Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Journey into Mystery 97

12. srpna 2009 v 11:31 | Marvelman |  Journey into Mystery - příběhy
Název- Lava Man (1.příběh)
Asgardské příběhy (2.příběh)

Datum vydání- říjen 1963

Příběh-

1.příběh

Thor zachrání jednoho pilota a pak se jako Blake vrátí do své kanceláře. Rozhodne se, že Jane přizná, že jí miluje, jenže to by jí musel vyzradit svoje tajemství. Jde tedy za Odinem kvůli svolení. Odin to ale zamítne. Městem se začnou šířit zprávy o jistém tvoru tvořeném z lávy nazvaném Lava Man. Loki to sleduje z Asgardu a směje se, jelikož to byl on, kdo tu stvůru vypustil. Mezitím Jane informuje Blakea, že tady končí a bude pracovat jinde. Nemůže být tam, kde jsou její city odmítány. Kvůli zákazu Odina jí Donald nemůže zastavit. V tu chvíli dorazí Lava Man do města a vyhlásí, že si ho chce zabrat pro svůj národ. Thor se mu postaví a začnou bojovat. Lava Man si propálí cestu do podzemních tunelů. Tam dole vytváří různé erupce a ty působí na Thora. Thor se pomocí Mjolniru dostane také do tunelů a najde si Lava Mana. Lava Man se ho pokusí utopit v lávě, ale tomu Thor zabrání pomocí blesku ze svého kladiva. Lava Man vezme velký kámen a chce s ním Thor zavalit. Thor ho zničí a rychlým točením kladiva odhodí Lava Mana do sopky, kterou pak uzavře, aby se tvor nemohl dostat ven. Zpět v kanceláři najde Blake Jane a jejího nového zaměstnavatele Doktora Bruce Andrewse. Jane je naštvaná na Blakea, že o ní ani neměl strach a odejde se svým novým šéfem.

2.příběh

Starověcí norští Vikingové měli pověsti o svých bozích včetně té, co obsahovala hodného Aesira a zlé Ledové obry. Jejich země byla svazkem mezi mlhou a ohněm. Na konci toho všeho byl Surtura, bůh ohně, který chtěl všechno zničit. Z jezera života se zrodil Ymir, což byl ledový obr. Postupně tak vznikla Buri. Ta pak měla syna Borra. Ten měl tři děti a jedním z nich byl také Odin pán všech bohů. Spolu se svými bratry se Odin začal soustředit na Zemi. Zasadil tam strom Yggdrasill, který se rozrostl po celé planetě a trpělivě očekával na příchod člověka.

Postavy-

Thor/Donald Blake

Protivníci: Lava Man

Ostatní: Odin, Jane Foster, Loki, Ymir, Surtur, Bruce Andrews, Buri, Borr
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 robyk robyk | Web | 19. srpna 2009 v 16:16 | Reagovat

Thora miluji, kdyby nebyl bůh, člověk by řekl, že je bůh......

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!