Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Září 2010

Butterfly

26. září 2010 v 12:23 | Marvelman |  Captain America comics - protivníci
Butterfly

Butterfly


Pravé jméno- Vitrioli (křestní jméno neznámé)

Bývalé identity- žádné

Národnost- neznámá

Poprvé spatřen- Captain America comics 3

Schopnosti-
Žádné. Využíval svého Butterfly obleku jako zbraně. Měl totiž velký kovový sosák, kterým probodával svoje oběti.

Životopis-

Vitrioli byl majitelem muzea, který chtěl využít své pozice, aby si přivydělal nějaké peníze. Stal se tedy zločincem jménem Butterfly a začal krást ve vlastním muzeu. Měl tedy peníze z ukradených exponátů a ještě od pojišťovny. Několikrát během krádeže se mu ale do cesty připletl nějaký hlídač a Butterfly ho zabil svým sosákem. Jednou se tam ale připletl Bucky, pomocník Captaina Americy a Butterfly nařídil svému pomocníkovi Lennymu, aby ho někam ukryl. Lenny ho uzamkl v sarkofágu. Nakonec se tam objevil i Captain America a utkal se s Butterflyem. Svým štítem ho zasáhl a Butterfly se zřítil k zemi, kde se praštil do hlavy. Ještě řekl Captainovi, kde najde svého parťáka a pak na následky zranění zemřel.(Captain America comics 3)

Tales to Astonish 57

20. září 2010 v 23:59 | Marvelman |  Tales to Astonish - příběhy

Název- Na stopě Spider-Manovi (1. příběh)
            Hlas v temnotě (2. příběh)

Datum vydání- červenec 1964

Příběh-

1. příběh

Wasp vletí do laboratoře a Hank hned na ní volá, aby se zvětšil, jelikož pro ni něco má. Wasp se tedy zvětší a zeptá se, jestli to je nějaké oblečen nebo snad šperk. Hank jí vysvětlí, že jí vyrobil zbraň. Wasp řekne, že to má z toho, že je v týmu s vědcem. Hank jí ukáže svoje dílo. Jedná se o zbraň stříbrné barvy, kterou Hank dá Jan na ruku jako náramek a zapne jí to, aby to nespadlo. Pak je tam dlouhá trubice vypadající jako žihadlo a spouštěč. Hank vysvětlí Janet, že to je silně stlačená vzduchová zbraň. Pak jí pobídne, aby si to vyzkoušela. Jan namíří na plechovku na stole a stiskne spouštěč. Sestřelí jí během vteřiny. Hank se jí zeptá, co tomu říká a Janet mu odpoví, že žádná pěkná dívka, by bez toho neměla vycházet na ulici.
Mezitím stojí zločinec známý jako Egghead u okna. Řekne si, že Giant-Man na něj už jistě zapomněl. Proto přišel čas zaútočit. Mnoho dní pracoval na tom, aby dokázal komunikovat s mravenci a v jednom mraveništi nainstaloval svůj přijímač. Předá tedy mravencům zprávu, kterou chce, aby oni poslali Giant-Manovi tutéž zprávu. Giant-Man nebude tušit, že se jedná o past.
Janet chválí svou novou zbraň, když v tom přijde zpráva od mravenců. Hank řekne Jan, aby byla chvíli potichu. Mravenci mu sdělí, že spatřili Spider-Mana, jehož cílem je porazit Giant-Mana. Giant-Man řekne Wasp, aby vyrazila do města a našla Spider-Mana. Pak dodá, aby se hned vrátila a hlavně nezkoušela s ním bojovat. Wasp jde tedy do akce.
Wasp létá nad městem a napadne jí, že by si hrozně ráda vyzkoušela svoje nové vosí bodnutí. Najednou na Spider-Mana narazí. Vidí ho, jak se houpe na svých sítích městem. Wasp napadne, že se pohybuje hrozně potichu jako nějaká tichá hrozba. Přiletí k němu blíž a zasáhne ho svým bodnutím. Přehnala to ale se silou té střely a Spider-Man se lekne, ztratí koncentraci a nezachytí se své sítě. Padá tedy k zemi. Wasp se lekne, co to udělala. Spider-Man ale vystřelí novou síť a zachrání se. Pak začne uvažovat. Něco ho napadlo, ale jeho pavoučí smysl ho včas nevaroval. Začne se soustředit a vycítí útočníka, který je ovšem miniaturní jako hmyz.Střelí tím směrem svoje pavučiny a Wasp se do nich zamotá. Wasp zkontaktuje Hanka a vysvětlí mu situaci. Hank jí řekne, že je již na cestě. Giant-Man se zvětší a vezme to přes střechy domů.
Spider-Man začne prozkoumávat svou síť, aby vůbec zjistil, co to chytil. V tom před něj skočí Giant-Man a odstrčí ho stranou. Spider-Man řekne, že nechápe, oč jde, ale jestli chce Giant-Man boj, tak ho také dostane. Giant-Man zvolí Wasp.
Egghead to celé sleduje přes svou létající kameru. Má velkou radost z toho, co vidí. Egghead řekne svým lidem, aby vyrazili na svá místa a dělali, co umí nejlépe - kradli. Sám pak zavolá na policii a jako vyděšený občan oznámí nebezpečnou bitvu Spider-Mana s Giant-Manem. Pak policistům poradí, aby tam poslali co nejvíc lidí.
Giant-Man udeří svou velkou pěstí na Spider-Mana, ale ten uhne a skočí na zeď, od které se orazí a velkou rychlostí letí přímo Giant-Manovi proti obličeji. Giant-Man se zmenší a Spider-Man se netrefí. Dorazí také policie a uzavře celý blok. Wasp vidí, že Spider-Man je na Giant-Mana moc rychlí a že ho musí nějak zpomalit. Zasáhne ho tedy svým vosím bodnutím do tváře. Spider-Man se přestane soustředit a Giant-Man ho chytne za jeho pavučinu. Spidey se ale nevzdá a využije toho, aby Giant-Mana obmotal svou pavučinou. Giant-Man mu řekne, aby se neradoval, a zatne svaly, při čemž pavučina praskne. Spidey tomu nemůže uvěřit. Giant-Man zavolá na policejního kapitána a řekne mu, aby držel svoje muže zpátky, než on porazí Spider-Mana.
Spider-Man vyleze na vrchol budovy a Giant-Man tam vyskočí. Pak mu řekne, že není místo, kde by se mu mohl skrýt. Policisté si vyžádají posily. To uslyší Egghead, který odposlouchává jejich frekvenci a nařídí svým lidem, aby šli do akce. Po chvíli jede Egghead a několik jeho mužů ve velkém nákladním autě. Předjedou obrněné auto s penězi, když jsou před ním, tak rychlostí zastaví a otevřou korbu. Řidič obrněného auta to neubrzdí a vjede do toho náklaďáku. Korba se zase zavře a nákladní auto jede pryč. Několik policistů to vidí a uvědomí si, o co tady jde.
Spider-Man stále uskakuje a Giant-Man na něj volá, že zaplatí za to, že se pokusil ublížit Wasp. Wasp netušila, že jí má Hank tolik rád, jelikož bojuje s neskutečnou agresivitou. Spider-man mu zase řekne, že je naučí, proč se na něj bez varování neútočí. Giant-Man řekne, že oni tušili, že je chce on napadnout. Spider-Man řekne, že se tedy spletli.
Mravenci pošlou Giant-Manovi zprávu, že došlo k loupeži obrněného auta s penězi a že to auto bylo odvezeno do doků za městem. Giant-Man řekne Wasp, že byli podvedeni a aby ho následovala. Giant-Man se zmenší na Ant-Man velikost a zavolá si létajícího mravence. Spider-Man se zeptá, co to má znamenat a Giant-Man mu řekne, že teď může zase pronásledovat on je a že se sejdou v docích. Spider-Man to nechápe, ale ví, že v docích bude stejně jako první.
Spider-Man dorazí do doků a je svědkem toho, jak Eggheadovi lidé vytahují plno peněz ve velké přepravce z nákladního auta. Spider-Man si ty peníze přitáhne pomocí svojí pavučiny. Egghead svým lidem nařídí, aby ho zastřelili. V tom tam přiletí Wasp a zasáhne střelce do nohou. Ti všichni padnou k zemi. Egghead chce chytit Wasp do ruky a ta musí rychle přistát na zemi. Jeden ze zlodějů na ní chce šlápnout. Wasp se otočí a střelí ho do jeho chodila svým vosím bodnutím. Muž padne na zem. Další k ní běží a toho Wasp zasáhne do tváře. V tom tam zdí prorazí dovnitř Giant-Man! Všichni Eggheadovi lidé se na něj hned vrhnou. Egghead vytasí zbraň a chce využít situace. Spidey mu ale svou pavučinou zachytí jeho pistoli a ohodí jí na zeď. Giant-Man rozdrtí všechny Eggheadovi lidi a Spider-Man zapavučinuje celého Eggheada. Je konec. Dorazí policie a všechny zatkne. Spider-Man řekne Giant-Manovi, že chápe, k čemu došlo a že ho žádá, aby od něj držel Wasp dál. Wasp se zvětší a řekne, že blíž by k němu stejně nešla. Giant-Man řekne, že vosy a pavouci jsou přirození nepřátelé a že takhle situace je dost humorná. Wasp se zle podívá na Spider-Mana a řekne mu, aby se vrátil ke svým hnusným pavoukům. Spider-Man řekne, e stokrát raději, než k těm odporným vosám.
Wasp ho sleduje, jak mizí v dáli a řekne, že je ráda, že už je pryč. Giant-Man poznamená, že Spider-Man je dobrý parťák v boji proti zločinu a jejich vzájemné nepřátelství s Wasp je opravdu vtipné.    

2. příběh

Neustálý boj se zločinem nutí Wasp k pohybu. Jenže ano z poloviny né tolik jako, když jde pozdě na schůzku s mužem, kterého miluje, jako zrovna teď.
Janet se podívá na hodinky a zjistí, že se v sirotčinci tentokrát zdržela mnohem déle, než čekala a už měla být s Hankem na večeři. Hodí si kabát přes svůj Wasp oblek a vyrazí do ulic. Po chvíli jí dost zaujme jeden muž, který odhodí poklop od kanálu a leze dolů. Jan si řekne, že nevypadá jako nějaký pracovník, co by to měl na starosti. V tom si také všimne, že dveře do vedlejšího obchodu se šperky jsou vylomeny. Dojde jí, že ten muž musel být zloděj a právě utíká s ukradenými šperky. Janet shodí svůj kabát a zmenší se. Slétne do kanálu a během chvíle narazí na toho zločince. Odporný zápach zaplní její malinkaté plíce a Wasp se hned začne hrozně točit hlava. Ví, že musí co nejdřív ven, ale nehodlá toho zločince nechat uniknout. Zločinec se zastaví u jedné pozemní místnosti, kde je několik věcí jako nářadí a jiné. Wasp mu přistane u nohou a chce mu svázat tkaničky u bot. Jenže on zrovna udělá krok a srazí jí na zem. Wasp má pocit, že každou chvíli omdlí. Napadne jí, že by ho v této místnosti mohla zamknout a pak sem dovést policii. Vyletí tedy ven a chce zavřít dveře. Jenže se jí zase udělá zle a zatočí hlava. Wasp spadne na zem. Zloděj vyjde z místnosti a jde dál. Wasp už nemůže, ale musí něco vymyslet. Wasp mu vyleze k uchu, aby jí slyšel, a silným hlasem mu řekne, aby se hned zastavil. Zloděj se otočí a nikoho nevidí. Wasp s představí jako Invisible Girl z Fantastic Four a řekne, že ho celou dobu sledovala a její tým tu za chvíli bude. Zloděj silně polkne a představí si, jak by ho Thing rozmlátil na kusy. Rychle vyleze z kanálu a sám se přizná prvnímu policistovi jdoucímu kolem.
Wasp je spokojena a vyrazí zase na cestu.
Když Janet konečně dorazí na místo, tak Hank jí řekne, že ho nechala čekat celou věčnost. Wasp mu řekne, že se zdržela při chytání zloděje. Hank jí řekne, že to jí nevyjde, jelikož slyšel v rádiu, že to byla Invisible Girl. Janet řekne, že se za ní vydávala a že to je nadlouho a že by to mohli probrat u té večeře. Hank jí řekne, že na dnešek nebyli domluveni, že půjdou na večeři. Jan řekne, že určitě byli. Hank řekne, že to byl Mr. Fantastic, který se za něj vydával. Potom se otočí a odejde. V duchu si říká, že to jí naučí vymýšlet si takové hlouposti. Janet si zase řekne, že i tyhle dny čekala a že by jí zajímalo, kde by mohla holka, jako ona mohla prodat Wasp oblek vlastní výroby.     

Postavy-

1. příběh:

Hrdinové: Giant-Man, Wasp

Protivníci: Egghead a jeho lidé

Ostatní: Spider-Man, kapitán policie, policisté

2. příběh:

Wasp/Janet van Dyne

Protivníci: zloděj

Ostatní: Giant-Man, policista

Příště-

Kdo by mohl velikému Giant-Manovi nějak výrazně ublížit? No, co třeba někdo, kdo je ještě větší než on!! Přichází Colossus.

Pamatujete si na Magiciana? No Wasp jistojistě ano a bude se jí to hodit, když s ním bude nucena bojovat a bez Giant-Manovy pomoci.

Vax Man

17. září 2010 v 9:37 | Marvelman |  Captain America comics - protivníci
Vax Man

Vax Man


Pravé jméno- Dobbs (křestní jméno neznámé)

Bývalé identity- žádné

Národnost- neznámá

Poprvé spatřen- Captain America comics 2

Schopnosti-
Žádné.

Životopis-

Dobbs měl svůj styl a to takový, že každého zabil tak, že mu udělal z vosku odlitek jeho obličeje a ten mu pak nasadil, takže se každý udusil. Jeho úkolem bylo rozpoutat paniku ve městě. Poslal tedy mezi lidi několik speciálních tanků. Ty ale narazili na vojenský tábor a hlavně na Captaina Americu a Buckyho, kteří všechny tanky zničili. Dobbs nařídili svým lidem, aby mu přivedli Buckyho. To také udělali, a když ho chtěl zabít, tak dorazil také Cap, kterého Dobbsovi lidé též svázali. Dobbs měl záložní plán v podobě rakety, kterou chtěl shodit na USA. Cap jí ale využil, aby si přepálil provazy a spolu s Buckym dostal, jak Dobbse, tak jeho lidi.(Captain America comics 2)

Strange Tales 122

14. září 2010 v 16:01 | Marvelman |  Strange Tales - příběhy

Název- Tři proti Torchovi (1. příběh)
            Vzdálený svět (2. příběh)

Datum vydání- červenec 1964

Příběh-

1. příběh

Jsou tři. Byli dokonalým plánem Dr. Dooma. Nejprve zde byl Harry Phillips, který díky své milé tváři a dokonalému sluchu pobláznil a porazil Invisible Girl. Dále tu byl Yogi Dakor, který díky své velké odolnosti vůči ohni přemohl chodící živel v podobě Human Torche. Na posledy je zde Bull Brogin, který díky své velké síle přemohl chudáka Bena Grimma, který zrovna nebyl ve své oranžové kůži.
Tito tři zločinci zrovna odpočívají v jednom domě a přemýšlejí, co se asi stalo s Doomem. Bull řekne, že Dr. Doom se jistě brzy vrátí a bude mít pro ně nějakou zajímavou práci. Yogi souhlasí a řekne, že do té doby musí oni udělat něco, aby na ně byl Doom pyšný. Harry dodá, že to by bylo nejlepší, kdyby porazili Fantastic Four. Jenže tentokrát na to půjdou chytře a porazí jednoho po druhém. Harry ještě domyslí, že Human Torch je z FF ten nejmladší, a tak bude nejjednodušší ho rozdrtit. Bull se naštve, jelikož mu připadá, že si Harry hraje na nějakého šéfa. Bull zaútočí na Harryho, ale ten díky svému sluchu útok očekává a uhne. Bull prorazí pěstí zeď a řekne, že jemu nikdo velet nebude. Yogi po něm hodí svoje magické lano a sváže ho. Potom mu vysvětlí, že tady nešéfuje nikdo a že nemá smysl bojovat mezi sebou.
Johnny sedí doma a dívá se na televizi. Doris má hodně práce a nemá na něj dnes čas, a tak se Johnny nudí u televize, kde skoro pořád běží jen samé reklamy. Najednou někdo zazvoní u dveří a Johnny jde otevřít. Je to nějaký reportér pracující pro časopis o autech, který by s ním chtěl udělat interview. Johnny souhlasí, jelikož stejně nemá nic lepšího na práci. Ten reportér je převlečený Harry Phillips, ale Johnny ho nepozná. Johnny vezme Harryho do garáže, kde mu ukáže svoje modifikované auto a začne mu o něm vykládat. Harry si jako píše poznámky. V tom dovnitř vtrhnou Yogi a Bull. Johnnymu dojde, o co se jedná a zažehne se. Yogi ho ale strhne k zemi a Bull na něj hodí azbestový potah. Bull do něj Torche zabalí a hodí ho tak do auta. Zločinci ho pak odvezou na jedno místo do lesa, kde mají připravený speciální přívěs. Vnitřek je totiž nehořlavý. Zločinci tam Torche hodí a řeknou mu, že když je teď on ze hry, tak přijde na řadu další člen FF. Johnny zůstane uvnitř a dobře ví, že sám se odtamtud nedostane. Vzpomene si na Reeda, který ho vždycky učil, že z každé situace existuje cesta ven, jen se člověk musí snažit tuhle cestu najít.
Johnny chvíli přemýšlí a pak mu to dojde. Když se nemůže dostat ven, tak stačí někoho dostat dovnitř. Johnny se zažehne a mění teplotu svého těla, při čemž vytváří dost kouře. Kouř se dostane ven z přívěsu a stoupá do oblohy. Několik lidí si toho kouře všimne a zavolají hasiče. Ti dorazí na místo a otevřou přívěs. Johnny je z toho venku. Poděkuje jim a zažehne se. Ví totiž, že zde nemůže ztrácet čas. Torch se zamyslí a dojde mu, že dalším logickým cíle by byla Sue, jelikož bydlí ve stejném domě. Ta ale šla s Reedem do kina, takže teď není doma. Torch přiletí ke svému domu a vidí otevřené dveře. Vlétne dovnitř, kde čeká trio zločinců. Yogi zareaguje jako první a hodí na Torche svoje lano. Torch je připravena chytne ho do ruky. Pak létá rychlostí kolem Yogiho a sváže ho jeho vlastní zbraní. Harry přiběhne z auta s vodním dělem. Střelí na Torche. Ten se ale vyhne ve vzduchu a proud vody zasáhne Bulla, kterého odhodí na zeď. Harry ví, že musí něco vymyslet. Řekne tedy Torchovi, aby se nehýbal, nebo zasáhne jeho sestru. Torch se vyděsí a podívá se směrem ke dveřím. Toho Harry využije a zasáhne ho tím vodním dělem. Bull si všimne, že Johnnyho plamen zhasl a obejme ho vší silou. Johnny cítí, jak mu Bull drtí kosti v těle. Zkusí zvýšit teplotu svého těla a Bull ho nedokáže udržet, jelikož si spálí paže. Harry dostane pocit, že tohle nedopadne dobře a dá se na útěk. Vběhne do garáže a ukradne Johnnyho auto. Ujíždí pryč a Human Torch je mu v patách. Předhoní to auto a vytvoří před ním ohnivou zeď. Harry zatočí a jede jinudy. Johnny ho takhle dostane až na pláž, kde se kola auta zaseknou v písku. To přesně Johnny chtěl, jelikož takhle se jeho autu nic nestalo. Harry vyběhne z auta a Torch přistane přímo před ním. Torch mu řekne, aby vyřkl dvě slova, které z něj udělají šťastného člověka. Harry řekne, že se vzdává a Torch mu nařídí, aby do příjezdu policie očistil kola od toho písku.
O pár minut později se vrátí domů Sue, a když uvidí v jakém stavu to tam je, tak začne na Johnnyho řvát, že ho nemůže nechat ani chvíli doma samotného, jelikož si hned udělá mejdan.
Johnny vám milí čtenáři ovšem vzkazuje, že když se Sue dozvěděla, co se tam odehrálo, tak se tak styděla, že skoro hodinu nepromluvila.

2. příběh

Dr. Strange se po dalším perném dni, stráveném zachraňováním životů, vrátí domů. Je hrozně unavený a rozhodne se, že se na chvíli prospí. Lehne si na svůj stůl a usne na něm.
Po nějaké době se probere a kus od něj stojí tajemná postava zahalená šedou kápí a celá obklopená zlou aurou. Dr. Strange hned vyskočí na nohy a využije sil Hoggotha při použití silného kouzla. Nic se ovšem nestane. Dr. Strange je zmaten. Přece nepřišel o svou moc. Použije svůj amulet, aby jeho záře toho démona zničila. Ani amulet nefunguje. Dr. Strange má už jen jeden trik. Pokusí se vystoupit ze svého těla. Bohužel ani to nevyjde. Strange se tedy rozeběhne a chce do postavy udeřit pěstí. Jeho rána projde skrz postavu a z blízka si Strange všimne, že ta postava je jen figurína. Strange pochopí, co se přihodilo. On ještě stále spí a právě se nechal vtáhnout do světa nočních můr, světa, který patří hrozivému tvorovi zvanému Nightmare! Dr. Strange obklopí průhledná sféra a táhne ho hlouběji do tohoto nepříjemného světa. Nakonec se Strange ocitne přímo před trůnem, na kterém sedí pán této dimenze, tedy Nightmare. Dr. Strange mu pogratuluje k výhře a řekne, že byl tak unaven, že si zapomněl dát ochranné amulety a kouzla, aby mu ve spánku nehrozilo žádné nebezpečí. Nightmare mu řekne, že se zdá, že i on má momenty, kdy nedává pozor. Dr. Strange ho varuje, že i když se zdá bezmocný, tak se nikdy nevzdá. Nightmare zničí sféru, která Dr. Strange držela a pouhým gestem Strange zmenší tak, že ho vezme do dlaně jako hračku. Pak mu řekne, že tohle je jeho svět. Zde ho nikdo nemůže porazit. Strange řekne, že to může být pravda, ale až se vzbudí, tak nad ním tenhle svět nebude mít žádnou moc. Nightmare mu řekne, že se postará o to, že se Strange už nikdy nevzbudí a zůstane zde navždy. Nightmare zase Strange zvětší a pak ho promění v kámen a zase nazpět. Prostě si s ním hraje. Nightmare mu pak ukáže, co se s ním stane, až hry skončí. Otevře dveře vedoucí do ničeho, odkud není návratu a také mu ukáže bezednou jámu, do které když někdo spadne tak trvá celou věčnost, než se dostane na dno jámy. Nightmare řekne, že žádná z těchto věcí není reálná, jelikož se děje jen v jeho snech, ale on je tady pánem a dokud on neřekne, tak se odsud Strange nikdy nedostane.
Dr. Strange řekne, že toho má dost a pak poradí Nightmarovi, aby se otočil. Nightmare to udělá a za ním se otevře portál, ze kterého vystoupí stvoření se žlutou kůží a všude na těle má samé ostny. Stvoření známé jako Gulgol. Gulgol je zapřísáhlý nepřítel Nightmarea. Nightmare ho celou věčnost držel mimo dosah svého světa, jelikož je to jediný protivník, kterého Nightmare nemůže porazit. Důvodem je to, že Gulgol nikdy nespí. Nightmare tomu nemůže uvěřit. jak se Strange mohl udělat? Gulgol překoná všechny bariéry a jde si pro Nightmarea. Nightmare neví, co teď. Strange mu řekne, že když mu Nightmare vrátí jeho síly, tak dokáže odpudit Gulgola. Nightmare ví, že nemá na vybranou
a udělá to. Dr. Strange řekne, že Gulgol se musí vrátit do podsvětí, ze kterého vzešel a Gulgol zmizí. Nightmare tomu nemůže uvěřit. Zeptá se Strange, jak to dokázal. Strange řekne, že použil toho nejjednoduššího daru, která má a to je hypnóza. Žádný Gulgol zde nikdy nebyl. Nightmare se naštve a chce Strange zničit. Strange použije svůj amulet a ten Nightmarea ozáří silným proudem světla. Strange cítí, jak se probouzí. Slyší jen Nightmarea jak na něj volá, že ho jednou dostane, jelikož na to má celou věčnost. Strange mu řekne, že cítí sílu jeho nenávisti, ale na jeho straně stojí síly dobra a spravedlnosti a ty jsou silnější.
Dr. Strange se vzbudí a má radost ze svého vítězství. Venku zrovna svítá a Dr. Strange si řekne, že město se probouzí. Město plné lidí, kteří netuší, jaké temné síly se skrývají za hranicemi našich představ. Od toho je zde ale on, Dr. Strange, aby se o tyhle síly postaral.

Postavy-

1. příběh:

Human Torch/Johnny Storm

Protivníci: Harry Phillips, Yogi Dakor, Bull Brogin

Ostatní: Invisible Girl, hasiči, lidé

2. příběh:

Dr. Strange

Protivníci: Nightmare

Ostatní: nikdo

Příště-

Johnny by si možná rád odpočinul. Na tyhle myšlenky ovšem může zapomenout, jelikož přichází nový zločinec se jménem Beetle. Hostem v tomto díle je váš oblíbený modrooký Thing.

Dr. Strange čeká výzva v podobě protivníka, který je mnohem silnější a zlejší než samotný Baron Mordo. Napadá vás, že to není možné? Bohužel je. Přímo z Asgardu přichází bůh všeho zla Loki!

Hermann Goering

12. září 2010 v 0:56 | Marvelman |  Captain America comics - protivníci
Hermann Goering

Hermann Goering


Pravé jméno- Hermann Goering

Bývalé identity- žádné

Národnost- německá

Poprvé spatřen- Captain America comics 2

Schopnosti-
Žádné.

Životopis-

Goering byl Hitlerem přizván na popravu milionáře Baldwina. Jenže se do toho zapletli Captain America a Bucky. Goering se je pokusil zastavit, ale Bucky ho omráčil jedním kopem. Když se Goering probral, tak už byli pryč.(Captain America comics 2)

Sgt.Fury and his Howling commandos 8

8. září 2010 v 0:19 | Marvelman |  Sgt.Fury and his Howling commandos - příběhy

Název- Smrtící paprsek doktora Zemo

Datum vydání- červenec 1964

Příběh-

Howling commandos se vrátí domů a mají s sebou několik příslušníků SS jako zajatce. Na základně se stkají s novým členem jménem Percival Pinkerton. Ten má nahradit Juniora Junipera, který byl zabit. Sawyer je přeruší s tím, že mají misi a tou je vydat se do Německa a zajmout doktora Zemo, nacistického vědce. Vydají se po moři a po několika hodinách plavby si Robert Ralston všimne periskopu na hladině. Řekne Furymu, že kus od nich je ponorka, která se chystá vystřelit torpédo. Fury nařídí kapitánovi, aby plul přímo na tu ponorku. Ta začne rychle klesat. Manelli na ní hodí granát a postará se o to. Když jsou již nohama na pevné zemi, tak cestují skrz pole v utajení a narazí na tank, který je na obhlídce. Gabriel Jones skočí ze stromu na věž tanku a hodí dovnitř granát. Tank je zničen, ale Jonesovi se zabodne střep do nohy. Dugan odnese raněného Jonese do nejbližší vesnice. Tam ho ale doktor odmítá ošetřit. Fury nakonec zapálí dynamit a to na doktora zapůsobí a ten tedy ošetří Jonese. Cohen je na hlídce a všimne si nacistických vojáků, jak jdou do vesnice. Howling commandos si na sebe vezmou doktorské pláště a také s sebou vezmou toho doktora. Nastoupí do ambulance a jedou pryč. Vojáci je zastaví a Fury donutí toho doktora, aby jim řekl, že Howling commandos se skrývají v jisté budově. Nacisti k ní dorazí a začnou do ní střílet. Tam je ale munice a celá budova exploduje. Commandos vysadí doktora na nejbližší křižovatce a pokračují do Zemova hradu. Před branou je jediný strážný. Pinkerton dostane nápad. Sundá si plášť a se svým deštníkem rozevřeným začne poskakovat ke strážnému s tím, že válka skončila. Strážný mu uvěří alespoň na tak dlouho, že ho Pinkerton stačí omráčit. Jenže padací most je zvednutý a není jak dovnitř. Dugan tedy začne na hrad střílet a z hradu vyběhnou stráže. Dugan uteče do lesa a oni běží za ním. Ostatní proběhnou přes most a Dugan se k nim po chvíli připojí. Zemo o nich ale ví. Commandos rozdrtí jeho stráže a chtějí vejít do jeho místnosti. Ralston se málem dotkne kliky, která je pod proudem. V tom se k nim zdi začnou přibližovat. Fury najde vedení elektřiny a zničí ho. Pak vyrazí dveře. Uvnitř čeká Zemo se svou zbraní vytvářející ničivé paprsky. Commandos se musí krýt. Ralston vytáhne laso a zachytí s ním Zemovu zbraň a přitáhne si jí. Zemo uteče na střechu, kde má malé letadlo, kterým uletí. Ralston si všimne, že ta zbraň se začíná víc a víc zahřívat. Fury mu řekne, aby jí zahodil, a nařídí commandos, aby rychle utekl. Vyběhnou ven a celý hrad exploduje. Fury řekne, že to vypadá, že si tu zbraň Zemo pojistil v případě, že by o ni přišel.

Postavy-

Howling commandos: Nick Fury, Dum-Dum Dugan, Izzy Cohen, Robert
                                    Ralston, Gabriel Jones, Dino Manelli, Percival Pinkerton

Protivníci: doktor Heinrich Zemo, nacisté

Ostatní: Sam Sawyer

Příště-

Howleři už měli mnoho obtížných misí, ale rozhodně nikdy neměli nic podobného. Jejich další misí totiž je najít a zajmout Hitlera!

Adolf Hitler

3. září 2010 v 3:03 | Marvelman |  Captain America comics - protivníci
Adolf Hitler

Adolf Hitler


Pravé jméno- Adolf Hitler

Bývalé identity- žádné

Národnost- německá

Poprvé spatřen- Captain America comics 1 (na obalu)
                          Captain America comics 2 (v příběhu)

Schopnosti-
Žádné.

Životopis-

Hitler chtěl osobně zkontrolovat jeden ze svých postranních plánů. Nechal unést jednoho světoznámého milionáře jménem Baldwin a nasadil místo něj jednoho ze svých lidí, který Baldwinovým jménem prohlásil, že svoje peníze věnuje národu, který si to nejvíce zaslouží. Měl to dát Itálii, aby jí lidé začali více podporovat. Jenže Captain America a Bucky na to přišli a dokonce našli i Baldwina v jednom koncentračním táboře, kam Hitler osobně přijel, aby nařídil jeho popravu. Cap a Bucky vtrhli dovnitř zrovna, když se Hitler bavil s Goeringem. Bucky Hitlera omráčil jedním kopem. Když se Hitler probral, tak už byli všichni pryč.(Captain America comics 2)

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!