Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Duben 2011

Strange Tales 125

29. dubna 2011 v 12:36 | Marvelman |  Strange Tales - příběhy
Název- Sub-Mariner musí být zastaven (1. příběh)
Mordo mě nesmí chytit (2. příběh)

Datum vydání- říjen 1964

Příběh-

1. příběh

Je další krásný den a Johnny s Benem ho tráví v Baxterově budově relaxováním jako vždy. Jenže jejich relaxování se sestává z velkého boje. Ben se snaží Johnnyho obalit kobercem, ale Johnny stále uhýbá. Najednou se spustí hlásič, že je přišel někdo navštívit. Johnny tedy ukončí bitvu a do mikrofonu se návštěvníků zeptá, oč jde. Oni mu odpovědí, že přišli udělat interview pro noviny. Johnny je jedním tlačítkem vpustí do budovy. Pak řekne benovi,a by to zde uklidil, zatímco on se připraví na rozhovor. Ben se ho zeptá, jak si může být jist, že přišli zrovna za ním. Johnny řekne, že to je úplně jasné.
Po chvíli Johnny otevře reportérům a pozdraví je. Pak jim řekne, že je na interview připraven. Oni mu ale sdělí, že nepřišli za ním. Ben je přímo nadšen a to do chvíle, než mu řeknou, že nepřišli ani za ním, ale spíše za Mr. Fantasticem a Invisible Girl. Johnny i Ben svěsí hlavy a reportéry vyhodí s tím, že Reed a Sue tu nejsou a že by rádi pokračovali ve svém krásném souboji. Reportéři rychle utečou. Ben řekne, že to je neuvěřitelné, že by raději mluvili se Sue a Reedem než s nimi. Johnny řekne, že u Bena by to pochopil, ale jinak. Ben na něj chce skočit a v tom se rozezní poplach. Reedovy senzory zachytily Namora, jak pluje k pobřeží New Yorku. Ben řekne, že to bude zajímavé. Johnny ho ale zarazí a řekne, že Namor má možná za sebou armádu vojáků, jako posledně (jen si přečtěte Fantastic Four Annual 1 a uvidíte - pozn. našprtaného překladatele).
Johnny řekne, že by měli dát vědět Reedovi a Sue. Ben to odmítne s tím, že oni už jsou populární dost. Teď je řada na nich dvou, aby se trochu ukázali. Johnny musí uznat, že Ben má pravdu. Vyrazí tedy jen spolu a to ve speciálním letounu.
Namor si jich zavčasu všimne a skočí na jejich letoun, který hned vzápětí strhne do moře. Johnny a Ben z něj vyskočí. Thing se potopí a plave na Namora. Namor si řekne, že Thing je neskutečný hlupák, když ho napadne zde, kde je Namorova síla nezměrná. Namor dá Thingovi obří ránu a vyplave na hladinu. Johnny vyplave též a všimne si, že nedaleko trčí z moře kus skály. Plave k tomu. Namor ví, co má v plánu a plave za ním. Jenže Johnny dá všechno do toho, aby kolem sebe ohříval vodu a Namor se k němu nemůže přiblížit. Namor se vrátí k Thingovi a drtí ho pod vodou. Johnny zatím vyleze na kus skály a čeká chvíli, než uschne. Pak se zapálí.
Human Torch přiletí nad místo, kde pod vodou bojují Namor s Thingem. Pošle dolů tak silný plamen, že než uhasne, tak se dostane až ke dnu a odrazí Thinga s Namorem od sebe. Namor se naštve a vylétne z vody. Letí přímo na Torche. Torch zvýší teplotu svého těla. Namor mu připomene, že on ovládá i elektrické výboje jako rejnok. Namorovo tělo začne zářit. Namor naletí do Torche a nehledí na jeho plameny. Torch dostane velkou elektrickou ránu a spadne do vody. Thing ho zachytí a zjistí, že Johnny omdlel. Thing se otočí a zjistí, že i Namor je mimo. Thing oba chytne a pomocí svých silných nohou, kterými začne kopat, se dostane až k té skále, na kterou vylezl Torch. Oba vytáhne z moře a položí je na zem. Po chvíli se oba proberou. Ben řekne Namorovi, že může poslat svou armádu zpět, nebo toho bude litovat. Namor řekne, že netuší, o čem to mluví, jelikož on zde žádnou armádu nemá. Johnny ho nazve lhářem a Namor se naštve. Namor řekne, že lhářem ho nikdo nazývat nebude. Pak praští Thinga, který opět spadne do vody. Namor tam chce skočit také, aby měl zpět svou sílu. To mu Johnny nechce dovolit. Johnny k němu přiběhne a i když je moc mokrý na to, aby vzplanul, tak zvýší teplotu svého těla a začne Namora vysušovat.
Zpráva o boji Thinga a Human Torche s Namorem se dostane do televize a uvidí jí i Reed a Sue, kterým hned dojde, že u vody má Namor velkou výhodu. Proto na nic nečekají a hned letí ve Fantasticaru na pomoc svým přátelům.
Po chvíli jsou na místě a Namor skočí do moře. Pluje pryč a říká si, že nemůže uvěřit tomu, že mu lhali. Kdo mu lhal a jak to Namor myslel? To se dozvíte hned vzápětí.
Reed seřve Bena a Johnnyho. Řekne jim, že mu měli dát vědět, co mají v plánu. Johnny a Ben se to pokusí vysvětlit, jenže pak se do toho vloží Reed. Reed jim řekne, že Namor tu neměl žádnou armádu, protože ho Reed pozval do Baxterovy budovy, aby spolu jednali o míru. Jenže teď si bude Namor myslet, že to byla past a už nepřijde. A ti reportéři dělali článek o Johnnym a Benovi a právě proto chtěli mluvit s ním a Sue. Ti se už asi také nevrátí. Ben a Johnny si uvědomí, jak všechno pokazili.
Opodál z vody vyhlíží Namor a říká si, že z té pasti unikl jen o vlásek a že až se vrátí příště, tak to bude finální bitva s Fantastic Four.

2. příběh

Stanete se svědky jedné z nejneuvěřitelnějších bitev, jaké kdy byly vybojovány. Dva nejlepší zastánci téměř zapomenutého umění černé magie se střetnou ve smrtelném boji.
Dr. Strange studuje jeden prastarý svitek. Vůbec netuší, že se k němu ze zadu blíží tři postavy v zeleném. Strange najednou ucítí zlou auru. Otočí se a spatří tři služebníky Barona Mordo. Strange se s nimi pustí do bitvy. Řekne jim, jak si mohou dovolit ho napadnout zde, kde je jeho moc největší. Strange je pomocí magie porazí a odešle zpět do stinných míst, kde přebývá jejich pán. Strange se zamyslí a řekne si, že Mordo musel vědět, že jeho služebníci na něj zde nemají nejmenší šanci. Tak proč je sem ale poslal?
Dr. Strange vejde do sálu stínů, kde má oko Agamottovo. S jeho pomocí vyhledá zlo. Zlo se ukazuje nad Tibetem blízko místa, kde přebývá Ancient One. Dr. Strange ví, že ho musí varovat. Pokusí se s ním spojit myšlenkami, ale nejde to. Nechá tedy svůj amulet, aby vstoupil do jeho mysli a otevřel tak třetí oko. Pomocí oka se podívá do Tibetu, a až do chrámu, kde přebývá Ancient One. Chrám je prázdný. Strange se vyděsí a v tom uslyší za sebou kroky. otočí se a za ním stojí Baron Mordo. Mordo mu řekne, že mu přišel sdělit, že drží Ancient Onea jako svého vězně a bez jeho pomoci jen Strange vyřízený.
Baron Mordo ukáže Strangeovi obraz jeho mistra. Strange pozná, že Mordo mluví pravdu. Ancient One je držen jako vězeň. Pokud Mordo porazí i Strange, tak je svět ztracen.
Baron Mordo na nic nečeká a zaútočí černými blesky. Strange si vytvoří zlatý štít a ten ho ochrání. Na to Mordo odpoví růžovým plynem, který ten štít rozpustí. Dr. Strange vyletí ze svého těla v éterické formě a dá se na útěk. Mordo udělá totéž a pronásleduje. Jejich duchovní formy se vznáší nad městem a Mordo útočí na Strange, který uhýbá. Mordo řekne Strangeovi, že takhle si nijak nepomůže, jelikož on je stejně rychlí i silný. Strange řekne, že takhle se alespoň nestane nic nikomu nevinnému. Strange vždycky chvíli utíká a chvíli bojuje. Mordo jeho strategii nechápe. Bojují takhle po celém světě. Nad oceánem, v Egyptě, Francii, Rusku až když jsou nad Afrikou, tak Strange konečně najde to, co hledal. Našel místo, kde je Ancient One uvězněn. Mordo vlétne za ním do jeskyně, kde je Ancient One uvězněn v rudé kouli Cytorraka. Tam se Dr. Strange zastaví a řekne, že teď už netřeba utíkat. Pak vyšle na Morda světlo mocné Vishanti. Mordo odpoví temnými útoky samotného Hoggotha, ale světlo zvítězí a Mordo padne na zem. Rudá koule praskne a Ancient One je volný. Ancient One pogratuluje a poděkuje svému žákovi. Strange se ho zeptá, co bude s Mordem. Ancient One řekne, že není jejich právem rozhodovat o osudu druhých a tak nechají Morda být. Strange s tím moc nesouhlasí. Ancient One mu řekne, že Mordo teď již dobře ví, čeho je Dr. Strange schopen a nedovolí si zase zaútočit. Jistě né alespoň prozatím. Dr. Strange tedy souhlasí, ale dodá, že dokud bude Mordo žít, tak on nikdy nebude mít klid.

Postavy-

1. příběh:

Hrdinové: Human Torch, Thing

Protivníci: Namor

Ostatní: Mr. Fantastic, Invisible Girl, reportéři

2. příběh:

Dr. Strange

Protivníci: Baron Mordo a jeho služebníci

Ostatní: Ancient One

Příště-

Human Torch a Thing se budou muset postavit trochu odlišnější hrozbě, než obvykle. Budou si muset dát pozor, aby se nestali oběťmi intelektu děsivého dua Puppet Mastera a Mad Thinkera.

Dr. Strange čeká zvláštní setkání, když se dostane do říše mocného Dormammu.

Kurrgův robot

22. dubna 2011 v 11:38 | Marvelman |  Fantastic Four - protivníci

Kurrgův robot

Pravé jméno- žádné

Bývalé identity- žádné

Národnost- žádná

Poprvé spatřen- Fantastic Four 7

Schopnosti-
Robot má svou vlastní anti-gravitační zbraň. Dále má ohromnou sílu, díky které uzvedne až 90 tun.

Životopis-

Kurrgův robot byl Kurrgem vyslán na planetu Zemi, aby odtamtud přivedl slavné Fantastic Four na planetu X, které hrozí zkáza v podobě blížícího se meteoru. Na Zemi robot použil speciální zbraň, která v lidech vyvolala nenávist vůči FF, takže jim nakonec nezbylo, než s robotem odletět. Na planetě X se robot utkal s Thingem a Thing brzy poznal, že robota nedokáže porazit. Mr. Fantastic nakonec splnil svůj úkol, když dal možnost všem obyvatelům planety X k evakuaci. Kurrgo toho chtěl zneužít a zaplatil za to životem. (Fantastic Four 7)

Sgt. Fury and his Howling commandos 11

14. dubna 2011 v 23:31 | Marvelman |  Sgt.Fury and his Howling commandos - příběhy
Název- Rázná akce kapitána Flinta

Datum vydání- říjen 1964

Příběh-

Kapitán Sawyer přijde za Furym a řekne mu, že dovolená skončila a že musí dát dohromady zase Howling commandos. Sawyer řekne, že jim přijede nový kapitán. Fury řekne, že to nechápe. Sawyer mu to vysvětlí tak, že sám musí na nějaký čas odjet a místo něj tu teď bude kapitán Flint. Fury řekne, že to není problém. Sawyer řekne, že je protože Flint, je ten nejtvrdší ze všech kapitánů. Fury řekne, že to zvládnou. Sawyer tedy odjede a Fury pošle commandos na rozcvičku. O dvě hodiny později přijede do tábora džíp s kapitánem Flintem. Ten si řekne, že zde stráví dva týdny a postará se o to, aby tu nikdo nezapomněl, že tu ty dva týdny strávil. Jeden voják kolem něj projde a Flint se na něj vrhne s tím, že mu zřejmě zapomněl zasalutovat. Flint mu hned odejme frčky a řekne, že od teď to tu bude vypadat jinak. Fury mezitím žene svoje muže do tvrdého tréninku. Donutí je ke klasické překážkové dráze s plynovými maskami na obličeji. Flint nařídí všem vojákům v táboře nástup. Všichni seržanti hlásí nástup. Nejdříve druhý útočný regiment, pak třetí a pak čtvrtý. Flint se zeptá, kde je sakra první útočný regiment. Vojáci řeknou, že nemají tušení. Flint řekne, že až se někde seržant Fury nalezne, tak s ním chce hned mluvit. Jeden z vojáků, který nemá Furyho rád má radost, že si to s ním Flint vyříká. Nasedne do džípu a jede Furyho hledat. Najde ho na cvičišti a řekne mu, že ho Flint shání. Pak dodá, že je v podstatě hodný a že Fury může jít klidně v tomhle špinavém oblečení. V duchu si říká, že až ho takhle Flint uvidí, tak ho sedře z kůže. Fury se tedy konečně dostaví a Flint mu řekne, že si možná myslí, že tahle válka jde podle jeho představ a pod jeho vedením, ale že to není pravda. Fury se omluví a řekne, že nevěděl, že má být nástup. Flint mu dá příručku vojenství a řekne, že než si pro něj vymyslí trest, tak on může zatím studovat. Howling commandos to poslouchají za oknem. Cohen se zeptá, co to je za knihu. Pinkerton řekne, že to je příručka vojenství a že jí jistě všichni četli. Ralston řekne, že o ní nikdy ani neslyšeli a pak se zeptá, co se tam píše. Pinkerton řekne, že neví, protože jí taky nikdy nečetl. Fury vyjde ven a řekne, že podle jejich pozice soudí, že všechno slyšeli. Oni to potvrdí a řeknou, že to bude nuda, když budou vojáci podle učebnice. Druhý den zavolá Flint Furyho do kanceláře a řekne mu, že je tu důležitý úkol a že vedení si na něj vyžádali jeho a jeho Howling commandos. Fury řekne, že toho nebudou litovat. Flint řekne, že jejich zvědi zjistili, že nacistický konvoj poveze na severu Normandie důležité součásti na výrobu rakety V-2 a proto jejich úkolem bude ten konvoj rozprášit. Ponorka je vezme až do Normandie ve 3:00 a ve 4:00 je zase vyzvedne. Pak se zeptá, jestli je mu všechno jasné. Fury řekne, že ano a že pokud se něco pokazí, tak budou improvizovat. Flint řekne, že nebudou a jestli ano, tak ho degraduje. Pak řekne, že pojede s nimi, aby jim ukázal, jak se má velitel chovat. Fury si řekne, že to bude katastrofa. Fury řekne, že kapitán Sawyer s nimi nikdy nejezdil na mise. Flint mu řekne, že Sawyer byl jako mladík velký hrdina. Nakopal nacistické zadky v Severní Africe a byl to expert na bomby. Při své poslední akci byl ale mnohonásobně zraněn a tak zůstal jen, aby trénoval další vojáky. Fury řekne, že nikoho nezklamou. Flint řekne, že na to osobně dohlédne. Fury informuje commandos a po několika hodinách již plavou na člunu od ponorky ke břehu. Flint má tak vyleštěnou uniformu, že přímo září. Fury mu řekne, že ho takhle nepřátelé hned uvidí. Flint to komentuje tak, že vůdce musí reprezentovat. Vyšplhají po útesech. Nahoře jsou u silnice, kde musejí počkat, až kolem pojede konvoj. Fury nařídí mužům, aby se připravili. Flint po nich ale chce, aby položili na silnici miny. Fury řekne, že to by je mohlo prozradit a že to zvládnou i bez nich. Flint na tom trvá. Od jeho zářivé helmy se odráží světlo a toho si všimne průzkumné letadlo nacistů a to dá hned zprávu konvoji. Flint začne řvát na commandos, jak se teď musejí držet při zemi. V tom na něj začne střílet to průzkumné letadlo. Fury ho odstrčí z cesty a Flint padne na kámen. Je tedy mimo. Fury převezme velení a řekne commandos, aby se zase jednou ukázali. Dum-Dum Dugan zničí pomocí granátu to letadlo. Konvoj je blízko a z něj začnou všichni střílet. Izzy se mezitím skryl v křoví u silnice a když jede první vůz kolem, tak mu prostřelí všechny gumy. Vůz se převrátí a exploduje. Pinkerton skočí na střechu druhého a zastřelí řidiče. Pak pomocí svého deštníku stočí volant tak, že vůz nabourá do toho vedle něj. Manelli si vezme uniformu jednoho z nacistů a navede ostatní auta přímo proti srázu. Všechny tam nevědomky najedou a spadnou dolů. Jedou tam německé posily a Fury nařídí sestup dolů ze skály. Jones se nabídne, že mu pomůže snést Flinta. Ten se probere a neví co se děje. Najednou vidí, že nad ním stojí jeden z nacistických vojáků a míří mu na hlavu. Jones vidí, že ho nestihnou zachránit včas. Vytáhne svou trubku a z plna hrdla zatroubí. Voják se lekne a začne na něj střílet. Z druhé strany na něj skočí Fury a omráčí ho. V tom přiběhne plno nacistů a začnou na ně střílet. Fury a Jones se kryjí za kamenem, ale jsou v pasti. Flint ví, že musí něco udělat. Nemá ale zbraň. Vezme velký kámen a hodí ho za nacisty. Ti se tam otočí a on na něj ze zadu skočí. Začne je mlátit a všechny je dostane. Fury si řekne, že není úplně beznadějný a Jones s ním jistě souhlasí. Flint jim pak řekne, ať koukají už lézt dolů ze skály. Slezou dolů a spolu s ostatními doplavou k lodi. Druhý den se vrátí Sawyer a vidí commandos, jak mají upravené oblečení a jsou všichni oholení. Sawyer si řekne, že vypadají skoro jako lidé a že Flint asi bude vážně tvrdý. Jde tedy rovnou za Flintem a toho najde neoholeného s doutníkem v puse. Málem ho ani nepozná. Flint mu řekne, že ten čas, co strávil s commandos mu extrémně prospěl a cítí se teď jako nový člověk. Sawyer najde Furyho a pogratuluje mu k dobře odvedené práci. Pak dá všem volno.

Postavy-

Howling commandos: Nick Fury, Dum-Dum Dugan, Izzy Cohen, Dino Manelli, Gabriel Jones, Robert Ralston, Percival Pinkerton

Protivníci: nacisti

Ostatní: Sam Sawyer, kapitán Flint, vojáci

Příště-

Stane se něco, co by nikdo nečekal, když jeden z Howlerů uteče z bitvy. Jenže proč?

Giganto

11. dubna 2011 v 23:38 | Marvelman |  Fantastic Four - protivníci


Giganto

Pravé jméno- Giganto

Bývalé identity- žádné

Národnost- žádná

Poprvé spatřen- Fantastic Four 4

Schopnosti-
Žádné.

Životopis-

Giganto je obří, velrybě podobná vodní příšera, kterou Namor dokáže ovládat pomocí speciálního rohu. Když se Namor rozzuřil, že lidé zničili Atlantidu, tak svolal Giganta a poslal ho, aby totéž udělal s New Yorkem. Thing z Fantastic Four se ale od Giganta nechal spolknout a to i s obří výbušninou, kterou odpálil v jeho těle a Giganto zemřel. Human Torch pak jeho mrtvolu vhodil do moře. (Fantastic Four 4)

Tales of Suspense 58

7. dubna 2011 v 10:58 | Marvelman |  Tales of Suspense - příběhy
Název- V souboji na život a na smrt s Captainem America (1. příběh)
Příběhy Watchera - Watcher musí zemřít (2. příběh)

Datum vydání- říjen 1964

Příběh-

1. příběh

Iron Man se potápí v moři, jelikož testuje svoje podvodní vylepšení na svou zbroj. Vidí tam žraloka, který je nějak nepříjemně blízko pobřeží. Iron Man ho chytne a dostane ho na otevřené moře. Pak vyletí z vody ven a řekne si, že test byl úspěšný, jelikož byl ve vodě déle než čtvrt hodiny a to bez sebemenších problémů. Pak si řekne, že by se měl vrátit do továrny, než si tam zvyknout na život bez něj.
Kus od továrny je moře, kde je na obzoru vidět loď. Tam dojde k jisté ilegální platbě a z lodi vypluje člun. Člun dorazí až na pobřeží. Tam z něj vylezou dvě postavy. Je to Kraven a Chameleon. Kraven řekne, že přísahal, že se vrátí a je tady. Pak dodá, že on bude velet, jelikož má všechno promyšlené. Chameleon se mu vysměje a řekne, že to tedy neví. Kraven se rozhodne vylézt na nedalekou skálu. Chameleon ho varuje, že tam nahoře je Starkova továrna a také jistě nějaké stráže. Kraven řekne, že žádných stráží se nebojí. Vyleze nahoru, kde na něj čeká Iron Man. Iron Man mu řekne, že jeho by se bát měl. Kraven se na něj skočí velice rychle díky své mrštnosti. Iron Man ho ale srazí k zemi a jednou ranou omráčí. Chameleon zůstane skrytý, takže si ho Iron Man nevšimne. Chameleon toho využije a řekne si, že dokáže, že je lepší, než Kraven.
Mezitím v továrně se Happy Hogan pokusí o úsměv a jde za Pepper. Chce jí ukázat své nové sako. To sako je duhové a vypadá dost klaunsky. Pepper mu řekne, aby se k ní nepřibližoval, a nasadí si sluneční brýle se slovy, že teď už jí snad nehrozí oslepení. Happy jí řekne, že nechápe, proč si z něj musí utahovat. Pepper mu řekne, že si z něj neutahuje, jelikož žádný vtip by nedokázal vystihnout podstatu tohoto saka. Najednou dovnitř vejde Captain America v roztrhaném obleku a nevypadá moc dobře. Pepper za ním přiběhne a on jí řekne, že potřebuje mluvit s Iron Manem.
Iron Man si chce zrovna sundat zbroj, když v tom uvidí na svém panelu rudý poplach, což znamená, že ho někdo volá. Nasadí si zase helmu a vejde k Pepper do kanceláře. Pepper mu řekne, oč jde a on podepře Captaina a odvede ho k sobě do kanceláře. Pepper se zeptá, co má říct panu Starkovi a Iron Man jí řekne, že ten se zatím nevrátí, takže nic. Když jsou sami, tak mu Cap začne vyprávět, jak se to celé stalo.
Minulost
Cap byl na obhlídce města, když v tom uslyšel křik o pomoc. Vběhl tam, odkud to slyšel, kde našel starého muže. Zeptal se ho, co se stalo. Muž mu stříkl nějaký plyn do obličeje a Cap omdlel. Když se probral, tak byl připoután k nějakému stroji a vedle něj stál Chameleon. Ten zapnul stroj a řekl mu, že právě získal všechny jeho vzpomínky, takže když se za něj přestrojí, tak jeho proměna bude dokonalá. Pak ho chtěl nechat zabít, ale Cap utekl jeho lidem a vyskočil z okna. Nevěděl, kde najít Thora, nebo Giant-Mana, ale došlo mu, kde najde Iron Mana.
Současnost
Iron Man mu řekne, aby si odpočinul a že on se o to postará. Pak vyjde ven, kde řekne Pepper, aby nechala nejlepší lékaře, co mají, aby prohlédli Captaina. Sám vyrazí na Chameleona. Cap se zašklebí a řekne si, že Iron Man mu na to vážně skočil, čímž se ukáže, že to on je Chameleon. Iron Man si řekne, že pokud chce být Chameleon jako Cap, tak bude v sídle Avengers. Vtrhne tedy dovnitř. Uvnitř čeká pravý Cap a přivítá ho. Iron Man ho neposlouchá a vrhne se na něj. Cap ho odrazí svým štítem a ptá se ho, jestli to má být vtip. Vykrývá jeho repulzory a nechápe, oč jde. Nechce na Iron Mana útočit. Po chvíli pochopí, že nemá na výběr. Přeskočí ho a kopne do hrudi. Iron Man padne na zem. Cap nechápe, co se děje, když jindy Iron Man vydržel mnohem tvrdší rány. Iron Man si uvědomí, že udělal dnes plno věcí a úplně si zapomněl nabít svůj hrudní plát. Musí to udělat do několika minut. Vzdá tedy boj a vrací se domů. Cap si všimne, že se vzdává a řekne si, že to asi přeci jen byl vtip. Napadne ho, že ostatní Avengers byli někde možná skryti a fotili to. Pepper řekne Happymu, že doktor je na cestě, takže má jít pro Captaina. Happy vejde do místnosti, ale Cap už je pryč. Pepper řekne, že musí najít Iron Mana. Napadne jí, že by mohl být u domu Tonyho kus od města. Happy jí řekne, že jí tam odveze. V autě najdou sledovací zařízení, které někam ukazuje. Napadne je, že to má Stark možná proto, aby mohl kdykoliv vyhledat Iron Mana. Iron Man se zatím doma dobil a letí městem, aby opět našel falešného Captaina. Opět narazí na toho pravého a má ho za Chameleona. Cap před ním uteče do nedaleké továrny. Tam spustí nějaký stroj, který do sebe Iron Mana vtáhne. Cap ho pak vypne, aby se Iron Manovi nic nestalo. Z toho stroje vyjde plno kouře a v místnosti není nic vidět. V tom dovnitř vejdou Pepper a Happy, které sem dovedl ten Tonyho přístroj. Ani jeden nic nevidí a oba se také zřítí do toho stroje. Cap chytne Happyho a vytáhne ho nahoru. Iron Man dole vezme Pepper do náruče a vyletí s ní nahoru. Není mu jasné, proč by Chameleon zachraňoval Happyho. Najednou se všechno začne třást. Iron Man zvedne hlavu a nad ním stojí Giant-Man. Ten na zem hodí druhého Captaina a sundá mu masku. Je top Chameleon! Iron Man pochopí, že celou dobu bojoval s tím pravým. Omluví se mu a Cap řekne, že to chápe. Chameleon jim řekne, že na něj nic nemají. Najednou se vedle něj zvětší Wasp a řekne mu, že ho dlouhou dobu pozorovala, takže může dosvědčit, co bude třeba. Pak ještě dodá, že je škoda, že Thor je mimo město, jinak by to bylo správné znovu shledání týmu Avengers. Dorazí i policie, kterou Giant-Man také pozval a ti si odvedou Chameleona. Cap se jich zeptá, jak o tom věděli. Giant-Man mu řekne, že jeho mravenci mu pověděli o jeho boji s Iron Manem. Wasp se zeptá Pepper, co to má s vlasy. Pepper odstrčí Happyho a jde pryč. Iron Man si říká, že je hrozné, jak snadno se nechal napálit a že musí příště více přemýšlet.

2. příběh

Jeden mocný barbarský národ sleduje Watchera na monitoru. jejich vůdce Wrogg jim řekne, že Watchera je jediná bytost v celém sektoru 14 X, která jim ještě nepatří. Proto ho napadnou a jednou provždy zničí. Wrogg vylodí všechny svoje legie na planetě, kde Watcher pobývá. Pak nechá svoje muže, aby ho obklíčili. Řekne Watcherovi, který se ukáže být menším než oni, aby začal prosit o svůj život. Watcher kladně zhodnotí jeho mocnou armádu,a le pak řekne, že jejich síla není nic proti té jeho. Wrogg nařídí svým lidem,a by na něj namířili a připravili se k palbě. Najednou se ale nemůže hýbat. Začne hrozně rychle stárnout. Vojáci začnou strachy utíkat pryč. Watcher jim řekne, aby utekli, protože s nimi problém nemá. Pak se obrátí na Wrogg a řekne mu, že urychlil jeho proces stárnutí, ale zemřít ho nechá na stáří, protože mu nehodlá ubližovat. Jenže to trvá pár vteřin a Wrogg padne na zem mrtev.

Postavy-

1. příběh:

Iron Man/Tony Stark

Protivníci: Chameleon, Kraven

Ostatní: Happy Hogan, Pepper Potts, Captain America, Wasp, Giant-Man

2. příběh:

Watcher

Protivníci: Wrogg a jeho armáda

Ostatní: nikdo

Příště-

Iron Mana čeká pořádná vzdušná bitva, jelikož Black Knight je zpět a nepřišel si popovídat.

Tímto končí příběhy Watchera (prozatím) a v comicsu Tales of Suspense nahradí jeho místo po boku s Iron Manem hrdina, který se nám tu dnes ukázal, tedy sám Captain America!

Krogg

3. dubna 2011 v 11:03 | Marvelman |  Amazing Adventures - protivníci

Krogg

Pravé jméno- Krogg

Bývalé identity- žádné

Národnost- neznámá

Poprvé spatřen- Amazing Adventures 6

Schopnosti-
Neznámé. Umí se teleportovat, ale není známo, zda-li se jedná o jeho schopnost, či má na to nějaké zařízení.

Životopis-

Krogg se rozhodl ovládnout planetu Zemi, ale jelikož neměl žádnou armádu, tak chtěl vydíráním přijít k mnoha penězům, za které by si najal žoldáky, s jejichž pomocí by Zemi skutečně ovládl. Na ukázku své moci nechal zmizet několik domů, při čemž ve skutečnosti použil svůj přístroj a poslal je do jiného časoprostoru. Jistý Dr. Droom ho ale odhalil a jeho plány mu překazil. Krogg se raději teleportovat pryč. (Amazing Adventures 6)

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!