Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Červenec 2011

profesor Yinsen

27. července 2011 v 12:47 | Marvelman |  Tales of Suspense - hrdinové

profesor Yinsen

Pravé jméno- Ho Yinsen

Bývalé identity- žádné

Národnost- neznámá

Výška- 158,50 cm

Váha- 55 kg

Barva očí- hnědá

Barva vlasů- bílá

Poprvé spatřen- Tales of Suspense 39

Schopnosti-
Žádné.

Životopis-

Yinsen byl, jakožto jeden z nejlepších fyziků tehdejšího světa, zajat vietnamským tyranem jménem Wong-Chu. Ten zajal i amerického výrobce zbraní Tonyho Starka. Oba je pak nutil, aby mu vytvořili zbraň. Stark, který měl po výbuchu miny šrapnely velmi blízko srdce, s pomocí Yinsena vytvořil oblek, který sloužil jako zbraň a i mu pomohl přežít. Při útěku z toho žaláře se ale Yinsen obětoval, aby Stark stihl zprovoznit svou zbroj a byl zastřelen. (Tales of Suspense 39)

Tales of Suspense 59

23. července 2011 v 11:43 | Marvelman |  Tales of Suspense - příběhy

Název- V boji s Black Knightem (1. příběh)
Captain America (2. příběh)

Datum vydání- listopad 1964

Příběh-

1. příběh

Vysoko nad městem letí okřídlený kůň. Přistane u okna jedné cely. Z okna někdo vystrčí ruku a z kapsy, kterou kůň nosí na boku, vytáhne speciální zbraň. Tou zničí mříže na svém okně a na koni uletí pryč. Je to Black Knight, který si říká, že teď ho již nikdo nezastaví, protože celé tři měsíce plánoval, jak se pomstí Avengers.
Iron Man dorazí do sídla Avengers a vidí, že všichni tam sedí a čekají. Iron Man jim řekne, že už dávno měli být na té charitativní akci. Thor řekne, že by tam už byli, ale Wasp se rozhodla, že si musí změnit make-up.
Po chvíli je Wasp hotová a spolu s Giant-Manem se oba zmenší. Pak vylezou Thorovi do vlasů. Cap se ho chytí za ramena a Thor s nimi všemi odletí. Sám řekne, že to není nic příjemného, ale že to tak bude nejrychlejší. Iron Man si řekne, že by se k nim rád přidal, ale dohodli se, že vždycky musí alespoň jeden z nich zůstat na stráži, kdyby se něco stalo. Sundá si zbroj a ve svém autě jede do své továrny. Už z dálky slyší alarm. Dorazí k hlavnímu vchodu, kde ho čeká Pepper a Happy. Tony se jich zeptá, oč jde. Pepper mu řekne, že jde o Black Knighta, který napadl továrnu. Tony jim chce říct, co dál, když najednou padne na zem. Pepper se vyděsí a jde zavolat doktora. Happy zvedne Tonyho na nohy. Tony zavolá na Pepper, aby zavěsila telefon. Happy mu řekne, že vypadá dost bledě a to ještě před chvíli vypadal dobře. Tony si řekne, že jim nemůže říct o svém hrudním plátu. Pepper řekne, že nehodlá nic riskovat a zavolá doktora. Tony na ní volá, aby toho nechala a nikoho nevolala. Když přijde doktor a ten hrudní plát uvidí, tak to bude konec. Najednou vypadnou světla. Black Knight ničí všechno na co přijde. Neví, kde najít Thora, nebo Giant-Mana, ale dobře ví, že Iron Man pracuje jako strážce Tonyho Starka. Pak je jasné, kde udeřit. Naskočí náhradní generátory a světla se zase zapnou. Tony využije momentu překvapení a odplazí se do své kanceláře, kde se zamkne. Pak rychle zapojí svůj hrudní plát do zásuvky, aby se mu dobil. Nenechá ho nabít na maximum, protože to by trvalo moc dlouho. Vezme si na sebe zbroj a probourá se zdí ven, kde létá Black Knight. Iron Man na něj začne střílet svými repulzory. Black Knight palbu opětuje ze svého dřevce, ale Iron Man se tomu vyhne.
Happy má strach o Tonyho a tak tam zkouší přelézt po římse. Pepper na něj volá, aby se nedíval dolů. Happy jí řekne, že to se nemusí bát, jelikož on má oči zavřené.
Black Knight si všimne Happyho a použije svůj vystřelovací provaz, aby Happyho chytil. Teď má rukojmí. Iron Man volá na Happyho, aby se nebál, jelikož on ho z toho dostane. Black Knight na něj hodí několik disků. Iron Man ví, že je nesmí odrazit upět, aby nezasáhl Happyho. Snaží se jim všem uhnout, ale několik hop zasáhne. Disky se mu přisají ke zbroji a začnou mu vysávat energii. Iron Man si řekne, že kdyby padal volným pádem k zemi, tak by je mohl setřást. Pustí se tedy střemhlav dolů. Black Knight si myslí, že to je konec a tak pustí dolů také Happyho. Z Iron Mana vážně spadnou všechny disky a tak rychle chytí Happyho a nabere výšku. Happyho posadí na střechu jedné z budov. Sám pak využije toho, že Black Knight čeká, že už nebude mít potíže. Vyletí k němu a chytne jeho koně za kopyta. Otočí ho vzhůru nohama a Black Knight z něj spadne. Black Knight padá k zemi a Iron Man letí kolmo dolů vedle něj. Black Knight mu řekne, že ho přece musí zachránit. Iron Man řekne, že se mu nechce, jedině by odhodil ten svůj dřevec. Black Knight řekne, že své zbraně se nikdy nevzdá. Iron Man mu řekne, že mu přeje hodně štěstí. Black Knight tedy pustí dřevec a Iron Man ho těsně nad zemí chytne. Poté ho předá policii.
Iron Man se vrátí do kanceláře a pocítí, že to nabití nestačilo a pokud si sundá zbroj, tak mu hrozí zástava srdce. To nemůže risknout. To by ale znamenalo zůstat navždy ve zbroji. Z druhé strany dveří slyší bušení Pepper a Happyho. Nemůže nic dělat, musí otevřít a něco vymyslet. Pustí je tedy dovnitř a řekne jim, že Stark odjel z města, poté co odsud odešel tajným tunelem. Pepper řekne, že nebyl ve stavu, aby mohl odejít. Iron Man jí řekne, že mu už bylo lépe. Pepper se nakloní k Happymu a pošeptá mu, že si myslí, že Iron Man lže. Happy řekne, že určitě něco tají. Iron Man ví, že mu nevěří, ale co jim řekne, až zjistí, že Tony se už nevrátí.

2. příběh

V sídle Avengers, které týmu věnoval milionář Tony Stark, sedí Captain America, na kterého dnes přišla řada, aby hlídkoval. Jarvis mu přinese čaj a Cap mu poděkuje. Má rád akci, a tak se dost nudí. Sedne si do křesla a vezme si svoje album plné památných fotek a doufá, že jejich prohlížením si trochu krátí čas.
Mezitím na jiném místě mluví několik gangsterů se svým šéfem. Toho se ptají, jak hodlá porazit Avengers, když jsou všichni normální lidé. On jim podá řetěz a řekne jim, aby ho napnuli. Když to udělají, tak on ho rukou přerazí. Pak jim řekne, že jde zničit cokoliv, pokud se jim podaří najít neslabší článek té věci. Jeden z gangsterů řekne, že to stále nechápe a nazve svého šéfa Bulle. Bull mu řekne, že nejslabším článkem Avengers je Captain America, jelikož nemá žádné schopnosti. Je to jen akrobat, kterého odrovnají a všechny tajemství Avengers budou jejich.
O pár hodin později přivedou gangsteři Jarvise a Bull se ho zeptá, kdo je teď v sídle Avengers. Jarvis mu řekne, že to není žádné tajemství a že tam je Captain America. Nakonec dodá, že mohl i zavolat. Bull ho pošle pryč a řekne svým lidem, aby připravili vše, co mají, jelikož za hodinu vyrážejí na Captaina a sídlo Avengers.
Cap prohlíží fotky z války a vzpomíná. Najednou dojde k fotce Buckyho. Zavře album a řekne si, že to přeci jen nebyl tak dobrý nápad. Tyhle časy jsou pryč a Bucky s nimi. Nikdo ho už nenahradí. Najednou dovnitř začnou létat kulky z kulometu. Cap se odkutálí ke zdi a řekne si, že se musí dostat ke svému štítu, který je na stole. Skočí tam a získá ho. Najednou dovnitř vtrhne tlupa gangsterů a jeden z nich má na sobě brnění. Cap dva dostane a na toho v brnění hodí štít. Ten se jen odrazí a nic mu neudělá. Než se štít vrátí Captainovi do ruky, tak ho zasáhne kulka. Toho využije muž ve zbroji a praští ho do hlavy. Cap padne na zem.
Když se probere, tak má svázané ruce i nohy a gangsteři kradou majetek Avengers. Cap má okraje svých bot ostré a tak, když vyvine tlak na provazy, taky ty prasknou. Má volné nohy a roztrhne provaz na rukách, takže také ruce. Skočí na gangstery a všechny je dostane. Najednou ho ze zadu chytí zase ten ve brnění. Cap sebou hodí do zadu a padne s ním na zem. Pak mu strhne helmu. Sebere svůj štít a rozdrtí s ním všechny gangstery včetně toho v brnění. V tom na něj naběhne Bull a vrazí mu hlavou do břicha. Cap padne na zem. Bull do něj začne kopat a řekne, že to je snadné. Cap mu vysvětlí, že dobrý bojovník musí umět rány i přijímat a né jen dávat. V tom se otočí a parští ho štítem do obličeje. Pak mu dá pěstí a tím to definitivně dokončí. Nakonec zavolá policii a řekne si, že je škoda, že Jarvis tu už není, jelikož to tady bude muset uklidit sám. Pak si řekne, že je docela unavený a je rád, že už je ráno.

Postavy-

1. příběh:

Iron Man/Tony Stark

Protivníci: Black Knight

Ostatní: Pepper Potts, Happy Hogan, Thor, Wasp, Giant-Man, Captain America, policisté

2. příběh:

Captain America/Steve Rogers

Protivníci: Bull a jeho gang

Ostatní: Jarvis

Příště-

Iron Man bude mít plné ruce práce, jelikož je křivě obviněn a aby toho nebylo dost, tak musí čelit Black Widow a Hawkeyeovi!

Captain America si teprve zvyká na normální život, ale když se na něj vrhne několik nájemných zabijáků, tak si bude přát, aby vůbec měl ještě příležitost ten normální život vést.

Gama bomba

17. července 2011 v 13:36 | Marvelman |  Objekty

Gama bomba
Kde se nachází - vojenská základna generála Rosse

Komu patří - USA

Vlastnosti - nový typ bomby využívající gama záření

Poprvé spatřena - Incredible Hulk 1

Popis -

Gama bomba byla zbraň s jejíž nápadem přišel jako první doktor Bruce Banner a dle svých představ ji nechal, za pomocí financí od vlády, sestrojit. Při prvním zkušebním testu se mladík jménem Rick Jones zapletl do testovací oblasti. Banner se ho pokusil zachránit a strčil ho do zákopového úkrytu, zatímco sám byl vystaven gama záření během exploze. Díky tomu incidentu vznikl Hulk.

Amazing Spider-Man 18

10. července 2011 v 18:30 | Marvelman |  Amazing Spider-Man - příběhy
Název- Spider-Manův konec

Datum vydání- listopad 1994

Příběh-

Green Goblin se raduje, že byl Spider-Man poražen. Dokonce i Dr. Octopus, Kraven a Vulture se o tom dozvěděli a říkají si, co se s ním stalo. Fantastic Four o tom také diskutují, ale nakonec na nic nepřijdou a tak pokračují ve své práci. DD také přemýšlí, proč Spider-Man utekl z bitvy, když jejich poslední společná bitva byla tvrdá a Spider-Man bojoval beze strachu. Nakonec se zpráva donese i k Avengers. Teta May je propuštěna z nemocnice a Petr se o ni stará. Domluvil se s její přítelkyní Annou Watsonovou, že když bude ve škole, tak se o ni bude starat ona. Jednoho dne přijde Petr domů a je tam zase doktor. Petr si pak všimne, že zásoba tetiných léků se tenčí a ví, že musí okamžitě vydělat nějaké peníze. V kanceláři Daily Bugle vidíme nejšťastnějšího člověka na planetě. Je jím J. Jonah Jameson. Ten je rád, že se Spidey znemožnil. Zato Petr je čím dál tím víc nervózní. Pokusí se jako Spider-Man prodat svoje vystřelovače pavučin nějakým vědcům, ti ho ale odmítnou s tím, že pavučiny již nejsou v módě. Na cestě domů narazí Spidey na Sandmana, který se nějak dostal z vězení a raději uteče. Zařve, že teď není správný čas ani místo. Všichni kolemjdoucí si opět začnou myslet, že je zbabělec. Když se Petr dostane domů, najde tam tetu May samotnou. Teta řekne, že Anna Watsonová šla uvařit večeři pro svého muže. V televizi pořád běží Jameson, který říká pořád dokola, jaký je Spidey poseroutka. Jeden z mnoha, kdo se na to dívá je Human Torch. Ten pořád odmítá věřit tomu, že je Spidey zbabělec. A tak na obloze udělá nápis, že se s ním chce setkat. Čeká na soše svobody, ale Spidey se nikdy neukáže. Petr měl totiž moc práce s tetou. Ještě za ním přišla rozčílená Liz Allanová, která mu řekla, že Flash na sebe zase navlékl Spider-Manův kostým a vydal se dokázat, že Spidey je hrdina. To se mu dařilo do té doby, než potkal několik gangsterů, kteří ho zmlátili. Následující den jde Petr do Daily Bugle a tam si všimne Betty v náručí muže jménem Ned Leeds. Odejde tedy zpět domů, kde hodí svůj kostým do koše. Pak si všimne, že teta May již není na vozíku a doktor mu řekne, že se její stav zlepšil natolik, že již nepotřebuje léky. Petr si oddychne a pak najde noviny s titulkem, že Spidey je zbabělec. Roztrhá noviny na kusy a vytáhne svůj kostým z koše. Pak řekne, že je na čase přesvědčit Jamesona, jak moc se plete. Řekne si, že ho svět obdaroval schopnostmi a on je využije a bude bojovat tak jako ještě nikdy předtím.

Postavy-

Spider-Man/Petr Parker

Protivníci: Sandman, Octopus, Kraven, Vulture, Green Goblin

Ostatní: May Parker, Anna Watson, Betty Brant, Liz Allan, Flash Thompson, J. J. Jameson, Ned Leeds, Avengers, Fantastic Four, DD, doktor, vědci, gangsteři

Příště-

Spidey vrací úder! Sandman je stále mezi námi. Enforcers jsou zpět! Nesmíme také zapomenout na Human Torche!

Proteův roh

5. července 2011 v 15:29 | Marvelman |  Objekty

Proteův rohKde se nachází - Atlantida

Komu patří - vládci Atlantidy - Namor

Vlastnosti - zatroubením lze přivolat mořské tvory

Poprvé spatřen - Fantastic Four 4

Popis -

Proteův roh je speciální roh, na který slyší mořští tvorové a obludy. Po právu patří roh vládci Atlantidy. Roh vypadá, že je vyroben z nějaké mušle. Roh se předává z vládce na vládce. Namor roh použil, aby svolal mořskou obludu jménem Giganto, kterou poslal proti městu New York.

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!