Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Únor 2010

Tales to Astonish 53

26. února 2010 v 23:19 | Marvelman |  Tales to Astonish - příběhy
Název- Uvězněn Porcupinem! (1.příběh)
Wasp vypráví - Když se probudí Kolos (2.příběh)

Datum vydání- březen 1964

Příběh-

1.příběh

Giant-Man a Wasp dorazili do místního sirotčince, aby opět pobavili děti. Všechny je vyvedou před budovu a show může začít. Giant-Man vyleze na střechu a tam s zvětší. Potom ze sebe udělá most mezi dvěma vedle sebe stojícími budovami a Wasp po něm začne přecházet z jedné strany na druhou. Giant-Man jí řekne, že si prostě musela vzít zrovna dnes boty s podpatky. Wasp řekne, že se nedá nic dělat. Děti to všechny pozorují s nadšením. Kus za dětmi stojí ve stínu skrytý Porcupine. Ten se podívá na pozici, ve které se Giant-Man nachází a řekne si, že lepší to už být asi nemůže. Zaktivuje svou elektrickou střelu, která je jednou z mnoha hraček, které trubice jeho zbroje obsahují. Tato elektrická střela zasáhne Giant-Mana a on se pustí. Wasp hned spolkne pilulku na zmenšení,m čímž jí vyjedou křídla a ona se vyhne padajícímu Giant-Manovi. Wasp na něj volá. Giant-Man se rozhodne si vsadit na svoje zvětšené tělo, které má i zvětšené svalstvo a kosti. Ve vzduchu udělá přemet a dopadne na nohy. V kotníku mu rupne Giant-Man se svalí na zem.
Porcupine to sleduje a řekne si, že to z toho vyšel Giant-Man ještě až příliš dobře. Porcupine využije chaosu ke svému útěku. Vrátí se do své laboratoře, kde začne pracovat na plánu, jak dostat Giant-Mana jednou provždy.
Gentry si vytvoří uspávací plyn tak silný, že srazí k zemi i Giant-Mana. Nemůže přijít ovšem na to, jak s tím Giant-Mana dostat. Pak ho napadne, že vyhledá Giant-Man a Wasp fan klub v tomhle městě. To se mu podaří. Zaklepe na dveře a přijde mu otevřít mladík převlečený za Eggheada. Gentry se ho zeptá, zda-li může dovnitř a mladík řekne, že jen když pozná jeho převlek. Gentry řekne, že to je samozřejmě Egghead a je tedy vpuštěn dovnitř. Mnoho lidí tam má převleky. Gentry pozná Human Topův převlek, převlek Black Knighta a další. Všimne, že to jsou všechno mladí lidé a zeptá se, jestli náhodou nemají věkový limit. Ostatní řeknou, že samozřejmě že ne, pokud je fanda, tak je jedno kolik mu je. Gentry jim poděkuje a pak dodá, že slyšel o tom, že si Giant-Man poranil kotník. Všichni ho hned začnou poslouchat a on navrhne, že by ho mohli jít navštívit. Celý fan klub samozřejmě souhlasí. Pak ale řeknou Gentrymu, že on nemá žádný převlek. Gentry je uklidní a řekne, že ho teď právě jeden napadl a že si pro něj skočí domů.
Giant-Man sedí doma a má obvázaný kotník. Doktor mu řekl, že by neměl měnit svou výšku, dokud se to trochu nezahojí. Giant-Man řekne, že se nemůže dočkat, až se to zahojí. Wasp řekne, že totéž platí pro ní, jelikož jí nebaví mu dělat služku. Najdou uslyší oba hluk přicházející z ulice. Wasp se podívá z okna a vidí po ulici pochodovat davy lidí převlečených za nějaké zločince a nesoucích si transparent Giant-Man a Wasp fan klub. Wasp je vpustí dovnitř a řekne jim, aby se uklidnili, jelikož Giant-Man nemá dělat žádné vylomeniny. Giant-Man naopak řekne, že oni jsou přesně to, co mu doktor předepsal. Všichni fandové k němu přiběhnou a ukazují mu svoje kostýmy. Giant-Man jim je pochválí a pak se podívá na Porcupinea a řekne, že ten jeho kostým je asi nevíce povedený ze všech. Porcupine se pod svou helmou pousměje a řekne si, že to jde vážně hladce. Podívá se na Wasp a řekne jí, že mají pro Giant-Mana dárek, ale nechali ho v autě a že by jí chtěli poprosit, jestli by jim ukázala jak se umí zmenšit a doletěla pro něj. Wasp řekne, že klidně a že pro svoje fandy to udělá ráda.
Wasp se zmenší a letí pryč. Porcupine je nadšen, jak mu všechno vychází. Pak spustí trubice s uspávacím plynem. Všichni fandové hned padnou na zem a usnou. Porcupine se směje. Plyn se blíží i k Giant-Manovi. Ten překoná bolest a vyskočí ze země. Chytne do rukou Porcupinea a řekne mu, aby ho příště nepodceňoval. Porcupine zaktivuje svou zbroj tak, že všechny ty malé trubičky na jeho těle se vzpřímí jako jehlice a Giant-Man je nucen ho pustit. Giant-Man zde má ovšem mnohé cvičební náčiní. Všimne si své hrazdy a doběhne k ní. Začne se na ní se svým masivním tělem rychle točit a odfoukne tak všechen ten plyn. Porcupine mu řekne, že to se mu povedlo, ale on teď má Wasp. Giant-Man řekne, že to je hloupost. Porcupine mu prozradí, že jeho auto byla na ní past a ona se jistě nechala chytit. Bylo to udělané tak, že sotva se dotkla krabice vypadající jako dárek pro Giant-Mana, tak se zavřely dveře a auto se samo uzamklo. Porcupine zaktivuje další část své zbroje. Otevře se mu trubička na ruce a z té vystřelí lano. To se zasáhne na střeše protější budovy a Porcupine se zhoupne dolů, kde nechal svoje auto.
Když se na místo dobelhá Giant-Man, tak vidí již jen jak auto ujíždí. Giant-Man doběhne zpět do své laboratoře a zkontaktuje svoje mravence. Nařídí jim, aby sledovali auto, ve kterém je Wasp a dali mu vědět, kam jede.
Jenže Porcupine s tím počítal a tak z výfuku toho auta vycházejí omamné zplodiny, díky kterým mravenci nejsou schopnosti žádné akce.
Porcupine dorazí na místo a odvede Wasp do speciální místnosti, kterou vytvořil tak, aby se z ní nedalo utéct. Porcupine pak řekne Wasp, že jí pustí, pokud mu ona řekne, kdo je ve skutečnosti Giant-Man. Wasp řekne, že ona Giant-Mana nikdy nezradí. Porcupine jí zavře do té místnosti a řekne, že je zvědav, jak bude mluvit za pár dní. Wasp se zasměje a řekne, že Giant-Man jí brzy najde a pak by Porcupineovi radila, aby tu raději nebyl.
Giant-Man zuří. Řekne, že najde Wasp, i kdyby měl při tom roztrhat na kusy celé město. Jediné, co ho může zastavit je smrt. Pokud ovšem narazí i na Porcupinea, tak se postará o to, že ten už nikoho takhle neohrozí. Giant-Man se podívá na svou zabandážovanou nohu. Řekne si, že žádná bolest ho teď nezastaví a roztrhne celou tu bandáž.
Mezitím Porcupine se rozesměje, jelikož Wasp vážně uvěřila jeho příběhu. On ve skutečnosti nechal ve zdi té místnosti malou dírkou, aby mohla utéct. Jakmile unikne, tak totiž poletí do Giant-Manovy skrýše. On má speciální věcičku, která jí bude sledovat až tam. Díky tomu se Porcupine dozví, kde má sídlo Giant-Man a přijde i na to, kdo to je. Pak ho snadno porazí mezi všemi zločinci bude slavný. V tom si všimne, jak miniaturní Wasp právě proletěla tou dírkou a letí pryč. Porcupine zaktivuje svou tajnou zbraň. Jedna z jeho trubiček vystřelí speciální naváděcí jehlici, která následuje Wasp.
Giant-Man pracuje na stroji, který by měl Wasp najít podle jejího srdečního tepu. V tom Wasp vletí dovnitř a řekne mu, aby toho hned nechal, jelikož jeho malinká parťačka je zpět. Giant-Man má hroznou radost a řekne jí, že by nikdy nevěřil jak hrozně mu chyběla a že to nedokáže ani vysvětlit. Wasp mu řekne, aby tedy počkal, než se zvětší a on jí mohl obejmout. V tom si Giant-Man všimne té jehlice letící za ní a rychle jí rozmáčkne v pěsti. Je ale pozdě. Giant-Man řekne Wasp, že jí Porcupine podvedl a že by se měla připravit k boji. V tom se rozletí dveře na kusy! Dovnitř vejde Porcupine. Giant-Man zařve na Wasp, aby uletěla pryč. Porcupine vystřelí porci lepidla a přilepí Wasp na zeď. Giant-Man na něj běží. Porcupine se obrovi snadno vyhne a vezme do ruky stůl, kterým Giant-Mana praští do jeho kotníku. Giant-Man padne v agónii na zem. Porcupine pak zase zaktivuje svůj plyn. Giant-Man roztrhne koberec a udeří s ním do vzduchu jako vějířem. To odfoukne všechen ten plyn. Porcupine toho využije a vleze si do malé místnosti, kam se obří Giant-Man nevejde. Giant-Man se zmenší na velikost Ant-Mana a proběhne dovnitř. Porcupine se ho pokusí rozšlápnout, ale Giant-Man uhne a zase se zvětší do své obří velikosti, čímž roztrhne zdi té místnosti. Chytne Porcupinea za ramena a zvedne ho do výšky. Porcupine mu vytrhne z opasku plno kapslí a spolkne je. Giant-Man na něj řve, že netuší, co právě udělal. Porcupine řekne, že tuší. Vzal si plno kapslí, které Giant-Mana zvětšují, takže teď bude mnohem větší než on a rozdrtí ho. Giant-Man řekne, že bohužel pro něj si vzal špatné kapsle. Porcupine nechápe, ale pochopí vzápětí, když se začne nezastavitelně zmenšovat. Je stále menší a menší, až nakonec neví už vůbec vidět. Giant-Man strhne Wasp ze zdi a ta mu řekne, aby jí ukázal, kde je Porcupine a ona ho dostane. Nenechá si přece od nikoho líbit, aby jí přilepoval ke zdi. Giant-Man jí řekne, že Porcupine se už o sebe bohužel postaral sám.

2.příběh

Hank se podívá na Janet, která se zrovna upravuje. Hank jí řekne, že si myslel, že jde navštívit veterány a vyprávět jim zase nějakou příhodu. Jan řekne, že taky půjde, ale má ještě čas a mohla by to vyprávět jemu. Hank jí řekne, že jí zná moc dobře na to, aby se jí pokoušel zastavit, takže souhlasí. Janet se tedy dá do vyprávění.
Příběh se odehrává na planetě daleko od té naší. Zde vládne krutovládce jménem Mingo a jeho horda hrdlořezů. Mingo řekne, že tato planeta překypuje primitivními kmeny, které si oni musí podrobit. Ty kmeny jsou proti nim v přesile, ale když budou hrát chytře, tak je vítězství jisté.
Mingo tedy rozjede akci. Mingo řekne, že Asikii kmen věří v to, že když někdo zemře v noci, tak jeho duše propadne peklu. Proto nařídí Mingo útok na tento kmen uprostřed noci. Všichni z Asikii kmenu se raději vzdají.
Další na řadě jsou Deltoniani, kteří uctívají zvířata. Mingo nařídí svým vojákům, aby si na hlavu místo helmy dali zvířecí hlavy. Deltoniani nechtějí útočit a také se vzdají.
Po několika týdnech Mingo dostal všechny kmeny a národy pod svou nadvládu. Mingo má ale další problém. Jak ty kmeny udržet, aniž by vypukla vzpoura. Mingo se rozhodne, že opět využije jejich strach. Nechá uprostřed hlavního města postavit obří sochu kamenného Kolose. Potom předstoupí před lid a řekne, že pokud se proti němu někdy vzbouří, tak Kolos obživne a všechny je smete z povrchu planety. Lidé se vyděsí a slibují poslušnost.
Mingo jim ztrojnásobí daně všechny chlapce starší třinácti let pošle na práci do dolů. Netrvá to dlouho a Vikor z národa Deltonianů řekne, že takhle to dál nejde. Musí se vzbouřit. Buď si Mingo tu historku s Kolosem vymyslel a oni zvítězí, nebo mluvil Mingo pravdu a Kolos je všechny zničí. I to ale bude lepší, než takhle trpět.
Další den tedy dojde ke vzpouře. K překvapení všech otevře obří Kolos oči! Všichni se hrozně vyděsí, ale Kolos projde kolem nich a zničí Mingův hrad i celou armádu. Všichni přítomní tomu nemohou uvěřit. Kolos si stoupne za ně a zaujme pózu jejich ochránce. Všichni se radují. Co se týče Minga, tak o tom se říká, že když Kolose viděl, tak zešílel a toulá se krajinou mumlajíc hlouposti o tom, že obr ožil.
Janet dokončí vyprávění a zeptá se Hanka, co on na to. Hank dělá pokus s několika zkumavkami a vůbec jí nevnímá. Janet se hrozně naštve a řekne mu, že on jí vlastně celou dobu neposlouchal. Hank si jí všimne a zeptá se, co teď říkala. Janet mu řekne, že říkala, že už musí jít nazve ho hulvátem. Hank na ní zmateně kouká a nechápe, co to do ní vjelo.

Postavy-

1.příběh:

Hrdinové: Giant-Man, Wasp

Protivníci: Porcupine

Ostatní: členové Giant-Man a Wasp fan klubu, děti ze sirotčince

2.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Mingo a jeho lidé, Asikii kmen, Vikor a Deltoniani, Kolos

Příště-

Tajemný El Toro ukáže Giant-Manovi, že jeho výška není rozhodně vždycky výhodou.

Wasp bude vyprávět další ze svých příběhů a tentokrát to bude synovi své nemocné kamarádky.

Ancient One

21. února 2010 v 11:50 | Marvelman |  Strange Tales - hrdinové
Ancient One

Pravé jméno- neznámé

Bývalé identity- The Master

Národnost- tibetská

Výška- 180cm

Váha- 72,57 kg

Barva očí- modrá

Barva vlasů- plešatý

Poprvé spatřen- Strange Tales 111

Schopnosti-
Z počátku vlastnil naprosto stejné magické dovednosti jako Dr.Strange, což znamená, že uměl skvěle kouzlit a arzenál jeho kouzel byl skoro nikdy nekončící. Ve stáří ovšem, aby provedl kouzlo, tak to toho musel dát veškerou sílu a energii.

Životopis-

Ancient One se chce spojit se svým žákem Dr.Strangem, ale Baron Mordo ho napadne a uzavře ho v astrálním světě. Strange mu tam přijde na pomoc a svede bitvu s Mordem, kterou díky lsti vyhraje a svého mistra osvobodí.(Strange Tales 111)

Strange Tales 117

19. února 2010 v 10:49 | Marvelman |  Strange Tales - příběhy
Název- Eelův návrat (1.příběh)
Mnoho pastí Barona Mordo (2.příběh)

Datum vydání- únor 1964

Příběh-

1.příběh

Johnny se ze zpráv dozví, že Eel utekl z vězení. Řekne si, že když ho porazil jednou, tak to zvládne jistě znovu. Zažehne se a chce letět do věznice, aby získal pár informací. Sue ho zastaví a řekne, že zrovna na okno dala nové záclony a jestli jí je spálí, tak toho bude litovat. Torch tedy použije krb k úniku z domu a řekne si, že to není tak špatné. Po cestě ke věznici si Torch všimne Eela na střeše jedné z budov. Nemůže tomu uvěřit. Přiletí k němu a uzavře ho do ohnivého kruhu. Přiběhne tam několik policistů a ti Torchovi oznámí, že Eel neutekl z vězení, nýbrž byl propuštěn za vzorné chování. Eel řekne Torchovi, aby si dával pozor, nebo že ho příště zažaluje. Johnny tomu nemůže uvěřit. Vrátí se domů, kde se ho všichni snaží utěšit. Johnny jim řekne, že si je jist, že Eel se rychle vrátí ke svému řemeslu. Eel se vrátí domů, kde si sundá kostým a pak se vydá na svoje staré pracoviště ve velkém akváriu. Tam si řekne, že je načase nakrmit svoje rejnoky. Pak si zkontroluje, jestli jeho nové vylepšení kostýmu funguje. Začne vydávat malé elektrické výboje stejně jako rejnoci. Všechno funguje jak má. Human Torch létá nad městem a hledá akci. Eel se plazí kanálem a říká si, že jak zná Torche, tak ten bude hlídat banky a muzea. Jenže on udeří někde, kde to Torch nečeká. Ve městě je výstava prastarých známek, které mají skoro nevyčíslitelnou hodnotu. Eel elektřinou omráčí stráže a známky ukradne. Druhý den čte Johnny o loupeži v novinách a rozzuří se. Přísahá, že dokáže, že to udělal Eel. Eel se dočte, že prezident Turkmenistánu je ve městě na návštěvě a má s sebou největší rubín na celém světě. Večer se ho vydá ukrást. Když se k němu dostane, tak rubín vzplane. Ze stínu vyjde Johnny a řekne mu, že tu na něj čekal. Eel vyběhne na balkón a skočí dolů. Johnny tam běží a vidí, že Eel nespáchal sebevraždu, nýbrž skočil do vrtulníku. Johnny se zapálí a letí za ním. Eel má k vrtulníku přidělané vodní dělo a pálí na Torche. Ten ale všemu uhne. Eel ho nakonec dostane speciálním plynem. Po chvíli je Johnny zase doma a říká Sue, že z něj Eel udělal už podruhé pitomce. Pak mu dojde, že Eel musí mít svou základnu v akváriu ve městě. Přiletí tedy tam a Eel ho napadne. Má větší silu a tak ho silou obejme, a chce ho rozmačkat. Johnny se pokusí zapálit, ale nejde to. Eel mu prozradí, že jeho oblek je z azbestu. Jenže díky tomu azbestu mu zase Johnny snadno vyklouzne. Eel mu dá vší silou pěstí a omráčí ho. Chce ho hodit do žraločí části akvária. Torch bezvědomí jen předstíral a hned se zapálí. Eel použije svůj elektrický záblesk na Torche, ale od jeho plamenů se elektřina odrazí a zasáhne Eela, který spadne do akvária. Všichni rejnoci se k němu hned vrhnou. Human Torch si všimne, že Eel už má dost, a tak tam hodí několik ohnivých koulí, které od něj rejnoky odeženou. Eel vyleze ven a vzdá se. Torch zavolá policii a ti si ho převezmou. Johnny se vrátí domů a jde si číst nějaké comicsy. V duchu si říká, že doufá, že už žádné ryby hodně dlouho neuvidí. Zbytek FF se vrátí také domů. Sue řekne Johnnymu, že mu přinesla dárek. Ben na stůl položí akváriu plné ryb a řekne, že to je na památku jeho boje s Eelem.

2.příběh

Baron Mordo vytvoří pomocí kouzla přesnou miniaturu domu Dr.Strange. Pak vyřkne další zaklínadlo a z té miniatury je vypuštěn nějaký mrak a ten letí vzduchem až k pravému sídlu Dr.Strange. Tam se mrak spojí s každou cihlou, každým kusem dřeva a každým kamenem, který dům tvoří. Dr.Strange se vrátí z večerní procházky a jde rovnou domů. Baron Mordo sleduje v magickém zrcadle jeho každý krok. Jakmile za sebou Dr.Strange zavře dveře, tak celé jeho sídlu prostě zmizí. Po chvíli se objeví, jenže v jiné dimenzi. Dr.Strange se začne vznášet a řekne si, že je na místě, kde není žádná přitažlivost. Cítí, že zde funguje kouzlo tak silné, že by ho svým tělem nedokázal zrušit. Pomocí svého amuletu stvoří svoje éterické já a to proletí zdí ven z budovy. Tam začne pátrat po zdroji svých problémů. Dostane se až do sídla, kde najde Barona Mordo. Pomalu se k němu ze zadu přibližuje. Vlétne do paprsku světla a nemůže se hnout. Nemůže z toho světla ven. Mordo se otočí a řekne mu, že skoro nečekal, že mu vleze do tak očividné pasti. Pak mu vysvětlí, že z toho není cesta ven a že by se z toho mohl dostat jediný mág silnější než on a to jejich učitel Ancient One. Toho ale Mordo plánuje zavraždit. Poté Mordo odejde. Dr.Strange vyzkouší svůj amulet, ale nefunguje to. Musí se odsud ale dostat a ochránit Ancient Onea. Je přece psáno, že dobro je silnější než zlo. Mezitím Baron Mordo se přemístí přímo před sídlo Ancient One a zavolá na něj, že se mu přišel omluvit a polepšit se. Dveře se otevřou a Ancient One řekne, že nikdo, kdo přišel prosit o odpuštění nesmí být odmítnut. Mordo si říká, jaký je to hlupák. Vyšle na něj smrtící kouzlo. Ancient One se ale i přesto postaví na nohy a nic mu není. Jeho obraz se rozplyne a ukáže se, že to je Dr.Strange. Mordo to nemůže pochopit. Strange mu vysvětlí, že je pravda, že z toho paprsku nemohl uniknout a tak v tomto éterickém těle pronikl hluboko pod zem a čím hlouběji se dostával, tím slabší kouzlo bylo, až nakonec zmizelo úplně. Pak se sem jen přemístil a varoval Ancient Onea. Ten mu dal svůj prsten a tím mu propůjčil svoje síly. Mordo řekne, že když zná celý příběh, tak o to jednodušší pro něj bude vyhrát. Oba mágové se utkají v souboji kouzel. Baron Mordo svoje všechny temné síly Dormammu a Strange odpoví silami dobra moudré Vishanti. Je to tak silná záře, že to Mordo nemůže vydržet. Pokusí se utéct, ale není mu to nic platné a nakonec je poražen. Všechno se vrátí do normálu a Ancient One poděkuje Dr.Strangeovi. Pak ale ještě dodá, že pokaždé, když Mordo zaútočí, tak je silnější a nebezpečnější. Strange mu řekne, aby se nebál, protože on zasvětí svůj život boji proti zlu jako je Baron Mordo.

Postavy-

Hrdinové: Human Torch, Dr.Strange

Protivníci: Eel, Baron Mordo

Ostatní: Mr.Fantastic, Invisible Girl, Thing, Ancient One, policisté

Příště-

Wizard je zpět a má připravený plán, na konečně poražení Human Torche. Můžu jen prozradit, že s tím souvisí Invisible Girl.

Dr. Strange je zavolán k případu vesnice, která je plná posedlých lidí. Jsou opravdu posedlí démony? Nebo jde o něco jiného? To uvidíme.


Crimson Dynamo

16. února 2010 v 23:26 | Marvelman |  Tales of Suspense - protivníci
Crimson Dynamo

Pravé jméno- profesor Anton Vanko

Bývalé identity- žádné

Národnost- ruská

Poprvé spatřen- Tales of Suspense 46

Schopnosti-
Bez zbroje žádné. Díky zbroji má sílu na uzvednutí alespoň jedné tuny. Zbroj dokáže vydržet střelbu z pistole, pád z velké výšky, a dokonce i nabodnutí na ostré předměty. Z rukavic dokáže zbroj vystřelovat elektrické výboje do vzdálenosti 30,48 m. Pomocí svých elektrických sil dokáže ovládat okolní přístroje stejně tak, jako je zkratovat.

Tales of Suspense 50

12. února 2010 v 11:26 | Marvelman |  Tales of Suspense - příběhy
Název- Iron Man chycen ve spárech Mandarina

Datum vydání- únor 1964

Příběh-

Postava jménem Mandarin sleduje Iron Man na obrazovce. Říká si, jaká je to škoda, že Iron Man ani netuší, že on existuje a při tom právě Iron Man je na listu lidí, které hodlá odstranit. O Mandarinovi se toho říká hodně. Někteří říkají, že žije již celá staletí. Jiní zase říkají, že je něco mnohem víc než člověk. Nikdo z nich ale neví, kdo je Mandarin opravdu. Mandarin sedí a sleduje Iron Mana. V tom za ním přijde jeden z jeho sluhů a řekne, že ho přišlo navštívit několik čínských generálů. Mandarin řekne, že nechápe, kde vzali tu drzost přijít bez pozvání. Pak jedním ze svých prstenů ukáže ven a padací most se otevře, aby hosté mohli dovnitř. Ti si říkají, že toho budou jistě litovat. Vstoupí na rudý koberec za vchodem a ten se vznese a letí s nimi skrze hrad. Přinese je až před Mandarina, ze kterého jde strach. Ten jim řekne, že mají deset minut, aby řekli, co chtějí. Jeden z generálů řekne, že ho přišli požádat, jestli by jim nepůjčil jeden ze svých prstenů, aby ho jejich vláda mohla použít k výstavbě nových zbraní. Mandarin se ho zeptá, jestli náhodou nezešílel. Proč by jim měl asi půjčovat jeden ze svých prstenů a odhalit tak své tajemství. Nezajímá ho ani vláda, ani její požadavky. Pak jim dá deset vteřin na to, aby okamžitě zmizeli. Všichni se dají na útěk. Mezitím v Americe je Iron Man pozván na poradu vlády. Tam je požádán, za-li by nemohl získat v Číně nějaké informace o muži jménem Mandarin. Iron Man řekne, že o něm sice nikdy neslyšel, ale rád to pro ně udělá. Pak ho napadne, že by měl dát nejdříve domov do pořádku. Tony se staví v kanceláři a zjistí, že měl jít dnes na večeři s několika investory. Jeden za ním přijde domluvit místo konání a Tony mu řekne, že dnes bohužel nemůže. Tony zavolá Happyho a řekne mu, aby šel místo něj. Kus od nich stojí Pepper, která zrovna přišla od kadeřníka a má nové šaty. Doufá, že na Tonyho udělá dojem. Investor řekne, že to chápe. Chápe, že Tony si nehodlá kazit večer s lidmi jako je on. Má jistě plno důležitějších věcí na práci jako jít do vany nebo s nějakými děvčaty. Happy to nevydrží a dá mu pěstí. pak řekne, že pan Stark je ten nejlepší šéf na světě. Tony mu řekne, aby tohle už nikdy nedělal a obzvláště né investorům. Pak ale dodá, že oceňuje jeho loajalitu. V tom to Pepper už nevydrží a řekne jim, že jsou jako neandrtálci a vůbec si jí nevšimnou. Tony řekne, že si jí nevšímal, protože jí vůbec nepoznal a myslel si, že to je někdo cizí, jak moc jí to dnes sluší. Happy zase řekne, že se mu víc líbila předtím. O pár hodin později letí Iron Man letadlem nad čínským územím. Pilot mu řekne, že přišel jeho čas. Iron Man vyskočí,ale nezapíná svoje rakety, aby si vojáci mysleli, že se mu neotevřel padák. Na ty to zabere a ti si řeknou, že se o něj tedy nemusejí starat. Iron Man svoje trysky zapne na poslední chvíli. Doletí k hradu Mandarina. Ten tam má ale svoje stráže kolem a ti se na něj hned vrhnou. Iron Man je rozdrtí pomocí svých pěstí a pokračuje dál. Mandarin ho ale zase sleduje a zapne silný magnet, který okamžitě začne Iron Mana přitahovat. Vtáhne ho to do místnosti, kde se začnou přibližovat stěny. Iron Man prostě prolétne zdí do vedlejší místnosti. Tam stojí Mandarin a pogratuluje mu. Pak ale vystřelí svůj paralyzující paprsek. Iron Man proti tomu vystřelí svůj ultra-paprsek ze svého hrudního štítu. Iron Man letí přímo na něj. Mandarin ale najednou zmizí a Iron Man narazí do jednoho z počítačů. Mandarin se jen zasměje. Iron Man chce použít svůj elektromagnet. Mandarin ale jeho sílu vyruší svým prstenem. Iron Man si uvědomí, že každý z jeho prstenů musí mít jinou moc. Mandarin hned použije svůj paralyzující prsten a Iron Man se nemůže ani hnout. Mezitím ve státech sedí Pepper na posteli a řekne si, že když jí na tu večeři nevezme Tony, tak bude muset někdo jiný. Zavolá Happymu. Ten jí řekne, že věděl, že jí jednoho dne okouzlí natolik, že bude chtít na schůzku. Pepper málem vzteky rozmačká sluchátko,a le pak se udrží a řekne mu, aby jí večer vyzvedl. Happy je radostí bez sebe. Iron Man se vzpamatuje z účinků paralýzy a Mandarin si řekne, že nečekal, že se z toho dostane tak rychle. Iron Man vezme železnou traverzu a hodí jí na Mandarina. Ten jí ve vzduchu rukou rozrazí na dvě poloviny. Iron Man pozná, že Mandarin je mistr bojových umění. Mandarin shodí svůj plášť a vrhne se na Iron Mana. Ten se snaží bránit,a le Mandarin vykryje každý jeho úder. Mandarin chytne Iron Mana a hodí s ním o zeď. iron Man dostane nápad přepojí veškerou sílu a energii zbroje do pravé ruky. Mandarin udeří a Iron Man ho tou rukou praští do jeho ruky a tím mu jí zlomí hned na několika místech. Bolest je to tak velká, že Mandarin omdlí. Iron Man slyší, že kolem letí jeho letadlo a tak ví, že musí běžet. Vzlétne a letí přímo do letadla. Večer je v plném proudu a všichni lichotí Pepper. V tom tam dorazí Tony a Pepper má radost, že to stihl. Tony řekne, že svou práci zvládl dříve než čekal. Pepper si řekne, že teď ho napadne, že tu má rande s Happym a pak jí už nikam nepozve. Happy si zase řekne, že šéf vypadá naštvaně, a asi kvůli tomu, že tu má on rande s Pepper. On za to nemůže že se jí líbí. Tonyho myšlenky jsou ale stovky mil vzdáleny. Ví, že Mandarin na něj někde čeká a že jejich boj je ještě daleko od konce.

Postavy-

Iron Man/Tony Stark

Protivníci: Mandarin a jeho lidé

Ostatní: Pepper Potts, Happy Hogan, investor, čínští generálové, lidé na večeři

Příště-

Možná si říkáte můžu se setkat s ještě bizarnějšími zločinci, než doposud? Odpověď bude asi to, že si budete muset počkat až se seznámíte se Scarecrowem a uvidíte.

Blob

9. února 2010 v 10:27 | Marvelman |  Uncanny X-Men - protivníci
Blob

Pravé jméno- Frederick J. Dukes

Bývalé identity- žádné

Národnost- americká

Poprvé spatřen- Uncanny X-men 3

Schopnosti- Obří síla a výdrž.Jeho tuková vrstva dokáže vstřebat jakoukoliv
bolest, takže Blob skoro nic necítí.Dokonce si generuje vlastní
gravitační pole pod svýma nohama, takže s ním nikdo ani nehne.

Životopis-

Xavier objeví Bloba v cirkuse a pošle pro něj X-meny.Ti ho přivedou do X-sídla, kde je mu nabídnuto místo mezi X-meny.Ten ho ale odmítne ale ví toho mnoho a tak se Xavier rozhodne, že mu musí vymazat paměť.Blob ale raději uteče.Pak vezme své cirkusové přátele a rozhodne se zaútočit na X-meny.Dokážou je porazit, ale X-meni se osvobodí a zdrží Bloba a jeho partu do doby, než jim Xavier všem vymaže paměť.(Uncanny X-men 3)

Journey into Mystery 101

6. února 2010 v 10:47 | Marvelman |  Journey into Mystery - příběhy
Název- Návrat Zarrka, Tomorrow Mana (1.příběh)
Asgardské příběhy - Invaze do Asgardu (2.příběh)

Datum vydání- únor 1964

Příběh-

1.příběh

Thor jde městem a přímo zuří, díky tomu, že Odin opět odmítl jeho žádost oženit se s Jane Foster. Jak jde zuřivě městem, tak poškozuje všechno kolem sebe. Zachytí to několik mravenců a ti to okamžitě oznámí Giant-Manovi. Giant-Man pošle zprávu Iron Manovi a spolu s Wasp se vydá Thora zastavit. Dostaví se právě včas, aby se setkali s Iron Manem. Společně se chtějí postarat o to, aby se Thor uklidnil. To se jim nepodaří a raději, než s ním bojovat, se rozhodnou pro ústup. Odin a Loki sledují boha blesku z Asgardu. Odin je na něj naštván a rozhodne se, že Thor musí být za svoje chování potrestán. Nakonec mu tedy sníží sílu na polovinu. Thor se dostane na Duhový most a chce se setkat se svým otcem Odinem. Heimdall ho ale odmítne pustit dál a nakonec se spolu utkají. Heimdall ho po chvíli porazí a Thor si uvědomí, že je slabší než obvykle. Raději se vrátí na Zemi. Loki všechno sleduje a dojde mu, že tohle bude nejlepší chvíle na zničení Thora. Pomocí Studánky století se podívá do 23.století, kde najde zločince jménem Zarrko. Obnoví mu paměť. Zarrko chce pomstu a spolu s hutnickým robotem se vrátí do 20.století. Tomorrow Man nařídí svému robotovi, aby začal ničit všechno kolem a upoutal tak Thorovu pozornost.
Donald Blake se ve zprávách dozví o robotovi a změní se na Thora. Thor se vydá robota porazit, ale s poloviční silou to nedokáže. Tomorrow Man mu vyhrožuje, že zničí Zemi, pokud se nestane jeho otrokem ve 23.století. Pro záchranu Země, Thor souhlasí. Odin to sleduje a nemůže uvěřit tomu, že se Thor vzdal. Loki se naopak raduje, když sleduje, jak Tomorrow Man mizí do svého času a bere Thora s sebou.

2.příběh

Mladý Thor se dozví o plánované invazi do Asgardu. Vydá se za Heimdallem a požádá ho, jestli by po jeho boku mohl střežit Duhový most. Heimdall ho pošle pryč. Této situace využije Loki, který dovede Thora k díře ve skále, která kryje Asgard. Nikdo ovšem neví, že Loki sám tu díru udělal. Tam zaútočí jedna vlna nepřátel a Thor je nucen bojovat sám. Bojuje statečně, ale po chvíli ho chtějí přeměnit na strom. V tom tam dorazí Odin s armádou a pobijí nepřátele.
Thorova odvaha je oceněna a Thor je schopen a kousek více zvednout kladivo Mjolnir.

Postavy-

1.příběh:

Thor/Donald Blake

Protivníci: Zarrko the Tomorrow Man a jeho robot, Loki

Ostatní: Odin, Heimdall, Avengers (Giant-Man, Wasp, Iron Man)

2.příběh:

Thor/Donald Blake

Protivníci: Loki, nepřátelská armáda (Norn Hag, drak Ulfrin, Rime Giants,
poslední z ledových obrů, Skoll a Hati, Geirrodur)

Ostatní: Odin, Heimdall, Asgardská armáda

Příště-

Thor služebníkem a otrokem Tomorrow Mana? To snad né.

Thor cestuje do říše bohyně Hel v další části Asgardských příběhů.

Vanisher

3. února 2010 v 1:42 | Marvelman |  Uncanny X-Men - protivníci
Vanisher

Pravé jméno- Telford Porter

Bývalé identity- Que Desaparece el Hombre

Národnost- americká

Poprvé spatřen- Uncanny X-men 2

Schopnosti- Je schopen se teleportovat skrz vesmír a prostor na jiné místo dle
jeho výběru.

Životopis-

X-meni jsou varováni Xavierem, že je na scéně nový mutant jménem Vanisher.X-meni ho najdou a utkají se s ním ale díky jeho teleportační schopnosti mu nejsou schopni ublížit.Vanisher si sežene pár pomocníků a vydá se k Bílému domu, kde požaduje výkupné za vrácení ukradených plánů.X-meni přivedou profesora X a ten mu zablokuje síly a vymaže paměť.
(Uncanny X-men 2)

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!