Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Březen 2009

Metal Master

30. března 2009 v 23:39 Incredible Hulk - protivníci
Metal Master
Pravé jméno- Molyb

Bývalé identity- žádné

Národnost- astracká (pochází z planety Astra)

Poprvé spatřen- Incredible Hulk 6

Schopnosti-
Má schopnost ovládat a upravovat prakticky jakýkoliv druh kovu. Svou vůlí dokáže změnit strukturu a tvar kovu, utvářet předměty z toho kovu, levitovat ten kov atd. Jedinou výjimkou je mimozemský kov zvaný Plandarium. To je snad jediný kov, který nedokáže kompletně ovládnout.

Strange Tales 101

29. března 2009 v 23:24 Strange Tales - příběhy

Název- Human Torch (1.příběh)
Neskutečná vesmírná loď (2.příběh)
Co je to X-35 (3.příběh)

Datum vydání- říjen 1962

Příběh-

1.příběh

Human Torch letí vedle nějaké rakety a po chvíli si řekne, že si již dokázal, jak rychle létá a může se vrátit domů. Přistane v lese za domem. Johnny si řekne, jak je jejich dům poslední dobou populární. Všichni totiž ví, že jeho sestra je Invisible Girl. Bohužel nikdo ale neví, že on je Human Torch. Jde do svého pokoje, kde má většinu věcí z azbestu pro případ, že by měl v noci noční můru a zapálil se. Johnny si lehne na postel a vzpomíná na nehodu, která jemu i jeho přátelům změnila na věky život.
Mezitím jistý Destroyer sleduje stavbu zábavního parku a rozhodne se jít do akce. Stavbyvedoucí dostane výhružný dopis, že pokud bude stavba pokračovat, tak dojde ke katastrofě. Dopis je podepsán Destroyer. Stavbyvedoucí ho zmuchlá a hodí do koše.
Druhý den jde Johnny se svými kamarády kolem zábavního parku. Když v tom vidí, jak muž jedoucí na horské dráze začne křičet. Rozbijí se totiž koleje a on je ve smrtelném nebezpečí. Johnny se potřebuje zapálit, ale nechce, aby ho někdo viděl. Díky své omezené kontrole nad ohněm nechá silně vzplanout cigaretu jednoho ze svých kamarádů. Kouř všem zabrání ve výhledu a Johnny toho využije k zažehnutí. Jako Human Torch pak muže zachrání. Torch se pak zase nepozorovaně změní na Johnnyho.
Další den získá vedoucí parku další výhružný dopis, kde Destroyer píše, že málem zabil jednoho muže a tentokrát se mu to už povede, pokud nezruší konstrukci toho parku. Vedoucí parku ale nevěří, že to nebyla nehoda a nevěnuje těm výhružkám pozornost. Johnny tam jde opět s kamarády, jelikož slyšeli, že dnes se bude testovat seskok s padákem z vysoké věže. Čekají na seskok, když v tom vidí, že věž se začíná bortit. Johnny hodí ohnivou kouli na oblohu, aby se na ní všichni koukali a využije toho momentu k zažehnutí. Torch přiletí k věži a svaří popraskané části věže dohromady. Potom vytvoří z ohně postavu, která vypadá jako on a pošle jí k lidem. Sám se uhasí a v tu chvíli se falešný Torch rozplyne.
Ráno si Johnny čte noviny a vidí tam, že Destroyer otevřeně vyzývá Human Torche k boji a je tam i místo, kde se mají utkat. Johnny si řekne, že to už Destroyer přehání a je rád, že Sue je mimo město, jinak by byla hrozně nervózní. Johnny chce vyrazit. Otevře dveře a tam stojí Thing. Ben mu řekne, že četl noviny a že tam půjde místo něj. Johnny mu řekne, že to je jeho boj a vybojuje si ho sám. Ben mu odpoví, že je jenom zelenáč a nemá šanci. Pak ale pochopí, že to nemá cenu a odejde. Torch přiletí na místo, kde se měli utkat. Je to chata uprostřed lesa. Uvnitř vidí postavu sedět na židli u stolu. Vtrhne dovnitř a uvidí, že ta postava je jenom figurína. Najednou se ze stropu spustí trysky a začnou chrlit vodu na Torche. To ho hned uhasí a Destroyer si řekne, že nadešla jeho chvíle. Pak ale uslyší hlasy a raději uteče. Jsou to Johnnyho kamarádi, kteří se přišli podívat, jak boj dopadne. Johnny zahraje, že hledal Torche, ale nenašel ho. Johnny si říká, co dál. Letí tedy do toho zábavního parku a vyletí na tu věž. najednou si všimne sovětské ponorky u nedalekého pobřeží. Letí tam a ponorka se potopí. Torch létá nízko nad hladinou a voda začne vřít. Ponorka se musí vynořit a hned tam připluje námořní hlídka, která sověty zatkne. Torch letí na jejich vůdce, kterého vidí utíkat po pláži. je to Destroyer. Ten vytasí pistoli a chce střílet. Torch hodí ohnivou kouli a roztaví mu tu pistoli v rukách. Policie si pak Destroyer převezme. Jediné co nechápou je, proč se staral o zábavní park. Torch jim vysvětlí, že z horské dráhy a té věže bylo vidět až na tu pláž, kde předával tajné informace sovětům. Policie poděkuje Torchovi a on odletí domů.

2.příběh

Na planetě Zemi přistane vesmírná loď. Všichni mají strach a nevědí, co dělat. Najednou se u lodi otevře vstupní poklop, ale nikdo nevyleze. Vojáci chvíli čekají a pak vstoupí dovnitř. Po chvíli vyjdou ven, že je ta loď prázdná. Dorazí mnoho vědců a ti chvíli loď studují,a le nemohou přijít na žádný druh pohonu, díky kterému by ta loď fungovala. Byla k nám poslána, ale nevíme proč. Když všichni vylezou z lodě ven, tak se uzavře a odletí pryč. Lidé toho trochu litují, ale alespoň vědí, že nejsme ve vesmíru sami.
Loď doletí na svou planetu a přistane v jednom městě. Všude jsou samé tyhle lodě. Loď, která přiletěla ze Země řekne těm ostatním, že lidé ještě nejsou dost mentálně na úrovni, aby se s nimi mohli setkat. Nedokážou si totiž ani představit, že na jiné planetě, může být kovová věc životní formou a tak hledali uvnitř lodi bytosti, aniž by si uvědomili, že ta loď samotná byla bytostí z kosmu.

3.příběh

Archie byl donedávna normálním zlodějem. Jenže při poslední loupeži vytáhl na pokladního pistoli a od té doby je mu policie v patách. Dva policisté dorazí do jeho bytu. Archie vyleze oknem a skryje se tam. Policisté odejdou a Archie si řekne, že si koupí lístek na loď a odpluje ze země.
Druhý den si ho jde koupit. Prodavač mu ho prodá a Archie jde domů. Doma si všimne, že na lístku stojí X-35. Řekne si, že si z něj ten pokladní snad dělá legraci a vrátí se k němu. Pokladní se omluví a dá mu jiný, tentokrát správný lístek. Archie dojde domů a rozhodne se, že si půjde lehnout dříve. Na posledy se ujistí, že neztratil lístek. Když ho vezme do ruky, tak si všimne, že je tam zase X-35. má toho dost. Ještě rychle doběhne za prodavačem a řekne mu, že tohle už přehnal. Při tom na něj vytáhne zbraň. Prodavač se dá na útěk. Archie běží za ním a střílí po něm. Prodavač vyběhne na silnici a Archie je mu v patách. Najednou uslyší zvuk brzd a narazí do něj auto. Archie je mrtev na místě. Auto má na poznávací značce nápis X-35!

Postavy-

1.příběh:

Human Torch/Johnny Storm

Protivníci: Destroyer a sověti

Ostatní: Sue Storm, Thing, Johnnyho kamarádi, lidé

2.příběh

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: vojáci, národ vesmírných lodí, lidé

3.příběh

Hrdinové: nikdo

Protivníci: Archie

Ostatní: prodavač, policie

Dr. Strange

25. března 2009 v 23:26 Strange Tales - hrdinové
Dr. StrangePravé jméno- Stephen Vincent Strange

Bývalé identity- Master of Black magic, Master of the
Mystic arts, Dr. Stephen Sanders, Captain

Universe, Vincent Stevens, Sorcerer
Supreme, Red Rajah

Národnost- americká

Výška- 187,96 cm

Váha- 82 kg

Barva očí- šedá

Barva vlasů- černá

Poprvé spatřen- Strange Tales 110

Schopnosti-
Má magické schopnosti dosud neznámého rozsahu. Dokáže vytvářet stovky různých kouzel.

Životopis-

Nějaký muž zkontaktuje Strange s tím, že od něj potřebuje nutně pomoci. Strange se za ním staví a muž mu řekne, že má stále noční můry. Dr.Strange začne meditovat a jeho duchovní já vstoupí do toho muže. Strange tam objeví, že ten muž je vrah a ty můry jsou způsobeny vizemi jeho vražd. Dojde mu, že ten muž by se mohl pokusit zabít jeho momentálně nehybné tělo. Chce se tedy vrátit, ale nejde to. Strange zjistí, že v této snové říši není sám, ale že je zde tvor zvaný nightmare a ten ho zde drží. Strange pomocí svého amuletu požádá svého mistra o pomoc. Ancient One toho vraha uspí a Strange se může soustředit na Nightmarea. Utká se s ním a porazí ho. Pak muže předá policii.(Strange Tales 110)

Tyrannus

23. března 2009 v 21:36 Incredible Hulk - protivníci
TyrannusPravé jméno- Romulus Augustulus

Bývalé identity- Des, Dr.Tyrone, Abomination

Národnost- římská

Poprvé spatřen- Incredible Hulk 5

Schopnosti-
Telepatie, ovládání mysli a vysávání životní síly

Životopis-

Tyrannus dokázal uniknout Merlinovu prokletí a odhalil tajemství nesmrtelnosti za pomocí magického podzemního jezera. Vždycky chtěl vyhlásit lidem válku a ovládnout celý svět. Jenže má strach z lidských atomových zbraní. Nechal se tedy informovat a zjistil, že největší expert na tyto zbraně je jistý Bruce Banner. Sledoval ho a zjistil, že ho miluje jistá Betty Ross. Tu tedy navštívil v převleku za archeologa a při první příležitosti jí unesl. Unesl jí do své říše. Našel si je tam ale Hulk. Pod výhrůžkou její smrti se Hulk ale nechal chytit. Tyrannus ho poslal do arény, ale tam Hulk všechno zvládl. Pak ho tedy nutil dělat různé manuální práce. Jednoho dne za ním ale přišla stráž s tím, že Betty i Hulk jsou pryč. Tyrannus je dohnal,ale Hulk strhl trámy a celý vchod do Tyranovi říše se zhroutil.(Incredible Hulk 5)

Tales to Astonish 28

18. března 2009 v 21:54 Tales to Astonish - příběhy

Název- Já jsem Gorilla-Man (1.příběh)
Půlnoc na strašidelném kopci (2.příběh)
Intriky (3.příběh)
Děsivá mlha (4.příběh)

Datum vydání- únor 1962

Příběh-

1.příběh

Gorila je zavřená v jedné kleci a najednou promluví a řekne, že musí rychle říci svůj příběh, než jeho mozek úplně ztratí schopnost přemýšlet jako člověk.
Minulost
Profesor Radzik pracuje na svém experimentu, ale je odhalen policií a vyhoštěn ze země. Přestěhuje se do Transylvánie, kde v klidu pokračuje v experimentech. Po několika týdnech dosáhne svého. Konečně má přístroj, který mu umožní vyměnit intelekty dvou úplně odlišných tvorů. Radzik to otestuje na sobě a kočce. Po chvíli je jeho mysl opravdu v těle kočky a ovládá ho. Kočka má zase kontrolu nad tělem profesora, jenže její mozek není tak komplexní jako u lidí, a tak neví jak tělo ovládat. Radzik se zase vrátí do svého těla a teď má v plánu najít gorilu a vyměnit si tělo s ní. Díky jejímu tělu totiž získá možnost lézt dobře po zdech a také získá dost velkou sílu. Pak z něj bude skvělí zloděj.
Radzik v zoologické zahradě omráčí strážného a vážně gorilu unese. Zpět doma si s ní vymění osobnost. Je vážně v jejím těle. Jenže gorila je teď v jeho těla a namíří na něj pistoli. Řekne mu, že jeho plán má malou chybu a tou je to, že si vyměnil intelekt s tvorem, který se lidem podobá nejvíce a tak nemá problém s podobnou situací. Gorila v Radzikově těle zavře Radzika do klece a zavolá na něj ochránce zvířat.
Současnost
Radzik čeká v gorilím těle na to, až si pro něj přijedou a pomalu si říká, že gorilou už asi zůstane.

2.příběh

Billy Jones leží v posteli a čte si Fantasy příběhy. Přijde za ním jeho otec a řekne mu, že jejich pes Rex zase utekl a že ho má jít Billy najít. Billy se oblékne a vyrazí do deštivé noci. Billy najde Rexe u nedalekého kopce. Najednou uvidí světlo a Rex začne štěkat. Z oblohy se snese vesmírná loď a přistane na kopci. Billy si řekne, že musí utéct, než si ho všimnou. Loď se otevře a Billy nic nevidí, jenom slyší hlasy říkající, že někdo musí zde za test zůstat jeden rok a pak se bude moci vrátit domů. Ten někdo odpoví, že tu nechce být za žádnou cenu. Billy se zvedne a utíká to říct domů. Nikdo mu ale nevěří. Zavolá tedy policii a vezme je na ten kopec. Jenže loď už je pryč. Je tam jen holý strom a nic víc.
Přesně za rok lidé čekají na návrat lodi a chtějí si ověřit, jestli Billy přeci jen neříkal pravdu. Loď vážně přistane a všichni čekají, kde je tem mimozemšťan, který zde byl za trest. Najednou se na kopci zvedne ten strom a skočí do lodě. Lidé si uvědomí, jak byli hloupí, jelikož s ním mohli komunikovat a mnohému se naučit. Billy jde domů a říká si, že je škoda, že na světě je mnoho lidí, co se posmívají, ale málo těch, co věří.

3.příběh

Kdysi nebylo většího romantika nežli Johna Bentleye. Jenže to byla vždycky jen přetvářka. Neskutečnosti vždycky žen jen využíval a byl to velký sobec. Když se dozvěděl, že jedna postarší hraběnka nedávno ovdověla a že má nevyléčitelnou chorobu, tak ho napadne, jak by mohl přijít k jejím penězům. Zahraje na ní malé divadlo s pádem z koně a seznámí se s ní. Po několika týdnech jí požádá o ruku. Ona ho varuje ohledně své nemoci. John jí řekne, že s ní chce být až do konce. Ona se rozbrečí a do týdne se vezmou. Netrvá to ani rok a hraběnka zemře. John se raduje, že peníze budou jeho. Několik přátel hraběnky mu přijde poděkovat, že se pro ní rozhodl obětovat život. John netuší o čem všichni mluví a oni mu vysvětlí, že ta její nemoc je silně nakažlivá a tak jemu už také nezbývá moc času. John stojí s bankovkami v rukách a ví, že teď jsou mu již k ničemu.

4.příběh

Lidé se ráno probudí a zjistí, že město je obaleno tmavou a podivnou mlhou. Není vidět ani na dům přes ulici. Mlha nemizí, naopak se začne šířit dál a dál, dokud nepokryje celou planetu. Lidé si říkají, že to bude konec světa. Nakonec ale mlha zmizí. Všichni děkují bohu, že to přežili.
Mezitím ve vesmíru letí kolem Země vesmírná loď, uvnitř které jsou ochránci vesmíru. Ti řeknou, že díky jejich speciální mlze zuřiví Mongoorové Zemi neobjevili.

Postavy-

Hrdinové: 1.příběh - nikdo
2.příběh - Billy Jones
3.příběh - nikdo
4.příběh - nikdo

Protivníci: 1.příběh - Gorilla-Man
2.příběh - nikdo
3.příběh - John Bentley
4.příběh - nikdo

Ostatní: 1.příběh - policisté
2.příběh - rodiče Billyho, lidé, pes Rex
3.příběh - hraběnka a její přátelé
4.příběh - lidé, vesmírní ochránci
Tomorrow Man

17. března 2009 v 16:34 Journey into Mystery - protivníci
Tomorrow ManPravé jméno- Artur Zarrko

Bývalé identity- žádné

Národnost- americká

Poprvé spatřen- Journey into Mystery 86

Schopnosti-
Žádné. Sestrojil ovšem stroj času

Tales to Astonish 27 (1. Ant-Man)

15. března 2009 v 10:46 Tales to Astonish - příběhy


Název- Muž v mraveništi (1.příběh)
Zrcadlo na zdi (2.příběh)
Mluvící kůň (3.příběh)
Mrtvá planeta (4.příběh)

Datum vydání- leden 1962

Příběh-

1.příběh

Henry Pym to konečně dokázal. Podařilo se mu zmenšit židli na miniaturní velikost a následně jí zase zvětšit a to vše pomocí jeho speciálního roztoku, který sám vymyslel. Na konferenci vědců se mu všichni vysmějí a on jim řekne, že budou ještě koukat. Večer se tedy Hank rozhodne postoupit o krok dál, a tak vyzkouší sérum na sobě. Opravdu se zmenší, jenže to jde rychleji než čekal. Po chvíli je hrozně malý a uvědomí si, že zvětšovací sérum nechal na okně a k tomu se nikdy nedostane. Začne volat o pomoc, ale nikdo ho neslyší. Nikdo kromě mravenců, kteří hned přejdou do útoku. Hank může utéct jedině do mraveniště, kde doufá, že se tu ukryje. Nedává ale pozor a propadne se až do louže medu, kterou tam mravenci mají k jídlu. Nemůže se z toho dostat. najednou tam přijde mravenec a vytáhne ho z toho ven. Hank tam objeví také zápalku. Zapálí jí a používá jí k zastrašování mravenců. Dostane se až k oknu,a le nemůže nahoru. Zase přileze ten mravenec a vezme Hanka po zdi až na okno, kde se Hank napije séra a zase vyroste. Druhý den hank všechny séra vylije do kanalizace. Rozhodne se, začít dělat jiné pokusy a už nikdy nešlápnout na mravence, jelikož by mezi nimi mohl být ten, který mu zachránil život.

2.příběh

Bill Carter přemýšlí, co by koupil ženě k narozeninám a napadne ho zajít do vetešnictví. Najde tam nádherné starodávné zrcadlo. Jeho žena Anne tyhle věci miluje a tak ho chce koupit. Prodavač ho varuje, že se říká, že původním majitelem toho zrcadla byla čarodějnice a že je prokleté. Bill tomu nevěnuje pozornost a zrcadlo koupí. Anne je nadšená. Dá si ho do ložnice, aby se u něj mohla oblékat. Druhý den mají jít do divadla. Bill se jde podívat na Anne, jestli je už hotová a najde jí nepřevlečenou, jak kouká do zrcadla. Bill jí řekne, že to nestihnou a ona se omluví, že se úplně zasnila, když do zrcadla koukala. Jenže se to začne stávat pravidelně a Anne začne být náladová a dost nepříjemná. Bill již neví co dělat. Nemůže jít za psychiatrem, jelikož by mu nevěřil a není divu. Anne začne mumlat i divné věci. Bill jde do obývacího pokoje a v zrcadle se zjeví černokněžník, jemuž patřilo a který ovládá Anne. Ta mu říká mistře. Černokněžník jí řekne, že musí dokončit rituál, který ho přivede zpět k životu a že se musí zbavit Billa. Anne ho pošle do vedlejšího pokoje s tím, že tam něco ošklivého leze po zdi. Bill tam vejde a Anne ho v té místnosti zamkne. Pak se pustí do rituálu a čaroděj začne vystupovat ze zrcadla. Bill začne bušit do zdi a řvát, aby ho Anne pustila ven. Buší tak silně, že zrcadlo padne na zem a roztříští se. Anne se probere a pustí Billa ven. Řekne mu, že si nic nepamatuje. Bill řekne, že to nevadí. Anne si všimne zrcadla a řekne, že je ho hrozná škoda a že budou mít sedm let smůly. Billa se začne hrozně smát a řekne jí, že ani netuší co říká.

3.příběh

Barney Sloan je žokej a dost ziskuchtivý člověk. Hrozně moc vsázel na koňské dostihy a hodně prohrál. Půjčil si dost peněz od dost špatných lidí. Problém je, že tihle lidé je teď chtějí zpět. Sloan neví, co bude dělat. Přivedou mu nového koně, se kterým má zítra závodit. On řekne, že ho to zvíře nezajímá. Kůň řekne, že to je škoda. Sloan tomu nemůže uvěřit, ale je to pravda. Ten kůň mluví. Kůň mu řekne, že viděl běhat protivníky a že si je jistý, že zítra vyhraje. Sloan mu poděkuje a vsadí na něj vše co má a ještě přemluví jednoho mafiánského bosse, aby mu zase půjčil peníze. Druhý den dojde k závodu a kůň doběhne jako jeden z posledních. Moc se Sloanovi omlouvá. Sloan mu řekne, aby byl zticha a jestli ještě něco řekne, tak ho zabije. Přijde za ním boss mafie se svými lidmi. Sloan mu řekne, že to je vina toho koně, jelikož mu řekl, že vyhraje. Všichni na něj koukali jako na blázna. Sloan se snažil donutit koně k nějakému proslovu, ale kůň si pamatoval jeho výhrůžku a tak by zticha. Boss a jeho lidé se připravili, že Sloanovi vysvětlí, jak se chovat.

4.příběh

V daleké galaxii existuje národ dobyvatelů zvaný Komok. Komokové jsou ohromně silní a velcí a dobíjejí jednu planetu za druhou. Jejich zákonem je, že pokud bude alespoň jeden z nich poražen, tak se všichni stáhnou v hanbě na vlastní planetu. Jeden z Komoků jménem Mopéd je na řadě, aby ovládl další svět. Je na něm vysazen a jeho přístroje zachycují život, i když ta planeta vypadá naprosto mrtvá. Týdny stráví Mopéd hledáním života a pak to vzdá. Řekne si, že jeho národ je neporazitelný a přece je tu jedna věc, se kterou nikdy nebojovali a to je samota. Mopéd tam už čeká několik měsíců a nakonec to vzdá a zemře. Ozvou se hlasy a ty řeknou, že to konečně vzdal a celý jeho národ se teď bude muset stáhnout zpět na svou planetu. Najednou je vidět, že to říkají kameny ležící opodál. Nejsou to kameny, ale jen místní tvorové, kteří kameny prostě připomínají.

Postavy-

Hrdinové: 1.příběh - Hank Pym
2.příběh - Bill Carter
3.příběh - nikdo
4.příběh - nikdo

Protivníci: 1.příběh - nikdo
2.příběh - černokněžník
3.příběh - nikdo
4.příběh - Komokové

Ostatní: 1.příběh - vědci
2.příběh - Anne, prodavač
3.příběh - Barney Sloan, mluvící kůň, mafie
4.příběh - kamenný národ

Bruto the Strongman

13. března 2009 v 23:23 Incredible Hulk - protivníci
Bruto the Strongman

Pravé jméno- Bruce Olafsen


Bývalé identity- Strongman


Národnost- švédská


Poprvé spatřen- Incredible Hulk 3


Schopnosti-

Má opravdu velkou sílu, kterou ovšem nezískal díky žádné super-schopnosti, ale díky tvrdému posilování.


Životopis-


Circus of Crime přijede do dalšího města za účelem krádeže. Ringmaster všem oznámí, že budou mít novou atrakci a tou bude stvůra známá jako Hulk. Jenže něco nevyjde a Hulk začne běsnit. Všichni se mu postaví, ale nemají na něj. Jenže ani Brutova síla vůbec nic nezmůže proti Hulkovi. Všichni jsou poraženi.(Incredible Hulk 3)


Tales of Suspense 44

12. března 2009 v 23:56 Tales of Suspense - příběhy

Název- Iron Man se střetne s hrozbou jménem Mad Pharaoh

Datum vydání- srpen 1963

Příběh-

Tony Stark je na letišti a čeká na svůj odlet. Je tam mnoho novinářů, kteří s ním dělají interview. Stark jim řekne, že letí do Egypta, aby pomohl starému příteli s jeho velkým objevem. Jeden z reportérů se ho zeptá, jestli si myslí, když je takový lamač dívčích srdcí, že by uspěl i u Kleopatry. Tony se tomu jen zasměje a řekne, že nemá cenu nad něčím takovým přemýšlet. V Egyptě se pozdraví se svým známým. Ten mu řekne, že se chystají zde začít s vykopávkami, protože jsou si jisti, že tu někde je hrobka starodávného faraona. Přítel se zeptá Tonyho, jestli by nemohl použít nějaký ze svých skvělých vynálezů a zjistit, kde přibližně je ta hrobka, aby nemuseli kopat zbytečně několik měsíců. Tony řekne, že nic takového nemá,ale že pro Iron Mana, by to byla hračka. Tony řekne, že je jeho přítel a že ho sežene. Odjede do Káhiry, kde si pronajme pokoj v hotelu. Večer si užívá v hotelu. Po chvíli pocítí nesnesitelnou bolest. To se mu začíná vybíjet jeho hrudní plát. Musí ho urychleně dobít. Řekne, že mu je velmi špatně a požádá pokojovou službu, aby mu pomohli do pokoje. Když tam již je, tak se plazí k zásuvce a na poslední chvíli tam zapojí svůj hrudní plát. Ráno je již vše v pořádku. Tony si vezme zbroj a vrátí se na místo vykopávek. Tam pomocí speciálních rentgenových brýlí okamžitě hrobku objeví. Po několika hodinách je hrobka vykopána s pomocí Iron Manova diamantového vrtáku. Uvnitř naleznou zvláštní sarkofág a v něm mumii faraona. Iron Man odletí pryč a druhý den se vrátí jako Tony. Jeho přítel mu řekne, že mumie zmizela. Všichni se jí vydají hledat, jen Tony zůstane v hrobce. Najednou na něj někdo zavolá. Když se otočí, je to ta mumie. Jenže to není mumie ale faraón v podobě jako ve Starověkém Egyptě. Ten mu začne vyprávět, že kdysi válčil s Kleopatrou a bitvu prohrál. Než k němu její vojáci došli, tak požil speciální látku, která ho na dva tisíce let uvrhla do něčeho jako je koma. Všichni věřili, že je mrtev. Teď se vrátí do minulosti a s Tonyho pomocí zničí Kleopatru. Tony řekne, že mu nikdy s ničím nepomůže. Faraón mu řekne, aby se podíval ven. Tony to udělá a všichni archeologové včetně jeho přítele tam leží a na tváři mají úkazy připomínající mor. Faraón řekne, že pokud mu Tony odpřísáhne pomoc, tak je vyléčí. Tony řekne, že nemá na vybranou. Po deseti minutách jsou všichni v pořádku. Faraón chytne Tonyho za ruku a dvakrát otočí svým náramkem. Najednou jsou oba uprostřed pustiny. Tony tomu nemůže uvěřit. Je vážně ve starověkém Egyptě. Tony má s sebou ovšem svůj kufr a v něm svou zbroj. Schválně tedy spadne z jedné písečné duny. Než tam faraón doběhne, tak je již Tony ve zbroji. Faraón si řekne, že to bude nějaký netvor, který Starka snědl a uteče. Iron Man dorazí k paláci Kleopatry, který je obležen Římany. Iron Man zničí jejich Onagery (tak se nazývali římské katapulty - pozn. nejen marvelu znalého překladatele). Potom se postará také o jejich lodě. Egypťané mu řeknou, že je jistě poslem božím, ale, že Kleopatra odplula na své lodi a je v nebezpečí. Iron Man skočí do vody a pomocí speciálních vrtulí vyrazí vpřed. Všimne si lodě Kleopatry a také Římských lodí, které jí pronásledují. Iron Man jejich lodě poškodí. Kleopatra je mu nesmírně vděčná a řekne mu, že může žádat co chce. Iron Man řekne, že jen služba jí mu jako odměna stačí. Pak jí vše řekne o faraónově podvodu. Kleopatra o požádá o pomoc. Iron man podpoří její jednotky při bitvě a vyhraje ji pro ně. Faraón se ale nehodlá vzdát. Běží ke svému náramku a chce se zase přemístit do budoucnosti. Jenže zakopne a padne na meč. Během chvilky je mrtev. Iron Man si vezme náramek. Přijde za ním Kleopatra a řekne mu, aby se stal jejím mužem. Iron Man řekne, že to nepůjde a přemístí se do budoucnosti. Tam čeká jeho přítel. Iron man se převlékne a jako Tony za ním přijde. Ten mu ukáže, že v hrobce je zvláštní hieroglyf, který vypadá jako postava ve zlaté zbroji. Tony se pousměje a odejde pryč.

Postavy-

Iron Man/Tony Stark

Protivníci: Faraón a jeho armáda, Římané

Ostatní: Tonyho přítel a jeho lidé, reportéři, Kleopatra a její lid.


Journey into Mystery 95

11. března 2009 v 23:49 Journey into Mystery - příběhy

Název- Démonické duplikáty

Datum vydání- srpen 1963

Příběh-

Odin si zavolá Thora do Asgardu, jelikož je tam zrovna období sucha a oni potřebují trochu deště. Thor zatočí Mjolnirem a spustí se déšť. Thor slíbí, že se vrátí za týden, aby ho zastavil. Když se vrací na Zemi, tak se zastaví u Heimdalla, strážce Duhového mostu a podá mu ruku. Thor se vydá na vědeckou výstavu. Profesor Zaxton, přítel Donald Blakea, tam předvádí svůj dokonalý duplikát. Je to robot, který vypadá úplně jako on. Zaxton vysvětlí, že tito roboti jsou skoro nezničitelní. Zaxton pokazí ovládání a robot dostane zkrat. Začne zářit a brzy vybuchne. Thor tam skočí a vyhodí ho do výšky, kde exploduje, aniž by někomu ublížil. Thor se změní zpět na Donalda Blakea a vrátí se do ordinace. Jane Foster je ale pryč a čeká tam na něj Zaxton. Ten mu řekne, že zdokonalil svůj stroj tak, aby okamžitě vytvořil duplikát toho, na koho je namířen. Zaxton chce vytvořit duplikáty několika lidí a potřebuje od Blakea pomoct s přípravou přístroje. Donald to odmítne a Zaxton mu ukáže Jane, kterou drží jako rukojmí. Don se tedy rozhodne hrát podle jeho pravidel, alespoň do doby, než dostane příležitost změnit se na Thora. Zaxton uzamkne Jane ve sklepě. Blake pracuje na stroji a když Zaxton odejde, tak se změní na Thora. Zaxton si toho ale všimne a použije svůj stroj k vytvoření Thorova duplikátu. Dá mu ale ještě jedno upravené kladivo. Ten falešný Thor je tedy velmi nebezpečný. Thor letí a nabere ho. Proletí s ním zdí a venku začne pravý boj. Thor vytvoří velký blesk, který zasáhne falešného do jeho kladiva a omráčí ho. Thor ho chce dorazit. Zaxton udělá duplikát letadla mezi ně a Thor musí uhnout. Duplikát na něj hodí obě dvě kladiva. Ty narazí Thorovi do hrudi a nic mu neudělají. Thor se na ně podívá a je na nich vyryto totéž co na jeho a tedy, že jejich sílu získá jen ten, kdo je jí hoden. To znamená, že ten duplikát jí hoden není. Thor letí přímo na něj a jednou ranou Mjolnirem ho zničí. Zaxton dostane hrozný strach a běží pro duplikátor. Rychle udělá svůj duplikát, aby lépe unikl Thorovi, ale ten stroj mu vyklouzne z ruky. Padá z balkónu. Zaxton se ho pokusí zachytit, ale spadne i s ním. Jeho duplikát je jiný než on. Je to dobrý člověk, který řekne, že převezme práci svého stvořitele a pokusí se s ní změnit svět k lepšímu. Thor osvobodí Jane a vrátí se do Asgardu, aby zrušil déšť, který zde spustil.

Postavy-

Thor/Donald Blake

Protivníci: Zaxton, duplikát Thora

Ostatní: Jane Foster, Odin, Heimdall, duplikáty Zaxtona

Dr.Octopus

11. března 2009 v 1:56 Amazing Spider-Man - protivníci
Dr. Octopus
Pravé jméno- Otto Octavius

Bývalé identity- Doc Ock, Master Planner, Master Programmer, Bowrey Bum

Národnost- americká

Poprvé spatřen- Amazing Spider-Man 3

Schopnosti-
Poté co mu při výbuchu byly mechanická chapadla přivařená k páteři získal schopnost je ovládat pouhou myšlenkou.Později, když mu byly odoperovány je dokázal ovládat stejně, i bez přímého kontaktu s nimi.

Životopis-

Dr. Otto Octavius velmi často pracoval s mechanickými chapadly, které měl připevněny ke svému tělu.Bohužel při jednom pokusu došlo k výbuchu a tyto mechanické paže se mu přivařily k páteři.Od té doby ho svět zná jen jako Dr. Octopuse.Octopus si vezme skoro celou nemocnici jako
své rukojmí.Poté se tam utká se Spider-Manem a dokáže ho porazit.Pak se ale utkají znovu, tentokrát v Octopusově laboratoři.Spidey použije dvě chemikálie, kterými svaří jeho chapadla k sobě.Octopuse pak zabalí do pavučiny a předá policii.(Amazing Spider-Man 3)

Fantastic Four 17

8. března 2009 v 23:23 Fantastic Four - příběhy


Název- Poraženi Dr.Doomem

Datum vydání- srpen 1963

Příběh-

Fantastic Four se rozloučí s Ant-Manem a Johnny říká, že je škoda že odchází, protože do jejich týmu by se hodil. Ben řekne, že má pravdu, protože pak by nepotřebovali jeho. Johnny se naštve a začnou se hádat. Reed ukáže všem svůj nejnovější vynález, což je radar, který dokáže vysledovat určité osoby. Sue řekne, že by se měli rozdělit a jít hledat Dooma. Ben souhlasí a tak se vydají každý jiným směrem. Johnny vyletí do výšky a začne generovat tepelné vlny, podle kterých chce Dooma najít. Thing má více štěstí, protože si všimne může v zelené kápi, jak běží kousek od něj. Ben se za postavou vydá, ale spadne do kanálu, jehož poklop někdo nechal otevřený. Ben si řekne, jaký nemehlo to udělalo. Když vyleze ven vydá se opět za postavou. Potom uslyší nějakého muže řvát, že je tu auto, kterému nefungují brzdy. To auto jede na nějakou stařenu. Thing před auto skočí a to se o něj rozbije. Mnoho kolemjdoucích se přijde podívat na scenérii a jedním z nich je i ta postava se zelenou kápí. Thing ho chytne a chce ho praštit, pak si ale všimne, že se jedná o člověka v rytířském kostýmu. V jiné části města jde Sue a všimne si nějakého člověka, jak míří na jiného brokovnicí. Sue se zneviditelní a praští mu do pistole, aby minul. Z pistole ale vyletí plno tenisových míčků a ten s pistolí v ruce tomu druhému vynadá, že mu slíbil přesnou pistoli a tenhle krám úplně minul. Invisible Girl si uvědomí svou chybu a raději se vypaří. FF se pak sejdou, aby si dali dohromady co se dozvěděli. Reed řekne, že jediná možnost je počkat na Dooma, až udělá první krok. Do té doby budou žít své normální životy. FF chtějí odejít z Baxterovy budovy, ale pak si všimnou, že budova je obklíčena jejich obdivovateli. Nevědí co mají dělat, ale pak se tam objeví vrátný a ten jim řekne, aby použili zadní východ a ukáže jim cestu. FF mu poděkují a on je poprosí, jestli by jim nemohl podat ruku. Oni souhlasí a pak odejdou, aniž by si všimli, že mají k rukách přilepené miniaturní lokátory. Vrátný si pak sundá masku a je to Dr.Doom. Ten pak vyšle své robotické pronásledovníky, aby šly za nimi. Po chvilce je pronásledovatelé obklíčí. Reed řekne, že je něco k nim musí navigovat a pak si všimne malého lokátoru. Strhne si ho a řekne, aby to udělali i ostatní. Když to udělají pronásledovatelé zmizí. Ben si domyslí, že to musel udělat vrátný a Reed jen dodá, že to znamená, že vrátný byl Dr.Doom. Sue jim řekne, že je možné, že je sleduje právě teď. Pak vidíme Dooma, jak se na ně dívá na monitoru a říká si, že Sue ani netuší jakou má pravdu. Pak si řekne, že fáze jejich zmatení je hotová. Jeho úkolem je ale jejich zničení. Doom si pak řekne, že je může dostat díky jejich nejslabšímu článku a to je Alicia. Pak si sundá masku a řekne si, že i takový obelisk jako je Thing si může najít lásku, jen on se pořád musí skrývat jako nějaký přízrak před světlem. Poté Alicia sedí doma a najednou ji nějaké světlo začne vtahovat do Doomovy lodě. Mezitím Ben a Johnny si povídají a Johnny pak ukáže Benovi noviny, kde se píše, že byla spatřena dívka, jak chodí ve vzduchu. V novinách je obrázek Alicie. Na zdi se poté objeví velký Doomův obličej. Ten jim řekne, že hodlá ovládnout město a jestli se ho někdo pokusí zastavit, tak už Alicii nikdy neuvidí. Reed řekne, jestli si myslí, že se nechají vydírat a že ho nebudou sledovat. Ben ale řekne, že nebude riskovat její život a praští Reeda, který upadne do bezvědomí. Doom poté pošle do Bílého domu speciální kazetu s požadavky. Chce vysoké místo ve vládě jinak prý vypukne válka. Presidentovi zástupci mu řeknou, že to je v historii poprvé co jeden člověk vyhrožuje válkou celému národu. President řekne, že mu nebude vyhověno. Další den, když Doom nedostane odpověď, tak použije svůj intelekt a vyhodí proud v celé Americe. V Rusku začnou oslavovat, ale pak tam jeden ruský vědec řekne, aby se vzpamatovali, že to Doom nedělá pro ně a že může zaútočit zítra na ně. Mezitím z Washingtonu vyšlou velvyslance a ten řekne FF, aby vyprovokovali Dooma a utkali se s ním za vládu spojených států. Reed řekne, že má plán, ale může ho říct jen svým parťákům. Velvyslanec tedy zase odjede. Ben se Reedovi omluví a zeptá se ho na jeho plán. Reed řekne, že pomocí svých scannerů našel Doomovu létající laboratoř a že je chráněná děly měnící strukturu DNA, které jsou naprogramovány na ně. Thing tedy řekne, že to je k ničemu a beznadějné. Reed ale řekne, že všechno záleží na Benovi, protože je jediný, kdo může mít změněnou DNA. Poté začne pracovat na látce, která by ho změnila na Bena Grimma. O několik hodin později všem Reed představí látku, která má splnit svůj účel. Jestli se ale Ben změní zpět moc brzo bude to konec. Thing to vypije a pak řekne, že svůj život vloží do rukou jedině Reedovi a pak se změní zpět na člověka. Poté se vydá ve Fantasticaru k létající laboratoři. Začne se ale měnit na Thinga. Silou vůle dokáže přeměnu zadržet, než proletí okolo děl a pak je rychle již jako Thing zničí. Zbytek FF se tedy k němu připojí. Doom na ně zařve že toho budou litovat. Chodba se ale dělí a i FF se musí rozdělit a tak jde každý jinou cestou. Johnny vejde do místnosti, kde nějaký přístroj začne produkovat vodní vír a ten stahuje Johnnyho dolů. Než Torchovi vyhasne plamen tak stihne poslat poslední ohnivou kouli a tou zničí přístroj. Poté si lehne na podlahu, aby nabral síly. Mr.Fantastic běží a najednou se na něj začne vylévat cement. Reed se ale dokáže protáhnout vzduchovými bublinami v cementu. Pod Thingem se zase otevře podlaha a on se jen tak, tak stihne chytit okraje. Thing, Torch a Reed běží za Doomem a ten na ně pošle několik výbušných sfér. Potom se ozve výbuch a Doom si myslí, že vyhrál. V tom tam ale přiběhnou Ben, Johnny i Reed. Doom nechápe, jak mohli přežít, ale Johnny mu ukáže, že dokáže z ohně vyvolat jejich obrazy. Doom raději uteče. Běží za Alicií, ale místo ní tam najde Sue. Ta zavře dveře a řekne, že teď on je její vězeň. Doom na ní hodí několik trubek a Sue na ně skočí. Doom ji chytne kolem těla a chce ji rozmačkat. Ona ho ale odhodí a řekne, že by neměl zapomínat, že se učila Judu od největšího odborníka Reeda Richardse. A pokud vím dobře, tak cokoliv umíš ty umí on lépe. Doom se naštve a začne po ní střílet své energetické střely. Sue se zneviditelní a všemu uhne. V tom tam přiběhnou Ben, Reed a Johnny. Dr.Doom ví, že to nemá cenu a tak proskočí oknem ven. Ben se obejme s Alicií a Sue s Reedem. Johnny dojde k oknu a řekne, že ho ani nemrzí, že Doom vyskočil.

Postavy-

Fantastic Four: Mr.Fantastic, Invisible Girl, Human Torch, Thing

Protivníci: Dr.Doom, několik jeho robotů

Ostatní: Alicie, fanoušci FF

J.Jonah Jameson

7. března 2009 v 23:26 Amazing Spider-Man - hrdinové
J.Jonah JamesonPravé jméno- John Jonah Jameson

Bývalé identity- Jolly Jonah, J.J.J., Prune Face, Flat-top

Národnost- americká

Váha- 82,10 kg

Výška- 183 cm

Barva vlasů- šedočerná

Barva očí- modrá

Poprvé spatřen- Amazing Spider-Man 1

Schopnosti-
žádné

Životopis-

Jamesonův syn se připravuje na let do vesmíru. Jameson dobře ví, že Spidey porazil mnoho zločinců, ale stejně napíše, že je to chudák toužící po slávě a opravdový hrdina je jeho syn John. Druhý den raketoplán vzlétne, ale hned od začátku jim přístroje hlásí poruchu a raketoplán se otočí a letí směrem k zemi. V tom se tam objeví Spidey a zachrání Johna. J.J.J. nechá druhý den dát do novin titulek, že Spidey sám raketoplán sabotoval a pak ho zachránil aby získal slávu.(Amazing Spider-Man 1)

Petr přinese Jamesonovi fotky Vultura. Jameson je s nimi spokojena tak Petrovi dobře zaplatí. Následující den přinese Parker další, tentokrát boje Vultura se Spider-Manem a následné polapení Vultura. Dokonce i v tomto případě Jameson zaplatí, ale moc se mu nechce.(Amazing Spider-Man 2)

Jameson se dozví, že byly nějaké nepokojena c místní nemocnici a tak tam okamžitě vyšle Parkera, aby pořídil pár fotek.(Amazing Spider-Man 3)


Nick Fury

6. března 2009 v 23:07 Sgt.Fury and his Howling commandos - hrdinové

Nick FuryPravé jméno- Nicholas Joseph Fury

Bývalé identity- Doyle, The Mystery in the mask, Patch, Scorpio

Národnost- americká

Výška- 185,93 cm

Váha- 102 kg

Barva očí- hnědá

Barva vlasů- hnědá

Poprvé spatřen- Sgt. Fury and his Howling commandos 1

Schopnosti-
Zpomalené stárnutí způsobené Infinity formulí.

Životopis-Nick Fury je seržant v armádě, když si ho k sobě zavolá kapitán Sam Sawyer. Řekne mu, že ho chce pověřit sestavením speciálního vojenského týmu, který bude určen na nejnebezpečnější a netěžší operace a akce. Fury se vydá na cvičiště a osobně si tam svůj tým vybere a to včetně desátníka Dum-Dum Dugana, který se stane jeho zástupcem. Dále jsou v týmu Izzy Cohen, Gabriel Jones, Robert Ralston, Jonathan Juniper, Dino Manelli. Fury jim vybere název Howling commandos. Jejich první misí je zachránit vůdce francouzské špionážní organizace, kterého vězní za nepřátelskými liniemi. Letadlo je má vysadit na severu Francie. Německá letadla to jejich ovšem během letu poškodí a pilot řekne Furymu, že je tam nedokáže vysadit. Vysadí je na pobřeží. Commandos najdou jistou vesnici, kterou napadli nacisti. Postarají se o ně, ale Fury je zraněn při explozi granátu. Tam se seznámí s dcerou toho špióna, kterého jdou zachránit. Pokračují dál, až na místo, kde ho mají držet. Prostřílí se dovnitř a najdou, koho chtěli. Cohen zatkne pohlavára nacistů a Commandos ho využijí k tomu, aby se dostali zase v klidu na pobřeží. (Sgt. Fury and his Howling commandos 1)Fury a jeho commandos dostanou úkol najít a zničit nějakou tajnou nacistickou zbraň, která je ještě ve vývoji. Po cestě se setkají s komplikacemi. Dozvědí se ale, kde zbraň je a nechají se záměrně zatknout a odvézt do tamního koncentráku. Odtamtud uniknou a lokalizují tu zbraň. Je to raketa V-2. Dugan se o ní postará a commandos rychle utečou. (Sgt. Fury and his Howling commandos 2)


Howleři během jednoho dne zažijí pořádnou rvačku v baru a misi v Itálii, kde mají co dělat, aby se udrželi na živu. Jejich kontaktem při misi je generál Reed Richards. Mise dopadne úspěšně. (Sgt. Fury and his Howling commandos 3)


Howleři dostanou za úkol přivést z Německa jistého lorda Ha-Ha, což by měl být syn váženého britského lorda Hawleye. Howleři se k němu sice dostanou, ale zjistí, že je z něj fanatický nacista. Ha-Ha přijde o život z rukou vlastních lidí a při ústupu je Jonathan Juniper zastřelen! Howleři jsou zničeni a zpět v Anglii řekne Fury sestře lorda Ha-Ha Pamele, že její bratr zemřel jako hrdina. (Sgt. Fury and his Howling commandos 4)

Jistý nacista jménem Baron Strucker vyzve Fury na souboj. Sawyer to nechce dovolit, ale Fury stejně přijme. Před zápasem dostane napít vody. Při boji se mu hrozně zhorší zrak a prohraje. Dojde mu, že něco bylo v té vodě a brzy poté žádá odvetu. Vodu tentokrát odmítne a Struckera rozdrtí. (Sgt. Fury and his Howling commandos 5)

Howleři dostanou k sobě nováčka jménem Georgie Stonewell. Stonewell se chová hrozně a to zejména k Jonesovi, jelikož to je černoch. Mise Howlerů je zabít generála Rommela. To se jim díky Stonewellovi nepodaří. Stonewell je ještě vážně raněn a zachrání ho jen krevní transfúze od Jonese. Stonewell je potom suspendován, ale poděkuje všem Howlerům za to, že ho mnohému naučili. (Sgt. Fury and his Howling commandos 6)

Fury neuposlechne rozkaz k útoku od svého nadřízeného a skončí za to, před vojenským soudem. Mnoho lidí svědčí v jeho prospěch, ale je to až vězeň Otto Smidt, který přizná, že nacisté jen čekali na útok commandos, aby je mohli postřílet. Veškerá obvinění proti Furymu jsou stažena. (Sgt. Fury and his Howling commandos 7)

Sam Sawyer svolá Howlery a představí jim nového člena bandy, Angličana jménem Percival Pinkerton. Percy je specialista na boj beze zbraní a pořád s sebou nosí svůj deštník, který využívá také jako zbraň. Howlerům se podaří zastavit šíleného vědce jménem Zemo a jeho zbraň vystřelující paprsky smrti. (Sgt. Fury and his Howling commandos 8)

Po rande s Pamelou dostanou Howleři od Sawyera novou misi. Musí do Berlína, kde se pokusí zajmout Hitlera při jeho projevu. Howlerům se podaří infiltrovat se do jeho štábu a donutí Barona Struckera, aby jim pomáhal. Hitlera skutečně unesou, ale na základně se zjistí, že to byl jen dvojník. (Sgt. Fury and his Howling commandos 9)

Howleři jsou tentokrát vysláni na japonskou půdu, kde se s Japonci střetnou na jejich masivní lodi. (Sgt. Fury and his Howling commandos 10)

Sawyer si odcestuje něco zařídit a tábor převezme kapitán Flint, který je tvrdým disciplinovaným vojákem a soužití s ním je pro všechny peklem. Howleři musí na misi do Normandie a Flint jede s nimi, aby jim šel příkladem. Během mise se ale tolikrát ocitne na hranici života a smrti, že si Howlery oblíbí a přizpůsobí se jim. (Sgt. Fury and his Howling commandos 11)

Howleři mají za úkol lokalizovat nacistickou raketovou základnu. Není to ale snadné, a tak Manelli předstírá zradu a dá se na stranu nacistů. Díky tomu se dostane k informacím, kde se základna nachází. Ostatní už pak zařídí zbytek. (Sgt. Fury and his Howling commandos 12)

Nick a Pamela mají rande a Nick se snaží chovat co nejlépe. Pak ale v baru Bull napadne nějakého vojáka a Nick mu musí jí na pomoc. Howleři jsou vysláni, aby zastavili export válečných zajatců z Polska a Československa. Při akcí se spojí s Captainem America a Buckym. Společně zachrání všechny zajatce. (Sgt. Fury and his Howling commandos 13)

Nick Fury se dozví o neonacistovi zvaném Hate-Monger a také ví o tom, že se ho pokusili dostat Fantastic Four a díky jistému paprsku nenávisti selhali. Proto požádá Reeda Richardse, aby se k němu přidal, a zbytek FF je stejně dožene a přidá se také. Společně Hate-Mongera dostanou, ale on je při akci zabit. Fury pak odhalí, že se jedná o klon Adolfa Hitlera. (Fantastic Four 21)

Sgt.Fury and his Howling commandos 2

5. března 2009 v 23:36 Sgt.Fury and his Howling commandos - příběhy

Název- Sedm ztracených mužů

Datum vydání- červenec 1963

Příběh-

Howling commandos jdou do jednoho francouzského přístavu jednu noc, aby si užili trochu v baru. Hodí dovnitř několik granátů. Totéž udělají s jednou velkou nacistickou lodí. Oboje vybuchne a komando skočí do vody. Kus musí plavat ale o kus dál na ně čeká jejich loď. Zpět v Anglii dostane Fury od Sawyera nový úkol. Němci skoro dokončili výrobu nějaké tajné zbraně. Úkolem komanda je tu zbraň najít a zničit. Podle amerických zdrojů lze nejlépe zničit vodou. Komando se převlékne za německé námořníky a vydají se do akce. V přístavu v Německu se jich ale vojáci zeptají na heslo. Commandos je omráčí a dají se na útěk. Jenže Dum-Dum Dugan je pomalejší a je chycen. Poté je převezen na velitelství gestapa. Commandos ho ale odtamtud dostane. Dozvědí se, že ta zbraň je v Heinemundu. Záměrně se nechají zatknout a řeknou, že utekli z místního koncentráku. Jakmile jsou do koncentračního tábora převezeni, tak se postarají o stráže a vyhodí půl tábora do vzduchu. Porazí ven a utečou spolu se všemi vězni. Commandos se dostane až do Heinemundu a probojují se do výzkumného centra. Tam jsou ale obklíčeni. Dum-Dum Dugan si všimne, že tam mají připravenou V-2 raketu. Ukradne tedy nákladní auto a plnou rychlostí to do rakety nabourá. Před tím samozřejmě vyskočí. Nacisti neví co mají dělat a pokusí se nákladní auto zastavit. Toho využijí commandos a utečou co nejdále. Pak vidí jen hřib prachu, jak se vznáší nad městem. Právě tohle byl totiž důvod proč Hitler pozastavil výzkum atomových bomb.

Postavy-

Komando: Nick Fury, Dum-Dum Dugan, Gabriel Jones, Robert "Rebel"
Ralston, Izzy Cohen, Dino Manelli, Jonathan "Junior" Juniper

Protivníci: nacisté

Ostatní: "Happy Sam" Sawyer

Tales of Suspense 43

4. března 2009 v 22:46 Tales of Suspense - příběhy


Název- Iron Man versus Kala, královna podzemní říše

Datum vydání- červenec 1963

Příběh-

Další z vynálezů firmy Stark je podroben testu funkčnosti. Je to obří turbína, která je schopná silou odhodit takřka jakoukoliv zátěž. jsou tam dva strážní a několik techniků. Ti začnou zvyšovat rychlost. Najednou dojde k poškození ovládání a turbína se zblázní. Zvýší rychlost na maximum a zničí celou laboratoř. Odhodí jednu z raket směrem k strážným. Ti stihnou jen tak, tak uskočit. Jeden z techniků zavolá Tonyho a vysvětlí mu situaci. Tony řekne, že zrovna u sebe má Iron Mana a tak tam pošle jeho. To technikům značně zvedne náladu. Tony si oblékne svou zbroj a vydá sena místo. Tam se chvíli rozmýšlí co udělat. Pak roztočí sám sebe a v plné rychlosti vrazí do turbíny, čímž jí naprosto zničí. Pak se rychle vrátí do kanceláře, kde nechá zbroj a dostaví se na místo jako Tony Stark. Na místo ale běží také Evans, jeden z Tonyho nejlepších vědců a přátel. V tom všichni uslyší křik. To jeden ze strážných jménem Jim zrovna z ničeho nic zmizel. Evans se ptá co se děje a najednou začne mizet také. Tony by rád věděl oč jde. Najednou vyjede ze země krystalová hemisféra, která se obalí kolem Tonyho a ten nemůže ven. A co hůř ještě se to s ním začíná potápět do země. Tony volá o pomoc. Jeden z vědců chytne kladivo a začne do toho bušit. Druhý strážný do toho zase střílí, ale nic nepomáhá. Sféra odveze Tonyho do zemského jádra, kde se k jeho velkému překvapení nachází tajná civilizace. Přivítá ho Kala místní vládkyně a o kus dál stojí spoutaní Jim a Evans. Tony se zeptá oč jde a Kala mu prozradí, že chtěli jen jeho a ti dva jsou zde omylem. Kala mu řekne, že jejich říši se kdysi říkalo Atlantida, ale kvůli hrozné katastrofě začala zanikat. Byl proto vybudován ochranný štít kolem celého města. Město se pak ale stejně propadlo do zemského jádra. Kala řekne, že toho tady mají již dost a že jsou opravdu velmi technicky vyspělí. Proto se rozhodli napadnout svět tam nahoře. Tony se zeptá jak chtějí všechny svoje mocné zbraně dostat až tam nahoru. Kala řekne, že to je právě důvod, proč je zde on. Oni totiž dobře vědí čeho je on schopen a tak buď vyrobí něco co jmi pomůže a nebo zabijí jeho i jeho přátele. Tony řekne, že Země má ale mocného bojovníka jménem Iron Man, který by jejich zbraně roztrhal na kusy. Kala se zasměje a představí mu svého generála jménem Baxu. Baxu potvrdí, že byl svědkem Iron Manových činů a že Tony mluví pravdu. Evans řekne Tonymu, aby jim nevěřil ani slovo a že jejich životy nemají nejmenší váhu proti budoucnosti světa. Tony řekne, že stejně bude s Kalou spolupracovat. Evans ho nazve podlým srabem a pak je odveden s Jimem pryč. Tony řekne, že chce ale plně vybavenou laboratoř, naprosté soukromí a záruku svého přežití. To všechno dostane. Baxu ho vede do laboratoře a Tony mu řekne, že z něj má pocit, že tu válku nechce. Baxu řekne, že nechce protože to je moc nebezpečné a protože nerad přijímá rozkazy od ženy. Tony pak řekne, že mu dokonce připadá, že on miluje Kalu. I to Baxu potvrdí ale řekne, že tím spíš se mu nechce její rozkazy poslouchat. Tony se ho ještě zeptá jak je možné, že umějí mluvit jeho řečí. Baxu mu vysvětlí, že díky svým sondám pozorují svět nahoře už velmi dlouho a tak znají všechny tamní jazyky. Pak ho zavře v laboratoři. Tony tam využije času a postaví si další zbroj, která je identická s tou předchozí. Vezme si jí na sebe a prorazí cestu ven. Pak tam začne vyvolávat, že Starkovi se podařilo utéct a zkontaktovat ho. Použijí na něj kanón, který by ho měl vymazat z povrchu země, ale Iron Man obrátí jeho polaritu a kanón zničí sám sebe. Pak vyzkoušejí extrémně silný plamenomet. Iron Man ale pomocí chemikálie přemění oheň na led. Ničím ho nedokážou zastavit. Iron Man si stoupne před Kalu a pomocí zrcadel vytvoří několik svých kopií. Než se Kala stihne rozhodnout, tak na ní Iron Man skočí a vezme jí do náruče. Pak s ní prorazí cestu ven z města a skrz půdu až na povrch do normálního světa. Tam Kala objeví, že místní atmosféra na ní působí jinak a okamžitě zestárne. Nejen že její krása je pryč,ale to samé by se stalo s její armádou. Iron Man jí tedy vezme zpět za což Kala propustí oba vězně. Kala mu nabídne, aby zde zůstal a vládli společně. Iron Man řekne, že Baxu je na to vhodnější a odletí pryč.

Postavy-

Iron Man/Tony Stark

Protivníci: Kala, Baxu, armáda podzemní říše

Ostatní: Evans, Jim a další personál

Vulture

2. března 2009 v 23:24 Amazing Spider-Man - protivníci
VulturePravé jméno- Adrian Toomes

Bývalé identity- žádné

Národnost- americká

Poprvé spatřen- Amazing Spider-Man 2

Schopnosti-
Později bylo zjištěno, že díky dlouhodobému používání jeho obleku dokáže Vulture létat i bez toho obleku ale jen velmi pomalu.Vypadá to ale že když nebude oblek používat zase to přestane umět.

Životopis-

Vulture terorizuje město, vykrádá banky, klenotnictví atd..Nikdo ho nedokáže chytit.Vulture se utká se Spider-Manem ale ten se raději stáhne.Poté Vulture veřejně označí jedno klenotnictví za svůj cíl.Všichni čekají útok ze shora ale on zaútočí z kanalizace a prchne s lupem.Spidey ho ale dokáže vystopovat a nakonec ho i zastaví.(Amazing Spider-Man 2)

Amazing Spider-Man 3

1. března 2009 v 22:46 Amazing Spider-Man - příběhy

Název- Spider-Man versus Dr. Octopus

Datum vydání- červenec 1963

Příběh-

Spider-Man najde Charlieho a jeho dva kámoše, jak vykrádají sklad.Použije svoje nové pavoučí signální světlo, čímž je zaskočí a tak taky rychle přemůže.Pak je zavěsí na pavučinu a nechá je tam pro policii.Mezitím atomový vědec Otto Octavius, který je svým kolegům znám spíše jako dr. Octopus, a to protože používá čtyři mechanická chapadla jako svou pomoc při nebezpečných pokusech.Bohužel při jednom z jeho pokusů došlo k chybě ve výpočtu a celá laboratoř explodovala.Důsledkem toho se ty čtyři mechanická chapadla přivařila k jeho páteři a on sám se nadýchal radioaktivního plynu.Probral se až v nemocnici, kde zjistil, že může hýbat chapadly pouhou myšlenkou.Přivlastní si tedy nemocnici a všichni lidi uvnitř jsou jeho rukojmí.To je jeho první zločin.J. Jonah Jameson se dozví, že v nemocnici byli nějaké nepokoje a pošle tam Parkera aby udělal pár fotek.Petr se vplíží do nemocnice jako Spider-Man.Najde dr. Octopuse a také rukojmí.Vypukne tedy bitva mezi Spider-Manem a Octopusem, ze které vyjde vítězně dr. Octopus.Rukojmí ale stihli utéct.Dr.Octopus se vrátí do jeho bývalé laboratoře a tam ukradne svůj počítač.Spider-Man je zhrzený ze své porážky a nechce se s tím smířit.Mezitím požádá policie o pomoc Fantastic Four.Ti ale nemůžou pomoci, protože jsou pryč a jediný kdo tam zůstal je Human Torch, který je nakažen nějakou zvláštní chorobou a nemůže používat oheň.Human Torch se objeví u střední školy aby řekl proslov.Jeho slova se Petrovi vryjí do paměti a ten získá zpět svou sebedůvěru.Rozhodne se, že znovu zkusí porazit dr.Octopuse.Spider-Man vleze do laboratoře, kde si připraví dvě chemikálie.Poté se vydá za Octopusem.Ten si ho však najde jako první a začne bitva.Spider-Man hodí jednu z chemikálií na jeho chapadla a ty se přitaví k sobě.Pak Spidey vystříká skoro celý zásobník pavučin na Octopusův obličej.Téměř slepý a se svařenými chapadly je dr.Octopus neškodný a tak ho tam Spidey nechá policii.Poté vyhledá Human Torche aby mu poděkoval za jeho slova.Johnny, nyní už zdraví, je zmatený, protože nemůže pochopit, jak mohl Spidey jeho proslov slyšet.

Postavy-

Spider-Man

Protivníci: dr.Octopus, Charlie a jeho gang

Ostatní: J.Jonah Jameson, Human Torch

Journey into Mystery 94

1. března 2009 v 0:03 Journey into Mystery - příběhy

Název- Thor a Loki útočí na lidskou rasu

Datum vydání- červenec 1963

Příběh-

Na raketové základně probíhá test jedné střely. Něco ale nevyjde podle plánu a střelu nelze deaktivovat. Generál vyšle po rádiu volání o pomoc určené Thorovi. Dr. Donald Blake má pauzu a poslouchá rádio, když to uslyší. Změní se na Thora a jde do akce. To sleduje Loki, který je v Asgardu přikován uru-řetězy ke zdi. To on způsobil problémy s raketou. Thor na střelu hodí Mjolnir a zničí jí. Loki vytvoří iluzi draka za Thorem. Thor se otočí a Mjolnir, který se vrací ho udeří do hlavy. Thor je trochu mimo a toho využije Loki, který ho ovládne. Přivolá ho do Asgardu. Thor na Duhovém mostě rozdrtí Heimdalla a uvolní Lokiho z jeho řetězů. Heimdall informuje Odina a tak se objeví před Thorem a Lokim. Thor se na něj vrhne a donutí ho, aby ustoupil. Loki informuje Odina že hodlá převzít trůn Asgardu a že jde s bratrem na Zemi, kde budou všechno ničit tak dlouho, než se Odin vzdá trůnu. Oba odletí a Odin uvažuje, co se to s Thorem stalo. Thor a Loki na Zemi rozpoutají peklo. Thor vytváří různé přírodní katastrofy a Loki probouzí k životu dávno mrtvé tvory díky své magii. Několik vládních delegátů přijde za Thorem a Lokim a řeknou, že s nimi chtějí vyjednat mírové podmínky. Dovedou je do jisté budovy. Tam je začnou urážet. Thor na ně hodí svoje kladivo. Oni mu uhnou a když se kladivo vrací, tak zaktivují past. Pod Thorem se otevřou padací dveře a on někam propadne. Mjolnir mu padne na hlavu a to ho osvobodí z mentální kontroly. Thor hodí kladivo na Lokiho, čímž ho omráčí. Ukáže se, že delegáti jsou Odin a ostatní bohové.

Postavy-

Thor/Donald Blake

Protivníci: Loki

Ostatní: Odin, Heimdall a další bohové

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!