Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Říjen 2010

Krillové

31. října 2010 v 2:46 | Marvelman |  Mimozemské rasy

Krillové

KrillovéOBECNÉ INFORMACE

Domovská planeta - neznámá

Významní zástupci -

Poprvé spatřeni - Amazing Adult Fantasy 8

FAKTA

·       Jedná se o dobyvačný národ
·       Nemají o moc lepší technologii než my
·       Barva kůže je zelená
·       Jejich inteligence je na stejné úrovni jako lidská
·       Opačná pohlaví jsou od sebe jen těžko rozeznatelná

HISTORIE

=>   Skupina Krillů narazila na planetu Zemi a rozhodli se ji prozkoumat. Hned při přistání narazili na lidskou pozorovací stanici a rozhodli se, že ji musí zneškodnit, aby mohla začít invaze. Uvnitř byli jen dva hlídači. Krillové je trochu překvapili, ale jeden hlídač byl na dosah alarmu. Krillové jim nabídli bohatství a nejkrásnější dívku jejich světa. Jeden z nich hned nabídku přijal, ale ten druhý se rozeběhl k alarmu. Krillové ho zasáhli omračující zbraní. Ten druhý se jich začal vyptávat na různé věci a taky chtěl vidět tu krásku. Oni mu ukázali její fotografii a muž se zděsil. Ten druhý se mezitím probral a stiskl alarm. Krillové pochopili, že se invaze nemůže uskutečnit a že prohráli. (Amazing Adult Fantasy 8)Tales to Astonish 58

29. října 2010 v 1:55 | Marvelman |  Tales to Astonish - příběhy

Název- Příchod Colossuse (1.příběh)
           Mág a dívka (2.příběh)

Datum vydání- srpen 1964

Příběh-

1.příběh

Jan přijde za Hankem s nějakým problémem. Hank jí řekne, že na tohle teď nemá čas, jelikož na něčem pracuje. Janet se ho zeptá, co může být tak důležitého. Hank jí řekne, že má teorii ohledně svého zvětšování. Spolkl už dost těch tablet na to, aby jeho tělo v sobě mělo stálou hladinu těch látek, proto pracuje na principu, jak by se mohl zvětšovat silou vůle, tedy bez polykání těch tablet. Jan mu řekne, že má zkumavku místo srdce. Potom odejde a Hank pokračuje ve svém pokusu. Nasadí si svou masku a pomocí svých antén se snaží zesílit svoje mentální vlny. Nakonec se mu to podaří a on se okamžitě zvětší a musí se ohnout, aby neproboural strop. Zvětšil se mnohem víc než obvykle. Janet se vrátí a lekne se ho. Hank zase následně donutí svoje tělo, aby se vrátilo do původní velikosti. Podívá se na Janet a všimne si, že si předělala svůj oblek. Má ho teď kompletně červený na těle a má černé dvojité W na prsou. Jan je v šoku, že si Hank všiml a řekne mu, že bude asi nemocný. V tom tam přijde Captain America. Oba jsou překvapeni a Giant-Man se zeptá, jestli je někde zapotřebí Avengers. Cap je pozdraví a řekne, že o to nejde. Vysvětlí jim, že on, Thor i Iron Man mají teď každý svoje soukromé záležitosti, takže nemohou zasáhnout. Jde totiž o to, že Cap slyšel nějaké dost zvláštní informace o Africe. Giant-Man řekne, že to zní zajímavě. Cap pochválí nový oblek Wasp a chce povídat dál. Cap řekne, že slyšel o zvláštním úkazu. Prý tam byl na jedné vysoké skále v Bora-Buru oblasti spatřen obr, který si říká Colossus. Lidé z něj mají hrozný strach a on si prý žádá lidskou oběť. Místní obyvatelé nevědí, koho požádat o pomoc. Giant-Man Captaina zarazí a řekne mu, že se rád na to podívá, jelikož Wasp slíbil dovolenou a takhle zabije dvě mouchy jednou ranou. Cap mu poděkuje a řekne, že věděl, že na něj je spoleh. Jan řekne, že to bude teda skvělá dovolená.
Příští den již letí Giant-Man a Wasp ve speciálním jetu přímo nad oblastí Bora-Buru. V tom ho zpozorují. Colossus vážně stojí na skále a je obří. Giant-Man podotkne, že Colossus je více, než dvojnásobně větší než on, když se maximálně zvětší. Janet mu připomene, že teď se dokáže zvětšit ještě víc. Hank řekne, že to je pravda, ale hrozně ho to vyčerpává. Colossus si jich všimne a když letí nad ním, tak vyskočí do výšky a chytne jejich jet. Hodí ho k zemi a Giant-Man s Wasp se rychle katapultují. Stihli si ještě všimnou zvláštní kopule přímo vedle Colossuse na té skále.
Giant-Man a Wasp se díky padákům v klidu snesou k zemi. Giant-Man řekne Wasp, že nejlepší pro ně bude se zmenšit na miniaturní velikost a dostat se na vrchol skály nepozorovaně. Giant-Man se na tohle těšil. Soustředí se na zmenšení a podaří se mu to. Wasp mu gratuluje a chce si vzít tabletu. Hank jí zarazí a něco jí ukáže. Soustředí se a dokáže zmenšit i jí. Jan to nechápe a on jí řekne, že i ona má dostatečnou hladinu jeho látek v těle. Jen sama ještě neumí toho využít. Proto to musel udělat on.
Giant-Man a Wasp lezou na vrchol, ale po chvíli jim dojde, že takhle by tam lezli věčně. Giant-Man vytáhne další ze svých věcí. Je to speciální vystřelovací bodec, který vystřelí vysoko na skálu, kam se zasekne a na jeho konci je lano, které se samo navíjí. Hank a Jan se toho lana chytnou a to je vyveze až na vrchol. Tam stojí mohutný Colossus. Wasp hned zjistí, že je to moc vysoko a nemůže zde létat kvůli tomu, jak je zde hustší vzduch a jiný tlak. Giant-Man řekne, že to zvládnou i bez jejího létání. Zvětší se na svou normální velikost a zavolá na Colossuse. Wasp si zatím připraví svoje vosí bodnutí. Giant-Man mu řekne, že mu nebude dovoleno vyžadovat lidské oběti. Wasp čeká, až se Colossus sehne, aby chytil Giant-Mana. Colossus se vážně ohne a Wasp toho využije k tomu, že ho střelí svým bodnutí do prstů na noze. Colossus se ještě více sehne, aby si sáhl na chodilo, jelikož nechápe, co ho bodnulo. Toho využije Giant-Man, který se zvětší na maximum a dá mu pěstí ze spodu do brady. Giant-Man málem zařve, jelikož si skoro zlomil všechny prsty i se zápěstím. Pochopí, že takhle to nepůjde. Colossus ho chytne za nohu a parští s ním o zem. Pak mu řekne, že snad nečekal, že porazí někoho dvakrát většího, než je on sám. Giant-Man řekne, že tuhle hlášku si bude muset zapamatovat, aby jí mohl později používat, až bude doma. Colossus na něj dupne a Giant-Man pošle přes antény zprávu Wasp, co má udělat. Hodí jí ten bodec s lanem. Wasp ho vystřelí a zasáhne Colossuse do nosu. Nechá se tam nahoru vytáhnout a když tam je, tak ho střelí do obličeje svým bodnutím. Colossus pustí Giant-Mana a ten se hned zmenší. Colossus nechápe, kam zmizel. Wasp mu vyleze na vrchol hlavy a Giant-Man zase na botu.
Giant-Man pošle další zprávu Wasp ohledně svého plánu. Wasp ho prosí, aby to nedělal, ale Giant-Man řekne, že musí. Skočí na zem a zvětší se na velikost Colossuse. Ten tomu nemůže uvěřit. Giant-Man málem upadne, jelikož se mu hrozně točí hlava. Giant-Man sám spadne na zem. Nedokáže to vydržet a musí se zmenšit na svou dosavadní největší velikost. Wasp musí Colossuse zabavit, a tak ho svým bodnutím zasáhne do ucha. To Colossuse vážně bolelo. Giant-Man řekne Wasp, aby se skočila. Wasp to udělá a Giant-Man jí chytne do dlaně. Colossus se vzpamatoval. Giant-Man mu rychle podrazí nohy. Colossus padne na zem, ale hned se zase zvedne. Potom chytne Giant-Mana a zvedne ho nad hlavu. Místní obyvatelé to ledují a nemůžou uvěřit tomu, že už tam byli dva obři.
Wasp řekne Giant-Manovi, že jestli tohle je jejich konec, tak chce, aby věděl, že ho bude vždycky milovat. Giant-Man jí uklidní, když poukáže na to, že Colossus ho nechce shodit z té skály, nýbrž ho nese k té kopuli. Giant-Man dostane nápad. Řekne Wasp, aby mu vlezla na pěst. Pak vší silou udeří skoro až k břichu Colossuse. Při tom Wasp vystřelí svoje bodnutí. Tyto dvě velké energie, bodnutí Wasp a Giant-Manův úder, se spojí a srazí Colossuse k zemi. V tom se Giant-Man zase zmenší. Colossus řekne, že tohle není normální a že celé tohle místo je začarované. Pak si sám vleze do té kopule a ta se vznese ke hvězdám. Giant-Man řekne, že měl pravdu - Colossus byl z jiné planety.
Colossus zkontaktuje svou planetu jménem Vetra a řekne, že se vrací,jelikož lidé umí měnit velikost, nebo dokonce zmizet, takže je to tam nebezpečné.
Giant-Man a Wasp si oddychnou. Wasp chce vysvětlit to, co řekla. Giant-Man jí řekne, že chápe, že lidé ve stresu říkají věci, které tak nemyslí. Wasp si řekne, že je úplný trouba.
Kdybyste někdy cestovali kolem Bora-Buru, tak se stave u místní skály, kde stojí velká socha místního zachránce, obra jménem Giant-Man!   

2.příběh

Většina velkých lovců má svou místnosti trofejí, kde má památeční předměty, či fotky svých kořistí. Naše krásná hrdinka Janet van Dyne není vůbec výjimkou. V jedné místnosti má na zdi fotografie všech mocných zločinců, které pomohla Giant-Manovy porazit, nebo dostat za mříže. Má tam fotku Eggheada, Black Knighta, Human Topa, Magiciana, Porcupinea a dokonce i té stvůry, která zabila jejího otce. Na tu fotku je nejvíce pyšná. Byl to den, kdy pomstila vraždu svého otce a den kdy se z ní stala Wasp.
Janet se dívá na ty fotografie a vzpomíná na všechny ty bitvy, kterými prošla. Má při tom puštěné rádio, kde zrovna oznamují, že Magician utekl z vězení a je stále na útěku před policií. Wasp se podívá na všechny ty fotografie a řekne si, že to mohlo být mnohem horší než Magician. Dále také oznamují, že dnes odpoledne je speciální přehlídka nových módních šatů udělaných ve stylu Wasp. Jan se usměje a řekne, že doufala, že její postava bude jednou vzorem současné módy. Nejdříve se ale rozhodne dopadnou Magiciana. Sundá tedy jeho fotku ze zdi a položí ji na stůl.
Hank mezitím cestuje z jednoho srazu vědců a uslyší ty novinky taky v rádiu. Napadne ho, že musí varovat Janet, protože Magician jistě půjde po Wasp a Giant-Manovi. Není ale nikde poblíž nějakého telefonu, a tak pošle zprávu přes mravence.
Janet si na sebe bere svůj oblek a přes něj zase krásné šaty. Mravenci jí donesou zprávu. Jan má pod svým kloboukem svoje anténní přijímače, a tak jim dobře rozumí. Hank jí poslal zprávu, že Magician utekl a že by se měla skrýt do doby, než se on vrátí. Janet se zasměje a napadne jí, že je načase, aby Hankovi ukázala, že něco zvládne taky sama.
Janet vyrazí do ulic a náhodou narazí na tu módní přehlídku. Janet si řekne, že když už je tady, tak jistě nebude vadit, když se tam podívá. Netuší ovšem, že uvnitř je také Magician. Magician si totiž řekl, že někdo tak do sebe zahleděný jako Wasp jistě už bude dávno někde mezi lidmi na této přehlídce. Magician vyřkne magická slova a najednou všichni zjistí, že nemohou ven. Dveře prostě nejdou otevřít. Magician pak nařídí své hůlce, aby mu zde našla Wasp a vyhodí jí vysoko do vzduchu. Hůlka poletuje lidem and hlavami a zastaví se nad Janet. Ta na nic nečeká, jelikož hůlku hned pozná. Shodí svoje šaty a zmenší se. Magician jí řekne, že tohle na něj tentokrát nezapůsobí. Vezme si speciální brýle, které mají místo skel lupy a vidí Wasp vcelku dokonale. Wasp se ve vzduchu otočí a střelí po něm svým vosím bodnutím. Magician vytáhne z kapsy ubrousek a nastaví ho proti střele. Ubrousek jí absorbuje. Je to vážně jako nějaké kouzlo. Wasp letí pryč, ale Magician na ní hodí nějaký prášek. Wasp neví co to je, ale najednou jí její křídla připadají hrozně těžká a není s nimi schopna létat. Spadne tedy na eskalátor. Magician běží za ní a na to Wasp čeká. Když už jí skoro má, tak Wasp střelí do jeho pláště, který se zmuchlá do pohyblivých schodů a Magician spadne na zem. Eskalátor ho strhne k zemi a Wasp se zvětší a sváže ho. Pak svou střelou prostřelí dveře a pustí dovnitř policisty, kteří akorát dorazili. Ti si už Magiciana převezmou.
O hodinu později je Jan doma, když se přiřítí Hank. Hank jí obejme a řekne, že je rád, že ho poslechla a počkala tady, než bude Magician zase dopaden. Jan se pousměje a řekne mu, že měla trochu strach a že je ráda, když už dorazil a ochrání jí, jelikož ona neví, co by si jinak počala. Když tohle Jan říká, tak se úsměv zvětšuje čím dál tím víc.  

Postavy-

1.příběh:

Hrdinové: Giant-Man, Wasp

Protivníci: Colossus

Ostatní: Captain America, obyvatelé Bora-Buru

2.příběh:

Wasp/Janet van Dyne

Protivníci: Magician

Ostatní: Giant-Man, policisté, lidé

Příště-

Ať už jste viděli vašeho oblíbeného Giant-Man a krásnou Wasp v jakkoli obtížné situaci a drsné bitvě, nebylo to nic proti tomu, co je čeká příště. Přichází totiž Hulk!! Co zbude z našeho velikost měnícího dua, když se utkají s Marvelovským nefritovým obrem? Počkejte si do příště.

Dále vám taky Giant-Man a Wasp rádi povědí o všech svých vymoženostech, schopnostech a přístrojích.

Tom Jones

27. října 2010 v 1:39 | Marvelman |  Captain America comics - hrdinové
Tom Jones

Tom Jason


Pravé jméno- Tom Jason

Bývalé identity- žádné

Národnost- americká

Výška-

Váha-

Barva očí-

Barva vlasů- rudá

Poprvé spatřen- Captain America comics 5

Schopnosti-
Žádné.

Životopis-

Tom Jones byl nacisty zajat na území Francie a poté byl převezen na pověstný a nechvalně známý Ďábelský ostrov, kde je velká nacistická věznice. Zde byl každou noc mučen. Jednoho dne měli dorazit pracovníci červeného kříže. Místní správce La Roc tedy hlavní Tomův mučitel mu jasně vysvětlil, že těm pracovníkům řekne, že je tady o něj dobře postaráno a že se k němu všichni chovají slušně. Tom byl nadšen, když zjistil, že ti pracovníci jsou ve skutečnosti Steve Rogers a Bucky, jeho přátelé. Tom řekl, co měl a snažil se na sobě dát najevo, že neříká pravdu. Ještě tutéž noc ho zachránil Captain America spolu s ostatními vězni. Tom se pak dostal do Řecka kde, jako pilot dál bojoval proti nacismu.(Captain America comics 5)

Strange Tales 123

24. října 2010 v 1:22 | Marvelman |  Strange Tales - příběhy

Název- Zrození Beetla (1. příběh)
            Lokiho výzva (2. příběh)

Datum vydání- srpen 1964

Příběh-

1. příběh

Johnny a Ben letí ve Fantasticaru. Ben řekne Johnnymu, aby někde zaparkoval, protože nechce Alicii nechat čekat. Johnny ho uklidní a řekne, že by Doris taky nikdy nenechal čekat a že jejich dvojité rande dopadne dobře. Ben má na sobě kabát a klobouk. Johnny se zasměje a řekne mu, že jestli si myslí, že tyhle hadry ho skryjí před lidmi, tak se hodně plete. Ben mu poradí, aby raději byl zticha. Několik pater nad nimi stojí u okna jeden muž a pozoruje je. Muž se jmenuje Abner Jenkins. Abner popojde do vedlejšího pokoje, kde má na zemi mnoho různých železných a dalších věcí, které koupil, vydražil, nebo ukradl. Teď je již konečně připraven. Nadchází den, kdy se bude takovým jako je Fantastic Four posmívat do obličeje. Tento den se jednou budou děti učit ve školách jako den, kdy došlo ke zrození mocného Beetla!
Základem všeho je jeho helma, kterou dělal pěkně dlouho. Je to vlastně taková mega zásobárna energie. Abner si svou helmu nasadí. Helma pokrývá celou jeho hlavu, má dva velké průzory a dvě antény. Abner jí zaktivuje a helma se začne nabíjet. Do těla Abnerovi proudí energie a jeho síla se stále násobí. Abner ví, že je již na maximu, co helma zvládne, ale je to moc úžasný pocit na to, aby teď přestal. Stále zvyšuje výkon. Najednou je mu hrozně špatně a točí se mu hlava. Abner rychle helmu vypne a padne na zem. Málo nechybělo a mohlo být po něm. Alespoň zjistil limit helmy a také to, že funguje skvěle. Teď ale přichází druhá část jeho plánu. Abner se pustí do práce na zbytku své nové identity. Každý broku má silná křídla a krunýř, který je pěkně tvrdý. Abner si udělá silná a tvrdá železná křídla. Díky nim může létat jen docela pomalu a né moc vysoko, ale létat může a jeho záda jsou ochráněná proti jakémukoliv útoku. Dále si udělá speciální rukavice, kde má na konečcích prstů obří přísavky, které dokážou zvednout skoro cokoliv. Beetle je připraven a na nic nečeká. Hned vyrazí do ulic.
Ben a Johnny letí ve Fantasticaru tentokrát již s Alicií a Doris. Najednou je zkontaktuje Reed a řekne jim, že byla hlášena podezřelá létající osoba a že by se na to měli podívat. Johnny mu řekne, že to teď přece nejde, jelikož mají rande. Doris řekne, že to určitě bude Spider-Man, nebo ten fešák Thor. Johnny řekne, že má dost možná pravdu a že jim nehodlá pokazit rande.
Po chvíli dorazí k restauraci, kam je Johnny chtěl vzít. Místní lidé si hned z Bena začnou dělat legraci. Ben se naštve a celého incidentu si všimne taky Beetle. Bere jako perfektní příležitost k rozdrcení Fantastic Four a k získání skvělé reputace. Z nedalekého obchodu ukradne pokladnu a má ji přisátou k těm prstům. Chce jen na sebe upoutat pozornost. To se mu povede a Thing s Human Torch stojí hned před ním. Beetle se jim představí. Johnny se zase zasměje a řekne Thingovi, že tohle zvládnou dřív, než jim v restauraci udělají to jídlo. Thing si vzpomene, že si zapomněl objednat a Torch mu řekne, aby klidně šel, jelikož on Beetla v klidu zvládne. Thing se tedy vydá do restaurace.
Human Torch letí na Beetla a řekne mu, aby se rovnou vzdal. Jeden muž na Torche zavolá, aby si dal na Beetla pozor, jelikož je silnější, než vypadá. Beetle řekne, že na to už je pozdě a hodí na Torche tu pokladnu. Torch to zasáhne do těla a to takovou silou, že proletí zdí do vedlejšího domu. Beetle skočí za ním. Thing se už vrátil a proskočí zdí za Torchem, aby mu pomohl.
Thing se rozeběhne na Beetla, ale ten vzlétne do vzduchu. Thinga to dost zaskočí. Beetle chytne kýbl s vařící vodou a chce ho vychrstnout na Thinga. Torch si toho všimne a vzlétne. Přiblíží se k Beetlovi a vysaje teplo z té vody. Beetla jí vychrstne na Thinga a na toho dopadne už jen voda studená. Thing řekne, že to nic nebylo. Torch na něj zařve, že to jen díky němu.
Beetle využije situace a letí pryč. Human Torch je mu v patách. Beetle ví, že mu nemá šanci uletět. Místo toho se ve vzduchu obrátí a zasáhne Torche svým křídlem. Torch spadne na zem. V tom tam dorazí policie a policisté začnou střílet. Beetle se otočí a všechny kulky se odrazí od jeho křídel. Beetle uletí pryč.
Torch se vrátí za holkami a Thingem. Místní si zase dělají legraci z Bena a z toho, jak ho Beetle polil vodou. Ben řekne, že snad v sobě mají krev Yancy ulice. Alicia ho uklidní a řekne mu, aby si jich nevšímal. Ben a Johnny odvezou dívky domů. Torch jde pak do akce. Ben si vezme svůj vznášející se skútr, který mu Reed nedávno vyrobil.
Netrvá jim to dlouho a Beetla opět najdou. Torch je ale připraven a udělá kolem něj obří ohnivou kouli. Beetle sice má svůj oblek, takže ho to nemůže popálit, ale nemůže vydržet ten žár a raději rychlostí přistane. Toho využije Thing, který ho hned praští do tváře. Beetle odletí do nedalekého křoví. Torch a Thing tam přiběhnou, ale Beetle tam nikde není. Chvíli tam hledají a pak jdou hledat o kus dál. Beetle vyletí ze země. Zakopal se totiž pod zem po vzoru mnoha brouků, kteří tohle dělají.
Další den létají Torch s Thingem nad městem ve Fantasticaru. Reed se s nimi spojí poté, co slyšel, že Beetle zase udeřil. Torch a Thing hned dorazí na místo a Beetle tam stále ještě je. Torch řekne Beetlovi, že s tím měl přestat, dokud mu to procházelo, ale teď už bude pozdě. Beetle letí pryč a Torch hned za ním. Beetle otevře kufr s penězi, které právě ukradl. Peníze letí vzduchem přímo na Torche. Torch se jim vyhýbá, aby je nespálil. Kus odsud je fontána a Beetle proletí skrz tu vodu, aby byl celý mokrý. Potom letí přímo na Torche a chytne se ho. Jak je mokrý, tak obejme Torche a uhasí jeho plameny. Potom s ním letí dolů a hodí Johnnyho na Thinga. Thing Johnnyho chytí a postaví na zem. Beetle ví, že musí utéct, dokud má čas. Skryje se a zase se začne zakopávat. Johnny tam přiběhne zrovna ve chvíli, kdy Beetle dokončuje zákop. Johnny je již dost suchý a zapálí se. Potom udělá ohnivý kruh kolem místa, kde se Beetle zakopal. Ten zase pod zemí nemůže vydržet ten žár a vyskočí ven. Tam ale čeká Thing a ten ho chytne. Dorazí policie a Thing jim pomůže Beetla dostat pryč. Přiběhne za nimi muž a chce od nich autogram. Ben si všimne, že je to ten, který si z nich dělal stále legraci. Vezme si od něj tužku, aby se podepsal, a zlomí ji, přičemž řekne, že zase nedomyslel svou sílu. Johnny pochopí a zapálí jeho blok a řekne, že on zase zapomněl, jak je ještě žhavý.
Další den jdou zase Johnny a Ben s dámami na rande a zeptají se jich, jestli by chtěli slyšet, jak porazili Beetla. Doris řekne, že popáté by to už nepřežila.

2. příběh

Je večer a Dr. Strange se jako vždy zdokonaluje v umění magie. Učí se, jak levitovat své vlastní tělo ve vzduchu. Co Strange netuší je to, že ho sleduje mocná bytost. Tou bytostí je Loki, bůh všeho zla.
Loki má radost, že konečně našel smrtelníka, kterého hledal. Tenhle muž mu může pomoci zničit jeho nevlastního bratra Thora. Lokimu samotný Odin zakázal opouštět prostory Asgardu. Jenže teď využije toho smrtelníka a Odin se nikdy nedozví, že to byl on, kdo za vším stál. Loki pošle astrální obraz sebe sama, jak je spoutaný v řetězech. Strangeovi se ten obraz objeví před očima. Loki ho žádá o pomoc a řekne, že zlověstný Thor ho takto uvěznil a chce ho mučit. Strange řekne, že Thora považoval za dobrého muže, který všem jen pomáhá. Loki řekne, že tak to Thor chce. Obalamutil celé lidstvo stejně jako svého otce Odina. On se ale dozvěděl pravdu, a když chtěl všechny varovat, tak ho Thor dopadl. Strange se zeptá, co má udělat. Loki mu řekne, že potřebuje, aby se Strange nějak zbavil jeho kladiva Mjolniru. Strange řekne, že nemůže vytvořit kouzlo působící na takto mocný předmět, pokud nemá něco podobného tomu předmětu. Loki mu ukáže svůj artefakt. Je to kus kůže Thong, ze které je Mjolnir částečně vyroben. Strange řekne, že to postačí. Pak ale dodá, že mu přece nemůže jen tak věřit a posvítí na Lokiho svým amuletem. Ten mu řekne, že z těch řetězů cítí velké zlo. Strange tedy souhlasí. Loki se pousměje a řekne si, že Strange nenapadlo, že to zlo pochází z něj a né Thora. Strange tedy začne čarovat. Vyvolává svoje síly ve jménu temného Dormammu a při síle neumírající Vishanti. Vytvoří velkou éterickou paži. Ta hned vyletí ven skrze zeď.
Thor letí nad městem a v tom mu nějaká síla vytrhne kladivo z ruky. Thor bez něj nemůže létat a začne padat dolů. Loki je radostí bez sebe. Takhle získá Mjolnir a ještě se zbaví Thora. Strange se k němu obrátí a řekne, že z těch řetězů cítil zlo, ale z toho kusu materiálu z Thorova kladiva ne, takže to zlo pochází od Lokiho. Loki řekne, že na tyhle věci je již pozdě. Pak pošle rudou střelu přímo na Strange. Ten se tomu vyhne. Strange řekne, že ve jménu Ancient Onea ho zatýká. Najednou se Lokimu objeví fialové obláčky kouře na rukou a nohách. Ty obláčky kouře ho drží jako řetězy. Loki je hned rozpustí. Podívá se na Strange a řekne mu, že jeho magie je mnohem mocnější než ta Strange. Pak mu ještě připomene, že je bojuje s jedním z bohů. Strange řekne, že všechno, co potřebuje vědět je to, že Loki je zlý. Všichni zlí tvorové jsou jeho nepřátelé. Strange a Loki na sebe posílají jeden útok za druhým. Loki se zasměje a řekne Strangeovi, že je tu dnes ještě jen ve své éterické formě a tak není v plné síle a přesto je lepší. Lokimu vyletí z jeho rohů na helmě velká záře a ta obklíčí Strange. Záře vytvoří klec a ta se začne zmenšovat. Strange nemá moc času. Použije tedy svůj amulet a ten zničí nečistou záři Lokiho. Loki řekne, že to bylo dobré. Najednou před ním stojí pět Dr. Strange. Loki se zasměje a řekne, že pouhá iluze ho nemůže porazit. Nemusí ani zjišťovat, který Strange je pravý, jelikož má dost síly na to, aby je zničil všechny najednou. To se mu také podaří, ale všichni se vypaří. Pravý Strange stojí za Lokim a vytvoří kouzlo, které vrátí Mjolnir Thorovi do ruky. Thor vycítí zlo a letí směrem k Sanctum Sanctorum. To Lokiho tak naštve, že začne útočit s mnohem větší silou. Dr. Strange se ho pokusí vtáhnout do fialové dimenze, odkud není úniku. Loki ale zničí amulet a dostane se z toho. Pokračuje v útocích a Strange je nucen se jen bránit. Po chvíli už nemůže a ví, že to je konec. Loki najednou vycítí Thora, který je velmi blízko. Loki rychle zmizí. Strange padne na zem vysílením. Ví moc dobře, že to nebylo jen tak, že Loki zmizel. Podívá se z okna a zrovna kolem letí Thor.

Postavy-

1. příběh:

Human Torch/Johnny Storm

Protivníci: Beetle

Ostatní: Thing, Mr. Fantastic, Alicia Masters, Doris Evans, lidé

2. příběh:

Dr. Strange

Protivníci: Loki

Ostatní: Thor

Příště-

Líbil se vám dnešní host v podobě Thinga. Pokud ano, tak jistě budete rádi, že příště se Torch a Thing musí společně postavit vám dobře známé hrozbě v podobě vylepšeného Paste-Pot Petea.

Dr. Strange čeká další tajemné dobrodružství, když ho vyhledá dáma odnikud.

Ringmaster (nacista)

19. října 2010 v 23:50 | Marvelman |  Captain America comics - protivníci
Ringmaster (nacista)

Ringmaster


Pravé jméno- Fritz Tiboldt

Bývalé identity- Ringmaster of Death

Národnost- německá

Poprvé spatřen- Captain America comics 5

Schopnosti-
Žádné.

Životopis-

Ringmaster je nacistický agent, který používá všechny cirkusáky jako svoje pomocníky a má také kolo smrti, kterým vždycky zatočí a ten, kdo mu vyjde, tak musí zemřít. Když mu vyjde Captain America, tak mu jeho lidé přivedou Betty Ross, která bude jako návnada. Jenže zatímco Cap se vrhne na Ringmastera, tak Bucky osvobodí Betty a Ringmaster je poražen. Cap ho pak omráčí.(Captain America comics 5)

Sgt.Fury and his Howling commandos 9

18. října 2010 v 1:39 | Marvelman |  Sgt.Fury and his Howling commandos - příběhy

Název- Mise: Zajmout Adolfa Hitlera

Datum vydání- srpen 1964

Příběh-

Nick Fury a Pamela Hawley jdou z klubu a Pamela si říká, že její úkol udělat z Furyho gentlemana je již skoro hotov. Potkají Percivala Pinkertona. Zrovna kolem jedou Howling commandos v džípu a jedou tak rychle, že vystříknou bláto z kol na Furyho. Ten úplně vybouchne a začne na ně řvát, zatímco Percival se zachová jako pravý gentleman. Fury na něj začne dost žárlit. Pak se ale dozví, že Sawyer pro ně má nový úkol. Jde tedy za ním a dozví se, že jejich nový úkol je, zajmout Adolfa Hitlera. Celý tým vyskočí s padáky přímo nad Berlínem. Sejdou se s Němci, kteří s Hitlerem nesympatizují a ti je zavedou do podzemní místnosti, kde má zrovna Hitler projev. Fury v davu pozná Barona Struckera a on pozná zase jeho. Strucker vytáhne zbraň, ale Pinkerton ho odzbrojí za pomocí svého deštníku. Strhne se tam bitka. Jediní, kdo se dostanou ven, jsou Fury a Cohen. Ostatní jsou zajati a budou co nejdříve popraveni. Fury a Cohen spolu s jedním Němcem infiltrují gestapo a potají přepadnou Struckera. Vyhrožují mu smrtí a on tedy souhlasí, že jim vydá Hitlera. Strucker a Fury v převlečení za gestapáka přijdou za Hitlerem. Strucker mu řekne, že by vojáci chtěli, aby byl u popravy. Hitler souhlasí a řekne Furymu, aby ho tam odvezl. Cohen a Německý agent omráčí dva členy popravčí čety a vezmou si jejich uniformy. Fury doveze Hitlera na popraviště. Popravčí četa se připraví ke střelbě. Cohen a Agent zastřelí členy popravčí čety a uvolní commandos. Fury střílí z auta a všichni do něj vlezou. Strucker nařídí vojákům, aby něco udělali, ale bojí se střílet na auto, aby nezasáhl Hitlera. commandos dojedou na ujednané místo, kde přistane jejich odvoz. Potřebují ale krytí, než vlezou do letadla. To jim poskytne ten německý agent. Jenže při tom padne. Commandos vlezou do letadla a to odletí. Fury nařídí, aby bylo zjištěno jméno agenta a ten byl oslavován jako hrdina a jeho prostřednictvím se musí všichni dozvědět, že né všichni Němci jsou špatní. Zpět v Anglii předá Fury Hitlera kapitánu Sawyerovi. Ten mu strhne masku a odhalí tak, že je to podvodník. Fury zuří, ale Sawyer mu řekne, že to je důkaz, že Hitler používá dvojníky a že z toho bude dobrá propaganda.

Postavy-

Howling commandos: Nick Fury, Dum-Dum Dugan, Izzy Cohen, Gabriel
                                    Jones, Dino Manelli, Robert Ralston, Percival Pinkerton

Protivníci: Adolf Hitler, Baron von Strucker a nacisti

Ostatní: kapitán Sam Sawyer, Německý agent, Pamela Hawley

Příště-

Howleři tentokrát budou bojovat na jiné frontě, když se dají do boje s Japonci.  

Gorro

17. října 2010 v 0:36 | Marvelman |  Captain America comics - protivníci
Gorro

Gorro


Pravé jméno- Gorro

Bývalé identity- žádné

Národnost- neznámá

Poprvé spatřen- Captain America comics 4

Schopnosti-
Žádné.

Životopis-

Gorro je strašlivá stvůra patřící doktoru Grimmovi. Je dost pravděpodobné, že Gorro býval člověk, ale doktorovi pokusy s ním udělaly své. Nyní je Gorro zuřivá nestvůra. Grimm ho vypustí vždy, když potřebuje někoho zlikvidovat. Přesně tak to bylo v případě Captaina Americy. Gorro prakticky přemůže Captaina, ale nepočítá s Buckym, který mu pistolí prostřelí hlavu.(Captain America comics 4)

Tales of Suspense 56

15. října 2010 v 0:34 | Marvelman |  Tales of Suspense - příběhy

Název- Zlověstný Unicorn (1. příběh)
            Příběhy Watchera - Watcherova oběť (2. příběh)

Datum vydání- srpen 1964

Příběh-

1. příběh

Iron Man je vzteky bez sebe. Má plné zuby toho být Iron Man, mít na sobě železný plát, který ho udržuje při životě, nevědět jak dlouho bude ještě žít. Napadne ho, že si musí ještě užít život, dokud nějaký má. Řekne si, že vypadá dobře a má plno peněz, tak proč ne. Sundá si zbroj a zahodí jí pryč. Řekne si, že s tím už je definitivně konec a že Avengers si budou muset poradit sami. Pepper má o něj strach a tak mu zavolá, co se děje. On jí řekne, aby si hleděla svého. Pak přijde do kanceláře. Dojde za Pepper a řekne jí, aby mu přinesla jeho černou knížku. Pepper jí donese a Tony si vybere z dívek, které tam má zanesené. Pak řekne Happymu, aby mu připravil nejhezčí auto, co má. Happy se zeptá, kam pojedou a Tony mu řekne, že pojede sám a jeho nepotřebuje. Pak mu řekne, aby připravil pokoj a pokud nebude uklizen, až se vrátí, tak si happy může rovnou sbalit kufry. Pepper si říká, když chce tak moc na rande, že by si mohl všimnout, jak ona o něj stojí. V tom zavolá Wasp od Avengers a řekne Pepper, že potřebují Iron Mana. Pepper to řekne Tonymu. Ten jí vysvětlí, že Iron Mana poslal na pěkně dlouhou dovolenou. Wasp řekne, že ve městě je nová hrozba a oni zrovna mají jinou misi. Hrozba, o které Pepper mluví je zločinec jménem Unicorn, který se probourá do továrny Starkovy společnosti a chce se utkat s Iron Man, aby mu dokázal, že je mnohem silnější. Unicorn má na své helmě speciální laserové dělo, kterým prorazí všechno. Tony se sejde s dívkou jménem Pamela. Ta se ho zeptá, kde celou dobu byl. Tony řekne, že o ní snil a omylem jí nazve Pepper. Když Unicorn nenajde Iron Mana, tak se naštve a celou továrnu. Přiběhne tam Happy a skočí na něj. Unicorn ho ale hodí na zem a Happy je překvapen, jakou má Unicorn sílu. Chce se zvednout, ale unicorn ho zasáhne svým paprskem. Pepper začne křičet a chce Happymu pomoc. Unicorn jí chytne a dojde mu, kdo to je. Odvede jí s sebou. Tonymu zazvoní telefon, a když se dozví, co se stalo, tak se omluví Pamele a jede do nemocnice za Happym. Říká si, že kdyby tam byl, tak je mohl zachránit. V nemocnici je mu řečeno, že Happy je na tom špatně a nikdo k němu nesmí. Tony jim řekne, ať udělají, co je v jejich silách, že na penězích nezáleží. Doktor mu řekne, že oni vždycky dělají, co je v jejich silách. Tony se vrátí do auta a vzpomene si na Pepper. Doufá, že je v pořádku a říká si, že mu nikdy nedošlo, jak má tu rudovlásku rád.
Mezitím Unicorn čeká v jedné své skrýši. Pepper sedí na posteli a řekne mu, že je hlupák, když si myslí, že mu tohle jen tak projde. Unicorn jí vysvětlí, že jí používá záměrně jako návnadu pro Iron Mana. Stejně tak jí řekne, že jeho oblek sestrojil sám Crimson Dynamo, než přeběhl na stranu západu. Nakonec dodá, že se nemusí Iron Mana bát, jelikož kromě paprsku, dokáže jeho roh vyvinout i silný magnetismus a také neproniknutelný štít.
Tony si na sebe vezme zbroj a doufá, že je ještě čas, aby se očistil ze svých hřích a zachránil Pepper. Pomocí zbroje dokáže vysledovat energetickou stopu, kterou za sebou zanechal Unicorn. Iron Man si řekne, že to je až moc snadné, ale v tuhle chvíli mu je jedno, jestli to je past. Stopy vedou až do jednoho opuštěného domu. Iron Man vlétne dovnitř, kde najde Pepper a taky Unicorna. Ten přivítá Iron Mana a vystřelí na něj ze svého rohu. Iron Mana to odhodí na zeď. Iron Man neváhá a hned obětuje střelbu svými repulzory. Tentokrát padá na zem Unicorn. Iron Man chytne Pepper a odletí s ní do své továrny. Netuší ale, že Unicorn má v botách také trysky a sleduje ho. Zatímco Iron Man dostane Pepper do bezpečí, tak Unicorn skryje na jednom místě v továrně velkou bombu. Iron Man řekne Pepper, aby neustále zjišťovala, jak je na tom Happy. Sám si ve vzduchu všimne Unicorna a letí na něj. Unicorn mu řekne o bombě, a také o tom, že exploduje za patnáct minut, pokud se mu Iron Man nevzdá. Iron Man ho chytne za krk a Unicorn ho zasáhne paprskem do helmy. Iron Man uhýbá jeho útokům a snaží se najít bombu. Unicorn mu připomene, že během výbuchu bude zničena veškerá práce jeho šéfa Starka a i všichni lidé, kteří tam pracují. Iron Man si řekne, že nemůže ohrozit život Pepper, a tak se vzdá. Unicorn ho donutí slíbit, že s ním nastoupí na letadlo mířící za železnou oponu a nebude dělat problémy. Unicorn najde bombu a deaktivuje jí.
Pepper se podívá z okna a vidí Unicorna, jak odvádí Iron Mana pryč. Pepper nemůže uvěřit tomu, že by Iron Man byl poražen. Iron Man a Unicorn nastoupí na letadlo a to odstartuje. Unicorn si představuje, jaké odměny ho doma čekají. Iron Man mu řekne, že slíbil jen, že nebude dělat problémy a nastoupí do letadla. To už ale udělal, takže jeho slib padl. V tom se zvedne a prorazí okno. Vyletí ven a utrhne turbíny letadla. To začne padat a všichni vyskočí. Letadlo dopadne do moře a všem se otevře padák. Iron Man sleduje jednoho po druhém a hledá Unicorna. Nikde ho nevidí. Unicorn totiž také vzlétl a využil zmatku, aby se Iron Manovi ztratil.
Tony se vrátí do továrny, kde mu Pepper řekne, že Happy se probral a že to přežije. Tony jí obejme a řekne jí, že se na něj půjdou hned podívat.
Dorazí do nemocnice, kde na pokoji leží Happy celý v sádře. Pepper mu řekne, že ho moc ráda vidí. Pak se ho zeptá, jak mu je. Happy řekne, že skoro žádná kost v jeho těle není vcelku, takže nic moc. Pepper brečí štěstím a Tonyho napadne, že bude lepší, když dá přednost Happymu před ním. S ním, by si moc radosti neužila. On nemůže přestat být Iron Manem. Né dokud, lidé jako Unicorn budou chodit volně po planetě Zemi.

2. příběh

Watcher pozoruje jednu planetu, na které díky anti-hmotě dochází k velké změně. Celá planeta expanduje a nakonec se rozdělí na dvě úplně stejné planety. Watcher pocítí, že se děje něco zvláštního v galaxii 6 a rozhodne se, zjistit, oč jde. Změní svoje tělo na živoucí energii, díky čemuž může být kdekoliv během sekundy. Dorazí k planetě, která je zdrojem toho narušení harmonie vesmíru. Pošle na planetu svůj neviditelný elektronový obraz, aby zjistil, co se tam děje. Na planetě je svědkem bojů mezi nějakým civilizovaným a nějakým barbarským národem. Obránci vzdorují barbarům velice statečně. Watcher si všimne, že královna obránců stojí statečně za nimi, aby sloužila jako morální podpora pro válečníky. Barbaři využijí hrozivých stvůr, aby obránce porazili. Watcher nikdy neviděl krásnější bytost, než tu královnu. Zdá se mu, že poprvé pocítil vesmírný cit zvaný lásku. Najednou vidí, že jeden z barbarů je už u královny a chce jí zabít. Watcher se nesmí do ničeho plést, jenže se smí objevit, kde potřebuje, aby mohl vše pozorovat. Objeví se tedy před barbarem. Ten se lekne a spolu s ostatními uteče. Královna poděkuje Watcherovi a řekne mu, že v jeho očích vidí neskonalou moudrost. Pak dodá, že chce, aby s ní zůstal na věky. Watcher ví, že to není možné, a tak na ní začne křičet, že ona je proti němu nižší bytost a tudíž ho vůbec nezajímá. Královna ho pošle pryč. Watcher si v duchu říká, že takhle jí ušetří hrozné bolesti, se kterou se on bude potýkat na věky.

Postavy-

1. příběh:

Iron Man/Tony Stark

Protivníci: Unicorn a jeho lidé

Ostatní: Pepper Potts, Happy Hogan, doktoři, Pamela

2. příběh:

Watcher

Protivníci: národ barbarů

Ostatní: královna a její národ


Příště-

Pozor přichází opravdu bombastický díl! Black Widow se vrací! A kdo je to Hawkeye? To vše příště.

Watcher nám ukáže, jakou má vlastně moc.


Lomm

13. října 2010 v 0:29 | Marvelman |  Captain America comics - protivníci

Lomm

Lomm


Pravé jméno- Lomm (příjmení neznámé)

Bývalé identity- žádné

Národnost- neznámá

Poprvé spatřen- Captain America comics 4

Schopnosti-
Žádné.

Životopis-

Lomm je pomocníkem doktora Grimma v jeho šílené klinice. Lomm moc dobře o všem ví, co se v klinice děje a dobrovolně doktorovi pomáhá. Lomm přistihne Buckyho, jak se snaží napsat dopis Captainovi America a dopis mu vezme a všechno oznámí Grimmovi. Cap se tam ale stejně objeví a Grimm nařídí Lommovi, aby vypustil stvůru zvanou Gorro. Lomm to udělá, ale Cap jí porazí a
vrhne se na Lomma, kterého také dostane.(Captain America comics 4)

Journey into Mystery 107

12. října 2010 v 0:38 | Marvelman |  Journey into Mystery - příběhy

Název- Když udeří Grey Gargoyle (1. příběh)
            Asgardské příběhy - Balder musí zemřít (2. příběh)

Datum vydání- srpen 1964

Příběh-

1. příběh

Don zuří, že si nemůže vzít Jane a ještě k tomu si Jane myslí, že zradil Thora. Dostane nápad. Změní se na Thora a vtrhne do kanceláře Dona. Jane k němu přiběhne a zeptá se Thora, oč jde. Thor jí řekne, že přišel za Blakem, jelikož slyšel, že ho udal nějakým zločincům. Jane mu řekne, aby se na Dona nezlobil, jelikož on byl jistě jen vyděšen a ona ho stejně stále miluje. Thor řekne, že ho tedy nechá být. V duchu je nadšen, že Jane Dona miluje.
Mezitím na nedalekém letišti přistane letadlo z Francie. Z něj vystoupí jen jeden pasažér. Ochranka letiště se jde podívat na ostatní pasažéry a zjistí, že je všechny někdo proměnil v kámen.
Muž, který vystoupil z letadla je Paul Duval, který si teď říká Grey Gargoyle. Duval byl chemik a pracoval na nějaké nebezpečné látce. Jeho šéf ho stále popoháněl a Duval látku vylil na svou ruku. Později zjistil, že dokáže všechny věci zkamenět pouhým dotekem. Udělal to I sám sobě, ale narozdíl od svých obětí se může normálně hýbat. Stal se zločincem a ve Francii si tak přišel k mnoha penězům. Začal se nudit a slyšel o boji Thora s Cobrou a Mr. Hydem. Napadlo ho, že by chtěl mít Thorovu nesmrtelnost. Jeho teorií je, že ta vychází z jeho kladiva a to si stačí přivlastnit.
Grey Gargoyle si stopne taxi a nechá se odvézt do centra města. Tam zkamení řidiče taxi a pár dalších lidí. Don se o tom dozví a využije Thorovi členské karty Avengers k tomu, aby získal jedno zkamenělé tělo do své ordinace na průzkum. Podaří se mu zjistit, že těla by se do hodiny měla vrátit do normálu. Grey Gargoyle zjistí, kam bylo to tělo právě odvezeno a vtrhne do kanceláře Dona. Napadne Blakea, ale ten unikne na střechu, kde se změní na Thora.
Thor se vrhne na Grey Gargoyla. Bojují spolu pěkně tvrdě a boj zatáhnou až do ulic města. Grey Gargoyle udeří do nádrže s benzínem a ta exploduje. Tlaková vlna vyrazí Thorovi Mjolnir z ruky. Grey Gargoyle se pokusí kladivo sebrat, ale nedokáže to. Sebere ho Thor. Chvíle nepozornosti využije Gargoyle a promění Thora v kámen. Tomu vypadne Mjolnir z ruky a když udeří do země, tak se Thor změní na Dona a ten je zase normální. Kdyby se ovšem změnil na Thora, tak by byl zase kámen. Dorazí policie a donutí Grey Gargoyla, aby se stáhl.
Don se rozhodne I tak něco podniknout. Využije svých konexí v Avengers a získá od Starka speciální 3D projektor. Jede na motorce a zaktivuje ho, takže nad ním je obraz Thora, jak letí ve vzduchu.
Grey Gargoyle spolkne návnadu, ale poté pochopí, oč jde a vrhne se na Dona. Ten na své motorce ujíždí až do přístavu za městem. Gargoyle tam také dorazí a skočí na Dona. Ten na poslední chvíli uhne a Grey Gargoyle spadne do moře. Díky tomu, že je z kamene, tak je tak těžký, že se potopí až na dno. Don se vrátí do kanceláře, kde zjistí, že řidič taxi je už v pořádku. Všichni se o činu Dona dozvědí a druhý den je jako hrdina na předních stránkách novin.
Thor je spokojen a jde se trochu proletět.
       
2. příběh

Loki závidí Balderovi jeho oblíbenost u Odina a rozhodne se ho zabít. Je si vědom faktu, že Odin obdaroval Baldera darem nesmrtelnosti, a tak vyhledá královnu Nornheimu zvanou Norn Queen. Chce zjistit, jakou má Balder slabinu. Z počátku Norn Queen odmítá Lokimu pomoct. Potom to vzdá a řekne mu, že všechny síly Asgardu přísahaly Balderovi ochranu a až na jednu věc. Tou věcí je jmelí. Loki poděkuje a získá nějaké jmelí po cestě zpět. Nechá jednoho ze svých trollů, aby vytvořil speciální šipku za pomoci toho jmelí. Loki si vezme kuši a vyhledá Baldera. Vidí ho, jak cvičí boj s mečem na cvičišti. Balder v jednu chvíli zavrávorá, jelikož nechce šlápnout na housenku a toho Loki využije. Namíří na něj kuši a chystá se vystřelit. V tom kuše vzplane a zcela shoří. Norn Queen zkontaktuje Lokiho pomocí jedné z jejích magických křišťálových koulí. Norn Queen řekne Lokimu, že i když jmelí nepřísahalo ochranu Baldera, tak ona ano, a právě proto teď zmařila Lokiho plán. Loki přímo zuří a vymýšlí pomstu. Norn Queen požádá jednu ze svých čarodějnic, aby se připravila pro případ, kdyby se Loki o něco pokusil. Balder pokračuje v tréninku, aniž by věděl, jak byl blízko smrti.

Postavy-

1. příběh:

Thor/Don Blake

Protivníci: Grey Gargoyle

Ostatní: Jane Foster, taxikář, letištní ochranka

2. příběh:

Balder

Protivníci: Loki

Ostatní: Norn Queen

Příště-

Thor bojuje s Lokim o život Jane Foster.

Uslyšíme menší příběh o trollech.


   

Igan

11. října 2010 v 0:13 | Marvelman |  Captain America comics - protivníci
Igan

Igan


Pravé jméno- Igan

Bývalé identity- žádné

Národnost- neznámá

Poprvé spatřen- Captain America comics 4

Schopnosti-
Žádné.

Životopis-

Igan byl kdysi zřejmě pacientem kliniky doktora Grimma, který na něm dělal mnoho pokusů. Výsledkem byla ohavná bytost, s jedním okem a neschopností logicky uvažovat. Igan byl svým způsobem chudák. Dr. Grimm nad ním měl naprostou kontrolu a jednou mu nařídil, aby zabavil Captaina Americu, než Grimm stihne celou místnost zatopit a oba je zabít. Igan samozřejmě i poslechl, i když to znamenalo jeho vlastní smrt. Jenže se mu akce nevydařila a Cap ho přemohl. Poté ho omráčil a z jeho pasti unikl.(Captain America comics 4)

Fantastic Four 29

10. října 2010 v 0:09 | Marvelman |  Fantastic Four - příběhy

Název- Začalo to na Yancy Street

Datum vydání- srpen 1964

Příběh-

FF pochodují po Yancy ulici. Reed říká, že nemůže uvěřit tomu, že s Benem šli. Ben jim řekne, že zde došlo k velkému vzrůstu zločinnosti. Sue mu ale odpoví, že to je záležitost policie. Ben zařve na Yancy pouliční gang, ať jsou jak chlapy a vylezou ven z úkrytu. V tom se ozve hlas říkající Thingovi, aby šel do háje, a někdo mu hodí odpadkový koš na hlavu. Další hlas říká totéž Torchovi a vylijí na něj kýbl vody. Reed řekne, že to jsou obyčejní lidé a s těmi nemůžou bojovat. Nařídí tedy FF, aby se stáhli. Johnny si říká, že doufá, že se Spidey nikdy nedozví, jak byli FF poraženi obyčejnými hlupáky. Když se vrátí k Fantasticaru, tak na něm najdou pokutu za parkování. Ben se rozesměje a řekne, že by měli odejít, než dostanou pokutu za zvláštní vzhled. FF ale nevědí, že je nějaká malá kamera sleduje celou cestu až domů. Když jsou konečně doma, tak Johnny uvažuje, proč byli členové Yancy pouličního gangu tak nabroušení. Sue řekne, že se jí zdálo, jako by za nimi něco letělo. Reed si prohlíží fotky jejich starých protivníků. Na obrázcích je Dr. Doom, Mole Man, Impossible Man, Miracle Man, Puppet Master, Namor, Mad Thinker, Red Ghost a jeho super-opice. Reed si vezme fotku Puppet Mastera a zeptá se Bena, jestli si myslí, že by za tím mohl být on. Ben řekne, že se na něj nechce ani dívat. V tom tam vejde Alicia a zeptá se Bena, jestli by si s ním mohla promluvit. Ben jde za ní a ona mu řekne, že se s ním přišla rozloučit, protože je jasné, že by se měli rozejít. Ben jí řekne, že to věděl již nějakou chvíli, že něco takového přijde a ona pochopí, že pro ni není dost dobrý. Alicia řekne, že to je naopak a že nechce, aby s ní zůstával ze soucitu, když na něj jistě čeká plno jiných holek. Ben jí řekne, aby již nic takového nikdy neříkala, protože ona je to nejlepší, co ho kdy potkalo. Alicia mu padne do náručí. Johnny si říká, jak to ten Ben asi dělá. Sue zase říká, že by si z něj měl jeden vědecký mozek vzít příklad. Reed se brání s tím, že teď mají důležitější věci na práci. Johnny přinese nějaký balíček, který přišel pro Bena. Celé to v okně pozoruje ta létající kamera. Ben balíček otevře a ten vybuchne. Kamera tam pak zanechá dopis a odletí. Ben si ho přečte a řekne, že je to zase od těch Yancy pouličních parchantů. Reed ale řekne, že si nemyslí, že by něco takového vynalezli sami. Za nedlouho jsou FF zase v ulici Yancy. Reed říká, že si pořád myslí, že to je past. Najednou k nim běží nějaká velká postava. Ben řekne, že se konečně jeden z těch gangsterů odvážil vylézt. Pak zařve je čas do toho praštit. Postava mu ale dá tak velkou ránu, že Thing odletí o kus pryč. Reed si všimne, že to není muž, ale Gorila. Mr.Fantastic se tedy obtočí kolem gorily. V tom se tam ale objeví orangután a svou magnetickou schopností hodí auto na Sue. Ta se sehne a Human Torch auto ve vzduchu roztaví. Než ale může Torch udělat něco jiného, tak na něj skočí šimpanz a nasadí mu na hlavu azbestovou masku. Johnny jí nemůže sundat. Stěží přes ni může dýchat, ale nemůže udržet svůj oheň. Šimpanz pak začne střílet z pistole na Thinga. Ten ale běží proti kulkám. Šimpanz se přemění na hromadu cihel. Thing je rozkopne a začne šimpanze hledat. Gorila se dostane z Reedova sevření a zahákne ho za jedoucí náklaďák. Reed se z toho dostane a řekne, že opice vyhráli prví kolo. Sue se ho zeptá, jestli není zraněný. Reed jí na to odpoví, jestli si na ty opice vzpomíná. Chvíli na to se za opicemi objeví jejich pán Red Ghost, který drží pistoli u krku Johnnyho. Řekne, aby s FF vzdali. Sue pak řekne, že to nebyli lidi z Yancy pouličního gangu, ale Red Ghost, který je vlákal do pasti. FF se tedy vzdají a Red Ghost uvolní Torche z jeho masky. Pak nařídí svému orangutanovi, aby na Yancy ulici přitáhl svým magnetem jejich hlavní loď. Po chvilce se tam loď dostane. Opice přikovají FF k vnitřku lodi a všichni se vydají na výlet do vesmíru. Po několika hodinách, kousek od měsíce, dá Reed signál a Ben se uvolní z okovů. Potom osvobodí také ostatní. Red Ghost rychle projde zdí. Šimpanz se změní na železnou kouli s ostny a začne poskakovat po místnosti. Ostatní opice otevřou tajné dveře. Šimpanz tam na poslední chvíli skočí a dveře se za ním zavřou. Red Ghost pak jedník tlačítkem otevře celou záď lodi a FF to vytáhne do volného vesmíru. Red Ghost se raduje, že pomsta je jeho. Jenže Sue udělal kolem všech silové pole. Reed jí pochválí, ale Sue mu připomene, že jim tu brzy dojde kyslík. Reed si vzpomene, na tzv. Modrou zónu na Měsíci, kde byla atmosféra. Nakonec si jí všimne, ale je na obřím kopci. Sue se vzdá veškeré naděje, protože ví, že než se tam vyšplhají, tak jim kyslík dojde určitě. Thing jim ale řekne, že jim prokope cestu, až na vrchol. Sue trochu ztenčí pole a Ben se dá do práce. Po chvíli se tam konečně prokopou, ale nejsou v modré zóně, jak dříve chtěli. Thing říká, že to je jedno, protože se tu dá dýchat také. Reed to ale pozná, řekne tedy ostatním, že našli domov Watchera. Před jejich očima se najednou zformuje mohutná postava Watchera. Uatu jim řekne, že teď musí být jinde, ale vycítil jejich přítomnost, tak vyslal hologram. Uatu řekne, že mu nevadí, že jsou v jeho domě, ale nesmějí sahat na žádné jeho vynálezy. Reed si ale řekne, že by to s něčím z těch strojů jistě svedl a jejich situace by nebyla tak beznadějná. Red Ghostovi pak dojde, že FF žijí a tak přistane na Měsíci. Pošle svého šimpanze, aby zabil Sue. Ta ale kulky odrazí svým polem. Red Ghost se stáhne do Watcherova domova, protože doufá, že tam najde něco, co by mu pomohlo zabít FF. Reed běží za ním a zbytek FF se zatím postarají o opice. Opice po chvilce utečou. Red Ghost se pokusí o útok, ale Invisible Girl ho uzavře do svého pole. Pak ho hodí na zeď, která se najednou začne otáčet, až Ghost úplně zmizí. Reed řekne, aby se všichni drželi zpět, protože to je nějaký portál. FF zvítězili, ale Johnny říká, že se již nikdy z Měsíce nedostanou. V tom se tam objevil Uatu a poslal je domů. Doma začal Ben líbat podlahu. Reed řekne, že se naučili něco nového a to, že jsou i horší místa než Yancy ulice.

Postavy-

Fantastic Four: Mr.Fantastic, Invisible Girl, Human Torch, Thing

Protivníci: Red Ghost a jeho opice

Ostatní: Uatu Watcher, několik Yancy pouličních gangsterů

Příště-

Na scéně je nový zločinec jménem Diablo, který jednomu členovi Fantastic Four nabídne něco, co prostě nelze odmítnout.

Bezbožná legie

8. října 2010 v 12:21 | Marvelman |  Týmy zločinců

Bezbožná legie

Bezbožná legie 1
OBECNÉ INFORMACE

Vůdce - nacista jménem Knapp

Členové - fanatičtí nacisté

Poprvé spatřeni - Captain America comics 4

Rozpadnutí týmu - Captain America comics 4

CHRONOLOGIE TÝMU

Bezbožná legie je názvem, který si lidé vymysleli pro seskupení nacistů, kteří se vyznačovali tím, že se převlékali za vandráky, bezdomovce a postižené. V těchto přestrojením kradli nebo
Bezbožná legie 2
zabíjeli vlivné politiky či generály. K zabíjení používali různé věci, co se hodili k jejich přestrojení. Byli to otrávená jablka, které prodávali, kulomety skryté v berlích a další věci. Opravdu jim nebylo nic svaté a právě od toho vznikl název bezbožná legie.


Všichni se scházeli v jednom kostele, kde je u dveří víta i jejich vůdce Knapp a každý se musel prokázat vstupním heslem, které znělo: "Pryč s demokracií." To ovšem nestačilo, jelikož i poté byli ještě všichni kontrolováni. Každý člen bezbožné legie měl totiž vypálený hákový kříž na hrudi.

Dr. Grimm

7. října 2010 v 0:12 | Marvelman |  Captain America comics - protivníci
Dr. Grimm

Dr. Grimm


Pravé jméno- Grimm (křestní jméno neznámé)

Bývalé identity- žádné

Národnost- neznámá

Poprvé spatřen- Captain America comics 4

Schopnosti-
Žádné.

Životopis-

Dr. Grimm se stal vlastníkem jedné menší kliniky, kde začal dělat pokusy na lidech. Proto čas od času zmizel nějaký pacient nebo personál. FBI na něj nasadilo agentku Betty Ross, ale tu se mu podařilo zajmout. Totéž i u Buckyho, pomocníka Captaina Americy. Když si pak Cap přišle pro svého parťáka, tak pro něj měl Grimm menší překvapení, ale Cap je všechny překonal a při boji s ním se Grimm zřítil z balkonu a zabil se.(Captain America comics 4)

Uncanny X-Men 6

5. října 2010 v 13:10 | Marvelman |  Uncanny X-Men - příběhy

Název- Sub-Mariner členem Bratrstva

Datum vydání- červenec 1964

Příběh-

Xavier čte noviny, a uvidí tam článek o Sub-Marinerovi. Začne uvažovat, jestli není Namor taky mutant.Magneto ve svém novém velitelství na ostrově přemýšlí o tom samém.Pak probírá s Toadem, jestli by Namorova síla nebyla přínosem pro bratrstvo.V tom se před Magnetem objeví Cyclops.Magneto neváhá a vezme si blaster a napálí to do nepřítele.Místo aby střela Cyclopse odrovnala, tak jen projde skrz něj.Je to jen iluze, kterou udělal Mastermind, aby se protrénoval.Quicksilver svojí ohromnou rychlostí strhne Scarlet Witch pryč z cesty té střele.Potom co dostane Mastermind za vyučenou od Magneta, tak se
Magneto spojí s Namorem přes jeho astrální formu.Ve Westchesteru Xavier dokončí trénink s X-meny a taky pošle svou astrální formu aby našel Namora.Když se dostane do oceánu, vycítí přítomnost Magneta a rozhodne se zůstat skrytý.Magnetovo vědomí se dostalo do Namorova podmořského paláce.Magneto slyšel o výbušnosti Namorovi povahy a tak se rozhodne, že si raději promluví s jeho sluhou nejdříve.Tomu sdělí že by si chtěl s Namorem promluvit a jestli jejich rozhovor vyjde podle plánů, tak se Namor přidá k bratrstvu a z jeho sluhy bude vládce paláce.Zpět ve škole Xavier vše sdělí X-menům a řekne jim i, že se mu povedlo lokalizovat tajnou Magnetovu základnu na ostrově.X-meni se nalodí na loď a vydají se na ostrov.Mezitím se uskuteční schůzka Magneta s Namorem a Namor je velmi překvapen jak u Magneta vše funguje jen díky jeho Magnetickým schopnostem, které soustředí do velkého magnetu uprostřed ostrova.Jakmile se X-meni přiblíží k ostrovu tak to vypukne.Magneto použije své schopnosti a roztrhne jim loď na dvě poloviny.
X-menům se ale podaří dostat na břeh a Cyclops si všimne velkého magnetu v centru ostrova. Rozhodne se ho zničit a vede X-meny k němu.Magneto to vytuší a tak na ně pošle Quicksilvera.S tím se X-meni utkají a nakonec ho porazí.Wanda se bojí o svého bratra a řekne to Magnetovi.Ten ji jako obvykle seřve a v tu chvíli Namor pochopí s kým se to dal do party.Začne rozbíjet Magnetovi přístroje a nakonec se utká s Magnetem samotným.X-meni se probourají do Magnetovi základny.V tu chvíli Magneto,Mastermind a Toad utečou a nechají tam Scarlet Witch.Ta chce vědět kde je její bratr.X-meni jí to odmítají říct a tak se do nich pustí Namor.Ale bitva končí, když Xavier přivede Pietra, kterého drží pod mentální kontrolou.Namor už má boje dost, nemůže si odpustit svou připoutanost ke kráse Scarlet Witch ale ze svých bývalých zkušeností (Invisible Woman) již dobře ví že by ho to nakonec ještě mrzelo.Takže chce prostě odejít zpět do svého království.Mezitím Magneto obnovil sílu obrovského magnetu a chce Namora zabít, za jeho zradu.Obrovské Pulzní vlny z magnetu zasáhnou Sub-Marinera naplno.Ten díky své síle jen buší do země, dokud otřesy nezničí konstrukci magnetu.X-meni sledují, jak se Namor vrací domů a jak bratrstvo odlétá v jednom ze svých letadel.

Postavy-

X-meni: Angel, Beast, Cyclops, Iceman, Marvel Girl, profesor X

Protivníci: Magneto, Toad, Mastermind, Quicksilver, Scarlet Witch

Ostatní: Sub-Mariner

Příště-

Poté, co se Magnetovi nepodařilo rekrutovat Namora do Bratrstva, tak obrátí svůj zrak na dalšího adepta, a tím je starý protivník X-Menů Blob! Jak tohle dopadne? To uvidíte příště.

Lenny

3. října 2010 v 23:49 | Marvelman |  Captain America comics - protivníci

Lenny

Lenny


Pravé jméno- Lenny (příjmení neznámé)

Bývalé identity- žádné

Národnost- neznámá

Poprvé spatřen- Captain America comics 3

Schopnosti-
Žádné.

Životopis-

Lenny byl vždycky dost zvláštní. Nikdy nebyl moc inteligentní, ale zato byl velmi vysoký vzrůstem a měl od přírody velkou sílu. Proto si ho majitel muzea Vitrioli vybral jako svého pomocníka při svých nekalých činnostech jako zločinný Butterfly. Lenny našel nějakého kluka, jak objevil kostým Butterflye a tak ho zamkl do sarkofágu. Šéf byl spokojen a řekl mu, že se jednalo o Buckyho, pomocníka Captaina Americy. Cap také brzy do muzea dorazil a pátral po Buckym. Utkali se spolu. Lenny brzy poznal, že Cap se mu v síle vyrovná nebo spíše ho ještě překoná. Proto vytáhl vrhací nůž. Cap ho varoval, aby to neházel. Lenny to stejně hodil. Cap to vykryl štítem a hodil na Lennyho špičatou dinosauří kost, která ho zasáhla a zabila.(Captain America comics 3)      

Menší změna

3. října 2010 v 1:10 | Marvelman |  Novinky
Ahoj

Chci vás jen informovat, že na blogu odteď bude úplně dole kolonka pro aktualizace. Pomůže vám i mně v tom, že se rychleji dozvíte, co se, kde změnilo. 

Vráťa

2. výročí blogu !!

1. října 2010 v 12:10 | Marvelman |  Novinky
Vítejte fandové Marvelu

Další rok je za námi a blog slaví už druhé výročí! To je něco. Samozřejmě hned na začátku bych rád poděkoval všem, co jsem chodí. Děkuji vám, že jste se mnou vydrželi. Nebyl to pro mě snadný rok a proto úroveň blogu dost možná nevyhovovala vašim představám. Každopádně nejsme zde, abychom poslouchali nějaké moje fňukání - jsme zde kvůli oslavě.

Tento měsíc je měsíc oslav, a proto zde budou denní aktualizace jak comicsů, profilů postav, projektů, tak i mnoho nových věcí a projektů. Nebudu vám všechno rpozrazovat, ale bude toho dost. Zatím se na vás chystá větší update projektu Reality a samozřejmě stále je otevřené hlasování pro vašeho oblíbeného Howlera (Fury na mě tlačí nemůžu za to ;-) ). Jakékoliv připomínky a dotazy piště sem pod článek.

Jinak třetí rok bude plný toho, co byl druhý, tedy příběhy FF, Thora, Iron Mana, Giant-Mana a Wasp, Dr. Strange. Vrátí se zase Spider-Man a možná ještě jeden váš oblíbenec. Víc rozjedeme větší nováčky jako Avengers, X-Men a Daredevila.Budu pár i úplně nových titulů a tuna nových profilů, jelikož náš Marvel vesmír se přece pořád zvětšuje ne? 

Takže ještě jednou díky, přeju bezva výroční měsíc a hlavně, což je zde nejdůležitější, vám přeju hodně legrace a zábavy. Pamatujte - Make Mine Marvel

Vráťa

Avengers 6

1. října 2010 v 11:56 | Marvelman |  Avengers - příběhy

Název- Avengers se setkávají s nejtvrdšími nepřáteli…..The Masters of Evil

Datum vydání- červenec 1964

Příběh-

Zprávy o Captainově návratu se šíří rychle, až se dostanou na jižní Ameriku, kde má Baron Zemo svůj tajný úkryt. Rychle si vzpomene, že to právě Cap je zodpovědný za to co se mu stalo s obličejem. Taky dobře ví, že to on je předurčen k úkolu, který už dávno považoval za splněný…zabít Captaina Americu.Brzo poté je New York napaden triem superzločinců.Jeden z nich si říká Black Knight. Ten se baví tím, že sprejuje celé město nějakou pěnou, díky která jsou všichni přichyceni k zemi.Ti druzí dva se jmenují The Melter a Radioactive Man.Ti způsobují chaos tak, že ničí vše, co Black Knightovi uteklo.Avengers se s nimi utkají.Captain America a Giant-Man jsou brzo přišpendleni k zemi, protože neumějí létat.Naštěstí Wasp zabaví Meltera a tak je Iron Man dokáže zachránit.Thor si vede lépe ale rozhodne se ustoupit, než budou Cap a Giant-Man volní.V tu chvíli se tam objeví Baron Zemo, aby dokončil co jeho lidé začali,
než se Avengers zvládnou přeskupit.Protože potřebují na tu hmotu nějaké super rozpouštědlo, tak Wasp a Iron Man spojí své síly a uvolní Captaina a Giant-Mana.Aby přelstil Zema zavolá Captain brigádníky, kteří vypustí Zemův plyn X a pak se tam dostanou Masters of Evil a vypustí svou dávku, která ovšem tu předchozí vyruší a vše je v pořádku.Master of Evil nechápou co udělali špatně a v tu chvíli Avengers zaútočí.Thor rozdrtí Black Knighta.Iron-Man a Giant-Man dokážou porazit Radioactive Mana a poté Iron Man s pomocí Wasp přemůže i Meltera.Captain se utká s Baronem Zemo ale když už má skoro vyhráno Zemo chytne Rickyho Jonese a poté ho hodí dolů.Captain ho chytí ale Zemo uteče ve svém letadle.

Postavy-

Avengers: Captain America, Giant-Man, Iron Man, Thor, Wasp

Protivníci: Baron Zemo, Black Knight, Radioactive Man, the Melter

Ostatní: Ricky Jones

Příště-

Baron Zemo rozhodně neskončil. Spojí se s někým z Asgardu, aby měl dost síly na poražení Thora a vůbec celých Avengers!

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!