Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Prosinec 2009

Beast

31. prosince 2009 v 1:33 | Marvelman |  Uncanny X-Men - hrdinové

Beast


Pravé jméno- Dr. Henry Phillip ,,Hank" McCoy

Bývalé identity- žádné

Výška- neznámá (člověk)
1.6m (opičí forma)
neznámá (kočičí forma)

Váha- neznámá (člověk)
158kg (opičí forma)
272kg (kočičí forma)

Barva srsti- černá/ teď modrá

Barva očí- modrá

Poprvé spatřen- Uncanny X-Men 1

Schopnosti- Jeho regresivní mutace mu dává enormní fyzikální hmotu, superlidskou sílu, rychlost, pohyblivost, výdrž, reflexy a inteligenci. Ve své kočičí formě má zrak kvalitní jako kočka takže vidí dokonale i v noci. Má vylepšený sluch a čich. Zrychlené uzdravování. Má hustou modrou srst a velmi ostré zuby a drápy na rukách a na nohou. Dříve vypadal vcelku lidsky až na to že měl větší chodidla a ruce než je u člověka zvykem. A taky míval méně silnou opičí formu.

Životopis-

Beast patřil společně s Angelem, Cyclopsem a Icemanem mezi úplně první X-meny.Všechno bylo v klidu, dokud do party nepřibrali Jean Grey.Chlapci o ni začali bojovat, ale Beast to později vzdal.Ve svém prvním boji s Magnetem si X-meni nevedli vůbec špatně a tak se jim dostalo gratulace od Xaviera.(Uncanny X-men 1)


Na scéně se objevuje nový zločinec jménem Vanisher, který má (bohužel) teleportační schopnost. Takže je velmi složité ho chytit, ba dokonce porazit. X-Meni to ale nakonec zvládnou díky profesoru Xaverovi. (Uncanny X-Men 2)Angel propadne vzteku a rozdrtí všechny X-Meny. Iron Man mu pomůže se z toho dostat a všem vysvětlí, že Angela ozářila energie při explozi jedné továrny. (Tales of Suspense 49)Xavier sdělí X-Menům že objevil nového mutanta jménem Blob. X-Meni se ho pokusí přemluvit, aby se k nim přidal. Blob ale místo toho začne bojovat a po dlouhém boji s Blobem i jeho partou, je to nakonec Xavier, kdo je odrovná. (Uncanny X-Men 3)X-Meni slaví rok působnosti, a na scéně se opět objevuje Magneto, tentokrát ale s celým svým týmem zvaným bratrstvo mutantů. X-Meni se vydají bratrstvo porazit, ti ale utečou a nastraží bombu. Beast otevře dveře, čímž bombu odjistí. Xavier se vrhne před své studenty a schytá to naplno. (Uncanny X-Men 4)X-Meni pomohou zamaskovanému mutantovy od rozvášněného davu, ale Beast podotkne, že je mu ten mutant něčím povědomý. Při odmaskování zjistí, že je to Toad. Po dalším souboji s bratrstvem, ze kterého vyjdou X-Meni jako vítězové, unese Magneto Angela. X-Meni ho pak zachrání na Magnetově základně asteroidu M. Doma pak zjistí, že je Xavier již v pořádku. (Uncanny X-Men 5)Xavier je ovládnut Puppet Masterem a ten poštve X-Meny proti Fantastic Four. Obě strany to brzy pochopí a rozdrtí Puppet Mastera, Mad Thinkera i jeho Androida. (Fantastic Four 28)Xavier se domnívá, že Sub-Mariner je mutant a chce ho přijmout mezi X-Meny. Magneto ho ale předběhne a tak je Namor členem bratrstva. X-Meni se utkají jak s ním, tak s bratrstvem. Namor ale pak vše pochopí a sám se utká s Magnetem. Když je po všem tak se Namor vrátí zpět do Atlantidy. (Uncanny X-Men 6)Magneto objeví Bloba na karnevalu a pomůže mu zničit Xaverův Mentální blok. Blob se přidá k bratrstvu. Xavier musí odjet a tak jmenuje velitelem Cyclopse. Ten díky Cerebru objeví Bloba i bratrstvo. Beast je zrovna na tancovačce když se ozve Cyclops. X-Meni se utkají s Blobem i bratrstvem. Po vítězství X-Menů se bratrstvo stáhne a nechají Bloba na místě bitvy. Ten je tak naštván, že odmítne pomoc X-Menů a vrátí se zpět ke karnevalu. (Uncanny X-Men 7)


Beast zachrání dítě, které padá ze střechy, ale když lidé pochopí, že je mutant tak ho napadnou.Po tomto incidentu se Hank rozhodne opustit X-Meny.Začne pracovat jako wrestlerů.A jednoho dne má zápas s Unusem, což je nový člen bratrstva, tedy skoro nejdříve musí porazit X-Meny.To se mu povede ale nakonec ho zastaví Beast, který mu dá ochutnat svou vlastní medicínu.Unus tedy slíbí, že se k bratrstvu nepřidá.(Uncanny
X-Men 8)

Uncanny X-Men 2

29. prosince 2009 v 13:06 | Marvelman |  Uncanny X-Men - příběhy
Název - Nikdo nezastaví Vanishera

Datum vydání - listopad 1963

Příběh -

X-Meni jsou psychicky zkontaktováni profesorem Xavierem a ten jim řekne, aby se vrátili do X-sídla. Po cestě je zdrží mnoho lidí, kteří je oslavují jako hrdiny. Když se konečně dostanou domů, Xavier jim vysvětlí situaci. Řekne jim že se na scéně objevil nový zločinec s mutantskými schopnostmi. Říká si the Vanisher a má nějaké teleportační schopnosti. Xavier jim také sdělí že dnes večer vykradl banku dvěma policistům přímo před očima a pak prostě zmizel i s penězi. Aby je Xavier připravil na bitvu s tímto zločincem nechal je projít speciálním tréninkovým programem. Mezitím Vanisher veřejně oznámí, že hodlá ukrást obranné plány přímo z Pentagonu. Xaviera varuje Fred Duncan, jeho kontakt v FBI, že Vanisher hodlá svou akci provést již brzy. Vláda požádá X-Meny o pomoc a ti se okamžitě vydají do Washingtonu. Tam se X-Meni střetnou s Vanisherem. Ze začátku mají navrch, ale pak Vanisher použije uspávací plyn na Jean, ukradne dokumenty a teleportuje se pryč. Následující den Vanisher vyžaduje 10 milionů dolarů za to, že plány nedá jiným zemím. Den poté se Vanisher a jeho nově nabitá armáda pomocníků objeví před Bílým domem a vyžadují peníze. X-Meni na něj ovšem čekají a je s nimi i profesor X. Xavier zablokuje Vanisherovi přístup k jeho schopnostem a dokonce mu i vymaže paměť. Když je vůdce pryč tak X-Meni snadno dorazí jeho služebníky. Xavier jim zase gratuluje, ale Cyclops mu řekne, že nebýt jeho, tak by Vanishera nikdy neporazili. Xavier jim řekne, že jsou na začátku, ale až budou mít plnou kontrolu nad svými schopnostmi, tak ani někdo, kdo se umí teleportovat pro ně nebude protivníkem.

Postavy -

X-meni : Angel, Beast, Cyclops, Iceman, Marvel Girl a profesor X

Protivníci : Vanisher

Ostatní : Fred Duncan (agent FBI), vojáci

Příště-

X-Meni poznají další zajímavý typ mutace, když se setkají s Blobem. Stane se z Bloba další X-Men?

Angel

28. prosince 2009 v 15:44 | Marvelman |  Uncanny X-Men - hrdinové

Angel

Pravé jméno- Warren Kenneth Worthington

Bývalé identity- Avenging Angel, Archangel, Dark Angel,
Death III

Výška- 1,82m

Váha- 68kg

Barva vlasů- blond

Barva očí- modrá

Poprvé spatřen- Uncanny X-men 1

Schopnosti- Aerodynamická fyziologie mu dává vrchol lidské síly, rychlosti,
pohyblivosti, výdrže, reflexů, zraku, sluchu. Dále také nulovou tělní
tloušťku a obrovská pernatá křídla, která mu vyrůstají z jeho lopatek
umožňují mu létat a slouží jako solární sběrače, které mu ohřejí celé
tělo.Jeho krev má léčivé účinky pro něj i pro kohokoliv jiného koho
se dotkne.Jednou dobou měl železná křídla, která vystřelovala
paralyzující šipky.A jednou dokázal vytvořit tvrdé světlo z jeho
životní energie a tím si vytvořil energetická křídla.

Životopis-

Angel spolu s Cyclopsem, Beastem a Icemanem tvořili základní a první X-menský tým, který dal Xavier dohromady.Vše šlo skvěle až do chvíle,kdy se k X-menům přidala Jean Grey.O tu pak začnou chlapci soupeřit.Nakonec se soupeření vztahuje jen na Cyclopse a Angela.Pak je na nějakou chvíli tyto starosti přejdou, jelikož se na scéně objeví Magneto nový nepřítel a první skutečná výzva pro X-meny po několika bojích ho ale X-meni dokážou přemoci a to hlavně díky týmové práci.(Uncanny X-men 1)


Další nepříjemnost je na scéně, když se objeví Vanisher protivník schopný teleportace. Po velké bitvě před bílým domem je ovšem poražen. (Uncanny X-Men 2)


Angel se omylem dostane dozáření, které uniklo při explozi továrny Tonyho Starka. Angel se přestane ovládat a rozdrtí iron Mana i X-Meny. Iron Man mu ale pomůže, aby si vzpomněl kým je. Angel mu je neskonale vděčný. (Tales of Suspense 49)


V dalším díle se profesor X pokusí rekrutovat mutanta jménem Blob. Tomu ale nesedí zvyklosti X-Menů tak odmítne jak členství mezi nimi tak částečné vymazání paměti. Nakonec se s ním X-Meni utkají a porazí ho i jeho karnevalovou bandu. (Uncanny X-Men 3)


Po několika dnech úmorného tréninku se vrátí Magneto se svou novou partou, které říká bratrstvo mutantů. X-Meni se k nim dostanou, ale bratrstvo uteče dříve, než dojde k boji. Zato odjistí bombu a Xavier skočí před své studenty a schytá největší ránu. (Uncanny X-Men 4)


X-Meni mají volno a Warren pozve Jean na večeři. (Strange Tales 120)


Problémů je čím dál tím více. Jako by nestačilo, že je Xavier mimo, ale ještě přijeli rodiče Jean na nečekanou návštěvu. X-Meni jsou vlákáni do pasti, a znovu se utkají s bratrstvem. Sice vyhrají, ale Angel je zajat Magnetem. Na magnetově základě asteroidu M ho pak vyslýchají a dokonce mu chtějí vygumovat mozek. X-Meni ale svého přítele zachrání včas. Asteroid se rozpadá a Angel zachrání Cyclopse. Pak se X-Meni vrátí v klidu domů. (Uncanny X-Men 5)


Xavier je ovládnut Puppet Masterem a ten poštve X-Meny proti Fantastic Four. Obě strany to brzy pochopí a rozdrtí Puppet Mastera, Mad Thinkera i jeho Androida. (Fantastic Four 28)


Při čtení novin se Xavier zamýšlí, jestli Sub-Mariner není také mutant a jestli by se nechtěl přidat k X-Menům. Magneto ho ale s nabídkou předběhne a získá Namora pro sebe. Ten ale po chvíli zjistí, pro koho pracuje a pomůže X-Menům pokořit bratrstvo. (Uncanny X-Men 6)


Profesor Xavier se chystá na nějaký čas odjet a jnenuje velitelem X-Menů Cyclopse. Ten pomocí Cerebra zjistí, že Blob byl přijat do bratrstva a tak kontaktuje Angela přes jeho vysílačku. X-Meni se utkají s bratrstvem a zvítězí. Bratrstvo prchne a nechají Bloba o samotě. Ten se pak vrátí zpět ke karnevalu. (Uncanny X-Men 7)


Mutant, který si říká Unus nedotknutelný se chce stát členem bratrstva.Jeho přijímací zkouškou je najít a porazit X-Meny.Ti se s ním utkají ale díky jeho silovému poli na něj nemohou.Angel ho dokáže vynést do vzduchu ale není vrah a tak ho nechce shodit.Postaví ho na střechu mrakodrapu a X-Meni se stáhnou.Nakonec je Unus poražen Beastovou inteligencí a slíbí X-Menům, že se k bratrstvu nepřidá.(Uncanny X-Men 8)

Vánoce za námi, rok X před námi !

26. prosince 2009 v 15:44 | Marvelman |  Marvel pro vás
Ahoj lidičky

Nejprve vám všem přeju pěkné svátky. Jak vidíte v názvu Vánoce jsou za námi. Rok X nás teprve čeká! Co to ale znamená? To znamená, že X-Meni jsou tady lidi!! Mnoho z vás si to přálo a mnohým jsem to sliboval. Tak konečně je to tady.

Jsou to oni, Xavier, Cyclops, Iceman, Beast, Angel a Marvel Girl. Jsou tady pro vás a doufají, že si je oblíbíte. K jednotlivým členům můžete psát své reakce níže nebo hlasovat v anketě také níže.

Comics Uncanny X-Men byl prvním čistě novým týmových comicsem, který Marvel kdy vydal. Fantastic Four se berou jako rodina a né tolik jakoé tým a Avengers jsou složeninou z předem tznámých hrdinů. Jenže tady vzniká něco úplně nového. Všichni jsou mutanti, kteří se se schopnostmi rodí a nezískávají je při nehodách, nebo tak. Svět se jich bojí a nenávidí je. Přesto ho chtějí chránit. Je to comics plný nových hrdinů, zločinců, příběhů zvratů a hlavně plný akce a zajímavých interakcí mezi jednotlivými členy. Máte se vážně na co těšit. Takže se začtěte do úplně nového světa........světa X-Menů.

Jako vždy si ani tentokrát nemohu odpustit poděkování vám všem, kteří zde trávíte svůj čas čtením si comicsů společnosti Marvel. Věřte mi, že už to vypovídá o tom, že musíte být dobří lidé a já bych si jen přál, aby bylo více takových jako jste vy. Děkuju vám.

Osobně bych rád poděkoval Radimovi, za pefektní otázky, které nutí můj líný mozek také občas k nějaké práci. Lowisce za její milé a povzbuzující komentáře. Robykovi za věcné připomínky a chválu. Toebiashovi za super komentáře. Madovi za návštěvy a také za to, že dal o blogu vědět i dalším super lidem a také bych zde rád uvítal pár novývh lidí, kteří se také ozvali jako například
annasophiarobb-4ever, Parbear, SmaLL DucK, ©Iva, ♥~*TeRr*~♥, Betsy a další.

Lidi jste nejlepší a bez vás by to rozhodně nešlo. Díky moc a dokud Happy Hogan neobjeví svou schopnost nikdy se nesmát, díky které ho vezmou mezi X-Meny, tak říkám MAKE MINE MARVEL! Mějte se dobře

Vráťa

Uncanny X-Men 1

26. prosince 2009 v 15:27 | Marvelman |  Uncanny X-Men - příběhy
Název - X-Men

Datum vydání - září 1963

Příběh -

Ve velmi exkluzivní soukromé škole ve Westchesteru, profesor Charles Xaver trénuje velmi zvláštní skupinu lidí.Trénuje čtyři mladé muže, z nichž každý má svou mutantskou schopnost. Warren Worrington, který si říká Angel má křídla a umí létat. Scott Summers, který si říká Cyclops vystřeluje silné optické paprsky z očí a nedokáže to ovládat, takže musí nosit speciální vizor. Hank McCoy řečený Beast má nelidsky veliké končetiny a je velmi mrštný. Bobby Drake je nejmladším členem týmu a pro své ledové schopnosti si říká Iceman. Xavier je pošle trénovat, aby zdokonalovali svoje mutantské schopnosti, které jsou pro ně pořád novinkou a nejsou na ně zvyklí.
Beast má místnost plnou obručí, které jsou pověšené různě na zdech a stropě. jeho tréninkem je, že jimi různě proskakuje.
Angel létá v místnosti, kde je plno pastí, které se ho snaží zasáhnout a on mezi nimi musí manévrovat.
Iceman si vezme knoflíky, mrkev a koště a udělá ze sebe sněhuláka. Beast se zasměje a pak mu řekne, že svůj trénink musí brát vážně. Vezme bowlingovou kouli a hodí ji na Icemana. Ten udělá zahnutý ledový oblouk, po kterém koule vyjede a letí zpět na Beasta. Beast jí rychlostí uhne a koule málem zasáhne Angela. Ten se naštve a skočí na Beasta s tím, že je hrozně nezodpovědný a to je z nich nejstarší. Přiběhne tam cyclops a snaží se je uklidnit. Iceman mu řekne, že to je trapné, jak si hraje na vůdce. Cyclops se otočí a střelí po něm svým optickým paprskem. Iceman kolem sebe udělá ledovou kostku, aby se ochránil. Cyclops přidá na síle a led se rozletí na kusy. Najednou všichni uslyší v hlavě hlas profesora X, který jim řekne, aby se hne uklidnili. Profesor má telepatické schopnosti, takže s nimi může komunikovat myslí. Po pozorování Angela, Beasta, Icemana a Cyclopse při jejich individuálních tréninkových testech, řekne profesor Xavier, že přijede nový student. Tím studentem je mladá dívka, která se jmenuje Jean Grey. O chvíli později je Jean přivítána v institutu a všichni čtyři chlapci jsou naprosto mimo z toho, jak je krásná. Xavier požádá Jean,a by všem předvedla, co umí. Scott jí chce podat židli, aby si mohla sednout, ale židle mu sama vyletí z ruku a přistane u Jean, která si na ní sedne. Xavier jim vysvětlí, že Jean umí telekinezi, tedy pohybování předměty pomocí myšlenek. Pak jim Xavier sdělí skutečný smysl této školy. Za prvé je škola útočiště pro mutanty jako jsou oni, protože lidstvo není připraveno přijmout do svých řad mutanty se superschopnostmi. A za druhé je to také tréninkové centrum, které jim má pomoci osvojit sis voje mutantské síly a připravit je na nadcházející bitvu se zlými mutanty, kteří chtějí ovládnout svět.
Jeden takový mutant je Magneto, který zaútočil na americkou raketovou základnu a přivlastnil si ji. Vojáci se snaží bránit, jenže Magneto ovládá všechno, co je z kovu a zničí jim všechny zbraně a rakety. Xavier tedy pošle své X-Meny do akce. X-Meni dostanou svoje bojové uniformy, které jsou modro-zlaté.
Armáda se není schopna k základně ani přiblížit díky magnetickým štítům. X-Meni dorazí na místo a vojáci jim vysvětlí, o co tady jde. Cyclops vypálí proti štítům svůj optický paprsek a trochu ty štíty prohne, ale nedokáže je prolomit. Začne se tedy více soustředit a dá do toho svou veškerou energii. Nakonec štíty prostřelí a zničí je. Sám, ale padne na zem vysílen. Beast ho vezme na ramena. Magneto ovládne všechny místní rakety a pošle je na X-Meny. Rakety jsou naváděné. Angel letí vstříc k raketám a pak jim uhne, ale rakety tak letí všechny za ním a přesně to chtěl. Chvíli letí nízko nad zemí a Iceman zmrazí víc než polovinu těch raket. Jean, která si říká Marvel Girl svou telekinezí zastaví rakety v letu a zvedne je do výšky, kde mohou vybuchnout. Beast se zaměří na poslední raketu. Když letí kolem, tak skočí do vzduchu, kde udělá přemet a raketu chytne nohama. Magneto se naštve a vytrhne obří kusy železa z celé základny. Těmi pak obalí X-Meny a ti nemohou ven. Cyclops se probere a svým paprskem rozstřelí hroudu kovu, která drtila X-meny. Magneto si uvědomí, že sem rozhodně nepřišel připraven na boj s jinými mutanty a ani na něj teď nemá čas. Vznese se tedy do vzduchu a kolem sebe udělá svoje štíty. Pak letí pryč. cyclops na něj střílí, ale díky štítům to nemá smysl. Magneto unikne.
Vojáci oficiálně poděkují X-Menům za pomoc a Xavier se s nimi mentálně spojí, aby jim pogratuloval k první úspěšné misi a řekl jim, aby se vrátili domů do X-sídla.

Postavy -

X-meni : Angel, Cyclops, Beast, Iceman, Marvel Girl, profesor Charles Xavier

Protivníci : Magneto

Ostatní : vojáci

Příště-

X-Meni si dlouho neodpočinou, jelikož další zlý mutant je na cestě. Jmenuje se Vanisher a má schopnost teleportace!

Avengers 3

24. prosince 2009 v 14:29 | Marvelman |  Avengers - příběhy
Název- Avengers se setkávají se Sub-Marinerem

Datum vydání- leden 1964

Příběh-

Avengers mrzí, že nechali Hulka jen tak jít a snaží se ho vystopovat. Iron Man vyzkouší svůj nový přístroj, který produkuje jeho obraz na mnoha místech. Jeho obraz se ptal mnoha hrdinů včetně Fantastic Four a Spider-Mana, jestli neviděli velkého zeleného muže ve fialových kalhotách. Bohužel bezúspěšně.
Rick Jones vyrazí do staré Hulkovy skrýše v jeskyni a najde tam spícího Bruce. Bruce se probere a lekne se ho, při čemž se změní na Hulka. Hulk je naštvaný, že ho Rick vyrušil a začne všechno ničit. Rick mu uteče a vyhledá svoje přátele. S jejich pomocí zkontaktuje Avengers a řekne jim, že našel Hulka. První, kdo uslyší zprávu je Iron Man, který ji rozešle zbylým členům.
Hank a Janet jsou zrovna v laboratoři, když to uslyší. Vezmou si na sebe obleky, zmenší se a vyrazí do akce.
Don Blake to má horší, jelikož je v ordinaci. Vysvětlí Jane, že si musí odskočit. Potají pak udeří svou tyčí do země a změní se na Thora.
První u Hulka je Iron Man. Hulk reaguje velmi podrážděně, když uvidí Iron Mana. Po velkém boji, přes celý venkov, Hulk uteče. Iron Man ho dostihne a na místo dorazí i zbytek Avengers. I těm všem se hulk ubrání a odskočí do moře. Avengers ho tedy nechají být. Na své cestě se Hulk střetne s Namorem a ten mu, po několika ranách prozradí, že chce rozdrtit Avengers. Dohodnou se tak, že Hulk je nejsilnější člověk na souši a Sub-Mariner zase pod vodou. Ještě k tomu mají stejné cíle. Vyzvou tedy Avengers na boj u Gibraltarského průlivu, kde mohou využít obou svých předností. Čekají na ně schovaní ve starém vojenském krytu z druhé světové války. Rozpoutá se velká bitva. Thor se pustí do Hulka a je to velmi tvrdá řežba. Hulk se Thorovi snaží vytrhnout jeho kladivo, ale nedokáže ho uzvednout, jelikož toho není hoden. Jenže to Hulk nechápe a hrozně se naštve. Namor rozdrtí Iron Mana. Wasp na něj útočí z dálky a Hank jako Giant-Man mu dělá největší problémy. Nakonec se Iron Man vzpamatuje a Giant-Man Namora uzemní. Iron Man c týmu s Wasp mu pak zasadí silnou ránu svými střelami. I tak ale Namor bojuje dál. Namor a Hulk mají vítězství na dosah ale pak to Sub-Mariner zkazí, protože řekne Hulkovi, že je neobratný jako osel. Hulka naštve Namorova arogance a změní se na Bruce. Bruce neví, co se děje a raději uteče. Namor si i sám vede dobře ale Avengers ho pak vylákají z vody a tam nemá šanci, tak uprchne do moře.

Postavy-

Avengers : Thor, Iron Man, Giant-Man, Wasp

Protivníci : Hulk, Namor the Sub-Mariner

Ostatní: Mr. Fantastic, Invisible Girl, Human Torch, Thing, Spider-Man, Jane
Foster, Ricky Jones a jeho přátelé

Příště-

Pozor!! Avengers už nikdy nebudou jako dřív poté, co učiní neuvěřitelný objev. Díky němu se do našeho věku Marvelu vrací největší legenda. Víte o koho se jedná?

Tales to Astonish 51

23. prosince 2009 v 16:05 | Marvelman |  Tales to Astonish - příběhy
Název- Bitva s Human Topem (1.příběh)
Není cesty zpět (2.příběh)
Wasp vypráví - Někde číhá Wobbow (3.příběh)

Datum vydání- leden 1964

Příběh-

1.příběh

Posledně jsme byli svědky potupné porážky, kterou Giant-Man zažil v boji s Human Topem. Od té doby tráví Giant-Man veškerý čas v své speciální tělocvičně, kde se snaží připravit na druhé kolo v jeho boji s Human Topem. Jenže pomůže mu tento trénink v chycení nechytitelného? Kdo ví. Pojďme se na to podívat.
Giant-Man chytne rotující postavu a snaží se jí udržet, ale nepodaří se mu to. Wasp řekne, že chytit ho není k ničemu, když ho nedokáže udržet. Giant-Man si sedne na zem a řekne Wasp, aby toho robota deaktivovala. Giant-Man řekne, že tenhle styl boje může rovnou vzdát. Wasp řekne, že se jí alespoň bude moci věnovat. Giant-Man na to reaguje tak, že jí sdělí, že se nehodlá vzdát úplně, nýbrž jen musí vymyslet něco nového.
Aniž by to oba tušili, tak Human Top je zrovna kus od nich. Pomocí svých rotačních schopností přímo skáče po střechách okolních domů. Human Top dorazí na pobřeží a najde tam přesně to, co hledal. Je tam stará opuštěná rybářská chatrč. Human Top na ní hodí svůj dynamit a chatrč exploduje, při čemž to vypadá, jako by tam došlo k nějaké katastrofě. O to přesně Human Topovi šlo. Pomocí rotace se dostane na střechu nejbližšího domu. Pak už jen pozoruje, jak k místu jede mnoho policejních aut. Teď je načase uskutečnit jeho plán.
Janet si pustí televizi a zrovna tam běží reportáž z místa exploze. Jan to hned řekne Hankovi. Hank řekne, že by měli hned vyrazit. Oba se tedy převléknou a vyběhnou ven. Tam čeká plno reportérů, kteří začnou řvát radosti, že je našli. Giant-Man řekne, že teď nemají čas. Reportéři ho neposlouchají a vysvětlí mu, že to nebude trvat dlouho. Wasp hned začne dělat pózy a Giant-Man se snaží z toho vymanit. Nakonec ho už napadá jen jedna věc. Vší silou zakřičí a všichni padnou na zem. Jeden reportér se zeptá, co to bylo a druhý mu řekne, že to byla asi sonická bomba. Giant-Man popadne Wasp a běží s ní pryč. Pak jí řekne, že kdyby jí při tom nechal, tak by Human Top mezitím ukradl půl města. Wasp mu řekne, že kdyby nevěděla, že on má ledovou kostku místo srdce, tak by si myslela, že žárlí. Giant-Man jí řekne, že jeho srdce mohou probírat jindy, jelikož právě spatřil Human Topa. Human Top rychlostí mizí směrem od radnice. Wasp řekne Giant-Manovi, aby byl opatrný, ale on jí neposlouchá a rychlostí vyrazí za Human Topem. Na chvíli ho dožene a chce ho chytit. Human Top udělá přemet a zase mu unikne. Pak se vrátí a rotuje různě kolem Giant-Mana. Chce z něj udělat hlupáka. Jenže Giant-man to chápe a nechá ho v tom, aby se cítil mnohem silnější. Human Top získá opravdu takové sebevědomí, že přestane dávat natolik pozor a začne Giant-Mana provokovat a urážet. Giant-Man se naproti tomu začne více soustředit a snaží se odhadnout další Human Topovi pohyby. Giant-Man předstírá úhyb doleva, ale na poslední chvíli skočí doprava a chytne Human Topa. Human Top uzná, že to ho překvapilo a pak se začne rotovat ještě rychleji. To Giant-Man nečekal. Human Top je teď jako lidská motorová pila. Giant-Mana začínají hrozně bolet ruce. Po chvíli bolestí Human Topa pustí a ten se dá zase na útěk. Giant-Man se rozzuří a běží za ním. Při tom zase poškodí několik věcí. Giant-Man volá na Human Topa, že mu nemůže uhýbat na věky. Human Top mu řekne, že do té doby, než ho chytne, tak bude celé město zničené. Giant-Man ho stále pronásleduje a v tom mu noha zapadne do kanálu a nemůže jí dostat ven. Human Top si toho všimne a chce toho využít. V tom na místo dorazí policie a plno policistů obklopí Giant-Mana a zbylí se mu snaží pomoci s jeho nohou. Human Top rotuje přímo na ně a policisté začnou střílet. Human Top v klidu uhýbá a srazí všechny policisty k zemi. Pak chce napadnout Giant-Mana. V tom tam přiletí Wasp a upoutá jeho pozornost. Human Top jí pronásleduje a Wasp ho dostane před hydrant, který jeden policista zaktivuje a Human Topa zasáhne obří proud vody. Wasp ho rychle chytne, dokud se ještě nevzpamatoval. Chvíli ho drží, ale pak se Human Top začne zase točit a odhodí jí pryč. Než se všichni vzpamatují, tak je Human Top už pryč. Giant-Man dostane nohu z kanálu a policista mu řekne, že to je jak se říká - čím jsou větší, tím tvrději dopadnou. Giant-Man řekne, že jediné co bylo zraněno je jeho hrdost. Giant-Man pak ještě dodá, že se celou dobu snažil vyrovnat jeho rychlosti, ale to prostě nejde. Je lepší způsob, jak ho dostat. Wasp řekne, že to jí říká až teď, když si ušpinila nejlepší oblek.
Human Top je již doma a sundá si svůj oblek. Vyndá si plány na obranu země, které ukradl z místní radnice. Teď stačí jen zkontaktovat nějakého místního komunistického špeha. Je studená válka a komunisté by jistě zaplatili Topovi plno peněz za tyhle plány.
Giant-Man se sejde s několika zástupci vlády a ti mu řeknou, že Human Top ukradl plány na obranu země. Jenže oni je už přepracovali, a tak jsou Human Topovi ty co ukradl naprosto k ničemu. Giant-Man řekne, že to je výborné. Jeden z vládních agentů řekne, že Human Top se asi pokusí zkontaktovat místního komunistického špeha a toho oni mají již dlouho napíchnutého na odposlech. Stačí tedy jen čekat. Giant-Man předloží agentům svůj plán a oni s ním souhlasí.
Druhý den zachytí vládní agenti telefonát toho špeha s Human Topem a také zachytí místo jejich schůzky. Sovětský špion dotelefonuje a když chce vyrazit, tak oknem dovnitř prorazí obří ruka Giant-Mana a vytáhne ho ven z domu.
Human Top dorazí na místo a vidí v dálce přicházet postavu v plášti. Je rád, že jeho kontakt jde včas. Postava najednou plášť shodí a zvětší se…..je to Giant-Man! Human Top mu řekne, že je vážně nepoučitelný a dá se na útěk. Giant-Man běží zase za ním. Human Top vběhne do vedlejší ulice a tam je vysoký plot. Běží tedy jinou ulicí a totéž. Giant-Man zatím leze na jeden z domů. Human Top po chvíli zjistí, že celý blok byl uzavřen. Otočí se a kouká po Giant-Manovi, ale nikde ho nevidí. V tom před něj z výšky Giant-Man dopadne a dá mu ránu svou obří pěstí. Human Top odletí na zeď domu. Giant-Man ho pak chytne a Top se z posledních sil snaží vytrhnout z jeho sevření, ale nejde to. Dorazí policie a Giant-Man jim Topa předá. Je tam i Wasp a ta řekne Giant-Manovi, že nechápe, jak to, že tentokrát Topa udržel. Giant-Man jí ukáže, že měl rukavice potřísněné speciálním lepidlem a když ho teď Wasp chytla za ruku, tak se k němu přilepila. Wasp řekne, že ona se proti tomu rozhodně bránit nehodlá.

2.příběh

Přichází úžasní Mongoidi, mocní válečníci, kteří se vyžívají v dobývání planet. jejich dalším cílem je planeta zvaná Země.
Kapitán Mongoidi oznámí, že bude třeba na Zemi vyslat nějakého špeha, který podá zprávu o schopnostech a vymoženostech obyvatel Země. Jeden z jeho mužů mu řekne, že lidé si myslí, že existuje život i na jiných planetách a dávají si pozor na špehy. Minulý týden prý zajali dva Centauriány.
Mongoidi se tedy ještě trochu přiblíží k planetě Zemi a už začínají chytat slabé vlny. Podaří se jim zachytit vysílání nějaké televizní stanice ze Země. Obraz je dost nekvalitní a samozřejmě černobílý. Kapitán Mongoidů řekne, že alespoň vědí,m jak lidé vypadají a mohou využít svého stroje,l aby svého špeha přeměnili na člověka. To také udělají a špeh ještě téhož dne vyrazí na cestu. Nenápadně přistane na Zemi a vydá se mezi lidi. Všechno jde dobře, ale poté na něj lidé začnou koukat a ukazovat si na něj. Špeh ví, že něco není v pořádku. Vypadá sice jako člověk, ale má zelenou pleť. Dva policisté ho chytnou a on se omylem změní zpět na svou původní podobu. Je tedy zatčen.
Kapitán si domyslí, že se něco nepodařilo a invazi odvolá. Nakonec byla Země zachráněna jen díky černobílému přenosu.

3.příběh

Když zrovna není v akci s Giant-Manem, nebo v nějaké obchodě, či u kadeřníka, tak Janet van Dyne navštěvuje válečné veterány, nemocnice a sirotčince, kde se snaží zabavit místní pomoci několika příběhů, které jim vypráví. Chcete si jeden poslechnout? Tak co třeba……..Někde číhá Wobbow.
Wasp je v nemocnici pro veterány, kde se všichni muži sejdou v jedné místnosti a obklopí Wasp. Ta se jich zeptá, jestli jsou připraveni na další příběh. Všichni pánové řeknou že ano a Wasp hned začne vyprávět.
Píše se rok 2000 a žoldácký vesmírný pilot Rack Morgan, by pro peníze udělal cokoliv. Proto když náhodou dostane zakázku jiný žoldák, tak ho uspí a letí sám s jeho nákladem. Jenže jak to často bývá, tak zlí lidé často přechytračí sami sebe. Morgan letí kolem planety Draconius, kde mají lidé zakázáno přistávat, jelikož tam žije nebezpečná rasa tvorů zvaných Wobbow. Morgan se ale připlete do roje meteorů a nemůže jinak než vlétnout do atmosféry planety Draconius. Je to jen na chvíli a rozhodně nemá v úmyslu přistávat. Pak si ale všimne, že všude je plno zlata. Je to jako by zde rostlo ze země. Morgan si řekne, že teď rozhodně přistát musí, ale nejdříve obletí planetu, aby zjistil co jsou Wobbow zač. Nikde je nenajde a napadne ho, že si je jen někdo vymyslel, aby lidi donutil sem nelétat. Kdyby tohle totiž někdo objevil, tak by létalo denně tisíce lidí a ti by získali tolik zlata, že by to úplně znehodnotilo peníze. Jenže když tu přistane jen on a vezme si jen tolik zlata, aby byl boháčem, tak se o tom nikdo nedozví. Morgan tedy přistane a naloží zlato do lodě. Pak zase vzlétne. Najednou uslyší divný zvuk. Otočí se a ta hromada zlata se změní na zelenou stvůru. Je to Wobbow! Wobbow řekne, že schopností jeho rasy je změnit se na to, co přiláká určitou kořist nejvíce. No a u chamtivých lidí to je zlato.
Od té doby nikdo Morgana nespatřil.
Wasp dokončí svůj příběh. Někteří chlapi na ní volají, aby řekla ještě jeden. Wasp řekne, že bohužel ona se stejně jako Wobbow teď musí změnit. Spolkne zmenšovací kapsli a zmenší se. Vojáci to berou jako že zmizela. Doufají že se vrátí. Jeden veterán se zeptá druhého, jak se mu líbil příběh a ten řekne, že ho neslyšel, jelikož Wasp je tak pěkná, že se na ten příběh nelze soustředit.
Postavy-

1.příběh:

Hrdinové: Giant-Man, Wasp

Protivníci: Human Top

Ostatní: reportéři, policisté, vládní agenti, sovětský špeh

2.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Mongoidi, Centauriáni, lidé

3.příběh:

Wasp/Janet van Dyne

Protivníci: nikdo

Ostatní: Rack Morgan, Wobbow, veteráni

Příště-

Giant-Man a Wasp pocítí jak chutná středověk, jelikož přichází Black Knight!

Wasp se vrací i příště, aby mohla vyprávět nějaký ze svých příběhů.

Strange Tales 115

22. prosince 2009 v 1:23 | Marvelman |  Strange Tales - příběhy
Název- Sandman útočí (1.příběh)
Původ Doctora Strange (2.příběh)

Datum vydání- prosinec 1963

Příběh-

1.příběh

Human Torch letí nad městem, když v tom se n obloze objeví světlice FF. Torch si řekne, že mu už chyběla akce. Torch vletí do Baxterovy budovy, kde zrovna Reed na něčem pracuje. Johnny řekne, že jak vidí, tak je zde dříve než Ben a Sue. Reed řekne, že nepřijdou, protože pracují na podrobné policejní zprávě o tom, co zde napáchal Molecule Man (pokud jste to ještě nečetli, tak se styďte a přečtěte si to v Fantastic Four 20 - pozn. sečtělého překladatele). Reed řekne, že on taky nemá čas, protože je uprostřed experimentu, který by zařídil, že by Alicia zase viděla. Takže tu je jen Johnny. Ten se zeptá, oč jde. Reed mu řekne, že Sandman utekl z vězení. Johnny se zeptá, jestli je to ten zločinec, která málem porazil Spider-Mana. Reed řekne, že ano a že to není žádný slaboch (boj Sandmana se síťo-milem najdete v Amazing Spider-Man 4 - pozn. dnes nějak ukecaného překladatele). Johnny řekne, že je mu to jasné. Reed po něm jistě chce, aby dostal Sandmana zpět za mříže. Reed řekne, že ne a že od něj chce, aby našel Spider-Mana a poslal na to jeho. Johnny se ho zeptá, jestli se nezbláznil. Reed řekne, že Spider-Man má zkušenosti v boji se Sandmanem. Johnny tedy letí najít Spider-Mana, ale vůbec neví, jak. Torch letí kolem Brooklynského mostu a na něm uvidí Sandmana jak ničí policejní auta. Přilétne tam a zavolá na něj, aby se připravil k boji. Sandman se zasměje a řekne, že s dětmi nebojuje. Pak ještě dodá, že hledá Spider-Mana a na tohle nemá čas. S těmito slovy skočí z mostu. Human Torch obletí most, aby ho chytil, ale nenajde ho. Chvíli tam poletuje a pak to vzdá a odletí. Sandman se drží ze spodu mostu a směje se. Druhé den ráno vyleze Spider-Man na Empire State building s reproduktorem a do něj začne řvát, že vyzývá Sandmana na souboj. Sandman to vidí v televizi a hned tam vyrazí. Spidey tam sedí několik hodin. najednou se za ním z písku zformuje Sandman a zvětšenou pěstí ho udeří. Spidey padá dolů z budovy. Najednou se zapálí a ukáže se, že to byl Torch v přestrojení. Ten vyletí nahoru a vyšlehne na Sandmana oheň. Ten to vydrží a otevře výtahovou šachtu. Skočí do ní a padá z obří výšky. Změní svoje tělo na molekuly písku a ty neškodně dopadnou na zem. Human Torch sletí za ním a řekne mu, že mu neunikne. Sandman řekne, že to nebude třeba, jelikož písek nehoří. Torch zvýší svou teplotu na maximum. Tím se ale spustí hasící poplach a voda Torche uhasí. Sandman se jen směje. Johnny doběhne ke zdi, kde neteče voda a zapálí se. Vrazí do Sandmana a ten spadne pod sprchu vody. Jeho pískově tělo se změní na bahno. Musí ze sebe udělat normálního člověka. Johnny se na něj vrhne pomocí svých karate úderů, co ho naučil Ben. Naprosto Sandmana rozdrtí. V tom tam vrazí policie a Sandmana odvedou. Do okna se podívá Spider-Man a nemůže uvěřit tomu, že to Torch dokázal. Napadne ho, že jednoho dne bude pro ně dva město moc malé. Johnny má radost a odletí pryč.

2.příběh

Do starodávného chrámu v Indii dorazí unavený a cestou zničený muž. Dojde k oltáři, kde sedí Ancient One. Muž se ho zeptá, jestli je Ancient One. Ancient One řekne, že ano. muž mu řekne, že sem přišel kvůli jeho údajné magické léčivé moci. Ancient One řekne, že nejdříve musí zjistit, jestli je jí hoden, protože on jí neplýtvá na lidi, kteří jí hodni nejsou. Muž řekne, že nešel takovou dálku jen kvůli tomu, aby byl zde odmítnut. Ancient One mu řekne, že nemá rád násilí a pouhým gestem ho zvedne do vzduchu. Muž tomu nemůže uvěřit. Ancient One řekne, že se mu teď podívá do vzpomínek, aby zjistil, je-li hoden nebo ne. Ancient One zjistí, že muž se jmenuje Stephen Strange a v Americe býval veleúspěšným chirurgem. Jenže ho zajímali jen peníze a né stav jeho pacientů. Nepomohl nikomu, kdo mu předem hned nezaplatil. Pak se ale něco stalo. Měl nehodu v autě a i když se ho lékařům podařilo zachránit, stalo se něco hrozného. Jeho ruce měl natolik poškozené nervy, že mu již nebylo dovoleno znovu operovat. To byl konec jeho kariéry. Ostatní mu nabízeli pomoc, ale Strange jim řekl, že nebude pracovat jako jejich poskok. Skončil jako opilec a pobuda, než se dozvěděl o tomto místě a léčivé síle Ancient Onea. Ancient One mu řekne, že všechno viděl a chápe, proč sem přišel,a le nemůže mu pomoci, protože jeho cíle jsou pouze sobecké. Pokud zde ale zůstane, tak se od něj může učit a jednoho dne se vyléčí sám. Strange řekne, že mohl tušit, že je jen podvodník a že zde jen ztrácí čas. Chce odejít, ale všimne si, že venku je hrozná vánice a silně sněží. Strange si řekne, že to je divné, protože ještě před chvílí bylo krásné. Ancient One řekne, že to vypadá, že tu bude muset chvíli s ním zůstat. Pak mu představí svého žáka Morda. Mordo zavede Strange do jeho pokoje. Strange si řekne, že Mordo je dost divný, jelikož stále sedí a studuje nějaké svitky a něco mumlá. Další den se jde Strange Ancient Onea na něco zeptat, když v tom si všimne divného plynu, který začne Ancient Onea obklopovat. Ancient One se probere a všimne si, že na něj útočí nějaký mág. Udělá protiútok. Řekne, že vyvolává moc Vishanti, kouzla ďábelského Dormamu a vševidoucího Agamotta. Tím zničí hrozivý plyn, který se na něj sápal. Strange k němu přiběhne a řekne, že kdyby to neviděl na vlastní oči, tak by tomu nevěřil. Zeptá se, co to bylo. Ancient One řekne, že to nevěřícímu nedokáže vysvětlit. Byli to prostě síly zla, které jsou všudypřítomné a díky nimž, nemůže být nikdy v klidu. Strange řekne, že už sice není chirurg, ale že pozná, že Ancient One je slabý a potřebuje si odpočinout. Ancient One řekne, že nemůže, protože musí stále bojovat se zlem a nesmí mu dovolit, aby přebývalo na této zemi. Dokud nenajde učedníka, tak to bude jeho úděl. Strange si řekne, že pokud zde ještě chvíli zůstane, tak se z něj stane věřící a bude součástí této šílenosti. Musí pryč. Zjistí, že sníh už ustal a tak jde pryč. Všimne si ale Morda, jak prosí jistého Dormamu, aby zničil jeho nepřítele Ancient Onea. Strange mu řekne, že to mu nevyjde a že ho jde varovat. Mordo ale vysloví kouzlo a Strange nemůže mluvit a ani se hýbat. Mordo řekne, že až Ancient Onea zničí, tak bude on jediným mistrem temné magie na světě. Mordo přijde za Ancient One a ten ho pochválí, že se v mnohém zlepšil. Mordo mu poděkuje. Strange to sleduje a nemůže nic dělat. Ancient One si ho všimne a zeptá se ho, jestli něco potřebuje. Mordo se ho zeptá na totéž. Strange nemůže nic říct a v duchu myslí jen na svou nenávist vůči Mordovi a také na to, že už mu nezbývá nic jiného, než věřit na magii. Najednou ho něco napadne. Když by také studoval maggi, mohl by předejít příště takovéto situaci. Mordo odejde a Ancient One uvolní Strange z toho kouzla. Strange se ho zeptá, jak to věděl. Ancient One řekne, že kouzla vycítí a že dobře ví, jaký Mordo je. Dle jeho názoru je ale bezpečnější mít ho zde. Strange mu řekne, že by se od něj chtěl učit. Ancient One řekne, že na to čekal a že se konečně setkává s pravým Dr.Strangem. Od té doby tráví Strange většinu svého času studováním svitků a jiných mystických pomůcek.

Postavy-

Hrdinové: Human Torch, Dr.Strange

Protivníci: Sandman, Baron Mordo

Ostatní: Reed Richards, Spider-Man, Ancient One, lidé

Příště-

Human Torch bojuje s Thingem. Není to jedna z těch klasických bitev o dálkové ovládání od televize mezi Johnnym a Benem? Né bohužel tentokrát to vypadá vážně. Možná s tím má Puppet Master něco společného.

Dr. Strange se vrací do světa tvora známého jako Nightmare. Je to dobrý nápad. No asi ne.

Tales of Suspense 48

21. prosince 2009 v 1:18 | Marvelman |  Tales of Suspense - příběhy
Název- Tajemný Mr. Doll

Datum vydání- prosinec 1963

Příběh-

Tony přijde za Pepper a ta mu řekne, že pan Carter zrušil jejich schůzku a také kontrakt. Tony řekne, že to nemohl přece udělat. Je to jeho hlavní zásobovací síla co se týče železa. Tony si řekne, že se u něj staví, aby zjistil oč jde. Happy mu nabídne, že ho tam odveze, ale Tony řekne, že pojede ve svém sporťáku. Happy pak řekne Pepper, že Tony potřebuje šoféra asi jako díru v hlavě. Tony přijede k velkému sídlu pana Cartera. Vidí muže ve zvláštním obleku, jak jde do lesa. Řekne si, že pokud se zde nekoná maškarní a to asi těžko, tak má ten chlap něco v plánu. Tony si na sebe vezme zbroj a vydá se za ním. Jenže muž je pryč. Pak uslyší Iron Man křik z okna sídla. Není čas jít dveřmi a tak Iron Man vyletí do okna. Uvnitř je ten muž, který drží panenku, která přesně vypadá jako pan Carter. Ten leží na zemi a říká tomu muži, aby toho nechal a že udělá všechno co bude chtít. Muž si říká Mr. Doll a ten mu řekne, že to, že zrušil kontrakt se Starkem nestačí. V tom tam skočí Iron Man a řekne mu, že to bud jeho konec. Mr. Doll si rychle svou figurku předělá do podoby Iron Mana. Pak jí zmáčkne a Iron Man pocítí obří bolest. Všechny kosti ho bolí, je to téměř nesnesitelné. Zbroj ho před tím nijak neochrání. Je to hrozná bolest. Iron Man přepadne přes balkón a spadne do moře. Mr. Doll na něj zařve, aby si pamatoval, jak snadno byl poražen. Poté Mr. Doll předělá figurku opět do podoby pana Cartera a řekne mu, aby raději ty papíry podepsal. Carter řekne, že podepíše cokoliv. Iron Mana se vyškrábe na břeh a je rád, že ta bolest ustala, protože by jí již dlouho nevydržel. Iron Man se tam chce vrátit, ale najednou cítí další bolest. Má skoro vybitou baterii a pokud si ji neobije, je s ním konec. Tony si sundá zbroj a skočí do auta. Mr. Doll vyhrál první kolo. Tony se cítí každou chvílí víc a víc slabý. Již je skoro doma. Zaparkuje a jde po schodech nahoru. Už vidí jen temno. Necítí nohy. Dojde do pokoje a zapojí kabel. Pak ale padne na zem. Následující den přiběhne Pepper za Happym a řekne mu, že má starost o Tonyho, který se od včerejška neozval. Happy jí řekne, aby se uklidnila a pak se jí zeptá, jestli by měla takový strach, kdyby zmizel on. Pepper řekne, že jo, určitě by měla hned poté co by přestala slavit. Zavolá Tonymu domů. Tonyho probere telefon. Tony je rád, že žije. Pepper mu řekne, že o něj měla starost. Tony se vymluví, že měl různé povinnosti a spal doma. Pak řekne, že dnes nechce být rušen. Položí sluchátko a musí se zamyslet. Jeho zbroj se musí nabíjet čím dál, tím častěji. Je moc těžká, zpomaluje ho. Ubírá mu dokonce i dost energie. Možná by měl s tím vším přestat. Vzdát roli Iron Mana. Je to jen otázka času, kdy jeho srdce nevydrží. Tonyho napadne, že si udělá novou zbroj. Zbroj, která bude mnohem méně vážit, díky tomu, že nebude vypadat tak vypracovaně. Nebude to ani takový tlak na jeho zdraví. Pracuje na tom tedy celý den. Další den si policie pozve pana Cartera. Řeknou mu, že nevěří, že by jen tak převedl veškeré svoje jmění na muže jménem Mr. Doll a že si myslí, že byl přinucen. Carter řekne, že na tom nezáleží dokud bude žít. Pak odejde a policisté si řeknou, že nikdy neviděli nikoho tak vyděšeného. Mr. Doll si říká, že připravil o majetek tři nebohatší muže v tomto městě a teď přišla řada na Tonyho Starka. Tony stojí u svého stolu na kterém leží části nové zbroje. Tony je sám se sebou velice spokojen. Nová zbroj je mnohem lehčí a přesto stejně silná a dokonce i možná silnější, protože je pohyblivější a může na ní nosit více ochranných částí. Celá je červeno-zlatá. Nový hrudní plát má dva panely a pod každým z nich se ukrývají doplňkové baterie, kdyby se zbroj vybila. Tony si nasadí jen části zbroje a magnetické částice se připojí k sobě, takže zbroj nelze rozdělit na kusy. Na botách jsou dokonce ze spodu malé rakety, díky kterým bude moci pohodlně létat. Pak to dokončí tím, že si nasadí novou helmu, která je mnohem pohodlnější a je na ní znát mimika jeho obličeje. Pak mu zavolá Pepper s tím, že ho shání policie. Tony se dostaví do kanceláře, kde mu policisti sdělí, že mají podezření, že bude další obětí Mr. Dolla. Chtějí mu nabídnout ochranu. Tony řekne, že má dost svých lidí. Pak se ale potřebuje zbavit své ochranky. Řekne jim, že chce být chvíli s Pepper o samotě. Ta to uslyší a je nadšená, že jí Tony miluje. Tony s ní jde do jedné místnosti a ona se na něj přímo vrhne s tím, jak je nadšená a že nic netušila. Tony jí řekne, že půjde tajným východem sehnat Iron Mana a ona, že má dál předstírat. Pepper to dojde a rozbrečí se. Tony si vezme novou zbroj a je mu líto Pepper. Jinak to ale nešlo. Mezitím Mr. Doll omráčí ochranku a vejde do budovy. Zpustí se alarm. Iron Man je rád, že konečně dorazil. Postaví se mu, ale Mr. Doll si zase rychlostí upraví figurku a ohne jí ruku. Tony pocítí další ohromnou bolest. Řekne si, že musí předstírat, že má dost. Začne tedy prosit o milost a slibovat, že mu bude sloužit. Mr. Doll mu řekne, že když v Africe ukradl tuhle figurku jednomu šamanovi, tak ani netušil, že jednoho dne bude díky ní velet Iron Manovi. Mr. Doll řekne Iron Manovi, Zbyšek pryč, než ho bude potřebovat. Ta bolest je hrozná. Tony dostane velmi nebezpečný nápad. Vypne svůj hrudní plát a srdce mu začíná pumpovat stále pomaleji. Pak přestane dodávat kyslík do nervové soustavy a bolest ustane. Tony rychle vyrobí to, co ho napadlo a zase plát zapojí. Bolest se vrátí. Tony vyrazí dveře do místnosti, kde je Mr. Doll. Ten chce použít tu figurku. Iron Man vystřelí ten svůj vynález. Ten zasáhne figurku a ten se změní na Mr. Dolla. Ten jí upustí a jak figurka upadne na zem, tak upadne i on. Iron Man ho sváže a předá policii. Pak si sundá zbroj a jako Tony jde za Happym. Ten řekne, že je rád, že je všechno v pořádku a zeptá se, kde je Pepper. Tony si uvědomí, že na ní zapomněl. Najde jí stále v té místnosti. Pepper přímo zuří a odejde domů. Happy řekne, že ženy nikdy nepochopí. Tony řekne, že ženy chápe, ale že Pepper je skupina sama o sobě.

Postavy-

Iron Man/Tony Stark

Protivníci: Mr. Doll

Ostatní: Happy Hogan, Pepper Potts, pan Carter, policisté, zaměstnanci

Příště-

Chtěli byste vidět Iron Mana v čistě vzdušném souboji. Právě to se vám splní příště, kde to bude Iron Man vs. Angel.

Journey into Mystery 99

18. prosince 2009 v 1:12 | Marvelman |  Journey into Mystery - příběhy
Název- Tajemný Mistr Hyde (1.příběh)
Asgardské příběhy - Surtur, ohnivý démon (2.příběh)

Datum vydání- prosinec 1963

Příběh-

1.příběh

Thor letí pryč z města a sleduje ho postava zahalená ve stínu. Ta řekne, že je načase, aby pana Blakea navštívil Mr.Hyde. Thor odletí do Asgardu, kde opět prosí Odina, aby dal svolení k jeho sňatku s Jane Foster. Odin opět odmítá. Hyde dorazí do budovy, kde Blake pracuje a vzpomíná si, jak ho Blake odmítl zaměstnat. Teď má ale Calvin Zabo sílu dvanácti mužů. Thor se naštve na Odina a ukáže na něj svým kladivem Mjolnirem. Odin Thora srazí k zemi svou střelou a rozkáže mu, aby odešel. Hyde vrazí do Blakeovi kanceláře a vyhrožuje Jane. Blake vtrhne dovnitř, ale Hyde ho vyhodí z okna. Blake padá a praští svou holí do zdi baráku. Hned se změní na Thora a vrátí se tam zpět. Najde tam ale už jenom Jane. Hyde zmizel. Thor se ujistí, že je Jane v pořádku a vydá se ho hledat. Thor ho ale nenajde. Následující ráno je Thor spatřen, jak vykrade banku a uletí s penězi.

2.příběh

Když se Odin dozví, že se trollové spojili s démonem ohně zvaným Surtur, tak vyrazí na jejich území. Trollové se na něj vrhnou. odin vytasí svůj meč a zabodne ho vší silou do země. Tím vyvolá tlakovou vlnu a ta trolly odhodí. Odin se nakonec postaví samotnému Surturovi. Ten se změní na několikahlavou hadí příšeru. Odin na něj ale svou mocí svrhne meteority. Surtur pochopí, že takhle Odina nikdy neporazí a tak se rozhodne porazit samotnou Zemi. Začne rýt hluboko do země. Všechny kusy skal a hlíny letí do vesmíru a vznikne z nich Měsíc. Pomocí svých sil Odin postaví Duhový most, aby spojoval Asgard a normální svět. Pak ještě zařídí, aby Země rotovala. Surtur je tak uvězněn hluboko v Zemi a nemůže ven. Rozhodl se tam ale zůstat a vytvořil tak žhavé jádro, které na naší zemi udržuje čistotu. Surtur obdaruje Odina létajícím koněm v naději, že možná brzy změní svůj názor.

Postavy-

Thor/Odin Blake

Protivníci: Mr.Hyde, Surtur a trollové

Ostatní: Jane Foster, Odin

Příště-

Thor ještě s Hydem neskončil a to zdaleka ne. Jejich střet bude mít ještě dohru.

Fantastic Four 21

17. prosince 2009 v 11:18 | Marvelman |  Fantastic Four - příběhy
Název- Hate-Monger

Datum vydání- prosinec 1963

Příběh-

V Baxterově budově dělá Reed jako obvykle nějaký pokus a v tom začne velké zemětřesení. Johnny hází šipky na plakát se Spider-Manem a Sue si zkouší nové šaty. Když také ucítí zemětřesení, tak Sue řekne, že to přichází z Thingova patra. Ben ve svém pokoji mlátí do boxovacího pytle a ten se odráží ode zdi. Reed se ho zeptá o co jde a Ben mu ukáže noviny, kde se píše o nějakém rasistovi jménem Hate-Monger, jak hlásá, aby všichni nenormální a jiní lidé byli vyhlazeni. Ben je naštván, že ho za to nikdo nezavře do vězení. Následující den má Hate-Monger a jeho stoupenci ve fašistických uniformách schůzku. Začne tam hlásat různé rasistické řeči, když v tom se tam probourá Thing. Ten si začne prorážet cestu k Hate-Mongerovi a zbytek FF jde za ním. Najednou na ně Hate-Monger vypálí nějaký zelený paprsek. Pak si řekne, že jestli na ně bude fungovat, tak ho již nikdo nezastaví. Zelené světlo zmizí a FF začnou bojovat mezi sebou. Mr.Fantastic dá pěstí Thingovi a Human Torch pod ním roztaví beton a tím ho připevní k zemi. Invisible Girl se zneviditelní a vezme si kbelík s vodou a tu vychrstne na Torche. FF pokračují v boji ještě několik minut a pak si řeknou, že to nemá cenu a každý odejde jiným směrem. Hate-Monger si řekne, že to dokázal a teď to půjde jako po másle. Hate-Monger ale udělá chybu, když si myslí, že jsou FF poraženi. O několik minut později je Reed u Baxterovy budovy a tam je plno stráží. Jeden z nich mu řekne, že nějaký chlap se snažil probourat do jejich budovy a tak že se ho pokusili zastavit, ale nemají na něj. Reed se jde podívat dovnitř a najde tam Nicka Furyho, hrdinu z druhé světové války. Ten zmlátí zbytek stráží do bezvědomí a pak řekne Reedovi, že si spolu musejí promluvit. Fury mu řekne, o nějakém malém státu v jižní Americe, kde byla doposud demokracie, ale vypukla tam revoluce. Reed řekne, že se o to postará a že na to jde hned. Fury se ho zeptá, jestli raději nepočká na zbytek FF. Reed řekne, že je nepotřebuje a že pracuje sám. Potom odletí. Fury si domyslí, že FF jsou pod vlivem Hate-Mongerovi moci. Mezitím Ben v domě Alicie kouká z okna a všimne si Fantasticaru, jak letí kolem. Naštve ho to a vydá se k Baxterově budově. Tam se sejde s Johnnym a Sue, kteří také viděli Fantasticar. Uvnitř se sejdou s Nickem Furym a ten jim všechno vysvětlí. Thing mu chce nakopat, ale Fury mu nabídne, že je všechny dostane do San Gusto, což je malý stát, kam Reed letěl. Ostatní souhlasí. Mezitím se Hate-Monger dozví, že zvláštní letadlo přistálo u hlavní základny jeho skupiny, která je ve státě San Gusto. Hate-Monger se tam vydá, aby dal věci do pořádku. Reed přistane s Fantasticarem a vydá se do akce. Natáhne ruce a hodí do děl dynamity, takže se všechny rozlétnou na prach. Potom vezme pistole všem vojákům. Pak si ale všimne, že přijíždějí posily. Natáhne se tak, že vypadá, jako část silnice. Když jedou auta po něm, tak sebou hodí, takže většina aut nabourá. Najednou je ale zasažen nervovým plynem a ztuhne. Je odveden k Hate-Mongerovi. Ten má svou obvyklou řeč a ukáže mu svůj paprsek vyvolávající nenávist. Řekne Reedovi, že ho má nasměrovaný na družice, takže bude schopen ho vyslat na jakékoliv místo na světě. V tom se tam objeví Nick Fury a FF. Nick si prostřílí cestu až k Hate-Mongerovi a donutí ho, aby mu dal protilátku na nervový plyn a na paprsek nenávisti. Fury vyléčí Reeda a v tom zmáčkne Hate-Monger tlačítko. Okamžitě před něj sjede neprůstřelné sklo a Hate-Monger se dá na útěk. Fury běží za ním a Reed se vydá vyléčit zbytek FF. Když to udělá, tak se přidají k Furymu. Nakonec jsou nuceni se utkat s malou osobní armádou Hate-Mongera. Monger se pokusí vypálit svůj paprsek na Torche, ale Invisible Girl se jako neviditelná dostala za něj a vrazí mu do ruky. Hate-Monger tedy omylem trefí několik svých chlapů a ti okamžitě Hate-Mongera zastřelí. FF se pak postarají o zbytek. Jedna otázka, ale zůstala nezodpovězena a to kdo je ve skutečnosti Hate-Monger. Fury mu strhne masku a pod ní najdou obličej Adolfa Hitlera. Ben nevěří, že je to opravdu on. Fury mu řekne, že nesejde na tom, jestli to je Hitler nebo nějaký dvojník, ale důležité je, že Monger i s jeho paprskem odešli na věčnost. Fury tam pak zavolá komando a FF se vrátí zpět domů. Reed tam týmu řekne, že dokud se lidstvo nenaučí žít v míru bez jakýchkoliv narážek na barvu kůže, nebo rasu, tak bude stále Hate-Monger neporažen.

Postavy-

Fantastic Four: Mr.Fantastic, Invisible Girl, Human Torch. Thing

Protivníci: Hate-Monger, fašisté

Ostatní: Nick Fury, Alicia

Příště-

Reed se snaží zjistit pravdu o neviditelnosti Sue a princip, jak její schopnost funguje. Mezitím je nutno říci, že Mole Man je zpět!

Tales to Astonish 50

15. prosince 2009 v 12:16 | Marvelman |  Tales to Astonish - příběhy
Název- Human Top (1.příběh)
Sagattusovo tajemství (2.příběh)
Bez konce (3.příběh)

Datum vydání- prosinec 1963

Příběh-

1.příběh

V každém století se narodí několik lidí se zvláštními schopnosti, nebo talenty. Jedním takovým člověkem je Dave Cannon. Už jako teenager se dokázal extrémně rychle točit kolem vlastní osy jako vrtule. Vystupoval na ulici a vydělával si tak peníze. Problémem bylo, že Dave nikdy nebyl dobrý člověk a vždycky šikanoval svoje vrstevníky. Dokonce zjistil, že když se takhle točí, tak je skoro nemožné ho dostihnout. Začal tedy krást. Jenže byl mladý a policie ho dopadla. Dostal podmínku a musel se chovat slušně. Svého daru začal využívat třeba při závodech v bruslení, kde díky piruetám hned vyhrával všechny ceny. Po několika letech získal Dave Cannon takovou důvěru ve svoje schopnosti, že se rozhodl vrátit ke starému řemeslu.
Zprávy o zločinci jménem Human Top se začaly šířit městem. Nebylo nikdy svědků, kteří by spatřili jeho tvář. Hank si to čte v novinách a napadne ho, jestli vůbec tenhle Human Top stojí za zmínku. Hank vezme telefon a zavolá Janet. Té pak řekne, že jí chce jen připomenout, že dnes mají poradu. Jan řekne, že jí nic připomínat nemusí, jelikož ona byla kvůli tomu půl dne u kadeřníka. Hank málem omdlí. Potom jí řekne, že snad jí nemusí stále vysvětlovat, že to je bitevní porada a že se na ní nemusí parádit. Jan položí telefon a řekne si, že Hank by měl pochopit, že ona neriskuje svůj život každý den jen kvůli vzrušení z akce, ale i kvůli němu. Janet si na sebe vezme svůj Wasp oblek a jde do výtahu. Přistoupí jeden muž začne na ní zírat. Wasp si uvědomí, že se zapomněla zmenšit. Rychle spolkne zmenšující pilulku a je malinká. V přízemí muž vyběhne z výtahu a každého se ptá, kde je nejbližší očař.
Po chvíli dorazí Wasp k Hankovi. Hank má už na sobě svůj nový Giant-Man oblek. Hank jí pozdraví a řekne, že zrovna chtěl použít svoje pilulky, aby se zvětšil. Janet mu řekne, že by mu mohlo dojít, že ty pilulky jsou za měsíční svit a růže dost chabá náhrada. Hank jí zase oponuje tím, že ona by si mohla uvědomit, že všechno má svůj čas. Hank se pak zvětší a podívá se dolů na Janet. Usměje se a zvedne Janet do výšky. Pak jí řekne, že ona je i na takového prcka pořádně roztomilá. Janet mu řekne, aby jí okamžitě položil na zem. V tom přijde od mravenců zpráva, že Human Top chce vykrást jistý obchod zítra ráno. Giant-Man si řekne, že nechápe, proč mu takovou banalitu vůbec oznamují. Wasp vyletí až k hlavě Hanka a řekne mu, že ho měla raději když byl Ant-Man, jelikož to si ještě nepřipadal tak důležitý, aby se ho nic netýkalo. Giant-Man se hned zmenší na normální velikost a omluví se Janet. Hank přizná, že nechal svou výšku, aby ovlivnila jeho sebedůvěru. Pak ještě dodá, že naštěstí tu má Jan, která ho udržela při zemi. Janet řekne, že tohle je mnohem lepší jednání.
Druhý den si Dave Cannon na sebe navleče svůj oblek. Je celý zelený a na hlavě má velkou přilbu kulatého tvaru se špičkou navrchu. Takto oděn vyrazí jako Human Top do velkého obchodu kus od jeho domova, kde se dostat bude rozdávat výplata. Tři policisté přinesou peníze v několika pytlích. V tom dovnitř vtrhne Human Top, který je díky svým rotacím tak rychlí, že policistům vytrhne pytle a hned je zase pryč. Před Human Topem se z miniaturní velikosti zvětší Giant-Man a zaútočí na něj. Human Top se ohromnou rychlostí vyhne a mizí pryč. Obří Giant-Man je mu v patách a miniaturní Wasp letí za nimi. Human Top vlétne do silnice a utíká proti autům, který vždycky těsně uhne díky své rychlosti. Giant-Man tam je hrozně nemotorný, jelikož si dává pozor, aby na žádné auto nešlápl. Human Top se mu směje a řekne, že ta jeho výšku mu je jenom na škodu. Wasp nabere na rychlosti a pomalu dohání Human Topa. Vidí, že míří k parku. Zkontaktuje mravence a řekne jim, že mají vstupní cestu do parku trochu podkopat, aby byla nestabilní. Mravenci se dají do práce. Když tam Human Top dorazí a stále rotuje své vlastní tělo, tak se mu pod nohou propadne kus země a ona zavrávorá, při čemž upadne na zem. Giant-Man ho díky tomu dožene. Jenže Human Top je již zase na nohou a na útěku. Giant-Man za ním běží a Human Top pokaždé těsně uhne před nějakou překážkou, do které Giant-Man narazí. Human Top mu řekne, že ze sebe dělá pitomce a pak zaběhne do metra. Giant-Man je moc velký a nedostane se. Wasp tam proletí a Giant-Man jí řekne, že se zmenší a dorazí jí na pomoc. Wasp ale nedokáže Topa dohnat a ten se jí ztratí. V tom dorazí Giant-Man a když mu dojde, co se právě stalo, tak řekne, že Human Top je porazil, jako by byli nějací amatéři. Wasp mu řekne, že tohle byla jeho show a ona zde byla jen jako křoví.
Druhý den si Dave Cannon čte v novinách o svém vítězství nad Giant-Manem a Wasp. Pak ho ale napadne, že ti dva se nikdy nevzdají a tak je musí zničit dříve, než oni zničí jeho.
Janet přijde za Hankem do laboratoře. On jí ukáže svoje nové sérum, které mu pomůže zvýšit rychlost i při svém zvětšení. Pak jí ještě ukáže jsou obří železný rotační obrácený kužel, který má simulovat pohyby Human Topa. Hank naučí Janet, jaks e ten stroj ovládá. Pak jí řekne, aby ho zapnula a sám se ho snaží chytit. Moc mu to nejde a janet ví, že on nikdy nebude dost rychlí na to, aby Topa chytil. Najednou Giant-Man ten stroj chytí a padne s ním na zem. Jenže ten stroj se mu díky svým rotacím vysmekne z ruky a Hank řekne, že ho již skoro měl. Pak dojde k závěru že to bude chtít ještě nějaký trénink a bude schopen Human Topa dopadnout. Janet mu řekne, že to jistě ano. V duchu jí si ale řekne, že mu neměla to srdce říct, že ten stroj zapnula jen na poloviční rychlost. Hank nemůže Topa chytit a i kdyby mu ten trénink nějak pomohl, tak co když Human Top udeří dříve, než budou připraveni.
V tu samou chvíli jde Human Top tmavými uličkami s dynamitem připraveným v ruce!

2.příběh

Všichni tušili, že bude nějaké pouto mezi králem a hrbáčem. Jenže nikdo netušil, jak silné pouto.
V dávných dobách žil král jménem Sagattus. Byl docela podivínem. Nikdy neopouštěl svůj trůn, nikdo nikdy neviděl jeho rodinu a nikdy nevycházel ze svého hradu. I přesto všechno byl všemi respektován, jelikož to byl asi ten nejlepší král, jakého země kdy měla. Jediným, kdo ke králi mohl, aby s ním mluvil byl hrbáč jménem Quoquo. Šlechta se tímto faktem cítila uražena. Oni měli přeci mluvit s králem, jelikož jsou vrchnost a nejvyšší třída. Místo nich s ním mluvil Quoquo. Kdo ví, jaké lži králi vykládá, nebo čím ho ovlivňuje, napadalo vždycky šlechtu. Proto někdo navrhl, že Quoquo musí být zabit. Ostatní namítli, že král by to nikdy nedovolil. Pak ale někdo navrhl, že Quoquo má přeci slabé srdce a bere na to nějaké léky. Když mu je nenápadně vezmou, tak zemře. Ostatní souhlasí a udělají to.
Jednoho dne ucítí Quoquo, jak ho bodá u srdce a utíká si pro prášky. Když je nenajde, tak vyběhne ze svého pokoje. Venku čekají šlechtici. Quoquo jim řekne, že si neuvědomují, jakou dělají chybu. Pak padne na zem mrtev.
Šlechtici si gratulují a chtějí to jít oznámit králi. Jeden z nich ovšem sebere ze země deník, který zřejmě patřil hrbáčovi. Přečte si prvních pár stránek a zbledne. Ostatní s zeptají oč jde a šlechtic řekne, že udělali hroznou chybu. To Quoquo byl totiž pravým vládcem tohoto království. Král je jen figurína na trůně. Šlechtici tomu nevěří a odváží se vstoupit do trůnního sálu. Zjistí, že to je pravda. Quoquo věděl, že by ho pro jeho vzhled nepřijali, a tak dělal králi jen posla. Přitom to byl on díky komu se jim žilo tak dobře. Teď už tu není nikdo jako on a oni mohou obviňovat jen sami sebe.

3.příběh

Uteč! Uteč! Uteč nebo zemřeš! Takové měl Rodrigo Cadiz možnosti. A takhle se to stalo.
Ne všichni mají takové štěstí jako my. Někteří lidé musejí stále pracovat pro tyrana jako je třeba Rodrigo Cadiz. Cadiz projíždí městem v autě a všichni mu tleskají. Cadiz se usmívá, jelikož dobře ví, že těm lidem jen škodí, ale oni se ho tak bojí, že mu musí tleskat.
V noci Cadiz ulehne do postele. Osud má svoje cesty, jak si s takovými tyrany poradit. Někdy třeba ve formě snu. Cadiz sní a zdá se mu o tom, jak je na běžícím pásu a ten visí nad propastí. Pás zrychluje a on musí běžet, jinak by spadl do propasti. Utíká a utíká a nakonec už nemůže. V tom se hrůzou probudí.
Druhý den si k sobě zavolá lékaře a řekne mu, co se mu zdálo. Lékař mu prozradí, že se nemá čeho bát, protože je dost nepravděpodobné, aby se mu tentýž sen zdál znovu.
Jenže lékař nemá pravdu a Cadiz se opět probudí s hrůzou uprostřed noci.
Opět si zavolá toho doktora a řekne mu, aby s tím něco udělal. Doktor řekne, že to je jen sen a že si s tím nemusí dělat hlavu.
Večer Cadiz zase usne a opět se objeví na pásu. Tentokrát pás letí i s ním do vesmíru. Možná, že ten pás je vlastně jeho bídný život. Copak ta noční můra nemá konce? A my se vás ptáme má běžící pás vlastně konce?

Postavy-

1.příběh:

Hrdinové: Giant-Man, Wasp

Protivníci: Human Top

Ostatní: muž ve výtahu, policisté, lidé

2.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Sagattus, Quoquo, šlechtici

3.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Rodrigo Cadiz, doktor, lidé

Příště-

Human Topovo řádění pokračuje. Jsou již Giant-Man a Wasp připraveni dostatečně na to, aby Human Topa dokázali zastavit?

Strange Tales 114

14. prosince 2009 v 1:14 | Marvelman |  Strange Tales - příběhy
Název- Human Torch se setkává s Captainem America (1.příběh)
Návrat všemocného Barona Mordo (2.příběh)

Datum vydání- listopad 1963

Příběh-

1. příběh

Human Torch trénuje různé manévry ve vzduchu a Sue ho při tom sleduje. Přiběhnou tam Johnnyho kamarádi a Johnny, aby se jim vyhnul, tak narazí do vodní bariéry a tak ho celého poleje vodou. Sue začne na kluky křičet, že pokazili celé trénink. Ti se omluví,ale řeknou, že to je důležité. Zeptají se Johnnyho, jestli si pamatuje Captaina Americu. Johnny řekne, že jistě, protože si četl jeho příběhy, když byl malý. Sue jim řekne, že jestli je to jen kvůli comicsu, tak že tomu nemůže uvěřit. Sue odejde a Johnny jim řekne, že má pravdu. Kluci ale řeknou, že Captain žije a že se ukáže veřejnosti dnes odpoledne. Pak poprosí Torche, aby se tam taky ukázal. Johnny řekne, že tohle by si nenechal ujít za žádnou cenu. Odpoledne čeká plno lidí na Captaina. Dva zločinci ukradnou jedno staré auto, které má velkou hodnotu a ujíždějí pryč. Johnny si řekne, že tohle mu nezabere moc času. Zažehne se a letí za nimi. Jeden ze zlodějů vytasí pistoli, ale ten druhý mu řekne, aby šetřil kulkami, protože se roztečou dřív než Torche zasáhnou. Najednou na auto skočí Captain America. Torch tomu nemůže uvěřit. Letí před auto a roztaví asfalt na silnici. Auto do něj najede a tam se zastaví. Cap zařve na Torche, aby se do toho nepletl a že všechno jen zkazil. Pak na něj svým štítem hodí trochu asfaltu. Torch řekne, že tohle si k němu nebude nikdo dovolovat. Pošle na Captaina tři ohnivé koule. On jim všem uhne. Zločinci mezitím utečou pryč. Torch se drží od Captaina dál. Cap mu řekne, že až se mu Torch dostane do rukou, tak bude litovat. Policisté chytnou ty zločince a lidi začnou skandovat Captainovo jméno. Torch se na to vykašle a odletí pryč. Druhý den je u své holky Doris Evans a řekne jí, že ten Captain se chová jako naparovačná slepice. Doris mu řekne, že na něj jen žárlí. Pak ještě dodá, že přesně takhle by měl vypadat pravý hrdina. Johnny se naštve a řekne jí, že jemu stále říká, aby zanechal svého života super-hrdiny a u Captaina jí to nevadí. Ke je rozdíl? Doris řekne, že Cap je v tomhle jiný a že za ním má člověk tendenci jít a následovat ho, kdežto Johnny se akorát stále zapaluje. Johnny začne zuřit a zapálí se. Řekne, že neví co má asi dělat, když jinou schopnost nemá. Jak se zapálí, tak sodovka, kterou pije se extrémně natlakuje. Johnny běží k umyvadlu a zapálí linoleum. Doris mu řekne, aby vypadl, než kvůli němu shoří celý dům. Human Torch letí nad městem a má toho všeho plné zuby. Doris o něj už nemá zájem a zbytek města také ne. Mezitím Captain America vyleze po budově až k oknu do cely, kde sedí ti dva zloději, které pomohl chytit. Pomocí kyseliny, kterou nastříká na mříže je dostane ven. Dá jim auto a řekne jim, ať se postarají o to, aby je honilo co nejvíce policistů. Takhle nikdo na Captainův návrat už nezapomene. Torch letí městem a všimne se policie honící rychlé auto, které stále nemohou dohnat. Torch přidá a dožene auto ve vteřině. Spálí mu gumy a zločinci vyskočí z auta do řeky. Řeknou si, že tam za nimi Torch nemůže. Torch začne zahřívat vodu svým ohněm. Zločinci se potopí hluboko, až tam, kde je voda zase studená. Jenže jim dojde vzduch a musí vyplavat a to do té horké vody. Nakonec se tedy vzdají. Torch je vytáhne ven a řekne jim, aby mu všechno vyklopili. Zločinci řeknou, že to celé byl plán Captaina Americy. Oni měli odlákat policisty ven z města, aby on mohl vykrást banku. Torch je přenechá policii a letí k bance. Mezitím si Cap naplní pytle penězi a vyběhne ven z banky. Tam se chytne provazu a po něm vyleze na svou létající platformu. Human Torch tam zrovna přiletí a zařve na něj. Cap mu řekne, že na něj nemá a tak to nemá ani zkoušet. Cap s tím chce odletět,ale Torch na ten stroj útočí svým plamenem. Cap tedy vyskočí s padákem. Torch do něj ale vrazí a Cap díky své obratnosti dopadne na střechu jednoho domu. Seběhne dolů po schodech a vytrhne uklízeči z rukou kýbl s vodou. Torch zhasne a Cap mu dá želízka. Pak uteče ven, kde nasedne do nákladního auta a jede pryč. Uklízeč pomůže Johnnymu se usušit. Johnny se pak zapálí a roztaví ty želízka. Letí za tím náklaďákem. Cap zastaví a vyběhne ven z nákladního auta. Otevře korbu a nechá tam Torche vlétnout. Pak jí zase zavře. Vnitřek je celý z azbestu a Johnny je bezmocný. Pak mu ale dojde, že v takto uzavřeném prostoru bude z jeho plamenů vznikat plyn, který se bude rozpínat tak dlouho, než roztrhne ten náklaďák. Vyzkouší to a vážně to vyjde. Dostane se ven a zaútočí na Captaina. Konečně ho dostane a Captain se vzdá. Johnny mu sundá masku a zjistí, že to není Cap, ale je to jeho starý nepřítel Acrobat. Odevzdá ho tedy policii a jde domů přečíst si nějaké staré comicsy o Captainovi.

2. příběh

Zazvoní telefon a Dr.Strange ho jde zvednout. Volá mu jeho starý přítel Clive Bentley. Ten mu řekne, že je v Anglii a že od něj potřebuje naléhavě pomoct. Strange mu řekne, že tedy přijede. Bentley mu dá svou adresu. Strange si říká, že je to divné, že by se Bentley ozval po tak dlouhé době. Bentley položí telefon a má radost že to vyšlo. Najednou se změní do své pravé podoby, což je Baron Mordo. O několik hodin později dorazí Dr.Strange ke hradu, který by měl patřit jeho příteli. Vejde dovnitř a všude je úplné ticho. Jen jedna místnost je osvětlená. Dr.Strange tam vejde. Uprostřed pokoje hoří jediná svíčka. Dr.Strange si řekne, že zřejmě přišel moc pozdě. Pak si ale řekne, že zde cítí přítomnost zla a nějaké nebezpečí. Uvědomí si, že výpary z té svíčky obsahují nějaký neznámý plyn. Najednou zjistí, že se nemůže hýbat, je paralyzován. Ze stínu vyjde Baron Mordo a řekne mu, že každou chvílí je Strange díky svíčce slabší. Až svíčka úplně dohoří, bude s ním konec. Mordo řekne, že když se posledně setkali, tak mu řekl, že na tomto světě je místo jen pro jednoho mistra magie. Ancient One, který je již starý, zde dlouho nebude a až zemře i Dr.Strange, tak on, Baron Mordo, bude jediným mistrem magie na světě. S těmito slovy Mordo odejde. Dr.Strange začne meditovat a v myšlenkách se setká se svým mistrem. Ten mu řekne, že ho dokáže zachránit. Strange mu řekne, že nechce, jelikož přísahal, že po něm převezme jeho místo mistra magie a tak se z toho musí dostat sám a sám musí Morda porazit. Ancient One řekne, že to jsou moudrá slova a že se tedy do toho nebude plést. Strange vyšle svoje myšlenky do města za hradem a vyhledá jednu dívka. Ovládne její mysl a donutí jí, aby šla do hradu a svíčku uhasila. Dívka samozřejmě uposlechne a Strange je zachráněn. Strange si řekne, že když ta dívka tak rychle vycítila jeho mysl, tak musí mít taky nadání pro magii, ale raději jí to nebude říkat. Propustí jí ze svého ovládnutí. Dívka chvíli neví, kde je a pak řekne, že je v hradu svého otce Bentleye, který zemřel před deseti lety. Strange si uvědomí, že ten v telefonu byl také Mordo a že je silnější než dřív. V tom se Mordo vrátí a všechno mu dojde. Zaútočí svým hypnotickým kouzlem na Strange a ovládne ho. Pak mu nařídí, aby tu dívku zabil. Jenže ze zadu přijde druhý Strange a řekne, že tenhle je jen iluze a spojí se s ním. Dr.Strange řekne, že teď se konečně utkají ve férovém souboji. Mordo řekne, že je starší a silnější a tak nemůže prohrát. Victoria Bentley je sleduje a vypadá to, že oba na sebe jen zírají. Ve skutečnosti spolu svádí boj v mystické dimenzi. Najednou Mordo zmizí a Strange zvítězil. Victoria se Strange zeptá, jestli je pravda že i ona má nadání na magii. Strange řekne, že ano. Victoria se ho zeptá, jestli by jí tedy nemohl učit. Strange řekne, že zatím ne, protože čím by byla silnější, tím více by po ní Mordo šel. Bude jí učit, až už Mordo nebude žádnou hrozbou.

Postavy-

Hrdinové: Human Torch, Dr.Strange

Protivníci: Acrobat a zlodějové, Baron Mordo

Ostatní: Sue Storm, kamarádi Johnnyho, policisté, uklízeč, Victoria Bentley,
Ancient One

Příště-

Human Torch bude mít trochu netradiční problémy. Čeká ho protivník, kterému jeho plamen vážně nevadí. Né, Asbestos Man se nevrací. Je to mnohem horší. Je to totiž Sandman!

Dr. Strange už má pár bitev za sebou a my si na něj začínáme zvykat. Tak co nám na něm tak vadí? No jistě neznáme jeho původ a vůbec celý příběh, jak získal svoje síly. Tak to příště napravíme jo?

Sgt.Fury and his Howling commandos 5

13. prosince 2009 v 1:08 | Marvelman |  Sgt.Fury and his Howling commandos - příběhy
Název- Vydán na milost Baronu Struckerovi

Datum vydání- leden 1964

Příběh-

"Posledně jsme ztratili jednoho z nás. To, že jsme někoho ztratili znamená, že byl neopatrný nebo udělal chybu. To že udělal chybu znamená, že jsem na vás nebyl dost tvrdý. To znamená, že nás čeká den tvrdého tréninku." řve Fury na svoje muže. V Bavorsku navštíví posel barona Struckera a předá mu úkol přímo od Hitlera. Jeho úkolem je zabít Nicka Furyho. Strucker nechá poslat Furymu zprávu, že ho vyzývá na západ beze zbraní na okraji Dánska. Fury to chce přijmout, ale Sawyer mu to nechce dovolit. Fury se tedy vytratí a jde za svým přítelem, který má loď a může ho tam odvézt. Když je Fury na místě dostane vodu, ale netuší, že v ní jsou drogy. Fury to vypije a začne se mu motat hlava. Baron ho rozdrtí. Furyho fotka, jak prohrál je ve všech novinách. Sawyer se naštve a jmenuje vůdcem týmu Dum-Dum Dugana. Ti se vydají na misi zachránit Furyho. Vyskočí s padáky v severním Německu. Manelli odvede pozornost, když vyhodí do vzduchu sklad s výbušninami. Fury chce ale odvetu s baronem. To se mu také podaří, ale vodu odmítne. Tentokrát je to Fury kdo vyhraje a fotka barona je ve všech novinách. Howling commandos utečou domů. Sawyer řekne, že doufá, že to byl všechno jen sen.

Postavy-

Howling commandos: Nick Fury, Dum-Dum Dugan, Izzy Cohen, Gabriel
Jones, Dino Manelli, Robert Ralston

Protivníci: baron Strucker a nacisti

Ostatní: Sam Sawyer

Příště-

Znáte muže jemuž se přezdívalo Pouštní liška? Ano myslím pana Rommela! Howling commandos budou mít tu čest a to už příště.

The Melter

12. prosince 2009 v 1:11 | Marvelman |  Tales of Suspense - protivníci

The Melter


Pravé jméno- Bruno Horgan

Bývalé identity- žádné

Národnost- americká

Poprvé spatřen- Tales of Suspence 47

Schopnosti-
Žádné. Využívá svého speciálního paprsku, který dokáže všechno roztavit. Tento paprsek střílí ze svého opasku.

Životopis-

Bruno je vedoucím společnosti na výrobu zbraní a doufá, že od vlády dostane kontrakt na výrobu tanků. To ale místo něj získá Starkova společnost. Bruno zuří a dělá různé pokusy. Při jednom takovém objeví omylem speciální tavící paprsek, který roztaví takřka všechno. Bruno si ho připoutá na tělo a začne si říkat Melter. Chce se pomstít Starkově společnosti. Vydá se do jejich výrobny a zničí tam vše, co mu přijde pod ruku. Stark se tam přijde osobně podívat a Melter ho omráčí. Dostane nápad, že by mohl zničit všechny Starkovy elektrárny a tak by jeho firmu na dlouho odstavil. Jde na to a setká se s Iron Manem. Začnou spolu bojovat a Melter mu roztaví část zbroje. Iron Man uteče. Melter se raduje, ale chtěl by ho dorazit a tak ho všude hledá. Najde ho v továrně Starkovy spol. a zaútočí. Najednou na Iron Mana jeho paprsek nefunguje. Melter ví, že je zle a že musí zmizet. Propálí pod sebou díru do kanálu a uteče. (Tales of Suspense 47)

Melter utvořil společně s Radioactive Manem a Black Knightem tým zvaný Masters of Evil. Společně začali útočit na nevinné lidi. Za chvilku se tam objevili Avengers a začal boj. Captain a Giant-Man byli přilepeni k zemi. Wasp zabavila Meltera a tak Iron Man dokázal zachránit ostatní. Potom se opět utkali a Iron Man spojil síly s Wasp a porazili Meltera, který byl pak odvezen do vězení. (Avengers 6)

Tales of Suspense 47

11. prosince 2009 v 10:37 | Marvelman |  Tales of Suspense - příběhy
Název- Iron Man bojuje s Melterem

Datum vydání- listopad 1963

Příběh-

Starkovy tanky jsou dovezeni do armádního skladiště a než jsou tam postaveny, tak se najednou rozpadnou. Nikdo to nechápe,ale vypadá to, jako by se roztekly. Tony se osobně na to přijede podívat. Dívá se na tanky a říká si, že to nechápe. Za materiál vždy platí nejvíce, aby byl co nejkvalitnější, tak jak je tohle možné. Najednou ho muž jménem Melter omráčí ranou do hlavy. Ten je přímo nadšen, že se tu Tony objevil. Teď může zabít dvě mouchy jednou ranou. Poškodí armádu spojených států a pomstí se svému starému rivalovi Tonymu Starkovy. Melter si sundá masku a odhalí, že je ve skutečnosti muž jménem Bruno Horgan. Bruno vzpomíná, jak mu Starkova společnost vyfoukla výrobu tanků přímo před nosem. To on to měl pro vládu udělat. Místo toho ale úplnou náhodou objevil svůj dokonalý tavící paprsek. Dokáže jím roztavit železo jako nic. Připoutal si generátor paprsku na tělo a může ho libovolně vystřelovat. Melter se rozhodne, že Starka nechá prozatím žít, aby si s ním mohl ještě hrát. Mezitím Pepper řekne Happymu, že potřebuje, aby jí sehnal Starka kvůli podepsání několika dokumentů. Happy se po něm jde podívat a najde ho ležet na podlaze. Pomůže mu na nohy. Tony cítí, že potřebuje dobít svůj hrudní štít. Jde tedy do kanceláře. Pepper mu chce zavolat doktora, ale Tony řekne, že jen uklouzl a upadl a toť vše. Tony si rychle dobije svůj hrudní plát a hned se cítí skvěle. Melter roztaví zámek na dveřích vedoucích do elektrárny a řekne si, že když zde všechno zničí, tak odstaví Starkovu továrnu na vždy. Jenže si nevšimne, že spustil tichý alarm. Tony si na sebe vezme zbroj a vyrazí do elektrárny. Melter začne tavit hlavní generátor. Pracovníci chtějí varovat Starka, ale vědí, že je již moc pozdě. V tom přiběhne Iron Man. Melter řekne, že slyšel, že pracuje pro Starka, ale nevěřil tomu. Pak ještě dodá, že ani nedoufal, že se zde setkají. Když se svět dozví, že Melter porazil Iron Mana, tak se ho budou všichni bát. Melter vystřelí svůj paprsek na Iron Mana. Ten uhne a je rád, že jíž neútočí na generátor. Melter ale zasáhne paži Iron Mana a ta se roztaví. Tony má holou ruku. Představí si, že když by Melter zasáhl helmu, tak by každý věděl jeho tajemství a kdyby zasáhl hrudní plát, tak to bude Tonyho konec. Iron Man prorazí zeď a uteče. Musí se ale dobít a tak za sebou zanechá tranzistorové magnety. Magnety roztrhnou trubku a všude je plno kouře. Melter si řekne, že to pro dnešek stačilo a uteče. Iron Man si sundá zbroj a zavolá svoje lidi, aby opravili generátor. Sám zruší všechny schůzky a chce jen přemýšlet. Happy řekne, že ho nikdy neviděl tak ustaraného. Pepper řekne, že ona také ne a že to je tím, že si není jistý jestli mu tentokrát Iron Man dokáže pomoci. Tony se uzamkne před světem a začne přemýšlet. Má strach se zase Melterovi postavit. Musí vymyslet něco co ho ochrání. Prostě musí. O dva dny později vyleze Tony z úkrytu a najde v kanceláři Happyho a Pepper. Ti mu řeknou, že tu byli celou dobu pro případ, že by je potřeboval. Tony jim poděkuje. Pepper mu řekne, že volali z Washingtonu, že se s ním potřebují sejít ohledně nových tanků a chtějí se sejít na odlehlém místě. Tony řekne, že tam hned vyrazí. Happy se zeptá jaké auto má vytáhnout z garáže. Tony mu řekne, že nepojede autem. Happy se ho zeptá k čemu chtěl řidiče, když nikdy nechce jet. Tony řekne, že mu to jednoho dne vysvětlí. Vezme si v ústranní zbroj a vyrazí na místo určení. Tam mu několik senátorů řekne, že je v poslední době velice zklamal a že to vypadá, že jeho firmu čeká bankrot. Tony jim řekne, aby mu dali ještě šanci a že stačí chytit Meltera. Jeden ze senátorů řekne, že mu dají ještě šanci,ale že musí přestat mluvit o Melterovi, protože to je stejně jen výmysl. Pak ještě dodá, že pokud to nevyřeší, tak že přijde o všechny vládní zakázky. Jedna sekretářka vejde dovnitř a řekne, že Tonyho volají do jeho továrny kvůli poplachu. Doraz tam a je mu řečeno, že s generátorem se nedá nic dělat. Tony jim řekne, aby se snažili dál a on sežene Iron Mana, aby jim pomohl. Vezme si zbroj a pustí se do práce. To sleduje Melter a řekne si, že je rád, že se Iron Man vrátil a on ho může dorazit. Propálí si tedy cestu dovnitř. Melter se vrhne na Iron Mana a zjistí, že jeho paprsek na něj nemá žádný efekt. Melter ví, že musí utéct a tak roztaví jeřáb a jeho obsah padá na Happyho a Pepper. Iron Man je strhne z cesty a nechá uzavřít všechny dveře. Melter je v pasti. Melter propálí zem Iron Manovi pod nohama. Ten ale zapne trysky na svých botách a udrží se ve vzduchu. Melter skočí a pod sebou propálí díru až do kanálu. Iron Man neví, zda-li přežil či ne. Sundá si zbroj a řekne si, že Melter se možná vrátí a příště tenhle trik již zabrat nemusí. Příště někdo může poznat, že tahle zbroj byla vyrobena z hliníku. Jako Tony Stark se vrátí k zaměstnancům všechny je nažene do práce.

Postavy-

Iron Man/Tony Stark

Protivníci: Melter

Ostatní: Happy Hogan, Pepper Potts, zaměstnanci, senátoři

Příště-

Kdo je Mr. Doll? Co má v plánu? Je vůbec tím nejdůležitějším, co příště uvidíte, nebo tím nejdůležitějším spíše bude nová Iron Manova zbroj!!!

Journey into Mystery 98

10. prosince 2009 v 0:43 | Marvelman |  Journey into Mystery - příběhy
Název- Vyzván k boji lidskou kobrou (1.příběh)
Asgardské příběhy - Odin bojuje s králem ledových obrů Ymirem (2.příběh)

Datum vydání- listopad 1963

Příběh-

1.příběh

Naštvaný Thor ničí všechno v Blakeově kanceláři. Zuří, že ho Jane opustila a odešla za jiným doktorem. V tom ho Odin povolá do Asgardu. Tam mu řekne, aby zapomněl na pozemskou ženu a soustředil se na jiné věci. Thor naštvaně odejde. Jako Blake se rozhodne odjet pomáhat do Indie, kde snad na Jane zapomene. V Indii se setká se starým přítelem profesorem Shecktorem. Ten pracuje se svým asistentem jménem Klaus Vorhees na protijedu na kousnutí od kobry. Vorhees objeví v džungli obří kobru. Vezme jí s sebou a ukradne profesorovi poznámky. Podle nich dokončí protijed. Pak nechá kobru, aby profesora kousnula. Jenže ona kousne i jeho. Vorhees si rychle vezme protijed a uteče. Blake tam přiběhne, aby svému příteli pomohl, ale je již příliš pozdě. Na té kobře je ale vážně něco zvláštního. Ukáže se, že byla něčím nakažená, nebo snad ozářená. Vorhees získá vlastnosti kobry, tedy ohebnost a plno dalších vlastností. Thor se o tom dozví a vytvoří tajfun pomocí Mjolniru. Pak sleduje Cobru až do USA. Cobra vtrhne do továrny a pokusí se je tam donutit, aby vyrobili plno toho séra. Dorazí tam ale Thor a začnou spolu bojovat. Cobra se nakonec stáhne a uteče pryč. Na výrobu dalšího séra potřebuje jisté látky a tak se vloupe do kliniky doktora Andrewse. Jane se ho pokusí zastavit, ale Cobra jí odhodí. Dr.Andrews křičí o pomoc. Jane ho nazve srabem a v tom si všimne Thora jak letí kolem. Otevře rychle okno a zavolá ho. Cobra si jí vezme jako rukojmí a čeká na Thorův přílet. Thor ale budovu obletí a vtrhne tam z druhé strany. Cobra vyhodí Jane z okna. Thor jí chytí, ale Cobra je již pryč. Ještě ten den podá Jane výpověď a vrátí se k Blakeovi.

2.příběh

Vypukne válka mezi Asgardem a Ledovými obry. Odin stojí v čele své armády a létá na válečných vozech, ze kterých vrhá meteority na ty obry. Odin je skoro zatlačí k ústupu, jenže poté Ledoví obři z posledních sil vyvolají ledový vítr, který srazí létající válečné vozy k zemi. Odin stojí na zemi a před ním armáda Ledových obrů. Odin vytasí svůj meč a vší silou jej zarazí do země, čímž vyvolá zemětřesení. Obrům se země pod nohama propadne a všichni spadnou do velké propasti. Všichni až na jednoho a tím je Ymir, král všech obrů. Ten se vrhne na Odina a zdá se, že nejmocnější z Asgardských bohů se dává na ústup. Jenže Odin neutíká, nýbrž se snaží dostat Ymira na specifické místo. To se mu podaří a pak stačí jedno seknutí jeho mečem a cyklus vulkanického ohně uvězní Ymira navěky. Odin se pak vrátí do Asgardu a opět usedne na svůj trůn.

Postavy-

Thor/Donald Blake

Protivníci: Cobra, Ymir a Ledoví obři

Ostatní: Jane Foster, Odin, profesor Shecktor, dr. Bruce Andrews

Příště-

Znáte příběh doktora Jekylla a pana Hydea? Pokud ano, tak jste na tom stejně jako Calvin Zabo. Jenže v jeho případě je to přeci jen trochu jiné, jelikož on ze sebe udělal Jekylla. A kde je Jekyll, tam je také Hyde!!!

Molecule Man

9. prosince 2009 v 0:50 | Marvelman |  Fantastic Four - protivníci
Molecule Man

Pravé jméno- Owen Reece

Bývalé identity- žádné

Národnost- americká

Poprvé spatřen- Fantastic Four 20

Schopnosti-
Manipulace s molekulami - Může předělat stavbu molekul všech objektů tak, že si z toho vytvoří cokoliv co ho jen napadne. Míra jeho schopností je vážně nezměrná.

Životopis-

Owen pracuje v laboratoři s nestabilními látkami a přepočítá se při jednom experimentu. Dojde k explozi. Ta mu zanechá ošklivě zjizvený obličej, ale velkou moc. Jeho šéf ho za tento neúspěch vyhodí z práce. Owen se naštve a celého ho zmrazí. Uvědomí si, že dokáže měnit molekuly veškerého anorganického materiálu. Stane se z něj Molecule Man. Začne svou profesionální kariéru zločince. Jenže narazí na překážku v podobě Fantastic Four. Jsou silní, ale na něj nemají šanci. Molecule Man je donutí k ústupu. FF utečou do jednoho bytu a Molecule Man je jim v patách. Uvnitř je nějaká dívka. Molecule Man se jí zeptá, kde jsou FF. Ona mu řekne, že utekli pryč, ale že ona tu má jejich sochy. Ukáže Molecule Manovi hliněné sochy všech členů FF. Molecule Man si řekne, že si s nimi trochu pohraje. Použije svou sílu, ale ta se na něj odrazí a srazí ho k zemi. Ukáže se, že to nebyli sochy, ale praví FF. Mr. Fantastic mu vezme hůl a bez té je Molecule Man bezmocný. Najednou se objeví nějaký tvor a ten ho přemístí do jiné dimenze.(Fantastic Four 20)

Fantastic Four 20

8. prosince 2009 v 12:10 | Marvelman |  Fantastic Four - příběhy
Název- Tajemný Molecule Man

Datum vydání- listopad 1963

Příběh-

Všichni přijdou do Reedovi kanceláře a Reed tam prozkoumává úlomek nějakého meteoritu, který získal. Říká jim, že se nemůže dostat k jádru toho meteoritu. Thing urve kus meteoritu a pod tím je vidět nějaký živý organismus. Reed řekne, že to jen dokazuje, že celý vesmír je životem plný. Potom jim sdělí, že to bude trvat týdny, než dokončí analýzu. Sue vloží kus meteoritu s organismem do mrazáku a Johnny jí řekne, aby to nepokládala na jeho pizzu. Ben ale na ně zavolá, aby se podívali z okna. Na ulici se totiž kutálí ohnivá koule. FF jdou do akce. Johnny se zapálí a letí na kouli. Ta ho ale okamžitě vtáhne dovnitř. Mr.Fantastic se natáhne do tvaru krychle a obalí kouli. Ta ho ale vtáhne do sebe stejně jako Johnnyho. Thing vyrve hydrant ze země a nasměruje proud vody na kouli. Koule mu ale ten proud vrátí zpět a vtáhne ho do sebe. Sue se zneviditelní a chce kouli prozkoumat. Než se jí to povede je taky vtažena dovnitř. FF se postupně objeví ve Watcherově domově. Uatu se omluví, že je sem vtáhl násilím a řekne jim, že je nucen opět porušit své právo do ničeho nezasahovat. Začne jim vyprávět příběh o nějakém vědci, který pracoval v molekulové laboratoři. Jeden nebezpečný experiment přehnal a došlo k nehodě. Nehoda mu zanechala velké jizvy na obličeji a obrovskou sílu. Druhý den dostal výpověď, za špatný úsudek při experimentu. Potom se najednou začal všude objevovat led z ničeho nic a zmrazil jeho šéfa k smrti. Pochopil že má schopnost měnit molekuly čehokoliv na světě a stal se z něj Molecule Man. Uatu pak vrátí FF zpět k jejich domovu, ale Baxterova budova je pryč a všichni lidé taky. Johnny se ptá, co se to děje a Reed řekne, že tady je odpověď. Všichni lidé jsou na Times square a Molecule Man stojí na střeše Baxterovy budovy, která se tam vznáší ve vzduchu nad lidmi. Molecule Man jim řekne, že je rozdrtí, jestli ho nebudou poslouchat. Pak začne mluvit o tom, jak ho všichni budou poslouchat a budou mu sloužit. Mr.Fantastic se k němu natáhne, ale Molecule Man přemění několik věci na magnety, která chytí Reedovi končetiny a začnou ho natahovat, až ho natáhnou na hranici jeho možností. Reed křičí bolestí. Johnny se zapálí a roztaví magnety. Potom udělá několik plamenů na Molecule Mana. Ten přemění svou hůl na krystalový štít. Johnny vyzkouší svou novinku. Torch soustředí energii a pošle na Molecule Mana bílé nova-ohnivé koule. Ty prorazí jeho štít. Molecule Man si před sebou udělá jezero a v tom se koule zhasí. Konečně Thing se rozeběhne na Molecule Mana. Ten přemění ulice na skály. Thing se ale nezastaví a prorazí skrz skálu. Molecule Man na něj pošle elektrický blesk. Thing tomu uhne. Molecule Man pak přemění vodovodní trubky na železné hady a ty se vrhnou na Thinga. Human Torch je ale roztaví dřív než způsobí nějaké škody. Reed řekne Sue, že on zabaví Molecule Mana a ona ho musí ze zadu překvapit a vzít mu jeho hůl. Reed se rozeběhne na Molecule Mana a ten se ho zeptá, jestli se nikdy nevzdají. Reed řekne, že se nevzdají dokud nebudou poraženi, což jinými slovy znamená nikdy. Molecule Man ho odhodí a Sue na něj skočí, jenže není dost silná, aby mu hůl vytrhla a Molecule Man promění několik kamenů okolo na papíry a ty obalí celou Sue. Reed si z ruky udělá laso a Sue přitáhne. Thing pak z ní ty papíry strhá. Johnny obalí Molecule Mana ohnivou zdí, čímž dá zbytku FF dost času na vymyšlení dalšího plánu. FF využijí času a dají se na útěk. Molecule Man přemění několik cihel na vodu, která uhasí oheň. Potom na něj začnou střílet policisté. On přemění vzduch okolo sebe na neprostupnou bariéru, do které uzavře celý Manhattan. FF utečou do domu Alicie. Reed začne přemýšlet a uvědomí si, že Molecule Man ovládá jen anorganické materiály. Takže může přeměnit sochy Alicie ale nemohl by, kdyby byly živé. Pak řekne, že to je ono a porosí Alicii, aby udělala čtyři sochy. O několik minut později vystřelí Alicia světlici, aby přilákala Molecule Mana. Ten se jí zeptá, kde jsou FF. Ona mu řekne, že utekly, ale že by mu chtěla ukázat sochy, které pro něj připravila. Molecule Man se směje, že sochy vypadají jako FF a chce změnit jejich molekuly, aby si z nich udělal srandu. Jenže to nejsou sochy ale pravý Fantastic Four, jen natření hlínou. Protože Molecule Man použil své síly na organický materiál, tak se na něj odrazila zpětná energie. Ta ho srazila na zem. Chtěl si vzít svou hůl, ale Reed mu ji vzal. V tom se tam objevil Watcher a nechal Molecule Mana zmizet. Řekl jim, že ho porazili a tak ho poslal někam, kde nic nenatropí. Potom zmizí i Uatu. Reed řekne, že bez své hole je Molecule Man bezmocný. Sue se zase ptá, kam asi Uatu vzal Molecule Mana a pak ještě dodá, jaké by to bylo, kdyby měli FF jeho síly. Thing řekne, že by o ně nikdo nestál.

Postavy-

Fantastic Four: Mr.Fantastic, Invisible Girl, Human Torch, Thing

Protivníci: Molecule Man

Ostatní: Uatu the Watcher, civilisté, Alicia Masters

Příště-

Typ protivníka jakého FF ještě nepotkali. Přichází Hate-Monger a jeho fašistická skupina. Napadne vás, že to by byla spíše práce pro Sgt. Furyho? Nebojte se, bude tam taky.

Avengers 2

7. prosince 2009 v 0:38 | Marvelman |  Avengers - příběhy
Název- Avengers bojují se Space Phantomem

Datum vydání- listopad 1963

Příběh-

Avengers mají své pravidelné setkání. Hulk se pohádá s Thorem a Wasp s Giant-Manem se trochu opozdí.
Mezitím tvar měnící vetřelec z vesmíru havaruje se svou lodí na Zemi. Vyleze ven a vezme na sebe podobu náhodného kolemjdoucího. Potom transportuje svou obě do vlastní lodě, aby se na Zemi nepotulovali dva lidé stejná tváře. Tento mimozemšťan je Space Phantom. Jeho oběť je tedy uvržena do žaláře. Space Phantom vidí všude nápisy Avengers a napadne ho, že to budou ochránci této planety. Proto vyhledá jejich sídlo. Vejde dovnitř a hned se spustí alarm.
Avengers si toho všimnou a Hulk vyběhne, aniž by počkal na ostatní. Space Phantom na sebe vezme podobu Hulka, pravého Hulka odešle do své lodě a jakoby se vrátí k Avengers. Falešný Hulk se vrátí k Avengers a aniž by si všímal toho, na co se ho ptají, tak je napadne. Avengers se brání a Hulk uteče. Venku narazí na Ricka Jonese a ten chce jít s ním. Falešný Hulk ho vezme na záda a odskáče s ním pryč. Tam ho nechá a vyhledá nedalekou raketovou základnu. Napadne jí. Tato základna ovšem testuje Starkův design a Iron Man je tam vyslán aby vše prověřil. Space Phantom si ho všimne, a tak se přemění na hmyz, čímž se pravý Hulk zase vrátí z jeho lodě a objeví se přímo na té základně. Iron Man se na něj hned vrhne. Wasp a Giant-Man vědí, že něco není v pořádku a snaží se celou věc vyřešit. Giant-Man dokáže lokalizovat Hulka a vyrazí tam i s Wasp. Když dorazí na místo vidí Iron Man, jak ze vzduchu střílí svými repulzory na Hulka a ten na něj hází kameny. Giant-Man je od sebe odtrhne a řekne jim, aby se uklidnili. Hulk stejně skočí na Iron Mana. Toho využije Space Phantom a přemění se na Giant-Mana, kterého zase pošle pryč. Jako Giant-Man se vrhne na Hulka s Iron Manem.
Wasp letí rychle za Thorem pro pomoc. Vyhledá tedy doktora Donalda Blakea, o kterém jim Thor řekl, že ho mají najít, kdyby Thora potřebovali. Blake slíbí, že Thora hned sežene. Wasp letí zpět za ostatními Avengers. Blake udeří svou holí do země a změní se na Thora. Ten letí hned za Wasp. Space Phantom se převtělí do Iron Mana a Giant-Man se zase objeví zpět. Space Phantom už udělal takový zmatek, že všichni Avengers bojují mezi sebou.
V tom na místo dorazí Thor a sešle k zemi mocný blesk. Všichni přestanou bojovat. Thor jim řekne, aby se rychle vzpamatovali a že zde cítí nějakou cizí moc. Space Phantom si řekne, že Thor je moc nebezpečný a pokusí se přivlastnit si i jeho podobu. Jenže se jeho vlastní síla obrátí proti němu a Space Phantom se sám vtáhnut do svého portálu. Thor si ho všimne jak mizí a řekne, že jeho triky nemůžou vyjít na boha hromu.
Avengers pomalu pochopí, k čemu zde vlastně došlo a všichni se tomu společně zasmějí. Omluví se jeden druhému. Hulk se ale odmítne omluvit a řekne že teď pochopil, že oni nejsou jeho praví přátelé, jinak by mu věřili a nebojovali by s ním. Wasp chce zklidnit situaci, ale Hulk jí předběhne a řekne, že odchází od Avengers. Než stihnou ostatní něco říct, tak už skáče pryč. Avengers ho sledují a Giant-Man řekne, že když teď Avengers nebudou Hulka hlídat, tak bude nebezpečnější než dřív. Thor ho sleduje a přemýšlí nad tím, co má asi Hulk v plánu teď.

Postavy-

Avengers : Thor, Iron Man, Giant-Man, Hulk, The Wasp

Protivníci : Space Phantom

Ostatní: Rick Jones, lidé

Příště-

Hulk je ještě zahořklejší, než by se mohlo zdát a když zjistí, že ho Avengers hledají, tak ho napadne, že ho chtějí zničit. Spojí se proto s princem všech moří, Namorem a společně se postaví Avengers!

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!