvora, jak napadl tábor. Všichni vojáci na něj střílí,ale to mu nevadí. Bucky si vezme granát a hodí ho na něj. Obr padne na zem mrtev. Bucky se zeptá Stevea. jek je možné, že ho to zabilo, aniž by mu to poškodilo kůži. Steve řekne, že neví, ale že na to jistě přijde. Mezitím Benson přímo zuří, že jeden z jeho mazlíčků si sám odešel na lov. Lidé málem zjistili, jaká je jejich slabina. Benson pak řekne ostatním tvorům, že jestli ještě někdo z nich neposlechne jeho příkazy, tak dopadne stejně jako ten v táboře. Benson jim pak nařídí, aby šli do města a vytvořili obří chaos. Aby vykrádali banky, zabíjeli, unášeli, prostě dělali všechno, z čeho by mohl zbohatnout. Tvorové to vážně udělají. Ve městě to vypadá jako na bitevním poli. Captain a Bucky nemají problém tvory najít. Cap řekne Buckymu, aby šel s policií a dostal lidi pryč z ulic. Najednou chytne jeden tvor Captaina za ruku. Cap udělá ve vzduchu přemet a kopne ho do hlavy. Další dva tvorové ho ale přimáčknou k zemi. Omráčí ho a odnesou pryč. Bucky se snaží něco udělat a policisté ho zastaví. Benson přivítá Captaina. Přiváže ho u sebe ve sklepení. Tam mu řekne, že před několika týdny byl s Finleym v horách, kde se jim podařilo omylem nalézt tyto tvory. Byli nezranitelní kulkami. Oni ale objevili jejich slabinu. Žili tam v takovém klidu, že větší hluk je okamžitě zabije. Cap řekne, že to je krásný příběh. Benson mu řekne, že ho sranda přejde. Pak zavolá dva tvory, aby ho dorazili. V tom tam oknem proskočí Bucky a uvolní Captaina. Cap se hned vrhne na tvory. Bucky dostane Bensona. Captain si všimne kanónu, který tam jistě Benson má kvůli bezpečnosti. Odpálí ho a ten zvuk zabije všechny tvory v místnosti. Cap dá vědět policii, co na tvory platí a pak se s Buckym vypaří. Další den musí Steve škrábat brambory. Přijde za ním generál s Betty a seřve ho, že mu to trvá hrozně dlouho. Betty řekne, že by byl Steve dobrý voják, kdyby měl kvality Captaina America. Bucky se zasměje a Steve řekne, že raději půjdou vyhledat další potíže. Bucky souhlasí a tak jdou oba zase do akce.   

2. příběh

Jeden milionář uspořádá konferenci, kde veřejně oznámí, že pokud by jeho peníze, nějak pomohli k vítězství ve válce, tak je rád daruje státu. Všichni začnou tleskat a Steve si říká, jak je ten muž štědrý. Pak řekne Buckymu, že ho jistě čekají potíže. Boháč jde pro auto, když v tom vedle něj zastaví jiné a z něj se ozve, aby rychle nastoupil. On odmítne. V tom k němu přijdou dva nacisti a chtějí ho vtáhnout dovnitř. Muž se snaží bránit, ale není mu to nic platné. Najednou tam skočí Captain a Bucky. Ti rozdrtí dva nacisty. Když se otočí, tak zjistí, že auto odjelo i s mužem, kterého chtěli zachránit. Druhý den o tom čte Steve v novinách a zavolá Buckyho. Řekne mu, že pojedou do Evropy, protože ten muž tam jistě bude. Captain se převlékne za starou ženu a Buckyho oblékne jako malé dítě. O pár hodin později sedí oba v letadle do Evropy a kus od nich sedí ten boháč. Zrovna od něj vstane jeden z nacistů a jde kolem Stevea a Buckyho. Naštěstí si jich nevšímá. Steve a Bucky jdou do jedné z kabinek, aby si vzali voje obleky. Pak uslyší křik. Vběhnou zpět a uvidí nacisty, jak drží boháče pod krkem. Captain se na ně vrhne svým štítem. Bucky mu pomáhá. Porazí takřka všechny nacisty,ale boháč je zase pryč. Přiběhne tam jeden z pilotů, aby zjistil, co se děje. Captain mu řekne, že Baldwin
je na palubě. Pilot to jde rozhlásit celému personálu, aby ho začali hledat. Steve řekne Buckymu že to je zvláštní, jak jim vždycky Baldwin proklouzne. Bucky řekne, že odpovědi možná naleznou v Evropě. Přistanou v Paříži a Cap hned pozná, že Francie by potřebovala pomoc. Nemohou se zde ale zdržovat a musí pokračovat do Německa. Mezitím v jedné nacistické pevnosti v Německu se ukáže, že Baldwin pracuje tajně pro Němce. Přijde za ním dokonce Hitler osobně a vysvětlí mu kompletně svůj plán. Celé lidstvo čeká, že daruje svoje peníze Americe, nebo Anglii, ale on je dá Itálii a celý svět tak šokuje a získá tak pro třetí říši plno přívrženců. Cap se v novinách dočte, že Baldwin míří do Anglie. Baldwin přijede do Anglie a jde do Buckinghamského paláce. Novináři jsou všude kolem a ptají se ho na plno věcí. Je tam i Cap a Bucky. Bucky řekne, že ten chlap není Baldwin podle toho, že nese tašku v druhé ruce, i když Baldwin jí stále nosil v druhé. Cap řekne, že to nic nedokazuje. Bucky skočí na Baldwina a strhne mu masku. Je to nějaký nacista středního věku. Najednou z auta stojícího opodál na něj jeho kolegové začnou střílet, aby nemohl mluvit. Cap ho skryje za svým štítem a vykryje tak kulky. Nacisti chtějí odjet, ale Cap jejich auto zasáhne svým štítem. To nabourá a Cap z něj všechny vytáhne a omráčí. U jednoho nacisty najde Cap poznámku, že pravý Baldwin je zadržován v jednom koncentračním táboře na severu Francie. Oba se tam s Buckym vydají. Po několika hodinách jsou na místě a napadnou tábor. Cap kryje sebe a Buckyho štítem před kulkami a společně rozdrtí stráže. Dole pod táborem je tajná místnost, kde právě vydal Hitler, který se dozvěděl o Captainově příchodu rozkaz popravit Baldwina. Hitler tam není sám. Je s ním ještě Goering. Cap a Bucky vtrhnou dovnitř. Cap dostane vojáky a Bucky omráčí Hitlera s Goeringem. Nahoře někdo řve poplach a blíží se celá nacistická armáda. Najednou tam přiletí anglická letadla a začnou tam shazovat bomby. Captain upoutá jejich pozornost a oni je vyzvednou. Druhý den to je ve všech novinách. Captain a Bucky zachránili Baldwina ze spáru nacistů.

3.příběh
  

Ve světě se rozkřikne zpráva o špiónovi jménem Vax Man. Nic se o něm sice neví, ale všichni jsou varováni, aby byli obezřetní. Vax Man mezitím mluví se svými lidmi a jednomu z nich řekne, že nesplnil svůj úkol a že ho zklamal. Muž chce utéct, ale ostatní ho chytí. Vax Man připraví jeho podobiznu z vosku a tu mu nasadí. Muž s tou maskou nemůže dýchat a tak se udusí. Ostatní se Vax Mana zeptají, co bude dál. On jim ukáže podobiznu Buckyho a řekne, že ho tady chce mít, aby mu jí mohl nasadit. Senátor Keats varuje všechny vojáky, aby se dávali pozor na Vax Mana. Bucky a Steve jdou do tábora. Stevea pak napadne, že možná věděl senátor víc a že by jim mohl poradit, kde Vax Mana hledat. Vrátí se tedy do jeho kanceláře. Senátor leží na stole a má na sobě voskovou masku. Bucky a Steve si na sebe vezmou kostýmy a vyrazí zjistit, kdo to udělal. Mezitím se Vax Man raduje ve své podzemní základně. Skoro všechny jeho speciální tanky jsou připraveny. O pár hodin později je Vax Man vyšle, aby rozsévali zkázu. Tanky vyjedou tajnou cestou z podzemí a najednou přímo do vojenského tábora. Vojáci do nich začnou střílet, ale od tanků se kulky jen odráží. Nemají šanci. V tom tam přiběhne Cap a Bucky. Cap se kryje štítem a spolu s Buckym skočí na vrchol jednoho tanku. Otevře poklop. Skočí dovnitř a zbije všechny, kdo tam sedí. Bucky řídí a Cap střílí. Takto zničí většinu tanků a pak se vytratí. Vojáci dokončí zbytek. Steve a Bucky se po chvíli vrátí do tábora v civilu. Tam zrovna probíhá úklid. Generál přijde za Stevem a řekne mu, že pro něj má úkol. Steve se zeptá oč jde. Generál ho pošle, aby uklidil stáje. Steve tedy jde. Když to uklízí, tak vedle něj stojí generál a řekne, že to moc důležitá práce není, ale alespoň ho to naštve. Steve se pousměje a hodí mu seno do obličeje. Pak se omluví a řekne, že si nevšiml, že tam stojí. Generál se ho chystá roztrhnout na kusy, když v tom tam přijde jeden voják a řekne, že Bucky zmizel. Steve se vyděsí a začne třást s vojákem, aby mu řekl co viděl. Voják řekne, že nic, ale že našel tuhle masku Buckyho vyrobenou z vosku. Steve jde do svého stanu a vezme si svůj kostým. Pak řekne, že si o to Vax Man řekl. Mezitím starosta města přijde za generálem a řekne mu, že pokud už někdo nedostane toho Vax Mana, tak on přijde o všechny voliče. Dá tedy generálovi 24
hodin na to, aby ho dostali. Bucky se probere v základně Vax Mana. Ten před ním stojí a musí se smát. Bucky mu řekne, že se ho nebojí. Vax Man mu přiloží nůž ke krku a řekne, že on bude fungovat jako první část jeho pomsty vůči Captainovi. Cap prohledává město a soustředí se hlavně na voskové muzeum a na obchody s maskami. V jednom z nich si prohlíží masky a uvidí jich několik vystavených v polici. Ty hlavy patří všem těm lidem, co v poslední době zmizeli kvůli Voskovému muži. Cap si jednu z nich vezme do ruky a dojde k šokujícímu objevu. Nejsou to masky,ale skutečné hlavy. Najednou někdo přiloží Captainovi pistoli k zádům. Zločinci odvedou Captaina do podzemí, kde na něj čeká Vax Man. Ten mu řekne, že díky němu bude jeho sbírka hlav kompletní. Pak mu ukáže speciální raketu, kterou hodlá srazit Spojené státy na kolena. Zaktivuje jí a Captain srčí svoje svázané ruce blíže k plamenu té rakety. Přepálí si tak provazy. Vrhne se na zločince a rozváže Buckyho. Společně je dostanou. Běží za Vax Manem. Ten na ně střílí. Captain to vykryje svým štítem. Vax Man si řekne, že ho nesmějí dostat. Skryje se tedy mezi voskovými figurínami. Když kolem běží Bucky, tak na něj Vax Man skočí a chce ho probodnout. Bucky ho přehodí a Cap ho omráčí svým štítem. Cap ho chce zvednout a při tom si všimne, že má na sobě masku. Strhne ji a Vax Man je ve skutečnosti starosta města. Cap ho tam nechá policii a spolu s Buckym se vrátí uklízet stáje.

4. příběh

Tuk, jeskyní chlapec, cestuje s člověkem Kromaňonským krajinou. Tuk se zeptá, proč jdou za králem Amirem. Jeho společník mu řekne, že král je moudrý a řekne jim, kde hledat ztracené království Atlantidu. Když dorazí do města, tak najdou všechny obyvatelé mrtvé. Slyší hluk a dorazí až na místo, kde král a jeho největrnější stojí proti přesile chlupatých tvorů. Tuk na ně skočí a jeho společník na ně střílí z luku. Když to král uvidí, tak nařídí útok. Chlupaté příšery všechny padnou. Tuk neztrácí čas a zeptá se krále na Atlantidu. Král jim ukáže směr a řekne jim, že musí projít přes údolí mlhy. Tuk a jeho společník se tedy hned vydají na cestu. V údolí je ale napadne velký pták. Chce si Tuka odnést do hnízda, ale jeho společník na něj skočí a zlomí mu vaz. Pokračují údolím dál a začnou být ospalí. Po chvíli oba padnou na zem a usnou. Dvě postavy oděny v černém odnesou oba dva pryč. Tuk se probere a všimne si dvou černých postav. Jedna z nich mu řekne, že v údolí mlh je speciální mlha, která uspí každého, kdy se jí nadechne. Ony jsou čarodějnice pocházející z tohoto místa. Z Tuka a jeho společníka prý budou jejich věční hosté. Tuk se společníka zeptá, jestli tu budou vážně muset zůstat navždy. Jeho společník řekne, že jistě něco vymyslí. Druhý den vidí Tuk a jeho společník, jak čarodějnice přitáhli nějakou krásku a chtějí jí nalít kyselinu na tvář, aby byla ošklivá jako ony. Tuk a jeho společník tam skočí a rozdrtí čarodějnice. Kráska řekne, že se jmenuje Eve a je princezna z Atlantidy. Přiběhnou další čarodějnice. I ty ale padnou v boji. Tuk a jeho přátele toho využijí a utečou. Po cestě jim Eve řekne, že by měla panovat v Atlantidě ona, ale její strýc si ukradl trůn pro sebe. Tukův společník se představí jako Tanir a slíbí Eve, že jí pomůže trůn získat zpět.

5. příběh

Do temných neprozkoumaných míst Brazílie cestuje Hurricane, syn Thora, boha hromu. Ve své laboratoři pracuje doktorka Ruth Holden. Přijde za ní jeden z jejích asistentů, aby jí řekl, že za ní někdo přišel. Je to pan Michael Gray. Ten jí požádá, aby mu dovolila jet do Brazílie. Ruth mu řekne, že tam teď řádí zelený mor. Každý kdo se nakazí, tak zezelená a zemře. Michael řekne, že tam chce, aby těm lidem pomohl. Ruth mu to dovolí a řekne, že poletí také. O pár hodin později sedí všichni v letadle. Michael neboli Hurricane sleduje mraky na obloze. I teď je ve svém živlu a to doslova. Letadlo ze země sleduje několik místních. Ti jdou za svým šamanem a řeknou mu, že bílí lidé posílají svoje ranhojiče, aby zastavili zelený mor, který on seslal na jejich nepřátele. Šaman řekne, že tedy musejí bílí lidé zemřít. Po chvíli jsou všichni v džungli. Hurricane za pomocí svého orlího zraku zpozoruje velkého hroznýše, jak se blíží k Ruth. Hurricane se obrovskou rychlostí rozběhne a proběhne tak rychle, že přetne hroznýše na dvě půlky. Ruth nechápe, jak to udělal. Po chvíli dorazí do menší vesnice. Jejich průvodce jim řekne, že dál nejde a že oni by také neměli, pokud jsou chytří. Jeden z vesničanů jim ale řekne, že je klidně povede. Oni mu poděkují. Michael řekne, že se půjde kousek projít. Když je z dohledu, tak se změní do své božské podoby a vyrazí na průzkum. Při letu si všimne jednoho muže, jak se snaží ubránit útoku několika místních. Hurricane je rozežene bleskem. Muž je také vážně zraněn. Hurricane se ho zeptá co se zde stalo. Muž řekne, že je napadli a unesli jejich vědce. Pak muž zemře. Mezitím Ruth vyleze ze stanu a je napadena. Ostatní jí jdou na pomoc, ale nemají šanci. Všichni jsou předvedeni před šamana. Ten jich několik zabije hned na místě a zbytek pošle do kobek. Ruth a její asistent jsou v jednom žaláři. Ruth má rozpuštěné vlasy a nemá brýle. Asistent podotkne, že jí to neuvěřitelně sluší a prvně vypadá jako žena a né jako vědec. Ruth řekne, že na její práci byl třeba vědec a né žena. V tom se tam probourá Hurricane a řekne, že ostatní jsou mrtví. Šaman se blíží a Hurricane přičaruje křídla asistentovi Ruth. Ten s ní odletí. Jeden z místních vystřelí šíp na Hurricanea. Když je šíp skoro u jeho hlavy, tak se Hurricane hroznou rychlostí sehne. O zbytek z tohoto kmenu se Hurricane postará včetně šamana. To všechno sleduje Pluto, který přemýšlí, co si na Hurricanea vyzkouší příště.

Postavy-

Captain America/Steve Rogers

Protivníci: Finley, Benson a jeho stvůry, Hitler, Goering a nacisti, Vax Man,
                  chlupatí tvorové, čarodějnice, šaman a jeho lidé

Ostatní: Bucky, vojáci, generál, Betty Ross, Baldwin, Tuk, Tanir, Eve,
              Hurricane, Ruth Holden a její asistent, Pluto    
     
    

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!