Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Červenec 2009

Amazing Adult Fantasy 9

25. července 2009 v 0:23 | Marvelman |  Amazing Adult Fantasy - příběhy
Název- Teror Tim Boo Ba (1.příběh)
Muž, který chytil smrt (2.příběh)
Přišel jsem z černé prázdnoty (3.příběh)
Duše Swami Rivera (4.příběh)
Džin žije (5.příběh)

Datum vydání- únor 1962

Příběh-

1.příběh

Pohlédněte na domovskou planetu Tim Boo Ba. Je fialová a je na ní vidět mnoho plochy pokryté vodou. Na své planetě je nejvyšší bytostí. Jeho hordy útočí s neskutečnou zuřivostí. Nikdo není tak silný jako on. Z nikoho nejde taková strach jako z něj. Nikdo není tak úspěšný jako on. Jeho nepřátele před ním padají jako švestky ze stromu. Jeho zuřivost je neuvěřitelná, jelikož Tim Boo Ba neví, co to je slitování. Jeho chuť něco dobývat nemůže být nikdy nasycena. Jeho jednotky pořád pochodují. Tim Boo Ba hledá nová místa na zničení, nová města na rozkradení. Je to nejmocnější vůdce, který kdy žil. Všichni, kdo jsou v jeho přítomnosti se mu klaní. Každé jeho slovo je zákon. Jeho nepřátele už nikdy nikdo nespatří. Jeho tyranie dosáhne kamkoliv. Nikdo si nedovolí promluvit v jeho přítomnosti. Ano to je Tim Boo Ba. Stojí a pozoruje svoje poddané. Najednou vedle něj spadne obří kapka vody a zaplaví celý jeho hrad. Tim Boo Ba se utopí. Říkalo se, že je nepřemožitelný a při tom stačil jen jeden ze živlů, aby se ukázalo, že na světě existují i mocnější věci. My se vzdalujeme od jeho mrtvoly. Od jeho hradu. Od jeho planety. najednou vidíme, že celá jeho planeta je jen model na stole jednoho chlapce a ta obří kapka byla od otce toho chlapce, kterému ze sklenice skápla kapka vody.

2.příběh

Velice starý vědec sedí ve své laboratoři u stolu a říká si, jak ho mrzí, že je tak starý, protože je ještě tolik nápadů a vynálezů, které by chtěl vyzkoušet. jenže, aby mohl, tak by musel zvítězit nad smrtí. Aby to ovšem dokázal, tak by musel nechat smrt, aby ho vyhledala. Poslední dny tedy stráví tvorbou jednoho přístroje, když je konečně hotov, tak se vědec cítí strašně unaven a klesne na židli. Najednou se před ním objeví muž v černém a řekne mu, že přišel jeho únavě učinit přítrž. Nakonec se představí jako smrt. Vědec z posledních sil zmáčkne tlačítko a stroj ze zaktivuje. Ten vyvolá nějaké magnetické pole, které se uzavře kolem smrtky. Smrtka nemůže ven a řekne vědci, že netuší s jakými silami si zde pohrává.
Mezitím jistí farmáři se už hodinu snaží zabít škůdce, kteří jim žerou úrodu, ale nic na ně nefunguje. Farmáři řeknou, že jestli se ti škůdci budou množit, tak je čeká hladomor. Divoká zvířata, která mají normálně po určité době zemřít žijí dál a je jich tolik, že jsou civilizaci pořád blíž a blíž. Město se hemží krysami. V nemocnicích se hromadí pacienti, kterým nelze vyléčit žádné onemocnění, jelikož viry prostě neumírají. Někteří pacienti, kteří mají už horší nemoci čekají, až v klidu zemřou, ale ono nic a oni trpí dnem i nocí. Smrtka prosí vědce, aby jí pustil.
Když vědec ve zprávách uslyší, co se světem děje, tak si uvědomí co způsobil. Okamžitě stroj vypne a řekne, že byl sobec. Nakonec dodá, že je připraven. Smrtka ho chytí za rameno a řekne, že mu přinese mír, jako to udělal už mnohým. Tak to vždy bylo, a tak to také vždy bude.

3.příběh

Z vesmíru přiletí na Zemi vesmírné plavidlo a přistane na odlehlém místě. Uvnitř je mimozemšťan, který si řekne, že tohle bude poprvé, co nějaký Xeman vstoupí na planetu Zemi. Zjistí, že místní vzduch je pro něj vhodný a tak si sundá helmu. Pod ní vypadá jako normální člověk. Řekne si, že dlouho studoval pozemské řeči, a tak to snad půjde hladce a podaří se mu sjednat přátelství mezi jeho planetou a Zemí. Mimozemšťan přijde do ulic města a řekne si, že lidé vypadají stejně jako oni. Pak začne křičet, že je z planety Xenia a že chce vyjednat spojenectví. Lidi řeknou, že to už začíná být trapné a odejdou. Xeniin to vůbec nechápe a odletí pryč. Bohužel nemohl tušit, že zrovna ten den je na Zemi znám pod názvem Apríl.

4.příběh

Swami River o sobě prohlašuje, že je mystik, který dokáže komunikovat s mrtvými. Jistě je to jen podvodník, který z lidí tahá peníze. Nebo snad ne?
Paní Parksová čeká na Swamiho v jeho místnosti už pěkně dlouho a když si řekne, že raději půjde pryč, tak se Swami před ní najednou objeví. Představí se a řekne jí jejím jménem. Ona se ho zeptá, jak jí zná a on odpoví, že zná všechno. Pak jí řekne, že cítí, že ona by chtěla mluvit se svým mužem Jonathanem. Paní Parksová řekne, že to je pravda. Swami se dotkne své skleněné koule a pak řekne, že ho již cítí. Najednou se začne ozývat hlas, který volá paní Parksovou. Ten hlas patří jejímu muži. Její muž jí řekne, aby všechny peníze, co on našetřil dala Swamimu, který mu je přinese. Paní Parksová to druhý den udělá a poděkuje Swamimu za spojení se svým mužem. Swami nemůže uvěřit tomu, jak je snadné přijít k penězům.
Další den tohle udělá několika dalším lidem. Pozdě k večeru za ním přijde stará paní, o které je známo, že je dost zámožná. Swami udělá totéž, když jako nechá jejího zesnulého manžela Stephen, aby jí řekl, že když ona dá Swamimu peníze, tak on mu je přinese.
Další den je stará dáma přinese a Swami je nadšen. S dámou se rozloučí a jde si peníze uložit. Najednou se z koule ozve hlas, který volá Swamiho. Swami nevěří vlastním uším. Hlas se představí jako Stephen a řekne, že čeká na ty peníze, jak Swami slíbil. Najednou nějaká síla začne Swamiho vtahovat do skleněné koule. Stephen řekne, že slib je slib.

5.příběh

Kluk Davey a jeho dva kamarádi stojí v knihovně. Davey miluje knihy o magii a hledá nějakou novou, kterou by si přečetl. Vytáhne nějakou starodávnou o svolávání džinů. Jeho kamarádi si z něj dělají legraci. Davey jim řekne, že to alespoň zkusí a opravdu vyvolá džina. Davey tomu nemůže uvěřit. Džin mu řekne, aby řekl svoje přání. Davey řekne, že chce hodně peněz. Opravdu se před ním objeví. Pak řekne, že chce létat jako pták. Džin to udělá a řekne, že tohle jsou na něj až příliš jednoduché věci. Davey mu pak řekne,aby s ním letěl vesmírem kolem planety Země. Džin řekne, že to už je lepší a i tohle splní. Davey mu pak nařídí, aby z něj udělal obra nejmocnějšího na planetě. Džin to udělá. Davey pak řekne, aby džin nechal všechny ostatní planety kromě Země zmizet. Džin udělá i tohle a změní se gravitace Země, která s začne hroutit a Davey stále roste a roste. V poslední chvíli si přeje, aby se všechno vrátilo do doby, než džina poznal. In tohle džin splní. Davey a Jehova kamarádi přijdou do knihovny a Davey najde starodávnou knihu o vyvolávání džinů. Zdá se že historie se bude opakovat a to pořád dokola.

Postavy-

1.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: Tim Boo Ba

Ostatní: chlapec a jeho otec

2.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci. nikdo

Ostatní: vědec, smrtka, lidé

3.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Xeman, lidé

4.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci. nikdo

Ostatní: Swami River, paní Parksová, stará dáma, Stephen, lidé

5.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Davey a jeho kamarádi, džin

Strange Tales 103

14. července 2009 v 16:07 | Marvelman |  Strange Tales - příběhy
Název- Zajatcem Páté dimenze (1.příběh)
Malí lidé (2.příběh)
Ta Jasperova kraksna toho má více do sebe, než by se mohlo zdát
(3.příběh)

Datum vydání- prosinec 1962

Příběh-

1.příběh

Johnny se podívá na hodinky a zjistí, že přijde pozdě na hodinu dějepisu, pokud si vážně nepospíší. Zapálí se a do školy doletí. Přistane v lese, aby ho nikdo neviděl při přeměně. Ve škole slyší Johnny dva kluky, jak si povídají o nějakém staviteli domů, kterému se už tři domy propadly.
Mezitím se propadne i čtvrtý dům. Dělníci řeknou, že nechápou, jak je to možné, jelikož základy byly bezchybné. Jeden starý zemědělec stojící opodál jim řekne, že to byli bažinatí démoni a že ničí domy, protože nechtějí být rušeni. Někdo ovšem staříka a ostatní pozoruje.
Druhý den se situace opakuje a další dům se propadne. Lidé si už vážně nevědí rady. Johnny zavolá Reeda a ten mu řekne, že odhaduje, že nejspíše půjde o sabotáž, protože země, na které jsou domy postaveny nemůže způsobit takovou katastrofu. Johnny se zapálí a vletí do země vedle propadlého domu. V zemi nic nenajde. Torch se omluví a řekne, že také nic netuší.
Johnny ale nejde domů a místo toho se skryje večer v nedalekém lese a tajně pozoruje. Najednou slyší kroky. Podívá se pořádně a vidí toho staříka, jak jde k jednomu z domů a s ním jdou dva mimozemšťané. Johnny čeká, co se bude dít dál. Mimozemšťané vytáhnou zbraň a střelí do země vedle domu. Ten se hned začne propadat. Johnny pochopí, že tak to asi dělají. Vetřelci najednou zmizí a zůstane tam jenom stařík. Johnny se zapálí a skočí před něj. Zeptá se, o co tady jde a řekne, že může rovnou vynechat příběhy o bažinatých potvorách. Stařík si sundá masku a je to také vetřelec. Vytasí na Torche pistoli. Torch mu řekne, že kulky se roztečou dříve, než ho mohou zasáhnout. Vetřelec mu řekne, že takhle pistole je na potlačení vzduchu. Střelí Torche a ten hned začne uhasínat. Po chvíli je Torchův plamen pryč a Johnny je bezmocný. Zvedne ruce nad hlavu na důkaz toho, že se vzdává. Vetřelec mu řekne, že dobře dělá. Najednou začnou oba mizet. Johnny se zeptá, co se děje a vetřelec mu řekne, že ho bere s sebou do páté dimenze.
Johnny se najednou objeví na nějaké plošině v samém srdci neznámého města. Vetřelec mu řekne, aby šel s ním, protože ho chce předat svému vojevůdci a získat tak odměnu. Johnny hned pozná, že místní obyvatelé jsou na úplně jiné technologické úrovni než my na Zemi. Johnny je předveden před samotného Zemu, vojevůdce a krále místních. Ten Johnnymu vysvětlí, že v těch bažinách je místo, které propojuje jejich dvě dimenze a že když ho objevili, tak tam systematicky začali potápět ty domy, aby se k tomu lidé báli přiblížit. Johnny si mezi těmi, co stojí okolo všimne jedné pohledné dívky, která na něj kouká se soucitným výrazem ve tváři. Zemu nechá Johnnyho ponořit do obřího kvádru napuštěného nějakou chemikálií, díky které se Johnny nemůže zapálit. Jsou mu dány přístroje na vzduch, aby tam přežil a jinak je tam přikován řetězy. Zemu tak chce demonstrovat svou moc. Johnny pochopí, že Zemu a jeho národ chtějí náš svět ovládnout, a proto skrývají místo, které obě dimenze spojuje.
Stráže i Zemu odejdou a nechají ho tam jen s jedním hlídačem. Přijde ta dívka, která na něj předtím hleděla a mrkne na toho strážného. Ten k ní přijde a řekne, že by nečekal, že hrdá dcera Phinease Valeria by v něm mohla najít zalíbení. Ona řekne, že klidně a omráčí ho. Přiběhne několik lidí a také otec Valerie Phineas. Ti dostanou Johnnyho ven a řeknou mu, že je zde mnoho lidí, kteří si nepřejí Zemu jako vládce, ale že nejsou dobře organizovaní a silní na to, aby s tím něco udělali. Johnny jim slíbí pomoc. Phineas mu ukáže, kudy se dostanou ke skladišti zbraní určených pro invazi. Torch se propálí dovnitř a pak hned pod zem. Poškodí základy celé budovy a ta se zhroutí. Mezitím Zemu a jeho vojáci najdou Valerii a jejího otce. Chtějí je zastřelit. Torch tma ale přiletí včas a roztaví jejich zbraně. Zemu na něj pošle svoje tanky. Human Torch kolem nich krouží velkou rychlostí, dokud nevytvoří tornádo, které tanky rozmetá. Phineas mu poděkuje,a le řekne, že Zemu má ještě tisíc věrných vojáků. Torch řekne, že je potřeba revoluce. Phineas souhlasí, ale řekne, že není cesty, jak dát lidem včas vědět. Torch vyletí do výšky a na obloze vytvoří planoucí nápis, který svolává lidi do bitvy proti krutovládě Zemu. Lidé popadnou, co mají a vyrazí do ulic, aby svrhli vládu tyrana. Zemu pochopí, že jde do tuhého a pokusí se uniknout. Torch ho ale uzavře do ohnivého kruhu, ze kterého není úniku. Všichni jásají a propuknou oslavy. Torch jim řekne, že už musí jít. Valeria ho prosí, aby zůstal, jelikož ještě nikdy nepotkala nikoho tak úžasného jako je on. Johnny jí řekne, že by zůstal rád, ale že musí domů za sestrou a přáteli, aby neměli strach. Phineas ho tedy pošle domů a Valeria na něj volá, aby se někdy zase vrátil.
Druhý den sedí Johnny ve třídě a nemůže dostat Valerii z hlavy. Musí na ní stále myslet. Učitel na něj zavolá a řekne mu, že vypadá jako by byl myšlenkami na jiné planetě. Johnny se omluví a v duchu si řekne, že učitel ani neví, jakou má pravdu.

2.příběh

Jeden muž se prochází v horách a dojde k velkému lesu. Jde se podívat hlouběji do lesa a po chvíli už neví kudy kam. Najednou uslyší hlasy. Běží za nimi a čeká ho šok. Najde tam populaci malých lidí. Jsou velcí tak jako jeden prst toho muže. Všichni začnou volat, že se vrátil a mají hroznou radost. On jim řekne, že netuší, o čem to mluví. Malí lidé mu řeknou, že na jeho návrat čekali celá staletí. Muž jim řekne, že to těžko, jelikož jemu je třicet pět let. Malí lidé přitáhnou nákres, na kterém je úplně jasně namalovaný on. Muž trochu zpanikaří a chce odejít. Oni vhodí nějaká semena do ohně a jde z toho tak omamná vůně, že muž padne na zem. Oni ho hned začnou svazovat. Jenže se spustí déšť a oheň jim uhasne. Muž se probere a stejně jim uteče. Malí lidé si říkají, že o něj zase přišli a tentokrát se už možná nevrátí. Muž se dostane domů a jde za svou přítelkyní. Zeptá se jí, jestli věří v reinkarnaci. Ona mu řekne, že to je hloupost a nazve ho jménem Lemuel Gulliver (pro ty z vás, kdo to neví, tak Gulliver je postava z knihy Gulliverovi cesty od Jonathana Swifta, kde právě Gulliver cestuje na různá místa a potkává mimo jiné i národ trpaslíků - pozn. z literatury maturujícího překladatele).

3.příběh

Jasper Jenks vlastní auto, které bylo v módě asi tak před sto lety. Všichni si z něj dělají legraci. Předjíždějí ho na silnici i tam, kde se to nesmí ptají se ho, kdy si koupí něco novějšího třeba alespoň z roku 1920 a tak různě. Jasper si toho nevšímá, jelikož má svoje auto rád a ví, že ho zatím nikdy nezklamalo.
Jednou ráno jede do města po úzké klikaté cestě a za ním fronta aut plných lidí, kteří jsou nervózní, jelikož jedou tak pomalu. Když dojede Jasper k mostu, tak mu auto chcípne. Jasper vyleze ven a nemůže tomu uvěřit. Tohle se mu zatím nikdy nestalo. Ostatní vylezou také a řeknou, že neuvěřitelné je spíš to, že se mu to zatím nestalo. Chtějí to auto přes most odtlačit. Všichni se do něj opřou, ale nejde to. Nevědí co s tím. Auto se najednou rozjede samo a když vjede na most, tak ten se celý zřítí i s autem. Všichni zůstanou stát jako zkamenělí, a pak si uvědomí, že jim to auto zachránilo život. Jasper stojí a musí se usmívat.

Postavy-

1.příběh:

Human Torch/Johnny Storm

Protivníci: Zemu a jeho lidé

Ostatní: Reed Richards, učitel Johnnyho, Valeria, Phineas, obyvatelé páté
dimenze, lidé

2.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Lemuel Gulliver a jeho přítelkyně, malí lidé

3.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Jasper Jenks, lidé

Blizzard

8. července 2009 v 12:57 | Marvelman |  Tales of Suspense - protivníci
Blizzard

Pravé jméno- Gregor Shapanka

Bývalé identity- Jack Frost

Národnost- maďarská

Poprvé spatřen- Tales of Suspense 45

Schopnosti-
Pomocí blíže nevysvětlených metod dosáhl Shapanka toho, že dokázal pokrýt celé svoje tělo ledem a dokonce ho i generovat. Mohl také probudit k životu jakoukoliv ledovou sochu, kterou vytvořil.

Životopis-

Shapanka pracuje celkem dlouho pro Starkovu firmu jako vědec. Napadne ho, že kdyby několik patentů odnesl a prodal je jiné firmě, tak by si přišel na slušné peníze. Pokusí se ukrást nějaké plány, ale spustí tím alarm. Na místo dorazí Iron Man a předá Shapanku ochrance. Nakonec dorazí i Tony a ten policii nezavolá a nechá Gregora jít. Shapanka dlouho přemýšlí, jak jim to vrátit a napadne ho, že kdyby dokázal nějak konstantně zmrazovat svoje tělo, tak by nestárl a byl by velice silný. Začne hned pracovat na obleku, který by mu to umožnil. Po nějaké době ho má a vyzkouší ho na jedné z bank. Druhý den se v novinách dočte, že ho pojmenovali Jack Frost. Druhý den zaútočí na Starkovu firmu. Mnoho lidí zmrazí, ale Starka nenajde. Je totiž nucen bojovat s Iron Manem. Nevede si špatně, ale pak Iron Man budovu zapálí a Jack Frost roztaje. Je tedy předán policii.(Tales of Suspense 45)

Tales to Astonish 32

3. července 2009 v 15:56 | Marvelman |  Tales to Astonish - příběhy
Název- Tekutý písek (1.příběh)
Šikanér (2.příběh)
Dívka v černé kápi (3.příběh)
Já jsem marťan (4.příběh)

Datum vydání- červen 1962

Příběh-

1.příběh

V anglických močálech je jedno staré velké sídlo, které patří dvěma mužům. Jsou to nevlastní bratři. Jeden z nich jménem Geoffrey je slepý. Druhý muž jménem Edmund je zase velice chamtivý a nejraději by měl celé sídlo pro sebe. Napadne ho, že kdyby Geoffrey umřel, tak by mu patřily obě poloviny sídla. Napadne ho, jak to zajistit, aniž by si ušpinil ruce. Jde za Geoffreym a řekne mu, že venku je docela teplo, tak by se mohli jít projít. Geoffreym mu řekne, že je moc hodný, že se o něj tak stará. Edmund ho vezme na procházku do močálů za sídlem a vede ho k místu, kde se nachází tekutý písek, o kterém Edmund moc dobře ví. Když jsou na místě, tak Edmund zařve, že vidí pytláka a že ho musí chytit. Geoffreym na něj volá, aby ho tam nenechával, ale Edmund se neozývá. Edmund stojí u nedalekého stromu a pozoruje svého nevlastního bratra. Geoffreym si řekne, že se nějak musí dostat domů. Jde tedy tam, kas to považuje za správné a spadne do tekutého písku. Volá o pomoc a po chvíli v něm celý zmizí. Edmund nemůže uvěřit tomu, že je po všem. Jde tedy domů a říká si, že sídlo bude jen jeho.
Večer ale nedokáže usnout, protože kdykoliv zavře oči, tak vidí tvář svého nevlastního bratra. Najednou uslyší kroky. Ty kroky se přibližují k jeho pokoji. V tom se otevřou dveře a v nich stojí Geoffrey. Edmund se vyděsí, že to je jeho duch. Začne před ním ustupovat. Geoffrey mu začne vyprávět, že spadl do tekutého písku a myslel si, že zemře, ale místo toho na dně písku potkal chauny. Nemohl tomu uvěřit, protože si myslel, že existují jen v pohádkách. Oni mu řekli, že mu mohou vyléčit zrak, aby zase viděl. Proto se tak rychle vrátil, aby to mohl Edmundovi říct. Teď už se o něj nebude muset starat. Za to jak se o něj ale staral všechny ty roky se Geoffrey rozhodl obdarovat ho druhou půlkou sídla. Když Geoffrey dokončí svůj příběh, tak si uvědomí, že Edmund na něj nijak nereaguje. Netuší totiž, že Edmund při záchvatu děsu vypadl z okna a zabil se.

2.příběh

Tento příběh se nestane dnes a možná ani zítra. Co se týče pozítří a jakékoliv další budoucnosti, tak to už nic nezaručuji. Několik studentů sleduje přijíždějící armádní auto, které řídí prototyp jistého robota. Robot z něj vystoupí a jde ke škole. Vojáci vysvětlí, že robot bude žáky učit a že to je test, jeho schopností. Henry Fuller přijde do školy a hned si ho partička kluků začne dobírat. Dělají si z něj legraci a strkají do něj, jako každý den. On se jim omluví a řekne, že nestojí o problémy. Oni na něj volají, že je zbabělý jako kuře. Celé to tajně sleduje ten armádní robot.
Druhý den začne robot vyučovat. jakoukoliv věc o které mluví jim i názorně ukazuje na obrazovce, kterou má na hrudi. Po cestě domů zase Henryho doženu ti samí kluci a zase ho začnou šikanovat. Tentokrát toho má ten robot už dost a zavolá si Henryho k sobě. Tam mu řekne, že viděl, jaks e k němu chovají a že ho dokáže naučit takovým věcem, že mu už dají pokoj. Henry řekne, že proto by udělal cokoliv. Několik dní tedy po škole se nechá Henry trénovat od robota v několika posilovacích cvičením a také bojových sportech.
Když je konečně připraven, tak si přeje, aby kluky zase potkal. Přání se mu splní a oni si ho zase začnou dobírat. Tentokrát to už Henry nevydrží a oba zbije.
Jenže se stane věc, kterou robot nepředvídal. Z Henryho se stane ještě horší člověk, než byli tihle dva. Začne taky šikanovat každého, kdo je mladší než on a to dost hrozně. Robot si řekne, že asi nebude nikdy schopen pochopit fungování lidského mozku a sám se deaktivuje. Vědci dojdou k názoru, že byl celkově nefunkční a vyhodí ho do šrotu.

3.příběh

Všichni obdivují fotografie nové vycházející hvězdy. Fotografka jménem May Dusa je přímo mistryní ve svém oboru a kritici tvrdí, že její díla nemají nikde konkurenci. Zajímavostí je, že ji nikdo nikdy neviděl, a tak se neví, jak vypadá. Na výstavě těch jejích fotografií je také jeden zlodějíček, kterého napadne, že když je tak úspěšná, tak bude jistě také velmi bohatá. Rozhodne se, že si přivlastní její jmění. Zjistí si její číslo a zavolá jí. Domluví se s ní, že by mohl být modelem při jejím dalším fotografování.
Druhý den dorazí do jejího domu a zjistí, že je otevřeno. Vejde dovnitř a hne začne pátrat po trezoru. Najde ho za obrazem a chce se do něj hned pustit, když v tom se z vedlejšího pokoje ozve May Dusa, která mu řekne, že je připravená. Zloděj málem zapomněl na jejich domluvu a jde tedy do vedlejšího pokoje. Fotografka tam stojí připravená u fotoaparátu a její tvář je zahalená černou kápí. Zloděj se přizná proč přišel a řekne, že bohužel pro ní nehodlá zde zanechat svědky. Vytasí pistoli a řekne jí, aby si sundala tu kápi. Ona mu řekne, že k tomu jí nemůže nutit. Zloděj řekne, že bude počítat do tří a pokud si jí do té doby nesundá, tak jí zastřelí. Fotografka si jí tedy sundá a řekne, že jí nedává na vybranou. Zloděj se zděsí a hned zkamení. Slečna May Dusa je totiž ve skutečnosti Medúza.

4.příběh

Muž stojí před soudem a tvrdí že je marťan. Nikdo mu to nevěří a soudce ho nechá vyvést ze soudní síně. Venku muž pokračuje ve svém přesvědčování okolí a všichni si z něj dělají legraci. Doslechne se to i majitel místních novin a zavolá si muže k sobě. Zeptá se ho, jak dokáže, že je z Marsu. Muž mu vykládá, že tam mají dokonalejší technologii a on dokáže jakýkoliv náš vynález vylepšit. Majitel novin si říká, že ten muž je sice blázen, ale vydělá jim ještě hodně peněz. Nechá ho tedy vylepšit obyčejný požární žebřík a hned o tom píšou v novinách, aby přilákali lidi. Lidé se kolem údajného marťana shromáždí a čekají, jak to celé dopadne. Po několika hodinách řekne marťan, že je hotov ukázat svoje vylepšení. Lidé se smějí už předem. Muž si vleze do malé kabiny na žebříku. Ten se zvedne do obří výšky a kabinu vystřelí do vesmíru. Marťan si řekne, že díky lidem se teď konečně vrátí domů. Všichni lidé koukají s otevřenými ústy a nemohou uvěřit tomu, že ten muž byl vážně z Marsu. Vypadal úplně stejně jako my. Najednou všechny napadne stejná myšlenka. Když vypadal jako my, tak kdo ví, kolik jich mezi námi ještě je. Najednou jsou všichni velice nervózní.

Postavy-

1.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Geoffrey, Edmund

2.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Henry, robot, studenti, vojáci, vědci, lidé

3.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: May Dusa/Medúza, zloděj, kritici, lidé

4.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Marťan, soudce, majitel novin, lidé


Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!