Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Listopad 2011

Billy Connors

25. listopadu 2011 v 11:17 | Marvelman |  Amazing Spider-Man - hrdinové

Billy ConnorsPravé jméno- William Connors

Bývalé identity- žádné

Národnost- americká

Výška-

Váha-

Barva očí- modrá

Barva vlasů- blond

Poprvé spatřen- Amazing Spider-Man 6

Schopnosti-
Žádné.

Životopis-

Billyho otec se díky jednomu ze svých pokusů změnil na strašlivého Lizarda. Než ale někomu stihl ublížit, tak se objevil Spider-Man, vyrobil si protilátku a dokázal změnit Billyho otce zpět do normálu. (Amazing Spider-Man 6)

Martha Connors

18. listopadu 2011 v 11:06 | Marvelman |  Amazing Spider-Man - hrdinové

Martha ConnorsPravé jméno- Martha Connors

Bývalé identity- žádné

Národnost- americká

Výška-

Váha-

Barva očí- modrá

Barva vlasů- rudá

Poprvé spatřena- Amazing Spider-Man 6

Schopnosti-
Žádné.

Životopis-

Martha byla svědkem proměny svého manžela Curtise ve strašlivého Lizarda. Byla to nehoda a Martha nechtěla manžela udat policii, proto si to nechala pro sebe. Za nedlouho poté se u ní doma objevil Spider-Man a sháněl informace ohledně Lizarda. Už kvůli bezpečí svého syna Billyho mu Martha všechno řekla s tím, že to zůstane jen mezi nimi. Spider-Manovi se podařilo vyrobit protilátku a přeměnit Curtise zpět do normálu. (Amazing Spider-Man 6)

Amazing Spider-Man 20

11. listopadu 2011 v 2:09 | Marvelman |  Amazing Spider-Man - příběhy


Název- Příchod Scorpiona

Datum vydání- leden 1965

Příběh-

Petr jde domů ze školy a opět ho sleduje nějaký chlap. Petrovi pavoučí instinkty ho varují, ale Petr neví proč. Když se dostane domů, podívá se z okna a všimne si, že tam stojí muž, který šel celou cestu za ním. Petr se převlékne do kostýmu a vyrazí ven za chlápkem. Ten si zajde do budky zatelefonovat a pak jde zpět k domu Petra. Spidey si říká, že teď musí být obzvláště opatrný, aby neprozradil svou identitu. Následující den jde Petr do Daily Bugle a pořád ho sleduje ten muž. Ten pak zajde za Jamesonem a ukáže se, že právě Jameson si ho najal. Muž se jmenuje Mac Gargan. Jameson mu řekne, že slyšel, že nějaký vědec jménem Stillwell dokázal vynalézt způsob, jak udělat mutanta spojením lidské a zvířecí DNA. Jamesona napadlo, že by mohl vzniknout protivník, který by byl silnější než Spidey. Garganovým úkolem bylo sledovat Petra a zjistit jak chodí k těm skvělým fotkám Spider-Mana. Jameson zavede Gargana do Stillwellovi laboratoře a tam jim oběma nabídne sumu peněz. Jeho plánem je zmutovat Gargana, a pak ho poslat na Spider-Mana. Stillwell řekne, že přirozeným nepřítelem pavouka je škorpión. Gargan si na sebe vezme škorpióní kostým spolu s mechanickým ocasem. Pak je na něj použita speciální látka. Díky té mu neuvěřitelně vzroste síla. Stillwell ho ale varoval, že to může působit na jeho mozek. Gargan do toho ale stejně šel. Teď dokáže myšlenkami ovládat svůj ocas a má obří sílu. Spidey se rozhodne pohoupat trochu po městě. V tom ho ale napadne Scorpion. Přesekne mu pavučinu a Spidey spadne na zem. Po chvilce Spidey pochopí, že Scorpion je mnohem silnější než on sám. Mezitím Stillwell přišel ve své laboratoři na to, že čím více roste síla Scorpiona tím více se stává neovladatelným. Vyrobí tedy rychle protilátku a vydá se do města. Spidey se snaží něco udělat, ale Scorpion ho obmotá svým ocasem a hodí s ním o zeď. Spidey je tedy mimo. Scorpion se stane neovladatelným a dole v ulici začne všechno rozbíjet. Přiběhne tam Stillwell a chce mu bodnout protilátku. Scorpion ale takhle chce zůstat. Praští tedy Stillwella do hlavy ocasem a rozbije protilátku. Spidey se probere a rychle na něj skočí. V Daily Bugle dostane Jameson zprávu, že Stillwell je mrtvý. Jameson cítí vinu. Spidey zase strašně dostává od Scorpiona a tak se pokusí po zdi se dostat do bezpečí. V tom ale uslyší volání o pomoc. Je to Betty Brant. Scorpion se totiž právě proboural do Jamesonovi kanceláře a chce ho zabít. Spidey tam na poslední chvíli proskočí oknem. Tentokrát využije své pohyblivosti a mozku. Obmotá postupně Scorpiona tak, že ten se nemůže ani hnout. Pak ho několika ranami omráčí. Řekne Jamesonovi, aby zavolal policii. Jameson je v šoku, že ho zachránil ten, koho nejvíc nenávidí. Druhý den ale vyjde v Daily Bugle článek s názvem Scorpion chycen, Jameson hrdina. Píše se tam, že Spidey dorazil na místo, když už bylo po bitvě. Jameson je tedy jediný, kdo ví o Scorpionově původu.

Postavy-

Spider-Man/Petr Parker

Protivníci: Scorpion

Ostatní: J. J. Jameson, Betty Brant, Dr. Stillwell

Příště-

Je na čase, aby si dal Spidey další týmovku s Human Torchem. Nebo snad nejsou v týmu? A jak do toho zapadá zlovolný Beetle?

Oslava končí - vstupujeme do 4. roku !

5. listopadu 2011 v 1:38 | Marvelman |  Novinky
Tak je to za námi. Týden oslav je u konce. Jediné, co to znamená je, že 4. rok blogu začíná! Doufá, že bude ještě lepší, než ty předchozí. Oslava byla skvělá. Doufám, že jste si užili tu menší salvu novinek. Podle návštěvnosti jsme nabrali i nějaké nováčky a za to chci poděkovat všem, kteří je sem přivedli. Dál děkuju všem, kteří se k oslavě vyjádřili. Takže ještě jednou děkuju všem návštěvníkům mezi nimiž nesmím opomenout Pavouka, Lukáše, Mada, Robyka a Wandu. Děkuju vám a doufám, že se těšíte na to, co bude následovat. Práce je tady pořád hromady a nějaký nápady by taky byly. Takže jdeme do toho.

Vráťa

Journey into Mystery 112

4. listopadu 2011 v 1:33 | Marvelman |  Journey into Mystery - příběhy


Název- Thor bojuje s Incredible Hulkem (1. příběh)
Asgardské příběhy - Lokiho příchod (2. příběh)

Datum vydání- leden 1965

Příběh-

1. příběh

Thor letí nad městem a všimne si několika lidí, kteří se hádají ohledně toho, jestli je silnější Thor, nebo Hulk. Thor přistane mezi lidmi a ta strana, která ho v hádce zastávala, vyjekne radostí. Tito lidé na něj hned volají, aby jim řekl, kdo je silnější. Strana zastávající Hulka řekne, že to nemá smysl, jelikož Thor samozřejmě řekne, že to on je silnější. Thor se na ně podívá a řekne, že syn Odinův mluví jen pravdu. Lidé se mu omluví. Thor lidi pobídne, aby si sedli na zem, a sám se sedne k nim. Začne jim vyprávět, že se již jednou utkal s Hulkem, poté co Hulk odešel z Avengers (stalo se v Avengers 4 - pozn. Thor vs. Hulk konflikty sledujícího překladatele) a část této bitvy je v záznamech. Jenže část zůstala lidem skryta.

Minulost

Avengers běží vpřed a jsou si vědomi toho, že Namor a Hulk na ně někde poblíž čekají. Namor má velkou zbraň, kterou chce vypálit, ale obří Giant-Man ho srazí k zemi. Namor na něj zase skočí a začne do něj bušit. Iron Man mu rychle letí na pomoc. Thor se podívá na Hulka a Hulk mu řekne, že s ním chtěl bojovat už pěkně dlouho.

Současnost

Několik kluků řekne Thorovi, že většina tohohle byla v novinách a že tam psali, že Hulk s Namorem se pak rozhádali a odešli, jenže se toho asi stalo víc. Thor řekne, že mnohem víc a že on bojoval s Hulkem mimo zrak svých přátel.

Minulost

Hulk udeří směrem na Thora a Thor se sehne, takže Hulk praští do skály, která praskne. Thor do skály též praští Mjolnirem a velký kus skály se zřítí mezi tyhle dva a zbytek Avengers. Hulk se rozeběhne na Thora a Thor se roztočí kolem vlastní osy s Mjolnirem ruce. Hulk se ho snaží zastavit, ale síla toho kladiva ho odrazí. Thor pohlédne na oblohu a dohlédne až do Asgardu, kde se ho Odin zeptá, co potřebuje. Thor mu řekne, že musí dokázat svou sílu, a tak by potřeboval, aby si mohl alespoň pět minut ponechat svou sílu i bez Mjolniru. Odin tedy zruší na chvíli magické vlastnosti Mjolniru a Thorovi ponechá jeho sílu. Thor tedy hodí Mjolnir stranou, aby s Hulkem mohl bojovat férově. Jenže Hulk skočí a chytne Mjolnir do ruky. Má radost, že ho tentokrát uzvedne, i když posledně mu to nešlo. Thor si řekne, že nemá cenu mu vysvětlovat, že to je tím, že Mjolnir ztratil svou magickou sílu. Hulk se snaží Mjolnir rozlomit na dva kusy a Thor si domyslí, že by se mu to mohlo i podařit, když Mjolnir tratil svou magickou sílu. To se nesmí stát. Mjolnir nesmí být zničen. Thor se rozeběhne na Hulka. Hulk po něm švihne Mjolnirem. Thor se vyhne a naběhne ramenem do Hulkova břicha. Pak se vzpřímí a Hulka přes sebe přehodí. Hulk padne na zem a upustí Mjolnir. Thor pro něj jde, ale Hulk ho chytne za nohu, zvedne ho do vzduchu a praští do tváře. Thor odletí pořádný kus a padne tvrdě na zem. Thor vstane a řekne, že to je hodně dlouho od doby, co se někomu podařilo Odinova syna složit k zemi. Thor pak dodá, že v síle jsou si velmi blízko, ale v rychlosti na něj Hulk jistojistě nemá. Thor skočí k HUlkovi a chytne Mjolnir do ruky. Thor praští Hulka svým kladivem a ten proletí skálou až do skrytého bunkru, který je tam skryt od doby druhé světové války. Hulk tam sebe nějakou minu a hodí jí přímo na Thora. Mina exploduje a odhodí Thora na zeď. Hulk se zasměje a řekne, že Thor je sice silný, ale on je silnější každou chvíli víc a víc, takže po chvíli na něj nebude mít Thor šanci. Hulk udeří pěstí, ale Thor se sehne a Hulk zasáhne stěnu skály. Teď začne útočit Thor. Boje Hulka do obličeje. Hulk se rozzuří a chytne Thora za ruce, které mu začne drtit.

Odin sleduje boj a říká si, že nikdy neviděl svého syna takhle blízko k porážce.

Thor už to nemůže vydržet a zvedne Hulka do vzduchu. Hulk tomu nemůže uvěřit a musí ho pustit. Potom odhodí Thora na zeď. Thor si všimne praskliny ve zdi od Hulkova úderu a sám udeří přesně na stejné místo. Tím strhne velkou hroudu kamenů přímo na Hulka. Potom Thor svým kladivem rozrazí všechny ty kameny, ale najde jen díru v zemi. Hulk unikl. Thor skočí do té díry a vyběhne venku, kde na něj skočí Namor i Hulka zároveň. Hulk mu vytrhne Mjolnir z ruky. Najednou přiběhne Giant-Man a odhodí Namora stranou.

Odin vidí, že Thorovi již vypršel čas a navrátí Mjolniru jeho pravou sílu. Thor to cítí a přitáhne si Mjolnir k sobě, jelikož Hulk ho již nedokáže udržet.

Thor přestane vyprávět. Posluchači se zeptají, jak to bylo dál a Thor řekne, že nijak. Dál už to znají. To byl konec jejich bitvy. Ostatní řeknou, že to nedokazuje, kdo je silnější. Thor to potvrdí a řekne jim, že možná jednoho dne se to dozví.

2. příběh

Před dávnými lety, když byl vesmír ještě mladý a Asgard v rozkvětu byl Odin nucen vést válku proti obrům z Jotunheimu a jejich králi, který se jmenoval Laufey.

Při poslední velké bitvě se spolu v poli utkají Odin a Laufey. Laufey řekne Odinovi, aby se vzdal, jelikož Asgard bude stejně patřit obrům z Jotunheimu. Odin se odmítne vzdát a Laufey zdvihne svou obří palici.

Oba válečníci se na sebe rozeběhnou a ve stejnou chvíli udeří svými zbraněmi. Obrovská rána otřese zemí, když se setká Laufeyova palice a Odinovo kladivo. Laufey je překvapen, že Odin ustál jeho útok. Najednou mezi nimi vyšlehne ze země hrozivý plamen. Odin musí odskočit a uvědomí si, že zde je na nepřátelském území a Laufey to tady moc dobře zná, takže je ve výhodě. Nesmí dlouho otálet. Odin vrhne svoje kladivo a to roztříští Laufeyovu palici. Když tohle vidí obří z Jotunheimu, tak to nevydrží a dostanou záchvat zuřivosti. Vrhnou se vpřed! Odin nařídí svým válečníkům také čelní útok. Laufey vytasí meč a běží v čele své armády. Stejně tak Odin.

Obě armády do sebe narazí a začne ohromná bitva, kterou my smrtelníci nesme schopni popsat natož si ji vůbec představit. U těchto nadpozemských bytostí nemá čas žádný význam. Možná bojovali hodiny, možná dny a možná týdny. To nikdo neví. Jisté ovšem je, že po nějaké dobře začali Asgardští válečníci získávat převahu a zahnali obry z Jotunheimu na útěk do jejich pevnosti. Odin věděl, že dokud Laufey žije, tak se obři mohou seskupit a opět se navrátit. Proto svým mužům nařídil útok na pevnost. I k tomu také došlo a Laufey zvolil raději smrt v rukou Odina, nežli pomyšlení na to, že by se vzdal. Tak byli obři z Jotunheimu zničeni. Jeden z Asgardských válečníků uslyšel křik a našel malé dítě ukryté v pevnosti. Odin to dítě poznal. Byl to Loki syn Laufeye. Laufey ho skrýval ve své pevnosti, jelikož se za něj styděl. Loki se totiž nenarodil jako obr a byl vyvrhelem svého národa. Odin se podívá na to dítě a rozhodne se ho adoptovat. Předstoupí před válečníky a řekne, že od tohoto dne bude Loki nevlastním bratrem jeho milovaného Thora. Jeden z válečníků řekne, že ze samotného jména Loki čiší zlo. Odin to uzná, ale řekne, že Loki je syn krále a to oni musí respektovat. Proto odvezou Lokiho do Asgardu.

Postavy-

1. příběh:

Thor/Donald Blake

Protivníci: nikdo

Ostatní: Hulk, Giant-Man, Namor, lidé

2. příběh:

Odin

Protivníci: Laufey a obři z Jotunheimu

Ostatní: válečníci Asgardu, Loki

Příště-

Vrací se muž, u kterého si vážně nepřejete, aby se vás dotknul. Je to Grey Gargoyle! Aby toho nebylo dost, tak Don Blake se rozhodne prozradit Jane pravdu o tom, že je Thor!!

V Asgardských příbězích se dozvíte o Lokiho mládí a jeho životě v Asgardu.

Tyr

4. listopadu 2011 v 1:24 | Marvelman |  Journey into Mystery - hrdinové

TyrPravé jméno- Tyr

Bývalé identity- Týr, Tyz, Ty, Ti, Tiw, Tiu, Tio, Tig, Ziu, Zio, Teiw

Národnost- asgardská

Výška- 204,22 cm

Váha- 232 kg

Barva očí- modrá

Barva vlasů- černá

Poprvé spatřen- Journey into Mystery 85

Schopnosti-
Tyr má typické atributy asgardského boha. Tyr má o něco větší sílu než běžný asgardský válečník, a tak uzvedne až 35 tun. Ztráta jedné paže ovšem omezila jeho schopnost zvedání těžkých předmětů. Tyr dokáže běhat a vůbec se pohybovat rychleji, než nejlepší lidský atlet. Má značnou výdrž, díky které může bez pocítění únavy bojovat až 24 hodin. Dokáže vydržet silné výkyvy teplot, úder tupými předměty, zásahy kulkami. Léčí se mnohem rychleji, než je normální, ale nedokáže si nahradit ztracené končetiny nebo orgány. Má imunitu vůči všem nám známým nemocem. Sice není nesmrtelný, ale stárne mnohem pomaleji, než normální člověk.

Životopis-

Odin všem oznámí, že Loki unikl z Asgardu. Odin ví, že Loki míří na Zemi a nechá to na Thorovi. Sám ale vezme s sebou Baldera a Tyra a očekávají, jak to dopadne. Thor odešle Lokiho zpět do Asgardu a Tyr s ostatními si ho už převezmou. (Journey into Mystery 85)

Balder

4. listopadu 2011 v 1:22 | Marvelman |  Journey into Mystery - hrdinové

Balder UdatnýPravé jméno- Balder Odinson

Bývalé identity- Baldur, Golden One, Barry Landers

Národnost- asgardská

Výška- 195,07 cm

Váha- 327 kg

Barva očí- modrá

Barva vlasů- hnědá

Poprvé spatřen- Journey into Mystery 85

Schopnosti-
Mimo klasických atributů typických pro každého asgardského boha, což je dlouhověkost, zvýšená odolnost, rychlé léčení, imunita vůči nemocem, má Balder jakožto bůh světla vládu nad teplem a světlem. Jelikož je jedním ze starších Asgarďanů, tak všechny jeho atributy jsou na trochu lepší úrovni než u normálních Asgarďanů. Nejdůležitější věcí je to, že v Asgardu ho nelze zranit žádnou zbraní.

Životopis-

Odin všem oznámí, že Loki unikl z Asgardu. Odin ví, že Loki míří na Zemi a nechá to na Thorovi. Sám ale vezme s sebou Baldera a Tyra a očekávají, jak to dopadne. Thor odešle Lokiho zpět do Asgardu a Balder s ostatními si ho už převezmou. (Journey into Mystery 85)

Sandu

4. listopadu 2011 v 1:17 | Marvelman |  Journey into Mystery - protivníci

SanduPravé jméno- neznámé

Bývalé identity- žádné

Národnost- neznámá

Poprvé spatřen- Journey into Mystery 91

Schopnosti-
Sandu údajně měl jisté telepatické schopnosti, i když není známo, zdali to nebyl pouze nějaký trik. Poté, co mu Loki propůjčil část své síly, se ovšem Sandu stal velmi mocným. Dokázal pomocí magie levitovat různé věci a to i tak těžké jako třeba domy. Byl schopen teleportace a ovládání myslí.

Životopis-

Sandu pomocí různých triků okrádal lidi a Thor ho osobně varoval, aby toho nechal. Sandu ho proto nenáviděl. Loki daruje Sandu část své magické moci a Sandu se ji naučí ovládat. Potom vyzve Thora, když zvedne pomocí magie celý mrakodrap. Thora pak uvězní pod ním a chce ho zavalit. Thor se z toho ale dostane. Sandu na radu Lokiho vytvoří svou kopii, po které Thor mrští svým kladivem a přijde tak o něj. Sandu se kladivo pokusí zvednout, ale nedokáže to. Z neustálého kouzlení pak dostane nervový záchvat a přijde o všechno. (Journey into Mystery 91)

Zano

4. listopadu 2011 v 1:15 | Marvelman |  Journey into Mystery - protivníci

ZanoPravé jméno- Zano

Bývalé identity- žádné

Národnost- Xartan

Poprvé spatřen- Journey into Mystery 90

Schopnosti-
Stejně jako všichni z jeho národa dokáže Zano měnit libovolně tvar svého těla a přebírá k tomu vlastnosti předmětů či osob, ve které se přemění.

Životopis-

Ugarth, jeho syn Zano a jejich armáda přistanou na planetě Zemi a unesou několik lidí. Slyšeli o místním hrdinovi jménem Thor a chtějí ty lidi použít proti němu jako rukojmí. Thor se ale nenechá zastrašit a rozdrtí všechny jejich jednotky. Poté porazí Zana a nakonec samotného Ugartha. (Journey into Mystery 90)

Ugarth

4. listopadu 2011 v 1:14 | Marvelman |  Journey into Mystery - protivníci

UgarthPravé jméno- Ugarth

Bývalé identity- žádné

Národnost- Xartan

Poprvé spatřen- Journey into Mystery 90

Schopnosti-
Stejně jako všichni z jeho národa dokáže i Ugarth libovolně měnit tvar svého těla a přebírat i vlastnosti těchto předmětů, či osob.

Životopis-

Ugarth, jeho syn Zano a jejich armáda přistanou na planetě Zemi a unesou několik lidí. Slyšeli o místním hrdinovi jménem Thor a chtějí ty lidi použít proti němu jako rukojmí. Thor se ale nenechá zastrašit a rozdrtí všechny jejich jednotky. Poté porazí Zana a nakonec samotného Ugartha. (Journey into Mystery 90)

Thug Thatcher

4. listopadu 2011 v 1:12 | Marvelman |  Journey into Mystery - protivníci

Thug ThatcherPravé jméno- Thug Thatcher

Bývalé identity- žádné

Národnost- americká

Poprvé spatřen- Journey into Mystery 89

Schopnosti-
Žádné.

Životopis-

Thug je při přestřelce s policií postřelen do ramene a jeho kumpáni ho dostanou do nedaleké kliniky jistého Donalda Blakea. Thug mu vyhrožuje smrtí jeho sestřičky, pokud ho Blake neošetří. Blake to udělá, ale od té doby jde po Thugovi Thor. Thugova přítelkyně Ruby se ho snaží přesvědčit, aby se vzdal policii a Thug jí postřelí. Thor ho rozdrtí a předá policii. (Journey into Mystery 89)

Executioner (vojevůdce)

4. listopadu 2011 v 1:09 | Marvelman |  Journey into Mystery - protivníci

ExecutionerPravé jméno- neznámé

Bývalé identity- žádné

Národnost- san diabloská

Poprvé spatřen- Journey into Mystery 84

Schopnosti-
Žádné.

Životopis-

Executioner se dá dohromady se socialistickou stranou v San Diablu a ovládne ji. Prakticky vyvolá válku proti demokratické straně. Válka si vyžádá mnoho obětí a ještě více zraněných. Je tedy zapotřebí mnoho doktorů. Když se Executioner dozví, že jich má několik přiletět, tak ho napadne, že když se demokratickým vojákům nedostane první pomoci, tak nebudou schopni boje. Pošle tedy letouny, aby sestřelili letadlo doktorů. Přijde mu zpráva, že to letadlo střeží Thor a zničil všechny letouny. Executioner tedy vyšle svou pěchotu, aby se o to postarala ručně. Ani ta ale neuspěje. Alespoň přivede jednu sestřičku. Po chvíli si pro ni přijde jeden z doktorů a řekne, že executioner ji nemá právo držet. Executioner ho postaví před popravčí četu. Doktor jménem Blake ho ale vyzve na souboj. Executioner výzvu přijme a s doktorem se utká. Jasně vítězí, a když je vítězství na dosah, tak se tam objeví Thor a Executioner raději uteče spolu se všemi penězi, co si nastřádal. Jeho vlastní lidé pochopí, co je zač a zastřelí ho. (Journey into Mystery 84)

Fantastic Four Annual 2

3. listopadu 2011 v 2:06 | Marvelman |  Fantastic Four - příběhy


Název- Konečné vítězství Dr.Dooma

Datum vydání- 1964

Příběh-

Jedné studené noci sedí Dr. Doom na trůně ve svém hradu, když v tom za ním přijde Boris, jeho jediný přítel na celém světě. Boris mu řekne, že čas již nadešel. Doom mu přikývne a Boris řekne, že to je jak ta stará cikánka předpověděla. Doom vykoukne z okna a řekne, že je to právě taková noc, při které by ho chtěla vidět. Doom a Boris se tedy vydají na cestu z hradu, dokud nedojdou ke starému náhrobku. Doom řekne, že tady to všechno začalo.

Minulost:

Na tomto místě kdysi stála karavana cikánů. Jednoho dne tam přišli vojáci místního barona pro jejich nejlepšího léčitele Wernera Von Dooma. Jeho malý syn nechápal co se děje, ale jeho otec mu řekl, že nic neudělal, takže se v pořádku vrátí. Victor utíkal za přítelem svého otce - Borisem. Ptal se ho co se děje. Boris mu řekl, že neví, ale že se všechno brzy vysvětlí. Werner byl předveden před barona a ten mu řekl, že jeho žena je nemocná a umírá. Werner ihned co baronku viděl, věděl, že jí nedokáže pomoci. Několikrát to baronovi řekl, ale ten mu řekl, ať se kouká snažit, nebo za to zaplatí. Werner věděl, že se baronka nedožije rána a tak se rozhodl, že musí vzít svého syna a utéct co nejdál to půjde. Vojáci prohledali vesničku cikánů, ale to už byli Werner a Victor na útěku lesem. Jenže jim v té zimě umrzl kůň a tak museli pokračovat pěšky. Victor se ptal svého otce, proč utíkají bez boje. Werner mu řekl, že je stejný jako jeho matka, která se také nikdy ničeho nebála. Po chvíli je Boris našel skoro zmrzlé v lese. Odtáhl je zpět do tábora. Ne smrtelné posteli pronesl Werner poslední slova, která zněla: "Borisi musíš uchránit….". Malý Victor řekl, že ho nikdo chránit nemusí, protože se stane mocným a silným a nikdo ho neporazí. Jenže Boris věděl, že Werner tím myslel, že musí ochránit svět před synem nosícím příjmení Von Doom. Jenže Boris nemohl nic dělat a tak jen sledoval, jak zuřivost a zloba ovládají malého Victora. Victor řekl, že zabili jeho matku, když byl nemluvně a teď zabili i jeho otce. Přísahal, že ho pomstí. Řekl, že za to zaplatí celé lidstvo. Po chvíli našel Victor truhlu, která patřila jeho matce a uvnitř bylo mnoho léčivých lektvarů a zvláštních pomůcek, které dosvědčovali, že jeho matka byla čarodějnice. Vědecké poznatky léčitele, magické vlohy kouzelnice a hněv mladého chlapce, to byl jasný recept pro neskutečné zlo. Z Victora vyrostl mladý pohledný muž, který díky svému intelektu sklízel neuvěřitelné úspěchy za své vynálezy. Jeho konkurenti mu tak záviděli, že na něj dokonce poslali vojáky, aby ho zastavili. Jenže mladý cikán se dokázal ubránit. Ve svém karavanu měl tolik zbraní, že na něj nikdo neměl. Byl nezastavitelný. Všimla si ho univerzita vědy a nabídli mu studium. Přístup k americkým technologiím byl moc velkým pokušením a tak Doom přijal a opustil svůj kmen. Boris se stal vůdcem místo něj. Od počátku se k němu připletl mladý Američan jménem Reed Richards, který podle toho co o něm Doom slyšel, se inteligencí vyrovnal jemu samému. Reed mu nabízel, aby spolu bydleli na pokoji, ale Doom neměl zájem mít přátele a tak rychle odmítl. Reed si našel jiného spolubydlícího. Byla to místní fotbalová hvězda Ben Grimm. Tito dva úplně odlišní lidé se velmi skamarádili. Zatímco Victor se snažil najít si cestu k moci. Jednou šel Reed kolem jeho pokoje a všiml si nějakých nákresů na jeho stole. Z nich pochopil, že se snažil postavit stroj na otevření dimenzionální brány. Reed našel v jeho plánu několik chyb a chtěl ho na ně upozornit. Victor ho ale vyhodil ven. Jenže při jeho pokusu došlo k výbuchu. Ředitel ho za nepovolený experiment nechal vyloučit, a když se Victor probudil v nemocnici, zjistil, že jeho obličej je silně znetvořen. Utekl tedy do Tibetu. Tam lezl po horách, aby se skryl před zraky lidí a našel jistý klan mnichů, kteří ho vzali mezi sebe a postarali se o něj. Victor se okamžitě začal učit jejich moudra a učil se tak rychle, že ho nakonec mniši oslovovali pane a začali mu sloužit. Mniši mu pomohli ukovat speciální brnění a on sám si udělal kovovou masku, kterou si dal na obličej, ještě než vychladla, takže se mu přiškvařila ke tváři. Nakonec si nasadil svou kápi a řekl, že Victor Von Doom zmizel spolu s jeho pěknou tváří, kterou kdysi měl. Jenže s jeho zmizením se zrodil někdo mnohem silnější, mocnější moudřejší a chytřejší. Zrodil se Dr. Doom. Doom si zajistil, že jen on si může sejmout svou masku a to speciálním tlačítkem na svém prstenu. Pak se vrátil do Latverie, malého balkánského státu, a stal se tam králem a Boris zůstal navždy po jeho boku.

Přítomnost:

Doom se zvedne a odchází od hrobu, na kterém je napsáno Cynthia Von Doom, a vydá se zpět ke svému hradu. Prochází kolem svých poddaných, kteří ho vítají, a uzamkne se v jedné ze svých laboratoří. Boris uvažuje, jaké zlo tam zase Doom připravuje. FF letí ve Fantasticaru a ten má potíže s motorem. Thing tedy musí nouzově přistát uprostřed Manhattanu a narazí do auta jednoho staříka. Stařík vyleze ven a začne na hrdiny křičet. Ben tedy vyleze ven a pokusí se mu to opravit, ale omylem při tom utrhne kolo. Stařík teď začne šílet. Řekne jim, že je jeho právníci zničí. V tom se tam objeví známí umělec a nabídne muži tisíc dolarů za jeho auto. Stařík to přijme a odejde po svých. Umělec pak poprosí Thinga, aby to auto zničil ještě víc. Ben nechápe proč, ale udělá to. Umělec přizná, že se to chystá prodat za velké množství peněz a nazve to moderní pohled na věc z očí Thinga. Reed za tu dobu spravil Fantasticar a tak se FF vydají domů. Mezitím Doom ve své laboratoři vzpomíná, jak by posledně poražen FF a vhozen do vesmíru bez času. Pak vzpomíná, jak cestoval vesmírem bez cíle, když v tom ho začalo k sobě přitahovat nějaké plavidlo. Dr. Doom si okamžitě řekl, že se stane pánem, kohokoliv na palubě najde. K jeho překvapení tam ale našel člověka oblečeného jako egyptský faraón. Tento člověk se představil jako Rama-tut. Řekl Doomovi, že technologii cestování časem ukradl ve svém čase tedy ve dvacátém pátém století. Tam tradovali pověsti, že první, kdo s touto technologií přišel, byl jistý Dr. Doom. Když uslyší, že faraónova technologie je založena na jeho vlastní, tak začne Doom uvažovat. Pak řekne, co když není jeho předek, ale vydal se do budoucnosti a jsou jedna a tatáž osoba. Rama-tut se přidá a řekne, co když on sám cestoval do minulosti a stal se Doomem. Doom se zeptá, když jsou zřejmě jedna a tatáž osoba, tak jak je možné, že mohou koexistovat v jednom časovém úseku. Rama-tut navrhne se spojit proti FF. Doom to ale zamítne a vysvětlí to tak, že když jeden z nich zemře, tak může zemřít i ten druhý. Rama-tut souhlasí. Doom obdivuje vybavení jeho lodi a pak řekne, že možná bude opravdu on, protože takové stroje může vymyslet jen jediný mozek na světě. Rama-tut řekne, že slyšel, že Reed Richards je chytřejší. Doom řekne, že se vrátí na Zemi a tuhle lež jednou provždy napraví. Mezitím když se Doom vrací na Zemi, tak Reed a Sue koukají z okna Baxterovy budovy. Sue ukáže na padající hvězdu. Reed řekne, že to spíše vypadá, jako nějaké plavidlo, nebo modul a běží do své laboratoře. Sue tam zůstane sama a řekne si, že by klidně mohla být Invisible Girl pořád a nikomu by to ani nepřišlo. Mezitím Reed si říká, že to je určitě Doom. Mezitím v Latverii se diskutuje o tom, že jsou spekulace, že ministerský předseda podléhá někomu mnohem mocnějšímu, kdo se rozhodl se moc neukazovat. Ministr řekne, že to je nesmysl a v tom se rozletí dveře a dovnitř vejde Dr. Doom. Doom se postará o ministra a řekne, že až se on a FF opět setkají, tak to bude taková párty, na jakou FF nikdy nezapomenou. Mezitím v Baxterově budově pomáhají Johnny a Ben Reedovi s pokusem, když dovnitř vejde Sue a řekne, že dostali pozvání od vlády Latverie, na společenskou večeři. Reed si přečte pozvánku a řekne, že tam asi bude tisk, když mají přijít v uniformách. Na večeři dostanou všichni speciální drink vyráběný jen v Latverii. Reed řekne, že ho zřejmě vynechá. Ministr se omluví a vydá se za Doomem, aby ho informoval, že Reed nevypil jeho drink. Doom řekne, že to vůbec nevadí. Johnny si jde zatancovat s jednou dívkou a při tanci se jí zeptá, kdo je vůbec králem Latverie. Dívka řekne, že mu říkají prostě pane. Najednou tam přijde Thing a dá Johnnymu facku a řekne, že má babu. Johnny se naštve a zapálí se. Thing někam zmizí. Johnny to tam začne prohledávat a najde ho, jak pije víno. Hodí na něj tedy ohnivou kouli. Ben řekne, že mu nic neudělal. Johnny to nechápe, kdo to tedy byl. Thing na něj skočí a bitva je na světě. Celé to pozoruje Doom, který se nemůže dočkat, až si toho všimne Sue a pořád u toho popíjí víno. Sue hledá Johnnyho a najde Reeda, jak se líbá s nějakou holkou. Sue tomu nemůže uvěřit a Reed jí řekne, že nemá tak čučet a má jít něco dělat. Pak ještě dodá, že může být ráda, že jí vůbec toleruje. Sue se dá do pláče a běží pryč. Když odbíhá, tak iluze Reeda s nějakou ženou pomalu mizí. Sue vrazí do Johnnyho a obalí ho svým polem. Thing ho zase zabalí do koberce a odhodí. V tom tam přijde Reed, který neví co se děje. Sue ho odhodí na stůl. Doom nemůže být spokojenější. Pak se ale Doom zamyslí, jestli mu přivede vítězství nad FF vůbec nějaké uspokojení. Řekne si, že žádné vítězství ani žádný triumf mu nevrátí jeho tvář. Žádné dobytí nějakého území z něj neudělá muže, kterým kdysi byl. Pak zaktivuje svůj prsten a maska se mu odemkne. Doom si jí sundá a podívá se do zrcadla. Řekne, že to je ještě horší než si pamatoval. Doom je úplně zničen z toho pohledu a tak svou energií rozstřelí zrcadlo. To uslyší FF a přestanou bojovat. Jdou se podívat, co to bylo a najdou Dooma, jak si rychle nasazuje svou masku. Doom okamžitě vystřelí na Reeda. Invisible Girl ho ale ochrání svým štítem. Pak štít rozšíří, tak vystrčí Dooma z okna. V tu chvíli Reed pochopí, co se jim stalo a vysvětlí to Sue. Ta mu řekne, že byla hloupá a omlouvá se mu. Reed jí řekne, že není hloupá, ale je jen žena. Pak jdou zpět a tam najdou Bena a Johnnyho, jak spolu pořád bojují, odtrhnou je tedy od sebe a Reed jim řekne, že oni tři musejí porazit Dr.Dooma. Sue se zeptá, co bude s ní. Reed jí řekne, že Doom je moc nebezpečný a on nechce, aby riskovala. Sue řekne: "Reede Richardsi, jestli tvá láska ke mně znamená, že se budeš takhle chovat a budeš mě chtít pořád někde nechávat, když tu bude bitva, ve které mě potřebujete, tak o tvou lásku nestojím. Vždycky jsem byla vaší součástí a budu jí i nadále.". Takže komplet Fantastic Four se vrátí do Baxterovy budovy a najdou tam Dooma, jak na ně čeká. Je to rychlá akce. Sue uzavře Human Torche a Dooma do jednoho silového pole. Torch udělá Super-nova výbuch. To roztrhne silové pole Invisible Girl a Doom s Torchem padají k zemi. Mr.Fantastic chytí Torche a Doom spadne dolů. Reed má úplně spálené ruce a tak hodí Johnnyho do rukou Thinga. Pak se Thing rozeběhne a skočí z budovy na Dooma. Vrazí do něj. Doom se ale stejně zvedne a svým paralyzujícím paprskem ze svých rukavic omráčí Thinga. Sue tam přiběhne a zneviditelní Dooma. Ten je nejdřív vyděšen, protože nevidí své ruce. Sue pak udělá ploché silové pole na podlaze a chce mu podrazit nohy. Jenže když se na to soustředí, tak se přestane soustředit na jeho zneviditelnění a Doom se zase objeví. Sue tedy rychle zneviditelní sama sebe. Doom má ale termální radar a tak ji stejně vidí. Mezitím Reed se vzpamatovat a sjede dolů z budovy. Zařve na Dooma, proč bojuje s ženou, když on sám je zatím neporažen. Doom odhodí Sue a řekne, že má Reed pravdu. Oba se dohodnou, že z tohoto souboje odejde jen jeden. Reed řekne, že nečekal, že to takhle dopadne, protože Doom mohl dát světu hrozně moc dobra. Doom se zasměje a řekne, že světu, který ho zavrhl a zničil, by nedal nic. Pak řekne Reedovi, že on o světu nic neví. Když oba pochopí, že mezi nimi nikdy nebude mír, tak Reed přinese věc, které říká Zbraň posledního dechu. Sue mu řekne, aby to nezkoušel použít. Reed řekne, že na to je již pozdě. Doomovi ihned dojde, k čemu to slouží. Pochopí, že když se to zapne, tak ten s člověk s větší mentalitou pošle ostatní do časoprostoru odkud není cesta zpět (Reed se musel zbláznit, udělat to s Mole Manem to bych pochopil, ale s Doomem? To nevím, jestli je moudré - pozn. překladatele). Stroj je zaktivován a oba soupeři si na hlavu dají speciální helmy. Začnou soupeřit a chvíli se nic neděje. Najednou se na Reedově obličeji objeví zděšení a Reed začne mizet, dokud nezmizí úplně. Doom si sundá masku a řekne, že konečně dokázal svou neuvěřitelnou moc a dosáhl svého největšího triumfu. Pak se obrátí na zbytek FF a řekne jim, že ho už nezajímají a že přišli o svého vůdce, což mu stačí. Pak se obrátí a odejde. FF se vrátí do Baxterovy budovy a tam najdou Reeda, jak z okna sleduje Dooma, jak odchází. Reed se zasměje a řekne, že mu dal ochutnat jeho vlastní smetanu, protože to víno co Doom popíjel, když je pozoroval, bylo plné stejného halucinogenního lektvaru jako jejich drink. Thing navrhne jít rozdrtit Dooma. Reed mu řekne, aby ho nechal jít, protože je vůdcem jednoho státu a tak má politickou imunitu. Reed pak uvažuje, co se v minulosti muselo stát, že se z Victora stalo tohle. Sue řekne, že je jisté, že zatím neviděli Dooma naposled a ani neviděli to nejhorší, co dokáže.

Postavy-

Fantastic Four: Mr. Fantastic, Invisible Girl, Human Torch, Thing

Protivníci: Dr. Doom

Ostatní: Boris, Werner Von Doom, stařík s autem, baron a baronka z Doomových vzpomínek, poddaní v Latverii. mniši v Tibetu

Příště-

Kdo je Gideon, a jak se mu podařilo proti sobě poštvat jednotlivé členy Fantastic Four?

Dorrek VII

3. listopadu 2011 v 2:00 | Marvelman |  Fantastic Four - protivníci

Dorrek VIIPravé jméno- Dorrek VII

Bývalé identity- žádné

Národnost- skrullská

Poprvé spatřen- Fantastic Four 18

Schopnosti-
Dorrek má stejné schopnosti jako všichni příslušníci rasy Skrullů, tedy se převážně jedná o měnu podob.

Životopis-

Dorrek nechá stvořit Super-Skrulla tak, aby měl všechny schopnosti Fantastic Four a ještě navíc mu nechá dát schopnost hypnózy, jako překvapení. Pak ho pošle na Zemi, aby se pomstil Fantastic Four za tu potupu, kterou Skrullům posledně uštědřili. Super-Skrull je posilován energií z domácí planety. Při boji s Fantastic Four dojde k přerušení tohoto přívodu energie a důsledkem toho je Super-Skrull poražen. (Fantastic Four 18)

Igor (šimpanz)

3. listopadu 2011 v 1:58 | Marvelman |  Fantastic Four - protivníci

IgorPravé jméno-Igor

Bývalé identity-šimpanz

Národnost-žádná

Poprvé spatřen- Fantastic Four 13

Schopnosti-
Igor je schopen měnit podobu, ale pouze na objekty, které jsou podobně velké, jak on sám.

Životopis-

Miklho, Peotor a Igor byli tři mazlíčci a pokusné hračky Red Ghosta. Vzal je s sebou na výlet do kosmu, kde je schválně nechal ozářit vesmírnými paprsky. Miklho získal ohromnou sílu a výdrž, Peotor se stal živým magnetem a Igor se naučil měnit podobu. Spolu s Red Ghostem se postavili Fantastic Four v bitvě na Měsíci. Invisible Girl se k nim ale chovala lépe, než Ghost a proto ji osvobodili poté, co ji Red Ghost zajal. Opice i s Red Ghostem byli nakonec poraženi, jelikož Red Ghost rozhněval mocného Watchera. (Fantastic Four 13)

Red Ghost plánuje pomstu a již ví, jak na to. Zjistil totiž, že Thinga nenávidí skupina lidí zvaných Yancy pouliční gang. Začne tedy od nich posílat fiktivní dopisy a různé pastičky. Pak si počká se svými opicemi v Yancy ulici a pochvíli se tam FF objeví. Red Ghost a jeho opice je napadnou a porazí. Ghost je dá do své lodi a vyletí s nimi do vesmíru, tak je vyklopí do vzduchoprázdna. Jim se ale nějak podaří přistát na Měsíci. Ghost zuří a přistane tam také. Ví, že aby je dostal potřebuje dobrou zbraň. Vydá se tedy do domu Watchera, aby nějakou ukradl. Tam ho ale napadne FF a při boji ho vhodí do nějakého portálu. (Fantastic Four 29)

Peotor

3. listopadu 2011 v 1:56 | Marvelman |  Fantastic Four - protivníci

PeotorPravé jméno- Peotor

Bývalé identity- orangutan

Národnost- žádná

Poprvé spatřen- Fantastic Four 13

Schopnosti-
Peotor získal schopnost vytvářet magnetické síly, díky kterým může k sobě přitahovat, či od sebe odpuzovat kovové předměty.

Životopis-

Miklho, Peotor a Igor byli tři mazlíčci a pokusné hračky Red Ghosta. Vzal je s sebou na výlet do kosmu, kde je schválně nechal ozářit vesmírnými paprsky. Miklho získal ohromnou sílu a výdrž, Peotor se stal živým magnetem a Igor se naučil měnit podobu. Spolu s Red Ghostem se postavili Fantastic Four v bitvě na Měsíci. Invisible Girl se k nim ale chovala lépe, než Ghost a proto ji osvobodili poté, co ji Red Ghost zajal. Opice i s Red Ghostem byli nakonec poraženi, jelikož Red Ghost rozhněval mocného Watchera. (Fantastic Four 13)

Red Ghost plánuje pomstu a již ví, jak na to. Zjistil totiž, že Thinga nenávidí skupina lidí zvaných Yancy pouliční gang. Začne tedy od nich posílat fiktivní dopisy a různé pastičky. Pak si počká se svými opicemi v Yancy ulici a pochvíli se tam FF objeví. Red Ghost a jeho opice je napadnou a porazí. Ghost je dá do své lodi a vyletí s nimi do vesmíru, tak je vyklopí do vzduchoprázdna. Jim se ale nějak podaří přistát na Měsíci. Ghost zuří a přistane tam také. Ví, že aby je dostal potřebuje dobrou zbraň. Vydá se tedy do domu Watchera, aby nějakou ukradl. Tam ho ale napadne FF a při boji ho vhodí do nějakého portálu. (Fantastic Four 29)

Miklho

3. listopadu 2011 v 1:55 | Marvelman |  Fantastic Four - protivníci

MiklhoPravé jméno- Miklho

Bývalé identity- gorila

Národnost- žádná

Poprvé spatřen- Fantastic Four 13

Schopnosti-
Miklho získal díky kosmickému záření ohromnou sílu a výdrž.

Životopis-

Miklho, Peotor a Igor byli tři mazlíčci a pokusné hračky Red Ghosta. Vzal je s sebou na výlet do kosmu, kde je schválně nechal ozářit vesmírnými paprsky. Miklho získal ohromnou sílu a výdrž, Peotor se stal živým magnetem a Igor se naučil měnit podobu. Spolu s Red Ghostem se postavili Fantastic Four v bitvě na Měsíci. Invisible Girl se k nim ale chovala lépe, než Ghost a proto ji osvobodili poté, co ji Red Ghost zajal. Opice i s Red Ghostem byli nakonec poraženi, jelikož Red Ghost rozhněval mocného Watchera. (Fantastic Four 13)

Red Ghost plánuje pomstu a již ví, jak na to. Zjistil totiž, že Thinga nenávidí skupina lidí zvaných Yancy pouliční gang. Začne tedy od nich posílat fiktivní dopisy a různé pastičky. Pak si počká se svými opicemi v Yancy ulici a pochvíli se tam FF objeví. Red Ghost a jeho opice je napadnou a porazí. Ghost je dá do své lodi a vyletí s nimi do vesmíru, tak je vyklopí do vzduchoprázdna. Jim se ale nějak podaří přistát na Měsíci. Ghost zuří a přistane tam také. Ví, že aby je dostal potřebuje dobrou zbraň. Vydá se tedy do domu Watchera, aby nějakou ukradl. Tam ho ale napadne FF a při boji ho vhodí do nějakého portálu. (Fantastic Four 29)

Karl Kort

3. listopadu 2011 v 1:52 | Marvelman |  Fantastic Four - protivníci

Karl KortPravé jméno- Karl Kort

Bývalé identity- Wrecker

Národnost- americká

Poprvé spatřen- Fantastic Four 12

Schopnosti-
Žádné.

Životopis-

Kort se jako sovětský špion infiltroval na vojenskou základnu generála Rosse a sabotoval tam mnohé vynálezy dr. Bannera. Potom to všechno svedl na Hulka. Přijeli to prošetřit dokonce i Fantastic Four. Bannerův pomocník Rick Jones ale odhalil Kortovo tajemství. Kort ho musel zajmout. Přišli na něj ale i FF a to ho dostali poté, co ho Invisible Girl odzbrojila. (Fantastic Four 12)

Daredevil 5

2. listopadu 2011 v 0:42 | Marvelman |  Daredevil - příběhy


Název- Tajemný maskovaný Matador

Datum vydání- prosinec 1964

Příběh-


Na scéně se objevuje nový kriminálník zvaný maskovaný Matador, který se dal na dráhu zločinu. DD se s ním poprvé utká ale souboj netrvá moc dlouho.DD totiž musí zachránit padajícího umývače oken.O několik dní později doprovází Matt Karen na nějakou kostýmovou párty, kterou se Matador rozhodl vyrabovat.Opět se spolu utkají ale utíkající dav a Matadorova kápě mu dokonale zmatou jeho radar.Matador tedy Daredevila rychle porazí a uteče.Novinka o Daredevilově porážce se rychle rozšíří do všech koutů a tak získá Matador velkou slávu mezi zločinci.Aby toho nebylo dost, tak ještě Foggy řekne Mattovi, že si chce vzít Karen.Jenže se vždycky začne Foggy stydět a tak ji nedokáže požádat o ruku.DD si dá za úkol, že musí Matadora porazit.Trochu pátrá a zjistí, že byl kdysi skutečný španělský matador jménem Manuel Eloganto.Poté zjistil, že v aréně byl takřka neporazitelný, ale jeho arogance mu vysloužila nenávist diváků.Jeho kariéra byla rychle ukončena jedním velmi agresivním býkem.On z toho obviňoval jeho konkurenty a slíbil jim pomstu.Teď když pochopil Matt svého nepřítele vymyslel plán, jak obrátit jeho ego proti němu.Matt dá do novin, že Matador je ve skutečnosti sám Daredevil a že ten boj na párty byl nefingovaný s nějakým podvodníkem.Matador přijde do Murdockovi kanceláře se pomstít a tam najde Daredevila, jak ne něj čeká.DD dotáhne boj až na střechu.Tam před zraky mnoha svědků v klidu Matadora porazí.Matador ztratí nejen svou oblíbenost u občanů ale i svou svobodu.Zato DD získá zpět svou reputaci.Ale Matt z toho nevyjde dobře, díky jeho křivému obvinění Daredevila v novinách.


Postavy-

Daredevil/Matt Murdock

Protivníci: Masked Matador

Ostatní: Foggy Nelson, Karen Page

Uncanny X-Men 9

2. listopadu 2011 v 0:30 | Marvelman |  Uncanny X-Men - příběhy


Název- Přicházejí Avengers

Datum vydání- leden 1965

Příběh-

V severním Atlantiku pluje loď.Pluje přímo naproti obrovskému ledovci.Na poslední chvíli rudý paprsek rozstřelí ledovec na kusy.Na palubě lodi vidíme X-meny v civilním oblečení.Všichni pasažéři se dívali na nebezpečí před nimi, takže nikdo neviděl kdo vystřelil ten paprsek.Tento masivní výboj energie ale Cyclopse dost vyřídil a tak ho jeho parťáci dovedou do kabiny aby si odpočinul.Iceman vytvoří malé kostičky ledu, kterými Jean telekinezí ochladí Cyclopsovi čelo.V duchu si říká, že na ní nesmí být vidět, že ho má ráda, protože teď když je Scott velitel tak nemá na romance čas.Když se Cyclops probere řekne všem, že mezitím byl telepaticky kontaktován Xavierem.Xavier prý chce aby za ním přijeli do Evropy.V tu chvíli přijde další zpráva od profesora.Profesor prý našel svého protivníka Lucifera v tajných jeskyních na území Balkánu.Pak jim řekne, že to byl právě Lucifer, kdo ho před lety připravil o nohy.A že chce aby ho X-meni následovali, kdyby nedokázal Lucifera porazit.Mentální spojení končí a Xavier se vydá dále prohledávat jeskyně.Náhle se však objeví mini cyklon, který pomalu nese Xaviera až k Luciferovi.Tváří v tvář svému protivníkovi, Xavier vytáhne zbraň ale Lucifer ho varuje, že jestli se mu něco stane tak celý svět je odsouzen k záhubě.Mezitím se X-meni dostali do bavorské vesničky.Nedaleko od nich vidíme jiný tým superhrdinů - Avengers.Thorovo kladivo prý vycítilo přítomnost zla v těchto místech.Hluboko pod nimi v jeskyních se Lucifer přizná, že vytvořil obří termální bombu, která je spojena s jeho tlukotem srdce.Takže když se mu něco stane tak bomba vybuchne.Také prý ví, že Xavierovi studenti jsou blízko a že pro ně má připraveno překvapení.Xavier však X-meny varuje včas a ti se vyhnou všem nepříjemnostem.Pak Xavier vycítí přítomnost Avengers a řekne X-menům, že je musí zastavit aby se nepustili do Lucifera.Cyclops se to snaží vysvětlit ale nikdo ho neposlouchá a tak se rozpoutá velká bitva mezi Avengers a X-meny.V podzemní jeskyni se Lucifer směje, když vidí dva týmy hrdinů bojovat mezi sebou.Tato chvilka Luciferovi nepozornosti je dost času pro Xaverův plán.Použije naplno své telepatické schopnosti na Lucifera a tím ho uvrhne do komatu ale jeho srdce zůstane neporušeno.Poté co Xavier porazí svého nepřítele se telepaticky spojí s Thorem a vysvětlí mu celou situaci.Bůh hromu to vysvětlí svým parťákům a když uvidí, že pravý nepřítel je již poražen tak Avengers odchází.Díky Xavierově navigaci se X-meni dostanou až do jeskyně.Musí ještě zneškodnit bombu.Xavier najde její slabé místo a nařídí Cyclopsovi aby použil svůj paprsek naplno ale přesto velmi tenký.Cyclops to dokáže a Lucifer se probere.Řekne, že mu postavení bomby trvalo deset let a že jsou tedy s Xavierem vyrovnáni.Xavier ale odvětí že jeho nohy už nikdo do pořádku nedá, zatímco Lucifer si může dělat co chce.X-meni nechají Lucifera být, protože to vypadá, že víc mu už ublížit nemohou.

Postavy-

X-meni : Angel, Beast, Cyclops, Iceman, Marvel Girl, profesor X

Protivníci : Captain America (Steve Rodgers), Thor, Iron Man (Tony Stark),Giant-Man (Dr. Henry Pym), Wasp (Janet van Dyne), Lucifer

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!