Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Červen 2010

Strange Tales 120

27. června 2010 v 1:29 | Marvelman |  Strange Tales - příběhy

Název- Torch potkává Icemana (1.příběh)
             Dům stínů (2.příběh)

Datum vydání- květen 1964

Příběh-

1.příběh

Johnny si čte noviny, kde se píše o bitvě X-Menů s Bratrstvem mutantů. Johnnyho zaujme část článku, kde se píše, že člen týmu X-Men zvaný Iceman je jako ledová verze Human Torche. Johnny řekne, že by se s ním rád setkal. Reed mu vysvětlí, že to nebude snadné, jelikož nikdo nezná tajné identity X-Menů a neví, kde je najít. Sue zase řekne, že slyšela, že jsou všichni mutanti a že se narodili se svými schopnostmi a nezískali je při nějaké nehodě jako třeba Fantastic Four. Johnny řekne, že všem ukáže, že je mnohokrát lepší než nějaký sněhulák. Potom hodí noviny Reedovi a řekne, že má dneska rande s Doris, takže musí jít.
Mezitím X-Meni mají volno a Warren pozve Jean na jídlo. Xavier se podívá na Bobbyho a vidí, že je nějaký nesvůj. Zeptá se ho, oč jde. Bobby mu vysvětlí, že by rád taky někam pozval Jean, ale Scott a hlavně Warren ho v tom vždycky přeběhnou. Xavier řekne Bobbymu, že v New Yorku je plno zajímavých věcí, na které by se mohl jít podívat a že si stejně může užít den. Bobby si zjistí, že dnes bude speciální vyhlídková jízda lodí kolem Sochy Svobody a dalších míst. Stáhne svůj led a vezme si na sebe pěkné oblečení. Pak se hned vydá ven a stopne si taxíka. Nechá odvést až k lodi, ale je pozdě, jelikož loď už odplouvá. Bobby se podívá kolem a nikde nikdo není. Udělá si tedy ledový most až k odplouvající lodi a sklouzne se po něm. Na palubě si hned všimne mnoha pěkných dam, ale nejhezčí stojí úplně na kraji paluby. Bobby za ní přijde a představí se. Doris se mu taky představí a řekne mu, že než něco řekne, tak ona ho musí informovat, že tu není sama, nýbrž se svým přítelem. Bobby se jí omluví a ona řekne, že to je v pořádku a začne svého kluka hrozně vychvalovat. Bobbym,u už to je divné, a tak se zeptá, o koho se jedná. V tom mu někdo poklepe na rameno a když se Bobby otočí, tak stane tváří v tvář s Johnnym Stormem. Johnny vytvoří malý plamen nad svou dlaní, který se zformuje do znaku FF. Doris vysvětlí Johnnymu, že Bobby si myslel, že je teda sama. Johnny řekne, že se nic neděje a po tom, jak krásně o něm Doris mluvila je mu všechno jedno. Bobby cítí, že již není třeba déle zůstávat a tak se rozhodne odejít. Nelíbí se mu ovšem, jak ta dívka opěvovala Torche, jako by nemohl být na světě nikdo lepší.
Johnny se chce napít svého drinku a všimne si, že je úplně zmrzlý. Nechápe, jak se to mohlo stát. Doris mu řekne, že to je jedno, jelikož on je může zase ohřát. Johnny řekne, že to má pravdu a zahřeje svoje ruce, takže drinky jsou zase jako předtím.
Bobby jde do nižší paluby a omylem vrazí do dvou robustních mužů. Omluví se jim a oni mu řeknou, aby příště raději koukal na cestu. Bobby by je nejraději naučil, jak se chovat, ale z toho by profesor X neměl radost, a tak je nechá být. Oba pánové se vplíží do strojovny a zničí veškeré komunikační přístroje, které loď má. Potom pošlou zprávu kapitánovi jménem Barracuda, že může loď obsadit. Barracuda to se svými muži taky hned udělá a chce všechny na palubě o všechno obrat. Bobby si toho všimne a hned se pokryje ledem.
Jeden ze zločinců míří na Johnnyho a ten mu řekne, aby toho nechal, jelikož nemá rád, když na něj někdo míří. Ten chlápek mu řekne, že na takového mladíka je dost drzý. Johnny mu ohnivou koulí roztaví pistoli. Pak mu řekne,a by zašel za ostatními a řekl jim, že za pár vteřin budou bojovat s Human Torchem. Zločinec tedy v panice odběhne. Doris řekne Torchovi, aby na sebe dával pozor.
Zločinec řekne Barracudovi, že Torch je na palubě a je šíleně naštvaný. Barracuda řeknou, že toho přeceňovaného frajírka jistě přemůžou. V tom tam vlétne Human Torch a všichni na něj začnou střílet. Najednou tam skočí Iceman a přimrazí jim zbraně k rukám. Torch ho rád vidí,a le proletí moc nízko nad těmi zločinci a led roztaje. Iceman si udělá ledový štít. Barracuda zvedne obří plachtu, když na něj Torch letí. Human Torch se propálí skrz plachtu,a le tím jí zapálí a ona padne na palubu, která hned začne hořet. Torch rychle hodí plachtu do moře. Toho využijí zločinci a srazí ho tam také. Johnnymu zhasne jeho plamen a on dobře ví, že teď to je na Icemanovi. Iceman svým ledem uhasí plameny a potom pošle na zločince obří ledové koule. Iceman pak bojuje se zločinci a zabaví je na pěkně dlouhou dobu. Oni si na něj vezmou palivo, které okamžitě spálí sníh a led. Iceman předtím musí uhýbat a v tom tam dorazí Human Torch, který se již dal dohromady. Oba mladí hrdinové se spojí a rozdrtí zbytek zločinců. Barracuda ví, že to pro něj nedopadne dobře, a tak popadne Doris a vezme si jí jako rukojmí na malý člun, kterým odjíždí pryč. Najednou se přímo pod člunem vytvoří obří ledová kra a člun se zastaví. Torch rychle uletí s Doris a Barracuda je tam v pasti. Iceman ví, že jeho práce skončila a tak si vytvoří kry, po kterých se dostane na břeh. Torch zavolá policii a nechá všechny zločince zavřít. Pak řekne Doris, že ho mrzí, že Iceman už odešel. byl to dobrý parťák v boji. Doris mu řekne, že je možný, že byl celou dobu na lodi a oni ho jen nepoznali. Pak se ještě zeptá Johnnyho jestli si myslí, že má Iceman dívku. Johnny řekne, že chlapík jako Iceman má jistě moře dívek.

2.příběh

Mnoho lidí a celý televizní štáb se sjedou k záhadnému domu, ve kterém prý straší. Jeden z reportéru půjde dovnitř s malým mikrofonem a podá hlášení o tom, co se tam děje. Dr. Strange se o tom dozví, a tak se tam zajde podívat. Většina lidí bere to, že tam je jako projev snahy televize získat lidi.
Reportér se vydá dovnitř a Dr. Strange ho ve své astrální formě následuje. Jenže se nemůže do domu dostat a to je v astrální formě. Teď už je jasné, že tu něco není v pořádku. Strange se vrátí do svého těla a ví, že na to musí jít jinak. Použije svůj amulet a jeho vševidoucí oko. To se mu objeví jako třetí oko a to uprostřed čela. Díky tomu oku vidí Strange všechno, co se v domě děje. Report to tam prochází a říká, že nikde není nic zajímavého. Najednou se zastaví a začne křičet. Strange odvrátí svůj zrak a řekne, že to je to čeho se bál.
Dr. Strange projde mezi lidmi až ke dveřím toho domu a pomocí amuletu otevře dveře. Vejde dovnitř a vyhledá mlhu. Začne že moc dobře, k čemu zde dochází a je tady, aby to zarazil. Najednou se kolem něj zformuje zeď a on nemůže ven. Vysloví jména několika magických bytostí a dostane se ven. Pak jsou před ním na zdi obří oči. Dr. Strange řekne, že to jinak udělat nešlo, jelikož mezi lidmi by nikdo nevěřil na živoucí dům z jiné planety. Připodobnil se naším domům, aby nás mohl studovat. Dr. Strange řekne domu, že bude na čase, aby zase odletěl. Dům poděkuje a souhlasí. Strange vyjde a ven a dům zmizí. Všichni kolemjdoucí to zase považují za trik. Dr. Strange ví svoje a nemá smysl to někomu říkat. Jedno je jisté na setkání s Dr. Strangem ten den zapomene málokdo.     

Postavy-

1.příběh:

Human Torch/Johnny Storm

Protivníci: Barracuda a jeho banda

Ostatní: Doris Evans, Profesor X, Angel, Marvel Girl, Iceman, policisté, lidé

2.příběh:

Dr. Strange

Protivníci: nikdo

Ostatní: vetřelec, reportér, lidé

Příště-

Posledně se vám líbil, a tak je zpátky a lepší než kdy předtím. S novým kostýmem je připraven udělat Human Torchovi ze života peklo! Přichází Plantman.

Dr. Strange versus Baron Mordo. Napadne vás, že to je klasická bitva, kterou jsme už viděli mnohokrát. Jenže tentokrát k bitvě dojde v tajemném muzeu voskových figurín.

Abraham Erskine

24. června 2010 v 0:36 | Marvelman |  Captain America comics - hrdinové
Abraham Erskine

Abraham Erskine


Pravé jméno- Abraham Erskine

Bývalé identity- Joseph Reinstein

Národnost- německá

Výška-

Váha-

Barva očí- hnědá

Barva vlasů- černá

Poprvé spatřen- Captain America comics 1

Schopnosti-
Žádné.

Životopis-

Erskine ví, že jeho sérum na super-vojáka je dokončeno a netrpělivě očekává první testovací subjekt. Dorazí mladý kluk, který je velmi vyzáblý ale to mu nebrání v tom, aby se alespoň takto pokusil pomoci své vlasti. Erskine mu vysvětlí, jak to bude asi probíhat a poté mu injektuje sérum. Ve vedlejší místnosti za sklem sedí mnoho lidí, kteří očekávají úspěch. A úspěch to také je. Během chvíle tomu chlapci jménem Steve začnou růst svaly před očima a netrvá to ani minutu a je k nepoznání. Erskine to chce oslavit, ale v tom ho někdo střelí. Erskine už jen vidí, jak Steve běží na toho chlapa a pak zemře.(Captain America comics 1)
Sgt.Fury and his Howling commandos 7

22. června 2010 v 2:05 | Marvelman |  Sgt.Fury and his Howling commandos - příběhy
Sgt.Fury 7

Název- Soudní přelíčení seržanta Furyho

Datum vydání- květen 1964

Příběh-

Severoamerický letoun B-25 přistane ve Francii, aby vyzvedl Howling commandos. Uvnitř jim ale sděleno, že mají nové rozkazy. Jejich úkolem je zde zůstat a připojit se k tajné službě při záchranné akci. Howling commandos jdou do toho, ale nacisté je zpozorují a tvrdě zaútočí. Fury stáhne svoje lidi do centra, kde se mají setkat s jejich kontaktem, což je plukovník jménem Spencer Parker. Ukáže se, že to je Furyho bývalý spolužák, který nerespektuje nezávislost Howling commandos. Zavede je do muničního skladu a nařídí jim útok na nacisty. Fury řekne, že to je učiněná sebevražda a že nenechá svoje muže postřílet jako psy. Parker začne na Furyho řvát, kde bere tu drzost atd., při čemž se Fury naštve a začne mela. Všimne si jich nacistický bombardér a shodí vedle nich bombu. Ta vybuchne a Furyho to omráčí. Probere se v nemocnici a u něj stojí kapitán Sawyer a ten mu řekne, že je oficiálně zatčen za neuposlechnutí rozkazů nadřízeného. Fury si to ale nepamatuje. Sawyer se vydá do Londýna, aby sehnal místního nejlepšího obhájce. Obhájce se jmenuje William Ballinger. Soudní přelíčení započne a Parker sedí jako první na lavici svědků. Vypoví, že Fury jako malý šel z problému do problému a bylo s ním těžké pořízení. Ballinger mu ale položí jednu jedinou otázku a to jaký byl jeho opravdový názor na Furyho. Parker se odmlčí a pak řekne, že si vždy přál, aby byl alespoň z poloviny takový muž jako Nick Fury. Doktor vypoví, že by Fury mohl jen předstírat svou amnézii. Jeden z generálů se nechá slyšet, že konečně Fury dostal to, co si vždy zasloužil. Když je tento generál doma, tak ho navštíví Howling commandos a on skončí v nemocnici. Mnoho lidí svědčí ve Furyho prospěch, jako třeba Pamela Hawley, nebo její otec lord Hawley a kapitán Sawyer. Najednou se ozvou sirény značící nálet. Desítky německých bombardéru přeletí nad městem a shodí svoje bomby, kde se jim zlíbí. Jedna padne přímo na budovu soudu a Furyho s několika strážemi to zasype. Fury se vyhrabe ven a pak pomůže i strážím. V tom si uvědomí, že se mu vrátila paměť. Přiběhnou tam Howling commandos a Fury jim řekne, aby našli a přivedli německého vězně jménem Otto Smidt. Po několika minutách ho předvolají jako svědka. Smidt řekne, že nacisté věděli o poloze Howling commandos a že jen čekali, na jejich útok, aby je mohli postřílet. Když si Parker uvědomí, že mu Fury zachránil život, tak stáhne všechna obvinění.

Postavy-

Howling commandos: Nick Fury, Dum-Dum Dugan, Izzy Cohen, Robert
                                    Ralston, Gabriel Jones, Dino Manelli

Protivníci: Otto Smidt, nacisté

Ostatní: Pamela Hawley, lord Hawley, Sam Sawyer, Spencer Parker


Příště-

Howleři dostanou nového člena a jeho zahřívací mise bude pořádně drsná. Howleři totiž budou muset zastavit šíleného vědce jménem Zemo a jeho zbraň.Bucky

20. června 2010 v 1:17 | Marvelman |  Captain America comics - hrdinové
Bucky

Bucky


Pravé jméno- James Buchanan Barnes

Bývalé identity- žádné

Národnost- americká

Výška- 179,83 cm

Váha- 70 kg

Barva očí- hnědá

Barva vlasů- hnědá

Poprvé spatřen- Captain America comics 1

Schopnosti-
Žádné, ale Bucky je vytrénován tak,a by všechny jako atributy byly na špičkové úrovni jakou jen může člověk získat. Je výborný v boji beze zbraní a perfektní střelec.

Životopis-

Bucky je takový maskot jednoho vojenského tábora. Bucky se jde podívat do stanu za Stevem Rogersem, jedním z vojáků. Najde ho tam, jak se převléká do obleku Captaina America. Buckymu je to hned jasné a Steve ho žádá, aby to nikomu neprozradil. Bucky nakonec souhlasí, ale jen pod podmínkou, že od této doby bude z něj Captainův parťák a to se také stane.

V následujících dnech společně překazí zlovolné plány Omara a Sanda. Dostanou i šíleného Rathconeho. Nejtěžší zkouška je ale čeká v podobě strašlivého Red Skulla. S tím to je trochu horší ale i jeho jsou schopni zastavit jednou provždy. Skull raději spáchá sebevraždu, než aby se nechal zatknout.(Captain America comics 1)

Bucky ochrání Betty Ross před skupinou podivně vypadajících tvorů. Ti pak unesou Captaina a Bucky se ho vydá osvobodit. Když se tak stane, tak mu Cap prozradí, že ti tvorové jsou citliví na hluk. Toho pak oba využijí, aby je zabili.

Cap a Bucky dokážou zachránit milionáře Baldwina z koncentračního tábora, kde se Buckymu dokonce podaří omráčit kopem Hitlera a Goeringa.

Ve městě řádí jistý Voskový muž. Je velmi nebezpečný. Bucky je unesen jeho lidmi a sám Voskový muž se ho snaží ve své základně vyděsit. Bucky nechce dát najevo strach. Po chvíli přivedou i svázaného Captaina. Voskový muž hodlá odpálit nějakou raketu na Spojené státy. Když se zažehnou její motory, tak toho Cap využije a v jejich žáru si přepálí provazy. Potom osvobodí Buckyho a společně dostanou zločince i Voskového muže, který se nakonec ukáže být starostou města.(Captain America comics 2)Red Skullův smrtící pohled

18. června 2010 v 1:07 | Marvelman |  Objekty

Red Skullův smrtící pohled

Skullův smrtící pohled

Kde se nachází - u Red Skulla v kapse nebo ruce

Komu patří - Red Skullovi

Vlastnosti - Účinná zbraň na zabíjení mající i psychologickou funkci.

Poprvé spatřen - Captain America comics 1

Popis - Jedná se o to, že Red Skull škrtí svoje oběti a říká jim, aby se podívali do očí smrti. Při tom jim injektuje jed a oni zemřou na otravu. Pro ostatní a přihlížející to ale působí, jako by Skull vážně vraždil pouhým pohledem.

Tales of Suspense 53

16. června 2010 v 0:31 | Marvelman |  Tales of Suspense - příběhy

Název- Black Widow opět útočí (1.příběh)
            Znamení (2.příběh)
            Příběhy Watchera - Jak to všechno začalo (3.příběh)

Datum vydání- květen 1964

Příběh-

1.příběh

Tony pracuje již celé měsíce na novém přístroji, který by měl fungovat na principu anti-gravitace. Uvědomí si, že přístroj může být zapojen na milión různých frekvencí a on netuší, která je ta správná. Různě to tedy zkouší, až najednou se mu to podaří. Happy se přijde podívat, jestli již jeho šéf nechce odvézt domů. Všimne si, že nad Tonym se vznáší těžký přístroj a skočí na něj. Strhne Tonyho k zemi dřív, než mu ten stroj padne na hlavu. Tony mu děkuje a řekne mu, že zde dnes bude přes noc, aby to zdokonalil. Další den to jede předvést armádě. Zvedne jeden z jejich tanků, aby jim to ukázal. Tony si až pozdě všimne jednoho fotografa, který všechno nafotí a uteče. Druhý den je článek ve všech novinách. Dozví se o tom i jeden sovětský generál. Ten si řekne, že by se mu tenhle stroj mohl velice hodit. Teď ho mrzí, že tam už nemá Black Widow. Ta se před ním totiž skrývá ve strachu, že by jí mohl potrestat za její poslední neúspěch. Natasha se o to stroji dočte v novinách a napadne jí, že kdyby ho získala pro svého šéfa, tak by jí jistě ten neúspěch odpustil. Napadne jí, že Tonyho posledně okouzlila a tak mu pošle dopis s tím, že by mu chtěla všechno vysvětlit. Tony dopis dostane a řekne Pepper, aby mu domluvila s Natashou schůzku. Natasha dorazí a Pepper přímo zuří, že Tony si bude zase všímat jenom Natashy. Přijde tam Happy a začne s Pepper flirtovat. Ta ho pošle do háje. Natasha se sejde s Tonym a za všechno se mu omluví. Rozbrečí se a řekne, že udělala hroznou chybu. Tony jí řekne, že on také. Ukáže jí svůj anti-gravitační stroj a řekne, že nechal svět, aby se o tom vynálezu dozvěděl moc rychle. Zatím ani on neví, jak udělat jeho duplikát, protože na to přišel náhodou. Natasha omdlí. Tony jí jde pomoci, ale ona ho podvede a uspí ho speciálním prachem. Tony padne na zem a Natasha si vezme ten přístroj. V klidu se s ním dostane ven. Pepper si řekne, že je tam s Tonym moc dlouho a jde je zkontrolovat. Najde Tonyho na zemi a zavolá Happyho. Ten se o něj postará. Natasha zatím pomocí anti-gravitačního přístroje vykrade několik zlatnictví a pak zavolá svého šéfa. Zeptá se ho, jestli jí bude odpuštěno, když přístroj dodá. Generál jí řekne, že samozřejmě ano. Tony počká až Happy a Pepper odejdou a pak si vezme svou zbroj. Vyrazí do ulic, aby našel Widow. Black Widow se dostane na vojenskou základnu a začne tam všechno ničit. Dorazí tam také Iron Man a snaží se dát všechno do pořádku. Jenže Black Widow mezitím utekla. Natasha se vrátí domů, kde již na ní čekají lidé pracující pro jejího šéfa. Ti jí řeknou, že jejich úkolem je jí pomoct splnit ten její. Jeden z nich si vezme přístroj a vyzkouší si ho na jednom autě, které stojí venku na ulici. Natasha ho nazve tupcem. Iron Man si všimne toho auta, když letí kolem a vystopuje signál až do jedné budovy. Vtrhne dovnitř a vrhne se na lidi, co tam jsou s Widow. Black Widow ho ale dostane tím přístrojem. Iron Man předstírá, že nemůže nic dělat. Ona s ním hodí na zem a nařídí svým lidem,aby ho svázali. Toho Iron Man využije a rozdrtí je. Widow pomocí přístroje prohodí Iron Mana zdí až ve na ulici. Pak na něj strhne celou budovu. Iron Man se z toho dostane. Na Black Widow jede mnoho armádních tanků. Black Widow všem ukáže svou moc tím, že pomocí přístroje nadzvedne celou horu a chce jí hodit na ty tanky. Přiletí tam Iron Man a tentokrát už připraven. Widow chce přístroj namířit na něj, ale on stihne ze svých rukavic vyslat malý elektrický výboj, který přístroj vyzkratuje. Přístroj je nepoužitelný a Black Widow bezmocná. Ta hora začne padat přímo k vojákům, co jsou u těch tanků. Iron Man je chytne a odletí s nimi o kus dál, mimo nebezpečí. Black Widow ale zase utekla. Vojáci gratulují Iron Manovi a řeknou mu, že je dobře, že ho Stark má, hlavně když je tak nezodpovědný. Iron Man řekne, že to mají pravdu.

2.příběh

Abyste si mohli vychutnat tento příběh, tak nepotřebujete vesmírnou loď, ani stroj času, stačí vám jen vaše představivost. Hluboko ve vesmíru žil jeden národ, který za pomoci svého velitele jménem Lokar dobyl všechny okolní národy, až na jeden. Zvláštní na veliteli bylo to, že věřil všem pověrám a tak dělal všechno proto, aby se do nějaké nezapletl. Jeho generálové
mu jednoho dne přišli oznámit, že jsou připraveni napadnout a rozdrtit i poslední národ, který ještě zbyl. Lokar řekne, že zatím nemohou, alespoň né dokud nedostanou nějaké znamení. Bez něj nikdy nevyhrají. Najednou se na obloze objeví obří rudá záře a po chvíli jí skryje hvězdný prach. Lokar řekne, že to bylo jistě znamení a vyšle všechny svoje lodě do války. Po chvíli hvězdný prach zmizí a ukáže se, že to nebylo znamení, nýbrž padající hvězda, která se střetne s jejich planetou. Lokar řekne, že všichni se musí evakuovat do lodí. Generál mu ale oznámí, že všechny lodě vyslal do války. Lokar jim nařídí, ať se tedy vrátí. Pak řekne, ať z nich vyloží všechny zbraně, protože budou potřebovat každý kousek místa. Po několika hodinách odletí Lokar a jeho národ z jejich domoviny, která je o několik hodin později zničena tou hvězdou. Teď musí letět k tomu národu, co ho chtěli dobýt a jako neozbrojení tuláci prosit o slitování.

3.příběh

Na operačním sále se zrovna tým doktorů snaží zachránit jednomu pacientovi život. Netuší při tom, že je pozoruje tvor mnohem vyspělejší než oni a tím tvorem je Watcher. Ten si říká, že jeho mozek je natolik pokročilí, že by jim mohl říci, jak snadno zachránit život tohoto muže. Jenže on smí jen pozorovat a nesmí se do ničeho plést. To je jeho úděl, protože on je Watcher. Jenže kdysi to tak nebývalo.
Minulost
V době, kdy lidé ještě neexistovali měli Watcheři svou vlastní planetu. Zde žili bez válek a v nekonečném míru. Našli způsob jak vymítit nemoci i prodloužit svůj život. Uatu a jeho otec došli k závěru, že když jsou tak vyspělí, tak by se o ty krásy měli podělit i s méně šťastnými národy. Jeden z Watcherů jménem Emnu s tím ale nesouhlasil. Byl ale přehlasován a tak neměl na výběr. Pomocí své technologie dokázali přetvořit svá těla na živou energii a tak rychlostí putovat vesmírem i časem. Narazili na jednu planetu, kde žil vážně zubožený národ. Watcheři jim dali svou technologii a odletěli pryč. Když se tam po čase vrátili, zjistili, že ten národ technologie využil k válčení a skoro nikdo z nich nepřežil. Uatu a jeho otec si uvědomili svou chybu a věděli, že ji nelze napravit. Proto se jeho otec rozhodl, že z nich budou Watcheři, kteří mohou jen sledovat a zaznamenávat důležité mezníky či situace v životě všech národů a ras.

Postavy-

Iron Man/Tony Stark

Protivníci: Black Widow, sovětský generál a jeho lidé

Ostatní: Pepper Potts, Happy Hogan, Lokar a jeho národ, vojáci, novinář,
             Watcher, minulost - Uatův otec, Emnu, zubožený národ

Příště-

Mandarin je zpět a chystá pořádnou pomstu. Iron Man by se měl mít na pozoru.

Watcher pochopí, proč by jeho národ měl vše jen pozorovat a neměl by do ničeho zasahovat.

Štít Captaina Americy

13. června 2010 v 23:09 | Marvelman |  Objekty
Štít Captaina Americy
Captainův štít I.

Kde se nachází - Ruce či záda Captaina

Komu patří - Captainovi America

Vlastnosti - Klasický štít z doby středověku speciálně upravený a vytvořený z takřka 
                   neprorazitelných slitin.

Poprvé spatřen - Captain America comics 1

Popis - Původní štít, který Steve Rogers obdržel hned po své proměně v Captaina Americu. Tento štít je určen čistě na obranu a ne na vrhání jako Captainovy pozdější štíty. I tento štít je ovšem prakticky neporazitelný a kulky se od něj odrážejí.

Projekt Objekty

13. června 2010 v 23:04 | Marvelman |  Novinky
Ahoj lidičky a Marvel maniaci.

Rozjíždíme další novej projekt (na ty staré sem nezapomněl a všechny se dočkají aktualizace velmi brzy) Projekt se jmenuje Objekty a bude zachycovat všechny předměty nějak související s Marvel světem. Všechny věci budou samozřejmě nekompletní a jak se v nich v comicsech dozvíme něco nového, tak top hend zanesu do projektu.

Díky vám všem a přeju hezký den.

Vráťa

Journey into Mystery 104

11. června 2010 v 1:08 | Marvelman |  Journey into Mystery - příběhy

Název- Obři pochodují po Zemi (1.příběh)
            Asgardské příběhy - Heimdall, strážce Duhového mostu (2.příběh)

Datum vydání- květen 1964

Příběh-

1.příběh

Loki tvrdě vysvětlil svou nespokojenost Enchantress a Executionerovi, který nedokázali splnit svůj úkol. Loki tvrdí, že jeho plán byl perfektní. Poté, co je pošle pryč, jde za Odinem. Odin si stále dělá starosti kvůli Thorovi a jeho lásce k Jane. Loki mu řekne, že by možná mohl jít sám na Zemi a ukázat Thorovi, čeho je chopen, aby ho přesvědčil o správnosti svého názoru. Odin je z toho nápadu nadšen. Poděkuje Lokimu za jeho pomoc a dá mu část své síly, aby mohl chránit Asgard, než se vrátí zpět.
Mezitím na Zemi pošle Don unavenou Jane domů, aby si mohla odpočinout. Sám si řekne, že ve městě je nějak zvláštní ticho, a že by se měl jít podívat, co se kde děje.
V Asgardu si Loki užívá své nově získané síly a přisahá, že jí Odinovi nikdy nevrátí. Přemýšlí, jak zabránit Odinovi, aby se do Asgardu vrátil. Pomocí své nové síly osvobodí Odinovi nejděsivější nepřátele. Bouřlivého obra Skagga a ohnivého démona Surtura. Svědkem celé situace je Heimdall. Ten ale nesmí za žádných okolností opustit Duhový most. Pošle tedy pro Baldera Statečného.
Balder se vydá na zemi, aby vyhledal a varoval Odina. Místo Odina ovšem objeví Thora. Vysvětlí mu celou situaci. Thor si uvědomí, že Odin dorazil na Zemi, aby si promluvil s Donaldem. Vydá se tedy do kanceláře ve své klinice. Odin tam již čeká. Thor mu všechno řekne. Odin jedním gestem zastaví čas pro všechny lidi a transportuje je do jiné dimenze, kde jim nic nehrozí. Pak se připraví na nadcházející hrozbu. V tom se na Zemi objeví Surtur a Skagg. Ti začnou všechno ničit. První na ně zaútočí Balder, který jede na svém koni vstříc nepřátelům. Skagg na něj zaútočí svou obří palicí. Balder se jí vyhne a přesekne jí svým mečem. Na místo dorazí Thor a chce Balderovi pomoct. Toho využije Surtur a velkou ohnivou koulí odpálí Thora do dálky.
Odin toho má dost a předstoupí před obry. Pomocí své síly vytvoří vodu Skaggovi přímo pod nohama a ten se začne potápět. Volá o pomoc. Surtur svým ohněm všechnu vodu odpaří. Loki pozoruje bitvu a stále svou mocí dodává obrům energii. Skagg vytvoří mocnou bouři, která má smést celé město. Surtur se přemístí k polárním ledovcům a chce je roztavit, čímž by vyvolal záplavy. Thor se vrátí včas a vrhne se na Skagga. Odin vytvoří ochranou bariéru kolem města, která ho má ochránit před tou bouří. Thor srazí Mjolnirem Skagga na zem a Odin mu vysaje jeho temnou energii. Skagg je poražen. Tento pohyb odina velice oslabil, takže Surtur je teď na Thorovi a Balderovi. Oba vědí, že se k němu nemohou dostat včas. Thor si uvědomí, že Surtur je starší bytost, než jeho kladivo, a tak by ho mohl zničit. Vezme si Odinův meč, o kterém je známo, že je starší než všechno kolem a jen Odin a jeho potomci ho mohou nosit.
Thor s pomocí Odinovi síly přenese Surtura na planetu, která má tak silnou přitažlivost, že se Surtur nemůže ani hnout. Tam ho Thor nechá a je dokonáno.
O poslední nebezpečí bylo postaráno. Odin nabídne Balderovi a Thorovi, aby se s ním vrátili do Asgardu, kde je čeká zasloužený odpočinek. Thor to odmítne a řekne, že zůstane na Zemi.
Zpět v Asgardu sesadí odin Lokiho potrestá ho službou u trollů do doby, než si to rozmyslí. Poté si Odin sedne na trůn a napadne ho, že jeho syn Thor je nejvíce statečný a čestný v celém vesmíru, ale je oslaben láskou.

2.příběh

Tento příběh je o tom, jak se Heimdall stal strážcem Bifrostu, neboli Duhového mostu. Odin má plánu udělat menší zkoušku a přizve si Heimdalla a dva další kandidáty hodné této služby. Agnar Zuřivý nastupuje jako první. Představí se a řekne, že má nejmocnější hruď nejsilnější paže a plíce, takže je jediný, kdo dokáže zatroubit na varovný roh Gjallahorn. Všem tuto schopnost dokáže a zvuk rohu se nese až do nekonečna. Gotron Mrštný je druhý. Ten řekne, že jeho činy mluví sami za sebe a že za tento rok porazil při jedné bitvě sedm Ledových obrů. Nakonec nastoupí Heimdall Důvěryhodný. Ten řekne, že nepotřebuje dokazovat svou sílu. Řekne, že se ostatním může vyrovnat v síle, ale překonat je v dalších přednostech. Lehne si na zem a řekne, že slyší vyrůstat jednu malou květinku v srdci místa zvaném Skryté kopce, které byly naprosto sežehnuty dračím ohněm. Odin pošle zahradník, aby to tvrzení potvrdil. Heimdall mezitím řekne, že má tak dobrý zrak, že vidí skrze čas a prostor. Podívá se do dálky a řekne, že vidí skupinu Bouřlivých obrů, jak pochodují na Bifrost. Odin tedy vyšle tvrdě ozbrojené jednotky, aby se střetly s obry. Zahradník se druhého dne vrátil s tím, že o té květině to byla pravda. Po několika dnech se navrátí také ozbrojené jednotky s králem Bouřlivých obrů jako vězněm.
Tyto úžasné schopnosti a přednosti zajistí Heimdallově pozici strážce Duhového mostu navěky.

Postavy-

1.příběh:

Thor/Donald Blake

Protivníci: Loki, Skagg, Surtur

Ostatní: Odin, Heimdall, Balder, Jane Foster

2.příběh:

Heimdall

Protivníci: bouřlivý obři

Ostatní: Odin, Agnar, Gotron, zahradník, vojáci   

Příště-

Cobra je zpět! Jenže je to ještě horší, jelikož není sám. Mr.Hyde je tu taky! Poněkud zvláštní kombinace Thorových nepřátel a my uvidíme, jestli na jejich spojené síly Thor stačí.    

Dozvíme se také další Heimdallův příběh a to přesně příběh, kde Heimdall zklamal.

Karen Page

9. června 2010 v 10:04 | Marvelman |  Daredevil - hrdinové

Karen Page
Pravé jméno- Karen Page

Bývalé identity- žádné

Národnost- americká

Váha- 56,70 kg

Výška- 173,74 cm

Barva vlasů- blond

Barva očí- modrá

Poprvé spatřena- Daredevil 1

Schopnosti-
žádné

Životopis-


Karen Page je najata jako sekretářka do advokátní kanceláře Matta a Foggyho. Karen slyšela, že se Matt dlouho Foggymu neozval a tak se ho vydá do města hledat, protože ho tajně miluje. (Daredevil 1)


Karen si v klidu sedí u stolu, když dovnitř vejde poněkud zvláštní zákazník…Thing. Ten chce, aby ho zavedla k nějakému právníkovi. Karen mu řekne, aby chvilku počkal, že mu domluví schůzku. Po domluvě s Foggym, mu tam Karen pošle Thinga. Foggy ale jeho případ přenechá Mattovi. Matt tam ale zrovna není a Thing se zeptá, jestli někdo nemá jeho fotku, kvůli identifikátoru v Baxterově budově. Karen se přizná, že jednu má a dá ji Thingovi s tím, že ji chce zpět. Když se vrátí Matt, tak mu Karen nabídne, že zná jednoho očního specialistu, který by mu mohl vrátit zrak. Matt jí řekne, že si to musí promyslet a Karen si uvědomí, že ho velmi miluje. Matt se vydá do Baxterovy budovy. Karen jde o několik hodin později domů a chce to vzít právě okolo Baxterovy budovy a podívat se tam po Mattovi. Po cestě si ho všimne a tak na něj volá, ale on ji ignoruje a jde dál. Karen neví, co si má myslet. (Daredevil 2)


Karen jde trochu poklidit Mattovu kancelář a úplně ji vyleká, že tam Matt sedí za stolem, protože ho neviděla přicházet. Karen mu tedy připomene, že by mu mohla sehnat očního specialistu. Matt řekne, že o něj nestojí a že by měla jít domů. Karen si říká, že Matt o ni vůbec nestojí a tak se slzou v očích jde domů. Po cestě si ale všimne, že si tam nechala peněženku a tak se tam vrátí. Když vejde dovnitř, tak si všimne Daredevila, jak bojuje s nějakými zločinci. DD na ní zařve, aby utekla, ale než to stihne, tak je chycena těmi zločinci. DD se tedy vzdá. Oba jsou odvezeni do základny zločince jménem Owl. Sotva jsou sami ve svých klecích, tak DD vylomí zámek a chce skočit dolů. Karen ho ale varuje, že tam jsou senzory pohybů. DD se díky své holi vyhoupne zpět a vylomí zámek její klece. Společně se pak dají na útěk. Doběhnou až do garáže. DD řekne Karen, aby ujela a zavolal policii. Karen na něj má ale mnoho otázek a chce vědět, jak je možné, že zná její jméno a že jeho hlas je podobný hlasu Matta Murdocka. DD jí ale řekne, že není čas. Karen tedy vleze do auta a chce ujet, ale Owl je již tam. DD ho ale zdrží, takže Karen ujede pryč. Okamžitě zavolá policii, jak se domluvili a počká na ně. O chvíli později již sleduje, jak policie zatýká všechny zločince. Přiběhne za ní Matt, jestli je v pořádku. Karen si říká, že se do něj musela zamilovat, když jí připomíná charakterově úplně odlišného Daredevila. (Daredevil 3)


Matt má nový případ a jde k soudu. Karen chce s ním strávit více času a tak se nabídne jako jeho asistentka. Matt to s díky přijme. Mají obhajovat jistého Killgravea, který ukradl peníze. Killgrave se ale hájí tak, že si o ně jen řekl a pokladní mu je dal. Karen a Matt jdou za Killgreavem do cely. Ten jim řekne, že tu nebude již ani minutu a poprosí dozorce, aby mu otevřel, a ten to vážně udělá. Pak poprosí Karen, aby šla s ním. Karen nechce, ale nemůže mu vzdorovat. Její končetiny jí neposlouchají a ona s ním opravdu jde. V tu chvíli přestane Karen vnímat co se s ní děje. Karen se probere a zjistí, že padá z mrakodrapu. Začne řvát, ale Daredevil jí chytí a zhoupne se s ní do jednoho z oken. Pak se vyhoupne zpět nahoru a vrhne se na Killgravea. Porazí ho a předá policii. Karen je v davu lidí a najde tam Foggyho. Začne mu to všechno vyprávět. Po chvíli se tam objeví i Matt. Karen to řekne i jemu. Matt pak ale řekne, že je raději nechá o samotě. Karen připadá, že Matt, ač je slepý, tak vidí víc, než oni. (Daredevil 4)


Karen jde na jistou kostýmovou párty a přemluví Matta, aby jí doprovázel. Objeví se tam ale nějaký Matador a chce to tam vyrabovat. DD se na něj vrhne, ale Matador ho porazí. Karen se raději vrátí domů, ale celou dobu hledá Matta. Ten se k ní později vrátí a řekne, že jí nemohl najít. (Daredevil 5)


Jistý Mr.Fear což je majitel muzea voskových figurín ohlásí, že má novou figurínu Daredevila. Karen navrhne klukům, že se tam půjdou podívat. Ti nakonec souhlasí a jdou tam. Nic tam ale nenajdou a tak jdou domů. V noci volá Matt Karen a řekne jí, že Foggy je v nemocnici, protože se s někým porval. Karen se vyděsí a řekne Mattovi, že je dobře, že ho odvedl do nemocnice. Druhý den jde Karen za Foggym a ten jí řekne, že zabránil přepadení muzea a že viděl toho zločince, tak ho sem večer přišli zabít, ale Daredevil ho zachránil.(Daredevil 6)


Karen přijde za Mattem kvůli oční operaci o které mu říkala. Druhý den přijde Matt za karen a řekne jí, že na žádnou operaci nepůjde. Karen ho nazve srabem a odejde domů. (Daredevil 8)

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!