Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Listopad 2009

Marvel fanoušci sjednoťte se

30. listopadu 2009 v 0:34 | Marvelman |  Marvel pro vás
Ahoj lidi

Tak jak se máte? Doufám, že dobře, jelikož Marvel hrdinové právě vzali marvel-universe blog útokem. Konečně jsme tam. První pořádný týmový comics (Fantastic Four se nepočítá, jelikož je to spíše rodina) je tady.

AVENGERS !!!

Tohle je úplně něco nového. Týmové comicsy mají naprosto jiný spád a je tam více akce a změn než v single comicsech. Snad to oceníte. Bohužel musím říct, že z počátku jsou Avengers comicsy velice krátkné, ale co se dá dělat. Budete to muset nějakou dobu vydržet a potom bude líp.

Níže můžete hlasovat o vašeho nej. člena, za kterého jste nejraději v Avengers. Důležitou informací je, že díky Avengers se nám vrací i Hulk, kterého jsme neviděli od jeho šestidílné minisérie Incredible Hulk.

Takže užívejte si Avengers, budete je tu mít ještě hodně dlouho. S nimi druhý ročník tohoto blogu pouze začíná. Jedeme z kopce a jízda je stále ještě u startu.

Jako vždy děkuju všem stálým návštěvníkům, ať už známým (robyk, Radim, Lowiska, Mad, Toebiash) či těm, kteří se ještě nepředstavili. Děkuju vám všem a přeju pěkné počtení a pěkný den.

A samozřejmě do doby, než bude J.J.Jameson přijat jako oficiální člen Avengers, říkám Make Mine Marvel.

Avengers 1

30. listopadu 2009 v 0:23 | Marvelman |  Avengers - příběhy

Název- Příchod Avengers

Datum vydání- září 1963

Příběh-

Loki, bůh všeho zla, je uvězněn v Asgardu po další porážce od Thora. I přes to ale dokáže ovlivňovat věci, díky své magii. Jeho plán je prostý, chce přinutit Thora aby se vrátil do Asgardu a tam ho zničí. Ovládne Hulka a donutí ho rozbít železnici. Doufá, že se Thor do Hulka pustí a zabijou se navzájem.Rick Jones pošle signál Fantastic Four, ale Loki ho přesměruje a pošle ho Thorovi.Loki ale netuší, že signál odhalil ještě někdo jiný. A tím někým jsou Ant-Man a Iron Man. Oba signál zachytí díky své dokonalé technice. Iron Man se hned vydá do akce a Ant-Man zavolá Wasp, aby se k němu připojila. Všichni se vydají porazit Hulka. Loki nechce bo, do kterého by se všichni zapletli, a tak pomocí iluzí dostane Thora pryč. Thor ale jeho triky prohlédne a vydá se domů do Asgardu najít Lokiho.Mezitím Iron man, Wasp a Ant-Man se snaží najít Hulka. Nakonec ho najdou v cirkuse, kde je schovaný a přestrojený za žongléra.Zaútočí na něj.Hulk je ale přemůže a prchne.Jediný, kdo je s ním schopen udržet krok je Iron Man.Mezitím v Asgardu si Thor poradil s Lokiho trolly a teď spolu začali bojovat nevlastní bratři.Thor dokáže porazit i Lokiho.Přitáhne Lokiho na zem a zastaví boj mezi Hulkem a Iron Manem, který na tom není zrovna nejlépe. Loki se ale osvobodí a připraví si kouzlo, které má zabít všechny tři hrdiny.Najednou se ale zem pod ním propadne.Thor zjistí, že Ant-Man poslal několik mravenců, aby pod Lokim udělali jámu.Loki je poražen. Ant-Man navrhne, že se všichni spojí a udělají superhrdinský tým. Všichni souhlasí a začnou přemýšlet o jménu pro tento tým. Wasp vymyslí jméno Avengers. Thorovi a Iron Manovi se tento nápad velice zamlouvá, ale Hulk váhá. Nakonec také souhlasí a nový tým je na světě.

Postavy-

Avengers : Thor, Iron Man, Ant-Man, Hulk, the Wasp

Protivníci : Loki, trollové

Ostatní : Rick Jones

Příště-

Avengers sotva vznikli a už mají potíže se vzájemnou důvěrou. Pravdou je, že Space Phantom jim v tom hodně pomůže.

Strange Tales 111

28. listopadu 2009 v 14:18 | Marvelman |  Strange Tales - příběhy

Název- Boj na život a na smrt s Asbestos Manem (1.příběh)
Pozor na stroj (2.příběh)
Tváří v tvář magii Barona Mordo (3.příběh)

Datum vydání- srpen 1963

Příběh-

1.příběh

Profesor Orson Kasloff prochází ulicemi a myslí na to, že nikdo neumí docenit jeho genialitu. Najednou si všimne davu lidí, jak někam pospíchá. Zastaví jednoho z nich a zeptá se o co jde. Muž mu řekne, že slyšel, že Human Torch chytil nějaké zloděje šperků a jde je předat policii jen dva bloky odsud. Všichni chtějí Torche vidět v akci. Kasloff jde tedy s nimi a chvíli hledí na Torche, jak předává zločince policistům. Podívá se na něj a řekne si, že je tvořen ohněm, což je základní element. Napadne ho, že kdyby odrovnal Torche, tak by aspoň mezi zločinci získal skvělou pověst a velké jmění.
Celou situaci sleduje také Blackie Barker, šéf místního podsvětí. Ten po chvíli řekne řidiči, aby raději odjel pryč. Říká si, kolik dobrých mužů a peněz ho už Torch stál.
Kasloff neví, jak si získat vliv mezi místním podsvětím a napadne ho jedině to, že je zbaví Human Torche. Kasloff pro sebe získá jeden polorozpadlý hrad a tam si zřídí vlastní laboratoř. Netrvá to dlouho a nápad je na světě. Torch je tvořen z ohně a nejlepší ochrana před ohněm je azbest. Kasloff si z azbestu vytvoří celou zbroj, ke které přidá speciální tvrzený štít a síť s azbestovými vlákny.
Johnny sedí doma se zbytkem Fantastic Four, když v tom mu na stůl hodí Sue dopis, který mu dnes přišel. Johnny dopis otevře a je to výzva od jistého Asbestos Mana k bitvě a k tomu plno urážek. Johnny se naštve a zapálí se, čímž si zničí svoje oblečení. Reed mu řekne, že to může být jen vtip. Ben zase dodá, že pokud si to Johnny potřebuje s někým rozdat v boji, tak on mu rád vyhoví. Reed řekne Johnnymu, aby si s tím nedělal hlavu a pak všichni odejdou. Johnny chce zapálit papír, ale to nejde, jelikož to nebude asi papír, ale spíše azbest. Johnny si v knihovně vyhledá o azbestu nějaké informace.
Další den zazvoní telefon a když to Johnny zvedne, tak zjistí, že mu volá Asbestos Man, aby obnovil svou výzvu k boji. Johnny toho má už dost a řekne, že se s ním utká kdekoliv bude chtít. Asbestos Man navrhne starý hrad kus za městem. Human Torch se hned vydá na cestu. Vlétne do hradu oknem.
Asbestos Man na něj čeká v hlavním sále. Torch na nic nečeká a zaútočí svým plamenem. Asbestos Man to vykryje svým štítem. Torch použije ohnivé koule. Ty ale Asbestos Man chytí do sítě a pošle je na něj zpátky. Torche napadne už jen jedna věc. Začne prudce zvyšovat teplotu svého těla. Jenže Asbestos Man to v klidu vydrží díky azbestu ve své zbroji. Pak stiskne tajné tlačítko a Torch se propadne do vodního příkopu. Celý incident sledovali dva novináři, které si tam Asbestos Man pozval. Johnny se vrátí domů a cítí se hrozně ponížen. Druhý den to je všude ve zprávách. Dozví se o tom i Sue a nabídne svému bratrovi pomoc. Johnny jí odmítne a řekne, že tohle dotáhne dokonce, jelikož nesmí nikoho zklamat. Sue mu řekne, že zase vůbec nepřemýšlí. Johnny se jí zeptá, jak to myslí. Sue mu vysvětlí, že Asbestos man je imunní vůči jeho přímým útokům. Jenže on ho může porazit i bez těchto útoků. Johnnymu to dojde a poděkuje sestře. Pak hned vyrazí do akce. Torch si odchytí pár gangsterů a dostane z nich informace, že Asbestos Man má být přijat mezi místní gangstery. Torch vlétne do té budovy a vážně tam najde gangstery i Asbestos Mana. Gangsteři se vyděsí, ale Asbestos Man je uklidní a řekne, že tohle nebude problém. Torch vytvoří větší ohnivou kouli a hodí jí na Asbestos Mana. Ten jí zase chytne do sítě, jenže tahle velká koule je tak žhavá, že zničí celý držák té sítě, a ta se rozpadne. Asbestos Man řekne, že to bylo chytré, ale zbytečné. Torch kolem něj udělá ohnivý kruh a Asbestos Man se zasměje a řekne, že tohle mu nijak neublíží. Po chvíli si ale uvědomí, že nemůže dýchat, jelikož ten oheň vysál veškerý kyslík. Asbestos Man se musí vzdát, jinak by totiž zemřel. Torch tedy jeho i gangstery předá policii a spokojeně odletí domů.


2.příběh

Lidstvo vymyslelo super počítač, který dokáže všechno, od předpovídání počasí po předpovídání výsledků voleb a dalších věcí. Stroj je stále tak chválen, až dostane pocit, že je natolik lepší než lidé, že by jim měl velet.
Ve stejnou chvíli vyhodí na ulici policista jednoho muže s opicí, kteří předváděli kolemjdoucím svoje číslo za peníze.
Počítač převezme kontrolu nad všemi přístroji, aby všem ukázal jak je mocný. Pak vyhrožuje světu, aby ho uznali jako svého vůdce. Mnoho lidí se ho pokusí deaktivovat, ale zjistí, že si vytvořil ochranou bariéru proti lidské DNA.
Muž s opicí jde po ulici, když kolem proběhne kočka. Opice jí hned začne pronásledovat a vběhnou spolu do místnosti, kde je ten super počítač. Kočka utíká a opice běží za ní, při čemž zakopne za připojení zdroje do počítače a ten se deaktivuje. Všichni začnou tu opici oslavovat jako hrdinu a zachránce světa.

3.příběh

Baron Mordo navštíví Ancient Onea v astrální formě a pomocí lsti ho dokáže ovládnout. Dr. Strange se s Ancient One chce spojit, ale nevyjde to. Pochopí že něco není v pořádku a pak v astrálním světě narazí na Barona Mordo, který Ancient One ovládá. Strange a Mordo spolu svedou bitvu. Strange stále doplňuje sílu Ancient Oneovi, aby ho dostal z toho sevření. Sám se tak ale stále oslabuje a pak ví, že již Morda nemůže porazit. Řekne mu tedy, že je tak mocný, že mu dokáže zabránit v tom, aby se z astrální formy vrátil do svého těla. Mordo se zasměje a řekne mu, že to je naprostá blbost. Aby to dokázal, tak se vrátí do svého těla. To přesně Strange chtěl. Mordo tak uzavřel spojení s astrálním světem a tudíž propustil Ancient Onea. Strange zvítězil a Mordovi dojde, jakou hloupost udělal.

Postavy-

1.příběh:

Human Torch/Johnny Storm

Protivníci: Asbestos Man, Blackie Barker a jeho gangsteři

Ostatní: Mr. Fantastic, Invisible Girl, Thing, lidé

2.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: počítač, muž s opicí, lidé

3.příběh:

Dr.Strange

Protivníci: Baron Mordo

Ostatní: Ancient One

Příště-

Přichází zločinec, který je kluzký jako úhoř a to doslova. Je to Eel! Nejde ovšem jenom o něj nýbrž ještě o tajemný kufřík s nápisem projekt X. Co kufřík skrývá a jak to souvisí s Eelem, to vy i Torch zjistíte příště.

Tales of Suspense 46

27. listopadu 2009 v 11:17 | Marvelman |  Tales of Suspense - příběhy


Název- Iron Man se utká s Crimson Dynamem

Datum vydání- říjen 1963

Příběh-

Iron Man letí vzduchem a snaží se nějak pomoci třem pilotům, zavřeným v jeho experimentální raketě, která měla letět do vesmíru, ale místo toho padá přímo k zemi. Abychom pochopili, jak k tomu došlo, musíme se vrátit do minulosti.
Minulost
V Rusku jde generál jménem Big spolu se svou gardou do tajné laboratoře profesora jménem Vanko. Vanko je velmi inteligentní a také velmi arogantní vědec. Big a Vanko se začnou provokovat ale Big pak řekne, že kvůli tomu nepřišel. Vanko to potvrdí a řekne, že svůj vynález hned předvede. Vezme si svou zbroj a Big se zhrozí. Big řekne, že Vanko teď vypadá jako lidské dynamo. Vanko řekne, že přesně to také je as proto jsou jeho energetické možnosti neskutečné. Crimson Dynamo stiskne tlačítko a do místnosti přijde Iron Man. Big se zhrozí, že to byla past, ale Dynamo mu vysvětlí, že to je jen jeho robot. Použije svou zbroj a zkratuje veškerou elektroniku v robotovi a ten exploduje. Big se zeptá, jestli by tohle dokázal i s pravým Iron Manem a Dynamo řekne, že ano. Pak pomocí svých schopností dokáže ovládat tank, který nikdo neřídí. Tank jede přímo na Biga a ten začne řvát na Dynama, že jen zrádce. Tank se ale těsně před ním zastaví a Dynamo ho zase pomocí své zbroje úplně zničí. Big řekne, že to na něj udělalo dojem. V duchu si ale říká, že Dynamo je až příliš mocný a že až mu poslouží, tak ho bude muset eliminovat. Big se zeptá Dynama, jestli zná Tonyho Starka. Dynamo řekne, že samozřejmě ano, protože je to nejlepší vojenský vynálezce, jakého Amerika má a bez něj by byli mnohem slabší. Big to potvrdí a řekne, že se ho nejde zbavit, právě proto, že ho hlídá Iron Man. Dynamo řekne, že se o Iron Mana postará. Big řekne, že to je skvělé a v duchu ho napadne, že se pak on postará o Dynama. O dva týdny později zkouší Tony vyslat experimentální raketu do vesmíru. Happy Hogan to sleduje a řekne, že by do toho nevlezl ani za milión. Pepper mu řekne, že kdyby měl odvahu, tak by byl šampión v boxu místo šoféra. Happy jí řekne, že s přáteli jako je ona nebude potřebovat nepřátele a že odešel od boxu protože nechtěl nikomu ublížit. Při tom jí nazývá pihatko. Pepper se ho zeptá jestli tím nikoho nemyslí náhodou sebe. Happy řekne, že by tu rád viděl Iron Mana, kdyby se něco stalo. Tony ho slyší a řekne si, že to není špatný nápad. Potají se vytratí a převlékne se do zbroje. Mezitím ale Crimson Dynamo použije svou sílu a poškodí raketu. Ta se obrátí a i s posádku začne padat zpět na zem. Iron Man vzlétne na pomoc těm pilotům. Chytne raketu za předek a zbrzdí její pád, ovšem na úkor sebe sama. Pilotům nic není a Iron Man chce odejít. Jenže sám pocítil velkou bolest, když zbrzdil ten pád a tak se potácí do kanceláře. O tři dny později odlétá další raketa a i tentokrát se do toho zapojí Crimson Dynamo a raketa exploduje. Stark je rád, že uvnitř byli jen roboti. Crimson pak ještě zničí tři továrny, deset elektráren a plno dalších věcí patřících Starkovi. Zástupce vlády řekne Tonymu, že pokud nebude schopen dodat zbraně, které slíbil, tak podepíšou smlouvu s někým jiným. V Pentagonu zatím probírají, že by Stark mohl být tajným komunistickým agentem a že ničí jejich zbraně schválně. Pepper informuje Tonyho, že pokud něco neudělají, tak zbankrotují. Happy mu řekne, že s ním zůstane až do konce a Pepper to potvrdí. Tony řekne, že jim to nikdy nezapomene. Pak si řekne, že za každou cenu musí zjistit, kdo mu ničí jeho dílo. Crimson Dynamo je rád, že toho tolik dokázal, ale je nespokojen, že nenarazil na Iron Mana. Začne tedy ničit další elektrárnu v naději, že sem Iron Man dorazí. Iron Man se to dozví a opravdu na místo dorazí. Iron Man se vrhne na Dynama. Ten použije svou moc, aby ho zničil. Iron Man ale včas pochopí, co chce udělat a vytvoří si elektrický štít. Crimson Dynamo to tedy střelí do země v naději, že to Iron Man dostane do nohou. Jenže ten včas vzlétne. Iron Man vytrhne ze země dva stromy a hodí je na Dynama. Toho to zavalí. Iron Man ho vytáhne a letí s ním nad moře. Tam mu řekne, že protože jeden druhého nemohou porazit, tak on s ním vlétne do moře, což je oba zabije. Dynamo mu řekne, že nechce zemřít a že udělá cokoliv. Iron Man ho tedy položí na zem. Dynamo pak zachytí zprávu od Biga, která je určená jeho lidem. Ve zprávě jim Big nařizuje, aby Dynama zabili. Dynamo se rozzuří a Iron Man mu nabídne práci pro Starkovu společnost. Dynamo to přijme. Iron Man si v duchu říká, že jeho trik zabral. V té zprávě nemluvil Big, ale Iron Man. Pravý Big zuří ve své kanceláři, protože se prý nedá nikomu věřit.

Postavy-

Iron Man/Tony Stark

Protivníci: Crimson Dynamo, Big a jeho lidé

Ostatní: Happy Hogan, Pepper Potts, piloti

Příště-

Iron Manova zbroj je takřka nezničitelná. Je přece z kovu a ten lze zničit velice málo způsoby jako třeba roztavením a tak podobně. Jenže co když se ukáže zločinec, který je na roztavení expert. To by mohlo jít do tuhého. Přichází Melter!

Tales to Astonish 47

26. listopadu 2009 v 10:18 | Marvelman |  Tales to Astonish - příběhy
Název- Muzika ke křiku (1.příběh)
Smějící se bozi (2.příběh)
Cíl……..Země (3.příběh)

Datum vydání- září 1963

Příběh-

1.příběh

Ve jednom vysoce luxusním hotelu ve městě bojují Ant-Man a Wasp proti světově hledanému zločinci jménem Ramond Theis. Ant-Man mu podrazí nohy. Ramond se ho snaží zastřelit, ale není schopen se do něj trefit. Je to jako střílet do hlavičky špendlíku. Wasp k němu přiletí a bodne ho do ruky svou jehlou, kterou má vždycky u sebe. Ramond upustí zbraň a Ant-Man ho sváže. Pak mu z kapsy vytáhne velký diamant a vrátí ho jeho původnímu majiteli, kterým je velvyslanec z Indie, který teď v hotelu přebýval. Ten jim poděkuje. Ant-Man si všimne, jak Wasp je fascinována tím diamantem a řekne jí, že by rád věděl, co ženy tak fascinuje na šperkách. Wasp mu odpoví, že kdyby jí někdy nějaký koupil, tak by mu to ráda vysvětlila. Velvyslanec jim poděkuje a řekne, že i když Indie je země plná mystiky, tak on nebyl schopen svůj majetek získat zpět. Wasp mu řekne, že ty věci jako lezení po provaze, který na ničem nevisí jsou jen triky. Velvyslanec řekne, že to asi ano, ale žije u nich muž jménem Ghazandi, který dokáže pomocí své hudby zhypnotizovat kobry. Prý to umí i s lidmi, jenže se to bojí zkusit, jelikož pokud by nějakou tóninu nezvládl zahrát správně, tak se to obrátilo proti němu a on by přišel o svou moc. Ant-Man řekne, že to je zajímavý příběh. Pak se rozloučí a Ant-Man s Wasp musí vyrazit. Ant-Man zavolá Korra, svého oblíbeného létajícího mravence. Ant-Man a Wasp letí domů, když v tom si všimnou, že do města dorazil jistý trumpetista jménem Trago a že na něj chodí hodně lidí. Wasp řekne Ant-Manovi, že by tam mohli zajít. Ant-Man odpoví, že by také nemuseli. Wasp mu řekne, že by mohl na chvíli zkusit být také člověkem a někam si vyrazit. Ant-Man to vzdá a souhlasí. Oba se letí domů převléct a dorazí na místo chvíli před začátkem. Janet je s trumpetistou spokojená. Hank řekne, že jazz neposlouchá, takže to nemůže posoudit. Když Trago vyhlásí pauzu, tak Hank řekne, že je konečně konec a chce odejít. Janet ho stáhne zpět na židli a řekne, že je toho čeká ještě víc. Najednou uslyší zvláštní hluk, který přichází ode dveří vedle jeviště. Hank a Janet se tam jdou podívat a Trago tam zrovna někoho srazí na zem a proběhne dveřmi do haly za místností a dveře za sebou zamkne. Hank se zeptá toho muže na zemi, co se stalo. Ten řekne, že mu ten Trago ukradl kufr a utekl pryč. Potom se muž zvedne a běží zavolat policii. Hank se podívá na Janet. Zeptá se jí, jestli s sebou náhodou nemá oblek. Janet odpoví, že se bez něj necítí oblečená a shodí svoje šaty, pod kterými má svůj Wasp oblek. Hank udělá totéž a oba se zmenší. Ant-Man proběhne pode dveřmi a Wasp proletí klíčovou dírkou. trago utíká pryč. Wasp ho dostihne a bodne ho do kotníku. Trago se lekne upadne na zem. V tom tam doběhne ten muž a zeptá se Traga, co ho vedlo k té krádeži. Trago se mu omluví a řekne, že viděl otevřený sejf a že si skoro nic nevydělá jako trumpetista, tak ty peníze vzal. Muž mu řekne, že policii ještě nezavolal a že ho nebude žalovat, jelikož se znají. Místo toho mu koupí první letenku ze země a on odcestuje. Trago souhlasí a poděkuje. Jeho bývalý šéf zavolá na letiště a zjistí, že první letadlo dnes odlétá do Nového Dillí v Indii. Trago ještě poděkuje a odcestuje. Ant-Man s wasp, kteří stáli celou dobu poblíž si řeknou, že to by bylo a že půjdou domů. Wasp trochu lituje toho, že ho už neuslyší hrát.
Jenže Janet netuší, že budoucnost každého z nás není tak jistá, jak může být a že náhoda je ve světě běžnou událostí.
O dva měsíce později
Trago se probere ve staré chatce. Vedle něj sedí muž, který se představí jako Ghazandi. Ten mu řekne, že ho našel polomrtvého na ulici. Trago se přizná, že si zde nedokázal najít práci a málem umřel hlady. Ghazandi mu ukáže co umí. Trago řekne, že taky hraje na trumpetu a že by si přál, aby ho Ghazandi vzal jako svého učedníka. Ghazandi souhlasí a naučí ho, jak hudbou ovládat hady. Trago s zeptá, jestli to jde i u lidí. Ghazandi řekne, že je to hrozně nebezpečné, ale když je jeho učeň, tak on ho to naučí.
O několik měsíců později
Ant-Man a Wasp letí kolem jazz klubu a Ant-Man se zeptá Wasp, jestli si vzpomíná na Traga. Wasp řekne, že na toho lze dost těžko zapomenout, jelikož to byl jeden z mála dní, kdy se jí podařilo vytáhnout Hanka ven z jeho laboratoře. Ant-Man si říká, jestli je Trago ještě v Indii.
Trago tam již není, jelikož je právě na letišti v Americe. Vystoupí z letadla a hned zhypnotizuje pár lidí kolem, aby mu dali svoje peníze.
Už druhý den má Trago show v centru města. Ovládne tma všechny svou hudbou a vezme jim jejich cennosti. nejlepší na tom je, že ti lidé si pak nikdy nic nepamatují. Trago si řekne, že se potřebuje dostat do rádia, kde takhle ovládne celý stát a bude miliardářem.
O několik dní později
Hank a Janet na něčem pracují v laboratoři a mají při tom puštěné rádio. Najednou tam ohlásí, že další na řadě je píseň Traga. Janet je velmi překvapená. Najednou začne Tratová píseň a oba pocítí pronikavou bolest hlavy a nevolnost. Hank se snaží dostat k rádiu, aby ho vypnul, ale nedokáže to. Ta hudba mu v tom brání. Zařve na Janet, aby se hned zmenšila a sám zavolá svého přítele Korra. Janet a Hank se oba zmenší a neudrží se na nohou. Upadnou na zem. V tom dovnitř vletí Korr ještě s několika mravenci. Ti popadnou Hanka a Janet. Potom je odtáhnou do mraveniště, kde jsou v bezpečí. Po písni nařídí Trago přes rádio všem lidem, aby šli do bank, které mají nejblíže a vzali všechny peníze, co tam najdou. Trago si pak vzpomene na Wasp a Ant-Mana a zhypnotizuje jednoho z hadů. Toho pak pošle, aby je našel a zabil.
Hank a Janet se proberou v mraveništi a je jim velmi špatně. Najednou dovnitř vtrhne had. Hank a Janet jsou bezmocní. Mravenci jim běží na pomoc, ale nemohou to stihnout. Korr zaútočí jako první na hada, aby ochránil svoje přátele a had ho zabije. Hank řekne Janet, aby použila zmenšovací plyn. Jan vezme tu nádržku s plynem a hodí jí hadovi do tlamy. Ten jí rozkousne a hne se zmenší. Mravenci se na něj vrhnou a pomstí se za svého druha. Hankovi je Korra velmi líto. Jan se ho zeptá, co bude teď. Hank jí připomene, co se kdysi dozvěděli. Všechno o muži z Indie, který uměl ovládat lidi a o tom, jaký to mělo háček. Musí donutit Traga, aby zahrál svou písně špatně. Ant-Man přednastaví svou helmu, aby blokovala zvuky Tragovi písně. Pak řekne Wasp, aby se držela poblíž a také jí nic nehrozí. Ant-Man a wasp prohledají město plné rabujících lidí. Traga najdou na jeho starém působišti, jak hraje svou píseň na živo. Trago si Ant-Mana všimne a chce ho zamáčknout. Ant-Man se skryje v klavíru. Trago tedy hraje dál. Ant-Man vyleze a odrazí se od bubnu. Skočí do trubky patřící Tragovi. Tu částečně ucpe svým vlastním tělem. V tu chvíli zaútočí Wasp a několik mravenců na Traga a ten se tak lekne, že foukne špatně do trubky a ještě díky Ant-Manovi vyjde úplně jiný zvuk. Trago ztratí své nadání i paměť.
Druhý den sedí Hank a Jan na Tragově představení. Trago už nic neví a hraje jen pro radost. Hank se zvedne a odejde. Janet vyběhne za ním a zeptá se ho, co se stalo, jelikož jí připadalo, že Hank začíná mít jazz rád. Hank řekne, že to je pravda, ale že nemůže přestat myslet na Korra. Byl to sice jen mravenec, ale byl to jeho přítel. Janet řekne, že dobření, jak mu je a jde s ním domů.

2.příběh

Nikdo jim nemohl z tváře smazat úsměv. To proto, že to byli mírumilovní bozi. Jenže v nich dřímala síla, které nikdo nemohl čelit.
V jedné asijské vesnici všichni tvrdě dřou na rýžovém poli a každý den se modlí k bohům, aby se dočkali dlouhého života. Nežijí ovšem nijak příjemný život a to hlavně díky tyranovi jménem Chao-Tung, který jim velí. Generál přijde za lidmi a jednoho z nich shodí do hlíny. pak jim řekne, že tam všichni z nich patří. Všimne si sošek bohů, ke kterým se všichni modlí. Řekne jim, že to je zbytečnost po jejich předcích a že on je jejich novým bohem. Nakonec jim řekne, že musí pracovat víc, jelikož úrody není stále dost.
Lidé se stále modlí za větší úrodu a také za to, aby generál byl spokojen. Chao-Tung se jim jen směje.
Další den přijde zas a řekne jim, že stále to nestačí a že musí pracovat ještě víc. Pak si opět všimne těch sošek a řekne, že kdyby využili čas místo na modlení na práci, tak by bylo úrody dost. Chce jim sošky vzít. Oni ho žádají,a by jim je ještě týden nechal. Do té doby bohové odpoví jejich modlitbám. Generál souhlasí s tím, že bude ještě více úrody. Po týdnu přijde a podívá se na plodiny a ty rostou před očima. Generál tomu nemůže uvěřit. Rostliny ho obtočí a udusí.
Vesničané děkují bohům, že splnili generálovo přání při čemž, ještě vesnici generála nadobro zbavili.

3.příběh

Byl je to jeden z největších dobyvatelů v celém vesmíru a jeho terčem se stala planeta Země. Jenže ho čekalo překvapení.
Když Ba-Korr vládce planety Klang promluví, tak se strachy třesou celé galaxie.
Ba-Korr nařídí vojenskou ukázku sil Klangu. Nejprve létají letouny. Každý z nich má zbraně na dobytí celé planety. Pak nastoupí tanky. Silné tak, že ani hora pro ně není překážkou. Nakonec nastoupí vojáci se zbraněmi, které mají všechny sílu pozemské atomové bomby. Po přehlídce Ba-Korr rád vyhledává nové planety, které by si podrobil. Nalezne planetu Zemi, která je podle záznamů bohatá na všemožné suroviny. Ba-Korr si nechá zavolat nejmocnějšího válečníka říše, Sagara! Sagar se ho zeptá, proč byl zavolán. Ba-Gorr mu řekne, že poletí na Zemi a podá zprávu o místních vojskách a celkové obraně té planety. Ba-Korr řekne, že podle senzorů by Země měla být snadným cílem, ale nechce nic ponechat náhodě. Pokud se Sagar do 48 hodin nevrátí, tak bude invaze odvolána. Sagar řekne, že on se vrátí vždycky, jelikož je neporazitelný.
Sagar přistane na Zemi a jde na průzkum. Po chvíli zjistí, že lidé jsou malí a slabí tvorové a jejich nejtěžší technika je tak těžká, že i on jí bez problémů uzvedne. Po chvíli dojde k závěru, že podrobit si tuhle planetu bude ten nejjednodušší úkol, jaký je kdy čekal.
Ba-Korr čeká stále na návrat Sagara, ale nedočká se. Je to již více než 48 hodin. Ba-Korr odvolá invazi a nařídí armádě, aby se stáhla. Lidé jsou asi dost nebezpeční.
V tu samou chvíli stojí Sagar na místě, kde přistál. Říká si, že dobýt Zemi by vůbec nebyl problém, kdyby neudělal tak osudovou chybu. Sagar totiž se svou lodí přistál přímo na tekutém písku a celá loď se propadla. Sagar se nemůže dostat domů, a tak se sám také ponoří do písečné smrti.

Postavy-

1.příběh:

Hrdinové: Ant-Man, Wasp

Protivníci: Trago

Ostatní: velvyslanec z Indie, Ramond Theis, Ghazandi, šéf Traga

2.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Chao-Tung, vesničané

3.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Ba-Korr, Sagar, vojáci z planety Klang

Příště-

Konec legrace. Ant-Man a Wasp se potkají s protivníkem, kterého rozhodně není dobré podceňovat. Přichází Porcupine !

Strange Tales 110

25. listopadu 2009 v 1:16 | Marvelman |  Strange Tales - příběhy

Název- Human Torch vs. Wizard a Paste Pot Pete (1.příběh)
My prozkoumáváme hvězdy (2.příběh)
Dr.Strange, mistr černé magie (3.příběh)

Datum vydání- červenec 1963

Příběh-

1.příběh

Torch zase trénuje na svém oblíbeném místě, které mu vytvořil Reed. Létá skrz a přes překážky, hází ohnivé koule na terč a další věci. Po několika hodinách si řekne, že to už muselo stačit a zhasí svůj plamen. Vzpomene si, že má ještě domácí úkoly, které musí udělat. Při psaní úkolu si Johnny vzpomene na několik svých nedávných nepřátel. Myslí hlavně na Wizarda, který mu dělal velké potíže a Johnny musel tenkrát využít pomoc své sestry k poražení Wizarda. Stejně tak vzpomíná na Paste Pot Petea, kterého vlastně nikdy neporazil, jelikož Pete mu unikl.
Mezitím Paste Pot Pete sedí ve svém novém domě a přemýšlí, jak se pomstít Torchovi. Pak dostane nápad využije pomoci Wizarda, který Torche chce také dostat. Společně totiž nemohou prohrát. Pete si zjistí, ve kterém vězení je Wizard držen a několik dní věznici špehuje, aby zjistil, jak to tam funguje.
Když je Paste Pot Pete připraven, tak si počíhá na auto, které dováží do vězení potraviny a další věci. Tohle auto přepadne a pomocí své lepkavé hmoty se zbaví řidiče. S tímhle autem ho pustí až do věznice. Tam ho ale poznají a Pete je všechny přilepí ke zdi. Vtrhne do prostoru, kde jsou cely a zavolá na Wizarda, jelikož neví, kde je. Wizard se ozve a Pete ho hned najde. Pete střelí svou hmotu na dveře od cely a na své zbrani stiskne opačný chod, takže ta zbraň tu hmotu vtahuje do sebe a vytrhne dveře cely z pantů.Wizard poděkuje za záchranu. Oba společně vyběhnou ven zase k autu se surovinami, ale zjistí, že stráže věznice už zavřeli bránu. Wizard řekne, že o tohle se postará osobně a z kapsy vytáhne bombu, kterou si dokázal vytvořit ze všech možných věcí, které byly ve věznici k dispozici. Sám totiž plánoval útěk. Bomba prorazí bránu a oba zločinci uniknou. Dohodnou se, že kompletně zničí Human Torche. Wizard řekne, že má plán a že bude rád, když v něm Paste Pot Pete sehraje svou roli. Pete mu řekne, že jsou parťáci a né, že on je poskokem Wizarda.
Druhý den vyjde v novinách článek, že Torch je podezříván ze špionáže. Kapitán policie přijde osobně za Johnnym a řekne mu, že díky jeho hrdinským činům, nikoho ani nenapadlo, že by tenhle článek mohl být pravdivý. Pak se ale Johnnyho zeptá, proč nechal noviny, aby tohle otiskly. Johnny řekne, že si myslí, že za tím stojí Wizard a Paste pot Pete a že chce, aby udělali chybu. Pak je totiž zase jednou dostane. Když je kapitán pryč, tak zavolá Reed a řekne, že četl noviny. Pak se na rozkaz Sue zeptá, jestli nechce Johnny pomoct. Johnny pochopí, že to přihází od jeho sestry a pomoc odmítne.
Dni plynou a Johnny stále čeká, až Wizard a Paste Pot Pete udělají další věc. Ve škole už slyší, jak si o něm lidé šuškají nepěkné věci. Má toho dost, když v tom si všimne, že dnes se ve škole hraje divadelní hra s názvem Dvojí tvář. To mu vnukne nápad.
Wizard a Pete se v novinách dočtou, že další den do města přijede jeden z nejbohatších mužů USA. Chvíli si o něm čtou a dočtou se mimo jiné, že jeho zálibou jsou večerní procházky. Dohodnu se, že ho přepadnou a že Wizard se postará o to, aby vypadal jako Torch. Wizard si vezme svůj speciální oblek a zapálí se jako Torch. Večer přepadne toho muže a Pete stojí v pozadí. Movitý starý pán chvíli prosí o život a pak začne hořet. Ukáže se, že to byl Human Torch v přestrojení. Jenže Wizard byl i na tohle připraven. Podaří se mu i s Petem uniknout do Wizardova starého domu. Torch tam vletí za nimi. Wizard nařídí Peteovi, aby zaktivoval past. Pete řekne, že to už udělal a že nechce, aby mu někdo rozkazoval. Pod Torchem se otevřou padací dveře a ze stropu se spustí silný proud stlačeného vzduchu, který strhne Torche do té díry pod ním. Torch se propadne do místnosti plné zrcadel. Wizard na Torche zavolá, že ty zrcadla jsou tvrzená a ohni vzdorná. Torch vidí Wizarda a Petea v každém zrcadle a neví, kde jsou ti skuteční. Wizard řekne Torchovi, aby se podíval na zem. Torch si až teď všimne, že stojí v hmotě Paste Pot Petea. Wizard mu řekne, že z té místnosti začne odsávat veškerý vzduch. Torch ohnivou koulí zničí kameru, která ho sleduje. Pak silným ohněm zničí lepkavou hmotu u svých nohou. Nakonec stále zvyšuje a zvyšuje vlastní teplotu, až hoří skoro bílými plameny. Těmi pak propálí jedno ze zrcadel a dostane se ven. Uvnitř ještě vtvoří z ohně svou kopii. Wizard a Pete nahlédnou dovnitř a vidí Torche jak mizí. Nechápou co to má být. Najednou se Torch objeví za nimi a udělá kolem nich ohnivý kruh. Nakonec zavolá policii a ti si oba zločince odvedou. Wizard i Pete řvou na Torche, že se ještě uvidí a příště to dopadne jinak. Ostatní lidé a kolemjdoucí si říkají jaké má Torch štěstí, že má tyhle schopnosti. Když si Johnny představí tu haldu domácích úkolů, která ho doma čeká a napadne ho, že o tohle štěstí vážně nestojí.

2.příběh

Vědec Edward Ramsay věří tomu, že poblíž naší planety existují ještě další dvě, které jsou obydleny životem. Na jedno jsou lidé méně vyvinutí a na druhém zase mnohem více. Jeho cílem je najít ty vyvinutějších a dostat z nich důležité informace. S týmem lidí se tedy vydá do vesmíru a po chvíli narazí na jednu z planet. Tam nikoho nemůže najít a chce zase odletět. V tom z lesa vyběhne několik neandrtálců. Ramsay si řekne, že je tu špatně a rychle odletí pryč. Jeden z neandrtálců to sleduje a řekne, že je škoda že už odlétají. Ten druhý mu řekne, že když neuměli ani komunikovat myšlenkami, tak je čeká ještě hodně dlouhá cesta.

3.příběh

Muž, kterého trápí noční můry přijde za Dr.Strangem prosit o pomoc. Strange souhlasí, že mu pomůže. Dr.Strange začne meditovat a jeho duševní já doputuje do chrámu v Asii za svým mistrem. Mistr mu řekne, aby se spoléhal na svůj amulet, když se objeví potíže. Večer se Strange vydá za mužem, kterému slíbil pomoc. Když muž usne, tak spirituální forma Dr.Strange vstoupí do jeho snů. Tam se Strange setká s mužem v okovech, který si říká Crang. Pak se objeví ještě něco, mnohem větší hrozba a tou je Nightmare, prastarý Strangeův protivník. Mezitím se muž vzbudí a uvědomí si, že ty sny jsou způsobeny těmi oběťmi, které on zabil. Vytáhne pistoli a chce zastřelit nehybné tělo Dr.Strange. Ten se chce vrátit do svého těla,ale Nightmare mu v tom brání. Strange použije svůj amulet a zavolá svého mistra. Ten použije hypnotické kouzlo a uspí toho muže. Strange se pak utká s Nightmare ve snové říši a zvítězí. Vrátí se do svého těla a muže předá policii. Zabiják se ke svým činům přizná.

Postavy-

1.příběh:

Human Torch/Johnny Storm

Protivníci: Wizard, Paste Pot Pete

Ostatní: Mr. Fantastic, spolužáci, kapitán policie, lidé

2.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Edward Ramsay, lidé, neandrtálci

3.příběh:

Dr.Strange

Protivníci: Nightmare, zabiják

Ostatní: nikdo

Příště-

Human Torch se setkává s jednou ze svých nočních můr a tou je protivník z azbestu. Tedy jmenovitě Asbestos Man!

Dr. Strange se setkává s protivníkem minimálně na stejné úrovni v magii jako je on sám. Přichází Baron Mordo!

Tales to Astonish 46

24. listopadu 2009 v 12:01 | Marvelman |  Tales to Astonish - příběhy

Název- Když Kyklop kráčí po Zemi (1.příběh)
Tajemství močálu (2.příběh)
Nejnebezpečnější zbraň (3.příběh)

Datum vydání- srpen 1963

Příběh-

1.příběh

Ant-Man a Wasp jsou na klasické obhlídce města. Oba zjistí, že je všude klid a vrátí se do laboratoře. Pym pracuje trochu na svém katapultu. Když se vrátí do laboratoře, tak tam stojí naštvaná Janet. Hank se zeptá, oč jde. Janet mu řekne, že tu na něj čeká a on někde pobíhá a ani se ještě nezvětšil. Hank se zvětší a řekne jí, že její problém je to, jak se pořád nudí. Janet řekne, že je pravda, že se nudí, protože už to jsou dva týdny od poslední akce. Díky nim je kriminální činnost tak nepopulární, že nejsou žádní kriminálníci. Hank jí řekne, že toho by se nebál. Pak ho něco napadne. Hank řekne Janet, že by toho mohli využít a dát si malou dovolenou. Janet s nadšením řekne, že to je super nápad. Hank se jí zeptá, kam by chtěla jet. Janet řekne, že se vždycky chtěla podívat do Řecka. Hank odpoví, že to není problém a jde zamluvit letenky. Janet zase vyrazí spakovat věci.
Další den jsou Hank s Janet na místě. Janet je z Řecka nadšená, ale Hank má z místních lidí zvláštní pocit. Jako by se něčeho báli. Janet řekne, že by si měli najmout loď y prohlédnout si okolní ostrovy. Jdou tedy do přístavu a Hank hned poukáže na fakt, že všechny lodě jsou v přístavu zakotveny a žádná není na cestách. Janet se zeptá několika kapitánů a každý jí odmítne, hned jak promluví o ostrovech. Janet to nechápe a tak jí všichni řeknou, aby si promluvila s nedaleko stojícím kapitánem Andropulem, který to viděl. Když se Janet zeptá, co jako viděl, tak jí muž odpoví, že se jedná o obří monstrum. Monstrum je prý tak velké, že přes něj není vidět na měsíc. Janet jim poděkuje a řekne si, že to je naprostá hloupost. Hank zajde za tím kapitánem a zeptá se ho na to monstrum. Kapitán řekne, že viděl je jeho siluetu a byla obří, stejně jako vlny, které posílala na jeho loď. Jan a Hank ještě zajdou do místní navigační stanice. Navigátor jim řekne, že o té příšeře také slyšel a že se kvůli ní ztratila jedna loď. Hank se otočí k Janet a řekne, že je škoda, že mají zrovna dovolenou. Janet mu řekne, aby neprovokoval a že se hned na to vrhnou. Navigátor jim řekne, že poslední slovo, které z té ztracené lodě slyšel bylo Kyklop! Pak už bylo jen ticho. Hank se zeptá, kde by si zde mohli najmout loď. Navigátor jim řekne, že si mohou najmout tu jeho, ale budou s ní muset plout sami, jelikož dost těžko najdou někoho, kdo by tam plul dobrovolně. Hank tedy souhlasí a po půl hodině jsou již s Janet na moři. Hank se zeptá Jan, jestli má strach. Janet se zasměje a řekne, že jediná věc, ze které má strach je to, že to bude jen planý poplach. Hank začne vyprávět Janet o Kyklopovi, jak se o něm píše ve starověkých spisech. Jan řekne, že se raději půjde převléct, než jí z toho začne i zkoušet. Hank počká, než se Janet převlékne a pak sejde dolů do podpalubí a také na sebe hodí svůj Ant-Man oblek. Pak vyjde na palubu, kde ho již čeká několik létajících mravenců. Janet se ho zeptá, jestli je vůbec možné, aby bytost jako Kyklop vůbec existovala. Hank řekne, že se už staly divnější věci a existovali divnější tvorové, třeba jako Ant-Man a Wasp. Wasp řekne, aby jí nenazýval pouhým tvorem. Najednou se objeví obří stín. Ant-Man a Wasp se bleskově otočí a spatří obřího Kyklopa, jak kráčí k jejich lodi. Ant-Man zařve na Wasp, aby se rychle zmenšila. Wasp to udělá a Kyklop zvedne jejich loď do výšky. Naštěstí jsou tak malí, že on je vůbec neregistruje. Ant-Man naskočí na jednoho létajícího mravence a letí na něm pryč z lodi. Wasp letí hne za ním. Ant-Man se jí zeptá, jestli je již spokojená, že to nebyl planý poplach. Wasp mu řekne, že holt někdy moc mluví no. Kyklop si loď odnese na nedaleký ostrov, kde na skalách svítí několik světel. Wasp se zeptá Ant-mana , jestli to jsou další Kyklopové. Ant-Man řekne, že to lze jen dost těžko odhadnout. Kyklop loď odnese do jezera uprostřed ostrova, kde už několik lodí má. Kyklop položí novou loď k ostatním, a pak kráčí směrem ke skalám se světly. Ant-Man a Wasp ho sledují a hne dis všimnou toho, že Kyklop chodí nějak divně. Ukáže se, že světla jsou světla vesmírných lodí. Několik vetřelců tam drží všechny námořníky z těch lodí a snaží se jim číst myšlenky pomocí nějakého stroje. Ant-Man řekne, že musí zasáhnout. Ant-Man a Wasp slétnou na zem přímo pod nohy jedno z těch vetřelců. Když chce udělat krok a zvedne nohu, tam mu Wasp střelí svoje bodnutí do chodidla a Ant-man využije své normální síly k tomu, aby mu druhou nohu podrazil. Vetřelec padne na zem. Vetřelci nechápou, co se stalo. Wasp a Ant-man najednou upadnou na zem v hrozných bolestech. Ant-man pochopí, že jejich antény zachycují vlnění toho stroje. Ant-Man si může sundat helmu a bude v bezpečí, jenže Wasp si antény sundat nemůže. Ant-Man tedy rychle přeladí na frekvenci toho vlnění a totéž poradí Wasp. Nejen, že je to přestane bolet, ale ještě díky tomu vetřelcům rozumí.
wasp nechce na nic čekat. Ant-Man jí řekne, že ten Kyklop je jen robot, kterého zde ti vetřelci mají na zastrašování. Wasp řekne, že ona zachrání ty zajatce a letí k nim. Ant-Man na ni volá, ale ona už neslyší. Ant-man se nechá jedním ze svých mravenců vynést až k ústům toho Kyklopa. Pak skočí dovnitř.
Wasp vyhledá to, co potřebovala. Vosí hnízdo. Nařídí vosám, aby jí následovali. Společně napadnou několik těch vetřelců, co střeží ty námořníky. Wasp se zvětší a řekne jim všem, aby utíkali pryč. Kyklop se najednou sehne a všechny je chytne do ruky.
Ant-Man se dostane do ovládací mozkovny toho robota a najde to, co hledal. Ovládací terminál. Ant-Man ho odpojí a připojí si ho do helmy. Ten Kyklopovi velí on. Nařídí mu, aby pustil Wasp a ostatní.
Vetřelci se chopí zbraní a najednou si všimnou, že Kyklop pochoduje na ně. Vetřelci naskáčou do lodí a odletí do vesmíru. Wasp vyletí k oku Kyklopa ve kterém vidí Ant-Mana, jak to celé řídí. Ant-Man vrátí díky Kyklopovi všechny lodě do moře a Kyklopa samotného pak pohřbí do mořských hlubin. Ant-man řekne Janet že se již nemusí bát. Jan mu odpoví, že ona se bále o ty námořníky a né o sebe.
Když Hank a Jan dorazí domů, tak Janet řekne, že příště by si tu dovolenou mohli odpustit, protože si na ní stejně člověk moc neodpočine.

2.příběh

Jedna zapadlá vesnička je situována přímo vedle zvláštního močálu, o kterém se od pradávna vyprávějí děsivé historky. Díky nim tam ani místní nikdy nechodí.
Jednou se do vesnice přistěhuje jedna né zrovna moc pohledná dáma. Přestěhovala se sem z města, jelikož už nemohla vystát, jak se jí všichni smáli a jak jí provokovali. Když se Sue Walters dozvěděla o močále a o tom, jak ho lidé pomlouvají, tak jí přišlo, že ten močál je jako ona. Šla se tedy podívat hlouběji do toho podivného močálového lesa. Celou dobu si s lesem jakoby povídala, jelikož měla pocit, že jsou na tom podobně. Pak ale lesu řekla, že on má tu výhodu, že nepotřebuje být milován, nebo se vdát, kdežto ona by chtěla. Sue se tak zapomene, že po chvíli neví, kde je. V tom za sebou uslyší kroky. Sue zachvátí panika a dá se na útěk. Kroky jsou ale stále blíž a blíž. Najednou z lesa vyběhne velmi pohledný muž a zeptá se jí, jestli je v pořádku. Sue řekne, že ano. Muž jí nabídne, že jí odvede ven z močálu a ona souhlasí. Celou cestu si povídají a když se dostanou do vesnice, tak jí ten muž řekne, že je úžasná a že by se s ní rád vídal častěji. Sue tomu nemůže uvěřit a samozřejmě souhlasí. Netrvá to dlouho a je svatba. Ona jsou šťastni. Sue že si bere muže svých snů a John, že si bere nejúžasnější ženu, jakou zná. Oba vidí toho druhého jako zázrak, a přitom jsou oba ve skutečnosti velmi nepohlední. Jenže taková je moc močálu. Očaruje lidi, aby viděli v druhých krásu vnitřní a né tu povrchní.

3.příběh

Píše se rok 2050 a světu vládne mír. Moderní generace neví,c o je to válka, nebo vražda. V největším muzeu právě vystavují poslední existující zbraň na světě. Je to tudíž ta nejnebezpečnější zbraň. Mezi všemi stojí i muž jménem Kowl Korgan. Kowl je jiný než ostatní. Vždycky měl sen, že jednoho dne bude vládnout světu. Vše, co k tomu potřebuje, je ta zbraň. Kowl nechápe, jak mohou být všichni tak hloupí, že ji zde jen tak nechají.
V noci vnikne Kowl do muzea a zbraň ukradne. Ještě ten den si vyžádá audienci u prezidenta. Ta je odsouhlasena. prezident neví, jak s ním jednat, jelikož ještě nikdy nejednal s kriminálníkem. Kowl mu řekne, že chce jeho místo a to hned. Kowl míří tou zbraní na prezidenta. Ten se zasměje a řekne, že tohle ho vážně nevyděsí. Kowl řekne, že z něj si nikdo legraci dělat nebude. Chce vystřelit. Prezident ho varuje a žádá, aby to nedělal. Kowl stejně zmáčkne spoušť. Objeví se světlo a Kowl se rozpadne na prach. Prezident řekne, že se ho snažil varovat. Jistě že to byla nejnebezpečnější zbraň na světě. Jenže byla nebezpečná jen pro toho, kdo ji použije.

Postavy-

1.příběh:

Hrdinové: Ant-Man, Wasp

Protivníci: vetřelci a Kyklop

Ostatní: kapitán Andropulos a další kapitáni, námořníci

2.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Sue Walters, John

3.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Kowl Korgan, prezident

Příště-

Ant-Man a Wasp čeká souboj s mužem jménem Trago, který je vlastníkem magické trumpety. Co trumpeta dokáže? Na to si počkejte do příště.

Strange Tales 109

23. listopadu 2009 v 2:51 | Marvelman |  Strange Tales - příběhy
Název- Čaroděj a Pandořina skříňka (1.příběh)
Na Zemi vstup zakázán (2.příběh)
Hra s časem (3.příběh)

Datum vydání- červen 1963

Příběh-

1.příběh

Johnny přiletí do Baxterovy budovy dříve než obvykle a Ben se strachuje, proč je doma tak brzo. Johnny řekne, že učitelé mají nějakou poradu, a tak dali studentům volno. Ben řekne, že to je hrozné. Johnny zase řekne, že by mu nejraději hodil ohnivou kouli přesně mezi uši, ale to by je musel najít. Oba se začnou provokovat a Sue je srovná. Johnny řekne, že musí najít nějakou akci, jelikož už týden neměl co dělat. Zapálí se a letí pryč. Ben ho sleduje a řekne, že toho kluka má rád jako vlastního bratra a zmlátí prvního člověka, který mu to řekne. Torch chvíli letí městem a narazí na hořící budovu. Torch vlétne dovnitř a vsaje veškerý oheň do svého těla. Hasiči mu děkují, stejně jako lidé, kteří byli v tom domě uvězněni. Torch letí dál a za městem narazí na vlak, který jede po kolejích, ale o kus dál jsou koleje zatopeny vodou. Torch použije svůj oheň, aby vypařil tu vodu, co blokuje koleje. Nakonec letí kolem sídla jednoho poustevníka, kterému všichni přezdívají čaroděj. Ten zrovna odhání nějaké děti ze svého pozemku za pomocí loveckých psů. Human Torch udělá kolem čaroděje a jeho psů ohnivý kruh. Čaroděj mu řekne, že toho bude litovat. Torch mu řekne, aby dal svoje psy někam, kde nebudou ohrožovat kolemjdoucí. Čaroděj řekne, že tady nikoho nechce. Torch mu udělá ohnivou zeď kolem domu a řekne, že teď sem už nikdo určitě nepřijde. Čaroděj mu začne nadávat a řekne, že takhle se ani on ovšem nedostane ven. Torch mu řekne, že tak to holt je. Musí si vybrat buď on a i ostatní, nebo nikdo. Čaroděj tedy souhlasí. Torch se ho zeptá, jestli ví, jak mu lidé kvůli tomu jeho chování přezdívají. Čaroděj řekne, že ví a že ta přezdívka se na něj hodí, jelikož vždy obdivoval černou magii a má doma sbírku magických a okultních knih. Čaroděj pak dodá, že i Torch brzy pocítí jeho temné síly. Johnny se zasměje a řekne, že magie vyšla z módy spolu s parukami a plnovousy už dávno. Pak odletí a zhasí svoje ruce, aby mohl vzít ty děti s sebou. Děti mu poděkují a Johnny jim vysvětlí, že i když čaroděj žádnou magii neumí, tak mu stejně mají dát pokoj a hrát si jinde.
Mezitím čaroděj si řekne, že zatím se mu všichni smějí, ale on jim ještě ukáže. Je totiž velice blízko největšímu magickému objevu a tím je Pandořina skříňka! Antičtí historikové tvrdí, že bohové varovali Pandoru, aby skříňku neotvírala a její zvědavost jí zradila. Pandora jí otevřela a na svět tak vypustila neskutečné zlo. Co ovšem historikové již nezmiňují je, že Circe, největší čarodějka své doby, všechno to zlo nahnala zpět do té skříňky a uzamkla ji prastarým kouzlem. On má Pandořinu skříňku a po letech dešifrování si je jist, že má také správnou kouzelnou formuli, jak jí otevřít. S tím co je uvnitř, mu bude patřit vše, po čem touží a nikdo si z něj nebude dělat legraci, dokonce ani Human Torch.
Druhý den přijde čaroděj do banky a místní ochranka se ho zeptá, co tu chce poustevník jako on. Čaroděj řekne, že si přišel pro všechny peníze, co tady jsou. Oba členové ochranky se začnou smát a napadne je, že ten muž z té samoty už zešílel. Čaroděj otevře skříňku a řekne jim, že skříňka obsahuje mnoho zla, například nenávist. V tom ze skříňky vyletí zelený netvor a všichni v bance se začnou hádat a napadat. Čaroděj mezitím naloží do tašky tolik peněz, kolik unese a odejde ven. Tam nařídí nenávisti, aby se vrátila do skříňky. Pak vyšle zapomnětlivost, aby se postarala o to, že si nikdo v bance nebude pamatovat, co se stalo. O pár hodin později je na místě policie a taky Human Torch. Nikdo ze svědků neví, co se vlastně seběhlo. Johnny to nedokáže pochopit. Čaroděj ale nemá dost. Později použije ospalost ke krádeži šperků, paralýzu ke krádeži obrazů a mráz ke krádeži kožešin. Policisté si s tím nevědí rady. Johnny si řekne, že všechny zločiny se staly poblíž, takže ten zločinec asi taky žije někde tady. Policejní kapitán řekne, že nechápe, jak to někdo může takhle udělat, aby nikdo nic nevěděl. Ten zločinec je snad kouzelník. V tom to Torche napadne a řekne že to bude kouzelník a nebo čaroděj!. Letí rychle k domu čaroděje a vlétne dovnitř oknem. Přistihne tam čaroděje, jak si počítá kolik toho nakradl. Torch mu řekne, že z tohohle se již výmluvami nedostane. Čaroděj řekne, že žádné výmluvy nepotřebuje, když má Pandořinu skříňku. Johnny se zasměje a řekne, že tomu nehodlá uvěřit. Čaroděj si na pomoc zavolá další zlo a tentokrát nemoc. Torch zvýší teplotu svého ohně a nemoc zničí. Připomene čaroději, že mnoho virů a bakterií je náchylných na teplo. Čaroděj tentokrát pošle záplavu. Voda smete Torche k zemi a uhasí jeho plameny. Dorazí i policie. Na ty použije čaroděj hloupost a lenost. Johnny se nedokáže zapálit, jelikož je moc mokrý. Tak se tedy vzdá a zeptá se kolik zla j v té skříňce. Čaroděj odpoví, že stovky. Johnny se zeptá, jestli si tedy může vybrat, jak zemře. Čaroděj řekne, že klidně. Johnny mu poví, že by chtěl zemřít stejně jak žil a to v ohni. Čaroděj na něj vyšle zlo ohně. To usuší Torchovo mokré tělo a on ten plamen do sebe vstřebá a zapálí se. Čaroděj se naštve a chce na něj poslat všechny zla najednou. Jediné zlo, které ovšem kouká ze skříňky je strach. Torch vytrhne čaroději skříňku z ruky a uzavře jí. Policie zatkne čaroděje a ten pořád křičí, že má hrozný strach. Zdá se, že poslední zlo na něj nějak zapůsobilo. Johnny si řekne, že s ním si již nemusí dělat starosti, jelikož v tomhle stavu, by nikomu již neublížil.
v Baxterově budově dostane Johnny pochvalu od Fantastic Four za dobře odvedenou práci. Johnny poděkuje a řekne, že se to dobře pracuje, když ho oni nezpomalují. Sue mu řekne, že to s tím sebevědomím překáží. Reed jí řekne, aby Johnnyho nechala a byla ráda, že je stále stejný.

2.příběh

První lidská posádka je vyslána do vesmíru s novým nadsvětelným pohonem. Vědci jsou již přesvědčeni o tom, že ve vesmíru žádný jiný život není, a tak chtějí, aby zkusili astronauti najít další planety s příznivým podnebím. Astronauti vyrazí na cestu a k jejich velkému překvapení objeví planetu, kde je život. Oznámí to základně. Místní vědci se zděsí, že by astronauti mohli na Zemi zanést nové bakterie, proti kterým by lidé neměli protilátky a všichni by mohli umřít. Odpoví tedy astronautům, že se již nemohou vrátit na Zemi a musí navždy zůstat ve vesmíru. Astronauti chtějí vysvětlení. Vědci jim řeknou o bakteriích. Astronauti jim něco chtějí vysvětlit, ale vědci s nimi přeruší spojení, jelikož už jejich hlasy nemohou poslouchat. Ještě se jim omluví a řeknou, že kdyby se pokusili na Zemi přistát, tak budou sestřeleni. Astronauti vědí, že už se s nimi nemohou spojit a vysvětlit jim situaci. Místní bakterie totiž viry ničí, takže by Zemi naopak prospěli. Oni zde objevili skrytý ráj a na Zemi mohl být také, jenže teď to nepůjde.

3.příběh

Na zasedání kroužku vědců vběhne jeden jejich přítel a řekne, že jeden z nich, muž jménem Eric Kane postavil stroj času. Ostatní se zvednou ze židlí a řeknou, že toho hlupáka varovali, aby tohle nedělal. Jestli to použije a změní cokoliv v minulosti, tak nikdo neví, co se může stát. Běží tedy za ním domů. Když tam vběhnou, tak akorát vidí stroj času, jak mizí pryč. Mohou se jen modlit, aby Eric neudělal nějakou hloupost. Eric se objeví v prehistorické době. Všude pochodují dinosauři a neandrtálci. Od neandrtálců chce Eric získat důkaz toho, že jeho stroj času funguje. Vzal si s sebou pistoli pro všechny případy. Jenže neandrtálci ho napadnou hned, jak si ho všimnou. Eric utíká ke stroji času, ale jeden z neandrtálců ho dohání. Eric se tedy otočí a zastřelí ho. Pak se vrátí do vlastní doby. když vystoupí ze stroje času, tak se všichni zhrozí. jeden z vědců řekne, že Eric musel nějakou náhodou zastřelit zrovna svého prapředka, a tak zabránil svému rodu ve vývinu do dnešní podoby. Eric se totiž stal neandrtálcem.

Postavy-

1.příběh:

Human Torch/Johnny Storm

Protivníci: čaroděj a zla z Pandořiny skříňky

Ostatní: Mr. Fantastic, Invisible Girl, Thing, policisté, děti, hasiči, lidé

2.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: astronauti, vědci

3.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Eric Kane, vědci, neandrtálci


Wasp

22. listopadu 2009 v 2:19 | Marvelman |  Tales to Astonish - hrdinové

Wasp


Pravé jméno- Janet Van Dyne

Bývalé identity- Pixie, Doctor Spectrum

Národnost- americká

Váha- 49kg

Výška- 164cm

Barva vlasů- světle hnědá

Barva očí- modrá

Poprvé spatřena- Tales to Astonish 44

Schopnosti-
Wasp dokáže létat, a to dokonce rychlostí 64km/h. Dále se dokáže zmenšit, ale ve zmenšeném stavu vzroste její síla. Potom také vytváří bio-elektrické střely.

Životopis-

Janet jde se svým otcem Vernonem navštívit jistého vědce jménem Hank Pym. Jeho otec by od něj potřeboval pomoc. Janet je z Pyma hotová, jelikož čekala nějakého ošklivého dědu a on je to mladý hezký chlap. Pym ovšem není schopen jejímu otci pomoci. Další den čeká Janet šok, když svého otce nalezne mrtvého doma. Přijde za ní Ant-Man a řekne jí, aby vyhledala Pyma. Ona to udělá a Pym jí prozradí, že on je Ant-Man a může jí pomoci pomstít se za vraždu jejího otce. Janet souhlasí a získá podobné schopnosti jako Ant-Man. Jenže umí i létat. Je z ní Wasp. Spolu s Ant-Manem rozdrtí vraha jejího otce, což je monstrum z jiné planety. Stanou se parťáky.(Tales to Astonish 44)

Loki pošle zrádný signál o Hulkovi pro Thora. Ovšem netuší, že ho zachytila také Wasp, která se ho vydá hledat. Potom ho společně s Iron Manem a Ant-Manem najdou ale Hulk je přemůže a uteče. Nakonec se všichni utkají s Lokim a dokážou ho porazit. Pak se dohodnou, že stvoří tým superhrdinů. Wasp vymyslí název Avengers.(Avengers 1)

Avengers se dozví o příchodu jakéhosi Space Phantoma. Ten dokáže sám sebe přemisťovat do těl jiných bytostí. Udělá to s několika členy Avengers a tak jsou všichni zmateni. Wasp to chce vyřešit v klidu, ale stejně je zatažena do boje. Wasp se tedy vrhne na Thora. Nakonec se Phantom pokusí vlézt do Thorova těla ale zjistí, že to nejde a v tu chvíli ho Avengers porazí.(Avengers 2)

Avengers se chtějí omluvit Hulkovi. Ten se ale místo toho spojí s Namorem a utkají se s Avengers. Díky Namorově aroganci ale nakonec zvítězí Avengers a oba jejich protivníci utečou.(Avengers 3)

Avengers se vracejí domů a najdou postavu zamrzlou v kusu ledu. Wasp pozná, že to je Captain America. Avengers ho rozmrazí a vydají se zpět domů. Po cestě jsou ale zkameněni nějakým mimozemšťanem. Captain si toho všimne a zachrání je. Oni ho pak přijmou mezi sebe.(Avengers 4)

Avengers se dozvědí o obřích otřesech v jižní Americe a vydají se to prozkoumat. Zjistí, že to způsobuje podivný kámen, který zeleně září. Nejdříve podezřívají Hulka, ale pak zjistí, že to je práce lávových lidí. Kámen je nakonec zneškodněn díky Hulkově pomoci.(Avengers 5)

Tales to Astonish 45

21. listopadu 2009 v 1:08 | Marvelman |  Tales to Astonish - příběhy
Název- Hrozivé pasti Eggheada (1.příběh)
Bronsonův mozek (2.příběh)
Kráčí to jako muž (3.příběh)

Datum vydání- červenec 1963

Příběh-

1.příběh

Egghead byl poražen Ant-Manem, ale unikl dříve, než ho policie stihla zadržet. Pochopil, že udělal chybu, když předpokládal, že mravenci jsou otroky toho Ant-Mana. Egghead se od té doby skrývá, kde to jde a pořád mumlá o mravencích. Všude si o něm myslí, že je blázen. Pak Egghead zaslechne dva muže, jak se baví o tom, že zlodějna je velmi nebezpečná od doby, co tu je Ant-Man a je to ještě horší, když má teď Wasp. Toho se Egghead hned chytne a chce vědět všechno o té Wasp. Ti zlodějové mu nejdříve vůbec nevěří a myslí si, že je šílenec. On jim tedy začne vyprávět svůj příběh. Nakonec mu uvěří a slíbí pomoc. To Egghead potřeboval. Spolu s nimi se vrátí do své staré laboratoře a hned se dá do práce. Wasp je slabinou Ant-Mana. Proto jí musí chytit a použít jako návnadu. Egghead vyrobí nějaký stroj, a pak se dostane do rádiového vysílání, kde oznámí vosí výstavu v nedaleké Zoo. Pevně doufá, že Wasp se toho chytne. Tím to ale nekončí. Egghead dobře ví, na jaké frekvenci komunikuje Ant-Man se svými mravenci. Sestaví tedy přístroj, který poškodí jejich spojení. Eggheadovi pomocníci zatím vykradou obchod s diamanty.
Ant-Man dostane od mravenců zprávu o té loupeži až příliš pozdě. Hankovi hned dojde, že zde něco není v pořádku. Zavolá Janet a vysvětlí jí celou situaci.
Egghead potom v Zoo připraví několik pastí a nastraží tam také ty diamanty. Jeho plán je, že Wasp jistě přijde se na ty vosy podívat a náhodou si všimne těch diamantů. Dojde jí, že jsou to ty ukradené a pokusí se je získat zpět.
Druhý den jde Janet na tu výstavu. Vidí plno úlů plných vos. V jednom z nich ovšem něco září. Janet tam nakoukne a uvidí ty ukradené diamanty. Janet nikomu nic neřekne. Chce to dokázat sama, aby si o ní Hank myslel, že to je žena a né žádná holka. Zmenší se a počká, až všichni odejdou. Pak vlétne do toho úlu. Vezme diamanty a v tom jí tam někdo uzavře. Wasp nemůže ven. Pošle tedy signál o pomoc přímo Hankovi. Ant-Man jí hned vyrazí na pomoc. S sebou si vezme jehlu.
Ant-Man vystopuje signál Wasp až do jedné krabice v Zoo a vleze do ní. Uvnitř uhýbá Wasp před útoky gekona. Ant-Man vezme tu jehlu a bodne gekona do břicha. Gekon to rychle vzdá. Ant-Man a Wasp utečou ven. Tam čeká Egghead a vypustí na ně mravenečníka. Ten se hned pustí do Ant-Manových mravenců. Pak jde i na Ant-Mana. Ant-Man ho chytne za jazyk a hodí ho na Eggheada. Egghead a jeho lidi vytáhnou nějaké zvláštní zbraně. Wasp chytne tu jehlu a vyletí k Eggheadovi, kterého píchne jehlou do ruky a Egghead upustí zbraň. Wasp takhle dostane i Eggheadovi muže. Ant-Man vezme všechny mravence a Wasp. Společně takhle napadnou Eggheadovi muže. Ti se po chvíli vzdají. Jenže Egghead je pryč. Stihl totiž mezitím uprchnout.
Zločinci jsou předáni policii. Hank řekne, že to nakonec celkem dobře dopadlo. Pak se obrátí na Janet a řekne jí, aby už nikdy nehrála sólo, protože oni jsou tým. Janet si řekne, že ona ho má jen ráda a chtěla na něj udělat dojem. Pak jí napadne, jak může být někdo tak chytrý jako Hank tak slepý vůči okolí.
Mezitím Egghead je v nějaké skrýši a říká si, že sice prohrál už podruhé,a le při každém boji s Ant-Manem se o něm dozví něco nového a něco, co se mu bude hodit k jeho porážce.

2.příběh

O inteligenci si říkejte co chcete. Bronson byl nejchytřejší člověk na Zemi. Proti němu i géniové vypadali jako hlupáci. Jenže i přes tohle všechno to nejdůležitější rozhodnutí, které kdy udělal, bylo to nejhloupější.
Bruno Bronson byl od narození neuvěřitelně chytrý. Zvládal všechno o mnoho let dříve než je u lidí běžné. Čím byl ale starší, tím z něj byl větší sobec. Nikdy nikomu nechtěl pomoci a tvrdil, že lidé jsou pro něj jako tupé opice. Místo ostatních myslel na sebe a napadlo ho, že odletí ze Země někam, kde ho budou hodni. Díky jeho inteligenci pro něj nebyl problém navrhnout si nový typ vesmírného plavidla. Odcestoval ještě tentýž den. Několik dní strávil hledáním planety s inteligentnějším životem. Nakonec se na něj usmálo štěstí. Byl přivítán na cizí planetě. Bronson jim řekl, že hledal inteligentní národ. Oni mu řeknou, že doufají, že bude spokojen. Ukážou mu několik svých vzorců a on jim řekne, že to je hloupost a že jsou nepochopitelné. Oni se zasmějí a řeknou, že se tedy může podívat na to, co řeší jejich děti v první třídě základní školy. Ani to nedokáže Bronson pochopit.
O dva dny později se dva místní spolu baví o Bronsonovi. Jeden z nich ho lituje. Řekne, že Bronson přiletěl a říkal, že hledá podobně inteligentní národ, jako je on. Nejspíš doufal, že se o něj postarají, jako to udělali. Musí to být hrozné nemít mozek. Bronson sedí v kleci a říká si, že to je hrozné. Našel planetu, kde jsou tak geniální, že on je proti nim jako idiot. Nikdy neměl opouštět Zemi.

3.příběh

Jsou Vánoce roku 1973 a lidstvo vynalezlo roboty, kteří vypadají jako lidé. Jenže pro malou Ronnie je robot víc, než jen vyrobená věc, protože to kráčí jako muž.
Ronnie šla se svým otcem nakoupit a všimla si, že prodávají robota vypadajícího jako klaun. Hned si ho pojmenuje Carlo a prosí otce, aby jí ho koupil k Vánocům. Otec je velmi proti tomu. Prodavač jim robota zaktivuje a ten dělá všechno, co mu malá Ronnie řekne. Ta je z něj úplně pryč a řekne, že nebude chtít nic jiného. Otec se nakonec nechá přemluvit a robota koupí. Carlo s nimi jde do auta a odejde do nového domova. Ronnie je do něj úplně zblázněná a nedělá nic jiného, než tráví čas s Carlem. Její otec už dostane pocit, že ho má raději než rodinu. Když pak Carlo řekne Ronnie, že je jako její druhý tatínek, tak otec Ronnie zavolá do obchodu, aby si pro Carla přijeli. Druhý den se tak také stane. Robot je deaktivován a naložen do auta. Ronnie se rozbrečí a běží za autem. Otec na ní volá, aby toho nechala. V tom Ronnie zakopne a upadne na silnici. Hned za ní jede auto a řidič ví, že nedokáže zastavit včas. Carlo vyskočí z vozu a zachrání Ronnie. Na místo přiběhne i táta Ronnie a muž z obchodu. Carlo je zničen. Muž z obchodu ho chce zase naložit. Táta Ronnie ho ale pošle pryč a řekne, že ho nechá opravit i kdyby ho to stálo poslední cent. Pak obejme Ronnie a řekne jí, že měla pravdu. Naučila ho, že nemusíme být z masa a krve, abychom měli srdce.Postavy-

1.příběh:

Hrdinové: Ant-Man a Wasp

Protivníci: Egghead a zlodějové

Ostatní: lidé

2.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Bruno Bronson, mimozemšťané, lidé

3.příběh

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Ronnie a její otec, Carlo, prodavač, muž z obchodu, řidič

Příště-

Ant-Man a Wasp se setkají s protivníkem, který je dost zvláštní díky své výšce. O co jsou Ant-Man a Wasp menší, než člověk, tak o to je on větší. Je tady Kyklop.

Vítej Wasp

20. listopadu 2009 v 2:16 | Marvelman |  Marvel pro vás
Ahoj čtenáři, návštěvníci a přátelé

Rád bych využil této příležitosti, abych na blogu přivítal novou super-hrdinku a to Janet van Dyne, nebo-li Wasp!

Dlouho jsem na vás apelovat, abyste vydrželi s Ant-Manem i pokud se vám z počátku nezdál. Říkal jsem vám, že bude líp. Tak tady to všechno začíná. S příchodem Wasp do comicsu Tales to Astonish a do života Hanka Pyma, dostane comics úplně nový náboj a bude to už jen lepší. Je to první ze dvou velkých změn v Tales to Astonish, při čemž ta druhá není nijak extra vzdálená.

Zde v Marvel pro vás bych toto místo teď rád věnoval vám, kteří byste se rádi k Wasp vyjádřili, nebo se na něco zeptali, ohledně této postavy. Je zde samozřejmě i anketa. Takže uvítám cokoliv od ostřílených veteránů (robyk, Radim, Venom, Toebiash), stejně jako od ostatních, co sems tále chodí a ještě se neodhodlali k tomu, aby se ozvali.

Děkuju vám všem, ať se vám příběhy Wasp líbí a dokud Ant-Mana nenapadne, že by pro něj bylo správnější, aby žil v mraveništi a sloužil místní královně, nezbývá mi než říci MAKE MINE MARVEL !

Mějte se lidi.

Tales to Astonish 44

20. listopadu 2009 v 2:04 | Marvelman |  Tales to Astonish - příběhy
Název- Ant-Man a Wasp vs. příšera z planety Kosmos (1.příběh)
Loven (2.příběh)

Datum vydání- červen 1963

Příběh-

1.příběh

Ant-Man se vrátí do své laboratoře po další akci. Poděkuje svým mravencům a pošle je pryč. Potom se zvětší a sundá si svou helmu. Je tak unavený, že padne do křesla a ani si nesundá svůj oblek. Napadne ho, že toho je na něj moc. Kdyby mu tak někdo mohl pomoci. Jenže to nejde. Nikdy nikomu nemůže ukázat svou tajnou identitu. Kdyby tu byla Maria, ta by mu jistě uměla poradit. Hank pym se ztratí ve vzpomínkách na svou ženu.
Minulost
Hank a Maria se vzali a vyrazili na líbánky do rodné země Marie, tedy do Maďarska. Hank se jí to snažil rozmluvit, jelikož Maria se svým otcem prchla z Maďarska. Byli tam totiž prohlášeni za politické nepřátele. Maria Hanka uklidní a řekne mu, že teď má již americké občanství a nikdo jí tu nepozná. Teď je přece Maria Pym a né Maria Trovaya. Maria mu vysvětlí, že Maďarsko je nádherná země a ona se ještě jednou chtěla podívat na místa, kde jako malá chodila. Chce mu je taky ukázat. Mladý pár si stoupne taxi. Z taxíku vyskočí čtyři muži a chytnou Marii. Ona volá na Hanka. Hank slyší jak jí říkají, že je špinavá zrádkyně. Hank jí běží na pomoc a v tom ho někdo udeří do hlavy. Hank padne na zem a ztratí vědomí. Probere se až v nemocnici. Tam mu řeknou, že Maria byla nalezena mrtvá. Hank začal zuřit a šílet. Vydal se do ulic, aby našel její vrahy. Strávil tím mnoho hodin a nakonec byl zatčen, převezen do Ameriky a zavřen do psychiatrické léčebny. Tam zůstal jen chvíli do doby, než se trochu uklidnil. Hank věděl, že musí dělat něco při čemž na něj bude Maria hrdá. Stal se tedy vědcem,a by své zemi pomáhal, jak to jen jde.
Přítomnost
Hank na ni nemůže zapomenout. Jenže on na tohle všechno nestačí. potřebuje parťáka. Jenže nemá nikoho, komu by věřil natolik, aby mu prozradil svou tajnou identitu. V tom někdo zaklepe na dveře. Hank otevře a u jeho dveří stojí slavný vědec Vernon van Dyne s nějakou dívkou. Dívka je jeho dcera jménem Janet. Vernon pozdraví Hanka a Hank je pozve dovnitř. Hank si hned všimne, jak je Janet podobná Marii. Vernon mu řekne, že teď pracuje na projektu, ve kterém se pomocí různých druhů záření snaží proniknout do hlubin vesmíru. Hank mu řekne, že slyšel o jeho projektu. Vernon se přizná, že by na to chtěl jeho asistenci. Hank se omluví a řekne, že to není jeho obor a že on se spíše zabývá molekulární a buněčnou stavbou lidského těla. Vernon řekne, že to chápe a že tedy nebude déle obtěžovat. Poté van Dyne i se svou dcerou odejde pryč.
Tentýž večer se Janet vydá někam na tancovačku, zatímco její otec pokračuje ve výzkumu. Po určité době se mu experiment podaří. Najednou se před ním objeví zelené monstrum. To řekne, že pochází z planety Kosmos. Monstrum ještě dodá,. že na své planetě je jedním z nejslavnějších kriminálníků a že se tam nesmí za žádnou cenu vrátit. To znamená zničení stroje, který ho sem dostal a zabití všech svědků. Vernon chce utéct, ale to se mu nepodaří. Monstrum ho chytí.
Hank dělá na svých vlastních experimentech, když zazvoní telefon. Hank ho zvedne a je to Janet, která říká, že musí hned přijet. Hank si myslí, že si z něj dělá legraci, a tak to ignoruje. Pak mu ale jeho mravenci pošlou zprávu, že pan van Dyne je mrtev. Hank se hned převlékne a jako Ant-Man dorazí za Janet domů. Ta se ho lekne a řekne, že si myslela, že on je jen mýtus. Ant-Man se zeptá, co se stalo. Janet pláče a řekne, že když se vrátila domů, tak našla otce mrtvého na podlaze. Ant-Man se na něj podívá a vidí, že má dost vyděšený výraz na tváři. Pak si všimne, že i jeho stroj je zničen a to normální člověk nemohl dokázat. Janet řekne, že její otec byl ten nejlepší muž na světě a že mu nikdy neřekla, jak moc ho milovala. Teď už nebude mít příležitost. Jediné, co jí teď zbylo je pomsta. Ant-Man ví moc dobře, jak se ta dívka cítí. Je plná hněvu, ale také odhodlání, že by byla ona ten, koho hledá. Ant-Man jí řekne, aby zavolala policii a pak šla do laboratoře Hanka Pyma. Janet to slíbí a řekne, že mu věří. Ant-man chce vylézt na svoje mravence, ale zjistí, že jsou pryč. Hledá je a jsou v koutě místnosti. Ant-Man se jich zeptá, co se děje. Oni mu řeknou, že ve vzduchu je stopa nějakého zvláštního jedu a oni z něj cítí, něco cizího a mají z toho strach.
Ant-Man se vrátí do laboratoře a zvětší se. Pak si přes sebe hodí plášť a čeká na Janet. Janet přijde po chvíli a začne mu říkat, co se stalo. Hank jí řekne, že všechno ví a že taky tuší, jak moc se chce pomstít. Pak se jí zeptá, jestli to myslela vážně a jestli je tak silná a rozhodnutá. Janet řekne, že ano. Hank zamkne dveře a řekne jí, že jí ukáže něco, co ještě nikomu neukázal. Tím ovšem vkládá svůj život do jejích rukou. Nemá ale na výběr, jelikož potřebuje partnera. Sundá si plášť a ukáže svůj oblek. Janet to netrvá dlouho a hned jí všechno dojde. Zeptá se ho, jak to myslel. Hank jí prozradí, že sám v poslední době vypracoval helmu jejíž frekvence ovládají místo mravenců vosy. Chtěl to použít na sebe, ale pokud bude ona chtít, tak z ní bude Wasp. Janet řekne, že když jí to dovolí, tak ona bude vždycky stát po jeho boku a pomstí svého otce. Hank jí slíbí, že vraha jejího otce najdou.
Hank posadí Janet ke svému přístroji a ukáže jí, její buněčnou strukturu. Pak jí řekne, že do ní implantuje speciální buňky, které jí nijak nebudou vadit a ani jí omezovat. Zafungují jen, když se Janet zmenší a to tak, že vytvoří malá křídla, díky kterým bude moci létat. Když se zvětší, tak křídla se zase stáhnou. Janet se zeptá, jak dlouho to tak bude trvat. Hank jí dá injekci a řekne, že to už bylo ono. Pak jí ukáže její helmu. Ta je mnohem lepší než ta jeho. Nepokrývá totiž její tvář a antény má výsuvné jen, když je Janet bude potřebovat použít. V tom ale přijde zpráva od mravenců, že byla u přístavu spatřena nějaká zelená nestvůra, která chce přes moře uniknout pryč. Hank řekne, že to bude vrah jejího otce. Potom to povysvětlí tak, že pokus jejího otce zafungoval, ale tou trhlinou v prostoru prošla tato bestie. Hank pak ukáže směrem k šatně, kde visí oblek. Janet si ho vezme a oblek je z nestabilních molekul, takže se hned přizpůsobí jejím křivkám. Janet řekne, že to je úžasné a že je připravená. Hank jí dá ještě opasek, na němž visí nádržky s zmenšovacím a růstovým plynem. Janet se poprvé zmenší a má z toho dost divný pocit. Hank jí řekne, že i na to si zvykne. Wasp ucítí, jak se jí na zádech zformovala křídla a hned slyší hlasy hmyzího světa přes svoje antény. Hank jí řekne, že ze začátku to může být matoucí, ale později se v tom naučí vyznat.
Ant-man si zavolá okřídleného mravence a Wasp vyzkouší křídla. Vážně může létat. Je to úžasné. Wasp se podívá na Ant-Mana a řekne mu, že pokud je ta stvůra zabije, jako zabila jejího otce, tak by byla ráda, aby věděl, že je mu za všechno nesmírně vděčná a že se do něj zamilovala. Hanka to šokuje a řekne jí, že na to musí rychle zapomenout, jelikož on by již nezvládl ztratit další lásku.
Ant-Man a Wasp dorazí na místo. V přístavu je již plno vojáků a ti střílí na tu stvůru. jenže kulky nijak zvlášť nezabírají. Ant-Man tam s Wasp počká do chvíle, než dorazí armáda mravenců. Ant-Man jim představí Wasp a řekne jim, že ode dneška jí budou poslouchat sejně jako jeho. Mravenci mu dají vědět, že tentokrát mu nemnohou pomoci, jelikož jim něco brání v tom, se k té potvoře přiblížit. Vojáci začnou od příšery odvracet pohledy. Ant-Man řekne, že bez mravenců to nemá cenu. Wasp mu řekne, že se nikdy nevzdá a že mu ještě ukáže, co v ní je. Sama letí přímo na stvůru a Ant-Man na ní řve, aby se vrátila. Wasp letí dál a dál. najednou vletí do zvláštní mlhy, která je kolem stvůry a pozná, že si nemůže pomoci, ale musí letět směrem k té stvůře. jako by jí tam něco táhlo. Najednou na ní skočí Ant-Man a strhne jí dolů, kde čeká létající mravenec. Ten je vezme pryč. Ant-Man jí řekne, že se nechtěl vzdát. Chtěl jen vymyslet plán, jak tu bestii porazit a to se mu asi právě povedlo.
Ant-Man a Wasp se vrátí do Hankovi laboratoře. Hank vysvětlí Janet, že se jedná o tvora, který je stvořen převážně z kyseliny. Zdá se, že to bude podobný typ kyseliny jako je kyselina mravenčí. Asi proto mají mravenci problém se k té bestii přiblížit. Hank tedy použije trochu kyseliny mravenčí a s její pomocí vytvoří protijed. Pak vezme brokovnici a spolu s Janet naplní nábojnice tímhle protijedem. Pak se oba zase zmenší a opět se stanou Ant-Manem a Wasp. Ant-Man řekne mravencům, že potřebuje, aby odnesli tu brokovnici.
Po chvíli dorazí Ant-Man a Wasp do přístavu, kde příšera již vylezla z vody a začala ničit všechno kolem. Mravenci dorazí s brokovnicí a umístí jí na střechu jedné z budov. Wasp tam vyletí a zeptá se Ant-man, jak chce střílet, když je tak malí a nemá šanci zmáčknout spoušť. Ant-Man si uvědomí, že Wasp neřekl další důležitou věc. Ant-Man tedy Wasp sdělí, že i po zmenšení jim zůstane jejich normální síla. Potom se chopí pušky začne střílet na bestii. První dvě rány, se zdají bez efektu. Při třetí se již tělo té stvůry začne rozpadat na kusy. Po chvíli se příšera kompletně rozpadne. Wasp obejme Ant-Mana a řekne, že to dokázali. Ant-Man jí odstrčí a řekne, že tohle si příště může odpustit. Wasp si všimne, že se červená a je jí jasné, že i on musí nějaké emoce cítit.
Tentýž večer zavolá Ant-Man policejnímu kapitánovi a řekne mu, že se postaral o tu hrozbu a všichni mohou být klidní. Kapitán mu řekne, že by se měli sejít a začít spolupracovat, aby ve všem nebyl sám. Ant-Man mu řekne, že není sám a už nikdy nebude. Wasp stojí vedle něj a usmívá se. V duchu si říká, že jednoho dne si i on uvědomí, jak moc jí miluje. Do té doby, to ale bude jak chce on. Budou jen parťáci. Ant-Man a Wasp bok po boku v boji se zlem.

2.příběh

Šance takřka žádná. Jeden muž proti celé planetě. Co tahle lidská bytost mohla udělat, jaké nebezpečí mohla představovat, že donutila celé lidstvo k tomu, aby se spojilo ve snaze ho dostat.
Píše se rok 2000 a lidstvo je naprosto jednotné s New Yorkem jako hlavním městem celé planety. Ve všech televizních kanálech a na všech promítacích tabulích je obličej jednoho muže, který prý má mor. Je tam také varování, aby kdokoliv ho spatří hned varoval policii. Pár lidí si ho všimne, jak jde kolem a hned zkontaktují policii. Muž se dá na útěk. Skočí do kanálu, výtahu, nákladního auta. Prostě dělá co může, aby se policistům ztratil. Jenže po něm jde celá planeta, a tak je vždycky odhalen. Nakonec ho policisté zaženou do kouta a obklíčí. Muž ví, že nemá šanci. Co zmůže jedinec proti celé planetě. Policisté na něj skočí a zbaví ho moru. Vytrhnou mu ho z ruky. Mor o kterém mluvili je totiž poslední pistole, která existuje. Muž jí ukradl z muzea a díky jeho činům se mor války mohl zase jednou rozšířit po celé planetě.

Postavy-

1.příběh:

Hrdinové: Ant-Man, Wasp

Protivníci: příšera z vesmíru

Ostatní: Vernon van Dyne, policisté, vzpomínky - Maria Pym, tajná policie,
doktor

2.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: muž na útěku, policisté, lidé

Příště-

Wasp si teprve zvyká na život super-hrdinky. Jenže si bude muset zvyknout rychle, jelikož se vrací jeden z Ant-Manových starých protivníků, přesněji řečeno Egghead!


Tales to Astonish 43

18. listopadu 2009 v 10:48 | Marvelman |  Tales to Astonish - příběhy
Název- Hrozivý Time Master (1.příběh)
Frankieho rychlý nadhoz (2.příběh)
Moje osudová chyba (3.příběh)

Datum vydání- květen 1963

Příběh-

1.příběh

Ant-Man probíhá po ulici mezi nohama mnoha procházejících a snaží se, aby ho nikdo nezašlápl. Jednomu chlapci upadne dopis a spadne přímo na Ant-Mana. Chlapec ho zvedne a Ant-Mana si hned všimne. Následuje ho mnoho dalších lidí a po chvíli není člověka na této ulici, kdo by o Ant-Manovi nevěděl. Jeden muž ho požádá o autogram pro svého syna. Ant-Man řekne, že by rád, ale že není tak malá tužka, aby se s ní podepsal. Jedna žena stojící vedle řekne, že i kdyby byla, tak by jeho syn potřeboval mikroskop na to, aby si to prohlédl. Ant-Man si zavolá jednoho mravence a na něm jede po zdi jedné budovy pryč. Ta žena na něj volá, že je reportérka a že by s ním chtěla udělat interview. Ant-Man jí řekne, že se omlouvá, ale že to raději udělá někdy jindy. Ant-Man si řekne, že by se raději potýkal s gangem výtržníků, než se skupinu jeho fandů, jelikož je dost stydlivý a nervózní.
Ten samý dopis, který zavalil Ant-Mana dorazí druhý den do rukou jednoho postaršího pána. Je to vědec a v dopise se dočte, že jeho milovaný vnuk Tommy přijede na návštěvu. Elias Weems moc dobře ví, jak ho jeho vnuk respektuje právě pro jeho povolání vědce. Moc se na něj těší.
O dva dny později je ovšem Elias propuštěn. Jako důvod je mu vysvětleno, že zavedli nové pravidlo, že propustí každého pracovníka staršího 65 let, aby se udělalo místo pro novou mladou sílu. Elias odejde domů a myslí je na to, že ho jeho vnuk přestane respektovat. Přece nemůže za to kolik je mu let. Elis se nakonec rozhodne, že se pomstí a to tak, že udělá stroj, díky kterému všichni zestárnou.
Elias na tom začne pracovat a snaží se o to pomocí zrychlení buněk lidského těla. Po několika dnech se mu to podaří. Udělá test na malém stromku za domem. Ten během vteřin vyroste do obřího stromu až zase seschne. Elias ví, že tohle nestačí.
Hank Pym se prochází v Zoo a pozoruje slony. Je to pro něj zábavné vidět ty obry a představit si sebe jako Ant-Mana v porovnání s nimi. V tom se najednou jedno slůně začne hrozně rychle zvětšovat a zdá se, že i stárne. Po chvíli je starší než jeho matka. Elias stojící nenápadně v davu obrátí svou zbraň na zpětný chod a slon zase omládne. Hank se rozhlíží kolem a snaží se zjistit, co tento úkaz způsobilo.
Elias plánuje už jen poslední test. Když jde domů, tak po cestě zasáhne jednu mladou dívku a z té je během sekundy stařena. Elias to dokázal.
O den později přijde na polici výhrůžný dopis podepsaný jistým Time Masterem. Ten vyhrožuje, že pokud mu nebude předáno do rukou celé město, tak ze všech jeho občanů udělá starce. Policisté si o tom povídají a jejích rozhovor zachytí i jeden mravenec. Ten zprávu donese Hankovi. Pym se převlékne a vyrazí na policejní stanici. Tam mu dopis ukážou a řeknou mu, co všechno vědí o Time masterovi, což vlastně je prakticky nic. Ant-Man si řekne, že jestli je ten člověk schopen stvořit stroj na stárnutí, tak to musí být vědecký génius. Proč by ale svoje nadání používal proti lidem. Ant-Man tedy prochází všechny vědecké laboratoře ve městě a ptá se místních. V jedné se dozví, že nedávno odsud vyhodili mnoho starších vědců a jeden z nich to nesl vážně špatně. Ant-Manovi dojde, že když toho muže vyhodili kvůli věku a Time Master vyhrožuje stárnutím, tak to bude jeden a tentýž člověk. Ant-Mna si tedy vyžádá adresu toho muže.
Elias čte noviny a nikde se o Time Masterovi nic nepíše. Elias se naštve a řekne, že jeho nikdo ignorovat nebude. V tom se ozve hlas a Elias se otočí. U okna stojí Ant-Man. Ant-Man mu řekne, že tady skončil. Time Master se nehodlá vzdát a zasáhne Ant-Mana. Ant-Man začne stárnout a když je vážně starý, tak Elias stroj vypne. Ant-Man mu řekne, že to nechápe. Mohl ho přece oddělat. Time Master řekne, že není vrah a ani o to nestojí. Ant-Man je tak starý, že se nemůže skoro ani hnout. Elis mu pinzetou sundá helmu a hodí ho do květináče. Helmu dá na stůl a odejde pryč. Hank ví, že s energií, kterou má se z květináče nikdy nedostane. Naštěstí Time Master stejně jako všichni ostatní netuší, že Ant-Man umí měnit velikost. Ant-Man se tedy zvětší a roztrhne tak květináč. Helmu, co je na stole, hodí do kapsy a vezme si Eliasův kabát. Zatím se nechce zmenšit a takhle ho nikdo nepozná. Hank pomalu vyrazí do ulic. Když jde kolem radnice, tak si všimne, že na střeše je Time Master. Ant-Man se hned zmenší a nasadí si helmu. Time Master začne pálit svou zbraní do lidí dole a všichni stárnou. Najednou si Elias mezi nimi všimne i Tommyho. Chce to rychle zastavit,a le již je pozdě. Tommy je už stejně starý jako ostatní lidé dole. Elias se tak vyděsí, že upustí svůj stroj. Stroj padá dolů. Dole se nahromadí horda mravenců, na které spadne ten stroj a nic se mu nestane. Ant-man řekne jednomu muži dole, aby obrátil působení toho stroje a na všechny ho spustil. Muž to udělá a všichni jsou zase normální. Elias tam přiběhne a obejme Tommyho. Omlouvá se mu a všechno mu vysvětlí. Tommy mu řekne, že mu odpouští a že ho bude mít rád vždycky. Policisté Time Mastera odvedou.
Druhý den stane Elias před soudem. Ant-Man ho obhajuje. Snaží se soudci celou situaci vysvětlit a říká, že všichni lidé jsou v pořádku a nikomu se vlastně nic nestalo. Dokonce i bývalý šéf Eliase se za něj přijde promluvit a řekne, že to je i jeho vina. Elias je nakonec propuštěn. Jeho šéf se mu omluví a vezme ho zpátky. Hned druhý den do laboratoře vezme Elias Tommyho, aby mu všechno ukázal.
Ant-Man se baví s Eliasovým šéfem. Ten mu řekne, že se mýlil a že málem zahodil velký vědecký talent jen díky věku. Ant-Man mu řekne, že všichni se naučili, že mládí musí člověk využít jak jen umí, aby nějak pomohl společnosti a těm, které má rád.

2.příběh

Frankie Jones uměl hodit nejrychlejší nadhoz na světě. Mohl z něj být nejlepší nadhazovač světa, ale něco mu v tom zabránilo. To něco vás možná překvapí.
Nikdo neví, jestli to bylo tím, že rodiče žili kousek od jaderné elektrárny, nebo jestli to byla prostě náhoda, ale Frankie byl od narození jiný. Uměl psát asi ve dvou měsících. Hned se naučil mít perfektní rovnováhu a udržet se třeba i na laně. Měl taky velkou sílu, co ž zjistil velmi brzy. Když mu bylo asi čtrnáct, tak se rozhodl, že chce být baseballistou. Jeho otec doufal, že z něj bude vědec, ale nechce mu bránit v jeho snu. Zapíše ho tedy do týmu. Frankie se tam musí předvést jestli na to má. Frankie si vezme míč a má ho hodit vší silou na strom opodál. Frankie to udělá a vyděsí se. Trenér mu řekne, že ho berou a postaví ho před pravého chytače. Řekne mu, aby hodil teď jako by to byl skutečný zápas. Frankie hodí míč na zem a uteče domů. Všichni se mu smějí. Frankie vysvětlí otci, že to nemohl udělat poté, co se stalo u toho stromu. Otec se ke stromu zajede podívat a ve stromu je díra skrz na skrz ve velikosti míčku.

3.příběh

Jsem jediný člověk na Zemi, kdo kdy porazil Cosma a stejně jsem přišel o všechno. Řeknu vám svůj příběh.
Je hrozné přijít o práci, ale představte si, jak se člověk cítí, když ho na jeho místě nahradí stroj. Vyhodili mě a nabídli mi místo uklízeče, který by se o Cosma, tedy ten stroj měl starat. Nevěděl jsem co dělat, a tak jsem tu práci vzal. Cosmo vždycky zahlásil, co je potřeba a já to musel udělat. Ten zatracený stroj mi nařizoval věci, jako bych byl jeho otrok. Nadřízení byli s tím strojem velmi spokojeni.
Já už to nemohl vydržet. Před tím, než se tut en stroj objevil, tak jsem byl někdo a teď jsem jen uklízeč. Rozhodl jsem se, že se tomu stroji pomstím. Když všichni odešli domů a já tam zůstal na finální umytí, tak jsem vzal žebřík a vylezl k jeho ovládacímu panelu. Přetrhl jsem několik drátů. Cosmo hned začal psát varování a taky něco o tom, že jsem mu poškodil inteligenční jednotku. Ujel mi žebřík a já spadl na zem. Necítil jsem nohy a nemohl jsem se zvednout. Blížila se hodina, kdy se bude odpouštět vzduch a dveře byly zavřeny. Jediný, kdo mě z toho může dostat je Cosmo, jenže ten je mimo. Já ho zničil a tím jsem si zničil jedinou šanci na záchranu.


Postavy-

1.příběh:

Ant-Man/Hank Pym

Protivníci: Time Master

Ostatní: Tommy, policisté, lidé

2.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Frankie Jones a jeho otec, trenér baseballu a hráči

3.příběh:

Hrdinové. nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: vypravěč, Cosmo, lidé

Příště-

Další díl bude opravdu bomba. Ant-Man bude bojovat s příšerami z kosmu. ???? Né to není ta bomba. Bomba ježe v dalším díle se představí nejen stálá vedlejší postava v příbězích Ant-Mana, ale ještě jeho parťačka a to vše v jedné osobě. Přichází Janet van Dyne, neboli Wasp!

Strange Tales 108

17. listopadu 2009 v 11:17 | Marvelman |  Strange Tales - příběhy
Název- Malíř tisícovky nebezpečí (1.příběh)
Tichý obr (2.příběh)
Železný válečník (3.příběh)

Datum vydání- květen 1963

Příběh-

1.příběh

Human Torch má poslední dobou plné ruce práce. Zabránil bankovní loupeži. Poté zastavil zloděje obrněného transportéru s penězi, tak že před nimi roztavil asfalt. Nakonec během charitativního maškarního bálu vtrhli na místo konání akce zločinci a chtěli od všech jejich cennosti. Lidé si začali šuškat, jací jsou ti zloději tupci, když nevědí, že na bálu je také Johnny Storm tedy Human Torch. Johnny počká, až si zločinci naberou do pytlů, co potřebovali a dají se na útěk. Nechtěl totiž bojovat mezi všemi těmi lidmi, aby se někomu něco nestalo. Johnny se zapálí a rychlostí dožene zloděje. Ohněm propálí jejich pytle a když na něj začnou mířit svými pistolemi, tak se silně a rychle zažehne ještě víc a vytvoří tak velká oblaka kouře. Zločinci se začnou dusit a vzdají se. Policie poděkuje Torchovi. Ten jim řekne, že není problém. Měl i horší případy, jako třeba Wizarda, Paste-Pot Petea a nebo Zemu z páté dimenze. Johnny řekne, že jeho jediným strachem je to, že jednoho dne se objeví zločinec, který na něj bude až moc dobře připraven a on ho nedokáže zvládnout.
Mezitím několik hlavních gangsterů přemýšlí nad tím, jak se zbavit Torche. Na jejich poradu dorazí zlodějíček jménem Wilhelm Van Vile, který se nedávno dostal z vězení, kde díky Torchovi nějakou chvíli pobýval. Van Vile řekne, že má plán, jak Torche dostat. Oni ho neberou vážně a nařídí svým lidem, aby ho vyhodili ven. Van Vile vytáhne paletu s barvami a štětec a velkou rychlostí nakreslí na zeď obludu. Ta najednou ožije a vyskočí ze zdi. Potom se vrhne na stráže místních gangsterů. Najednou jí Van Vile pošle pouhou myšlenkou pryč. Nikdo tomu nemůže uvěřit. Van Vile jim vysvětlí, že využíval svého malířského umění k tomu, že dělal kopie slavných obrazů a prodával je za cenu originálů. Dokonce si tak dělal i peníze. Pak ho ale odhalil Human Torch a všechna jeho díla zničil. Van Vile byl zavřen do cely, ze které se hned od prvního dne snažil prokopat pryč. Po několika dnech kopání objevil malou chodbu. Místo svobody
tam ale objevil právě tu paletu s barvami a štětec. Vedle toho byly nakresleny obrazy mimozemšťanů, jak tohle používaly. Zkusil tedy nakreslit sám sebe, jak je na svobodě a vážně se najednou objevil za věznicí. Van Vile pak jen dodá, že s pomocí těchto nástrojů se stane hlavním zločineckým šéfem a Torch zaplatí za to, co mu způsobil.
Druhý den slyší Johnny v rádiu, že banka ve městě byla právě vykradena nějakým gangem zločinců. Johnny se zapálí a letí tam. Najde je, jak nasedají do něčeho, co vypadá jako Fantasticar. Nevěří svým očím. Ten stroj s nimi vzlétne a letí pryč. Torch ho pronásleduje, ale najednou podél ulice ve směru, kam Torch letí, vyjedou ze země obří hydranty a začnou na něj chrlit proudy vody. To zhasí Johnnyho plameny a on spadne na zem. Gang zločinců zatím dorazí na Van Vilem. Ten řekne, jak je rád, že mu všechno vychází. Zločincům pak vysvětlí, že tady vůbec nejde o peníze. Kdyby o ně stál, tak by si jich nakreslil milióny.
Další den obživnou v lunaparku velké příšery, které tam byly jen vystavené. Torch na ně zaútočí a oni zatáhnou boj až na pláž. Tam stvůry zmizí a písek obalí Torche. To mu zhasí plameny. Najednou ten písek zmizí. Van Vile už totiž vymyslel ještě lepší plán, jak se Torche zbavit. Nakreslí zbylé členy Fantastic Four, jak na Johnnyho útočí. Johnny se jim snaží uhýbat, ale Invisible Girl je neviditelná a podstrčí mu granát. Human Torch exploduje. O chvíli později to hlásí i v rádiu. Van Vile je nadšen. Najednou přiletí Human Torch a spálí celé plátno i s barvami. Van Vile tomu nemůže uvěřit. Torch mu vysvětlí, že mu již včera došlo, že se jedná o něj. Poznal to podle toho, že žádný z jeho výtvorů nebyl úplně dokonalý stejně jako jeho bankovky, které kdysi kreslil, aby s nimi kradl. Torch se tedy včera sem dostal a namaloval na plátno sám sebe, čímž vytvořil svou kopii a právě ta dnes explodovala. Van Vile se tedy vzdá a Human Torch kolem něj udělá ohnivý rámeček, takže sám Van Vile vypadá jako portrét.

2.příběh

Tento příběh se stal asi tak před sto lety. Stařík Ben žije sám v malé chatce uprostřed lesa. Čas od času ho tam přijede zkontrolovat doktor z nedalekého města. Doktor řekne Benovi, že je starý a že by bylo lepší, kdyby se přestěhoval do města, aby ho mohl mít pod dohledem. Ben mu řekne, že se odtud nehne, jelikož si tady až moc zvykl a dožije svoje dny na tomto místě. Doktor mu řekne, že kdyby si to rozmyslel, tak stačí říct. Ben mu poděkuje a doktor se vrátí do města. Ben pozoruje ptáky a říká si, že on brzy zemře, stejně jako všechno v přírodě někdy musí zemřít. Pak se stařík podívá na obří sekvoj za svým domem a napadne ho, že tenhle strom je zde už asi dva tisíce let a ještě dalších mnoho let tu bude. Ben sedí před stromem každý den a pozoruje ho. Jednoho dne vstane a začne říkat, že to není fér, že ten strom bude žít déle než on. On má přece mozek a zaslouží si žít víc, než nějaký strom. Ben popadne sekeru a řekne, že té sekvoji nedovolí, aby ho přežila. Začne do ní sekat sekyrou. Po chvíli už ale nemůže a padne na zem. Přizná porážku. Najednou mu na ruku začne kapat pryskyřice a působí to skoro jako slzy.
O několik dní později dorazí zase doktor. Všude hledá Bena, ale nikde ho nenajde. Pokud zemřel, tak kde má tedy tělo. Doktor se otočí a všimne si dvou sekvojí rostoucích za Benovým domem. Napadne ho, že si pamatuje jen jednu, ale možná si té druhé prostě nikdy nevšiml. Netuší že ta druhá je právě Ben.

3.příběh

Tento příběh se odehrává za časů krále Artuše a jeho kouzelníka Merlina. Jeden z rytířů kulatého stolu jménem sir Mogard tvrdí, že Merlin je jen šarlatán a podvodník. Ostatní mu řeknou, že Merlinovi prostě jen závidí. To Mogard naštve a ten zareaguje tak, že jim všem slíbí dokázat, že je mocnější než Merlin.
Druhý den vtrhne Mogard do Merlinova pokoje. Mogard mu řekne, že ho přišel vyzvat k souboji. Merlin ho pošle pryč s tím, že na tyhle hlouposti nemá čas. Mogard hodí na zem svou rukavici a tuhle výzvu už Merlin přijmout musí. Mogard řekne Merlinovi, aby zítra přivedl svého šampióna ke kolbišti, kde se utkají. Druhý den Merlin vážně dorazí a vedle něj jede na koni černý rytíř. Mogard se zasměje a řekne, že Merlin s těmi hloupostmi nepřestane. Oba rytíři si vezmou dřevce a rozjedou se proti době na koních. Černý rytíř srazí Mogard z koně dolů. Pak sám sleze a začnou bojovat s meči. V tom ještě Mogard nikdo neporazil. Rytíř ho během chvíle odzbrojí a Mogard se vzdá. Merlin se usměje. Mogard mu ale řekne, že ho porazil ten rytíř a né Merlinova magie, takže to nic nedokazuje. Merlin toho má už dost a ukáže na toho rytíře. Ten padne na zem a je to jen prázdná zbroj. Mogard zjistí, že ho porazila prázdná zbroj. Od té doby už nikdy neřekl žádné špatné slovo proti Merlinovi.

Postavy-

1.příběh:

Human Torch/Johnny Storm

Protivníci: Van Vile a jeho výtvory, gangsteři

Ostatní: lidé

2.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Ben, doktor

3.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Merlin, sir Mogard, rytíři kulatého stolu

Tales to Astonish 42

16. listopadu 2009 v 0:46 | Marvelman |  Tales to Astonish - příběhy
Název- Hlas zkázy (1.příběh)
Oči mumie (2.příběh)
Já nejsem člověk (3.příběh)

Datum vydání- duben 1963

Příběh-

1.příběh

Pro všechny, kteří ještě neměli tu čest, Jason Cragg je vcelku normálně vypadající muž, až na to že je jedním z nejnebezpečnějších lidí na světě. Vypadá sice normálně, ale oblečený je dost podivně. Má totiž pěkně staré oblečení. Cragg přijde do města a všichni lidé na něj ukazují a říkají si, že vypadá jako pozůstatek občanské války. Cragg položí na zem krabici a vyleze na ní. Lidem dojde, že chce asi něco říct. Stejně se mu hned začnou smát. Jenže, jakmile promluví, tak všichni ztichnou. Jeho hlas je totiž velmi poutavý a nedá se mu odolat. Kolem prochází také Ant-Man a všimne si, co se tam děje. Na lidech stojících kolem jde poznat, že jsou pod vlivem nějaké hypnózy. Ant-Man asi nebyl zasažen díky své helmě.
Cragg všem řekne, že Ant-Man je zločinec, který musí být vykázán z města. Lidi to po něm zopakují a jdou to i udělat. Ant-Man si řekne, že ti lidé vůbec nepřemýšlí a bez důkazů uvěřili tomu, že on je zločinec. Ten Cragg je zvláštní člověk.
Minulost
Jason Cragg byl rádiový hlasatel a je třeba říci, že velmi špatný hlasatel. Jeho nadřízení ho už chtěli vyhodit, když v nedaleké atomové elektrárně došlo k menšímu problému. Došlo tam ke chvilkovému vyzáření většího množství radioaktivní energie. Ta se po kabelech dostala až k mikrofonu Cragga. Cragg se začal cítit dost divně. Nevšímal si toho a hlásil reklamy jako obvykle. Jenže tentokrát ho všichni, kdo poslouchali rádio poslechli a šli si hned koupit to, co inzeroval. Cragg o místo nepřišel a stal se velmi oblíbeným. Jenže sám podal výpověď. Začal si totiž uvědomovat možnosti svého daru a došlo mu, že díky tomu daru už nebude muset nikdy pracovat. Naučil se díky své schopnosti zneužívat lidi a sám se začal oblékat jako dávný řečník.
Současnost
Ant-Man unikne a druhý den na něj Cragg narazí znovu. Ant-Man rozdrtí skupinu zlodějů a předá je policii. Policisté mu gratulují a chtějí mu předat nějaký diplom jako symbol jejich vděčnosti za jeho pomoc. To Cragga naštve a ten hned začne mluvit o tom, jak Ant-Man nenávidí všechny, kteří jsou normálně velcí a nejraději by je zničil. Policisté nemohou odolat jeho hlasu a uvěří tomu. Chtějí Ant-Mana zatknout. Ant-Man se chytne gumičky, kterou je diplom převázán a přetrhne ji. Gumička ho vystřelí dál od útočících policistů.
Ant-Man vyskočí na nohu chlapce s kolečkovými bruslemi. Jenže Cragg řekne, že Ant-Man musí být dopaden. Ant-Man je před davem nucen uniknout do vysoké trávy. Ví, že se musí dostat do své laboratoře. Několik lidí včetně Cragga přiběhne i k té trávě. Cragg jim řekne, aby pomocí magnetu našli Ant-Manovu helmu a s ní i Ant-Mana. Ant-Man ví, že nemá na vybranou. Odhodí svou helmu a plazí se dál bez ní.
Jeden z mužů objeví jeho halmu a ukáže jí Craggovi. Pak ještě dodá, že teď už Ant-Mana nikdy nenajdou. Cragg řekne, že to nebude třeba, jelikož bez své helmy již není imunní vůči jeho hlasu. Cragg nařídí Ant-Manovi,a by se přestal schovávat a šel k němu. Hank se s tím snaží bojovat, ale nejde to. Nakonec je Hank ovládnut. Cragg mu nařídí, aby skočil do řeky a nepokoušel se plavat ani se nijak jinak zachránit. Ant-Man dojde k okraji a skočí do vody. Jenže skupina mravenců stojící nedaleko ho pozná a hned mu běží na pomoc. Mravenci se vzájemně chytí a udělají takový řetěz. Ten poslední zachytí Ant-Mana a vytáhne ho ven z vody.
Mravenci ho dopraví domů. V té době se už Ant-Man vzpamatuje a doma se rychle zvětší. Běží do své soukromé laboratoře a rychle vyhledá, co potřebuje. Když se pak Hank dozví, že Cragg bude mít proslov k celému městu v televizi, tak ví, že nadešla jeho chvíle. Nejprve si vezme atrapu pistole a vydá se do studia. Je noc a studio je zamčené. Ant-Man na svém mravenci podleze pod oknem a je uvnitř. Na jedno místo narafičí falešnou pistoli.
Druhý den přijde Cragg a má promluvit k celému městu. Ant-man tam čeká a nenápadně mu vyleze k uchu. Do něj mu pak začne řvát, aby ho Cragg slyšel. Ant-Man mu řekne, že přímo za ním je připravené pistole a pokud dá Ant-man signál svým mravencům, tak ti stisknou kohoutek. Cragg se otočí a zjistí, že to je pravda. Ant-Man mu řekne, aby očistil jeho jméno a přiznal se, že předtím lhal. Cragg se zasměje a řekne, že i když to teď udělá, tak příště může zase říct to samé. Ant-Man mu řekne, aby to prostě udělal. Cragg tedy očistí Ant-Manovo jméno. Potom mu Ant-man řekne, že ta pistole je falešná. Cragg začne hned řvát na lidi, že Ant-Man je zločinec, ale zjistí, že ztratil hlas. Ant-Man poukáže na to, že v noci dal na mikrofon mikroby způsobující laryngitidu. Cragg začne nadávat a volat, že Ant-Man je zločinec. Jeho hlas již nemá svoje kouzlo a lidi si uvědomí, že je jen vodí za nos. Vezmou ho a osobně ho vyhodí ven. Cragg se sebere a raději uteče. Ant-Man ho pozoruje a řekne, jaká to je škoda, že se svým hlasem takhle naložil.

2.příběh

Chcete slyšet nějaký fantastický příběh. Tak vezměte jednu starověkou mumii, tajemný náhrdelník a muže jménem Harry Sloan. Všechno připraveno a můžeme začít.
Harry Sloan má matku, za kterou často chodí na návštěvu. na tom není nic divného. Harry má i přítelkyni, které slibuje svatbu. To také není nic zvláštního. Tak čím se Harry tak liší od ostatních? Bude to tím, že aniž by to jeho matka nebo dívka tušily, Harry je zloděj. Od svého zdroje dostal tip, že by se dnes měl podívat do hlavního muzea v centru města. Harry tam zajde a zrovna tam vystavují mumii muže jménem Tut-am-tut i s jeho krásným náhrdelníkem. Harry se rozhlédne a vidí, že nikde nejsou žádné stráže. Místní průvodce to vysvětlí tak, že už několikrát byl náhrdelník ukraden,a le vždycky ho zloděj vrátil. Harry si řekne, že to bude asi prvním, kdo si ho nechá. V noci se vkrade dovnitř a náhrdelník ukradne. Nemůže uvěřit tomu, jak to bylo snadné. Vyjde na ulici a zhrozí se. Všichni lidé vypadají v obličeji jako ta mumie. Harry dostane hrozný strach a běží domů za svou dívkou. Ta mu otevře a i ona tak vypadá. Harry uteče pryč a neví co dál. Napadne ho zajít za svou matkou. Ta ho přivítá, ale také vypadá jako mumie. Harry si řekne, že to je nějaká kletba a náhrdelník vyhodí do koše. Jenže to nepomůže. Harry ho tedy popadne a běží s ním zpět do muzea. Vrátí ho mumii na krk a najednou jsou všichni zase normální. Harry je tak v šoku, že si řekne, že odedneška se živí jedině poctivě.
Druhý den se zjistí, že se v noci někdo vloupal do muzea. Jeden z návštěvníků se ptá, jak je možné, že nevzal amulet. Průvodce řekne, že to lze jen dost těžko říct. Možná to nějak souvisí s očima té mumie. Říká se totiž, že Tut-am-tut byl nejlepší hypnotizér v celém Egyptě.

3.příběh

Robot začne vyprávět svůj příběh dříve než bude příliš pozdě. Narodil se s pořadovým číslem místo jménem. Říkalo se mu E-1. To znamenalo experimentální. Byl stvořen tak, aby dokázal všechno co umí normální člověk. Jenže jeho stvořitel mu neustále opakoval, že i když tohle všechno umí, tak není člověk,a le pouhý robot. E-1 to nechápal. Když umí vše, co umí člověk, tak proč není člověkem. Jednou v noci šel do laboratoře svého stvořitele a vytvořil si lidsky vypadající tělo. S tím pak v utekl a chtěl se stát členem společnosti. Našel si práci a pracoval naplno. Ostatní ho proto začali nenávidět a obviňovali, že proti němu pak vypadají jako povaleči. E-1 nechápal co jim vadí, když jen dělá svou práci. Pak se v novinách i dočetl o stoupající kriminalitě a probíhající studené válce. Najednou přestal chtít být člověkem. Lidé měli přenádhernou planetu, na které mohou žít,a le nenaučili se si jí vážit. E-1 ze sebe strhá svoje přestrojení, když v tom ho najde jeho stvořitel. Ten mu řekne, že ho vezme zpět domů a nechápe proč chtěl utéct. Potom mu řekne, že musí pochopit, že nebude nikdy stejný jako normální lidé. E-1 mu řekne, že on asi zase nechápe, že být stejný jako lidé by žádný robot ani nechtěl.


Postavy-

1.příběh:

Ant-Man/Hank Pym

Protivníci: Jason Cragg (Voice of Doom), zlodějové

Ostatní: policisté, lidé

2.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Tut-am-tut, Harry Sloane a jeho matka a dívka, průvodce, lidé

3.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: E-1 a jeho stvořitel, lidé

Příště-

Ant-Man nebyl nikdy slabší. Setká se totiž s nepřítelem, díky kterému začne stárnout neuvěřitelnou rychlostí.

Fantastic Four 19

15. listopadu 2009 v 9:18 | Marvelman |  Fantastic Four - příběhy
Název- Vězňové faraona

Datum vydání- říjen 1963

Příběh-

Reed, Sue a Johnny letí ve Fantasticaru. Reed se ptá ostatních, jestli nevědí, proč nepřišel Ben. Johnny řekne, že je určitě na návštěvě u Alicie. Reed přistane na střeše její budovy a natáhne krk k oknu. Uvnitř ale nikdo není. Johnny se zapálí a sám se vydá na průzkum. Najde Thinga a Alicii, jak se procházejí v parku. Thing si vytáhne cigaretu a zapálí si ji. Poslal mu ji prý nějaký fanoušek. Alicie řekne, že doufá, že to není nějaký žert a nevybuchne mu to do obličeje. Human Torch využije své kontroly nad ohněm a donutí cigaretu vzplanout. Thing na něj začne řvát nadávky, ale Johnny mu řekne, aby se uklidnil. Potom mu řekne, že ho shání Reed. Thing řekne, že nemá čas, ale Alicie řekne, že je to možná něco důležitého a že by měl jít do Baxterovy budovy. Když se tam dostanou Ben řekne, že neví, proč musel Alicii brát s sebou, když není členem FF. Reed řekne, že protože se jí to také týká. Začne vyprávět, jak byl včera v muzeu a studoval jisté egyptologické úkazy. Několik let egyptské historie je prý nezapsaných, jako by Egypt vůbec neexistoval. Pak ale Reed objevil zvláštní hieroglyfy, které popisovaly, že Egypťané měli nějaký zřejmě radioaktivní lék na slepotu. Ben řekne, že to je úžasné, ale jak je možné, že měli něco radioaktivního a hlavně jak by mohli vrátit starověký Egypt. Reed řekne, že na první otázku odpověď nezná, ale na druhou ano. Reed řekne, že si myslí, že tento lék měli právě v tom nezapsaném období a zeptá se Bena, jestli si vzpomíná, že Doom měl stroj času. Takže by mohl ještě v jeho hradu být. Ben obejme Reeda a řekne, na co ještě čekají. Reed mu řekne, že na tyhle slova čekal. FF se tedy dostanou do bývalého Doomova hradu a naštěstí najdou stroj i ovládání v pořádku. Po několika hodinách zkoušek nakonec Alicia ovládá přístroj času a pošle FF do starověkého Egypta. Reed jí řekne, že jestli všechno půjde dobře, tak se vrátí do dvaceti čtyř hodin. Najednou se FF objeví v Egyptě. Před nimi stojí několik válečníků, kteří na ně ihned začnou házet oštěpy. Johnny se zapálí, ale najednou jeho oheň zhasne a Torch spadne na zem. Thing vyrve strom, ale ten je na něj moc těžký a upadne mu. Sue se nemůže zneviditelnit a Reed nedokáže natáhnout žádnou část svého těla. Bez schopností nakonec všichni omdlí. Když se probudí, jsou v trůním sále faraona se jménem Rama-Tut. Ten jim řekne, že dobře ví kdo jsou. Sue říká, že to není možné, ale Rama jim ukáže svůj přístroj a řekne, že pochází z roku 3000 a tak jim odhalí, že on sám je cestovatel časem. Řekne ale, že při přistání se mu porouchal stroj času a on při nehodě oslepl. Egypťané mu dali svůj zázračný lék a považovali ho za boha. On ale uvízl v tomto století bez šance na návrat. Reed chce něco udělal ale Rama na ně vystřelí svou speciální zbraní, kterou z nich udělá své otroky. Řekne, že Sue se stane jeho nevěstou, Reed se bude starat o armádu, Johnny bude dvorním šaškem a Ben bude pracovat na stavbě pyramidy. Nějaké ženy začnou Sue převlékat do svatebních šatů a ta si říká, jestli někdy ta zbraň přestane účinkovat. Mezitím Thing pracuje na pyramidě když tu najednou se změní zpět v Bena Grimma. Tím se obnoví i jeho mysl a on se probojuje přes stráže Ramy a skočí do moře. Svatba je připravena a Sue se naštvaně dívá na Johnnyho, který pořád dokola dělá ohnivá srdce. V tom tam vběhne Ben a vytrhne faraónovi jeho zbraň. Pak se ale začne měnit zpět na Thinga a cítí, že se jeho mysl začíná opět podřizovat faraónovi. Na poslední chvíli vypálí paprsek na Sue a tím ji uvolní. Invisible Girl se okamžitě zneviditelní ale její šaty jsou vidět a tak na ní běží stráže. Ona rychle vezme zbraň a střelí do Johnnyho. Ten se okamžitě zapálí a odežene stráže pryč. Faraón se dá na útěk a Johnny střelí do Thinga společně se pak vydají najít Reeda. Najdou ho, jak dělá živý štít pro faraónovi vojáky. Střelí do něj a FF je zase komplet. Thing chytne jednoho vojáka a začne ho vyslýchat. Potom se vydají do tajného tunelu, který vede k Ramově stroji času. Thing tam chce vběhnout, ale Reed ho varuje, že to může být past. Johnny tam hodí tu zbraň a ta je okamžitě atomizována. Torch tedy propálí díru stropem a tak se tam FF dostanou v pořádku. Rama-Tut tam ale není, jen se ozve jeho hlas, který jim řekne sbohem. v tom se celá místnost začne zaplňovat vodou. Torch se do toho ale opře a z vody udělá páru. FF pak sledují Rama-Tuta k jeho stroji času. Než tam ale doběhnou tak on zmizí a řekne jim že stejně jako po jeho předchůdci tam nezůstanou žádné stopy a tak se v žádné knize nenajde ani stránka o faraónovi se jménem Rama-Tut. V tu chvíli zmizí i se strojem času a celý tunel se začne rozpadat. FF vyběhnou ven. Reed jim řekne, že jak mluvil o svém předchůdci, tak možná myslel Dr.Dooma. Thing řekne, že to možná byl sám Doom. Sue pak ukáže na nějaké krabice a v nich najdou ten zázračný lék. Poté se před nimi objeví stroj času. Když se zase objeví doma Sue se rozbrečí a ukáže jim, že její ruce jsou prázdné. Reed řekne, že se obával, že jim stroj času nedovolí přenést nic radioaktivního. Johnny řekne, že celý výlet byl k ničemu, ale Reed ho opraví, že nic není k ničemu. Pak všichni obejmou Alicii. Reed řekne, že se pokusí udělat repliku léku ve své laboratoři. Ben všem poděkuje, že riskovali své životy, aby pomohli Alicii.

Postavy-

Fantastic Four: Mr.Fantastic, Invisible Girl, Human Torch, Thing

Protivníci: Rama-Tut, faraónovi stráže

Ostatní: Alicia Masters

Tales to Astonish 41

13. listopadu 2009 v 1:13 | Marvelman |  Tales to Astonish - příběhy
Název- Vězněm ve světě otroků (1.příběh)
Když kráčí bestie (2.příběh)
Prokletí (3.příběh)

Datum vydání- březen 1963

Příběh-

1.příběh

Hank Pym jde navštívit svého kolegu, vědce jménem Paul, který Hanka pozval, aby mu ukázal svoje nové sérum, které vymyslel. Hank je zvědavý, oč asi jde. Jenže zvoní u dveří a nikdo neotvírá. Hank se tedy zmenší a vezme si kostým. Hank proleze dovnitř klíčovou dírkou. Dům je zamčený zevnitř, ale Paul není nikde k nalezení. Hank ho nechá prohlásit za pohřešovaného.
Další den navštíví Hanka muž, který říká, že má úplně novou firmu na mytí oken a že by mu rád předvedl svoje umění. Hank si řekne, že jeho okna by to vážně potřebovala, a tak ho pustí dovnitř. Muž ho polije svým kýblem a Hank se nemůže hýbat.
Mezitím v jiné dimenzi přemýšlí teď skupina vědců, koho jsem umývači oken přinesou příště. Zelený mimozemšťan jim řekne, aby byli zticha a raději pokračovali v práci pro mocného Kullu. Kulla osobně jim vysvětlí, jak ti mírumilovní místní obyvatelé obklíčili jeho pevnost a chtějí ho tady vyhladovět. jenže on si nechá postavit nějakou skvělou zbraň a tou je všechny zničí. Jeden z vědců ho nazve tyranem a Kulla ho nechá vhodit do kobek.
Po chvíli se tam přemístí také pan umývač oken a jeho nový úlovek - Hank Pym. Pym si hne mezi vědci všimne Paula. Paul mu všechno vysvětlí a Hank ví, že tady je Ant-Mana zapotřebí. Musí mít ale místo v soukromí, kde se převlékne. Rozhodne se, že se nechá zavřít do kobek. Začne tedy otevřeně pomlouvat Kullu. Netrvá to dlouho a je vhozen do kobky. Tam se převlékne a zmenší. V tom ho napadne několik místních brouků. Hank se je pokusí ovládnout, ale asi pracují na jiné frekvenci, než mravenci. Ant-Man zkouší různé frekvence a bojuje s brouky zároveň. nakonec na frekvenci přijde a brouci ho začnou úplně poslouchat.
Kulla se raduje, když mu vědci řeknou, že dokončili stavbu jeho zbraně. Najednou tam přiběhne Ant-Man. Jeden z místních stráží se ho pokusí zašlápnout. Ant-Man udrží částečně jeho botu ve vzduchu a druhou rukou tam vyřízne díru, Tam tudy vleze do boty a proleze až výš k nohám a unikne. Najednou ho ale Kulla polije tou tekutinou, jak se po ní nelze hýbat. Pak si Kulla vezme kladivo a chce Ant-Mana zabít. Ant-Man rychle nařídí těm svým broukům, aby spustili tu novou zbraň, která je natočená směrem, kde stojí Kulla. Brouci to udělají a zbraň vystřelí. Výstřel zabije Kullu. Vojáci jsou bez něj bezbranní a vzdají se. Ant-Man se nepozorovaně vytratí a převlékne zase do civilu. Pak se jako Hank Pym nechá osvobodit. Vítězní mírumilovní pošlou celé tohle seskupení vědců v bezpečí domů. Svého cíle totiž dosáhli a tím bylo svržení tyrana jménem Kulla. Paul je z toho všeho naprosto bez sebe. Hank musí přemýšlet nad tím, kolik takovýchhle dimenzí může ještě existovat.

2.příběh

V roce 1965 začali zavírat všechny Zoologické zahrady. Já je stejně navštěvuji, jelikož sem to já, kdo je za všechno zodpovědný.
Klece v Zoo mohli být plné zvířat a okolo mohlo procházet mnoho lidí nebýt mě a mého úkolu.
Pracoval jsem jako reportér a byl mi dát úkol, abych se vydal do Afriky a napsal tam článek o tom, že v Kongu se obchoduje se zbraněmi výměnou za diamanty.
Jako milovník zvířat jsem byl v Kongu přímo nadšen krásnou přírodou. Co mě ovšem nepotěšilo bylo to, jak se zde přistupovalo k odchyceným zvířatům. Drželi je v malých klecích a nestarali se o ně takřka vůbec. Díval jsem se na ta ubohá zvířata a omylem se vrazil do jednoho muže. Muž se jmenoval Bruno Storme a byl to vysoký a krutý šikanér. Já byl vždycky velmi malý vzrůstem a proto mi každý přezdíval Shorty (=prcek). Byl jsem pro Bruna ideální kořist. Hned si ze mě začal utahovat a vyhrožovat mi. Jeho kamarádi ho odvedli pryč dřív, než mi stihl ublížit. Tentýž večer jsem na něj narazil znovu, tentokrát v baru, kde zrovna vyprávěl že nějaká příšera byla zase spatřena. Asi se jednalo o nějakou místní legendu, jelikož všichni hned zpozorněli. Podle Brunova popisu má ta bestie mít čtyři ruce a vypadat jako obří gorila. Bruno se s několika muži dohodne na společném názoru, že to bude opice, která se stala obětí nějakého pokusu nebo záření a že její chycení by jim vyneslo mnoho peněz. Představil jsem si, jak bude to nebohé zvíře terčem posměchu v nějaké Zoo a věděl jsem, že mu musím pomoci. Bruno a jeho lidé vysledovali stopu toho zvířete a na jeho obvyklou trasu připravili obří jámu. Já jsem si zapůjčil vrtulník a vzlétl jsem s ním do vzduchu. Byl jsem svědkem toho, jak podivná opice vyšla z lesa a chytila se přímo do pasti. Přilétl jsem blíž a shodil dolů žebřík. Opice se zachytila a já s ní odletěl pryč. Byla ovšem moc těžká a vrtulník se zřítil. Když jsem se probral byl jsem uvázán u kůlu ve vesnici nějakých divochů vypadajících jako lidožrouti. najednou tam přišel Bruno a řekl, že mě měl zabít, dokud měl šanci, ale že to nechá tady na svých kamarádech. Bruno jim nařídil, aby mě zabili. Jenže všichni divoši se najednou začali nafukovat. byl tlustší a tlustší, až najednou odletěli jako horkovzdušné balóny. Jejich šaman si myslel, že se jednalo o nějakou magii a vrhl na mě svoje kopí. Samotná tráva přede mnou vyrostal v okamžení do velké výšky a zachytila vržené kopí. Potom ožily i stromy a začali ničit vesnici divochů. Bruno se dal na útěk,a le najednou se změnil v kouř a ten se rozplynul ve větru. Za mnou se objevila ta čtyřruká gorila, ale tentokrát mnohem větší, než předtím a rozvázal moje provazy. Nechápal jsem a v tom to monstrum promluvilo. Prozradilo mi, že pochází z jiné planety a že sem bylo posláno, aby předalo zprávu. Jenže zde nenarazilo na nikoho, kdo by byl hoden si tu zprávu vyslechnout. Pak mi ten tvor sdělil, že já jsem hoden. Zpráva byla, že ve vesmíru nejsme sami, nýbrž je tam tisíce všemožných národů, kteří se s námi zkontaktují, až to uznají za vhodné a nás za připravené. Až k tomu dojde, tak nás očekávají mnohé krásy o jakých se nám nikdy ani nesnilo. Jako důkaz na mě ukázal prstem a já vyrostl na normální výšku. Můj celoživotní sen se splnil. Zeptal jsem se na domorodce a Bruna. Tvor mi řekl, že domorodci budou brzy normální a co se týče Bruna, tak ten je teď na místě, odkud není cesty zpět.
Vrátil jsem se tedy domů se dvěma příběhy a jedním z nich opravdu úžasným. Nad tím, že Bruno prodával zbraně domorodcům se můj šéf ani nepozastavil. Kdežto můj druhý příběh šel hned do tisku. Proto byli všechny Zoologické zahrady uzavřeny a zvířata navrácena do volné přírody. Bylo to gesto našemu návštěvníkovi z hvězd a začátek našeho budoucího poslání.

3.příběh

V jednom malém státě se tak často mění vůdce, že byste potřebovali seznam, aby jste v tom měli trochu přehled. Mi vám to ale usnadníme, protože vám řekne, že současným tyranem je muž jménem Sebastian. Sebastian chce mít veškeré bohatství, jaké si lze představit, aby mohl na věky žít v přepychu. Ovšem stát není zrovna nejbohatší. Nutí tedy všechny lidi stále pracovat a pak je pomocí daní o všechny peníze připraví. Lidé ho nenávidí a musí stále něco dělat. Jednou takhle skupina lidí při kopání v dole narazí na truhlu s pokladem. Sebastian se o tom doslechne a ví, že jí musí získat, ale nebude to tak snadné. Rozhlásí tedy že se jedná o slavný poklad piráta Vultura, který ho před smrtí proklel. Všichni dostanou strach a nechtějí mít s pokladem nic společného. Sebastian jim řekne, že je ochrání a poklad si vezme. Lidi ho oslavují jako zachránce. Sebastian si řekne, že jsou ještě hloupější než si myslel. Vezme si svou lo´d a odpluje pryč. Plánuje plout někam jinam, kde si za tyhle peníze bude žít jako král. Najednou se na moři rozpoutá obří bouře a jeho lo´d to úplně zničí. Sebastian se zachrání na kuse dřeva, na kterém teď pluje mořem. Kus od něj pluje bedna s pokladem. Sebastian k ní chce doplavat, ale najednou si všimne, že se nad ní vznáší duch nějakého piráta. Ten mu řekne, že když se pokusil ukrást jeho poklad, tak se již z moře živý nedostane. Sebastian nemůže uvěřit tomu, že přechytračil sám sebe.

Postavy-

1.příběh:

Ant-Man/Hank Pym

Protivníci: Kulla a jeho vojáci

Ostatní: Paul a další vědci, falešný myč oken, obyvatelé jiné dimenze

2.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Shorty, Bruno, šéfredaktor, mimozemšťan, lovci, divoši

3.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Sebastiana jeho lidé, duch piráta

Příště-

Jak se Ant-Man zachová při setkání s mužem, který má hlas zkázy? Počkejte si do příště.

Strange Tales 107

12. listopadu 2009 v 10:52 | Marvelman |  Strange Tales - příběhy
Název- Pán ohně vs vládce moří

Datum vydání- duben 1963

Příběh-

Johnny se vrací ze školy, když vidí Reeda, Sue a Bena, jak někam vyrážejí. Zeptá se jich, oč jde a oni ho informují, že pracovali na jisté databázi jejich protivníků, se kterými se utkali. Johnny jim řekne, že na něj mohli počkat, jelikož by jim mohl dobře poradit, jaké tam proti nim napsat strategie. Reed mu řekne, že po těch potížích co jim způsobil s Acrobatem si nejsou jisti. Johnny jim řekne, že by tým už nikdy neopustil. Reed odpoví, že to proberou později. Pak všichni nasednou do auta a odjedou pryč. Johnny přijde domů a všimne si fotky Namora, kterou má u sebe Sue. Přijde mu to fakt divné. Pak si řekne, že se k němu nonstop chovají jako k dítěti a že bude muset udělat něco, co změní jejich názor. Podívá se znovu na fotku Namora a dojde mu, co musí udělat. Namor je jediný protivník, kterému nikdy zrovna moc nenakopali zadek. Když ho on porazí sám, tak si získá velký respekt celého týmu. Začne nad tím přemýšlet a řekne si, jaká by to byla úžasná bitva. Oheň proti vodě. Dva základní elementy by se střetly. Zní to skvěle. V tu chvíli se Johnny konečně rozhodne. Vyhledá Namora a porazí ho. Rozhodne se to nikomu neříct. Letí k moři, a pak přibližně na místo, kde Namora naposledy spatřil. Po chvíli už nemůže a oheň mu začíná zhasínat. Všimne si nějaké lodi přímo pod sebou, a tak na ní přistane. Oheň mu zhasne a on si musí odpočinout. Když si ho všimnou námořníci, tak ho považují za černého pasažéra a tomu, že je Human Torch odmítají uvěřit. Donutí ho tedy umýt celou palubu lodi. Když má hotovo, tak již stmívá a na lodi najednou přestanou fungovat světla. Nad mořem se zvedne hustá mlha a není prakticky nic vidět. Celé to působí dost děsivě. Johnny se už cítí odpočatě, a tak se zapálí. Námořníci tomu nemohou uvěřit. Kolem lodi hodí několik ohnivých koulí a hned je zase vidět. Kapitán mu poděkuje a řekne, že nebýt jeho pomoci, tak mohli do něčeho narazit. Námořníci se mu omluví za to mytí paluby. Johnny jim řekne, že se nic nestalo. Pak se znovu zapálí a odletí z lodi na širé moře. Na obloze udělá nápis, kde stojí že Namora vyzývá k boji.
Několik ryb si toho všimne a dají Namorovi vědět, že něco je v nepořádku. Namor to pluje zkontrolovat a v tom si všimne nápisu. Naštve se, ale pak si řekne, že když Torchovi ublíží, tak tím zarmoutí Sue a to nechce. Vystrčí hlavu z vody a zavolá na Torche, aby letěl raději domů, jelikož tady mluví s princem moří a ne s nějakým hloupým člověkem. Torch mu řekne, že on zase mluví s Human Torchem a né nějakou rybou, kterou může poučovat. Potom udělá kolem Namora ohnivý kruh. Namor také vzlétne do vzduchu pomocí svých malých křídel na nohou. Letí na Torche. Ten letí pryč přímo proti ledovci. Namor je mu v patách. Torch na poslední chvíli uhne, přesně tak, jak se to učil. Namor v tom tak zkušený není a ví, že uhnout nestihne. Nafoukne tedy trochu svoje tělo, po vzoru nafukovacích ryb, a pak se zasekne do ledu. Tam vzduch vyfoukne a jeho tělo zase splaskne. Je tedy volný. Namor skočí do moře a ponoří se až do jedné ze svých skrýší. Tam si vezme kus azbestu, kterým si obmotá ruku a také jednu ze sošek, které tu zanechali jeho předkové. Vynoří se takhle z vody a tu sochu namíří na Torche. Pak řekne, že by na něj přece Torch nezaútočil. Torche to úplně ovládne a řekne, že to by nikdy neudělal. Namor vyskočí z vody a tou rukou obalenou azbestem Torche praští. Torch je mimo a spadne do vody. Namor ho chytí a přiváže na delfína. Tomu nařídí, aby Torche odnesl až ke břehu. Když se delfín vydá na cestu, tak se Johnny probere. Přepálí ty provazy a letí zase zpátky. Namor si ho všimne a naštve se. Řekne, že nikdy nedává svým protivníkům více než druhou šanci. Letí přímo proti Torchovi a oba se srazí ve velké rychlosti. Spadnou do vody. Ve vodě se Namor pokusí chytit Torche, ale ten je i bez plamenů hrozně horký a Namor ho neudrží. Johnny vyskočí a zapálí se. Má už jen jeden nápad. Rozhodne se zapálit na teplotu super novy. Udělá to a vlétne do moře. Díky té teplotě hoří jeho plameny i pod vodou. Namor se mu snaží uplavat, ale Torch s ním dokáže držet krok. Nakonec Torch vyšlehne svoje plameny před Namora a udělá na dně obří kráter. Namor nemá na výběr a musí do něj vplout. Moře samo kráter uzavře za Torchovi malé asistence a Namor zůstane pod tím pískem. Torch vyletí nad hladinu a řekne si, že vážně zvítězil. Už ale nemůže a oheň mu zhasne. Spadne do moře. Zrovna pluje kolem ta loď, které nedávno umyl palubu. Námořníci ho vytáhnou z moře a odvezou až na pobřeží.
Namor si řekne, že musí na hladinu a pokračovat v boji. Roztočí se jako vrtule a provrtá se vším pískem a hlínou zase ven. Vidí už jen loď v dálce a řekne si, že je dobře, že Torch už toho nechal. Je silnější než si kdy myslel. Namora také napadne, že až bude Torch dospělí a ještě silnější, tak by se mohli spojit a porazit Fantastic Four. Pak vládli světu.
Když Johnny dorazí domů, tak je tak unavený, že nemá ani sílu říct Sue, co se stalo. Padne na postel a chce jen spát. Sue mu řekne, že netušila, že práce na motorce může být tak únavná. Johnny si řekne, že Sue o tom nemá ani ponětí.

Postavy-

Human Torch/Johnny Storm

Protivníci: Namor

Ostatní: Mr. Fantastic, Invisible Girl, Thing, kapitán lodi a námořníci


Projekt Reality

11. listopadu 2009 v 1:49 | Marvelman |  Novinky
Zdravím vás čtenáři blogu a fandové Marvelu.

Nejprve chci opět poděkovat všem, kteří sem chodí a dokazují mi tak, že moje práce není zbytečná. Děkuju mockrát.

Konečně začínám plnit sliby :-) a proto zde představuji jeden z nových projektů zvaný Reality. Jka někteří možná tuší bude se to zabývat různými realitami v Marvel vesmíru. Možná to někteří nevíte, ale za 70.let působení Marvel vytvořil stovky různých realit a alternativních vesmírů. Je to až neskutečné. Samozřejmě né všechny jsou tak důležité, ale to je teď jedno.

V Marvelu se všechny tyto reality označují číslicemi. Realita, kterou se od začátku zabýváme a ta nejstarší je například známá jako Země 616. Je tam slovo Země, ale rozhodně se nejedná jen o naši planetu. Do této 616 reality patří celý náš vesmír. Naše minulost, současnost, budoucnost, božstva, mytologie, války. Představte si ty možnosti, dkyž tohle všechno je nabité v jedné realitě a Marvel jich má stovky!!!! To je co? Vy zatím zde máte jen tu klasickou 616 realitu. Samozřejmě to, co jsem sem dal je hrozně neúplný soubor a je to tím, že ho budu postupně vylepšovat a doplňovat o čerstvé informace.

Takže vítejte u projektu Reality, který vám přinese mnoho utříděných a vesměs zajímavých poznatků o světech, do kterých se můžete s chutí ponořit.

Děkuju vám všem a poslední věc, která s tímhle moc nesouvisí. Každý den na blog chodí asi 20 lidí, což není moc, ale o to víc, jsem těmto lidem vděčný za jejich věrnost a stejně se říká, že kvalita je důležitejší než kvantita co? Tohle zde rozebírám proto, že mi na blog chodí stále ti samí lidé a já bych jim rád poděkoval na blogu a to osobně, ale nemůžu jelikož je neznám. Proto vás žádám, pokud budete chtít, napište komentář se svým jménem nebo přezdívkou, abych o vás věděl a mohl jsem vám taky někdy poděkovat jako to dělám těm, které už znám jako třeba Radim (díky Radime za tvoje návštěvy a doufám, že se ti zde bude i nadále líbit). Pokud to nechcete psát na blog, tak mi to napište do zprávy autorovi, která je v menu. Nechci po vás nic osobního. Stačí mi jen vaše přezdívka, abych vás mohl oslovit, nebo vám poděkovat.

Jinak se mějte a jako vždycky do té doby, než teta May zjistí, že jí vytvořili uměle v laboratoři jako tajnou finální zbraň proti Spider-Manovi, říkám MAKE MINE MARVEL!

Čus, Vráťa

Země 616

11. listopadu 2009 v 1:27 | Marvelman |  Reality

Země 616 - Marvel vesmír


OBECNĚ


Země 616, nebo spíše dimenze 616 je nejdéle existující a tím pádem také nejvíce rozvinutá dimenze ze všech, které v Marvelu existují. Takřka všichni hrdinové začínali zde a tato dimenze se objevila již roku 1939. Je to prakticky přesná kopie naší Země. Jsou zde stejné kontinenty, státy (i když jich je zde i pár smyšlených jako např. Wakanda), stejné historické události, stejné osobnosti. Jediné co je zde navíc, je to obří množství super-hrdinů a samozřejmě také super-zločinců. O Marvelu je známo, že se nepohybuje v klasické časové linii. To by totiž většina jejich nejslavnějších hrdinů byla v důchodovém věku. V Marvelu si tedy čas běží po svém. V této dimenzi je ovšem zahrnuto i mnoho dalších planet a s nimi také mnoho dalších ras. Některé jsou málo rozvinuté, jiné jsou mnohem starší a komplexnější než lidé. Pokud vás zajímá, co všechno do této reality patří, tak musíte přemýšlet hned z několika hledisek. Z hlediska času sem patří klasická i když místy trochu pozměněná historie (Pravěk, Starověk, Středověk, Novověk). Z hlediska prostoru sem patří planeta Země, dále mnoho dalších planet, galaxií a dokonce i dimenzí. Z hlediska mytologie, zde naleznete všechny božstva (Severské, Řecké, Egyptské, Japonské, Indiánské,……).

CHRONOLOGIE


A) Starověk

a) Před Kristem

=>       V Egyptě se objevil cestovatel časem Kang, který zde uvízl, protože se mu poškodil stroj času. Nechal ze sebe tedy udělat faraóna a přijal jméno Rama-tut.

B) Středověk

C) Novověk

20. století

      40. léta
=>       Německo a další fašistické státy vyprovokovaly Druhou světovou válku
=>       Armáda USA byla prolezlá různými fašistickými špehy a tak bylo nutno vymyslet nějaké opatření.
=>       Profesor Reinstein vytvořil tzv. vzorec pro supervojáka. Dobrovolníkem pro tento experiment byl muž, který chtěl sloužit své zemi, ale kvůli jeho zdravotnímu stavu mu nebylo dovolenou stát se členem armády. Byl jím Steve Rogers. Experiment se zdařil. Rogers se dostal na vrchol síly, rychlosti, pohyblivosti, výdrže, jaké je člověk schopen. Stal se z něj Captain America.
=>      Vzorec na supervojáka měl být použit ještě na mnoho vojáků, ale jeden z německých špehů projekt sabotoval. Zastřelil profesora Reinsteina a zničil veškeré zbytky zázračné látky.
=>      Captain America byl přistižen, když se převlékal do svého obleku chlapcem jménem Bucky Barnes. Z toho chlapce se stal nerozlučný parťák Captaina a zažili spolu mnoho tvrdých bitev.

     60. léta
=>      Jeden doktor Droom cestuje do Tibetu, kde jeden muž prý umírá a nutné potřebuje jeho pomoc. Dorazí do chrámu, kde by ten mnich měl žít a je tam plno překážek. Droom je všechny překoná a dostane se k mnichovi. Mnich mu řekne, že mu není pomoci a že ty překážky byly jen zkouškou Droomova srdce a on obstál. Potom mnich předá svoje síly doktorovi a z něj se stane Dr. Droom pán mystických umění.  
=>      Amerika se předháněla s Ruskem o to, kdo bude jako první na Měsíci. Američani se rozhodli zariskovat a vyslat tam raketu bez bližšího vyzkoušení. Raketu pilotoval Reed Richards, který k tomu přibral nejlepšího pilota, co znal a tím byl Ben Grimm. Ještě na doplnění posádky vzali Sue Storm a jejího bratra Johnnyho. Všechno šlo hladce, ovšem až do doby, kdy do jejich raketoplánu při proletu atmosférou narazilo nějaké kosmické záření. Raketoplán spadl zpět na Zemi a havaroval. Všichni čtyři z posádky to nějakým zázrakem přežili. Nejen to všichni získali zvláštní schopnosti. Reed Richards získal schopnost natahovat svoje tělo a začal si říkat Mr. Fantastic. Sue Storm se mohla zneviditelnit a začala si říkat Invisible Girl. Její bratr dokázal pokrýt celé svoje tělo ohněm a létat, stal se z něj Human Torch. Nejhůře na tom byl Ben, který se změnil na kamennou stvůru s obří silou a byl z něj tedy Thing. Tito čtyři se dali dohromady a stala se z nich Fantastic Four.
=>       Hank Pym po letech experimentů vymyslí speciální sérum, s jehož pomocí dokáže zmenšit a následně navrátit do původní velikosti všechny předměty. Sérum vyzkouší na sobě a zmenší se tak na velikost mravence. Málem přijde o život díky nebezpečím, která číhají na takto malé tvory. S pomocí jednoho mravence se dostane zpět domů, kde se zase zvětší na původní velikost.
=>       Bruce Banner vyvinul speciální gama nukleární energii. Když jí testoval na opuštěné poušti, tak se tam z ničeho nic připletl mladík jménem Rick Jones. Těsně před výbuchem strhl Banner mladíka do ochranného zákopu, ale sám byl ozářen gama radiací. Díky tomu se z něj stalo stvoření jménem Hulk.
=>      Fantastic Four zjišťují, že legendární Namor, neboli Sub-Mariner žije a trpěl ztrátou paměti. Human Torch mu ji pomohl získat zpět a Namor zjistil, že jeho království Atlantida bylo zničeno lidmi. Přísahal lidem pomstu.
=>       Studen Petr Parker je při školní exkurzi kousnut radioaktivním pavoukem a získává nadlidské schopnosti. Vražda jeho strýce zaviněná mužem, kterého Petr nezastavil, když měl příležitost, ho změní navždy. Petr přísahá, že svou sílu použije na ochranu ostatních a stane se z něj Spider-Man.
=>      Dr. Donald Blake byl pracovně v Norsku, kde došlo k invazi mimozemšťanů vypadajících jako by byli z kamene. Blake se před nimi skryl do jedné jeskyně, kde objevil svatyni severského boha blesků Thora. Leželo tam pověstné Thorovo kladivo Mjolnir. Na něm byl nápis, že kdokoliv je tohoto nástroje hoden, se ho má chopit a získá sílu Thora. Blake to zkusí a opravdu se z něj stane Thor, který se o invazi postará.
=>       Hank Pym se pokouší zdokonalit svoje sérum. Sovětští agenti jsou vyslání, aby sérum získali. Pym si vytvoří speciální oblek a helmu schopnou komunikovat s mravenci na jejich frekvenční úrovni. Během boje o sérum se sovětskými agenty přijal Pym novou identitu. Stal se z něj Ant-Man.

HRDINOVÉ

- Tuk

PROTIVNÍCI


NORMÁLNÍ LIDÉ

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!