Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Duben 2009

Journey into Mystery 96

26. dubna 2009 v 20:39 Journey into Mystery - příběhy
Název- Odporování magii šíleného Merlina

Datum vydání- září 1963

Příběh-

Thor letí kolem přístavu a slyší dva policisty, jak říkají, že dnes připlouvá loď převážející sarkofág slavného Merlina. Thor uvažuje, jaké by to asi bylo, kdyby Merlin ještě žil. Vrátí se do své kanceláře a změní se na Donalda Blakea. Dovnitř vběhne Jane Foster a řekne, že doufá, že si už udělal čas na svoje pacienty. Donald neví, co jí má říct. Má jí snad říct, že je hodinu ignoroval, protože zachraňoval autobus plný lidí, co spadl do řeky? V muzeu je otevřen sarkofág a je zjištěno, že Merlinovo tělo je naprosto zachovalé. Když vědci odejdou, tak se Merlin probudí a musí se zasmát jak každého obalamutil, že je kouzelník jen za pomoci svých mutantských schopností telepatie, levitace a teleportace. Přečte si noviny a dozví, že se dnes provádí test nových raket. Pomocí své telepatie je poškodí. Thor uslyší v rádiu o raketách a také o tom, jak hrozivě změnili kurs. Thor letí a všechny je ve vzduchu zničí, aby nemohli nadělat žádné škody. Napadne ho, že za to může Loki. Letí do Asgardu, aby se ho zeptal. Loki přísahá, že on v tomhle prsty nemá a že za to může jistý Merlin. Thor tomu nevěří a tak letí do muzea, aby si to ověřil. Najde Merlina ten, když ho vidí, tak řekne, že tuhle zemi ovládne. Pak se teleportuje do Bílého domu a chce zabít prezidenta. Jeho stráže ho chrání,ale nemají šanci. Thor tam přiletí a prorazí tam zdí. Vrhne se na Merlina, ale jejich síly jsou naprosto vyrovnány. Thor pak ale dostane nápad. Změní se na Donalda Blakea. Merlin se ho zeptá, jak to udělal. Thor řekne, že se umí přeměňovat a teď, že se přemění na obřího draka a sežere ho zaživa. Merlin prosí o slitování a řekne, že udělá cokoli. Thor mu nařídí, aby se vrátil do svého sarkofágu a spal dalších 1000 let. Merlin poslechne.

Postavy-

Thor/Donald Blake

Protivníci: Merlin

Ostatní: Jane Foster, policisté, prezident a jeho lidé

Tales to Astonish 29

21. dubna 2009 v 22:14 Tales to Astonish - příběhy
Název- Když zaútočí stvůry z vesmíru (1.příběh)
Muž, který odpálil Zemi (2.příběh)
Co se stalo Harrymu (3.příběh)
Poslední smích (4.příběh)

Datum vydání- březen 1962

Příběh-

1.příběh

Gorr, vládce národa známého jako stvůry z vesmíru, se podívá na obyvatele další jimi podrobené planety a řekne si, že je nikdo nezastaví v ovládnutí vesmíru.
Několik lidí sedí poklidně v jednom městečku, když v tom si všimnou tisíců vesmírných lodí přilétajících z vesmíru. Podle jejich počtu lidem dojde, že se jedná o válečný akt a né o návštěvu. Vyšlou svoje letouny, ale stvůry z vesmíru se o ně postarají pomocí magnetických štítů. Pak se vylodí a napadnou jako pěchota všechny vojenské základny na západním pobřeží. Lidé se snaží bránit, ale proti jejich technice nemají šanci. Armáda začne postupovat a její část dorazí na osamocenou farmu, kde žije Jeb s rodinou. Žena mu říká, aby se vzdal,a le on si vezme pušku a řekne, že tady jeho rodina žila po celé generace, a tak se toho nevzdá. Praští jednoho z vetřelců do hlavy a ten padne k zemi omráčen. Ostatní tomu nemohou uvěřit. Vetřelci chtějí Jeba popravit a střelí do něj. Jemu to zničí jen pásek u kalhot. Dojde mu, že jejich zbraně platí jen na kov. Vesničanům to dodá odvahu a vypukne obří vzdor. Zpráva se rozšíří i do měst a lidé se sami dokážou osvobodit. Vetřelci raději rychle prchnou, protože nemají moc na výběr. Lidé svoje místo uhájili.

2.příběh

Elias Cragston je vědec a je extrémně inteligentní. Je tak chytrý, že mu jeho kolegové vědci skoro nerozumí. Jenže co mu příroda dala v inteligenci, to mu vzala ve vzhledu. Vypadá přímo strašně. Lidé mu to nikdy nezapomenou připomínat. Když jde po ulici, tak na něj všichni zírají. Elias si říká, že nemají právo ho takhle mučit. Další den je do laboratoře přijata noví síla v podobě nové asistentky, která je přímo nádherná a Elias se do ní hned zamiluje. Po několika dnech už to nevydrží a přizná jí svoje city. Pak jí řekne, že když si ho vezme, tak on jí dá cokoli si bude přát. Dívka se začne smát a řekne, že to by si raději vzala hrbáče Quasimoda. Elias je zdrcen a jeho srdce naplní vztek. Rozhodne se, že všichni lidé zaplatí za to, jak se k němu chovají celý jeho život. Rozhodne se zničit lidstvo. Napadne ho, že atomová bomba, ani vodíková na to nejsou dost silné. Jediná dost silná zbraň by byla kobaltová bomba. On se tedy hned pustí do její konstrukce. Po několika hodinách je hotov a vydá se do laboratoře, odkud je to jen kousek na místo, odkud budou zítra odpalovat raketu do vesmíru. Elias se tam dostane a vleze se svou bombou dovnitř té rakety. Je rozhodnutý z vesmíru shodit raketu dolů na Zemi a on jediný to přežije. Zatím jde všechno podle plánu.
Raketa je druhý den vypuštěna do vesmíru a Elias vyhodí raketu, jak naplánoval. Jenže při vší té nervozitě a napětí zapomněl, že ve vesmíru není gravitace a raketa zůstane viset ve vesmíru bez hnutí. Pak se dotkne té rakety, ve které je Elias a exploduje. Lidé vidí obří explozi na obloze a řeknou si, že nic krásnějšího ještě neviděli. Nakonec se z Eliase stal nejkrásnější úkaz ze všech na obloze.

3.příběh


Albert Poole je skvělí vědec. Jenže není dost sebevědomí, a tak všechny peníze za jeho objevy sklidí Harry Brown, majitel laboratoře. Poole přijde za Brownem s tím, že vymyslel televizi, které je tak malá, že se dá nosit na hodinkách. Brown ho pochválí a na zbytek dne mu dá volno.
O několik dní později sestrojí Poole stroj času. Jde za Brownem a řekne mu, že tentokrát chce patent na ten stroj psaný na jeho jméno. Brown mu řekne, že přesně tohle má v plánu. Pak ho pošle pryč a rozhodne se stroj času ukrást. Zamkne se v laboratoři. Poole na něj volá, aby to nezkoušel, jelikož neví, jak se co ovládá. Brown ho neposlouchá a stiskne to. po chvíli se objeví v pravěku. Vyleze ven ze stroje a napadne ho dinosaurus. Brown před ním uteče a potká neandrtálce. I ti ho chtějí zabít. Dá se na útěk zpět k tomu stroji a chce odcestovat zpět, ale zjistí, že tu není zásuvka, do které by stroj mohl zapojit, takže zde uvízne navěky.

4.příběh

Happy Harper celý život nedělá nic jiného než to, že si z lidí dělá legraci. Jednou polil pár, který šel na večeři vodou z okna. Pak strhl lampu před vchodem do domu a poškodil schody, takže tam každý spadl. Poté zase zamkl jednu šatnu a začal řvát, že hoří. Nikomu ale jeho vtipy nepřipadají vtipné. Happy nechápe, v čem to je, že tak málo lidí má smysl pro humor. Nedaleko od jeho domu se má odstřelovat kus skály a mají tam dynamit. Happy se tam připlíží a jeden jim ukradne. Chce ho zakopat pod strom, než vymyslí, co s ním, ale v tom dynamit exploduje.
Druhý den čtou lidé v novinách o tragické smrti Happyho a všem je jim ho líto.
Happy se probudí v nebi a vidí několik andělů. Je rád, že skončil tady a vymýšlí vtipy, kterými ty anděly napálí. V tom se andělé změní na ďábly a Happymu ztuhne úsměv na rtech. ďáblové mu řeknou, že snad nečekal, že skončí někde jinde. Oni si z něj jen udělali legraci s tím nebem. Pak se ho zeptají, proč se nesměje. Nemá snad smysl pro humor?

Postavy-

1.příběh:

Hrdinové: Jeb a jeho rodina

Protivníci: Gorr a jeho národ

Ostatní: lidé

2.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Elias Cragston, asistentka v laboratoři, lidé

3.příběh:

Hrdinové: Albert Poole

Protivníci: Harry Brown

Ostatní: dinosauři, neandrtálci

4.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Happy Harper, ďáblové, lidé
Heimdall

16. dubna 2009 v 17:30 Journey into Mystery - hrdinové

Heimdall
Pravé jméno- Heimdall

Bývalé identity- žádné

Národnost- asgardská

Výška- 219,46 cm

Váha- 260,82 kg

Barva očí- šedá

Barva vlasů- hnědá

Poprvé spatřen- Journey into Mystery 85

Schopnosti-
Heimdall má všechny nadlidské atributy, typické pro bohy z Asgardu. Heimdall má velkou sílu a dokonce prý větší než průměrní Asgarďané. Uzvedne až 35 tun. I když na to nevypadá, tak je rychlejší než je u lidí normální. Dokáže bojovat přes 24 hodin beze známky sebemenší únavy. Jeho odolnost je také velká. Vydrží střelbu z pistole, pád z velké výšky, jakoukoliv teplotu a tlak. Jeho reflexy a pohyblivost jsou také velmi vysoké. Zpomalené stárnutí oproti normálním lidem. Dobrá regenerace všech zranění. Má skvělé také všechny smysly a proto byl zvolen strážcem Asgardu.

Amazing Adventures 6

9. dubna 2009 v 20:40 Amazing Adventures - příběhy
Název- Sserpo, stvůra, která zničila Zemi (1.příběh)
Čtvrtý muž (2.příběh)
Dr. Droom odporuje hrozbě zvané….Krogg (3.příběh)

Datum vydání- listopad 1961

Příběh-

1.příběh

Jistý vědec pracuje na séru, které by mělo zvětšovat vše, na co se nalije. Zkouší různé ingredience, ale nepřijde na žádnou, díky které by sérum fungovalo. Má toho již plné zuby, a tak hodí celý svůj experiment do moře a jde pracovat na jiných věcech. Experiment se ponoří až na dno a tam zůstane několik let nedotčen. Po letech tam připlave nějaký hladový ještěří tvoreček. Začne sérum smíchané se slanou vodou olizovat. Po chvíli se začne zvětšovat. Zvětšuje se stále dál a dál.
Vědec jménem Henry Burke se celý život zabýval rádiovými vlnami. Snažil se navázat kontakt s mimozemšťany, ale bezúspěšně. Všem je jen pro smích, a to dokonce i vlastní ženě.
Mezitím se ještěr vynoří z moře daleko od místa, kde začal svou pouť. Vidí ho několik Afričanů, kteří pádlují v loďce a hned ho pojmenují jako Sserpo. Vidí jak roste a řeknou si, že když ho chytí, tak jim to přinese štěstí. Podaří se jim ho chytit do sítě a vytáhnout na palubu loďky. Dovezou ho na břeh, aby ho všem ukázali. Když tam doplují, tak Sserpo je už dvojnásobně větší než byl předtím. Lidé dostanou strach, protože on stále roste. Po chvíli je velký jako skály na tomto ostrově a lidé zpanikaří. Rozhodnou se, že hop musí zabít dřív, než jim potopí celý ostrov. Zabít se jim ho nepodaří a ostrov se začne pomalu potápět. Lidé křičí o pomoc a naskákají do loděk, se kterými pak doplují na jiný ostrov.
Sserpo se dostane do trochu více civilizovaného světa, kde jsou i výškové budovy. Sserpo se jím vyhýbá, jako se lidé vyhýbají mraveništím. Letectvo ho napadne raketami a Sserpo se stáhne zpět do moře. Lidé se radují, že ho odrazili. Za Henrym přijde jeho žena Anne, aby mu řekla co je nového. Henry jí pošle pryč s tím, že teď má plno práce a na tohle nemá čas.
Sserpo se vynoří na pobřeží Ameriky. Američané vědí, že Australané na něj použili rakety, ale to nezabralo, jelikož je moc velký. Američané nechají ve vzduchu blízko něj explodovat atomovou bombu. To Sserpa vyděsí. Sserpo se vydá směrem k moři. Když do něj stoupne, tak způsobí zaplavení pobřeží. Američané se rozhodnou nasadit vodíkovou bombu, kterou ho přímo zasáhnou. Sserpo je otřesen,a le vzpamatuje se. Vydá se dále na sever, kde kompletně zničí ledovce.
Anne řekne Henrymu, že ho volají, aby šel na sraz všech vědců, kde se bude řešit otázka Sserpa. Henry jí řekne, že musí dokončit svou práci. Anne se naštve a řekne mu, že hloupá snaha zkontaktovat mimozemšťany je pitomost, když je celá planeta v ohrožení.
Sserpo zase vyroste a začne žrát celé lesy, jelikož má hlad. Je tak velký, že je již vidět i z vesmíru.
Henry začne jásat, že se dokázal spojit s mimozemšťany. Anne mu řekne, že to je jedno, protože za chvíli bude po nich. Najednou se objeví hák, který zachytí Sserpa a odtáhne ho pryč ze Země. Henry řekne, že k tomuhle je dobré zkontaktovat mimozemšťany. Anne tomu nemůže uvěřit. Obejme Henry, ale vidí, že ho něco trápí. Henry řekne, že by rád věděl, jak je možné, že takhle nezastavitelně rostl. Na zdi vedle Henryho visí obrázek toho vědce, který vytvořil látku, díky které se Sserpo zvětšil a na obrázku je nápis milovaný praděda.


2.příběh

Ben a Spade jsou normální kapsáři a zločinci. Už před nějakou dobou si vyhlédli postaršího pána jménem White, který vždycky dává peníze místním dětem. White kdeco parku, kde rád sedá u jedné sochy, kam přilétávají holuby, které on rád krmí. Najednou tam přiběhnou Ben a Spade a řeknou mu, aby dal hned peněženku. Pan White odmítá a oni mu chtějí jednu vrazit. Najednou se otočí a vyděsí se. Někdo se do nich pustí a oba je zbije. Jedna paní tam zavolala policistu. Ten když na místo dorazí, tak tam najde jen pana Whitea a ty dva na zemi. Policista se pana Whitea zeptá, jak je porazil. On řekne, že to byl čtvrtý muž. Policista neví, jak to myslí a odvede zločince za mříže. Pan White odchází a zamává soše, u které každý den sedává.

3.příběh

Kousek za městem byl zrovna dostavěn nový dům, který je teď na prodej. Jenže se stalo něco neuvěřitelného. Dům zmizel přes noc. N a policii přišel dopis, že pokud chtějí dům zpět a nechtějí, aby mizeli další, tak musí zaplatit milion dolarů. Všichni řeknou, že to je neslýchané a zavolají Dr. Drooma. Droom si poslechne oč jde a vydá se do všech laboratoří. Zde si vyslechne místní vědce, ale nikde nenajde to, co hledá. Jeden z policistů mu doporučí ještě jednu adresu. Droom tam dorazí a zaklepe na dveře. Muž mu ale nechce otevřít. Droom vytvoří iluzi tak, že vědec slyší jeho hlas z druhé strany a chce z domu uniknout a tak otevře dveře. Za nimi ale čeká Droom a vejde dovnitř. V zadní místnosti najde ten dům zmenšený a v jiné dimenzi. Vědec se ho zeptá, jak na to přišel. Droom mu řekne, že bylo jasné, že to někdo mohl udělat jen za pomocí vědy. Vědec vytasí pistoli a vystřelí. Dr.Droom zatne svaly v těle a uvede se do transu, jako fakír, když leží na hřebíkách. Kulka se od něj jen odrazí. Droom strhne vědci masku a ukáže se, že to je mimozemšťan. Ten se představí jako Krogg a řekne, že ty peníze chtěl využít, aby si najal žoldáky a s nimi dobil Zemi. Pak se teleportuje pryč. Droom všechno napraví a řekne si, že to bylo jasné, že ten vědec není z naší planety už podle jeho přístroje.

Postavy-

1.příběh:

Hrdinové: Henry Burke

Protivníci: Sserpo

Ostatní: Anne, praděda Henryho, lidé

2.příběh:

Hrdinové: pan White

Protivníci: Ben, Spade

Ostatní: socha, policista, paní

3.příběh:

Hrdinové: Dr.Droom

Protivníci: Krogg

Ostatní: policisté, vědci

Fantastic Four 18

6. dubna 2009 v 23:29 Fantastic Four - příběhy
Název- Skrullové chodí mezi námi

Datum vydání- září 1963

Příběh-

FF sledují zprávy, jestli se nedozví něco nového o Dr.Doomovi. Když zjistí, že tam nic není, tak si na sebe Reed a Sue vezmou vesmírné skafandry. Johnny se zeptá co to má znamenat a Sue řekne, že si jdou zaplavat. Ben se rozesměje a řekne, jestli mají na Měsíci bazén. Sue řekne, že jedou na Hawai. Reed pak dodá, že chce tento výlet využít k otestování přepravné rakety. Johnny a Ben jim popřejí šťastnou cestu a pak se jdou připravit na rande. Thing jde s Alicií a Johnny s nějakou dívkou, kterou nedávno potkal. Mezitím v jiné galaxii, na planetě Skrullů si jejich císař stěžuje, že to již bude rok co byli poraženi. Jeden ze Skrullských vědců mu představí svůj výtvor Super-Skrulla. Císař mu řekne, aby předvedl svoje schopnosti. Super-Skrull řekne, že se dokáže natáhnout do větší dálky než Mr.Fantastic a natáhne se přes celé moře. Poté řekne, že umí létat rychleji a vydrží déle zapálený než Human Torch. Potom se Super-Skrull zapálí aby vše demonstroval. Jako další na řadě je Thingova síla. Super-Skrull zvedne několika tunový vrak, aby všem ukázal, že je silnější než Ben. Potom se ještě zneviditelní. Císař řekne, že to je skvělé, ale že nemůže překonat Invisible Girl. Vědec mu pak ale řekne, že má Super-Skrull ještě tajnou zbraň, o které mu poví později. Super-Skrull pak poklekne a řekne, že se nevrátí, dokud budou FF ještě dýchat a než bude planeta Země patřit Skrullům. O týden později jsou již zase všichni z FF pohromadě a nakupují. Ben čeká venku a najednou se tam nahrne plno lidí, kteří chtějí podpis od FF. Reedova hlava se natáhne z davu až k Benovi a řekne mu, aby je odsud dostal. Ben ho chytne za hlavu a tahá, zatímco Sue a Johnny se drží Reedova těla. Pak uslyší, že nedaleko přistáli mimozemšťané. Mezitím Super-Skrull se dostane do centra a tam dá všem na vědomí, že zabírá tuto planetu pro Skrully. Poté vrazí do země Skrullskou vlajku. V tom tam přiletí Human Torch a utkají se spolu. Super-Skrull chce Johnnymu ukázat, že je lepší a tak začne létat v kruzích. Poté zahřeje vzduch kolem Torche natolik, aby mu to začalo vysávat jeho vlastní teplo. Johnny na poslední chvíli pošle na Skrulla ohnivou kouli. Skrull se jí lehce vyhne. Poté si udělá ohnivou palici a tou praští Johnnyho. Ten v bezvědomí začne padat k zemi. Mr.Fantastic se natáhne a chytne ho dříve než dopadne. Sue ho pak odtáhne stranou a v duchu si říká, kde je asi Thing. Poté vidíme Thinga jak utíká před desítkami fanoušků, kteří ho pronásledují Ben říká, že doufá, že Reed ještě vetřelce neporazil, aby si na něm mohl vylít zlost. Mr.Fantastic obalí celého Super-Skrulla. Ten se ale začne natahovat až do míry, jakou už Reed není schopen vydržet. Musí tedy Skrulla pustit. Ten mu pak řekne, jestli již chápe, jak jsou proti němu bezmocní. Reed vstane a řekne, že na téhle planetě se tomuhle říká vyhrát první kolo. Poté udělá ze své ruky obrovské kladivo. Skrull si ale udělá z ruky kamenný štít a Reed do něj praští. Reed padne na zem a křičí bolestí, kvůli své poraněné ruce. V tom se tam objeví Thing a Skrullův štít prorazí. Skrull udělá ze své hlavy beranidlo a odrazí Thinga několik desítek metrů pryč. Pak se zapálí a začne útočit na Reeda. Ten se natáhne pryč a na Skrulla se vrhne Torch, který se již vzpamatoval. Skrull se zneviditelní a shodí Johnnyho dolů. Reed ho chytne svou nohou a Johnny si myslí, jestli si z něj nedělá srandu, ale pak si všimne, že Reed má úplně spálenou ruku od toho, jak ho posledně chytal. Reed mu řekne, že to bude v pořádku, a že každý sám Skrulla nedostanou. Sue se začne cítit strašně bezmocná a zbytečná. Helikoptéra zachrání Thinga, který visí na střeše mrakodrapu, díky poslední ráně od Skrulla. Postaví ho na zem a on se pak přidá ke svým přátelům. Pořád neviditelný Super-Skrull si udělá ohnivý luk a začne střílet ohnivé šípy. FF jsou nuceni se stáhnout do Baxterovy budovy. Skrull se jim směje a říká, že je nedorazí nýbrž je chvíli nechá čekat ve strachu a pak je zničí. Reed mezitím pomocí svých skenerů zjistil, že z planety Skrullů jdou nějaké signály směrem k naší planetě. Sue se zeptá, jak to s tím souvisí. Reed řekne, že si myslí, že ty signály jsou zdrojem Skrullové síly. Poté jim oznámí, že vynalezl rušičku signálu. Johnny se nabídne, že ji umístí na Super-Skrulla. Reed ale řekne, že jediný, kdo to dokáže je Sue. Potom FF vyzvou Skrulla na finální souboj a v Fantasticaru odletí na kráterový ostrov, kde se s ním utkají. Tam se Sue, Johnny a Reed na Skrulla vrhnou. Skrull jim odhalí svou skrytou schopnost a tou je hypnóza. Díky té dokáže přimět Torche a Thinga, aby se nehýbali. Pak se zaměří na Reeda. Ten se nebrání, aby Skrulla zaměstnal. Sue se mezitím dostane za něj a připevní na něj rušičku. Na planetě Skrullů začne císař řvát na vědce, aby něco dělali, ale oni mu řeknou, že u nich vše funguje jak má a že ty signály ruší něco ze země. Císař řekne, že za to můžou FF a že je zase porazili, ale tentokrát již naposled. Super-Skrull běží za Sue. Ta doběhne ke kráteru a skočí do něj. Skrull skočí za ní, jenže Sue se chytne Reedovi ruky a Skrull tam spadne. Human Torch pak zavaří vstup do kráteru a tím tam Skrulla uzavře. FF si pak gratulují.

Postavy-

Fantastic Four: Mr.Fantastic, Invisible Girl, Human Torch, Thing

Protivníci: Super-Skrull, Skrullský císař, Skrullové

Ostatní: fanoušci FF

Jane Foster

4. dubna 2009 v 23:38 Journey into Mystery - hrdinové
Jane Foster
Pravé jméno- Jane Foster

Bývalé identity- žádné

Národnost- americká

Výška- 173,74 cm

Váha- 61 kg

Barva vlasů- hnědá

Barva očí- modrá

Poprvé spatřena- Journey into Mystery 84

Schopnosti-
žádné

Životopis-

Donald Blake a Jane se rozhodnou jet do San Diabla, kde zrovna vypukla revoluce a ošetřovat raněné. Na jejich letadlo hned po přistání zaútočí radikálové. Na pomoc jim ale přijde Thor. Pak ale radikálové chytnou Jane a vyhrožují, že jí zabijí. Thor se tedy vzdá. Jane je odvedena do jejich tábora. Přijde si tam pro ní Blake. Oni se mu ale vysmějí a postaví ho před popravčí četu. Jane se na to nemůže dívat. Najednou se tam zase objeví Thor a všechny rozdrtí. Zachrání Jane. Ta se později sejde s Donaldem a jdou konečně ošetřovat. V duchu si Jane přeje, aby byl Don stejně statečný jako Thor.(Journey into Mystery 84)

Jane už dlouho čeká v kanceláři Donalda na jeho příchod. Po chvíli Don konečně dorazí a je celý udýchaný.(Journey into Mystery 86)

Captain America comics 6

1. dubna 2009 v 22:21 Captain America comics - příběhy


Název- Fotoaparátový duch a jeho šipky zkázy (1.příběh)
            Přichází Fang, orientální duch (2.příběh)
            Kdo zabil doktora Vardoffa? (3.příběh)

Datum vydání- říjen 1941

Příběh-

1.příběh

Strážník Johnson přinese svému nadřízenému informace, že Britské korunovační klenoty budou zítra na lodi převáženy do států. Strážmistr řekne, že je musí uchránit za každou cenu. Mezitím se zpráva dostane i k jistému zločinci, který si říká fotoaparátový duch. Ten tedy vyrazí se svými muži do akce.
Někdo zabouchá na dveře a strážmistr pošle Johnsona otevřít. Když to udělá, tak za dveřmi stojí ti zločinci. Všichni skočí na Johnsona. Strážmistr mu chce pomoci, ale sotva vstane, tak před něj skočí fotoaparátový duch a vyfotí ho. Něco z fotoaparátu vyletí a strážmistr padne k zemi mrtev.
Steve a Bucky zastaví u policejní stanice, kam byli posláni, aby místní strážníky informovali o změnách týkajících se korunovačních klenotů. Sotva vejdou dovnitř, tak jsou napadeni stejnými zločinci. Steve jednoho z nich omráčí. Pak dostane i druhého a řekne Buckymu, aby si vzal svůj oblek. Cap a Bucky vběhnou do hlavní místnosti, kde zrovna fotoaparátový duch našel co hledal, a to jsou přesné informace, kdy a kde budou klenoty dopraveny. Cap hodí stůl na jednoho ze zločinců a bojuje s ostatními. Fotoaparátový duch se dá na útěk, ale Bucky je mu v patách. Duch chytne psací stroj a praští Buckyho do hlavy. Pak vyfotí Captaina. Z fotoaparátu zase něco vyletí, ale Cap se díky svým reflexům rychle zakryje štítem. Toho využije jeden ze zločinců a ze zadu praští Captaina do hlavy. Cap omdlí. Duch je chce dorazit, ale pak uslyší policejní sirény a ví, že bude lepší zmizet. Cap a Bucky se proberou a oba jsou velice zklamaní svým výkonem. Cap řekne, že alespoň vědí, kam má ten fotoaparátový duch namířeno. Klenoty totiž připlují k nedalekému přístavu.
Druhý den využije Bucky situace ve škole a přemluví svého učitele, aby s nimi šel k přístavu, odkud si budou moci vyfotit sochu svobody. Pan učitel má radost, že má takové patrioty ve třídě a povolí to. Všichni tam tedy dojdou i se svými fotoaparáty. Čeká tam už Steve, který je tam na stráži. Bucky mu řekne, že on
a jeho Sentinels of Liberty si budou dávat pozor. Po chvíli připluje loď a vystoupí jeden z britských diplomatů. Najednou padne na zem mrtev. Má v krku zabodlou otrávenou šipku. Steve ví, čí to bude práce a převlékne se. Duch a jeho lidé byli skryti v moři a teď vylezou na palubu lodi a zastřelí veškeré členy posádky. Už mají korunovační klenoty, když v tom tam skočí Captain a Bucky. Rozdrtí zločince, ale duch jim zas unikne. Alespoň se jim podařilo zachránit klenoty. Bucky a Steve si sundají obleky a vrátí se k davu. Učitel řekne, že měl o Buckyho strach. Bucky řekne, že jen sledoval muže, jak rybaří. Jeden z dětí mu řekne, že je hloupý, když si nechal ujít tu akci. Bucky řekne, že zase může mít fotky Captaina Americy, kdy bude chtít. Nikdo mu nevěří a tak jde Bucky večer za Stevem a chce ho vyfotit. Netuší ale, že duch vyměnil jeho fotoaparát za ten svůj smrtící. Bucky řekne, že ten foťák je nějaký těžký. Stiskne tlačítko na focení a v tom to Captainovi dojde a zakryje se svým štítem. Bucky se mu hrozně omlouvá, ale Cap mu vysvětlí, že to nemohl vědět. Bucky si všimne dopisu ležícího na zemi, kde píše duch, že jsou neschopní a na něj nemají nejmenší šanci. Na konci je napsáno, že by se klidně mohli vrátit do školy. Cap dostane nápad a řekne Buckymu, že s ním zítra do školy půjde. Bucky je nadšen. Ve škole mají děti z Captaina ohromnou radost a Bucky mu představí svůj tým Sentinels of Liberty. Cap se zeptá jejich učitele, jestli mu nevadí, aby zde dnes byl. Pan učitel řekne, že vůbec ne, ba naopak je to pro něj čest. Všichni si Captaina fotí. Učitel řekne, že by jim měl ty fotoaparáty zakázat, ale raději se k nim přidá a taky si chce Captaina vyfotit. Cap se rychle zakryje štítem a vykryje jedovatou šipku. Praští učitele do obličeje a řekne mu, že jeho trik mu už nevyjde. Učitel se ho zeptá, jak na to přišel. Cap mu řekne, že v tom dopise bylo jasné, že ho tady chce mít, aby ho mohl zabít. Chtěl, aby do téhle školy přišel. Učitel neboli duch se dá na útěk a Cap s Buckym jsou mu v patách. Venku před školou už ale čekají duchovi lidi. Bucky zapíská a Sentinels of Liberty přiběhnou na pomoc. Společně rozdrtí zločince a Cap omráčí toho učitele. Pak jim všem poděkuje a řekne, že v jejich rukou je svět v bezpečí.

2.příběh

Za Fangem, hrozivým orientálním vůdcem podsvětí přijde jeden z jeho lidí a řekne mu, že Američané hodlají vyjednávat s Čínou již zítra a že pokud to chtějí zastavit, tak musejí jednat okamžitě. Fang se zeptá jaká bude ochrana čínského velvyslance. Je mu řečeno, že diplomata bude střežit jen jistý voják jménem Steve Rogers. Fang se zasměje a řekne, že někoho tak obyčejného rozmáčkne jako mouchu. Steve a Bucky dorazí do Číny. Jdou počkat do vedlejšího pokoje do doby, než jednání skončí. Najednou se Steve cítí divně ospale. Dojde mu, že sem někdo pouští nějaký plyn, ale je již pozdě. Padne na zem a je mimo. V tom dovnitř vtrhne Fang a jeho lidé. Bucky si zakryl pusu, takže je bojeschopný. Vrhne se na ně a ten rámus probudí ochranku, která tam přiběhne. Fang je zabije a Buckyho omráčí. Čínský velvyslanec ho žádá, aby Buckyho ušetřil. Fang řekne, že si s nimi oběma užije ještě spoustu legrace. Steve se probere a vedle něj sedí Betty a několik FBI agentů. Ti mu řeknou, že než se všechno prošetří, tak ho budou muset držet ve vězení. Steve řekne, že na to nemá čas, jelikož Fang má Buckyho a toho čínského diplomata. Betty mu řekne, že ona se o to už postará, jelikož jeden člen místní ochranky před smrtí stihl zavolat FBI a dát jim informaci, že Fang míří do úkrytu v Lotosové ulici. Steve si to zapamatuje a nechá se odvést do cely. Večer si vezme na sebe oblek a omráčí jednoho strážného, kterého narafičí do postele, jako by tam ležel on sám. Jako Cap se pak vydá zachránit Buckyho.
Fang stahuje speciální opasek kolem hlavy toho čínského diplomata a drtí mu tak pomalu lebku. Chce ho totiž donutit ke křiku. V tom mu jeho lidé přivedou Betty a řeknou, že slídila kolem. Fang řekne, že jí budou mučit také, a tak je načase, aby se zbavili toho chlapce. Buckyho přivážou ke špalku a chtějí mu useknout hlavu. V tom ale kata do hlavy zasáhne štít Captaina. Cap tam skočí a rozdrtí všechny Fangovi muže. Osvobodí Buckyho a ten se k němu hned přidá. Cap dožene utíkajícího Fanga a tvrdě mu nandá řádný výprask. Pak vezme Buckyho a oba utečou.

3.příběh

Doktor Vardoff pracuje ve speciální laboratoři a s pomocí svého zástupce Ludwiga se mu podařilo dokončit svůj výzkum a vyvinout speciální vlákno, které prostě nelze přetrhnout. Někdo zaklepe na dveře a do laboratoře vstoupí muž jménem Dino Cardi, který se o vlákno velice zajímá a rád by ho koupil. Vardoff mu řekne, že to vlákno není na prodej a pošle ho pryč. Neuplyne ani pár minut a přijde nějaká dívka. Ta řekne, že její šéf jí sem poslal s nabídkou, že za vlákno se on a jeho lidé postarají o to, aby pana Vardoffa ochránili. Vardoff jí řekne, že kriminálníkům nic neprodává a vyhodí jí ven. Ona řekne, že toho bude ještě litovat. Posledním návštěvníkem je armádní generál. Tomu doktor řekne, aby si pro vzorek přišel zítra. Steve a Bucky přijedou generála vyzvednout. Generál jim řekne, aby si pro vzorek přijeli zítra. Bucky si všimne, že opodál stojí podezřele vypadající člověk. Zpět doma to řekne Steveovi a ten slíbí, že to zajdou omrknout. Doktor chce zamknout laboratoř, když v tom ho omráčí někdo v rudé masce. Ten muž si říká Hangman. Má s sebou i několik svých lidí a s jejich pomocí oběsí doktora na jeho vlastním vlákně. Vezme si návod pro jeho výrobu a celou laboratoř zapálí. Cap a Bucky se tam dostanou právě, když zločinci utíkají z místa činu. Vrhnou se na ně. Když bojují, tak je Hangman dostane tak, že jim na krk hodí provaz a pevně ho stáhne. Jeho muži je pak pověsí na strom a utečou. Cap a Bucky se dusí. Cap využije své síly a pohyblivosti k tomu, aby se rozhoupal a přemetem se dostal na větev. Tak se z provazu dostane a zachrání Buckyho. Společně se vrátí na místo činu, kde najdou oběšeného Vardoffa. V tom na ně někdo skočí a oni ho porazí. Je to Ludwig, doktorův asistent. Ten jim řekne, že si myslel, že jsou zločinci a chtěl pomstít doktora. Cap najednou něco uslyší z vedlejší místnosti a skočí tam. Chytne tu dívku, co pracuje pro mafii. Ta také řekne, že za nic nemůže. Najednou dorazí lidé Hangmana. Cap jde proti nim a po chvíli uslyší křik. Jde se podívat, co to bylo a vedle najde oběšeného Ludwiga i tu dívku. Cap řekne, že toho má dost a že musí jít s Buckym do márnice. Bucky nechápe, ale následuje ho. Cap se podívá na tělo doktora Vardoffa a to je spálené k nepoznání. V tom je napadne Hangman ze zadu a omráčí je. Cap se probere stojící před strojem vystřelujícím kyselinou a je svázán tím nepřetržitelným vláknem. Cap si počká na správný moment a když to dělo vystřelí, tak vyskočí tak, že ta kyselina přepálí jeho pouta. Pak osvobodí Buckyho a rozdrtí Hangmana. Když mu sundá masku, tak je to sám doktor Vardoff. Bucky to nechápe. Vardoff řekne, že měl dost toho, jak ho stále někdo otravoval, nebo vydíral. Všem jim ukázal. Cap se zeptá, čí je tedy to tělo v márnici. Vardoff přizná, že to je tělo muže jménem Dino Cardi, který od něj chtěl vlákno koupit. Doktor dá plány na vlákno do rukou Captaina a pak na sebe pustí to kyselinové dělo. Bucky na to nemůže koukat. Cap řekne, že ty plány jsou alespoň v bezpečí.

Postavy-

1.příběh:

Captain America/Steve Rogers

Protivníci: Fotoaparátový duch a jeho lidé

Ostatní: Bucky, strážmistr a strážník, Sentinels of Liberty, děti

2.příběh:

Captain America/Steve Rogers

Protivníci: Fang a jeho lidé

Ostatní: Bucky, Betty Ross, čínský diplomat, ochranka, agenti FBI    

3.příběh:

Captain America/Steve Rogers

Protivníci: Hangman a jeho lidé

Ostatní: Bucky, Dino Cardi, Ludwig, mafiánská dívka  
        

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!