Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Červen 2009

Strange Tales 102

29. června 2009 v 20:48 | Marvelman |  Strange Tales - příběhy
Název- Vězeň Wizarda (1.příběh)
Tajemství skryté planety (2.příběh)
Kdo tě potřebuje? (3.příběh)

Datum vydání- listopad 1962

Příběh-

1.příběh

Desítky lidí v kině sledují záběry z akce, kdy Human Torch porazil Destroyera. Jedním z nich je také muž, kterému všichni říkají Wizard. Je dost vysoký a vypadá dosti zvláštně. Wizard si říká, že bude zajímavé změřit jeho síly s Torchem. Napadne ho, že oheň je silná zbraň, ale jeho silnou zbraní je jeho geniální mozek. Wizard přijede ke svému super-modernímu domu. Uvnitř má vynálezy, které naprosto předběhly svou dobu. Díky svému intelektu je úřadujícím mistrem světa v šachách a překonal všechny kouzelníky v jejich tricích pomocí vlastních přístrojů. Jediná věc mu už chybí k dokonalosti a tou věcí je porážka Human Torche. Wizard přemýšlí, jak se s ním utkat, když ani nezná jeho identitu. Pak ho napadne, že se vystaví velkému nebezpečí a nechá Torche, aby ho přišel zachránit.
Druhý den rozhlásí Wizard, že se pokusí prokopat díru až k centru Země pomocí svého super-vrtáku. Začne vrtat a když je dost hluboko, tak pošle SOS signál, že nemůže ven. Johnny to uvidí v televizi a řekne Sue, že musí zasáhnout. Sue souhlasí a Johnny vyrazí. Propálí se až k vrtáku a vytáhne Wizarda ven. Wizard mu poděkuje a na oplátku mu nabídne ukázku svého domu a všech vynálezů. Torech souhlasí a jde s ním. Wizard mu ukáže plno věcí a pak spustí vodní děla, která Torche skoro celého uhasí. Wizard ho pak zavře do trezoru a vezme si na sebe speciální oblek, díky kterému bude jako Human Torch. Dokáže se v tom obleku i zapálit. To udělá a vykrade banku, propustí vězně z vězení, vybere peníze na mostech, jelikož lidem vyhrožuje, že jinak most strhne a roztaví jednu krásnou sochu ve městě.
Johnny si říká, že musí ven. Když je trochu suchý, tak s zapálí a zvyšuje teplotu svého těla, dokud neroztaví dveře trezoru. Letí najít Wizarda a je trochu zaskočen, když na něj policie začne střílet. Najde Wizarda, ale ten není ozbrojen a tak se Torch do něj nechce pustit. Wizard naskočí do auta a řekne, že se sejdou u něj doma. Johnny si řekne, že si potřebuje zavolat, díky čemuž bude o konci Wizarda rozhodnuto.
Po několika hodinách dorazí Torch k domovu Wizarda. Ten na něj čeká u krbu s fotkami dokazujícími Torchovu nevinu. Vyhrožuje mu, že pokud ty fotky chce, tak se musí uhasit a bojovat s ním bez schopností. Torch mu ale řekne, že má i jiné schopnosti, než oheň. Umí třeba hýbat věcmi pomocí mysli. Wizard řekne, že to je nesmysl. Najednou mu vyletí fotky z ruky a přiletí k Torchovi. Wizard se lekne a hned se vzdá. Torch zavolá policii a ti si Wizarda odvezou. Když je pryč, tak se Sue zviditelní a Johnny jí řekne, že bez ní by to nedokázal. Sue mu řekne, že by to pro něj udělala jistě každá neviditelná sestra.

2.příběh

Každým dnem se na Zemi zdokonalují teleskopy, až jednoho dne jsou natolik silné, že vědci dokážou prohlédnout opar plynů, který je kolem planety Venuše a zjistí tak, jak to tam vypadá. Vědce čeká šokující úkaz. Na planetě totiž spatří tvory, kteří se nijak neliší od lidí. Celá zpráva se po celé planetě rychle rozšíří a netrvá to dlouho a piloti jsou vybráni. jejich úkolem bude letět na Venuši a poznat tamní obyvatele. Hlavním pilotem je Hastings a záložním je Dirk Morgan. Ten závidí Hastingsovi tu slávu, která ho čeká. Ví, že s tím musí něco udělat. Zaplatí tedy jednomu vědci, který mu namíchá speciální směs, která každého uspí na několik hodin. Dirk pak ještě zaplatí jednomu kolegovi, aby tu směs dal Hastingsovi do kávy. Hastings se napije a omdlí na zem. Doktor to později diagnostikuje, jako zvláštní spánek, ze kterého by se měl do několika dnů probrat. Všichni jsou zděšeni, jelikož let na Venuši je už druhý den. Dirk Morgan je proto pověřen celým úkolem.
Druhý den Dirk vyrazí. Po několika dnech přistane na Venuši. První věcí, která ho šokuje je, že ti lidé umějí anglicky. Řeknou mu, že sem neměl létat. On jim vysvětlí, proč přiletěl. Oni mu řeknou, že pro něj nic nového nemají a že o planetě Zemi vědí všechno, jelikož jsou sami ze Země. Dirk to nechápe a oni mu vysvětlí, že jsou cestovatelé časem a vrátili se do minulosti, kde se rozhodli obydlet Venuši, která je dost opuštěná. Teď byli ale odhaleni a nebudou mít žádné soukromí. Rozhodnou se tedy odletět jinam. Dirk sleduje jak odlétají a uvědomil si, že jeho mise dopadla katastrofálně. Všichni se mu budou smát. Jenže se to nemuselo stát jemu. Mohlo se to stát Paulovi Hastingsovi.

3.příběh

Generál Craig je zodpovědný za spoustu věcí a hlavně se dá říci, že kdyby udělal chybu, tak by mohla vypuknout válka. Z toho mají jeho nadřízení strach, a tak na jeho post dosadí robota R-63, o kterém tvrdí, že byl stvořen tak, aby nedělal chyby. Po několika hodinách je na radaru vidět nějaký objekt vypadající jako střela. R-63 nařídí připravit nukleární zbraně k odpalu. Generál si něco uvědomí a běží k robotovi. Skočí na něj a deaktivuje ho dříve než robot stihl odsouhlasit nukleární útok. Střela shoří v atmosféře. Všichni gratulují generálovi a zeptají se ho, jak na to přišel. Generál řekne, že podle designu poznal, že se jedná o starý satelit. Ostatní mu řeknou, že ukázal, že je spolehlivějším než stroje.

Postavy-

1.příběh:

Human Torch/Johnny Storm

Protivníci: Wizard

Ostatní: Invisible Girl, lidé

2.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Paul Hastings, Dirk Morgan, profesor, spolupracovník, cestovatelé
časem, lidé

3.příběh:

Hrdinové generál Craig

Protivníci: nikdo

Ostatní: R-63, lidé

Dum-Dum Dugan

23. června 2009 v 14:54 | Marvelman |  Sgt.Fury and his Howling commandos - hrdinové

Dum-Dum Dugan
Pravé jméno- Thaddeus Aloysius Cadwallander Dugan

Bývalé identity- Dum Dum Dugan

Národnost- americká

Výška- 182,88 cm

Váha- 118kg

Barva očí- modrá

Barva vlasů- rudá

Poprvé spatřen- Sgt.Fury and his Howling commandos 1

Schopnosti-
Žádné

Životopis-


Desátník Dum-Dum Dugan je jako jeden z mála vybrán do speciálního úderného týmu zvaného Howling commandos. Bude zde fungovat jako zástupce velitele týmu Nicka Furyho. Jejich první mise je dostat se za nepřátelské linie a zachránit vůdce francouzské tajné služby. Všechno nejde dle plánu a po boji s několika nacistickými tanky se konečně dostanou na místo určení. Jsou ovšem přepadeni a Dugan jé zajat. Fury ho ale osvobodí a podaří se jim zachránit vůdce špionážní organizace a splnit úkol. (Sgt. Fury and his Howling commandos 1)Fury a jeho commandos dostanou úkol najít a zničit nějakou tajnou nacistickou zbraň, která je ještě ve vývoji. Po cestě se setkají s komplikacemi. Dozvědí se ale, kde zbraň je a nechají se záměrně zatknout a odvézt do tamního koncentráku. Odtamtud uniknou a lokalizují tu zbraň. Je to raketa V-2. Dugan se o ní postará a commandos rychle utečou. (Sgt. Fury and his Howling commandos 2)


Howleři během jednoho dne zažijí pořádnou rvačku v baru a misi v Itálii, kde mají co dělat, aby se udrželi na živu. Jejich kontaktem při misi je generál Reed Richards. Mise dopadne úspěšně. (Sgt. Fury and his Howling commandos 3)


Howleři dostanou za úkol přivést z Německa jistého lorda Ha-Ha, což by měl být syn váženého britského lorda Hawleye. Howleři se k němu sice dostanou, ale zjistí, že je z něj fanatický nacista. Ha-Ha přijde o život z rukou vlastních lidí a při ústupu je Jonathan Juniper zastřelen! Howleři jsou zničeni a zpět v Anglii řekne Fury sestře lorda Ha-Ha Pamele, že její bratr zemřel jako hrdina. (Sgt. Fury and his Howling commandos 4)

Jistý nacista jménem Baron Strucker vyzve Fury na souboj. Sawyer to nechce dovolit, ale Fury stejně přijme. Před zápasem dostane napít vody. Při boji se mu hrozně zhorší zrak a prohraje. Dojde mu, že něco bylo v té vodě a brzy poté žádá odvetu. Vodu tentokrát odmítne a Struckera rozdrtí. (Sgt. Fury and his Howling commandos 5)

Howleři dostanou k sobě nováčka jménem Georgie Stonewell. Stonewell se chová hrozně a to zejména k Jonesovi, jelikož to je černoch. Mise Howlerů je zabít generála Rommela. To se jim díky Stonewellovi nepodaří. Stonewell je ještě vážně raněn a zachrání ho jen krevní transfúze od Jonese. Stonewell je potom suspendován, ale poděkuje všem Howlerům za to, že ho mnohému naučili. (Sgt. Fury and his Howling commandos 6)

Fury neuposlechne rozkaz k útoku od svého nadřízeného a skončí za to, před vojenským soudem. Mnoho lidí svědčí v jeho prospěch, ale je to až vězeň Otto Smidt, který přizná, že nacisté jen čekali na útok commandos, aby je mohli postřílet. Veškerá obvinění proti Furymu jsou stažena. (Sgt. Fury and his Howling commandos 7)

Sam Sawyer svolá Howlery a představí jim nového člena bandy, Angličana jménem Percival Pinkerton. Percy je specialista na boj beze zbraní a pořád s sebou nosí svůj deštník, který využívá také jako zbraň. Howlerům se podaří zastavit šíleného vědce jménem Zemo a jeho zbraň vystřelující paprsky smrti. (Sgt. Fury and his Howling commandos 8)

Howleři dostanou od Sawyera novou misi. Musí do Berlína, kde se pokusí zajmout Hitlera při jeho projevu. Howlerům se podaří infiltrovat se do jeho štábu a donutí Barona Struckera, aby jim pomáhal. Hitlera skutečně unesou, ale na základně se zjistí, že to byl jen dvojník. (Sgt. Fury and his Howling commandos 9)

Howleři jsou tentokrát vysláni na japonskou půdu, kde se s Japonci střetnou na jejich masivní lodi. (Sgt. Fury and his Howling commandos 10)

Sawyer si odcestuje něco zařídit a tábor převezme kapitán Flint, který je tvrdým disciplinovaným vojákem a soužití s ním je pro všechny peklem. Howleři musí na misi do Normandie a Flint jede s nimi, aby jim šel příkladem. Během mise se ale tolikrát ocitne na hranici života a smrti, že si Howlery oblíbí a přizpůsobí se jim. (Sgt. Fury and his Howling commandos 11)

Howleři mají za úkol lokalizovat nacistickou raketovou základnu. Není to ale snadné, a tak Manelli předstírá zradu a dá se na stranu nacistů. Díky tomu se dostane k informacím, kde se základna nachází. Ostatní už pak zařídí zbytek. (Sgt. Fury and his Howling commandos 12)

Howleři jsou vysláni, aby zastavili export válečných zajatců z Polska a Československa. Při akcí se spojí s Captainem America a Buckym. Společně zachrání všechny zajatce. (Sgt. Fury and his Howling commandos 13)

Sgt.Fury and his Howling commandos 3

20. června 2009 v 17:32 | Marvelman |  Sgt.Fury and his Howling commandos - příběhy
Název- Půlnoc na hoře Massacre

Datum vydání- září 1963

Příběh-

Na anglickém pobřeží přepadnou Howling commandos skupinu nacistických špehů a zatknou je. Odvedou je na základnu a zbytek dne mají volno a tak jdou do města. Dugan jde s ostatními do hospody, kde je několik vojáků. Ti po nich hodí nějaké jídlo a řeknou, že slyšeli, že jsou prý v commandos nenažraní. Dugan dá vojákovi pěstí a strhne se tam obří bitka. Druhý den se jde Sawyer omluvit vojákům, kteří leží v nemocnici po včerejší potyčce s commandos. O dva dny později plují Howling commandos lodí k italskému pobřeží. Nacisté je ale zpozorují a začnou po nich střílet z kulometné věže a z tanku. Commandos musejí vyskočit z lodi. Stihnou to těsně než vybuchne. Rychle doplavou k pobřeží a schovají se za několik kamenů. Najednou palba ustane. Fury se podívá oč jde a uvidí, že Italští partyzáni se o to postarali. S nimi je také generál Richards z OSS, což je jejich kontakt. Ten jim řekne, že se musejí najít generála Curtise a jeho divizi, kteří jsou uvěznění pod nepřátelskou palbou na druhé straně hory Massacre. Pak jim mají vyřídit, že musejí utéct tunelem Caesara, což je jediná bezpečná úniková cesta. Manelli objeví rozbombardovanou vesnici a zjistí, že nacisté stále obkličují tu divizi, kterou hledají. Ve vesnici najdou tři americké reportéry. Jeden z nich se představí jako Hank Smith a chce udělat interview s Furym. Commandos se rozdělí na týmy po dvou, aby rychleji nalezli cestu do údolí. Dugan a Jones jdou na jih, Cohen a Ralston na východ, ale najdou nacisty jak tam na ně čekají. Fury řekne Manellimu a Juniperovi, aby šli na sever, ale na mapě ukáže na západ. Po chvíli uslyší bombardování ze severu, což jen dokáže, že Hank Smith je špión. Hank řekne, že ve skutečnosti se jmenuje Hans Smidt a pracuje pro SS. S těmi slovy začne na Furyho střílet. Manelli se ale vrátí a zastřelí ho. Pak Furyho informuje, že na západě je jen jedna jednotka artilerie. Commandos zničí artilerii pomocí granátů. Vylezou po skále a proběhnou přes zónu bombardování. Dostanou se až za generálem Curtisem a předají mu zprávu. Jeho muži je odvedou k soše Caesara a odpálí jí. Za ní je tunel vedoucí skrz horu. Curtis a jeho lidé běží vpředu, zatímco commandos je ze zadu kryjí a střílejí po nacistech co je pronásledují. Dostanou se až k moři a tam na ně čeká odvoz.

Postavy-

Howling commandos: Nick Fury, Dum-Dum- Dugan, Gabriel Jones, Izzy
Cohen, Jonathan Juniper, Dino Manelli, Robert Ralston

Protivníci: nacisté

Ostatní: Sam Sawyer, generál Curtis a jeho lidé, generál Richards (Mr.
Fantastic), italští partyzáni, vojáci

Radioactive Man

16. června 2009 v 20:41 | Marvelman |  Journey into Mystery - protivníci

Radioactive Man
Pravé jméno- Chen Lu

Bývalé identity- žádné

Národnost- čínská

Poprvé spatřen- Journey into mystery 93

Schopnosti-
Radioactive Man je chodící jaderný reaktor.Svítí velmi jasně zelenou barvou a produkuje malé množství radiace.Ale když chce může vypadat jako normální člověk. Má nadlidskou sílu a svou radioaktivní přednosti dokáže využít v mnoha směrech.Například jako střely, paprsky, či dokonce štít, který odolá i Thorovu kladivu.Dříve všichni kolem něj okamžitě onemocněli, teď má ale speciální oblek, který potlačuje radioaktivitu, která z něj vychází.

Životopis-

Chen Lu je pověřen úkolem, najít způsob, jak porazit Thora. Vymyslí dokonalý jaderná stroj, který to jistě zvládne. Při jeho stavbě dojde k explozi a Chen Lu je sám účinkům stroje vystaven. Kůže mu zezelená a sám začne záření vyzařovat z vlastního těla. Vojáci ho vysadí v New Yorku, kde začne všechno ničit. Po chvíli se tam objeví Thor a vrhne se na něj. Radioactive Man má kolem sebe štít vytvoření z toho záření. Thorovo kladivo mu nemůže ublížit. Radioactive Man zhypnotizuje Thora a donutí ho, aby kladivo odhodil. Thor to udělá, ale hodí ho moc daleko. Radioactive Man se ho vydá hledat. Po chvíli se na něj vrhne zase Thor i se svým kladivem. Thor vytvoří větrný vír a ten do sebe vtáhne Radioactive Mana. Pak s ním odletí and Čínu a tam ho pustí. Radioactive Man dopadne na zem a je to jako jaderný výbuch. (Journey into Mystery 93)

Radioactive Man, je jedním ze tří mužů, kteří jsou naverbováni Baronem Zemo a tak stvoří tým zločinců zvaný Masters of Evil. Takto připraveni se utkají s Avengers. Z počátku jim přeje štěstí ale pak se Iron Man a Giant-Man spojí proti Radioactive Manovi a porazí ho. (Avengers 6)

Amazing Adult Fantasy 8

15. června 2009 v 0:02 Amazing Adult Fantasy - příběhy
Název- Příchod Krillů (1.příběh)
Příběh duchů (2.příběh)
Oči Edwarda Morga (3.příběh)
Jo-jo (4.příběh)
Stvůra mezi námi (5.příběh)

Datum vydání- leden 1962

Příběh-

1.příběh

Je již hluboká noc a venku zuří bouře. Blesky rozsvěcují oblohu, jenže blesky nejsou to jediné, co je na obloze zvláštní. Z oblohy se totiž na zem snese několik postav v temně modrých skafandrech. Jedna z těchto postav si všimne malého radarového střediska na úpatí hory a ukáže na to místo. Ostatní řeknou, že tohle je jedno z radarových středisek, které chrání lidstvo, ale né na dlouho. Uvnitř střediska jsou dva muži. Jeden postarší si stěžuje, že to tady už nemůže vydržet, jelikož je tu hrozná nuda. Ten druhý mu říká, že někdo tyhle stroje a radary ovládat musí. V tom dovnitř vtrhnou ty postavy ve skafandrech. Míří na muže nějakými zbraněmi. Sundají si helmy a ukáže se, že to jsou mimozemšťané. Mají podivné vrásčité hlavy a zelenou kůži. Jsou to Krillové. Krillové mužům vysvětlí, že jejich armáda chce přistát někde poblíž a dobýt Zemi, jenže jejich radar by je hned odhalil, a tak jsou tady, aby se postarali o to, že jejich radar nic nezachytí. Starší muž klekne na kolena a žádá je o milost. Ten mladší mu řekne, aby byl zticha nazve ho srabem. Krillové jim řeknou, že by je mohli vymazat ze světa, ale že pro ně mají návrh. Když ten radar deaktivují sami, tak nejen že se jim nic nestane, ale ještě dostanou i odměnu v podobě peněz a nekrásnější ženy ve vesmíru. Starší muž řekne, že to zní skvěle. Ten mladší vstane ze židle a řekne, že nechápe, jak může pro peníze zradit celé lidstvo. Starší muž řekne, že téhle práce má už dost a slíbí Krillům pomoc. Ten mladší mu dá ránu pěstí a běží k alarmu, aby ho stiskl. Jeden z Krillů ho zasáhne svou zbraní a mladší muž zjistí, že se nemůže hýbat. Bohužel stojí jen kousek od tlačítka alarmu a nemůže ho stisknout. Krillové řeknou tomu staršímu, aby deaktivoval ten radar. On se jich zeptá, jak ví, že jim může věřit. Krillové mu řeknou, že oni nikdy nelžou. Mladší muž cítí, že ten paprsek už vyprchává a tak se bude moct brzy hnout. Starší muž řekne, že chce vidět tu krásku dříve, než něco udělá. Krillové řeknou, že to nebude problém. Ukážou mu obrázek. Starší muž se zděsí, jelikož ta žena je taky Krill, a tudíž vypadá stejně hrozně jako oni. V tom mladší muž stiskne alarm a je hotovo. Invaze bude rozdrcena a Krillové budou muset prchnout. Co se týče toho staršího muže tak………..ale koho zajímá osud zrádců.

2.příběh

Anton Axel je obchodník. Bohužel né obyčejný obchodník. Je to totiž podvodník a křivák. Přijde za ním postarší pán a řekne mu, že ta židle, co mu si od něj koupil vůbec není starodávná a tak chce svoje peníze zpět. Anton mu řekne, že peníze nevrací a když si ten muž pár staletí počká, tak ta židle starodávná bude.
Druhý den se staví u čerstvě ovdovělé dámy a řekne jí, že by mu mohla prodat její nábytek a finančně by si přilepšila. Ona řekne, že patřil jejímu muži, a tak by to nebylo správné. Anton jí řekne, že by za to mohla dostat sto tisíc. Dáma řekne, že takovou nabídku nemůže odmítnout. Anton jí dá kupní smlouvu a ona jí rychle podepíše. pak se zeptá, kdy dostane těch sto tisíc. Anton jí řekne, že jí řekl, že by za to mohla dostat sto tisíc, ale on jí hodlá zaplatit padesát, což právě i podepsala. Ona ho nazve stvůrou. Anton odejde.
Doma si čte noviny a všimne si, že bude dražit nějaký opuštěný hrad. Hned ho napadne, že si ho koupí a bude předstírat, že tam straší a bude vybírat peníze od turistů.
Poté co se mu podaří ho úspěšně vydražit se na hrad jede sám podívat. Hrad je přímo dokonalý. Anton tam začne připravovat různé věci, díky kterým to bude vypadat, že tam straší. Najednou uslyší divný zvuk. Otočí se a za ním je skutečný duch. Anton se vyděsí a utíká pryč. Duch letí za ním. Anton už nemá kam utéct a tak se bojí, že dostane infarkt. Druhý den hot am najde policista mrtvého. Po chvíli je tam několik policistů. Ti si říkají, že teď si lidi budou myslet, že zde straší a budou jsem jezdit stovky turistů. Duch je pozoruje a řekne si, že nakonec se Antonovi přeci jen splnil jeho sen. Najednou začne mizet a řekne, že ho Anton vysvobodil z jeho prokletí. Antonův duch na něj kouká a ten duch mu ještě řekne, že teď bude na něm, aby obýval toto místo dle vlastní libosti.

3.příběh

Edward Morgo je expert v hypnóze. Je tak dobrý, že má dokonce i svou vlastní show. Jednou ho ale napadne, že nechápe, proč tu ztrácí čas s těmi lidmi, když by stačilo, aby sám sebe nahrál, jak používá hypnózu a pak to pustil třeba v kině. Nikdo by si poté nepamatoval, co se stalo a všechny jejich peníze by byly pryč.
Edward zrealizuje svůj plán. Natočí se a pak tu nahrávku propašuje do kina. Lidi sledují film a najednou se tam objeví obličej Edwarda a všechny je zhypnotizuje. Po chvíli se všichni proberou a nic si nepamatují. Mezi nimi sedí také Edward a ani on si nic nepamatuje. Nechápe co dělá v kině místo toho,a by se staral o svou show. Zločin nebyl vůbec špatně promyšlený, jenže Edward je asi lepší v hypnóze než sám tušil.

4.příběh

Tom Bobkins sleduje svého syna jak si hraje se svým jo-jo. Ostatní děti mají nějaké nové modernější modely a malý Tommy junior je smutný, že on má takové staré. Jeho otec to sice nechápe,a le rozhodne se, že mu tedy koupí nové.
Když se druhý den vrací z práce, tak narazí na nádherné jo-jo, které leží na zemi a nikdo se k němu nehlásí. Tom ho vezme a doma ho dá Tomymu. Tommy si s ním začne hrát a to jo-jo dělá neskutečné věci, které normální jo-jo rozhodně neumí. Tommy sis ním hraje celý den až ho jeho otec donutí jít spát. Tom se jde na svého syna ještě podívat, když v tom vidí, jak se jo-jo zvedne ze země a vyletí oknem ven. Tom běží za ním a jo-jo doletí na místo, kde ho sebral. Vedle něj se objeví strom a ten se otevře. Ze stromu vyjde matka s dítětem a řekne mu, aby si tu hračku našel dříve, než je tady někdo uvidí. Chlapec najde svoje jo-jo a oba se vrátí do stromu, který zase následně zmizí. Tom nemůže uvěřit tomu, co právě viděl. Je mu líto Tommyho, ale řekne si, že až mu bude tohle vyprávět, tak toho nebude malý Tommy tolik litovat.
Mezitím v budoucnosti se objeví ten strom a vyjde z něj ta žena se svým synem. Podle toho co má na sobě ten chlapec napsáno je to Tommy třetí, což znamená budoucí vnuk Toma staršího, který byl svědkem celého incidentu.

5.příběh

Na Zemi přistane vesmírné plavidlo. Během chvíle jsou u toho novináři, armáda a mnoho náhodných kolemjdoucích. Loď se po chvíli otevře a ven vyleze jedna příšera. všichni se vyděsí a začnou křičet, aby jí někdo zastřelil. Vypukne obří chaos. Nestvůra drží v ruce něco jako dopis. Někdo začne střílet a nestvůra dopis upustí. Pak vběhne do lodi a uletí pryč. Lidé začnou jásat. Jeden reportér sebere ten dopis a tam se anglicky píše, že lidé pokročili už dost daleko na to, aby byli přijati do vesmírného spolku národů. Proto jim poslali diplomata, který je má naučit jak se vypořádat se všemi nemocemi, zločinností a válkami. Reportér dočte dopis a všem lidem řekne, že je pravda, že na Zemi se objevilo monstrum, jenže bohužel jsme to my lidé.

Postavy-

1.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: Krillové

Ostatní: mladší muž, starší muž

2.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Anton Axel, duch, vdova, stařec, policisté

3.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Edward Morgo, lidé

4.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Tom a Tommy Bobkins, kamarádi Tommyho, budoucnost - Tommyho
žena a syn

5.příběh

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: nestvůra, reportér, lidé

Tales to Astonish 31

12. června 2009 v 17:46 Tales to Astonish - příběhy

Název- Když kráčí Mumie (1.příběh)
Spadlo to z létajícího talíře (2.příběh)
Muž ze železa (3.příběh)
Podvodník (4.příběh)

Datum vydání- květen 1962

Příběh-

1.příběh

Paul Kentworth má určitou teorii. Tou je to, že si myslí, že všechny pyramidy v Egyptě jsou pouhými kopiemi té původní, která vznikla né jako hrobka, ale jako vězení pro nějakou nebezpečnou věc.
Gloria Carstairs zrovna odchází z jednoho klubu, kde se doteď bavila. Dorazí domů, kde na ní čeká otec, který jí řekne, že jí sháněl Paul, který vyráží do Egypta a chce,a by jela také. Gloria souhlasí s tím,, že pokud to bude nuda, tak se hned vrací domů.
Jason Wilkes je pomocníkem a asistentem Paula. Paul mu řekne, aby si zabalil, věci, jelikož letí do Egypta. Jason si říká, že až učiní ten objev, tak se Paulovi stane nějaká nehoda a on shrábne všechnu slávu.
Paul, Gloria a Jason se tedy vydají do Egypta. Když jsou na místě, tak si najmou několik místních, aby to měli jednodušší. Vydají se hledat původní pyramidu. Paul je vede tam, kde by dle jeho výpočtů měla být. Najednou se strhne obrovská písečná bouře. Všichni se z toho jen tak, tak dostanou. Když se rozhlédnou, tak zjistí, že před nimi leží pyramida. Je mnohem primitivnější než ty normální, a tak je vážně původní. Místní, které si najali se leknou a utečou. Paul řekne, že se není čeho bát. Vlezou dovnitř a po několika minutách dorazí do hlavní komnaty, kde leží obří mumie. Gloria řekne, že ta stvůra tady byla držena mnoho let a musela být obrovskou hrozbou pro svět. Paul si všimne, že Jason je pryč. Jason zatím vyběhl ven, kde si nechal trochu dynamitu a tím odpálí vchod do pyramidy. Řekne si, že buď tam umřou na nedostatek kyslíku, nebo je zabije ta mumie. On ale získá svou vytouženou slávu.
Mezitím uvnitř se mumie probudí a vstane. Gloria křičí a Paul se snaží něco vymyslet. Mumie řekne, že není z této planety a že tuhle kamennou pevnost si postavil sám na svou ochranu, jenže už neví před čím. Gloria a Paul zalezou mezi dva velké kameny, kde se chtějí skrýt. Mumie řekne, že když tohle místo postavil, tak ho může i zbourat. Praští do zdi a vytvoří tam díru. Paul a Gloria vyběhnou ven, kde najdou Jasona. Když vyběhne i ta mumie, tak Jason dostane infarkt a zemře strachy. Mumie si až pozdě uvědomí, že tu pyramidu postavil na ochranu před zemskou atmosférou. Chce se tam vrátit. Než ovšem do pyramidy doběhne, tak padne na zem mrtev. Zážitek dá Glorii a Paula dohromady.

2.příběh

Do města dorazí cirkus a všichni se na to jdou podívat. Jediný, koho to vůbec nezajímá je jistý malíř, který sedí v parku na lavičce a maluje si přírodu. Říká si, že ho rozhodně nezajímá skupina klaunů poskakující kolem. Najednou se na obloze objeví světlo a vypadá to, že to snad je létající talíř. Něco z něj vypadne a talíř zase hned odletí pryč. Malíř se jde podívat oč jde. Na zemi najde něco, co vypadá jako tužka. Malíř si jí vezme a načrtne s ní kuš plný ovoce. Najednou si všimne, že ten koš je vedle něj. Napadne ho, že si ho předtím nějak všiml a proto ho asi nakreslil. Namaluje tedy nad něj obláček, ze kterého prší a ono se to vážně stane. Malíři hned dojde, jaké možnosti tahle tužka přináší. Nejdříve si s ní jen hraje, ale potom si nakreslí plno peněz. A nakonec se díky tužce nechá korunovat králem světa.
Po několika dnech vysvětluje svým služebníkům, jak ke všemu přišel. Na jejich výrazech pozná, že mu historku o létajícím talíři nikdo nevěří. On ho tedy nakreslí tou tužkou a talíř se přede všemi objeví. Všichni tedy řeknou, že teď už králi věří. Jenže z talíře se vysune chapadlo a vytrhne tužku malíři z ruky. Tvor řekne, že jí všude hledal a že jemu rozhodně nepatří. Pak s ní odletí. Najednou začne všechno mizet.
Malíř zase sedí v parku a nepamatuje se na nic z toho, co se mu v posledních dnech stalo. Najednou vidí na obloze létající talíř. Napadne ho, že se mu to jen zdá, jelikož lidé jako on takovéhle fantastické věci nezažívají.

3.příběh

Nastiwell Snide je to nejrozmazlenější dítě na celém světě. Jeho otec je velice vlivný a bohatý muž, takže Nastiwell má všechno nač si vzpomene. Pokud mu někdo nechce něco dát, nebo s něčím pomoci, tak jim řekne, že si bude stěžovat tátovi a ten se postará o to, aby ti dotyční litovali své chyby. S jednou věcí má ale problém a to je získání pozornosti stejně mladých lidí. Líbí se mu jedna dívka, ale ta má raději vesnického sedláka než jeho. On za tím vesničanem přijde a začne mu vyhrožovat. Vesničan ho ale neposlouchá. Začne tedy do něj bušit. Vesničan se ho zeptá, co to má být a pak ho odstrčí. Nastiwell spadne na zem a přisahá pomstu. Rozhodne se, že chce být nejsilnější na světě, aby toho kluka porazil. Jenže není ochoten pro tu sílu nic dělat. Potká ale Belu zvanou čarodějnice. Nařídí jí, aby mu udělala lektvar po kterém bude hrozně silný a bude mít svaly z oceli. Bela mu řekne, že to je příliš nebezpečné a že to nehodlá riskovat. Po řadě výhrůžek nakonec ustoupí a začne lektvar připravovat. Když je hotov, tak se Nastiwell napije. Nejdříve nic necítí, ale pak se propadne podlahou maringotky, kde Bela bydlí. Začne zapadat i do země a tak vyleze na kámen v naději, že mu to pomůže. Bela mu vysvětlí, že chtěl svaly z oceli a teď je tak těžký, že ho nic na světě neunese. I kámen vzdá svůj boj a Nastiwell se začne propadat hluboko do země.

4.příběh

Netvrdím, že tento příběh je pravdivý. I když by se mohl klidně stát. Mohl by se stát vám, nebo mě, nebo komukoliv jinému.
Spisovatel Stephen Dwayne, který se specializuje v psaní strašidelných příběhů si schválně zakoupí jeden opuštěný a polorozpadlý dům. Tam se zavře a chce zde psát svoje příběhy. Omylem ale zaktivuje tlačítko, díky kterému se otevře tajná cesta do dalšího pokoje, který byl doposud skrytý. Uvnitř je jen stůl a na něm nějaká kniha. Stephen jí otevře a uvnitř je mnoho ilustrací popisující cestu nějakého mimozemšťana jménem Kusoom, který na Zemi byl vyslán svými nadřízenými, aby rozvrátil naši společnost. Byl sem poslán zrovna on, protože je jediný ze svého národa, kdo se umí přeměňovat. Sotva dorazil, ukryl se v tomto domě. Zde se také přeměnil a vyrazil splnit svůj úkol. Stephen přemýšlí, jestli je to pravd a nebo fikce. Pak mu vypadne fotka, jak teď mimozemšťan asi vypadá. Když jí Stephen uvidí, tak je mu to jasné. Na fotce je totiž obličej…….(sem si každý z vás může dosadit člověka, který podle vás způsobuje nepokoje na světě, může to být hlava nějakého státu, nebo teroristické organizace, atd. - pozn. vaší tvůrčí schopnosti oceňujícího překladatele).

Postavy-

1.příběh

Hrdinové: nikdo

Protivníci: obří mumie

Ostatní: Paul Kentworth, Gloria Carstairs a její otec, Jason Wilkes

2.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: malíř, majitel tužky, lidé

3.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Nastiwell Snide, čarodějnice Bela, vesničan, lidé

4.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: Kusoom

Ostatní: Stephen Dwayne

Tales of Suspense 45

9. června 2009 v 22:39 Tales of Suspense - příběhy
Název- Ledové prsty Jacka Frosta


Datum vydání- září 1963

Příběh-

Dva policisté hlídají silnici, když v tom kolem nich něco proletí ohromnou rychlostí. Začnou to pronásledovat, když si všimnou, že to je Iron Man. Řeknou si, že je jistě v patách nějakému zločinci a že ho nechají na pokoji. Iron Man si všimne, že ho přestali sledovat a řekne si, že asi kvůli tomu, že si myslí, že má něco důležitého. Tony si pomyslí, že kdyby věděli, že jede pozdě na závod, tak by se mu asi vysmáli. Iron Man dorazí ke svému autu. Tam si sundá zbroj a jako Tony Stark dorazí na závodiště. Tam má již připravené auto. Nasedne do něj a závod začne. Tony auto vybavil svými hračkami a tak je rychlejší a v čele hned od prvního kola. Pak mu začne být hrozně špatně. Uvědomí si, že kvůli spěchu si zapomněl dobýt svůj hrudní plát a srdce je v nebezpečí. Chvíli to vydrží, ale pak se i s autem vybourá. Auto se převrátí a začne hořet. Tony se přes volat nemůže dostat ven. Přiběhne tam nějaký chlápek a chce ho vytáhnout. Tony mu řekne, že toho má stejně nechat, protože přes volant se nedostane. Muž řekne, že to asi ne a volant utrhne. Vytáhne Tonyho ven těsně před tím, než auto vybuchne. Chlápek řekne, že škoda, že tu nebyla televize, protože by jistě dostal nějakou cenu. Tony mu řekne, že když ho odveze do hotelu nedaleko a velmi rychle, tak ho on sám odmění a to velmi štědře. Chlápek ho tedy odveze. Tony se doplazí do pokoje a rychle zapojí svůj hrudní plát do zásuvky. Hned je mu lépe. Po dvou hodinách sejde dolů, kde stále čeká ten chlápek. Ten nemůže uvěřit tomu, že jde Tony po svých. Představí se jako Harry Hogan a řekne, že mu dřív, když byl ještě boxer říkali Happy, protože ho nikdo nikdy neviděl, jak se směje. Tony se zeptá, proč toho nechal. Happy Hogan řekne, že protože jediné v čem byl dobrý bylo prohrávání. Tony mu napíše šek a Hogan ho roztrhá s tím, že lidský život, se nedá spočítat v penězích. Tony se ho zeptá co tedy chce. Happy Hogan řekne, že by raději stál o nějakou práci. Tony řekne, že by potřeboval šoféra. Happy Hogan řekne, že to je skvělá bezpečná práce a že jí bere. Druhý den odveze Happy Hogan Tonyho k jedné z jeho továren. Tam ho Tony představí ochrance. Jeden muž z ochranky a řekne, že jestli řídí, tak jako dřív boxoval, tak by si měl Tony pořídit silnější bezpečností pásy. Happy Hogan mu řekne, že si to mohou klidně vyříkat. Tony řekne, aby toho nechali a že mu raději představí svou sekretářku Pepper Potts. Happy Hogan je u vytržení, když uvidí obraz Iron Mana, což Tony vysvětlí, tak že Iron Man je jeho dobrý přítel a stále mu pomáhá, a také když uvidí Pepper. Ta hned řekne, že si měl Tony najmout někoho jiného než gorilu. Happy Hogan jí řekne, aby si přiznala, že je její typ. Ona mu řekne, že on by nebyl její typ, ani kdyby jím byl. Hogan řekne, že určitě miluje Tonyho. Ona řekne, že jo, ale on že ani neví, že ona žije. Hogan se tomu musí zasmát. Tony mezitím zkouší ve své kanceláři, jestli je jeho zbroj plně funkční. Zjistí, že ano zrovna ve chvíli, kdy se ozve alarm. Na monitoru Tony zjistí, že narušitel je v laboratoři a řekne si, že ho dostane dříve než ochranka. Iron Man dorazí do laboratoře, kde najde jednoho ze svých vědců, jak tam krade. Ten řekne, že byl připraven na vše kromě něj. Vystřelí na něj z pistole, ale kulka se jen odrazí od zbroje. Iron Man v ruce rozdrtí tu pistoli a hodí vědce do sejfu, kde ho uzamkne, než přijde ochranka. Pak si sundá zbroj a dorazí na místo jako Tony. Ochranka mu přivede vědce a ten mu řekne, že by asi měl zavolat policii. Tony řekne, že mu vděčí za velkou pomoc při své práci a tak ho nechá jít, ale má padáka. Vědec řekne, že je to od něj tak šlechetné a že by mu mohl ještě dát nějaké peníze do začátku. To vytočí Happyho a ten se na něj chce vrhnout. Tony ho ale zastaví. Řekne vědci, aby vypadl dokud mu ještě nezmrzlo srdce. Vědec se rozesměje a řekne, že to je ono. Právě mu prý Tony dal ten největší dar. Ochranka ho chytne a vyvede ho ke dveřím. Vědec se uzamkne ve své osobní laboratoři a celé týdny dělá různé pokusy. Řekne si, že si vždycky přál být nesmrtelný. Ví, že se toho dá dosáhnout zmražením, ale to by musel být celý zmražen a byl by jako v komatu to on nechce. Jenže kdyby si udělal oblek, který by mu konstantně snižoval teplotu, tak by zůstal v pohodě a nestárnul by. Dokonce by byl mnohem mocnější. O měsíc později vejde vědec v novém obleku do banky. Strážný se ho zeptá co tu chce. On řekne, že to co každý v bance. Přece peníze. Najednou se celé jeho tělo pokryje ledem a on zmrazí toho strážného. Pak také všechny v bance. V duchu si říká, jak se nemůže dočkat až se zase sejde se Starkem a Iron Manem. Když utíká, tak ho fotí jeden novinář. Druhý den je ve všech novinách a zjistí, že mu dali jméno Jack Frost. Smíří se s tím a vydá se do Starkovy továrny. Tam zmrazí ochranku. Pepper varuje Tonyho. Ten jí řekne, aby utekla a vezme si zbroj. Happy Hogan se mu chce postavit, ale Pepper mu řekne, aby raději chránil Tonyho. V tom jí Jack Frost zmrazí. Hogan vběhne do kanceláře, kde si zrovna Iron Man nasadil helmu. Než se na něco Happy zeptá, tak je také zmražen. Iron Man se vrhne na Jacka Frosta a dlouho spolu bojují. Jenže Iron Man už začne pociťovat ohromnou zimu, která prochází i skrz jeho zbroj. Pak ale použije svoje hrudní dělo. Frosta to odhodí. Do jednoho bloku budovy a Iron Man to tam zapálí. Frost začne tát. Iron Man zatím vynese všechny zmražené ven, kde již čeká policie. Iron Man se vrátí za Frostem, který tam již je úplně bez ledu a snaží se utéct před ohněm. Iron Man ho předá policii. Všichni jsou pak rozmraženi.

Postavy-

Iron Man/Tony Stark

Protivníci: Jack Frost

Ostatní: Pepper Potts, Happy Hogan, policisté, ochranka

Sandman

7. června 2009 v 22:29 Amazing Spider-Man - protivníci
SandmanPravé jméno- William Baker

Bývalé identity- Flint Marko, Sylvester Mann, Quarryman

Národnost- americká

Poprvé spatřen- Amazing Spider-Man 4

Schopnosti-
Sandman dokáže přeměnit kteroukoliv část jeho těla do písečné formy pouhou myšlenkou.Své tělo dokáže ztvrdit do dokonalého tvaru nebo tak zjemnit, že se rozpadne a může se protáhnout klíčovou dírkou.Díky tomuto je prakticky naprosto odolný vůči fyzickým útokům.Dále dokáže své končetiny vytvarovat do čehokoli co ho napadne.Dokáže vydržet teplotu 3400 stupňů F.Dokáže také využít i okolní písek a přidat ho ke svému tělo, takže mu vyrůst do zatím nezjištěné výšky.Bylo zjištěno, že doba, při které vydrží ve své písečné podobě je asi neomezená.Jeho mozek dokáže fungovat i když se rozpadne na milion kusů.

Životopis-

Sandman se snaží utéct policii, když mu zkříží cestu Spider-Man. Utkají se spolu a Sandman mu strhne masku.Spidey rychle uteče, aby Sandman nepoznal, kdo opravdu je. Sandman si tedy v klidu vykrade banku.Poté, aby byl v bezpečí, se vloupe na střední školu, kde si vezme několik studentů, jako své rukojmí.Mezi nimi je i Petr Parker. Ten se tajně převlékne a opět se utká se Sandmanem. Nakonec na něj ovšem Spidey použije silný vakuový čistič, kterým ho vysaje a předá policii.(Amazing Spider-Man 4)

Amazing Adult Fantasy 7 (1.díl)

3. června 2009 v 19:33 Amazing Adult Fantasy - příběhy
Název- Proč mi nemohou věřit (1.příběh)
Poslední muž na Zemi (2.příběh)
Lov na čarodějnice (3.příběh)
Konec cesty (4.příběh)
Ledové prsty strachu (5.příběh)

Datum vydání- prosinec 1961

Příběh-

1.příběh

Muž se stále snažil přesvědčit lidi, že v lese za městem žije nějaké hrozné stvoření. Nikdo mu ale nevěřil a dělali si z něj legraci. Muž se tedy vydá do lesa sám,aby získal důkaz. Nalezne tam vesmírnou loď, která zde zřejmě havarovala. Muž vleze dovnitř a zjistí, že je opuštěná. Hledá důkaz a najde bitevní plán. Tam je napsáno, jak sem přiletí vetřelec, který se hned po přistání změní na obyčejného člověka. Pokud se mu podaří lidi zmást, tak může začít invaze. Muž vezme knihu a běží do města varovat lidi. Nikdo mu zase nevěří. Dokonce ani policista. Vojáci mu též nevěří. Běží tedy do ústavu pro výzkum paranormálních jevů. Tam ho pošlou pryč, ale on ukáže profesorovi tu knihu s válečným plánem. Profesor řekne, že mu věří. Pak na něj namíří pistoli. Muž se ho zeptá, jestli si myslí, že pracuje pro toho mimozemšťana. Profesor řekne, že ne. Muž řekne, že to tedy znamená, že to on je ten mimozemšťan. Pak si říká, jaký je smolař, že narazil zrovna na něj. Profesor mu řekne, že ani to není pravda. Muž to nechápe a tak mu profesor ukáže tu knihu. Všechen text je psán mimozemským jazykem a to, že to muž přečetl dokazuje jen jednu věc. Muž si najednou vzpomene a změní se na mimozemšťana. Profesor mu řekne, že ten šok při havárii mu musel vymazat paměť.

2.příběh

Sydney Blake je extrémně bohatý člověk, který je ovšem hrozný zbabělec. Zrovna si čte v novinách, že možná bude válka a že za železnou oponou probíhá také výroba zbraní masového ničení. Sydney má strašný strach. Bojí se o sebe a říká si, že na zbytku světa mu nezáleží. Utratí strašné množství peněz za vybudování nejbezpečnějšího protiatomového krytu pod svým domem. Když je kryt hotov, tak Sydney dá sbohem všem lidem a řekne si, že se mohou klidně pozabíjet. Pak vleze do krytu a zavře za sebou poklop. V krytu má dost vody, jídla a zábavy na pět let. Do té doby si lidé mohou dělat co chtějí. Tak začne Blakeovo dlouhé čekání. Dny přejdou v týdny a ty v měsíce, když v tom začne pípat alarm. Sydney zapne svůj měřič a podle toho, co ukazuje venku začínají vybuchovat atomové bomby. Sydney si říká, že Země byla stejně přelidněná. Jenže měřič ukazuje pořád dál. Sydney si řekne, že jestli to takhle bude dál, tak na planetě zůstane sám. Po chvíli je po všem a Sydney si řekne, že teď ještě musí počkat, než odezní radioaktivita a bude moci ven. Po šesti měsících mu měřiče ukazují, že může ven, a tak vyleze. Venku ho čeká šok. Nic se tam nezměnilo. Všude je všechno na svém místě. Sydney zkusí telefon a televizi a zjistí, že nic nefunguje. Vyběhne ven a na ulici nejsou žádní lidé. Celé město je opuštěné. Sydney je vyděšen, že je vážně posledním mužem na Zemi. Najednou mu dojde, že tohle si nepřál. Podívá se na svoje dveře a najde tam lístek. Na něm je napsáno, že lidstvo objevilo novou planetu, kde se dá žít a to dokonce mnohem déle než je na Zemi zvykem. Všichni tam tedy odletěli a Sydney zůstal zde. Nemůže uvěřit tomu,. že ostatní si budou staletí žít někde v klidu, zatímco on zestárne zde a sám.

3.příběh

Ve středověku bylo mnoho žen obviněno z čarodějnictví a následně umučeno. Čarodějnictví, to je ale hloupost, že ano? Nebo ne? Je již skoro půlnoc a celá vesnice Salem je na nohou a utíká za krásnou dívkou jménem Sarah až na kopec za vesnicí. Tam jí doženou a obviní z čarodějnictví. Sarah křičí na svého přítele Bena, aby jí pomohl. Ben slíbí, že také pomůže. Sarah je odvedena do vesnice. Ben předstoupí před obyvatele a chytře Sarah obhájí. Vesničané nakonec uznají, že Sarah je nevinná. Sarah poděkuje Benovi a on jí požádá o ruku. Sarah řekne ano. Jedou tedy za oddávajícím. Sarah se zeptá, proč si Ben nemyslel, že ona je čarodějnice. Ben řekne, že některé věci, prostě člověk v srdci vycítí. Najednou kolem proletí sova a vystraší koně, který táhl jejich kočár. Kočár se převrhne a oba z něj vypadnou. Ben vstane a zeptá se Sarah, jestli je v pořádku. Sarah řekne, že jí bolí záda. Ben se jí na to podívá a řekne, že to není vážné, ale pokud se na to nepodívá doktor, tak by mohla mít následky. Sarah řekne, že tady nikde doktor není. Ben řekne, že to sice ale pro někoho, kdo umí létat na koštěti by to neměl být problém nějakého sehnat. Sarah mu řekne, že tedy i on si o ní myslí, že je čarodějnice. Ben řekne, že ne. Pak vytáhne koště a nasedne na něj. Řekne ještě, že nikde není psáno, že jen ženy se mohou vzdělávat v oboru mystiky. Nakonec odletí.

4.příběh

Zloděj se snaží otevřít trezor, když v tom si ho všimne strážný. Zloděj začne po něm střílet a uteče pryč. Druhý den čte v novinách, že ten strážný na následky postřelení zemřel a stihl identifikovat lupiče. Zloděj se zděsí, když uvidí svůj portrét v novinách. Neví co teď. Kam půjde? Kde se skryje? Pak si najednou všimne dalšího článku o vědci, který vymyslel stroj času. To je něco, kdyby mohl utéct do jiného času, tak by byl v klidu. Vyhledá tedy dům toho profesora a vloupe se dovnitř. Najde stroj času a vleze do něj. Ovládání je naštěstí jednoduché, takže není problém. Zloděj se rozhodne cestovat patnáct let do minulosti. Spustí stroj a omdlí. Probere se a je opravdu v minulosti. Všimne si nějakého muže, jak na něj kouká. Přijde k němu a zeptá se ho, o co jde. Muž řekne, že je mu nějak povědomí. Zloděj zpanikaří a dá mu ránu pěstí. Muž padne na zeď a rozbije si hlavu. Zdá se, že je mrtev. Zloděj se začne cítit divně a zase omdlí. Probere se doma a kolem něj stojí policisté. Zloděj nic nechápe a řekne si, že ten hloupý profesor a jeho stroj času ho podvedli. Jeden policista mu řekne, že neví, o čem mluví, jelikož profesor, který stavěl stroj času byl zabit nějakým pouličním zlodějem už před patnácti lety. Zloděj je dán do žaláře a nemůže uvěřit tomu, že si všechno způsobil sám.

5.příběh

Na Zemi přistane vesmírná loď a vyjde z ní několik mimozemšťanů. Jsou svalnatí a mají velice tvrdé výrazy. Kolem nich se shromáždí davy lidí, policie a dorazí i velvyslanec, který s nimi má promluvit. Nabídne jim ruku a oni začnou něco říkat. Divně máchají rukama a všichni mají strach. Každý hlásá, aby vyhodili do vzduchu jejich loď. Velvyslanec tvrdí, že nám prostě nerozumí a my nerozumíme jim. Mají jiná gesta, která nám připadají hrozivá,a le u nich to může být něco jiného. Z davu vyběhne malé dítě. Všichni ztuhnou strachy i jeho matka. Policista namíří na jednoho z mimozemšťanů, ale řekne, že jeden výstřel může začít válku a to je moc velká zodpovědnost. V tom z vesmírné lodě vyleze mimozemské dítě a v ruce má nějakou hračku. Lidský chlapec vytáhne svojí hračku a oba si je vymění. Začnou si spolu hrát a všichni si oddychnou. Velvyslanec si se zástupcem mimozemšťanů vymění chápavé pohledy a je rád, že to takhle dopadlo. Doufá, že jednoho dne bud lidstvo takové, jako tihle dva chlapci.

Postavy-

1.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: mimozemšťan, vědec, lidé

2.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Sydney Blake

3.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Ben, Sarah, lidé

4.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Zloděj, hlídač, lidé, minulost - vědec

5.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: velvyslanec, policisté, lidé, chlapec, mimozemšťané

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!