Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Květen 2009

Tales to Astonish 30

31. května 2009 v 13:01 Tales to Astonish - příběhy
Název- Návrat Gorilla-Mana (1.příběh)
Věc z tajného močálu (2.příběh)
Třinácté patro (3.příběh)
Quogg (4.příběh)

Datum vydání- duben 1962

Příběh-

1.příběh

Gorilla-Man sedí v kleci a koukají na něj lidé. Jedno dítě na něj hodí pastelku. Gorilla-Man si řekne, že tohle bude klíčem k jeho úniku. Počká do večera. Pak když jde kolem strážný, začne psát na zeď, že odmění kohokoliv, kdo ho pustí ven. Strážný nevěří svým očím, ale nakonec otevře klec. Gorilla-Man ho omráčí jednou ranou a uteče. Vyhledá místního profesora a vtrhne k němu domů. Chce ho nějak přesvědčit o své inteligenci. Vytrhne telefon, aby profesor nemohl zavolat policii. Podle toho profesor pozná, že ta gorila je inteligentní. Gorilla-Man ho při tom nechá, jelikož chce, aby vědec přišel na to, jak mu vrátit jeho lidskou podobu. Vědec vezme Gorilla-Mana na nějakou konferenci vědců a tam předvede, co umí. Všichni jsou nadšeni a vezmou ho do auta. Gorilla-Man myslí, že ho vezou do laboratoře. oni ho ale odvezou na odpalovací rampu, odkud má odlétat raketa do vesmíru. Gorilla-Mana hodí dovnitř a mají konečně první subjekt se kterým mohou otestovat let do vesmíru.

2.příběh

Mary Brownová má problém. Je to velice obyčejná dívka a nikdo se o ní nezajímá. Na ulici se za ní nikdo neotočí a každý večer tráví sama. Už neví, co s tím. Rozhodne se jet na výlet lodí do Karibiku v naději, že tam najde muže, kterému se bude líbit.
Na lodi je sice mnoho svobodných mužů, ale také žen a tak je Mary zase sama. Je na sebe naštvaná, že sem vůbec jezdila. Nechce na ostatní koukat a tak se rozhodna pro vypůjčení loďky. Chvíli pluje močálem, když v tom uvidí něco uvízlého v bažině. Na první pohled to vypadá jako vesmírná loď. Tomu ale Mary odmítá věřit. Když ovšem z močálu vyběhne mimozemšťan, tak Mary změní názor. Mimozemšťan také neví, jak se k ní má zachovat a přemýšlí nad tím, jestli nejsou lidé třeba jedovatí. nakonec jí zkontaktuje myšlenkami a vysvětlí jí, že havaroval a jeho loď zde uvízla. Mary mu nabídne pomoc a dokáže s ním jeho loď uvolnit. Mimozemšťan jí poděkuje a slíbí jí odměnu. Pak ale odletí. Mary si říká, že odměna asi nebude.
Po několika hodinách se vrátí zpět na loď a všichni na ní koukají. Nechápe a proč a když se podívá do zrcadla, tak zjistí, že je krásná. To ten mimozemšťan. Ona mu pomohla a on jí dal naději, že nezůstane na věky sama.

3.příběh

Willy Sloane pracuje ve výtahu a vozí lidi nahoru a dolů. Pan Jordan mu řekne, že by si měl sehnat lepší práci. V tom do výtahu vejde další muž. Ten na ně vytasí pistoli a řekne jim, že má v plánu celé tohle místo vyhodit do povětří. Jordan mu řekne, že to zabije i jeho. Sebevrah řekne, že na to byl od mládí připravena že klidně zemře za svou komunistickou zem. Jordan se ho zeptá, co bude s ostatními lidmi v budově. Sebevrah řekne, že to jsou jen kapitalističtí válkychtivý hlupáci, a tak si stejně nic lepšího nezaslouží. Willy mu nabídne, že ho tedy odveze do třináctého patra. Sebevrah řekne, že to je dost vysoko a mělo by to stačit. Když se otevřou dveře výtahu, tak sebevrah vystoupí a řekne jim, že se brzy sejdou v pekle. Dveře výtahu se zavřou a výtah jede zase dolů. Jordan řekne, že to je jejich konec. Willy ho ale uklidní s tím, že se nemá čeho bát. Jordan nemůže uvěřit svým uším. Willy mu řekne, že jsou v rukou osudu a že ta bomba nikdy neexploduje. Jordan tomu nerozumí. Willy řekne, že to je tím, že v této budově je jen dvanáct pater, a pak se mu na zádech objeví křídla a Willy zmizí.

4.příběh

Zloděj je policií přistižen při činu a dá se na útěk. Nasedne do auta a ujíždí pryč. Po chvíli mu dojde benzín a tak shodí auto ze skály. Uteče až na vrchol jedné skály, ale policie to nevzdá a najde ho i tam. Zloděj se chce bránit, ale ujede mu noha a zřítí se ze skály do moře. Moře ho vyplaví na nějakém ostrově. Zloděj je nadšen, že unikl spravedlnosti. Jde se projít a narazí na velké dřevěné dveře, které střeží indián. Ten mu řekne, aby se otočil a raději odešel, jelikož za těmito dveřmi bdí Quogg. Nikdo tam nesmí, pokud nechce pocítit jeho hněv. Zloděje napadne, že když tam nikdo nesmí, tak to bude dokonalé místo pro skrýš. Předstírá odchod a nakonec se tam vrátí a dveře přeleze na druhou stranu. Najde tam opuštěnou chatrč. Kolem ní si postaví barikádu jako ochranu a plánuje si, že si vyrobí kostým, aby vypadal jako příšera a bude si hrát na Quogga. Všichni mu budou nosit jídlo a zlato, aby jim neublížil. Najednou uslyší hrozný zvuk. otočí a zjistí strašnou pravdu. Barikádu si vytvořil na ochranu a ten se díky ní nemůže dostat ven. Jak ale mohl tušit, že Quogg tady byl celou tu dobu. To on je totiž ta chatrč.

Postavy-

1.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: Gorilla-Man

Ostatní: profesor, lidé

2.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Mary Brownová, mimozemšťan, lidé

3.příběh:

Hrdinové: Willy Sloane

Protivníci: sebevrah

Ostatní: pan Jordan

4.příběh

Hrdinové: nikdo

Protivníci: zloděj

Ostatní: Quogg, indián, policisté


Amazing Spider-Man 4

30. května 2009 v 0:51 Amazing Spider-Man - příběhy
Název- Sandmana nic nezastaví

Datum vydání- září 1963

Příběh-

Charlie a jeho dva kumpáni chtějí vykrást obchod se šperky.Spider-Man jim ale překazí plány.Místo aby byli zatčeni, tak zavolali sami policii a obvinili Spider-Mana, že je napadl aniž by cokoliv udělali.Spider-Man pochopí, že ho přechytračili a tak raději uteče.Zločin v New Yorku je přímo ve svém živlu, díky článkům J.Jonaha Jamesona.Spidey se tedy rozhodne poctít vydavatele svou návštěvou.Nikoho tam ale nenajde, tak nechá Jamesonovi malý "dáreček".Na cestě z Daily Bugle narazí Spidey na Sandmana.Spider-Man už o něm slyšel a tak se ho pokusí chytit.Jenže při boji zjistí, že Sandmana je nemožné chytit do ruky, nebo ho držet, protože je sypký jako písek.Po dlouhém boji je Spider-Manova maska stržena a tak Spidey raději uteče, než aby Sandman zjistil jeho pravou totožnost.Když utíká Sandman za ním řve , že je srab a nula.Poté využije Sandman své unikátní síly a probourá se do banky.Petr si zašívá svou masku, když uslyší nové zprávy.Tam se říká jak Flint Marko, notorický kriminálník, utekl z ostrovní věznice a schovával se na pláži blízko atomového výzkumného střediska.Poté se tam mluví, jak v těchto místech došlo k atomovému výbuchu a molekuly jeho těla se spojili s molekulami písku, na kterém ležel.Jeho tělo ,a tím i on sám, se stalo prakticky nezničitelné.Poté co Petr uslyší Sandmanův původ vejde do jeho pokoje teta May.Myslí si,že jeho rozrušený stav, je kvůli nemoci a tak Petra uloží do postele.Ten se poté ještě dozví, že Sandman vykradl banku a utekl.Skoro celou noc je vzhůru aby si opravil masku a druhý den jde do Daily Bugle.Tam poprosí Jamesona o předběžnou platbu, aby si mohl vyrobit více pavučiny.Jameson ale není v dobré náladě.Je totiž přilepen k židli Spider-Manovou pavučinou, kterou tam on včera nechal jako dárek.Kvůli svému zaujetí a slibu, že chytí Sandmana se musí Petr vykašlat na rande s Liz Allanovou.Díky tomu se mu všichni spolužáci posmívají.Mezitím se Sandman, který opět utíká před policií, ukryje ve střední škole.Vejde do třídy, kde zrovna učí ředitel školy.Chce po něm aby mu vydali středoškolský diplom ale ředitel to odmítne s tím, že si ho musí zasloužit.Toho Petr využije a převlékne se.Poté vypukne bitva.Studenti jsou odvedeni do bezpečí.Nakonec po dlouhé bitvě Spidey vysaje písečného zločince silným vakuovým čističem.Jameson se dostane na místo zrovna ve chvíli, když Spidey předává vakuový čistič, ve kterém je Sandman.Jameson podotkne, že policie by chytila Sandmana i bez Spider-Manovy pomoci.Poté odejde pryč s několika fotkami, které vyfotil Petr, odejde napsat další článek proti Spider-Manovi.Když je Sandman chycen může jít Petr na to rande s Liz.Ta ale odmítá, protože je stále naštvaná.Petr Parker uvažuje, zda-li s jeho osobními problémy a s Jamesonovými články to má všechno vůbec cenu.

Postavy-

Spider-Man

Protivníci: Sandman

Ostatní: May Parker, J.Jonah Jameson, Liz Allan


Omluva čtenářům

27. května 2009 v 12:26 Novinky
Ahoj všichni příznivci Marvelu, nebo čerství návštěvníci

Nejdříve si cchi velice omluvit za dobu, kdy tento blog nebyl aktualizován i přes moje sliby týkající se každodenní aktualizace. Důvodem pro tuto drzost z mé strany byla fakt, že jsem teď maturoval, takže strašnej fofr. Teď je to ale za mnou, a tak pokud, ještě mám vaší důvěru (za což jsem nesmírně vděčný) jsem zpět a pojede tot ady jako dřív.

Teď pár plánů do budoucna:

- Comics Amazing Adventures jsem kompletně dokončil, takže 100% jeho dílů si již nyní můžete přečíst na blogu - pokud jsou zde lidé, kteří si ty sci-fi příběhy zamilovali, tak je mohu ujistit, že každým dnem se blíží nová série jménem Amazing Adult Fantasy, která naváže tam, kde Amazing Adventures přestali. Pro ty, kteří si četli Amazing Adventures kvůli příběhům Dr.Drooma mám špatnou zprávu a to, že Droom se nevyskytuje v Amazing Adult Fantasy. Brzy se ale jistě někde ukáže.

- Comicsy Fantastic Four, Amazing Spider-Man, Tales of Suspense, Tales to Astonish, Journey into mystery, Strange Tales a Sgt.Fury and his Hwoling commandos budou na blogu dál a to ještě pěkně dlouho, takže pro fanoušky mohu říct, že se mají na co těšit.

- Z typických Marvel-hrdinů a comcisů vás mohu ubezpečit, že brzy uvidíte takové klasiky jako Avengers (kde jsou prakticky všichni vaši oblíbenci), Uncanny X-Men (nejlepší týmovka všech dob) a taky poněkud ponurejší Daredevil.

- Pro fanoušky Dr.Strange mám zde žádost, aby vydrželi pár dílů Strange Tales, které obsahují jen Human Torche a brzy se svého Sorcerer Supreme dočkají.

- Dále zde vznikne plno projektů jako třeba rubriky - Týmy zločinců, Mimozemské rasy, Typická místa, objekty, reality, tvůrci atd. - prostě všechny možné články o všem, co alespoň trochu s Marvelem souvisí.

Závěrem bych rád řekl, že dějiny Marvelu se dělí na Gold, Silver a Bronze Age, jenže pro vás Marvel-fandy z Čech, kterým bylo mnoho let upíráno právo číst si tyto skvělé příběhy, mám zprávu, že my tu spolu budeme mít zlatý věk po celou dobu. Děkuju vám všem a mohu říct, že největší radost mi uděláte, když si nějaký ten příběh občas přečtete a sami uvidíte, jak se budete měnit na Marvel-fandu čím dál, tím víc.

Takže zatím a jak se říká u fanoušků MAKE MINE MARVEL !

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!