Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Březen 2010

Gabriel Jones

29. března 2010 v 21:57 | Marvelman |  Sgt.Fury and his Howling commandos - hrdinové

Gabriel Jones


Pravé jméno- Gabriel Jones

Bývalé identity- žádné

Národnost- americká

Výška-

Váha-

Barva očí- hnědá

Barva vlasů- černá

Poprvé spatřen- Sgt. Fury and his Howling commandos 1

Schopnosti-
Žádné


Životopis-Gabe je spolu s dalšími vojáky vybrán do Howling commandos, kde je vedoucím Nick Fury. Jejich první misí je letět do Francie a zachránit místního vůdce odboje. Mise dopadne celkem úspěšně, ale vůdce odboje odmítne opustit Francii. (Sgt. Fury and his Howling commandos 1)Fury a jeho commandos dostanou úkol najít a zničit nějakou tajnou nacistickou zbraň, která je ještě ve vývoji. Po cestě se setkají s komplikacemi. Dozvědí se ale, kde zbraň je a nechají se záměrně zatknout a odvézt do tamního koncentráku. Odtamtud uniknou a lokalizují tu zbraň. Je to raketa V-2. Dugan se o ní postará a commandos rychle utečou. (Sgt. Fury and his Howling commandos 2)Howleři během jednoho dne zažijí pořádnou rvačku v baru a misi v Itálii, kde mají co dělat, aby se udrželi na živu. Jejich kontaktem při misi je generál Reed Richards. Mise dopadne úspěšně. (Sgt. Fury and his Howling commandos 3)Howleři dostanou za úkol přivést z Německa jistého lorda Ha-Ha, což by měl být syn váženého britského lorda Hawleye. Howleři se k němu sice dostanou, ale zjistí, že je z něj fanatický nacista. Ha-Ha přijde o život z rukou vlastních lidí a při ústupu je Jonathan Juniper zastřelen! Howleři jsou zničeni a zpět v Anglii řekne Fury sestře lorda Ha-Ha Pamele, že její bratr zemřel jako hrdina. (Sgt. Fury and his Howling commandos 4)

Jistý nacista jménem Baron Strucker vyzve Fury na souboj. Sawyer to nechce dovolit, ale Fury stejně přijme. Před zápasem dostane napít vody. Při boji se mu hrozně zhorší zrak a prohraje. Dojde mu, že něco bylo v té vodě a brzy poté žádá odvetu. Vodu tentokrát odmítne a Struckera rozdrtí. (Sgt. Fury and his Howling commandos 5)

Howleři dostanou k sobě nováčka jménem Georgie Stonewell. Stonewell se chová hrozně a to zejména k Jonesovi, jelikož to je černoch. Mise Howlerů je zabít generála Rommela. To se jim díky Stonewellovi nepodaří. Stonewell je ještě vážně raněn a zachrání ho jen krevní transfúze od Jonese. Stonewell je potom suspendován, ale poděkuje všem Howlerům za to, že ho mnohému naučili. (Sgt. Fury and his Howling commandos 6)

Fury neuposlechne rozkaz k útoku od svého nadřízeného a skončí za to, před vojenským soudem. Mnoho lidí svědčí v jeho prospěch, ale je to až vězeň Otto Smidt, který přizná, že nacisté jen čekali na útok commandos, aby je mohli postřílet. Veškerá obvinění proti Furymu jsou stažena. (Sgt. Fury and his Howling commandos 7)

Sam Sawyer svolá Howlery a představí jim nového člena bandy, Angličana jménem Percival Pinkerton. Percy je specialista na boj beze zbraní a pořád s sebou nosí svůj deštník, který využívá také jako zbraň. Howlerům se podaří zastavit šíleného vědce jménem Zemo a jeho zbraň vystřelující paprsky smrti. (Sgt. Fury and his Howling commandos 8)

Howleři dostanou od Sawyera novou misi. Musí do Berlína, kde se pokusí zajmout Hitlera při jeho projevu. Howlerům se podaří infiltrovat se do jeho štábu a donutí Barona Struckera, aby jim pomáhal. Hitlera skutečně unesou, ale na základně se zjistí, že to byl jen dvojník. (Sgt. Fury and his Howling commandos 9)

Howleři jsou tentokrát vysláni na japonskou půdu, kde se s Japonci střetnou na jejich masivní lodi. (Sgt. Fury and his Howling commandos 10)

Sawyer si odcestuje něco zařídit a tábor převezme kapitán Flint, který je tvrdým disciplinovaným vojákem a soužití s ním je pro všechny peklem. Howleři musí na misi do Normandie a Flint jede s nimi, aby jim šel příkladem. Během mise se ale tolikrát ocitne na hranici života a smrti, že si Howlery oblíbí a přizpůsobí se jim. (Sgt. Fury and his Howling commandos 11)

Howleři mají za úkol lokalizovat nacistickou raketovou základnu. Není to ale snadné, a tak Manelli předstírá zradu a dá se na stranu nacistů. Díky tomu se dostane k informacím, kde se základna nachází. Ostatní už pak zařídí zbytek. (Sgt. Fury and his Howling commandos 12)

Howleři jsou vysláni, aby zastavili export válečných zajatců z Polska a Československa. Při akcí se spojí s Captainem America a Buckym. Společně zachrání všechny zajatce. (Sgt. Fury and his Howling commandos 13)

Strange Tales 118

24. března 2010 v 23:16 | Marvelman |  Strange Tales - příběhy

Název- Muž, který se stal pochodní (1.příběh)
Posedlý (2.příběh)

Datum vydání- březen 1964

Příběh-

1.příběh

Human Torch trénuje jako každý den a přijde za ním několik jeho přátel a řeknou mu, že jdou na bowling a potřebují ho jako kapitána týmu. Pak ještě dodají, že trénink mu je k ničemu, jelikož ve městě už není žádný zločinec. Johnny řekne, že nesmí vyjít ze cviku a že staří nepřátelé mají nepříjemný zvyk se stále vracet.
Když už mluvíme o starých nepřátelích, tak Wizard si zrovna ve vězení řekne, že je připraven na svůj útěk. Wizard je génius. Stačí mu pár věcí a dokáže si z nich udělat plno šikovných hraček. Podařilo se mu namíchat uspávací prach. Zavolá na stráže, že mu není nejlépe a že potřebuje pomoc. Strážný přiběhne a Wizard mu foukne uspávací prach do obličeje. Strážný padne k zemi a Wizard si na sebe vezme jeho oblek a z několika dalších věcí, které ve vězení nastřádal si udělá i masku přesně podle tváře toho dozorce. V tomto dokonalém převleku normálně vyjde z věznice. Má totiž nápad na skvělý vynález. Netrvá to dlouho, asi pár dní, a vynález je sestrojen. Jsou to speciální disky, které porušují gravitaci. Díky nim může nejen létat, ale také zvedat jakkoliv těžké objekty. Disků si udělá hned několik. Je připraven je otestovat. Vlétne tedy díky disku na zádech, do vysoko postavené kanceláře jednoho známého boháče a na jeho sejf hodí další disk. Uletí tedy pryč i se super těžkým sejfem.
Torch přiletí domů, kde ho čeká Sue a řekne mu, že mu přišel dopis z televizní společnosti a že s ním chtějí natočit ukázkovou reklamu pro postižené a nemocné děti. Johnny řekne, že bude rád hrdinou dalších dětí a hned letí do studia. Tam na něj čeká kameraman a řekne mu, aby na kameru ukázal co nejvíc svých kousků. Torch dělá co může, až mu nakonec dojde plamen a Johnny řekne, že si musí na chvíli odpočinout. Z kamery vyletí střela a omráčí Johnnyho, který padne k zemi. Wizard si strhne masku a sváže Johnnyho. Převlékne se do obleku, který si sám udělal a který je přesnou kopií kostýmu FF. Pak si vezme svůj disk a také přístroj, díky kterému už i dříve Torche napodoboval. Takto vystrojený a jako Human Torch vypadající vyrazí Wizard za Sue Storm a ta ho přivítá v domnění, že vítá svého bratra. Wizard jí omráčí a spolu s Johnnym je hodí do speciální azbestové krabice, kterou pak zvenčí zamaskuje na vrcholu budovy jako reklamu na cigarety. Potom ještě zaletí za Benem a Reedem do baxterovy budovy a zažádá o dovolenou. Reed mu řekne, že m nějak zvláštní hlas. Wizard se vymluví, že má chřipku a to je jeden z důvodů, proč chce volno. Reed to tedy dovolí a Ben se jen vzteká, že Johnny si dovolenou nezaslouží.
Mezitím se Johnny a Sue proberou v té krabici a vědí, že nemohou ven. Johnny pochopí, že budou brzy bez vzduchu, ale ucítí hrozně jemný vánek, někde ve zdi musí být skulina. Invisible Girl se obalí svým silovým polem, zatímco Torch si dokáže díky omezenému vzduchu zapálit jen ruku. Vytvoří ohnivou kouli a tu pošle podél zdi. Na jednom místě se koule rozhoří a Johnny pozná, že tam bude ta díra. Je tak malá, že skoro není vidě, a tak není divu, že jí Wizard zanedbal. Torch se hrozně soustředí a položí prst na tu dírku. Skrze ní pošle ven svůj plamen, který venku zformuje tvar dvou písmen F. Znak Fantastic Four. Ben slyší, že lidé na ulici něco huhňají a ukazují k obloze. Podívá se tím směrem z okna a uvidí ohnivé FF. Zavolá Reeda a oba se rychle vydají k reklamě na cigarety, ze které nápis vyšlehl. Mr. Fantastic se natáhne až nahoru k té reklamě a Thing po něm vyleze. Když je nahoře, tak Thing vší silou praští do té krabice a osvobodí Sue a Johnnyho. Johnny poděkuje a řekne Reedovi, aby dal pozor na Sue. Pak se zapálí a letí přímo na Wizarda. Vletí do jeho domu, aby ho překvapil. Jenže Wizard to čekal a hodí na něj jeden ze svých disků. Torche to prohodí oknem ven a disk ho táhne výš a výš. Torch zvýší teplotu těla na teplotu super novy a disk se roztaví. Torch zase získá kontrolu a slétne dolů, kde kolem Wizarda udělá ohnivý kruh. Wizard si vezme do ruky svůj disk a uletí Torchovi z jeho pasti. Human Torch letí za ním a Wizard si řekne, že do vězení se už nevrátí. Přepne svůj disk na maximální výkon a letí rychlostí nahoru. Torch to vzdá a Wizard cítí vítězství. Chce ten disk vypnout, ale nejde to. Letí stále výš a výš, až už je na místě, ke není kyslík. Torch ho už ani nevidí a říká si, že s jeho inteligencí je možné, že se z toho nějak dostal, ale kdo ví.

2.příběh

Pozor právě se stanete svědky dalšího tajuplného a magického dobrodružství Dr. Strange, mistra magie. Dr. Strange ve svém Sanctum Sanctorum, tedy svém domě, přijde do místnosti, kde je zlatý kruh na velkém podstavci. Dr. Strange odemkne pomocí magie zámek, který na kruhu je a kruh se otevře a odhalí mystický globus naší planety. Jedno místo vysoko v bavorských horách je označeno jako, že je tam aktivní nějaká nečistá síla. Dr. Strange ví, co musí udělat.
Mezitím ve vesničce rozhodnou nějaké hlasy, že je na čase přejít do akce. Jeden starý muž, kterého zde všichni znají a mají ho rádi se vrací z lesa, když v tom ho zasáhne podivné světlo. Muž projde vesnicí a nikomu neodpoví na pozdrav, jako by byl v transu. Po chvíli je na tom stejně ještě několik vesničanů a zbytek lidí začne řvát, že jsou posedlí a uniknou do svých domovů, kde se zamknou.
V tom se uprostřed vesnice objeví Dr. Strange. Všichni si řeknou, že to on je ten, kdo za všechno může. Přesto jeden stařec řekne Strangeovi, co se tady děje. Strange vyhledá toho starého muže, u kterého se to objevilo jako u prvního. Ten na ně zaútočí. Pouhým gestem ho Dr. Strange znehybní a pohlédne mu do mysli. Mimozemšťan, který muže ovládal z něj rychle v éterické formě vylétne a uletí zpět do své skrýše ke svým druhům. Dr. Strange v mysli toho starce nenajde nic ale přesto na chvíli cítil přítomnost nějaké mocné bytosti. Éterický mimozemšťan řekne svým druhům, co se stalo. Ti mu řeknou, že Strange je stále jen člověk, a tak nemá šanci je zastavit. Pak mu nařídí, aby ovládl tentokrát jeho. Éterický vetřelec nepozorovaně vlétne do pokoje, kde Strange sedí na židli a vtrhne do jeho těla. Čeká ho ovšem šok. Vlétne do prázdné schránky, která neobsahuje žádnou mysl. Najednou ho ze zadu napadne Strange, který je sám v éterické formě a uvězní toho mimozemšťana. Přečte si jeho mysl a dozví se, že on a jeho druhové pocházejí z jiné dimenze a dostali se sem náhodou. Zjistili, jak snadno mohou ovládnout lidi a rozhodli se toho využít pro vlastní účely. Strange už mimozemšťana nepotřebuje, jelikož i zjistil, kde najde jejich vůdce. Mimozemšťan tedy unikne a ovládne místního starostu. V jeho těle pak poštve všechny vesničany proti Dr. Strangeovi. Dr. Strange ví, že se jimi nesmí nechat zdržet a vytvoří obří záblesk žlutého světla, který všechny oslepí. Pak Strange dorazí na místo, kde je skrýš těch mimozemšťanů. Vtrhne dovnitř a ocitne se tváří v tvář s jejich vůdcem. Ten se obalí silným štítem a vystřelí na Strange mocný psychický paprsek. Strange vystřelí svou vlastní energie a obě se střetnou. Teď je to jen bitva vůlí. Strange ví, že již dlouho nevydrží a tak svolá na svou stranu všechny mocné síly Vishanti, Dormammu a dalších. S pomocí této mocné energie obrátí psychický paprsek a porazí tak vůdce mimozemšťanů. Ten svolá svoje muže a uniknou pryč. Vesnice je zachráněna a Dr. Strange je vítězem.

Postavy-

1.příběh:

Human Torch/Johnny Storm

Protivníci: Wizard

Ostatní: Mr. Fantastic, Invisible Girl, Thing, Johnnyho kamarádi, strážný ve věznici, lidé

2.příběh:

Dr. Strange

Protivníci: mimozemšťané

Ostatní: lidé z vesnice

Příště-

Human Torch tentokrát nestojí proti jednomu protivníkovi, ale proti celé hordě vedené hrozným Rabble Rouserem!

Dr. Strange se vydá na fantastickou cestu do světa za fialovou mlhou a také poznáte jeho služebníka jménem Wong.

Sgt.Fury and his Howling commandos 6

19. března 2010 v 15:59 | Marvelman |  Sgt.Fury and his Howling commandos - příběhy
Název- Tesáky lišky
Datum vydání- březen 1964
Příběh-
Nick Fury má domluvené rande s Pamelou Hawley. Jede ke kinu na své motorce, když v tom někdo před ním zvedne provaz a Fury havaruje. Přepadnou ho tři nacisté. Fury si s nimi poradí a cestuje dál. V kině si to s Pamelou užije a pak jde zase zpátky na základnu. Tam je mu řečeno, že on a jeho Howling commandos napadnou "Pouštní lišku" generála Rommela. Ten zrovna vyhrává pro Hitlera nové území v Africe. Commandos mají ale nejprve trénink a to v parašutismu. Vyskočí z letadla a bohužel Manellimu se neotevře padák. Fury se k němu ve vzduchu dostane a vytáhne mu ho. Manelli přistane ve stromě a zlomí si nohu. Místo něj tedy přiberou nováčka jménem George Stonewell. Ten se vyznačuje tím, že umí dokonale německy. Při představování si podá ruku jen s Robertem Ralstonem, protože to je běloch a taky Američan. Fury začne zuřit a řekne mu, že bohužel nemají čas ho vyměnit za normálního člověka, kterému by nevadila barva pleti nebo rasa, takže tě musím vzít. První boj je čeká v Libyi. Fury nařídí, že ochranka Rommela musí být umlčena. Stonewell odstrčí Jonese s tím, že to udělá sám. Jenže ochranka si ho všimne a odešle zprávu. Commandos jsou okamžitě pod útokem. Fury a Cohen dostanou jedno nacistické auto pod svou kontrolu. Schválně tak navedou letadla, že do sebe nabourají a zřítí se. Stonewell upoutá pozornost stráží a zbytek party je dostane. Jeden tam několik tanků. Fury a Cohen naplní celé auto výbušninami. Jedou s ním směrem k tankům a včas vyskočí. Auto se již postará o zbytek. Stonewell zastřelí jednoho vojáka a u druhého zaváhá, takže on uteče. Dugan mu řekne, že se to nemělo stát. Stonewell řekne, že to nebyla jeho chyba. Fury se zeptá čí chyba to tedy byla a pak řekne, že chlapi jako on jsou všichni stejní. Nejsou dost muži na to, aby přiznali vinu. Cestují jedním z obrněných transportérů, který tam objevili. Po několika hodinách doženou Rommela u jedné vesnice. Fury nařídí Stonewellovi, aby díky němčině dostal Cohena k Rommelovi a Cohen ho zabije. Stonewell to chce ale udělat sám a s Cohenem se v půli cesty popere. To přitáhne pozornost Rommelových strážců a ti tam hodí granát. Stonewell ho hodí zpět, ale je zraněn. Cohen ho odnese do vesnice, kde již čeká zbytek Howling commandos. Ti je naloží a odvezou pryč. Po cestě potkají německé zdravotníky. Stonewell potřebuje krevní transfůzi ale má vzácnou krevní skupinu. Jediný možná dárce je Jones. Po chvíli tam dorazí jednotka Britů. Ti jim řeknou, že jejich úkolem je zastavit akci Howling commandos, protože právě zjistili, že Rommel je nejvýše na seznamu lidí, co by mohli zabít Hitlera. Na základně sledují commandos Stonewella jak si balí svoje věci protože byl suspendován. Když odejde, tak Cohen a Jones najdou na svých postelích děkovný dopis určený jim, kde Stonewell píše, jak ho jeho chování mrzí a že ho hodně naučili.
Postavy-
Howling commandos: Nick Fury, Dum-Dum Dugan, Izzy Cohen, Gabriel
Jones, Dino Manelli, Robert Ralston, George Stonewell
Protivníci: Rommel a nacisti
Ostatní: Pamela Hawley, Britové
Příště-
Furyho čeká soudní přelíčení. Nebude ovšem svědkem, nýbrž obžalovaným! Proč to uvidíte.

Neuvěřitelné

16. března 2010 v 11:57 | Marvelman |  Novinky
Lidičky blog.cz má opět jisté problémy a proto všechny články vypadají jako psané za středověku. Obrázky nelze vložit na střed stránky a text si dělá co chce. Snad se dočkáme brzké nápravy.

Tales of Suspense 51

16. března 2010 v 11:46 | Marvelman |  Tales of Suspense - příběhy

Název- Tváří v tvář s ďábelským Scarecrow (1.příběh)
Zelená věc (2.příběh)
Primitiv (3.příběh)
Datum vydání- březen 1964
Příběh-
1.příběh
Iron Man letí nad městem a všimne si zloděje okrádajícího ženu u kasy. Zloděj si ho také všimne a dá se na útěk. Běží mezi davem a tak za ním Iron Man nemůže letět. Letí tedy nad davem, aby ho neztratil z dohledu. Toho všeho si všimne hadí muž, který má zrovna na pódiu vlastní představení. Napadne ho, že když zloděje dostane ještě před Iron Man, tak bude slavný. Chytne se za nohy, takže vypadá jako koule a skutálí se zločinci pod nohy. Ten upadne a Iron Man ho chytne. Poděkuje hadímu muži a řekne, že je rád, že je na straně dobra. Hadí muž řekne, že si také myslí, že by byl tvrdým protivníkem. Iron Man odletí se zlodějem do vězení. Hadí muž přemýšlí a napadne ho, že to není tak špatný nápad. Napadne ho, že s jeho pohyblivostí by mohl být skvělým zlodějem. Jde domů a prochází kolem obchodu s kostýmy, kde si za výlohou všimne kostýmu strašáka (což je anglicky Scarecrow, chápete - pozn. překladatele, který ví, co překládá) a napadne ho, že to je přesně to, co potřebuje. Jeho tělo je ohebné asi jako ten strašák. Kostým tedy ukradne. Pak se vloupe do bytu svého známého, který má cvičené ptáky. Ty také ukradne. Naučí je krást a řekne, že ti se mu budou velice hodit. Pak už zbývá jen najít první oběť. Otevře tedy noviny, kde se píše o Tonym Starkovi. Scarecrow si řekne, že chlápek jako Stark je pořád s nějakými dívkami a tak bude jeho pokoj stále prázdný. Mezitím do Starkovy kanceláře vejde nějaká pohledná dívka. Místo Tonyho tam ale najde Pepper. Zeptá se jí, kde je Tony. Pepper se omluví a řekne, že Tony odjel na týden na nějaké jednání. Blondýna jménem Veronica řekne, že to není možné, protože dnes měli mít rande. Pepper řekne, že na to zřejmě zapomněl. Veronica se naštve a odejde. Po chvíli přijde Tony a zeptá se, jestli ho tu nehledala jedna pěkná blondýna. Pepper řekne, že tu nikdo nebyl. Tonymu to dojde,ale řekne si, že Veronica už byla stejně nudná. Pak zavolá Happyho a řekne, že chce odvézt domů. Po cestě se Happyho zeptá, co by řekl malé karetní partičce. Happy to s radostí přijme. Vejdou do pokoje, ale ten se celý přeházený. Tony řekne, že ho někdo vykradl. Pak uslyší zvuk a uvědomí si, že ten někdo ještě neodešel. Jdou s Happym do vedlejšího pokoje, kde najdou Scarecrowa a jeho ptáky, jak vykrádají sejf. Happy řekne Tonymu, že se o to postará. Happy chytne Scarecrowa za krk a zvedne ho do vzduchu. Scarecrow ho ale chytne nohama za hlavu a přehodí. Tony využil času a vzal si na sebe zbroj. Scarecrow uteče na střechu. Iron Man vyběhne za ním. Ptáci mu ale hodí na hlavu koberec a pak ho obmotají provazem. Scarecrow se jen směje. Iron Man to ale roztrhne na kusy. Scarecrow je ale pryč. Jeho ptáci odlétají a tak si iron Man řekne, že je bude sledovat a oni ho zavedou za savým pánem. Iron Man ale netuší, že to je past a že Scarecrow je stále v budově. Scarecrow se vrátí k sejfu a konečně si vezme peníze. Happy tam přiběhne a skočí na něj. Scarecrow se mu vyhne a vyskočí z okna. Další jeho ptáci zpomalí jeho pád. Ti ptáci, které sleduje iron man se rozdělí a každý letí jinam. Scarecrow uteče s penězi a zjistí, že omylem vzal i několik plánů na nové rakety. Napadne ho, že Stark mu zaplatí tisíce, aby se ty plány nedostaly do špatných rukou. Zavolá tedy Tonymu a řekne, že se s ním chce sejít. Tony jde do laboratoře a vyrobí si nějaký vynález, který dá do kufru s penězi. Po několika hodinách stojí již Tony na místě schůzky. Scarecrow mu z ruky vytrhne kufr a řekne, že tohle je jen malá splátka. Jde pryč a Tony si hned vezme zbroj. Scarecrow skočí na motorový člun a dopluje k jedné plachetnici, kde chce plány prodat. Objeví se tam Iron Man a pomocí magnetů si kufr přitáhne do rukou. Posádka lodi na něj začne střílet a on se brání. Pak se vrhne na Scarecrow a hodí ho do moře. Potom pomocí vrtáku zničí celou loď. Ptáci svého pána zachrání. Iron Man se vrátí na břeh a poté domů. Tony přijde do kanceláře, kde čeká Pepper. Tony jí řekne, že má lístky do divadla a že tam měl jít s Veronikou, ale teď tedy zve Pepper. Pepper si řekne, že tohle je její šťastný den. Zbavila se té blondýny a ještě jí Tony pozval na rande. Tony ještě dodá, že ona a Happy poslední dobou tvrdě pracovali a tak by měli jít spolu. Pepper si řekne, že Tony zjistil to s Veronicou a schválně se takhle mstí. Mezitím Scarecrow sedí na pobřeží a řekne si, že tentokrát podcenil Iron Mana, ale příště se to už nestane.
2.příběh
Farmář si uvědomí, že dnes ještě nezkontroloval skleník a tak jde dovnitř. Dveře se za ním zabouchnou a nejdou otevřít. Farmář se vyděsí a pak uslyší hlas, který mu řekne, že odsud neodejde. Ten hlas patří rostlině, kterou zde farmář nikdy neviděla hlavně jí ani nesázel. Rostlina mu vysvětlí, že je z jiné planety, kde takový jako on vládnou a že by chtěli zabrat tuhle planetu. Vyzve farmáře na souboj o osud jeho planety. Farmář nemá na výběr. Začnou bojovat. Jenže rostlina kolem sebe pokaždé vytvoří silové pole. Najednou letí kolem racek a rostlinu chytne do zobáku. pak si jí odnese. Farmář je rád, že noční můra skončila.
3.příběh
Žijí dva bratři a naprosto charakterově odlišní. Jeden z nich si stále přeje odletět do vesmíru a objevit novou rasu. To se mu také podaří, ale na planetě žijí jen primitivové. Zdá se, že nebyli ani schopni konverzace a on se tak těšil, že objeví nějakou dokonale vyspělou rasu. Naštve ho to a zase odletí. Jeden z primitivů drží něco, co vypadá jako kmen stromu. Když ho ale obrátí, tak je to raketa a velice silná. Jeden z bratrů udělal chybu, že přestal věřit. Objevil velice mocný národ, ale nedokázal s tím nic udělat.
Postavy-
Iron Man/Tony Stark
Protivníci: Scarecrow a jeho ptáci, mimozemšťan, primitivové, zloděj
Ostatní: Happy Hogan, Pepper Potts, zahradník, dva bratři, lidé
Příště-
Crimson Dynamo se vrací dámy a pánové. Dokáže ho Iron Man opět zastavit? Možná, jenže Crimson Dynamo má ještě doprovod. Přivítejte Black Widow!

Journey into Mystery 102

13. března 2010 v 11:22 | Marvelman |  Journey into Mystery - příběhy
Název- Otrokem Tomorrow Mana (1.příběh)
Asgardské příběhy - Smrt přichází za Thorem (2.příběh)

Datum vydání- březen 1964

Příběh-

1.příběh

Thor musí Tomorrow Manovi slíbit naprostou poslušnost. Jsou v budoucnosti a Zarrko tento čas chce ovládnout. Pošle Thora, aby se postaral o policii. Thor vytvoří mjolnirem větrný vír a ten smete policisty. Pak vyrazí společně na světový koncil všech vůdců světa, kde jim Zarrko sdělí, že chce vědět, kde je stroj, který ovládá tuhle planetu. Nikdo mnu to ale nechce říct. Zarrko pošle Thora, aby ten zdroj našel. Thor podstrčí jednomu z lidí na koncilu dopis. Jeden z těchto lidí zaktivuje strážného robota. Thor se mu postaví a zničí ho. To lidi tak vyděsí, že prozradí, kde hledat ten stroj. Zarrko ho objeví a stane se tak vlastně vládcem, jak si přál. Thor splnil slib, a tak se vrhne na Tomorrow Mana. Bojují spolu když v tom dovnitř vtrhne policie. Thor srazí Zarrka k zemi a stroj, který chtěl Zarrko využít k ovládnutí světa, sám Zarrka uzavře do energetického pole. Policisté ho pak zatknou.
Do toho dopisu totiž Thor napsal, aby policisté počkali na správnou chvíli a pak prostě zaútočili na Zarrka, ale jen v případě, že Thor selže.
Thor si vytvoří portál svým kladivem a vrátí se domů. Celé to sleduje Odin a Loki. Loki si říká, že se určitě dočká své pomsty.

2.příběh

Mladý Thor vyhledá tři sudičky, jmenovitě Urd, Skuld a Verdani, kterých se zeptá, jak by si mohl zasloužit Odinovo magické kladivo. Sudičky mu řeknou, že se nejdříve bude muset setkat se smrtí. Thor se vrátí do paláce, kde se od Baldera dozví, že jeho sestra Lady Sif byla unesena Bouřlivými obry. Thor přisahá, že jí zachrání. Vydá se za Bouřlivými obry a najde je poblíž hradu krále Ruggy. Poté, co Thor porazí obry vejde do hradu a postaví se králi Ruggovi. Rugga mu sdělí, že Sif vyměnil s bohyní smrti Helou za nesmrtelnost.
Thor se setká s Helou a vyřkne přání, aby byl jeho život vyměněn za život Sif. Hela je tak překvapená jeho výrokem, že jim oběma dovolí v klidu odejít. Po několika dnech si Thor uvědomí, že se postavil smrti a tudíž si zasloužil magické kladivo.

Postavy-

1.příběh:

Thor/Don Blake

Protivníci: Zarrko the Tomorrow Man

Ostatní: Odin, Loki, lidé z budoucnosti

2.příběh:

Thor/Donald Blake

Protivníci: Hela, Bouřlivý obři

Ostatní: Balder, Sif, král Rugga, Urd, Skuld, Verdani

Příště-

Thora čeká větší výzva než obvykle, když se mu postaví hned dva Asgarďané. Nebudou to žádní řadoví vojáci, nýbrž Enchantress a Executioner!

V Asgardských příbězích se dozvíme, jak Thor pomohl při vzniku prvních lidí.

Fantastic Four 24

9. března 2010 v 23:57 | Marvelman |  Fantastic Four - příběhy
Název- Infant Terrible

Datum vydání- březen 1964

Příběh-

V Baxterově budově je plno reportérů a dělají interview s FF. Soustředí se hlavně na Reeda a Johnnyho. Potom se věnují Sue a Bena pořád ignorují. Ben si vezme několik tlustých knih a začne je trhat na půlky, aby demonstroval svou sílu. Pak tam přiběhne další reportér a řekne jim, že je uteče reportáž tisíciletí, která se teď odehrává na náměstí. Všichni tam odběhnou. FF tam letí ve Fantasticaru a najednou se před nimi objeví obří láhev. Thing pošle navigátorem Fantasticar zpět do Baxterovy budovy a v tom je láhev uzavře do sebe. Torch se propálí skrz. Sue říká, jestli je za tím Doom, ale Reed říká, že to, že ta láhev nebyla ohni vzdorná značí, že náš nepřítel nás nezná. Torch přiletí na náměstí a tam pochoduje velký robot. Thing mu jednu vrazí a robot se rozpadne na dva. Thing praští dalšího a ten se zase rozdělí. Po chvilce je jich tam přes sto. Reed okamžitě zaběhne k policistům a řekne jim aby pustili všechny sirény. Ti to udělají a roboti zmizí. Policisté gratulují Reedovi a ptají se ho jak věděl, že zmizí. Reed řekne, že si jen myslel, že je tu někdo vytváří silou vůle a tím, že jste vyrušili jeho soustředění, tak roboti zmizeli. Invisible Girl si všimne, kdo roboty vytvořil je to malý zelený mužík s anténkami. Ten si vyndá nějaké bobule a začne je pojídat. Reed řekne, že se o něm musejí něco dozvědět. Sue se zneviditelní a pomalu se přiblíží ke stvoření, aby o něm zjistila co nejvíc. V tom tam přiběhnou reportéři a začnou ho fotit. Záblesky tvora vyděsí a ten je tlakovou vlnou odhodí. Sue si řekne, že je snad ještě silnější než Molecule Man. Potom se zase zviditelní a běží ke tvorovi a doufá, že ho dokáže uklidnit. Tvor, ale vytvoří meteorit a pošle ho na Sue. Reed jí strhne z cesty a Johnny ho zničí. Sue je zklamaná a Reed jí řekne, aby si nedělala starosti, že se ten tvor jen choval jak nemluvně. A pak si řekne, že to je ono. Protože jedl bobule, měl robotí ochránce tak je jasné, že to je mládě. Když se média dozví o Reedově teorii, tak začnou psát jak šílení. Když se o tvorovi dozví jeden gangster jménem Big Joe, tak si řekne, že ho musí získat na svou stranu. Pak vidíme tvora jak pochoduje a zastaví vedle něj auto. Otevřou se dveře a auto je plné bonbonů. Tvor do něj vleze a auto odjede. V Baxterově budově probíhá velká strategická porada. Johnny se ptá Reeda, proč se tvora bojí, když je to jen děcko. Reed mu řekne, že tím je to ještě horší, protože si neuvědomuje, jaké hrůzy může svými schopnostmi způsobit. Reed jim pak řekne několik příkladů, jako třeba, že by mohl přitáhnout Slunce blíže, protože se mu líbí a všichni lidé by uhořeli. Ben řekne, že jdou tedy na něj. Reed chce aby šly bez něj, protože chce udělat nějaký pokus. Ben ho nazve kuřetem a pak odejdou. Mezitím Big Joe a jeho lidé vykradli klenotnictví a v tom tam přijede jejich řidič a přiveze tvora, kterému teď všichni říkají Infant Terrible. Ten okamžitě přemění šperky na prasata a holuby. Gangsteři na něj vytáhnou pistole, ale Big Joe jim řekne, že je to jen děcko a že nepřeměnil ten největší drahokam, takže se nic nestalo. V tom ale Infant Terrible přemění drahokam na vejce. Joe řekne, že to teď přehnal a řekne svým chlapům, aby ho oddělali. V tu chvíli tam přiletí Sue, Johnny a Ben ve Fantasticaru. Johnny se zapálí a letí dolů. Gangsteři na něj začnou střílet, ale Torch roztaví všechny kulky a pak obklíčí gangstery v ohnivém kruhu. Thing je pak dodělá. Joe chce utéct, ale Invisible Girl zastaví jeho auto silovým polem. Thing ho pak tak zmačká, že z něj Joe nemůže ven. Torch pak řekne, že si tady Joe počká na policii. Pak se vydají za Infantem. Najdou ho v lese. Sue jim řekne, aby ho nevyděsili. Johnny jí ale přesvědčí, že na to je již pozdě potom, jak se k němu chovali Joe a jeho lidi. Infant je naštvaný na všechny lidi a vytvoří kamennou příšeru, kterou pošle na FF. Mezitím Reed ve své laboratoři vytvořil super silný sonický paprsek, který pak vyslal do vesmíru, jako signál. Potom skenuje okolí Země a všimne si, že se k naší planetě blíží loď. Reed doufá, že je to ta správná. FF bojují s kamennou příšerou. Thing do ní mlátí, ale bez účinku. Torch pak vypálí do země velkou díru a Thing ho tam shodí. Infant je pak uzavře do velké bubliny a hodí je o kus dál. Potom tam přiletí vrtulníky a začnou střílet. Infant je ale zničí. Reed pořád skenuje a všimne si světla na obloze. Řekne si, že to je ta loď a tak natáhne ruce a tím upoutá jejich pozornost. Loď přistane a začne se otevírat její vchod. Reed si řekne, že se teď dozví, jestli Zemi zachránil, nebo odsoudil k zániku. Infant promění mraky na cementové a ty spadnou na zem. Potom si všimne krásného Slunce a chce si ho přiblížit. V tom se tam ale objeví jiný vetřelec a ten ho zastaví. Ben, Sue a Johnny najednou vypadnou z bubliny a skočí do Fantasticaru. Letí a vidí pod sebou zničené ulice. Sue si všimne, že dole jde Alicie. Thing jí chytne a zeptá se jí co se stalo. Ta řekne, že to bylo strašné a všichni byli vystrašeni. Pak přiletí k Baxterově budově a tam na střeše stojí Reed s rodiči Infanta. Pak společně nastoupí do lodě a odletí. Ben se zeptá Reeda, jak věděl, že nám rodiče pomohou. Reed řekne, že nevěděl a byl to velký risk. Pak si řekne, o kolik inteligentnější a vyvinutější tento život byl, než jsou oni.

Postavy-

Fantastic Four: Mr.Fantastic, Invisible Girl, Human Torch, Thing

Protivníci: Infant Terrible, Big Joe a gangsteři

Ostatní: Alicia, rodiče Infanta

Příště-

Dámy a pánové je to tady. Bitva století je konečně tu. Hulk vs. Thing! Dokáže všemi milovaný modrooký Ben porazit Nefritového obra? Máte se na co těšit.

Change is in the air

8. března 2010 v 0:16 | Marvelman |  Marvel pro vás
Zdravím vás všechny

Slíbené updaty členů Avengers rosteru jsou hotovy a celkově Avengers jsou prvním comicsem, který ozkouší menší změnu v prezenaci. Na blogu marvel-universe teď v menu máte pouze nápis Avengers, který při rozkliknutí odhalí trochu podrobnější nabídku. Je to volba z důvodu úspory místa a pohodlnějšího vyhledávání. Podobnou změnou postupně projde i zbytek našich sérií.

Se stejnou radostí vám prozradím, že se nám blíží další nová série na blog. Jistě budete spokojeni. Asi čtyři dny před jejím zvěřejněním zde každý den najdete jednu nápovědu ohledně této série. Poslední den budete moc hádat, jestli jste to uhodli. Schválně, kdo bude první. Ale připomínám hádat budete až poslední den, dky na to budete upozorněni. Takže i když naši znalci, kteří sem chodí budou vědět už podle první nápovědy, tak si to nechají pro sebe do ukončení naší malé srandy.

Jinak se mějte hezky. Mám po zkouškách i po nemocničních záležitostech, takže bude blog zase živější jako dřív.

Děkuju za podporu a za vaši návštěvnost.

VráťaAvengers 5

2. března 2010 v 0:19 | Marvelman |  Avengers - příběhy
Název- Invaze lávových lidí

Datum vydání- květen 1964

Příběh-

Po bitvě s Hulkem (najdete ve Fantastic Four 26 - pozn. bitev Hulka proti všem si vychutnávajícího překladatele) se jdou Avengers podívat, jak je na tom jejich sídlo. Několik zdí není tam, kde má být ale mohlo to být i horší. Avengers se shodnou, že musí zavolat nějakou stavební firmu a mezitím se tedy rozdělí. Thor souhlasí a řekne, že má jisté osobní záležitosti. Giant-Man a Wasp se vymluví na něco podobného. Hank řekne Janet, že je tak unavený, že si zavolá jeho létající mravence, aby ho odvezli domů. Jan mu poví, že to je od něj pěkné, jelikož ona bude muset letět sama. Cap řekne Rickovi, že teď je dobrá chvíle na to, aby mu ukázal nějaké svoje akrobatické výkony a další triky. Iron Man jediný zůstane v sídle. Sundá si helmu a přemýšlí nad tím, jak jako Stark poskytl Avengers tohle sídlo a teď je na něm, aby ho dal do pořádku. Pak přemýšlí, jestli Avengers došlo, že Stark a Iron Man jsou jedna a tatáž osoba.
Jedna ze Starkových základen zaznamená silné otřesy v okolí. Hned zavolají Tonymu a řeknou mu, oč jde.
Hank a Jan jsou na průzkumu v mraveništi. Najednou ucítí silné otřesy a mraveniště se na ně zřítí. Naštěstí se oba dokážou dostat ven vcelku bez zranění.
Don Blake si ve své ordinaci čte noviny, jelikož má pauzu. Jane mu řekne, že by si měl zajít na jídlo. Don jí na to odpoví, že nepotřebuje pořád jíst a ani nemůže, jelikož by ho jako tlustého neměla ráda. Jane se ho zeptá, jak přišel na to, že ho má ona ráda. Don se zasměje a řekne, že to byl vtip. Pak si ale přečte článek a zvláštních otřesech. Omluví se Jane a vyjde na střechu budovy. Tam se změní na Thora a letí do akce. Po cestě ještě narazí na Captaina, který zrovna ukazuje různé přemety Rickovi a jeho Teen Brigade. Thor mu vysvětlí, o co jde a vezme ho s sebou.
Avengers se opět sejdou na poradu v sídle. Jejich senzory zjistí, že původ všech otřesů je v poušti poblíž základny, kde velí generál Ross. Giant-Man hned podotkne, že to je snad to místo, kde měli zatím nejvíc problémů s Hulkem. Rick mu ale řekne, že Hulk by nic takového nezpůsobil.
V tu samou chvíli se poblíž základny generála Rosse zatřese zem zatím nejsilněji. Ze země vyjede kus skály! Vojáci to pozorují a zavolají k tomu samotného Rosse. Ross na to kouká a neví si s tím rady. V tom na něj zavolá jeho dcera Betty s tím, že přivedla pomoc. Ross se otočí a vedle jeho dcery stojí Bruce Banner. Ross mu řekne, že má hodně kuráže se tady ukázat poté, co asi na měsíc zmizel. Bruce se omluví a řekne, že byl nemocen. Ross řekne, že to je teď jedno a že by se měl raději soustředit na jejich soukromý kus skály, který se tu před chvíli objevil. Bruce jde blíže ke kamenu, aby si ho lépe prohlédl a hned pozná, že kámen je z nějaké neznámé substance. Stejně tak se zdá, že ho něco silou vytlačuje z podzemí.
Bruce není vůbec daleko od pravdy. Pod zemí totiž kámen vytlačuje velké stroj lávových lidí. Jejich král to sleduje a řekne, že takhle bude živoucí kámen za chvíli starostí lidí na povrchu a ne jejich. Přiběhne k němu jeden lávový muž a řekne, že lidé si to nezaslouží, jelikož nejsou zlí. On to dobře poznal, když povrch jednou navštívil (najdete v Journey into Mystery 97 - pozn. všechny rasy sledujícího překladatele). Hlavní šaman ho ale srazí k zemi a řekne, že takhle se s králem nemluví, při čemž lávového muže nazve Molto. Molto se snaží přesvědčit krále, aby toho zanechal a raději lidi požádal o pomoc. Šaman ho nazve srabem a král řekne, že se už rozhodl.
Ross chce do kamene začít střílet. V tom přiletí letoun Avengers a ti hned vyběhnou ven. Iron Man všem řekne, aby se drželi vzadu, zatímco on ten kámen prozkoumá. Iron Man prostřílí díru kolem kamene a pošle několik tlakových vln skrz tunely lávových lidí. Lávoví lidé pocítí jeho útok a král nařídí útok. Lávoví lidé se vrhnou na Iron Mana. Ten jim odolává, ale pak se jeho brnění začne kriticky přehřívat, až nad ním ztratí kontrolu. Avengers se probourají do tunelů, ale jejich postup dál blokuje žhavá láva. Thor je jediný, kdo se může přes ni dostat. Probojuje se přes lávové lidi až k jejich šamanovi a králi. Thor se dozví, že jakýkoliv pokus o zničení kamene vede k jeho výbuchu a zničení celého světa. Lávoví lidé doufali, že když to pošlou na povrch tak to zničí jen lidi a oni to přežijí.
Avengers podpoří Iron Mana v boji proti další vlně Lávových lidí. Je jich ale příliš mnoho. Bruce to celé pozoruje a dostane strach, že to Avengers nestihnou. Najednou se změní na Hulka. Giant-Man si ho všimne a zavolá na tým, že Hulk se do toho problému nesmí připlést. Avengers se na něj vrhnou, zatímco Thor se snaží soustředit veškerou svou sílu do Mjolniru,a by s ním ten živoucí kámen rozrazil na kusy. Toho si všimne šaman lávových lidí a řekne, že rád vyzkouší, jestli je silnější jeho hůl nebo Thorovo kladivo. Šamanova hůl vyzařuje čistou radioaktivitu. Šaman Thora zasáhne a ten se hned změní na Donalda Blakea! Šaman si myslí, že to udělal schválně a dostane strach, že Thor umí měnit i podoby. Raději tedy uteče.
Mezitím nahoře dostane Giant-Man nápad. Vyprovokuje Hulka a vyleze na vrchol toho živoucího kamene. Kdykoliv ho Hulk chce udeřit,tak se Giant-Man zmenší a Hulk promáchne. Hulk tedy udeří do země pod sebou, což je ten kámen a kámen imploduje do sebe místo aby explodoval.
Avengers se proberou na zemi a hned si všimnou, že Hulk je pryč. Iron Man se zeptá, kde je Thor. Thor vidí, jak lávoví lidé odchází a probourá si cestu na povrch, kde čekají Avengers.
Ross odvolá útok na kámen a Betty najde na zemi ležícího Bruce v roztrhaném oblečení. Betty se zeptá, jestli mu to udělal Hulk a Bruce řekne, že by se to tak dalo říct.
Avengers se radují, když v tom k nim přiběhne Rick Jones s tím, že dostal zprávu od Teen Brigade, že v New Yorku je rudý poplach. Captain se zeptá na co ještě čekají a Iron Man to dokončí s tím, že hned vyrážejí.

Postavy-

Avengers: Captain America, Giant-Man, Iron Man, Thor, the Wasp

Protivníci: lávoví lidé (král, šaman, Molto)

Ostatní: Rick Jones a Teen Brigade, Hulk, Thunderbolt Ross, Betty Ross, vojáci

Příště-

Jaká hrozba čeká na Avengers v New Yorku? Říká vám něco název Masters of Evil? Pokud ano, tak jistě jásáte a pokud ne, tak brzy bude.

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!