Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Srpen 2010

Tales of Suspense 55

31. srpna 2010 v 1:01 | Marvelman |  Tales of Suspense - příběhy

Název- Nikdo neunikne Mandarinovi (1.příběh)
            Příběhy Watchera - Zloděj Sluncí (2.příběh)

Datum vydání- červenec 1964

Příběh-

1.příběh

Iron Man je svázán v hradě Mandarina a přemýšlí, co dál. Napadne ho, že by mohl využít své dvojité identity k menší šarádě. Iron Man řekne Mandarinovi, že zatímco on tady sedí, tak Tony Stark už zneškodňuje jeho střely. Mandarin si uvědomí, že na Starka zapomněl a hned se ho vydá hledat. Iron Man počká na chvíli, až odejde a přetrhne kabely, kterými je svázán. Pak potichu sleduje Mandarina. Mandarin doběhne ke svým raketám a zjistí, že tam Stark není. Na monitoru se zrovna objeví, že Američané vystřelili další raketu. Mandarin pošle svoje rakety na ní, jako obvykle. Iron Man vyletí z hradu a vrazí do Mandarinovy rakety, čímž jí vychýlí z kurzu. Pak se vratí k hradu a vytrhne kus hradní zdi. Tu pak hodí na Mandarinovy počítače a ty explodují. Mandarina výbuch odhodí a roztrhá mu oblečení. Mandarin vstane a z prstenu na malíčku začne střílet. Iron Man uhne a zjistí, že ten paprsek vymaže ze světa vše, čeho se dotkne. Uletí tedy pryč.
Mezitím, když je Tony pryč, tak se o firmu stará Happy Hogan a už nemůže dál. Stále mu někdo volá a on neví, co jim má říkat. Pokusí se utéct, ale Pepper ho chytí a pošle ho zpátky.
Iron Man jde do vedlejší místnosti, když se pod ním otevře podlaha a on jede nějakým tunelem dolů. Na dně tunelu vidí silnou kyselinu, a tak na poslední chvíli prostřelí zeď toho tunelu a vyletí ven. Mandarin na něj shodí několik kovových desek, které jsou tak těžké, že ho prorazí až do spodního patra. Tam stojí obří Mandarin a chce ho rozšlápnout. Iron Man řekne, že na něj velikost dojem neudělá. Je v týmu s mužem jménem Giant-Man a tak je na lecos zvyklí. Letí mu na obličej, ale zjistí, že to byla jen šikovně daná zrcadla, která Mandarina zvětšovala. Dole stojí normálně veliký Mandarin, jenže je jich deset. Iron Man se snaží zjistit, který je pravý. Využije své helmy, která mu dá vědět, když Mandarin promluví, odkud přišel ten hlas. Iron Man tak pozná, který je ten pravý a uhne včas. Pak mu dá pěstí. Mandarin padne na zem. Když vstane, tak je Iron Man pryč. Mandarin vidí, jak několik raket, které ukradl, letí pryč z jeho hradu. Běží ke svému stroji, který by je měl stáhnout k zemi a najde ho zničený. Iron Man dovede rakety domů a sundá si zbroj. Policie najde u raket Starka. Odvezou ho domů a Pepper ho hned objeme. Happy mu řekne, že všechno šlo jako po másle. Tony chce odvézt do jedné z továren. Pepper si sedne hned vedle něj do zadu. Tony řekne Happymu, že není třeba, aby jel tak rychle. Happy si říká, že nemůže vystát, když je vidí, jak jsou blízko u sebe. Napadne ho, že pojede po nějaké extra hrbolaté cestě. Udělá to, jenže po chvíli píchne. Tony mu poví, aby to kolo vyměnil, a on že se půjde s Pepper dívat na měsíc. Happy si řekne, že někteří lidé se narodí se štěstím a jiní holt mají stále smůlu.        

2.příběh

Watcher chce vyprávět další ze svých mnoha zážitků, když v tom si všimne, že nějaká vesmírná loď se blíží přímo k němu. Loď začne přistávat a Watcher si řekne, že jeho údělem je vše jen sledovat. Z lodi vystoupí mimozemšťan a předstoupí před Watchera. Řekne mu, že potřebuje pomoc, jelikož jeho loď je poškozena a on jí sám neumí spravit. Watcher mu řekne, že on smí vše jen sledovat a nesmí do dění nijak zasahovat. Mimozemšťan mu řekne, že to chtěl slyšet. Někde totiž zaslechl, že Watcherové nesmí nic dělat a teď ví, že to je pravda. Watcher se ho zeptá, o co mu jde. Mimozemšťan mu řekne, že chce ukrást jeho technologie a teď ví, že on ho nemůže ani zastavit. Mimozemšťan pak ještě řekne, že na jeho domovské planetě se hrozně ochladilo, jelikož umírá Slunce, které je zahřívalo tisíce let. Poté řekne, že jejich vědci přišli na to, jak vyrobit stroj, kterým by si mohli přivlastnit jiné Slunce. No a tak on Xakku, se nabídl, že takové Slunce najde. Watcher namítá, že ukradení místního Slunce způsobí smrt všech lidí na planetě Zemi. Xakku řekne, že to ho vůbec nezajímá. Pak dodá, že je zde na Měsíci, aby tady umístil speciální věž, která pomůže jejich vědcům přesněji zamířit svůj stroj. Watcher se ho začne ptát na detaily jejich plánu a také na věci týkající se jejich stroje. Po chvíli řekne Xakku že otázek už bylo dost. Otočí se a vidí, že skoro celá jeho loď se propadla do nějakého bahna. Otočí se na Watchera a řekne mu, že on to věděl, ale schválně mu to neřekl. Watcher se usměje. Xakku řekne, že tady bez kyslíku dlouho nevydrží a že potřebuje pomoc. Watcher mu připomene, že on mu žádnou nemůže poskytnout. On se může totiž jen dívat.

Postavy-

1.příběh:

Iron Man/Tony Stark

Protivníci: Mandarin

Ostatní: Pepper Potts, Happy Hogan


2.příběh:

Uatu the Watcher

Protivníci: Xakku

Ostatní: nikdo

Příště-

Iron Mana čeká nepříjemné setkání s naprosto novým zločincem jménem Unicorn!

Watcher nám bude vyprávět o chvíli, kdy se musel nejvíce obětovat pro svou přísahu.

Benson

28. srpna 2010 v 1:15 | Marvelman |  Captain America comics - protivníci
Benson

Benson


Pravé jméno- Benson (křestní jméno neznámé)

Bývalé identity- žádné

Národnost- neznámá

Poprvé spatřen- Captain America comics 2

Schopnosti-
Žádné.

Životopis-

Benson a jeho kolega Finley objevili náhodou, během jedné vědecké expedice v horách, skupinu zvláštních tvorů, které nelze kulkami zranit a stejně tak skoro žádnou zbraní. Jejich jedinou slabinou byl ovšem hluk. Finley ale s nimi nechtěl mít společného, kdežto Benson na nich chtěl vydělat. Proto jim nařídil, aby Finleye zabili. Stejně tak musel nechat zavraždit jednoho agenta FBI, který se o tom také dozvěděl. Ten ale informaci předal jedné kolegyni. I po té Benson poslal svoje tvory. Jenže do cesty se mu zapletli Captain America a Bucky. Bensonovi tvorové dokázali porazit Captaina a přivedli ho Bensonovi na ukázku. Benson řekl Captainovi celý příběh a pak nařídil jeho vraždu. Jenže v tom se tam objevil Bucky a Captaina osvobodil. Ten díky tomu, co mu Benson řekl věděl, co je slabinou těch tvorů a všechny je dokázal zabít. Bensona samotného omráčil a předal policii.(Captain America comics 2)


Journey into Mystery 106

26. srpna 2010 v 0:43 | Marvelman |  Journey into Mystery - příběhy

Název- Bůh hromu vrací úder (1.příběh)
            Asgardské příběhy - Balder Statečný (2.příběh)

Datum vydání- červenec 1964

Příběh-

1.příběh

Thor má již jen pár vteřin, než se změní na Dona. Využije tedy velkého davu lidí všude kolem. Vmísí se mezi ně a tam se také změní. Mjolnir, který byl zachycen jedním z místních strojů se změní na Donovu hůl a ta spadne pod ten stroj. Don se k ní potřebuje dostat. Hyde začne vyhrožovat, že bude ubližovat lidem, dokud se Thor neukáže. Don k němu přiběhne a řekne mu, že mu Thora pomůže najít, když mu on podá jeho hůl. Cobra se o to pokusí, ale nedostane se k ní. Hyde se zasměje a celý stroj roztrhne na dva kusy. Don chytne svou hůl a zase vběhne do chaotického davu. Změní se na Thora a vrhne se na Cobru a Hydea. Po chvíli dorazí policie. Thor je ve výhodě. Mr. Hyde se nepozorovaně změní do svého alter-ega Calvina Zarba. Cobra je policií zatčen. Thor letí pryč a netuší, že Zarbo ho sleduje. Zarbo se po chvíli zase změní na Mr. Hydea a skočí na Thora. Thor to vůbec nečekal a Hyde mu vyrazí Mjolnir z ruky. Thor si řekne, že ho prostě porazí do těch 60 sekund a to holýma rukama. Využije toho, jak je Hyde přehnaně zuřivý a nedává pozor. Vyhne se všem jeho očividným úderům a několika dobře mířenými ranami pošle Hydea k zemi.
Thor následně předá Hydea policii a pak se změní na Dona. Jde do své kanceláře, aby strávil trochu času s Jane. Když tam přijde, tak Jane je zrovna na odchodu. Jane řekne Donovi, že v rádiu slyšela, jak pomohl Hydeovi s hledáním Thora jen kvůli své holi. Don chce něco říct, ale Jane odejde a práskne za sebou dveřmi. Don si říká, že nechápe, proč musí pořád za svoje dobré skutky platit.

2.příběh

Balder Statečný je předveden před Odina, který ho obžaluje z toho, že při poslední bitvě proti bouřlivým obrům dezertoval. Balder mu vysvětlí, že během bitvy viděl, jak malý pták vypadl ze svého hnízda, a tak ho šel vrátit k jeho matce. Odin přímo zuří, když se dozví, že Balder opustil bitvu pro takovou hloupost. Nařídí mu, že tedy musí podstoupit tzv. test morální smrti. Ostatní Asgarďané varují Baldera před tímto testem, ale on ho stejně přijme. Test spočívá v tom, že Balder bude různě ohrožován na životě, ale nebude se moci bránit. Odin nejprve nařídí lučištníkovi, aby vypálil na Baldera šíp. Balder je na poslední chvíli zachráněn ptákem, který vrazí do šípu a vychýlí ho tak, že Baldera mine. Následně nařídí Odin Honirovi, aby na Baldera vrhl oštěp. Honir oštěp vrhne a když má oštěp zasáhnout Baldera, tak ze země rychlostí vyroste vinná réva, do které se oštěp zasekne. Nakonec Odin nařídí Thorovi, aby Baldera zasáhl svým kladivem. Thor předstoupí před Baldera a rozmáchne se. Balder se ani nepohne a Odin nařídí Thorovi, aby přestal.
Odin pogratuluje Balderovi a řekne mu, že toho ptáka a i tu révu svolal on na poslední chvíli, když bylo jasné, jak je Balder statečný. Za odměnu daruje Odin Balderovi dar nesmrtelnosti a přízvisko Statečný.

Postavy-

1.příběh:

Thor/Don Blake

Protivníci: Cobra, Mr. Hyde

Ostatní: Jane Foster, policisté, lidé

2.příběh:

Balder Statečný

Protivníci: nikdo

Ostatní: Odin, Thor, Honir      

Příště-

Po tvrdém boji proti zločincům jménem Cobra a Mr. Hyde snad bude mít Thor chvíli klidu. Jistě že nebude! Přichází nový zločinec a ten může být pro Thora velkou hrozbou.

Loki tentokrát nasměruje svůj hněv na Baldera. Chce se ho zbavit a má plán.

Ruth Holden

24. srpna 2010 v 0:20 | Marvelman |  Captain America comics - hrdinové

Ruth Holden

Ruth Holden


Pravé jméno- Ruth Holden

Bývalé identity- žádné

Národnost- neznámá

Výška-

Váha-

Barva očí-

Barva vlasů- blond

Poprvé spatřen- Captain America comics 1

Schopnosti-
Žádné.

Životopis-

Michael Gray, asistent Ruth za ní přišel s žádostí, jestli by se mohl vydat do Brazílie na pomoc tamním lidem, jelikož tam řádí zelený mor. Ruth mu to dovolila, ale rozhodla se jet také. Hned na místě byli napadeni místními domorodci, jejichž šaman je prý zodpovědný za celý mor. Michael se ukáže Ruth jako bůh Hurricane! Zachrání jí několikrát. Ruth je ale pak stejně unesena s několika vědci těmi domorodci. Hurricane dokáže včas zachránit jen ji a dalšího jejího asistenta.(Captain America comics 2)

Fantastic Four 28

22. srpna 2010 v 0:16 | Marvelman |  Fantastic Four - příběhy

Název- Musíme bojovat s X-meny

Datum vydání- červenec 1964

Příběh-

Ben si nese do svého pokoje sochu sama sebe, zatímco ostatní si čtou novinový článek o X-menech. Thinga to nezajímá a říká, že by rád věděl, koho vůbec X-meni kdy porazili. Sue řekne, že Bratrstvo, Reed dodá Bloba, Sentinely a Johnny zase doplní Nefariu, Lucifera a Unuse. Ben řekne, že mu to stačí a že ho to stejně nezajímá. Pak řekne Alicii, že podle něj je ona lepší sochař než Puppet Master. Alicii rozesmutní jen pomyšlení na jejího otčíma. Ben se začne rychle omlouvat, ale Alicia mu řekne, že to není jeho chyba. Thing ale netuší, že jeho slova budou mít ještě větší význam. Ve svém domě totiž Mad Thinker kouká na hodinky. Řekne si, že za dvanáct sekund budou čtyři hodiny, pak dodá, že podle jeho propočtů by měl Puppet Master dorazit právě teď. V tom se ozve zabouchání na dveře. Awesome Android jde otevřít. Puppet Master se zhrozí, když ho uvidí. Zeptá se co to je a Mad Thinker mu řekne, že to je Android, kterého postavil samotný Mr.Fantastic. Puppet Master řekne, že jestli Mad Thinker dokázal ukrást robota Reedu Richardsovi, je ještě lepší než se o něm říká. Mad Thinker mu řekne, že společně s jeho schopnostmi dokážou srazit na kolena celou FF. Puppet Master tomu moc nevěří, ale Mad Thinker ho nakonec přesvědčí. Mad Thinker mu pak řekne svůj plán. Chce totiž, aby Puppet Master vyrobil figurku tajemného vůdce X-menů jménem Xavier. Mad Thinker mu přibližně popíše, jak Xavier vypadá. Puppet Master se pokusí ovládnout Xaviera. Ten ale v X-sídle vycítí tento pokus a okamžitě se obrní svým mentálním štítem. Puppet Master nemůže uvěřit tomu, že jeho schopnosti poprvé zklamaly. Mad Thinker mu ale řekne, aby použil silnější substanci. Puppet Master to udělá a nakonec Xaviera ovládne. Ten si pak mentálně zavolá X-meny a řekne jim, že četl myšlenky FF a zjistil, že chtějí ovládnout svět. Xavier X-menům nařídí, aby našli FF, porazili je a zničili. X-meni nemůžou uvěřit svým uším. Beast to považuje za vtip, ale Angel mu řekne, že to Xavier jako vtip nemyslel. X-meni se tedy vydají do Baxterovy budovy. Reed je tam přivítá a řekne jim, že o nich zrovna hovořili. Cyclops mu řekne, že si po cestě všimli, nějaké vesmírné lodi a chtějí od nich asistenci při útoku na ni. Reed ví, že jeho skenery by loď zachytili a tak Cyclopsovi nevěří, řekne tedy, že FF teď nemají čas. Cyclops to bere jako důkaz, že již nejsou na straně dobra. Cyclops tedy svým paprskem vystřelí na Reeda. Ten se tomu, ale vyhne. Johnny se okamžitě zapálí a zaútočí svým ohněm na Cyclopse. Ten si sundá vizor a svým paprskem odvrátí Johnnyho plameny. Řekne, že jeho paprsek odrazí takřka jakoukoliv střelu. Marvel Girl se zatím snaží přesvědčit Thinga, aby s ní nastoupil do jejich letadla. Ben jí řekne, že tu nemůže nechat svou sochu. Marvel Girl jí tedy telekinezí zvedne do výšky a nese jí směrem k letadlu. Jenže socha je na ní moc těžká a tak jí upustí. Socha se tedy rozpadne na kusy. Thing řekne, že se na to nemůže dívat a kdyby Marvel Girl nebyla holka, tak by jí rozdrtil. Pak zatlačil Marvel Girl do kouta. Ta ho ale odhodila svou telekinezí. Invisible Girl se do toho vložila a řekla Marvel Girl, že to už přehání. Angel jí ale zvedl do vzduchu a Iceman zamrazil její nohy do ledového kvádru. Mezitím na druhé straně místnosti bojuje Mr.Fantastic s Beastem. Reed
ze sebe udělá kouli a začne se odrážet ode zdí. Beast se ale odráží ještě rychleji a Reed ho nemůže strefit. Pak se dostane pod Beastovy nohy. Beast se ale dokáže na Reedovi udržet, než ho Reed shodí dolů. Beast mu pak řekne, že ještě nezačal bojovat a praští Reeda. Na Beasta běží Thing, ale Marvel Girl ho odrazí. Thing pak řekne, že se k Beastovi vrátí až se postará o tuhle tygřici. Chytne tedy Marvel Girl, ale Beast ho srazí na zem. Iceman pak Bena zmrazí. Bitva tedy zuří po celé Baxterově budově. Cyclops pak namíří svůj paprsek na několik chemikálií v Reedově laboratoři. Reed ho prosí, aby toho nechal, ale Cyclops řekne, že jedině když se FF vzdají. Reed souhlasí. Cyclops pomůže uvolnit Bena z ledu. Pak řekne Angelovi, aby zavřel Sue do speciální komory. Tak si X-meni zajistí, že je FF budou poslouchat. Reed jim řekne, že s nimi tedy půjdou k té vesmírné lodi. X-meni je tedy vezmou s sebou. FF je plánují sledovat. Pak najdou Alicii v bezpečí zavřenou v pokoji. Reed řekne, že to dokazuje jeho teorii, že X-meni nejsou zločinci, když nechali Alicii tady, kde se jí nemůže nic stát. X-meni přistanou na smluveném místě a pustí Sue ven. Pak se zeptají Cyclopse co bude dál. Sue to nechápe, proč všechno udělali když ani neví co dál. Angel jí řekne, že jejich mentor ví co dělá. Xavier zkontaktuje X-meny a řekne jim, aby okamžitě napadli FF a dorazili je. X-meni už neví co mají dělat. Když tam dorazí Ben, Johnny a Reed, tak X-meni zaútočí. Rozeběhnou se na ně. Sue ale svým polem uvězní Marvel Girl. Thing běží na X-meny, ale v tom se pod ním proboří zem a on spadne dolů. Johnny mu chce letět na pomoc, ale najednou ho něco trefí a jeho plamen zhasne, takže Johnny sám spadne dolů. Reed se pro ně chce natáhnout, ale se země vyrazí kabel a dá mu obří šok. Sue pustí Marvel Girl a běží na pomoc svým parťákům. Pod ní se ale zem proboří také a i ona spadne dolů. X-meni zvítězili ale necítí se jako vítězové. V tom tam přijdou Mad Thinker a Puppet Master, kteří X-menům poděkují za dobře vykonanou práci. X-menům hned vše dojde, zvlášť když si všimnou figurky Xaviera v ruce Puppet Mastera. Beast skočí a vykopne mu figurku z ruky. Puppet Master jí chce sebrat, ale Beast jí rozšlápne. Mezitím Thing dostane všechny ven z díry. Reed mu řekne, že musejí pomoc X-menům. Ben řekne, aby přeskočil uváděcí řeč a řekl mu, koho má tentokrát zmlátit. X-meni bojují s Awesome Androidem. Iceman mu skočí na pěst a chce jí zmrazit. Torch mu řekne, že Android dokáže zkopírovat síly na něj použité. Než to Torch dořekne, tak ho Android zmrazí. Marvel Girl se pokusí Androida roztrhnout svou telekinezí, ale omdlí dříve než to dokáže. Cyclops do robota napálí svůj paprsek a Android spadne na zem. V zápětí se ale zase postaví na nohy. Invisible Girl se ho pokusí uzavřít do silového pole, ale je moc velký. Jediná jejich šance je Thing ten se na něj rozeběhne, ale Reed mu připomene, že Android dokáže napodobit i jeho sílu a v tom dostane Thing obří ránu do obličeje. Mezitím v X-sídle se konečně probral Xavier. Ten si okamžitě prohlédne celou situaci a pak se telepaticky nabourá do mozku Androida a vyzkratuje ho. Android tedy padne bezmocně na zem. X-meni mají radost, ale pak zjistí, že Puppet Master a Mad Thinker utekli. Angel a Reed si podají ruce a X-meni se omluví za svůj útok. Pak odletí pryč. Reed jim ještě řekne, že byli stejně silnými nepřáteli, jako skvělými spojenci. Ben mu pak řekne, že kdyby on začal někdy konverzovat s Beastem, tak by ani Einstein nepochopil o čem se to baví. Reed se jen zasmál. Sue začala uvažovat, jestli ještě někdy X-meny uvidí. Ben jí řekl, že nakonec nebyli tak špatní, až na Beasta, protože je moc oškliví.

Postavy-

Fantastic Four: Mr.Fantastic, Invisible Girl, Human Torch, Thing

Protivníci: Mad Thinker, Puppet Master, Awesome Android

Ostatní: Alicia, Cyclops, Angel, Beast, Iceman, Marvel Girl, Xavier

Příště-

Thing vážně nenávidí Yancy ulici. Všichni víme proč. Jenže co dělat, když právě tam začne důležitý příběh, který se odtamtud rozvine až do vesmíru? No, nezbývá než tam zajít.


Hurricane

19. srpna 2010 v 17:58 | Marvelman |  Captain America comics - hrdinové
Hurricane

Hurricane


Pravé jméno- Makkari

Bývalé identity- Jake Curtiss, Adam Clayton,
                           Harry Kane, Osiris, Mike Karhy,
                           Mac Curry, Mercury, Major Mercury, Mark Curry, Frank
                           Harper, Michael Gray

Národnost- Eternal

Výška- 182,88 cm

Váha- 111 kg

Barva očí-

Barva vlasů- blond

Poprvé spatřen- Red Raven comics 1

Schopnosti-
Má nadlidskou sílu, rychlost a reflexy. Dokáže vytvářet větrné výry běháním do kruhu. Díky tomu, že veškerou svou energii soustředí hlavně na rychlost, tak dokáže běhat po zdech i po vodě.

Životopis-
Hurricane se dozví, že v Brazílii řádí strašlivý zelený mor, který vyvražďuje obyvatele. Jako Michael Gray přijde za doktorkou Ruth Holdenovou a řekne jí, že by se rád vydal do Brazílie a někam pomohl tamním lidem. Ruth souhlasí, ale jede s ním. Hne dna místě jsou napadeni místním kmenem a ukáže se, že jejich šaman sám ten mor vyvolal. Hurricane se snaží chránit Ruth a zároveň bojovat. Ruth a několik dalších vědců jsou nakonec stejně uneseni. Hurricane je najde, ale takřka všichni jsou mrtví kromě Ruth a jejího asistenta. Tomu Hurricane přičaruje křídla a řekne mu, aby odsud Ruth dostal. Sám se pak postaví celému kmenu a porazí je i s jejich šamanem.(Captain America comics 2)  

Daredevil 2

17. srpna 2010 v 0:26 | Marvelman |  Daredevil - příběhy

Název- Velká hrozba jménem…Electro

Datum vydání- červen 1964

Příběh-

Příběh začíná v právnické kanceláři Nelson a Murdock.Foggy sedí u stolu a na něčem pracuje, když v tom do místnosti vejde Karen a sdělí mu, že na ně venku čeká ten nejpodivnější zákazník.Foggy jí řekne aby mu sdělila, že musí počkat a pak s ní začne trochu flirtovat. Dveře se rozrazí a dovnitř vejde jejich zákazník, který není nikdo jiný než Thing.Dá zase dveře do pořádku vysvětlí Foggymu, proč potřebuje Fantastic Four jejich pomoc.Thing mu vysvětlí, že potřebují dobrého právníka k obnovení pronájmu jejich domu.Foggy řekne, že od toho je tady Matt Murdock a že na něj musí Thing počkat.Thing ale odvětí, že FF jedou do Washingtonu převzít medaile.Poté dodá aby vzkázali Murdockovi, že musí jejich byt dokonale prohlédnout a ujistit se, že je všechno tak, jak je to ve smlouvě.Pak říká, že by potřeboval jeho fotku, kvůli jejich identifikátoru.Karen jednu vytáhne ze šuplíku.Foggy je velmi překvapen.Thing jí skenuje a řekne, že teď už může Matt k nim přijít kdykoliv.Pak odchází a Karen za ním volá aby jí potom tu fotku vrátili, je to asi jediná fotka, kterou má.Mezitím vidíme Daredevila, jak se v garážích potichu plíží ke dveřím.Lehce na ně zabouchá a někdo přijde otevřít.Ten muž se ale diví, protože za dveřmi nikdo není najednou ho něco vtáhne do tmy.Po chvíli ze tmy vyjde jen Daredevil.Projde dveřmi až do místnosti, kde zlodějové aut svůj lup přebarvují aby to nikdo nepoznal.Když si všimnou Daredevila udělají tu chybu, kterou udělali všichni před nimi - myslí si že šest na jednoho je dostatečná přesila.Jeden z nich hodí po Daredevilovi kladivo.Ten ale včas uhne a díky své holi to všem nandá.Práce je hotová, zločince si již přebírá policie a tento incident sleduje nějaká postava, která gratuluje v duchu Daredevilovi k dobře odvedené práci.Ta postava je Electro, chlápek se kterým měl již co dočinění Spider-Man a měl co dělat aby jejich střet vůbec přežil.Electro vzpomíná, jak přišel ke svým schopnostem.Kdysi byl pouhý elektrikář jménem Max Dillon.Jednou opravoval satelitní přijímač, když do něj udeřil blesk.Blesk ho měl zabít ale místo toho jeho tělo nabil novými silami a tak se zrodil jeden z nejděsivějších zločinců vůbec…Electro.Electro taky zjistil, že Fantastic Four odcestovali a že je tedy nejlepší čas k ukradení jejich přístrojů, které pak prodá jinému státu.Mezitím se Matt Murdock vrací do své kanceláře.Tam ho Foggy a Karen informují o Thingově návštěvě.Karen mu také sdělí, že zná očního specialistu, který by provedl operaci, po které by se mu mohl vrátit zrak.Matt odpoví, že si to musí promyslet.Karen si v duchu říká, jak moc ho miluje a taky, že ho strašně lituje protože je slepý.Kdežto Matt má naprosto opačné myšlenky.Říká si že raději bude slepý než nebýt Daredevilem.Pak řekne Karen a Foggymu, že jde obhlídnout velitelství FF a získá pro ně nějaké dokumenty.Mezitím Electro použije prodění elektřiny, která prochází díky kabelům celou Baxterovou budovou.Tím se dostane až na vršek budovy.V tu chvíli dolů dorazí Matt Murdock.Počítač mu skenuje obličej a pustí ho dovnitř.Pak ale vycítí nebezpečí a převlékne se do svého kostýmu.Udělá to právě včas, protože v tu chvíli se tam dostane i Electro.Jakmile si všimne Daredevila okamžitě využije energii okolní elektroniky ve svůj prospěch.Kolem Daredevila se objeví nabité kabely.Daredevil se bojí aby nedostal šok a tak hodí svou hůl a přišpendlí kabely ke zdi.Electro je nadšen, že konečně našel nepřítele, který je ho hoden.Nejdříve si trochu hraje s DD.Vrhá po něm jeden blesk za druhým.DD všem uskakuje takže jeho reflexy jsou otestovány na maximum.Poté ale najde vypínač světla a tak zahalí celou místnost do temnoty.Jeho radar je teď velkou výhodou.Ve tmě nahmatá něco co vypadá jako činka.Chce to zvednout a hodit po nepříteli, jenže ta činka patří Thingově a tak jí nedokáže uzvednout.Mezitím Electro osvětlí celou místnost díky svému umu.Pak nám připomene proč je považován za jednoho z nejtvrdších zločinců.Vytvoří obří blesk, který Trefí Daredevila a ten je omráčen.Electro ho vezme až na vrchol Baxterovi budovy.Až k raketovému odpalovacímu terminálu.Tam Daredevila přiváže k raketě.Tu pak nabije svou silou a připraví k odpálení.Raketa vyrazí, směrem k obloze.Už je kousek od hranic atmosféry, a v tom se DD probere.Nejdříve použije své smysli aby se rozvázal z provazů, kterými je připoután.Dokáže totiž vycítit slabá místa v zauzlení provazů.Pak vyšplhá ke kontrolnímu panelu a přeprogramuje raketu tak, že přistane zpět na zemi.Okamžitě se na místě objeví policie a tak DD uteče.Skočí na koně stojícího opodál a karate sekem přerazí vázání koně.Zmizí policii z dohledu.Díky své holi se dostane až do druhého patra Baxterovi budovy, kde nechal svoje civilní oblečení.Jako Matt Murdock se vrátí do ulic a potká Karen Page, která běží za ním a volá ho.Matt ví, že každá sekunda znamená Electrův útěk, tak ji ignoruje.Karen si říká, že určitě slyšel ale prostě ignoroval.Musí se dostat k Electrovi aby si ho nevšiml, to znamená dostat se k němu ze shora.Pak si všimne vrtulníku letícího kolem díky své vystřelovací hůlce je na něm téměř okamžitě.Když je nad Baxterovou budovou Daredevil se pustí.Teď je to krásná scéna.Daredevil padá rukama si kryje obličej aby ho nepořezalo sklo střešního okna a propadne se dovnitř k Electrovi, který zařve: "DAREDEVIL!!!". Electro zase vrhá blesk za bleskem a DD skočí na střechu výtahu a použije gumový kabel jako ochranu.Electro proskočí oknem a dopadne na střechu jedoucího auta.DD udělá totéž a skáká z auta na auto.Electro pochopí, že Daredevilovi neuteče.Zaběhne tedy do divadla.DD jde za ním.Ale je tam takový hluk, že DD si pozdě uvědomí, že se Electro blíží.Ten ho zasáhne naplno.DD to vydrží ale díky křiku všech lidí se nemůže soustředit a Electro ho shodí z pódia.DD chytí záclonu a když to vypadá, že Electro vyhraje DD ne něj hodí záclonu.Electro do ní pustí blesk ale to jí akorát zapálí.Záclona Electro obalí, ten ztratí rovnováhu a spadne dolů, kde na něj čeká horda policistů.Policisté ho postříkají vodou, protože vědí, že mokrý je bezmocný.Electro řve na Daredevila, že se ještě setkají.DD se vrátí do Baxterovi budovy a všechno tam spraví, aby to vypadalo jako nové.Pak se vrátí do své kanceláře a v tom se opět rozletí dveře a vejde dovnitř celá FF.Reed Richards se omlouvá za ty dveře a ptá se jestli udělal Murdock co po něm chtěli.Teď se zase omlouvá Matt, že to nestihl.FF odcházejí s tím, že si najdou rychlejšího právníka.Foggy je rozzuřený a ptá se Matta jak mohl ztratit tak slavné klienty.Matt se usmívá a říká: "Nebylo to jednoduché parťáku, věř mi.".

Postavy-

Daredevil

Protivníci: Electro, zloději aut

Ostatní: Foggy Nelson, Karen Page, Fantastic Four

Příště-

Matt nehodlá odpočívat, jelikož je nablízku nový zločinec jménem Owl!

Red Skull

14. srpna 2010 v 1:13 | Marvelman |  Captain America comics - protivníci
Red Skull


Red Skull


Pravé jméno- George Maxton

Bývalé identity- John Maxton

Národnost- americká

Poprvé spatřen- Captain America comics 1

Schopnosti-
Žádné, ovšem díky technologii disponoval strašlivým smrtícím pohledem a dotekem smrti.

Životopis-

Maxton byl americký majitel letecké společnosti a zároveň tajný nacistický agent. Jako Red Skull zabíjel své nepřátele tzv. smrtícím pohledem, který fungoval tak, že Skull nutil oběť, aby se mu dívala do očí a pak jí nenápadně injektoval jed. Zabil takto několik generálů. Potom mu jeho lidé přivedli Buckyho, kterého se jim podařilo zajmout. Skull věděl, že se jedná o pomocníka Captaina Americy a než něco stihl udělat, tak se tam objevil i Captain. Skull s nimi bojoval statečně, ale neměl na něj šanci a tak píchl injekci sám sobě a ztratil vědomí.(Captain America comics 1)

Red Skull svou smrt pouze hrál, jelikož si nepíchl opravdický jed a už plánoval další akci. Když se dozvěděl o setkání mnoha spojeneckých generálů, kteří měli řešit výrobu nové zbraně, tak mu bylo jasné, že musí získat plány na tu zbraň. Spolu se svými lidmi se vydal na místo a vplížil se do kanceláře generála, který nesl plány do sejfu. Tam ho Skull přepadl a nechal generála, aby ho udeřil, jelikož si chtěl vyzkoušet svůj nový vynález - dotek smrti. Pod oblečením a maskou měl totiž dráty pod proudem a kdokoliv se ho dotkl, tak ho ta elektřina zabila. Skull tedy získal plány a na stole zanechal rudou lebku, aby každý věděl, čí to byla práce. Skull podle plánů nechal zbraň postavit a tou zbraní byl obří pojízdný vrták. S tím Skull napadl město. Objevili se tam i Captain America a Bucky. S těmi se Skull utkal a Bucky ho udeřil, ale přežil jeho dotek smrti. Skull pochopil, že jeho nepřátelům asi došlo, jak jeho zbraň funguje. Po chvíli spolu bojují na vrtáku a Skull hodí na Captaina granát, který on odrazí přímo na vrták a ten exploduje i se Skullem.(Captain America comics 3)

Tales to Astonish 56

10. srpna 2010 v 15:07 | Marvelman |  Tales to Astonish - příběhy

Název- Přichází Magician (1.příběh)
            Wasp vypráví - Pozor na příšeru z močálu (2.příběh)

Datum vydání- červen 1964

Příběh-

1.příběh

Giant-Man spěchá do laboratoře, aby tam byl dříve než Wasp. Využije své výšky a skáče přes střechy budov. Dorazí tam vážně rychle díky tomuto způsobu a je s tím spokojen. Potom se zmenší na velikost Ant-Mana. Hank má připraven zásnubní prsten, jelikož chce Janet požádat o ruku! Zmenší se schválně, aby si mohl prstýnek pořádně prohlédnout. Vypadá dobře a teď mu nezbývá, než se modlit, aby Jan řekla ano. Hank se zase zvětší a v tom dovnitř vletí Wasp. Janet hned ukáže Hankovi svůj nový účes a taky speciální chránič na hlavu místo svého starého, který měl nahoře špičku. Hank jí řekne, že by si s ní chtěl promluvit. Jan si hned všimne, jak je nervózní, což u něj není zvykem. Hank neví, jak začít, a tak í řekne, že jí to hrozně sluší. Janet není zvyklá na časté komplimenty z Hankovy strany a napadne, jí že by toho mohla využít a donutit ho trochu žárlit. Dřív, než se Hank vymáčkne, tak Janet řekne, že už musí běžet, jelikož byla pozvána na párty. Hank na ní začne zírat a Jan řekne, že jeden její starý kamarád pořádá párty a že ona má pocit, že jí tam chce požádat o ruku. Jan se rozloučí a odejde. Hank zahodí prsten a rozbije stůl na kusy. Řekne, že mohl tušit, že Janet bude chtít někoho bohatého, jako je ona. Proč by měla mít ráda někoho jako je on? Hank si připadá jako hlupák a napadne ho, že by se mu stejně vysmála do obličeje, kdyby jí požádal o ruku on. Hank ale ví, že jí nikdy nepřestane milovat, ale neřekne jí to. Hanka napadne, že už má dva životy je vědec a Avenger, takže možná nemá nárok na nějaký soukromý život. Jako Avenger musí být stále k dispozici, takže to tak asi bude nejlepší. Najednou dostane zprávu od svých mravenců, kteří mu hlásí zprávu o nějakém kouzelníkovi, který je ve městě a oni z něj mají strach. Hank nechápe, proč by se mravenci báli nějakého pouťového kouzelníka. Mravenci řeknou, že kouzelník vystupuje v jedné budově a že tam spatřili také Wasp. To Hanka zvedne ze židle a on se rozhodne, si raději ověřit, že o nic nejde.
Mezitím Janet se baví na párty svého známého jménem Sterling Stuyvesant. Sterling k ní přijde a řekne jí, že by se jí chtěl na něco zeptat. Jan řekne, že doufá, že to není to, co si myslí. Sterling jí řekne, že teď se to hodí. Jan ale namítám že lepší by bylo počkat na konec párty. Sterling řekne, že pak bude lepší párty urychlit a přejít rovnou k hlavnímu programu. Najednou se uprostřed místnosti objeví muž vypadající jako kouzelník. Sterling řekne, že je ve světě znám jen jako Magician. Je slavný, a tak doufá, že si všichni užijí jeho představení. Magician všem řekne, aby zůstávali na svých židlích, jelikož je čeká skvělé představení. V tom začne vyvolávat králíky z klobouku a dělat blesky z rukou a plno triků, které působí strašně skutečně. Janet se zeptá Sterlinga, kde na něj narazil. Sterling řekne, že Magician si našel jeho. Když slyšel o jeho párty, tak ho vyhledal a nabídl mu svoje služby. Magician si všimne Janet a vyčaruje pro ní puget květin. Nakonec vyčaruje velkou plachtu, která pokryje celou místnost i všechny lidi. Nikdo nic nevidí a Magician toho využívá k tomu, aby všechny obral o jejich cennosti. Janet na nic nečeká a zmenší se. Po svými šaty má svůj oblek a jako Wasp vyrazí na Magiciana. Ten si jí všimne, když mu letí proti obličeji a nastaví na ní svou hůl. Na se rozevře a uvězní v sobě Wasp. Magician si řekne, že tohle je naprostý úspěch a zmizí stejně jako se objevil, v oblaku kouře. Všichni hosté začnou Sterlingovi nadávat, že jim zkazil večer a že jeho kouzelník je okradl a zostudil. Sterling vyběhne na balkón a nemůže uvěřit tomu, že ten Magician je vážně pryč. Je to jako by byl skutečný kouzelník. V tom se vedle něj zvětší Giant-Man na normální velikost, který tam mezitím dorazil se svými mravenci a slyšel k čemu došlo. Sterling se ho lekne a Giant-Man na něj hned spustí, že chce vědět všechno o tom Magicianovi. Sterling řekne, že o něm bohužel nic neví, protože on ho včera zkontaktoval a nabídl mu svoje služby. Giant-Man řekne, že když přijme služby od někoho, koho vůbec nezná, tak asi nebude moc chytrý. Pak se ale zarazí a napadne ho, že je až příliš tvrdý na Sterlinga a to jen proto že žárlí kvůli Janet. Omluví se mu a řekne, že kdyby někdo na něco přišel, tak to musí hned sdělit policii. Giant-Man se pak zase zmenší a vleze si na svůj vůz, který má přivázaný ke dvěma létajícím mravencům. Těm nařídí, aby s ním odletěli do jeho laboratoře.
Hank přemýšlí. Nevěří tomu, že by Magician měl opravdu magické síly. Je to určitě normální člověk. Což znamená, že Janet ukrývá někde v tomhle městě. Jde jen o to přejít do ofenzívy a donutit ho, aby se ukázal sám. Hank dostane nápad. Do novin pošle falešné oznámení že pořádá velkou párty na luxusní jachtě. Jednu takovou si pak najme na jeden večer. Pustí tam hudbu nechá jí rozsvícenou a promítá tam stíny lidí, jako že tam probíhá velká zábava. Tohle si magician jistě nenechá ujít. Giant-Man čeká v podpalubí ve své Ant-Man velikosti. V tom se uprostřed místnosti objeví Magician. Giant-Man musí uznat, že to vážně vypadá jako magie. Magician si všimne, že tam nikdo není a lekne se, do čeho se to připletl. Vyběhne tedy na palubu. Najednou se vedle něj zvětší Giant-Man do své obří velikosti. Magician mu hodí svůj plášť na tvář. Když si ho Giant-Man strhne, tak Magician leze na provaz vedoucí až do nebes. Jenže Giant-Man se podívá pořádně a všimne si, že nahoře je vzducholoď nabarvená jako obloha. Tak takhle se Magician vždycky objeví. Giant-Man chce za ním, když v tom uslyší křik. Otočí se a neřízená jachta narazila do malé plachetnice dvou manželů a ta se s nimi převrhla. Giant-man nechce věřit tomu, jakou má smůlu. Skočí do vody a manžele zachrání. Potom vyleze zpět na jachtu. Na poslední chvíli strhne provaz, ale Magician je již ve vzducholodi. Giant-Man roztočí provaz jako lano a při tom skočí do nejvyšší výšky, jaké je schopen. Vrhne svoje lano a to se zachytí za ocas vzducholodi. Jenže svou váhou jí táhne k zemi. To mu nevadí, ale Wasp se s ním spojí pomocí svých antén, které fungují, protože jsou s Giant-Manem blízko sebe. Wasp mu řekne, že je také v té vzducholodi. Giant-man se tedy zmenší na Ant-Man velikost a v klidu vyleze na palubu vzducholodi. Tam vidí Wasp přivázanou ve sklenici na stole. Vyleze tam a díky tomu, že má i v téhle velikosti normální sílu, tak tu sklenici pěstí rozbije. Wasp je volná. Magician si jí všimne a pošle na ní svého králíka. Toho využije Giant-Man a zvětší se. Řekne Wasp co má dělat a sám se vrhne na Magiciana. Wasp vyletí ven ze vzducholodě a poruší její plášť. Vzducholoď začne ucházet a padat k zemi. Padání se čím dál, tím víc zrychluje až nakonec dopadne vzducholoď velkou silou do moře. Policejní hlídky na člunech dorazí na místo a z vyloví z vody Magiciana. Usuší ho a hned mu dají želízka. Po Giant-Manovi ovšem ani stopy. Janet začne brečet a křičet, že zabila jediného muže, kterého milovala! V tom Hank řekne, že za tohle to všechno přeci jen stálo. Janet se podívá nahoru a Hank se snáší na papírově vlaštovce. Wasp na něj udiveně kouká. Giant-Man, který je samozřejmě v Ant-Man velikosti, jí řekne, že to padalo dost rychle, a tak nemohl být moc kreativní a tohle bylo jediné, co ho napadlo. Wasp mu řekne, že to byl zatím jeho nejhloupější nápad. Pak ho obejme a řekne mu, že teď pochopila, že ho nikdy nesmí ztratit. Hank jí řekne, že jí slibuje, že ho neztratí. Dorazí k nim policejní hlídka a zeptá se, jak k tomu došlo. Jeden policista pak řekne, že ti dva stejně teď okolní svět vůbec nevnímají a policisté zase odjedou pryč.
   

2.příběh

Giant-Man stojí v posilovně a zvedá velké činky. Hrozně ho štve, že je mnohem větší než Hulk a přesto není zdaleka tak silný. Wasp letí k němu a přistane mu na nose. Wasp řekne, že by si měl dávat pozor, aby si nepřetrhl nějaký sval. Pak dodá, že pro něj má hádanku a že je zvědavá, jestli na ní přijde. Jak mu stojí na nose, tak Giant-Man kýchne a upustí ty činky. Ty dopadnou s velkou ránu na zem a Wasp raději vzlétne. Opět zmíní hádanku a Giant-Man řekne, že si jí poslechne, pokud mu ona slíbí, že ho pak nechá v klidu. Wasp mu to slíbí. A hned se dá do vyprávění. Wasp příběh uvede jako nějakou tradiční pohádku.
Je jedna krásná princezna, né tak krásná jako Janet van Dyne, ale krásná. Hank se pousměje, ale raději nechá Janet mluvit. Takhle princezna, jak to tak bývá, se zamilovala do líného sedláka jménem Lorenzo. Princezna mu řekne, že by si ho chtěla vzít. Lorenzo řekne, že on by chtěl totéž, ale ona by ho musela přijmout takového, jaký je. V tom tam přijde král a princeznin bratr Maximus. Král řekne, že svou sestru nedá jen tak komukoliv. Podle něj jí totiž není nikdo hoden. Proto vymyslel test pro budoucího ženicha. V království žije nechvalně známá příšera z močálu, vypadající jako něco mezi hrochem a nosorožcem. Maximus řekne, že tu příšeru nechali celý rok čichat k vůni princezny a zírat na její obraz, takže ta příšera jí má ráda a jen tak se jí nevzdá. Proto ženichem může být jen ten, kdo princeznu osvobodí od téhle příšery.
Druhý den jsou připraveni tři uchazeči. Jeden velice silný hromotluk, druhý je nejlepší válečník v království a třetí je Lorenzo. Lorenzo si lehne pod strom a řekne ostatním dvěma, že mají přednost. Silák jde jako první. Vrhne se na příšeru a chytne jí kolem krku ve snaze jí uškrtit. Příšera ho odhodí stranou. Silák vytrhne strom ze země a hodí ho na příšeru, tak ho svými rohy rozrazí. Silák raději uteče. Pak nastoupí válečník. Lorenzo spí pod stromem. Válečník se rozeběhne na příšeru a přeskočí jí, při čemž na ní hodí síť. Příšera síť roztrhá a běží na válečníka. Ten je nucen prchnout přes most pryč. Příšera totiž měla kutloch na ostrůvku uprostřed močálu, kam vede jen jediný most. Janet řekne, že Lorenzo prakticky neudělal nic a stejně zvítězil. Otázkou je jak. Hank řekne, že to vůbec netuší a chce znát odpověď. Janet řekne, že to by jí musel vzít dnes na večeři. Hank jí řekne, že mohl tušit, že jí šlo o tohle a souhlasí.
Ten týž večer sedí Hank a Janet v krásné restauraci. Hank je nedočkavý a chce vědět, jak to tedy bylo. Janet vzdychne a řekne, že Lorenzo věděl o tom, že ta příšera princezně neublíží, ale jen jí bude všude pronásledovat. Proto zavolal na princeznu, aby přeběhla přes most k němu. Princezna to udělal a příšera jí následovala. Jenže pod ní most nevydržel a příšera se zřítila do močálu. Lorenzo získal princeznu a nemusel hnout ani prstem. Hank se chytne za hlavu a řekne, že by raději bojovat s dvěma super-zločinci najednou, než se utkat s Janet v jejích hádankách.                  

Postavy-

1.příběh:

Hrdinové: Giant-Man, Wasp

Protivníci: Magician

Ostatní: Sterling Stuyvesant a jeho známí, policie

2.příběh:

Hrdinové: Wasp/Janet van Dyne

Protivníci: nikdo

Ostatní: Giant-Man, Lorenzo, princezna, Maximus, příšera, silák, válečník

Příště-

Egghead je zpět a opět má připravený geniální plán, jak zničit Giant-Mana a Wasp. Poštve je totiž proti jistému milovníkovi sítí jménem Spider-Man!

Wasp tentokrát nevypráví žádný příběh, jelikož se sama stane součástí jednoho takového příběhu, když se připlete do loupežného přepadení.

Tuk

7. srpna 2010 v 0:31 | Marvelman |  Captain America comics - hrdinové
Tuk


Tuk


Pravé jméno- Tuk

Bývalé identity- Caveboy

Národnost- neznámá

Výška- 179,83 cm

Váha- 59 kg

Barva očí- modrá

Barva vlasů- blond

Poprvé spatřen- Captain America comics 1

Schopnosti-
Žádné.

Životopis-

Tuk a Tanir pokračují ve svém pátrání po Atlantidě. V jednom městě naleznou všechny obyvatele mrtvé a jen král s několika vojáky se brání proti strašným chlupatým příšerám. Tuk a Tanir se zapojí do boje a inspirují muže tak, že ti dokážou všechny stvůry pobít. Král jim ukáže, kterým směrem se mají vydat do Atlantidy. Tanir později Tuka ochrání před velkým ptákem. Nakonec je zajmou čarodějnice a Tuk s Tanirem je pozabíjejí, když chtějí znetvořit jednu dívku. Dívka se představí jako Eve a přislíbí jim svou pomoc pří hledání Atlantidy, jelikož je tamní princezna a její strýc uzurpoval trůn, který měl patřit jí.(Captain America comics 2)

Strange Tales 121

4. srpna 2010 v 2:05 | Marvelman |  Strange Tales - příběhy

Název- Vězněm Plantmana (1.příběh)
             Čarodějnictví v muzeu voskových figurín (2.příběh)

Datum vydání- červen 1964

Příběh-

1.příběh

Plantman měl dost času na to, aby se připravil na další setkání s Human Torchem. Strávil celé měsíce zlepšováním své zbraně, pomocí které ovládá všechny rostliny. Nyní je jeho zbraň mnohem silnější než dříve. Aby to dal na sobě znát, tak si vytvoří nový oblek. Oblek je celý zelený a vypadá jako by byl stvořen z různých listů všech možných velikostí.
Johnny Storm v klidu spí ve svém pokoji. V tom mu pootevřeným oknem dovnitř proleze květina. Ta odemkne dveře do domu. Další květina napochoduje dovnitř s velkým kýblem plným vody. Přijde k Johnnymu a vodu na něj chrstne. Johnny je celý mokrý. V tom dovnitř proskočí oknem Plantman. Johnny se není schopen zapálit a Plantman ho hodí do skříně, kterou pak uzamkne. Johnny na něj volá, že se z toho dostane hned, jak bude suchý. Plantman mu řekne, že to ví a že stejně bude již příliš pozdě.
Plantman se vydá do města k největšímu hotelu. Všechny stromy a květiny, které mají u hotelu, nebo uvnitř, spoutají každého, kdo by mohl dělat problém. Plantman pak vybere celý sejf a odejde.
Human Torch na místo dorazí až příliš pozdě. Najde tam i Doris. Zeptá se jí, co tam dělá. Ona řekne, že ho chtěla najít, jelikož má strach o svého otce. Byl to přece on, kdo Plantmana připravil o práci a Plantman se bude jistě chtít pomstít. Johnny jí uklidní a řekne jí, že se o to postará.
Torch letí do Baxterovy budovy, kde je celý zbytek Fantastic Four. Torch jim řekne o Plantmanovi a dodá, že chce, aby to přenechali čistě jemu, jelikož je to osobní. Ben souhlasí ale řekne, že pokud bude mít pocit, že to Johnny nezvládá, tak se do toho vloží sám. Reed ho v tom podpoří a řekne Johnnymu, že kdyby potřeboval pomoct, tak stačí říct. Johnny řekne, že jedna věc by vážně ocenil.
Mezitím Plantman se raduje ze svého prvního velkého úspěchu. Pozoruje hromadu peněz, která mu leží u nohou. Teď to chce něco ještě většího. Musí porazit Human Torche. Plantman si řekne, že je připraven.
Johnny sedí doma, když v tom dovnitř vleze další rostlina. Tentokrát je Johnny připraven a zapálí se. Rostlina ovšem přinesla jen vzkaz. Johnny si ho vezme a je to výzva od Plantmana na souboj v nedaleké botanické zahradě. Johnny moc dobře ví, že tam bude Plantman ve výhodě. Jenže není zvyklí ustupovat z boje. Zažehne svůj plamen a letí na místo bitvy. Plantman tam už čeká.
Torch na něj vyšlehne svůj plamen. Plantman mu uhne a pomocí svého paprsku ovládne okolní stromy. Ty vytáhnou svoje kořeny ze země a běží na Torche. Torch vyletí výš, kam stromy nedosáhnou. Jenže ty začnou po něm střílet šišky. Torch to nečeká a zasáhne ho tolik šišek najednou, že ho to srazí k zemi. Vinná réva zatím přitáhla veškeré hadice na vodu, které tady mají. Několika proudy vody začnou kropit Torche. V tom dorazí stromy a ty ho svážou svými větvemi. Plantman se začne smát a radovat se z vítězství. Pak nařídí všem květinám, aby se mu poklonili. Stromy to chtějí udělat a pustí Torche. Johnny skočí ke spreji, který stojí kousek vedle. Je to nějaký silný postřik proti plevelu. Mnoho květin se k Torchovi přiblíží, aby ho obmotali. Torch to na ně stříkne a všechny květiny zhnědnou a rozpadnou se. Plantman se dá na útěk do nedaleké budovy stále v botanické zahradě. Johnny tam běží za ním. Uvnitř je to plné různých kaktusů. Ty hned začnou střílet svoje trny na Torche. Johnny se ještě nemůže plně zapálit, ale dokáže ze svého těla dostat takovou porci velkého horka, že k němu ty trny ani nedoletí. Tím docela i uschne a zažehne se. Pak řekne Plantmanovi,a by se vzdal a do vzduchu udělá signál FF. Reed si ho všimne a zavolá tam policii, jak si Johnny přál.
Johnny informuje Plantmana, že police tu bude co nevidět. Plantman mu řekne, že myslel i na tohle a že má plán útěku. Potom prozradí Torchovi, že dobře ví o jeho lásce k Doris Evans. Proto u ní nechal jednu svojí květinu. Pokud tam nedorazí do půl hodiny, tak je mu Doris docela líto. Torch se zasměje a řekne, že popravdě čekal něco takhle podlého a proto požádal svého přítele Thinga, aby se zašel na Doris podívat a už teď lituje té jeho květiny.
V tu samou chvíli Thing silně dupe na tu květinu a křičí, že je čas bojovat.
Dorazí policie a Plantman se vzdá s tím, že je nevinný a chce svého právníka.
Ten samý večer dorazí Johnny domů k Doris a řekne jí, že samozřejmě nezapomněl na jejich dnešní rande. Doris si všimne, že má něco za zády a zeptá se, co to je. Johnny řekne, že to je bonboniéra a dá jí Doris. Doris poděkuje a řekne, že se na chvíli bála, aby to nebyla nějaká květina.

2.příběh

Dr. Strange stojí v místnosti u velkého globusu a snaží se vycítit přítomnost zla ve světě. Vypadá to pro dnešek dobře. Najednou ovšem zazvoní telefon. Dr. Strange ho zvedne a je to nějaký muž, který volá, že potřebuje urychleně pomoc a řekne Strangeovi svou adresu.
Dr. Strange dobře ví, že mnohem rychleji se tam dostane ve své éterické formě. Proto si sedne na židli a soustředí se na to, aby se jeho éterická forma odpoutala od jeho tělesné formy. To se podaří a Strange se vydá na místo. Když tam dorazí, tak uvidí, že pokoj je prázdný. Je tam jen stůl s telefonem a k němu připojené nahrávací zařízení, se kterým zřejmě mluvil po telefonu. Strange si uvědomí, že ho někdo chtěl dostat z jeho domu. Rychle letí zpět. Když dorazí domů, tak zjistí, že jeho tělesná forma je pryč. Někdo jí musel odnést. V tom se před ním objeví velký obličej Barona Mordo. Ten se zasměje a řekne, že to nebyl jen tak někdo. Dr. Strange řekne, že tentokrát to Mordo přehnal. Pak ještě dodá, že Mordo snad dobře ví, že jeho tělo je chráněno mocí samotné Vishanti a on mu nemůže ublížit. Mordo řekne, že totéž ale platí o jeho éterické formě. V této formě totiž ani Strange nemůže ublížit Mordovi v jeho tělesné formě. Baron Mordo pak dodá, že on jeho tělu nepotřebuje ublížit. Stačí když zabrání tomu, aby se do něj Strange někdy vrátil. Pokud se totiž Strange do svého těla nevrátí po dobu dvaceti čtyř hodin, tak se jeho tělesná forma rozpadne. A pokud se to stane, tak je éterická forma též dlouho nevydrží. Strange řekne, že to je vcelku chytrý plán, ale on ho jistě porazí, jako to dokázal již dříve. Baron Mordo řekne, že to těžko, jelikož on skryl jeho tělo velmi dobře a i kdyby ho Strange našel, tak ho začaroval tak, aby se do něj Strange nemohl vrátit.
Strange už nehodlá ztrácet čas. Vyletí do výšky nad město a nechá svůj amulet, aby ho vedl. V tom se před ním objeví tři démoni v éterické formě. Strange si řekne, že i když si je mordo jist svým vítězstvím, tak nechce ponechat nic náhodě. Ve jménu Hoggotha, odešle Dr. Strange všechny tři démony zpět do podsvětí odkud přišli. Dr. Strange pak vyčaruje velké hodiny, které letí s ním a ukazují mu, kolik času mu ještě zbývá. Najednou se před ním objeví éterické výbušniny, které na něj nalétávají. Strange se jim musí vyhýbat, což mu nedělá problém, ale zpomaluje ho to. Po mnoha hodinách ho amulet zavede zpět do Sanctum Sanctorum. Strange pochopí, že Mordo vytvořil nějaké kouzlo, které ho stále vodí dokola. Již mu zbývá jen hodina. Strange si vzpomene na učení Ancient Onea a na hodinu, kdy mu ukázal, jak jeho amulet může ukázat světelné paprsky minulosti, které nelze smazat. Strange tak vidí siluetu Barona Mordo, jak odnáší jeho tělo. Následuje siluetu a to až do muzea voskových figurín nedaleko od jeho domu. Tam mezi figurínami objeví svoje. Nedokáže do něj ovšem vstoupit. Mordovo kouzlo je moc silné. V tom Baron mordo vystoupí ze stínů a řekne, že zbývá jen deset minut. Strange musí rychle přemýšlet. Řekne Mordovi, že sice zemře, ale nedopřeje Mordovi ten pohled. S těmi slovy proletí zdí. Mordo mu řekne, ať si letí kam chce smrt si ho stejně najde. Najednou na něj skočí jedna z voskových figurín vypadající jako samuraj. Baron Mordo, chce říct nějaké zaříkadlo, ale figurína mu zakryje pusu, takže nemůže kouzlit. Mordo tedy vystoupí ze svého těla jako éterická forma. V tom z figuríny vyletí Strange a vrhne se na něj. Mordo ho odrazí a pak veškerou svou mocí silně udeří a Strange tím naprosto zničí. Mordo se raduje a chce se vrátit do svého těla. V tom ho něco zachytí. Otočí se a je obalený kouzlem Strange. Strange mu řekne, že ten koho zničil byla jen jeho kopie. Trik, který okoukal právě od Morda. Mordo vyčerpal tiplám síly, že neudrží ani kouzlo kolem Strangeova těla. Strange tedy vlétne na poslední chvíli do svého těla. Potom se obrátí na Morda a řekne mu, že by ho mohl držet celých dvacet čtyři hodin. Jenže on přísahal, že při ochraně světa nevezme jediný život i kdyby si to ten zlý člověk zasloužil. Nechá ho tam ovšem dvacet tři hodin, aby měl Mordo dost času přemýšlet nad tím, jak je jeho zlá cesta magie špatná. Mordo nadává, ale nemůže nic dělat.       

Postavy-

1.příběh:

Human Torch/Johnny Storm

Protivníci: Plantman

Ostatní: Doris Evans, Mr. Fantastic, Invisible Girl, Thing, policisté, lidé

2.příběh:

Dr. Strange

Protivníci: Baron Mordo

Ostatní: nikdo

Příště-

Pamatujete si na mistrovská plán Dr. Dooma ve Fantastic Four 23, kde použil ty tři chlápky, aby porazil FF. Byl to Harry Phillips se svým super sluchem, Yogi Dakor odolný proti ohni a Bull Brogin se svou nadlidskou silou. Ať si je pamatujete nebo ne, tak oni si rozhodně pamatují Torche a zbytek FF. Chtějí takovou menší odplatu za to, jak je FF zesměšnili.

I Dr. Strange má protivníka, který si ho moc dobře pamatuje a hodlá mu oplatit jejich poslední setkání. Tím protivníkem je tvor známý jako Nightmare!

Do řady Howleři !!!

2. srpna 2010 v 10:40 | Marvelman |  Marvel pro vás
Zdravím vás vojáci

Tady seržant Nick Fury osobně. Dlouhou dobu jsem tady nucen poslouchat řeči o Avengers a o tom, kdo z vás se vám nejvíc libí, či na vás nejvíc zapůsobil. Už toho snad bylo dost ne? Každopádně. Hlasování u těch Avengers vyhrál jistý Iron Man a to s přehledem. Pro někoho to může být překvapením, někdo to zase čekal. No.......Howleři by mu stejně natrhli @#*, ale to je jedno.

Jste s mojí jednotkou Howlerů dost dlouho na to, abyste na nás měli řádnej názor. Mě sice ne, ale ostatní říkali, že by je zajímalo, koho z nás máte nejraději. Kdo z nás je váš favorit?

Dole je anketa, kde to můžete vyklopit.

Sgt. Nick Fury


Rathcone

2. srpna 2010 v 10:28 | Marvelman |  Captain America comics - protivníci
Rathcone

Rathcone


Pravé jméno- Rathcone

Bývalé identity- žádné

Národnost- německá

Poprvé spatřen- Captain America comics 1

Schopnosti-
Žádné.

Životopis-

Rathcone je jeden z nacistických velitelů, který byl poslán do USA, aby tam vytvořil chaos. Jeho zvláštností je, že si nechal vyrobit šachovnici s figurkami připomínajícími důležité osoby obrany USA. Kdykoliv je zapotřebí, tak nějakou figurku položí a dá svým lidem vědět, že je třeba odstranit muže, kterého ta figurka představovala. Až bude šachovnice prázdná, tak Rathcone rozpoutá obrovský Blitzkrieg. Rathcone takhle nechá zabít několik generálů. Pak se mu do práce začnou plést Captain America a Bucky, a proto i jejich figurky se brzy objeví na Rathconeho šachovnici. Rathcone k sobě pomocí triku naláká Buckyho a omráčí ho. Jeho jménem pak pošle zprávu Captainovi. Cap se také dostaví a rozdrtí Rathconeho nejlepší muže. Rathcone mu ale ukáže svázaného Buckyho a Cap se mu vzdá. Pak ale Cap vycítí příležitost a vrhne se na Rathconeho. Několika ranami ho omráčí. Rathcone se probere v autě agentů FBI.(Captain America comics 1)    

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!