Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Květen 2010

Daredevil 1

30. května 2010 v 0:48 | Marvelman |  Daredevil - příběhy

Název- Původ Daredevila

Datum vydání- duben 1964

Příběh-

Současnost:
Příběh začíná.Vidíme skupinu zločinců pracujících pro pana Fixera, jak hrají poker a mluví o práci.Jejich jednání je ale přerušeno svalnatým mužem, oděným v červeno-žlutém kostýmu s velkým písmenem D na hrudi.Spletou si ho s maskovaným wrestlerem, který hledá práci, a tak jsou velmi překvapení, když je srovná na hromadu.O chvilku později se dozvíme jeho jméno protože řekne: "Proto jaký jsem mi můžete říkat Daredevil".
Minulost:
Je rok 1950, osmiletý Matthew Murdock se hádá se svým otcem, který je bývalý boxer.Matthew si chce jít ven hrát s kamarády ale jeho otec chce aby šel studovat.Dozvíme se, že Matthewův otec dal slib jeho matce, těsně před tím než zemřela a že jeho otec je opilec.Matthew přísahá sám sobě, že nebude nikdy jako jeho otec.Čas jde dál a Matthew má problémy ve škole.Protože si z něj dělají srandu a pořád ho mlátí.Dělají si z něj srandu, protože se vůbec nebojí výšek a pouští se do velice krkolomných artistických kousků.Mezitím si jeho otec uvědomí, jeho dny jako boxera jsou sečteny.Nakonec sepíše smlouvu s panem Fixerem, ve které se píše, že když se nechá porazit tak dostane spoustu peněz.Těmi pak může zaplatit synovo vzdělání.Poté vidíme Matthewa, jak jde domů ze školy a vidí slepce jak jde přes ulici a přímo na něj se řítí náklaďák.Vběhne tam a odstrčí slepce pryč.Toto rozhodnutí mu ovšem navždy změní život.Nákladní auto začne brzdit ale část jeho nákladu, což je radioaktivní odpad vystříkne Matthewovi přímo do obličeje a tím ho navždy oslepí.Po chvíli ale zjistí, že všechny ostatní jeho smysly se vylepšily.Matthew začne zjišťovat, že se mu zlepšil sluch tak, že pozná jestli je s ním někdo v místnosti jen podle tepu jeho srdce.čich se mu zlepšil tak, že dokáže poznat každou ženu podle jejího parfému, či každého muže podle jeho šamponu na vlasy.Hmat se mu zlepšil takovým způsobem, že dokáže poznat kolik kulek je v pistoli jen tím, že si jí potěžká.Chuť se mu také zlepšila, teď dokáže poznat podle ochutnání kolik gramů soli, či jiných ingrediencí bylo do jídla přidáno.Ale tou nejdůležitější změnou je jeho radar, který si zřejmě sám vytvořil.Díky němu může chodit po ulici aniž by do čehokoliv vrazil.Čas plyne dál Matt je už na koleji a jeho spolubydlící se jmenuje Foggy Nelson.Spolu s Mattem se dohodnou, že se půjdou podívat na zápas jeho otce.Ten má ale dnes večer prohrát jak to bylo dohodnuto.Boj začne, ale když jeho otec uvidí slepého Matta, jak pro něj volá rozhodne se porušit dohodu a věnovat své vítězství Mattovi.Jenže to se nelíbí panu Fixerovi.Sotva vyjde Mattův otec ven, čekají tam na něj Fixerovi lidé a na místě ho zabijou.Poté vidíme Matta, jak promuje a jak se dá dohromady s Foggy a rozhodnou se pracovat jako právníci ve firmě Foggyho otce.Tam také pracuje Karen Page, kterou si najali jako sekretářku.Oba dva se do ní zamilují.Poté je vidět, že Matta pořád honí představy smrti jeho otce.Slíbil, že najde a postará se o jeho vraha.Ale pak si uvědomí, že kdyby chtěl sejmout toho vraha porušil by slib, který dal svému otci.Rozhodne se, že když nebude bojovat jako Matthew Murdock ale jako maskovaný hrdina neporuší tím slib daný svému otci.Vytvoří si tedy kostým a zvolí si jméno Daredevil, které dříve bylo jeho přezdívkou.
Současnost:
Jsme zpět v současnosti a Daredevil se pouští do boje s Fixerovými ozbrojenci. Mlátí, uskakuje, kope.Každá rána dopadne na správné místo.Ovšem jeden z ozbrojenců jménem Slade se dostane za něj a prohodí ho oknem. Daredevil použije svou výsuvnou hůl a vytřelí z ní hák, kterým se zhoupne zpět do místnosti. Mezitím vidíme Foggyho, který hledá Matta, protože se bojí, že Matt někde bloudí slepý po New Yorku. Na druhé straně města je zase vidět Karen, z jejíchž myšlenek dokážeme poznat, že má o Matta zájem. Zpět v Fixerově budově, Daredevil dokázal porazit každého kromě Sladea a Fixera. Ti pod ním strhnou koberec a utečou. Matt spadne na zem a poraní si ruku. Poté se zvedne a převlékne se zpět do svého normálního oblečení a jako Matt Murdock sleduje stopu Fixerova doutníku. Sleduje je až do metra, kde se opět převlékne a jako Daredevil se s nimi utká. V jednu chvíli to vypadá, že není takový hrdina, když drží Fixera před jedoucím metrem ale nakonec ho vytáhne a oba je předá policii se slovy: "Jmenuji se Daredevil, zapamatujte si to jméno. Jistě ho ještě uslyšíte." zmizí dříve než se tam policie objeví. Nakonec se Matthew vrátí do kanceláře, kde ho Foggy informuje, že nějaký člověk jménem Slade právě volal, jestli ho budou obhajovat.Matt se jen sám pro sebe zasměje.

Postavy-

Daredevil/Matt Murdock

Protivníci: Mr.Fixer, Slade, gangsteři

Ostatní: Foggy Nelson, Karen Page

Příště-

Daredevil je v bojování se zločinem nováček a už ho čeká jak setkání s Fantastic Four, tak trochu méně příjemné setkání s Electrem!


Nový comics - indície 4

24. května 2010 v 11:02 | Marvelman |  Novinky
Ahoj lidičky a přátelé Marvelu

Děkuju vám za stálou návštěvnost mého blogu. Opravdu jsem vám vděčný.

Jak většina z váš už možná ví, chystám zde nový comics a rozhodl jsem se udělat menší soutěž. Dostanete přesně 4 indície k tomu, aby jste byli schopni uhodnou o co se jedná. Vím že mnozí z vás jsou vážně experti a uhodnou to už možná po první :D ale stejně je žádám, aby se svým hlasováním počkali až do indície poslední po které bude hlasování odstartováno oficiálně.Výhrou pro vás bude pravá Marvelovská No-Prize! (což je záležitost převážně pro pamětníky ne? :D)

Indície I - Hlavní hrdina nového comicsu dával přednost žluté barvě, ale nakonec skončil u barvy červené.

Indície 2 - Před hlavním hrdinou nového comicsu se rozhodne nikomu nevyplatí lhát.

Indície 3 - Hlavní hrdina má část svého super-hrdinského jména vytvořenou z přezdívky jeho otce.

Indície 4 - Hrdina má zbraň, kterou používá i v běžném životě a rozhodně né k sebeobraně.

TAKŽE TO JSOU VŠECHNY NÁPOVĚDY A TEĎ JE TO NA VÁS MARVEL FANDOVÉ UKAŽTE, CO UMÍTE A ODPOVÍDAT MŮŽETE PŘÍMO DO KOMENTÁŘŮ. ODPOVÍDEJTE DO ZÍTŘEJŠÍHO VEČERA, KDY TOHLE UKONČÍME A NÁSLEDUJÍCÍ DEN UŽ BUDETE SVĚDKY NOVÉHO PŘÍRŮSTKU MEZI NAŠE COMICSY.

TAKY UPOZORŇUJI, ŽE KOMENTÁŘE, KTERÉ NAPÍŠETE SE HNED NEZOBRAZÍ, ABY ODPOVĚĎ VŠEM NEPROZRADILY. MĚ SE OVŠEM ZOBRAZÍ IHNED A JAKMILE TO HLASOVÁNÍ UKONČÍME, TAK JE VŠECHNY ZVEŘEJNÍM.

Krang

24. května 2010 v 10:58 | Marvelman |  Fantastic Four - protivníci
Krang
Krang


Pravé jméno- Krang

Bývalé identity- žádné

Národnost- Atlantská

Poprvé spatřen- Fantastic Four Annual 1

Schopnosti-
Je to typický Atlanťan, což znamená, že může dýchat pod vodou a mimo vodu vydrží asi devět minut. Poté se začne dusit. Dokáže plavat rychlostí 48,28 km/h . Snese různé výkyvy teplot i tlaku.

Životopis-

Princ Namor se nečekaně vrátí ke svému lidu. Krang se dost naštve, protože miluje Lady Dormu, která ovšem má oči jen pro Namora. Krang si říká, že nebýt Namora, tak by mu patřila jak Dorma, tak trůn. Krang přemluví Namora, aby započala invaze na souši. Jenže Fantastic Four je porazí a zaženou jejich vojáky zpět do moře. Namor ale unese Invisible Girl. Krang pochopí, že se Namorovi líbí a dostane nápad, jak získat Dormu. Řekne jí, že Namor si hodlá Sue vzít. Dorma se naštve a kopím protrhne vzduchový obal Atlantidy. Sue se začne topit a omdlí. Namor jí chytne a plave s ní na souš. Krang ho veřejně obviní z velezrady. Namor se ale vrátí a Kranga umlčí s tím, že by těch slov mohl litovat.(Fantastic Four Annual 1)


Super-Skrull

19. května 2010 v 12:09 | Marvelman |  Fantastic Four - protivníci
Super-Skrull
Super-SkrullPravé jméno- Kl'rt

Bývalé identity- Invincible Man

Národnost- skrullská

Poprvé spatřen- Fantastic Four 18

Schopnosti-
Přeměna - Stejně jako všichni Skrullové je i Super-Skrull schopen měnit svůj vzhled.
Hypnóza - Super-Skrull má hypnotické schopnosti zatím neznámého rozsahu.
Kopírování - Super-Skrull dostává ze své planety stálý příjem kosmických paprsků, díky čemuž si osvojil schopnosti všech členů FF. Dá se říct, že všechny v jejich schopnostech dokonce i převyšuje. Např. Na rozdíl od Human Torche dokáže Super-Skrull udržet svůj plamen i ve vesmíru.

Životopis-

Kl'rt získal pomocí různých experimentů mnoho zvláštních schopností. Dokáže se více roztahovat než Mr. Fantastic, umí být neviditelný, dokáže se zapálit a dosáhnout vyšší teploty než Human Torch, má větší sílu než Thing a ovládá hypnózu. Po té co všechno tohle předvede císaři Skrullů, tak dostane jediný úkol zničit FF. Dostane se na planetu Zemi, kde v centru New Yorku zabodne do země vlajku Skrullů. Hned ho ale napadne Human Torch. Utká se s ním a po chvíli ho rozdrtí. Pak se s ním utkají všichni členové ale i ty dokáže porazit. FF musejí utéct. Super-Skrull se raduje že to dokázal a připravuje se na dobytí celé planety. Po chvíli ale letí kolem FF a řeknou mu, že ho vyzývají k poslednímu boji. Super-Skrull letí tedy za nimi až na nějaký kráterový ostrov. Tam se s nimi opět utká, ale není tam Invisible Girl. Ta na něj najednou ze zadu skočí a poškodí mu jeho nával vesmírné energie z jeho planety. Super-Skrull využije svojí hypnózu. Invisible Girl ale začne utíkat a skočí do sopky. Super-Skrull skočí za ní. Je to ale past. Mr. Fantastic chytí Invisible Girl a Super-Skrull spadne do sopky. Human Torch pak svaří vchod do kráteru. Super-Skrull tam zůstane.(Fantastic Four 18)

Tales to Astonish 54

16. května 2010 v 23:49 | Marvelman |  Tales to Astonish - příběhy

Název- Není se kde skrýt (1.příběh)
            Bylo tam pět vyděšených mužů (2.příběh)
            Wasp vypráví - Podrobení (3.příběh)

Datum vydání- duben 1964

Příběh-

1.příběh

Gratulujeme. Právě vás čeká cesta do nekonečného světa fantazie plného mocných hrdinů a děsivých zločinců, jak to jen Marvel dokáže. Připraveni, tak vzhůru do toho.
Janet přijde za Hankem a najde ho, jak zvětšený kouká na televizi. Janet mu řekne, aby se nejprve zmenšil. Hank jí řekne, že teď nemá čas a musí poslouchat zprávy. Ve zprávách ukazují muže jménem El Toro. Mluví o něm jako o silném muži, který se právě stal prezidentem státu Santo Rico. Dále tam říkají, že nikdo nečekal vítězství El Tora. Santo Rico byl vždycky demokratický stát, ale El Toro je komunistický kandidát. Hank to poslouchá a napadne ho, že to celé je nějaké podezřelé. Jan na něj volá, aby se k ní otočil. Potom tedy vypne televizi a tím si získá Hankovu pozornost. Hank se jí zeptá, oč jde. Jan mu řekne, že s ním chtěla naplánovat dovolenou. Hank ale namítá, že je teď dovolená nečeká. Janet mu tedy řekne, že za to zaplatí jedna z jeho zkumavek. Vezme si jí do ruky a zmenší se. Hank na ni volá, aby mu to hned vrátila. Pak jí řekne, že se může snadno stát Ant-Manem. Zmenší se a skočí na ní. Jenže Janet se na poslední chvíli zvětší a chytne malinkého Hanka do ruky. Pak ho postaví na zem a řekne mu, že tady je lepší ona. Hank jí ale poví, že měla asi dobrého učitele. Potom vezme malé lano a podrazí tím Janet nohy. Ona upadne a Hank se zvětší, při čemž jí strhne opasek se zmenšovacími tabletami. Janet mu podá
tu zkumavku a řekne, že jí stejně nechtěla. Hank se jí snaží uklidnit a řekne, že nemusí být uražená a jestli chce pusu na usmířenou. Jan mu řekne, že jemu by pusu nedala, ani kdyby byl poslední muž na zemi. Hanka napadne, že ženám vážně nerozumí. Janet má radost z toho, jak to celé zahrála.
O pár hodin později někdo klepe na dveře. Hank si řekne, že se Janet přišla usmířit. Otevře a dovnitř vtrhne celý jeho fan klub. Hank se jich zeptá, co tu chtějí. Zástupce fan klubu mu poví, že jim volala Wasp a řekla jim, že Giant-Man dnes nemá nic na práci a rád by tu měl společnost. Giant-Man se podívá za ně a Wasp tam stojí opřená o zeď. Wasp mu řekne, že teď jsou si kvit. Všichni fanoušci chtějí vidět, jak se Giant-Man zvětšuje. Hank se tedy zvětší a v tom zazvoní telefon. Giant-Man ho zvedne a když ho zase položí, tak svým fanouškům řekne, že ho volají do Washingtonu a že budou muset jít domů. Když všichni smutně odejdou, tak Janet řekne Hankovi, že by se měl stydět si z fanoušků takhle utahovat. Hank jí vysvětlí, že to nebyl vtip a že je opravdu čeká cesta do Washingtonu. Hank i Janet se zmenší a Hank si zavolá svého létajícího mravence. Oba vyletí ven, kde na ně čekají jejich fanoušci, aby je mohli sledovat v akci. Hank řekne, že je dobře, že se zmenšili, jinak by se jich nikdy nezbavili.
Ve Washingtonu se Hank dozví, že bude s Wasp poslán do Santo Rico jako turista, jelikož mají podezření, že volby byly zmanipulovány. Hank řekne, že tedy má najít nějaké důkazy. Ještě ten vyrazí s Janet do Santo Rico. Když tam dorazí, tak si oba hned všimnou, že se z toho stal policejní stát. Všude jsou desítky vojáků. Jeden z nich hned informuje El Tora že dorazili podezřelí cizinci. Hank dá svůj opasek se zvětšovacími kapslemi Janet, aby si ho vzala k sobě, pro případ, že by chtěli Hanka prohledávat.
El Toro nařídí, aby vojáci zatkli Hanka a Janet. Vojáci chytnou Janet. Hank jí běží na pomoc. Janet se dostane jen pro jednu zvětšovací kapsli a hodí jí Hankovi. Ten jí spolkne a roztrhne si svoje oblečení, pod kterým má svůj Giant-Man oblek. Pak si nasadí ještě masku a proběhne ven skrz zeď, kde vojáci zrovna strkají Janet do auta. Vojáci vidí, jak je Giant-Man velký a dostanou strach. Přiřítí se ovšem El Toro, který má na hlavě helmu se špičatými rohy. El Toro běží a skočí, čímž vší silou a energií narazí Giant-Manovi do zad. Giant-Man zařve a padne na kolena. El Toro naskočí do auta a to rychlostí odjede pryč. Giant-Man vstane a uvědomí si, že Janet měla u sebe všechny kapsle, takže on musí zůstat takhle velký.
El Toro sdělí svým mužům, že holku už mají a Giant-Mana nebude problém najít, při jeho velikosti. Vojáci mají strach a El Toro jim vysvětlí, že Giant-Mana lze normálně zabít kulkou jako kohokoliv jiného.
O pár minut později narazí skupina vojáků na Giant-Mana. Ten se rozeběhne na druhou stranu a běží moc rychle na to, aby vojáci stihli zareagovat. Giant-Man se ohlídne a ndává pozor,
takže naběhne do elektrického vedení a dostane velkou elektrickou ránu. Probere se z toho a běží dál. Narazí do zeleninového stánku, a když chce přeběhnout most, tak se pod ním propadne a on spadne na kolejiště. Giant-Mana napadne, že běžet po tom kolejišti bude lepší, jelikož tam nebudou žádné překážky. Vojáci ho vidí a nepronásledují ho. Giant-Man vběhne do tunelu a nechápe, proč to vzdali. Najednou proti němu v tunelu jeden vlak a Giant-Man pochopí, proč se s ním přestali obtěžovat. Běží proti vlaku a na poslední chvíli na něj naskočí. Vlak ho vyveze ven. Giant-Man sleze a zkontaktuje mravence ve městě. Těm nařídí, aby našli Janet. Mravenci ji najdou na lodi v přístavu. Giant-Man tam běží a loď je kus od pobřeží. Giant-Man ten kus přebrodí a najde Janet v jedné kajutě. Hank se podívá do kajuty a Janet si ho všimne. Má radost že ho vidí a on se jí zeptá, kde jsou kapsle na změnu velikosti. Jan ukáže na stůl a Giant-Man tam oknem prostrčí ruku a vezme si je. Zmenší se na Ant-Man velikost a
proleze až k Janet a dá jí do pusy zmenšovací tabletu. Stráže přijdou zkontrolovat Janet a najdou jen provazy, kterým byla svázána. Rychle vyběhnou ven a naskočí do auta, jelikož musí informovat El Tora. Giant-Man a Wasp jim při tom sedí na ramenou. Jakmile dorazí k El Torovi, tak se Giant-Man zvětší do své obří velikosti. El Toro na něj zase zaútočí svou hlavou. Giant-Man to ale čeká a nadskočí, takže El Toro proletí skleněnou výlohou do jednoho obchodu. Giant-Man ho chytne a pověsí ho na stoják na vlajku. Giant-Man pak pošle Wasp do kanceláře El Tora a ona řekne, že přesně ví, co tam potřebuje najít. El Toro řekne Giant-Manovi, že tohle mu neprojde a že lidé této země si ho sami zvolili jako prezidenta. V tom se vrátí Wasp a má důkazy, že volby byly zmanipulované. Důkazy rozhází mezi lidi. To je El Torův konec. Lidem všechno dojde a vzbouří se.
Druhý den jsou již Giant-Man a Wasp zase ve Washingtonu, kde se jim dostane velkého poděkování. Když jsou zase doma, tak si Hank všimne, že Janet nad něčím přemýšlí. Zeptá se jí a ona řekne, že vybírá, kam pojedou na tu dovolenou. Hank to vážně nechápe.

2.příběh

Ten obraz byl víc, než jen dekorace, byl totiž......moment proč vám to teď prozrazovat. Čtěte a přijdete na to sami.
Victor Conrad je zloděj. Problémem ale je, že na to nevypadá. Victor vždycky obrážel výstavy originálních děl. Pak v noci ty díla ukradne a další den je prodá za velmi dobrou cenu. Aby to ovšem ještě nebylo všechno, tak to co prodá, jsou jen laciné kopie těch originálů. Když tuhle krádež spáchá v několika městech, tak nasedne do letadla a je pryč ze země.
Na dalším působišti objeví obraz zvaný Pět vyděšených mužů. Obraz je namalován neskutečně realisticky a vypadá jako živý. Victor ví, že ho musí mít. Přijde za ním majitel toho obrazu a Victor mu řekne, že tenhle obraz chce koupit. Majitel řekne, že ten obraz ale není na prodej. Victor se s ním pohádá a pak odejde s tím, že se ještě vrátí. Victor zajde do půjčovny kostýmů a vypůjčí si kostým policisty. V noci přijde zase do ateliéru za majitelem toho obrazu a přijde oděn jako policista. Majitel ho nejdříve nepozná. Victor mu řekne, že viděl muže vběhnout do jeho ateliéru. Majitel řekne, že to bude asi omyl a v tom Victora pozná. Victor mu dá na ústa kapesník nepuštěný chloroformem. majitel hned usne a padne na zem. Victor chytne obraz a uteče s ním k sobě domů.
Doma si ho pověsí mezi svoje ostatní trofeje. V tom začne mizet! Victor křičí, ale není mu to nic platné. V tom se otevřou dveře a do jeho pokoje vstoupí majitel toho obrazu. Ten řekne, že Victora varoval, ale on si prostě nedal. Holt ode dneška to bude Šest vyděšených mužů. Majitel vezme obraz na kterém je teď již také vidět vyděšený Victor Conrad.

   

3.příběh

Janet sedí v křesle a zavoní telefon. Jan řekne, že tenhle zvuk je příjemný pro každou dívku. Zvedne telefon a je to Hank. Hank jí řekne, že pro dnešek je se vším hotov, a tak se chtěl zeptat, jestli by nechtěla jít na večeři. Janet řekne smutným hlasem že je hrozné, že si musel vybrat zrovna dnešek, aby jí konečně někam pozval. Hank se zeptá, oč jde a Jan mu řekne, že její kamarádka je v nemocnici a požádala jí, aby se postarala o jejího syna. Hank řekne, že to chápe a že půjdou jindy. Vedle Janet leží v posteli malý chlapec a ten jí řekne, že mu slíbila příběh na dobrou noc. Chlapec jí nazývá teto Jan. Janet položí telefon a řekne Tommymu, že tedy půjdou na to.
Na planetě velmi vzdálené od té naší sleduje král Shann svoje poddané. Všichni jsou šťastní a spokojení. Shannovi připadá jako by ztratil jejich respekt a obdiv. Proto si řekne, že ho musí získat zpět. Napadne ho, že si podrobí nějakou planetu a bude znám jako Shann Dobyvatel. Druhý den tedy oznámí, že napadnou planetu Andromii. Muži se připraví k válce a nalodí se do vesmírných plavidel. Ještě ten den odstartuje obří flotila a napadne nedalekou planetu Andromii. Bitva netrvá dlouho, jelikož místní útok nečekali. Andromia je poražena a místní obyvatelé jsou nuceni se vzdát. Shann je všude oslavován jako mocný vládce. Andromiané umírají hlady a nemají, kde žít. Shann posílá denně zásoby na nové území stejně jako muže, kteří se starají o opravu a stavbu budov a továren. Shannovi podřízení dojdou k závěru, že se měli stokrát lépe před podrobením Andromie, jelikož teď platí vyšší daně a musí déle pracovat. Místo obdivu se král dočká nenávisti. Je to ironické. Shann si začne zoufat nad tím, jak všechno dopadlo.
Wasp dokončí příběh a Tommy ještě nespí. Janet se ho zeptá, jestli se mu to líbilo, když neusnul. Tommy řekne, že ano a že má otázku. Jan má radost, protože to znamená, že ho to zaujalo a i ho to něco naučilo. Tommy se jí zeptá, proč nemá svoje Wasp křídla, když je normálně velká. Jan si řekne, že děti prostě nikdy nepochopí.
              

Postavy-

1.příběh:

Hrdinové: Giant-Man a Wasp

Protivníci: El Toro

Ostatní: Giant-Man a Wasp fan klub

2.příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: nikdo

Ostatní: Victor Conrad, majitel ateliéru

3.příběh:

Wasp/Janet van Dyne

Protivníci: nikdo

Ostatní: Giant-Man, Tommy, Shann a jeho poddaní, Andromiané

Příště-

Giant-Manovy nejhorší obavy se vyplňují. Human Top je zpět! A má nepříjemný trik v rukávě.

Wasp tentokrát získá Hankovu pozornost pro sebe a využije toho k dalšímu vyprávění.

Strange Tales 119

15. května 2010 v 16:54 | Marvelman |  Strange Tales - příběhy

Název- Torch zuří (1.příběh)
            Za fialovou mlhou (2.příběh)

Datum vydání- duben 1964

Příběh-

1.příběh

Human Torch je vždycky opatrný, aby někoho nezranil svými plameny, ale dnes ne. Letí nízko nad lidmi a někteří musí dokonce uskakovat z cesty. Lidé si říkají, co s ním asi je. Hned toho využijí a všichni se začnou předhánět v tom, co kdo o Torchovi četl v nějakém bulvárním časopise. Někdo řekne, že četl, že Torche opustila jeho dívka Doris, někdo zase, že ho nevzali do školního fotbalového týmu z důvodu, že by ještě někoho zranil. Další zase řekne, že slyšel, že Fantastic Four odjeli na dovolenou a Johnnyho zde kvůli škole nechali. Pak zase někdo řekne, že všichni dobře vědí, jak se Torch stále předhání se Spider-Manem v tom, kdo z nich je lepší a asi četl v novinách, kolik toho Spider-Man v poslední době dokázal. Skutečností ovšem je, že ve městě se nachází řečník jménem Rabble Rouser, který umí skvěle hovořit a donutí lidi, aby pochybovali o Torchovi, nebo ho dokonce nenáviděli. Když se mu to podaří, tak ty lidi zasáhne svou hůlkou, a ta se postará o to,že takto naštvaní ti lidé zůstanou. Johnny ty lidi sleduje z okna Baxterovy budovy. Najednou někdo řekne, že se zdá, že Rabble Rouser ho nemá moc v lásce. Johnny se otočí a na zdi stojí Spider-Man. Spidey řekne Johnnymu, že s tím by nenáviděn má moc dobré zkušenosti a rád by mu nabídl pár rad, jak tuhle situaci zvládat. Johnny mu řekne, že někdy bude potřebovat jeho pomoc, tak si o ní řekne. Potom se zapálí a letí do města. Rabble Rouser vykládá dál. Mluví o tom, že pro děti je Torch hrdina, ale až ho začnou napodobovat a zapálí se, tak nedopadnou dobře. Potom mluví o tom, že Torch si myslí, že je nad zákonem a že pro něj neplatí žádná pravidla.
Human Torch letí městem, když v tom na něj zavolá nějaký policista. Torch vedle něj přistane a policista řekne, že mu starosta oficiálně zakázal zažehnout se ve městě bez úředního povolení. Johnny tomu nemůže uvěřit. Řekne, že nebude ve městě, která se mu za jeho služby, kdy stále nasazoval vlastní život, odmění tím, že mu nedovolí používat jeho síly. Johnny se zapálí a policista mu řekne, že ho bude muset zatknout. Torch řekne, že to by ho musel chytit a odletí do New Jersey. Lidé na něj ještě volají, aby se už nevracel. Rabble Rouser toho využije a řekne, že takhle to přesně myslel. V duchu ho napadne, jak je geniální, že by nikdo nečekal, že on je ve skutečnosti rudý špión, která má za úkol udělal v USA z Torche nepřítele číslo jedna.
Johnny se trochu zklidní a začne přemýšlet. Uvědomí si, že svým útěkem ze sebe udělal štvance a tím rozhodně nebude. Vrátí se do New Yorku a postaví se tomu, co ho čeká čelem.
Mezitím Rabble Rouser už vtlouká lidem do hlavy, že pomáhání jiným národům je hloupost a stejně tak všechny mírové organizace a smlouvy. Další den má dorazit nějaký velvyslanec jménem Nagamo a Rabble Rouser přesvědčí lidi, že ten zde není vítán. Johnny se vrátí do města a uhasí svůj plamen. Čeká na autobus, který by ho svezl na policejní stanici a nechce použít svůj oheň.
Rabble Rouser jde do svého tajného úkrytu, kde čeká speciální podzemní vrták.
Johnny čeká na autobus, když v tom si všimne nějakého průvodu v jeho čele jede auto s velvyslancem Nagamem. Johnny tomu pozoruje, když v tom se před průvodem objeví vrták, který vyjeden ze země a vtáhne do sebe Nagama. Poté se zase zavrtá a je pryč. Lidé si všimnou Johnnyho a řeknou mu, aby rychle zasáhl. Johnny řekne, že nemůže a oni řeknou, že to jen dokazuje, že je vážně sobec a že má strach. Starosta tam dorazí a dá Johnnymu povolení použít svou sílu. Na to Johnny čekal a hned se zapálí a vyrazí do tunelu za vrtákem. Rabble Rouser si libuje, jak všechno skvěle vyšlo. Vyslance má, Torch je někde pryč a FF taky. Nemá se čeho bát. Najednou mu začne být hrozné horko. Podívá se ven a Torch útočí na vrták. Rabble Rouser na něj pošle raketu a Torch ví, že v tomhle tunelu není, kam uhnout. Hodí tedy na raketu ohnivou kouli. Raketa exploduje a hodí Torche na zeď. Rabble Rouser vyběhne se svou hůlkou a chce to dokončit. Johnny mu hůlku vykopne, ale jen moc slabý na to, aby se mohl zapálit. Začnou se tedy prát a Rabble Rouser je silnější a má navrch. Srazí Torche k zemi a chce použít svou hůlku znovu. Přiběhne tam velvyslanec Nagamo a hůlku mu vyrazí z ruky. Torch jí sebere a ovládne s ní Rabble Rousera. Nechá ho, aby se vzdal policii a hůlku v ruce zapálí a zničí jí. Tím se zruší vše, co Rabble Rouser dokázal. Všichni mají Torche zase rádi, a to dokonce i Doris. Za tou se totiž Torch hned po akci vydá.

2.příběh

Je již hluboká noc a Dr. Strange ví, že nesmí usnout, dokud nedokončí svou práci. V ruce drží zvláštní drahokam uzavřený ve skleněné kouli, jelikož drahokam vytváří zvláštní fialovou mlhu. Dr. Strange musí přijít na to, v čem je tento drahokam, tak mocný. Mezitím oknem do Sanctum Sanctorum vlezou dva lupiči a chtějí něco ukrást. Dr. Strange je uslyší a přiběhne tam. Pouhým gestem je znehybní, ale pak si řekne, že na tohle nemá čas a vzduchem je vyhodí ven před dům. Lupiči vstanou a jsou naštvaní, že to nebylo tak snadné jak čekali. Pak je ale napadne, že když Strange nezavolal policisty, tak také bude mít s nimi nějaký problém a napadne je, že se zítra vrátí a budou opatrnější.
Další den přijde Wong, služebník Dr. Strange, který stojí ve stínu, takže na něj není vidět, za svým pánem a řekne mu, že již půjde domů, jestli ho zde není již třeba. Strange ho pošle domů a jde zase bádat. Lupiči nepozorovaně vklouznou dovnitř. Hledají, co by ukradli, a pak si všimnou drahokamu ve skleněné kouli. Vezmou ho a utečou. Strange vycítí, že něco není v pořádku a přiběhne tam. Drahokam je pryč. Strange si sedne a ve své éterické formě po něm začne pátrat skrze celé město. Najde ho u lupičů doma a je naštván, že jsou to ti samí, co zde byli včera. Vůbec nechápou, s čím si zahrávají.
O pár minut později je Strange u nich doma. Jenže přišel pozdě. Celý pokoj je zahalen do fialové mlhy a drahokam leží na stole bez své skleněné schránky. Strange vysvětlí, že ten drahokam je portále do fialové dimenze. On přísahal, že bude pomáhat všem lidem bez rozdílu, a tak se rozhodne pomoci i těmto zločincům. Požádá mocného Dormammu, aby ho provázel při jeho pouti dimenzemi. Najednou projde fialovou mlhou a ocitne se v jiném světě. Tam všude pochodují otroci a jejich věznitelé do nich švihají bičem. Když zpozorují Strange, tak se na něj vrhnou. Strange vyvolá síly Vishanti, Dormammu a Hoggotha, aby ho podpořili a všechny strážné přemůže. Po chvíli stojí před samotným vládcem jménem Aggamon. Aggamon řekne, že ze Strange cítí, proč přišel, ale ty muže nedostane, protože nikdo nikdy neopustí fialovou dimenzi a musí zde sloužit navěky. Pak ale vycítí Strangeovu sílu a řekne, že z něj by byl skvělý otrok. Učiní mu nabídku. Pošle ty dva domů
a za oplátku zde Strange převezme jejich místo jako otrok. Strange nechce, ale vzpomene si na přísahu, kterou dal Ancient Onemu, a to že pomůže všem lidem. Strange to tedy přijme. Zločinci jsou posláni domů a Strange dostane silná pouta. Dr. Strange je svým amuletem zničí a řekne, že slíbil, že převezme jejich místo,ale né, že zde zůstane. Aggamon odhalí svůj amulet a jejich energie se střetnou. Jsou naprosto vyrovnáni. Po několika hodinách je jasné, že buď zemřou oba, nebo nikdo. Dr. Strange řekne, že se smrti nebojí, ale Aggamon by se měl vzdát. Aggamon cítí, že je na pokraji svých sil a vzdá se. Aggamon řekne Strangeovi, aby odsud rychle vypadl. Strange využije svého vítězství a zakleje Aggamona, že svou sílu získá zpět jen když všechny svoje otroky propustí. Strange se vrátí domů, kde již čeká policista. Ten řekne, že dva zločinci se právě udali a říkalo něco o tom, jak musí společnosti splatit svůj dluh a pak se živit poctivě. Dr. Strange je přímo užaslý. Myslel si, že to dělá zbytečně a přitom svými činy napravil dva smrtelníky a ukázal jim lepší cestu.

Postavy-

1.příběh:

Human Torch/Johnny Storm

Protivníci: Rabble Rouser

Ostatní: Spider-Man, Doris Evans, policista, starosta, lidé

2.příběh:

Dr. Strange

Protivníci: Aggamon a jeho lidé

Ostatní: zločinci, otroci ve fialové dimenzi, policista

Příště-

Týmovka, kterou jste si vysnili. Dva teenageři, oheň a led jde ruku v ruce. Jsou to Human Torch a Iceman! Poprvé v historii se tito dva dávají dohromady v boji proti zlu.

Další tajemné dobrodružství očekává Dr. Strange, který vstupuje do domu stínů!


Amazing Fantasy

15. května 2010 v 16:47 | Marvelman |  Amazing Fantasy
Amazing Fantasy - znak

PříběhyScarlet Witch

10. května 2010 v 22:45 | Marvelman |  Uncanny X-Men - protivníci
Scarlet Witch

Scarlet Witch

Pravé jméno- Wanda Django Maximoff

Bývalé identity- Wanda Frank, Ana Maximoff, Gypsy Witch

Národnost- transylvánská

Výška- 173,74 cm

Váha- 58,97 kg

Barva očí- modrá

Barva vlasů- kaštanová

Poprvé spatřena- Uncanny X-men 4

Schopnosti-
Dokáže manipulovat s energií spojenou s horou Wundagore, čímž dokáže vytvářet kouzelné paprsky, sféry či efekty, které vyvolávají změny reality kolem čehokoliv si ona vybere. Dokáže tedy pohybovat s věcmi, či se vznášet nebo mnoho jiných věcí, které jí napadnou.

Životopis-

Scarlet Witch a její bratr Quicksilver se přidali k Magnetovi, protože on kdysi zachránil Wandu před davem, který ji chtěl zabít za to, že omylem zapálila hospodu. Mastermind pořád obtěžuje Wandu a tak mu Quicksilver začne vyhrožovat. Magneto je seřve oba a poté se vydají obsadit malý přístavní státek. Tam se poprvé střetnou s X-meny a stáhnou se. Quicksilver ale odjistí bombu, která zasáhne jen Xaviera.(Uncanny X-men 4)
Scarlet Witch meeting Magneto

Tales of Suspense 52

4. května 2010 v 23:25 | Marvelman |  Tales of Suspense - příběhy

Název- Crimson Dynamo opět útočí (1.příběh)
             Seance (2.příběh)
             Příběhy Watchera - Neúspěch (3.příběh)

Datum vydání- duben 1964

Příběh-

1.příběh

Profesor Vanko pracuje ve Starkově laboratoři na zdokonalení jeho světelného laseru. Jenže má strach, že ještě není bezpečný a tak si na sebe vezme svou Crimson Dynamo zbroj. Zaktivuje laser, ale ten je moc nestabilní a málem Vanka zabije. Tony ho strhne k zemi a tak i zachrání. Pak mu vysvětlí, že je hezké, že se mu chce odvděčit, ale nemusí kvůli tomu zahodit svůj život. Mezitím jeden sovětský generál dostane zprávu od špionáže, že Vanko je zrádce a spojil se s Američany. Nechá si tedy zavolat Black Widow a muže jménem Boris. Black Widow je nádherná žena v zelených šatech a Boris je extrémně silný muž. Generál jim ukáže jejich cíle. Jsou to Tony, Vanko a Iron Man. O pár dní později ohlásí Pepper Tonymu, že má návštěvu. Je to Black Widow a Boris. Widow se představí jako Natasha a o Borisovi řekne, že to je její bratr, který vede vědeckou školu na Ukrajině a rád by viděl Tonyho továrnu. Tony je okouzlen její krásou a tak Borise pošle na prohlídku a Natashu pozve na večeři. Natasha to přijme. Boris toho využije a vkrade se do laboratoře, kde pracuje Vanko. Vanko ho hned pozná a Boris mu řekne, že přináší nabídku. Pokud mu Vanko pomůže sabotovat Starkovy vynálezy, tak bude omilostněn. Vanko řekne, že Starka nezradí. Boris ho zasáhne speciálním paralyzérem, který sám Vanko kdysi sestrojil. Boris Vanka unese a předá ho několika svým lidem. Pak se vrátí do jeho laboratoře a navlékne na sebe Crimson Dynamo zbroj. Řekne si, že takhle porazí Iron Mana bez problémů. Začne ničit celou laboratoř. Tony si dost rozumí s Natashou. Pak mu ale zavolá Happy a řekne mu, že došlo k velkému požáru v jeho továrně ve městě. Tonym se tam vrátí. Natasha stojí a kouká na tu hrůzu. Tonyho překvapí, že není vůbec vyděšená. Happy pomáhá hasičům s hašením ohně. Hasiči informují Tonyho, že požár začal v laboratoři profesora Vanka, ale toho nedokázali najít. Tony zmizí z dohledu a vezme si na sebe zbroj. Iron Man vlétne do hořící továrny a hledá Vanka. Potká někoho v Crimson Dynamo zbroji a řekne si, že to je jistě Vanko. Boris ho v té představě nechá a jde za ním. Iron Man si řekne, že se Vanko asi snažil zachránit svůj laser a tak mu nabídne, že ho vynese ven. Boris souhlasí. Iron Man zvedne přístroj nad hlavu a toho Boris využije a střelí ho svým paprskem. Tím mu začne vysávat energii ze zbroje, až nakonec Tony omdlí. Boris ho opět předá vlastním lidem. Iron Man se probere v cele. Využije své síly a vytrhne mříže. Pak chvíli po komplexu pátrá. Nakonec narazí na celu, kde je zamčený a trochu mimo profesor Vanko. Tony je rád, že ho vidí. Chytne ho a proletí zdí ven z budovy. Vojáci po nich střílí, ale oni se z toho přeci jen dostanou. Vanko řekne Iron Manovi, že když si Boris myslí, že je po nich, tak se vrátí do továrny, aby zničil jejich laserovou zbraň. Iron Man tam tedy rychle letí. Nechá Vanka venku a vtrhne dovnitř. Najde tam Borise v Crimson Dynamo zbroji, jak chce opravdu laser zničit. Iron Man se na něj vrhne a řekne mu, že se uvidí, kdo vyhraje tentokrát, když má obě ruce volné. Crimson Dynamo použije zase svůj paprsek, jenže tentokrát to nefunguje. Tony si totiž nastavil zbroj na frekvenci toho paprsku a tak ho podruhé stejným trikem vážně nedostane. Dynamo ho srazí pěstí k zemi a nadzvedne celý ten obří stroj. Chce ho na Iron Mana hodit, ale on vzlétne a přístroj mu vytrhne z rukou. Pak mu dá ránu a Boris padne k zemi. Přiběhne tam Black Widow a ví, že ho musí nějak podpořit. Lehne si k tomu stroji, aby to vypadalo, jako, že jí padl na nohu a začne volat o pomoc. Iron Man k ní běží a toho Boris využije a postříká Iron Mana vodním dělem. Pak chce použít svou elektřinu, aby ho usmažil. Přiběhne tam vanko a skočí na Dynama. Ten ho jen odhodí stranou. Vanko zaktivuje svůj laserový paprsek a Boris mu řekne, že nevěří, že by ho Vanko použil, protože by ho to stálo život. Vanko řekne, že klidně zemře za zemi, která mu toho tolik dala. Iron Man na něj volá, aby to nedělal, ale je pozdě. Vanko přístroj zapne! Je vidět jen oslepující záře světla. Když zmizí, tak si Iron Man sundá helmu. Boris a Vanko jsou mrtví a Natasha je pryč. Druhý den přijde Happy za Tonym a řekne mu, že zjistil, že ta Natasha si říká Black Widow a že by po ní mohli jít. Tony řekne, že nechce. Je mu jí totiž líto. Zvenku taková krása a uvnitř není nic než prázdnota. Tony si vzpomene na Vanka a řekne si, že za svou loajalitu a dobrotu nebude nikdy zapomenut. Mezitím Black Widow jde v přestrojení nějakou zamlženou ulicí a říká si, že se bude muset stále schovávat, jelikož zná až moc dobře trest za neúspěch při misi.

2.příběh

Kamir o sobě prohlašuje, že umí komunikovat se světem mrtvých. Nikdo mu to ale nevěří. Několik lidí se přijde přesvědčit. Kamir jim ukáže co umí. Nejprve všichni začnou levitovat ve vzduchu na svých židlích. Pak Kamir přivolá tvář mrtvého muže jedné vdovy a ta jí řekne, aby všechny peníze investovala do Kamira a že se mu pak snadno půjde do onoho světa. Stařenka to udělá. Kamir pak zmizí v oblaku kouře a zase se objeví a stařence řekne, že jejího muže doprovodil do říše mrtvých. Všichni odejdou nadšeni a Kamir se raduje, jak je všechny obelhal. Jeho pomocník Hugo vyleze ven z místnosti vzadu a zeptá se, jak to šlo. Kamir je spokojen. Levitaci tvoří tak, že v nohách židlí jsou elektromagnety a ty je trochu nadzvednou. ta tvář byl jen 3-D projektor, do kterého vložil fotku od té stařenky. A to jeho zmizení dělá tak, že když je všude jen kouř, tak jeho židle s ním zajede do dolního patra a nikdo nic nevidí. Kamir takhle vesele okrádá dál. Hugo se ho zeptá, jestli by mu nedal pár těch peněz a Kamir řekne, že nikdy. Slíbil mu přístřeší a jídlo, nic víc. Hugo řekne, že v tom pokoji, kam ho umístil není světlo a on by si chtěl koupit lampu. Kamir řekne, že to ho nezajímá. Druhý den tam přijde nějaká stařenka, o které se obecně ví, že je hrozně bohatá. Kamir si připraví všechny triky a čeká, až je Hugo spustí. Místo obličeje manžela té stařeny se objeví nějaký jiný a Kamir tentokrát vážně zmizí. Hugo leží ve svém pokoji v posteli, jelikož si vyvrknul kotník, když v té tmě zakopl. Je to vina jeho pána, že mu nekoupil lampu. Stařenka si řekne, že Kamir se už asi nevrátí a že to byl zřejmě podvodník. Jenže netuší, že tentokrát Kamir poprvé nepodváděl. Dostal se totiž do říše mrtvých a to opravdu. Všechny duše si jdou pro něj za to, co ve svém životě provedl.   

3.příběh

Watcher přináší další ze svých poučných příběhů, tentokrát týkající se budoucnosti lidstva. Za tři sta let se lidstvo zbaví válek, nemocí i hladu a všichni se budou mít dobře. Jenže lidé si vždycky najdou něco v čem se předbíhat a tak se smyslem života všech lidí stalo to, aby měli více než ostatní. Všichni se starali jen o peníze a o to, kdo má hezčí a dražší věci. Všichni až na jednoho člověka, kluka jménem Kenn Bentley. Všichni se mu vždycky smáli, když si něco četl, nebo pomáhal starým lidem. Nevěděl co dál, až jednoho dne potkal Valerii, dívku stejnou jako on sám. Za nedlouho se vzali a všichni se jim vždy smáli a provokovali je. Říkali jim "neúspěch lidstva". Jednoho dne na Zemi přistálo vesmírné plavidlo. Z něj vystoupilo několik mimozemšťanů a řekli, že si přišli pro Kenna. Lidé se jich báli a tak jim ho vydali. Valeria ho odmítla opustit a tak jí vzali také. Po cestě jim mimozemšťané vysvětlili, že jsou dost vyspělá rasa a že svého vládce si volí podle toho, kdo je ve vesmíru nejhodnější a nejštědřejší. Jejich počítač jim našel jeho a tak z něj a jeho ženy udělají svoje vládce. Kenn a Valeria tomu nemohou uvěřit. Watcher dovypráví svůj příběh a uvažuje and tím, jestli někdo z nás může soudit druhé, jestli jsou neúspěchem a nebo ne? Nejspíš na to nikdo nemáme právo.

Postavy-

Iron Man/Tony Stark

Protivníci: Black Widow a Boris, Kamir

Ostatní: Happy Hogan, Pepper Potts, sovětský generál, Vanko(Crimson
              Dynamo), Hugo, vdovy, Kenn Bentley, Valeria Bentley,
              mimozemšťané, Watcher, lidé   

Příště-

Black Widow by nerada, aby se na ni zapomnělo, a proto se hned v dalším díle vrací a tentokrát trochu jinak. Tohle a plus k tomu, ještě nám bude Watcher vyprávět o původu své rasy! Buďte u toho Marvel fandové.


  

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!