Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Prosinec 2011

Strange Tales 128

23. prosince 2011 v 2:11 | Marvelman |  Strange Tales - příběhy


Název- Quicksilver a Scarlet Witch (1. příběh)
Démonův žák (2. příběh)

Datum vydání- leden 1965

Příběh-

1. příběh

Quicksilver ohromnou rychlostí připraví všechny kufry. Scarlet Witch se ho zeptá, co to dělá. Pietro jí odpoví, že teď je jejich jediná šance na útěk od Magneta a jeho Bratrstva. Wanda řekne svému bratrovi, že nemohou, jelikož Magnetovi dluží příliš mnoho. Pietro ale namítá, že Magneto je příliš zlý a oni mu nemohou sloužit ani o vteřinu déle. Pietro pokračuje v balení a Wanda se ho snaží donutit, aby jí poslouchal. Nakonec použije svoje čarovné síly a Pietro díky ní zakopne a upadne na zem. Pietro vstane a nemůže uvěřit tomu, že Wanda použila svoje síly na něj. Wanda se mu omluví a vysvětlí mu, že čest pro ně znamená hodně a oni ona slíbili Magnetovi poslušnost. Pietro řekne, že jejich čest je stále víc a víc pošpiněna právě díky Magnetovi. Wanda bratrovi připomene, e to byl právě Magneto, kdo ji zachránil před tím davem lidí, kteří jí chtěli upálit. Pietro řekne, že tohle si pamatuje, ale pravd je, že Magneto chce ovládnout světe a zničit Homo Sapiens. Wanda argumentuje tím, že také se většina lidí mutantů bojí a nenávidí je, což je možná důvodem Magnetova jednání. Pietro začne mluvit o tom, že se nemají ke komu obrátit pro radu. Přesto tu jsou tací, kteří mají také schopnosti jako třeba Thor, Spider-Man nebo Daredevil, jenže oni neví, kde je najít. Wanda si najednou vzpomene, že slyšela o týmu zvaném Fantastic Four a jejich základna je v nějaké budově, která není vůbec skrytá. Mohli by si promluvit s nimi.

V Baxterově budově panuje klid. Johnny telefonuje s Doris a Ben si čte dopisy, které jim přišli. Reed a Sue tam nejsou. Johnny vysvětlí Doris, že je tam pořádná nuda, jelikož Ben není nic moc společník. Ben zrovna vytáhne dopis, který přišel z Yancy ulice. Ben to přeci jen otevře a uvnitř se dočte, že by měl nosit v puse dudlík, když po městě pobíhá v modrých plenkách. Ben začne zuřit. Johnny poví Doris, že bude muset zavěsit, jelikož to vypadá, že Ben exploduje. Ben chytne židli a zničí ji, při čemž říká, že až se mu jednou ti smradi z Yancy ulice dostanou pod ruku, tak toho budou litovat. Johnny si raději pustí televizi. Tam běží zrovna zprávy. Mezi nimi je i zpráva o mutantech. Prý se zatím nepodařilo obstarat fotky X-Menů, zato mají celkem přesné snímky Bratrstva mutantů. Johnny si prohlédne cel tým zlých mutantů a neudělá to na něj moc velký dojem. Ben si toho všimne a řekne, že tihle šašky by hned každý spatřil díky jejich barevným oblekům. Johnny řekne Benovi, aby si vzpomněl, že když bojovali s X-Meny (což se stalo ve Fantastic Four 28 - pozn. FF/X konflikty sledujícího překladatele) tak to byl dost nerozhodný boj. S mutanty není legrace. Johnny pak ještě připomene, když bojoval bok po boku s nejmladším členem X-Menů Icemanem (Strange Tales 120 - pozn. týmu tvořeného ohněm a ledem milujícího překladatele), který mu hodně pomohl a on by mu to rád oplatil. Ben řekne, že klidně mohou jít ty zlé mutanty hledat, ale podle něj je to zbytečné. Johnny řekne, že by to rád zkusil. Ben tedy zažertuje, že si skočí pro svou síť na ryby. Johnny mu řekne, že je vtipný jako Dr. Doom. Ben na to zareaguje tak, že by ty mutanty porazil s rukou svázanou za zády. Johnny mu řekne, že to jedině až poté co by je on oslabil svým plamenem.

Do vstupní haly Baxterovy budovy vstoupí Pietro a Wanda v kabátech, aby nebyli poznat. Dva strážníci jim řeknou, že dále už je soukromý výtah Fantastic Four a tam nezvaní hosté nemohou. Wanda se jim snaží vysvětlit, že oni s nimi potřebují mluvit, ale je to zbytečné. Strážníci je nechtějí pustit. Wanda si všimne ve zdi zabudované vodní hadici. Ukáže na ní a hadice obmotá oba strážníky. Pietro řekne, že to se povedlo a pak dodá, že Wanda má použít výtah zatímco on půjde po schodech. S těmito slovy Pietro vyrazí ohromnou rychlostí po schodech.

Quicksilver najde Bena a Johnnyho. Ben na něj ukáže a když se Pietro chce představit, tak mu Johnny řekne, že oni vědí, kdo je a zažehne se. Quicksilver se mu snaží vysvětlit, že nepřišel bojovat, ale je to marné. Human Torch na něj hodí ohnivou kouli a Quicksilver se jí rychlostí vyhne. Thing se dostane za něj a chce ho udeřit. V tom tam přiběhne Scarlet Witch a nemá vůbec čas se zamyslet nad tím, co se zde děje. Použije svou kouzelnou sílu, aby odvrátila Thingův úder. Thing tedy praští do jednoho z Reedových strojů a ten spadne na Scarlet Witch. Quicksilver jí rychle vytáhne a zjistí, že Wanda j mimo. Položí ji na zem. Torch se zastaví a řekne Thingovi, aby udělal totéž, jelikož on ví, jak se Quicksilver cítí, jelikož má také sestru. Quicksilver se naštve a vyrazí na Torche a Thinga. Thing udeří, ale Quicksilver se rychle vyhne a podrazí mu nohy. Human Torch zaútočí svým ohněm, ale nedokáže se trefit a zapálí koberec. Thing je zase na nohou. Quicksilver ho chytne za ruku a začne běhat dokola až se Thingovi motá hlava. Quicksilver pak běhá kolem Torche a vytvoří malý vír, který ho zvedne ke stropu, kde se Torch praští do hlavy. Quicksilver řekne, že oni přišli v míru a stejně je s nimi zacházeno jako se zvířaty. Johnny se zasměje a řekne, že takhle se v míru nepřichází. Ben zase řekne, že by ho tedy nechtěl vidět, jak by přišel, kdyby hledal boj. Human Torch udělá ohnivou stěnu kolem Quicksilvera. Quicksilver řekne, že Magneto měl pravdu. Nemůže být mír mezi Homo Sapiens a Homo Superior. Thing proskočí ohnivou stěnou a udeří Quicksilvera. Ten se svou rychlostí pohne o několik centimetrů a Thingův úder ho jen škrábne. Díky žáru těch plamenů se Wanda vzpamatuje. Scarlet Witch použije svoje síly a vyvolá silnou bouři a vítr, který prorazí okna a zhasí plameny. Pietro řekne, že tohle nemá cenu a chce s Wandou odejít. Ben řekne Johnnymu, že to jim přece nemohou dovolit. Johnny ale namítne, že má pocit, že takhle by to udělal Reed. Pietro s Wandou odejdou s tím, že Magneto je sice zlý ale jedině u něj jsou v bezpečí.

Když jsou pryč tak Johnny řekne Benovi, že i nudný den může za něco stát. Ben na to zareaguje tak, že řekne, že by ho zajímalo jestli těm mutantům dali jejich adresu lidi z Yancy pouličního gangu.

A tak kvůli vzájemnému nepochopí se rozpadá aliance, která mola existovat.

2. příběh

Po porážce mocného Dormammu získal Dr. Strange od svého mistra mocnější amulet a také schopnost levitace.

Ve večerních hodinách se Dr. Strange prochází po domě, když najednou někdo buší na dveře. Strange jde otevřít a do domu mu vběhne nějaký zoufalec. Strange se ho zeptá, co potřebuje. Muž mu řekne, že byl u muže, který si říká Démon a že byl jako jeho pomocník,ale jen jako legrace. Jenže pak zjistil, že ten člověk to myslí vážně a utekl mu. Strange se zeptá, co myslí vážně a muž odpoví, že ten Démon chce vládnout světu.

Mezitím muž zvaný Démon zuří, že mu utekl jeho pomocník. Pomocí magie vytvoří obraz, kde chce vidět, co jeho pomocník dělá. Vidí ho, jak mluví s Dr. Strange a rozesměje se, jelikož na všechno je již pozdě. Démon žil dlouho skrytý a stále zvyšoval svou sílu. Teď ho už nikdo nezastaví.

Muž žádající Strange o pomoc najednou zmizí. Strange si uvědomí, že Démon bude mocnější, než čekal a on toho muže nesmí zklamat, když ho přišel žádat o pomoc. Strange přijde k Oku Agamottovu a chce muže i Démona najít. Oko ale nic nezjistí. Strange tomu nemůže uvěřit. je bezmocný i uvnitř svého Sanctum Sanctorum.

Démon přivolá k sobě svého služebníka a ten se mu hned začne omlouvat. Démon ho ale nechce poslouchat a přemístí ho do žaláře. Potom pomocí kouzla zablokuje komukoliv možnost, aby ho našel.

Strange se snaží, ale Oko nic nevidí. Po muži na zemi zbyly boty a kabát. Strange tyhle věci ozáří svým amuletem a ony ožijí. Vstanou a Strange jim řekne, aby našly svého majitele. Sám levituje za tím oživlým oblečením. Dorazí až k domu, kde by měl Démon být. Vtrhne dovnitř ale Démon je připraven. Démon ve jménu Cyttoraka vyvolá rudý krystal kolem Strangeova těla a krystal se stále zmenšuje. Dr. Strange se zmenšuje s krystalem a po chvíli drží Démon krystal v dlani. Potom ho položí na svůj oltář a vzývá síly temnot, aby ho zničili. Nic se ale nestane. Démon to nechápe. Strange totiž opustil svoje tělo ve svojí duchovní formě. Takhle nalezne knihy, ze kterých se Démon vzdělával. Strange do nich pohlédne a pak se vrátí do svého těla. Pomocí nově nastudovaných technik prolomí krystal. Démon ho varuje, že tohle mu nepomůže. Démon použije ničivé kouzlo, ale Strange vytvoří štít a tím to vykryje. Potom zaútočí Strange a to silnými kouzly z obou rukou. Démon si udělá dva štíty, aby obě střely odklonil. Chvíli to vydrží, ale pak střely prolomí štíty. Strange řekne, že mocná Vishanti je na jeho straně.

Oba kouzelníci dále bojují a Démon cítí, že tohle nebude snadné. Pozná ale Strangeovu slabinu a to, že nikomu nechce ublížit. Proto jeho kouzla nejsou smrtící. Démon toho chce využít. Odrazí Strange a začne zaříkávat. Vyvolává sedm prstenů Raggadorru, aby kolem něj cirkulovali, stíny Seraphima, aby vystoupili vpřed a veškeré síly temnot povolává do boje. Dr. Strange mu řekne, že dělá chybu, jelikož jeho zuřivost se té jeho klidně vyrovná stejně jako jeho moc. Démon ho neposlouchá a využije veškeré temnoty k mocnému útoku. Strange ho jednoduše odrazí a řekne, že Démona varoval. Strangeův amulet se začne zvětšovat. Když je velký jako Strange, tak vystřelí mocné duhové světlo. To prorazí všechny Démonovi štíty a Démon musí uskočit stranou. Démon se pokusí poslat Strange té do žaláře. Strange využije svojí levitace a vytáhne bývalého Démonova služebníka ven

Postavy-

1. příběh:

Hrdinové: Human Torch, Thing

Protivníci: Quicksilver, Scarlet Witch

Ostatní: nikdo

2. příběh:

Dr. Strange

Protivníci: Démon

Ostatní: Démonův žák

Příště-

Human Torch a Thing si vážně neodpočinou. Zdá se, že Terrible Trio jsou zase venku z vězení. Jenže znáte Johnnyho a Bena, odpočinek není jejich silnou stránkou.

Dr. Strange se noří víc a víc do hlubin mystiky a setká se s pradávným válečníkem jménem Tiboro!

Sgt. Fury and his Howling commandos 14

16. prosince 2011 v 9:50 | Marvelman |  Sgt.Fury and his Howling commandos - příběhy


Název-Blitzkrieg jednotka Barona Struckera

Datum vydání- leden 1965

Příběh-

Fury a jeho Howling commandos jsou na tréninkové misi. Fury volá na vojáky, aby si pospíšili a mohli být tak dříve doma. Cohen řekne, že tohle dělají již tři dny beze spánku a jestli někdy položí hlavu na polštář, tak ho někdo bude muset naučit, jak zavřít oči a spát. Všichni commandos šplhají po skále a každý přemýšlí o svých věcech. Robert Ralston řečený Rebel přemýšlí nad svými koňmi, které má doma a říká si, že se měl narodit někdy před sto lety, kdy si mohl jen tak jezdit na planinách. Izzy Cohen myslí na svou matku a na to, jestli jí doma netrápí ta její artritida. Dino Manelli se zeptá Gabriela Jonese, proč zahodil svou kariéru perfektního jazzového hudebníka a dal se k nim. Gabe řekne, že asi ze stejného důvodu, jak když Manelli vzdal svou kariéru herce. Percival Pinkerton se zeptá Dum-Duma na to, co chce dělat, až tohle všechno skončí. Dum-Dum řekne, že by rád byl naživu a pak dodá, aby Percival hlavně lezl dál. Fury jim řekne, ať přestanou kecat a začnou makat, jinak to budou muset dělat znovu. Mezitím v Berlíně si samotný Hitler k sobě zavolá Barona Struckera. Řekne mu, že jako Hitler je v celé Evropě jen pro smích a to díky těm pitomým Howling commandos. Musejí být rozdrceni a on vybral Barona Struckera, aby to provedl a to z mnoha důvodů. Je to válečný hrdina, má mnoho zkušeností a ze všech byl nejblíže k jejich zničení. Baron Strucker si říká, že by ho někde nejraději umlčel, ale bohužel ho musí poslechnout. Beztak Furymu něco dluží. Baron Strucker tedy úkol přijme. Strucker se vrátí do svého sídla v Bavorsku. Strucker si nechá přinést veškeré informace o Howling commandos, které jsou dostupné. Dny studuje jejich strategie, slabiny, taktiky. Pak dostane podle něho dokonalý nápad. Nejen že rozdrtí a pokoří Howling commandos, ale ještě je dostane tím nejironičtějším způsobem. Každý z nich bude totiž poražen nacistou, který bude v každém ohledu lepším, než jsou oni, což nebude takový problém. Strucker se rozhodne dát dohromady Blitzkrieg jednotku, která bude bojovat na principech komanda. Strucker vyšle svoje muže, aby našli lidi, které on potřebuje. V jedné hospodě objeví muže, který porazil šest dalších najednou. Má velkou sílu a je jako Dugan. Dále objeví muže s ohromným charismatem a schopností řečnit, prostě kopie Manelliho. Pak vezmou jednoho geniálního mechanika jako je Cohen. Perfektního jezdce jako je Ralston, hudebníka hrajícího na flétnu jako je Jones a aristokrata s velkým sebevědomím, jako je Pinkerton. Strucker jim řekne, co je jejich údělem a začne je trénovat. Jen někdo jako Baron Strucker by toho tolik dokázal za tak málo času. Po několika dnech je z Blitzkrieg jednotky tvrdé komando. Strucker řekne, že všechny karty jsou na jejich straně a tak nemohou prohrát. Strucker najde dokonalé místo na bitvu a přepadení. Pak tam nechá vystavět falešnou raketovou základnu. Ví moc dobře, že Howling commandos přijdou rakety zničit a to bude jejich konec. Několik spojeneckých letounů si toho všimne a hned podají zprávu. Druhý den dostanou Howling commandos jasný úkol. Najít a zničit. Sawyer se zeptá Furyho, jestli to někam potřebuje napsat. Fury řekne, že by to chtěl vytetovat na předloktí. Pak řekne ostatním, že Sawyer se málem zasmál. Asi už stárne. Ralston řekne, že by byl rád, kdyby to někdy někdo mohl říci o nich, ale zatím to vypadá, že asi ne. Howling commandos převáží ponorka až na místo. Jenže se setkají s lodi nacistů. Pomocí torpéd se o ni postarají. Na pevnině je ale žádný transport nečeká a tak si musejí vzít koně. Ralston je jako doma. Ralston projede kolem nacistů a ti na něj začnou střílet. Toho využijí Howling commandos a ti je dostanou. Pokračují dál a dorazí k raketám. Fury rozdělí Howling commandos na týmy. Dugan a Jones jdou spolu. Najednou uslyší hudbu. Gabe řekne, že to není on a že to zní jako flétna. Běží za tím zvukem a ten silný nacista na ně hodí obří kontejner. Manelli a Pinkerton jsou zase chyceni do sítě. Cohen a Ralston jdou spolu a v tom se pod nimi otevře podlaha a oni někam spadnou. Fury je tam sám a jde po schodech do temnoty. V tom na něj někdo začne střílet. Fury skočí k zemi a odkutálí se pryč. Strucker se utká s Furym. Střílí po sobě a kryjí se. Howling commandos se osvobodí. Cohen zajistí menší explozi. Blitzkrieg si řeknou, že commandos konečně dostali, co jim patří a že se mohou vrátit domů. Poté tedy odjedou. Ještě předtím ale vytáhnou z trosek zraněného Barona Struckera. Howling commandos ale nikde. Zdá se a nakonec se to i potvrdí, že ukradli jedno auto a ujeli k pobřeží. Strucker nemůže uvěřit tomu, že zklamal.

Postavy-

Commandos: Nick Fury, Dum-Dum Dugan, Gabriel Jones, Robert Ralston, Izzy Cohen, Dino Manelli, Percival Pinkerton

Protivníci: Baron Strucker a jeho Blitzkrieg Squad, nacisti, Hitler

Ostatní: Sam Sawyer

Příště-

Furyho a Howlery čeká obtížný úkol, jelikož se nejen musí probojovat přes hordu nacistických vojáků, ale ještě při tom musí udržet naživu velmi malého chlapce.

Sally Avril

8. prosince 2011 v 12:28 | Marvelman |  Amazing Spider-Man - hrdinové

Sally AvrilPravé jméno- Sally Avril

Bývalé identity- žádné

Národnost- americká

Výška- 170,69 cm

Váha- 50 kg

Barva očí- hnědá

Barva vlasů- černá

Poprvé spatřena- Amazing Fantasy 15

Schopnosti-
Žádné.

Životopis-

Petr Parker se snaží Sally pozvat na novou výstavu vědy, ale ona ho odmítne s tím, že mnohem raději někam půjde s Flashem Thompsonem. (Amazing Fantasy 15)

Sally je s ostatními na přehlídce počítače zvaného Living Brain. Počítač má být schopen odpovědět na jakoukoliv otázku a všichni chtějí vědět, kdo je Spider-Man. Dojde ale k nehodně a počítač zešílí. Začne všechno ničit a Spider-Man se o to postará. Petr Parker pak vtipkuje, že Spidey bude jistě Flash Thompson. (Amazing Spider-Man 8)

Tales of Suspense 61

1. prosince 2011 v 10:26 | Marvelman |  Tales of Suspense - příběhy


Název- Smrt Tonyho Starka (1. příběh)

Síla Suma (2. příběh)


Datum vydání- leden 1965


Příběh-


1. příběh


Iron Man sedí ve své kanceláři a přemýšlí, když v tom ho z myšlenek vytrhne zvuk otevírajících se dveří. Do místnosti vstoupí Pepper a Happy. Iron Man je pozdraví a zeptá se, co pro ně může udělat. Pepper mu na stůl hodí dva papíry a řekne, že to je jejich rezignace. Iron Man zareaguje tak, že se jí zeptá, jestli to myslí vážně. Happy řekne, že tu oba končí. Iron Man se je snaží zastavit. Pepper mu řekne, že si myslí, že má něco společného s Tonyho zmizením. Happy dodá, že Stark je pryč měsíc a Iron Man se chová, jako by mu to tady patřilo. Hned když Happy a Pepper vyjdou z budovy, tak je zastaví detektiv a ten je požádá, aby s ním šly do jeho kanceláře.

Tony si uvědomí, že s odchodem Pepper a Happyho přišel o jediné lidi, na které se mohl obrátit.

Detektiv se začne Pepper a Happyho vyptávat na Tonyho zmizení a na Iron Mana. Zaslechne to jeden novinář a druhý den je již v novinách, že Stark zmizel a Iron Man je podezříván z toho, že v tom má prsty.

Tony odcestuje do své přímořské vily, kde má tajnou laboratoř. Tam dnem i nocí pracuje na způsobu, jak by si mohl sundat svou zbroj, aniž by se jeho slabé srdce zastavilo. Tony si může sundat pouze helmu. Musí buď na něco přijít anebo prozradit světu, že to no je Iron Man. Top ale nesmí, jelikož kdyby to jeho nepřátelé věděli, tak všechny jeho továrny by byly pod neustálým útokem a všichni jeho zaměstnanci stále ohroženi.

Happy chce za každou cenu zjistit pravdu o svém šéfovi, a tak se vydá hledat odpovědi a jako začátek si vybere Starkovu vilu u moře. Má pocit, že se tam někdo hýbe a tak vejde dovnitř. Tony si ho všimne a rychle si vleze do postele a přikryje se až po bradu, aby skryl svou zbroj. Happy vejde dovnitř a málem omdlí, když si ho tam všimne. Tony mu řekne, že je nemocný a řekl Iron Manovi, aby za něj převzal firmu, než mu bude lépe. Happy neví co říct a nakonec z něj vypadne, že Iron Manovi nevěřili, když jim to říkal. Potom odběhne, aby zavolal Pepper. Ta je tam do pár minut a stejně tak policie a novináři. Happy novinářům zabrání vstoupit a policie začne Tonyho vyslýchat.

Po několika hodinách jsou všichni pryč a i Happy a Pepper míří domů. V autě řekne Happy, že mu stejně něco nesedí. Pepper řekne, že mu rozumí a že má pocit, že Tony vypadal zdravě, ale hlavně ustaraně. Třeba ho Iron Man drží jako rukojmí a donutil ho říct jim ty věci, které jim řekl. Happy je rozhodnut tomu přijít na kloub.

Tony se chce vrátit k práci a vyjde na balkón, aby se podíval, jestli jsou už všichni pryč.

Mezitím se ve vesmíru objeví nový satelit vypadající jako létající talíř. Američané si myslí, že patří Sovětů a ti zase, že patří Američanům. Čí tedy je. Ze své skrýše satelit pozoruje Mandarin! Mandarin se usměje, když vidí, že jeho práce mu konečně přináší ovoce. Svůj smrtící satelit se rozhodne vyzkoušet na muži, kterého nenávidí a to na Tonym Starkovi. Jeho špehové mu zjistí, že Stark byl naposledy spatřen ve své vile u moře. Mandarin tam nasměruje satelit. Potom ho zasáhne svým prstenem a ten paprsek při odrazu nabere mnohem ničivější sílu. Potom rychlostí letí na Tonyho vilu. Tony stojí na balkóně a všimne si toho. Rychle si nasadí helmu a skočí dolů. Paprsek zasáhne vilu a ta se rozletí na kusy!

Pepper doma poslouchá rádio, kde zrovna hlásí, že Starkova vila byla právě rozmetána paprskem neznámé energie. Pepper rychle zavolá Happyho a společně tam vyrazí. Pepper začne brečet a mumlat, že přece nemohou Tonyho ztratit, když ho zrovna teď našli. Happy se jí snaží uklidnit a tvrdí jí, že to možná bude omyl. Když ale dorazí na místo, kde dříve stála Tonyho vila, tak oba pochopí, že omyl to rozhodně nebyl. Je tam mnoho hasičů a záchranářů. Pepper na ně křičí, že Tony byl ve své ložnici. Jeden hasič řekne, že z té nic nezbylo a že pokud tam byl, tak neměl šanci. Pepper padne na kolena. Happy se jí snaží pomoci, ale Pepper mu řekne, že oba dobře ví, že Tony nemohl z postele. V tom k nim přijde Iron Man. Pepper do něj začne bušit a ptá se ho, kde byl v tu chvíli. Iron Man jí řekne, že Tony ho poslal na druhou stranou domu pro nějaké papíry a on už nestihl nic udělat.

Následující den přijde Pepper zase za inspektorem. Ten jí řekne, že chápe její smutek, ale že nemůže stále tvrdit, že s tím Iron Man nějak souvisí. Pepper řekne, že to možná celé sám spáchal. Inspektor řekne, že to by člen Avengers neudělal. Pepper mu připomene, co všechno Iron Man umí a také to, že by to pro něj nebyl moc velký problém.

Tentýž večer stojí Happy u moře a pozoruje vlny. Musí se vyrovnat se skutečností, že jeho šéf už tady není. V jeho vůli bylo napsáno, že Iron Man všechno převezme a Iron Man mu řekl, že si svou práci může vzít zpět. Happy alespoň nebude už muset o Pepper se Starkem bojovat. To Happyho napadne, ale hned vzápětí mu dojde, že tyhle hloupé myšlenky neskryjí pravdu. Happymu začnou téct slzy po tváři, když si přizná, že svého šéfa měl vážně rád a že si Stark tenhle osud rozhodně nezasloužil.

Iron mna mezitím využil čas k tomu,a by si vypočítal trajektorii té střely a zjistil tak, odkud přiletěla. Podle místa vzniku to může být práce jen jediného muže. Tonymu přeběhne mráz po zádech, když vysloví jeho jméno….. Mandarin!

Ještě ten den Iron Man vzlétne a chytne se prvního letadla mířícího jeho směrem. Když je přibližně nad hradem mandarina, tak se pustí. Mandarinovi lidé ho informují, že jejich senzory zachytili Iron Mana. Mandarin si řekne, že na tohle čekal. Spustí tažný paprsek. Ten zachytí Iron mana a obří rychlostí ho táhne k zemi. Iron Man ví, že tohle není dobře a spustí svůj repulzorový paprsek z obou rukou přímo proti zemi, aby pád zpomalil. Naštěstí se to podaří. Iron Man vstane a před ním stojí obří robot. Iron Man se na něj vrhne a začnou spolu bojovat. Mandarin toho využije a zhypnotizuje Iron Mana, takže on najednou vidí robota jako skutečného člověka. Iron Man se lekne a přestane bojovat. Robot toho využije a jednou ranou ho pošle k zemi.

Iron Man se probere připoután k nějaké zdi a vedle něj stojí Mandarin. Mandarin ho pozdraví a řekne mu, že se ho chystá zničit. Potom ale dodá, že si ho cení jako svého dosud nejlepšího nepřítele a proto mu sdělí, jak přišel ke své moci.


2. příběh


Poslední člověk, kterého ve Vietnamské džungli místní vojáci čekali, je Captain America a přesto stojí před nimi. Vojáci na něj střílí a on to vykrývá svým štítem. Cap jim řekne, že by mohli přestat střílet, když vidí, že on je neozbrojen. Vojáci vážně přestanou, jelikož ho potřebují živého na výslech. Cap zvedne ruce na důkaz toho, že se vzdává. Vojáci ho chytnou, ale stále na něj míří. Cap jim řekne, že nechápe, proč se ho tak bojí, když je jeden a jich je mnoho. Jeden z vojáků mu řekne, že i oni slyšeli o jeho činech a moc dobře vědí, čeho je schopen. Právě proto se nenechají tak snadno obelhat. Cap se omluví a řekne, že by chtěl mluvit s jejich generálem. Oni se ho zeptají proč. Cap jim vysvětlí, že sem přišel kvůli jednomu americkému pilotovi, kterého zde drží jako zajatce. On by chtěl vyjednat jeho propuštění. Vojáci ho vedou do svého tábora a jeden z nich řekne, že ten letec musí být cennější, než si dokázali představit, když pro něj přišel sám Captain America. Cap jim prozradí, že ten letec je důležitý pro něj, jelikož on mu hodně dluží.

V táboře dovedou vojáci k jednomu muži. Tomu hned Cap řekne, že určitě není generál. Muž se přizná, že je pouhý major, ale že kdokoliv chce vidět generála, tak musí přes něj. Major přijde ke Captainovi a sáhne mu na ruku. Pak řekne, že z něj cítí velkou sílu a že si dodnes myslel, že Captain America je pouze mýtus, ale ten vidí, že není. Major pak ještě dodá, že pokud chce Cap vidět generála, tak musí splnit jeden test. Major zavolá tři svoje nejsilnější muže a pošle je na Captaina, který musí odložit svůj štít. Cap se brání všem úderům a uhýbá kdykoliv to je možné. Poté složí jednoho muže k zemi pěstí. Dalšímu podkopne nohy a bojuje s tím třetím. Ten na zemi vstane a skočí na něj. Cap je na zemi a dva muži leží na něm. Major se ho zeptá, co udělá teď. Cap oba muže nadzvedne a hodí je na majora. Oba bojovníci jsou mimo. Major vstane a řekne Captainovi, že ho zostudil před jeho muži a za to ho pošle ke generálovi, jelikož od něj se ještě nikdo nevrátil živ.

Po chvíli sedí Cap v džípu, který ho veze na základnu, kde sídlí generál. Cap si řekne, že teď přijde ta nebezpečná část. Je doveden do honosného sídla, kde je všude mnoho stráží. Cap se představí a řekne, že by nejdříve rád viděl, zda je zajatec v pořádku. Vojáci přivedou letce jménem Jim Baker. Jim pohledné na Captaina a nemůže uvěřit tomu, že byl také chycen. Cap řekne, že se přišel dobrovolně, aby ho dostal pryč. Jeden voják začne mlátit do gongu, aby přivolal generála. Cap řekne Bakerovi, aby neměl strach, jelikož oni se z toho dostanou. Cap pak ještě dodá, že Bakerův bratr mu kdysi zachránil život a on hodlá dnes svůj dluh splatit. Baker mu ale řekne, že on je důležitý pro celý svobodný svět. Cap řekne, že není o nic víc důležitý než sám Baker, nebo kdokoliv jiný.

Baker na něj zařve, aby se otočil. Než to Cap stihne, tak ho mohutná ruka odhodí na nedaleký sloup! Cap se zvedne a všimne si, že generál vypadá jako sumo bojovník. Generál se mu ukloní a řekne, že ho nešálí zrak a že on je opravdu mistrem v sumo. Potom dodá, že se s nimi nehodlá obtěžovat a nařídí svým lidem, aby je oba vzali ven a zastřelili. To Captainovi dodá energii. Cap vstane, rozběhne se a vší silou narazí štítem do generála. S tím to ani nehne. Generál mu řekne, že udělal chybu, jelikož popravčí četa by byla milosrdnější než on. Generál zaútočí a Cap mu podklouzne pod nohama. Potom se na zemi otočí a kopne ho ze zadu do kolene. Generál ztratí rovnováhu, ale využije toho a padne na Captaina. Ten se nemůže ani hnout. Generál ho obejme do medvědího sevření a začne mu drtit kosti. Cap se zapře a vyšvihne nohy, takže generála kopne oběma do tváře. Generál ho pustí a Cap sebere svůj štít ze země. Pak utíká směrem k vojákům, kteří drží svázaného Jima Bakera. Vojáci začnou střílet na Captaina. Baker dá jednomu z nich silnou hlavičku a voják padne. Cap odrazí ostatní a svým štítem sekne přes provazy svazující Bakera a osvobodí ho. Baker si vezme zbraň od jednoho z vojáků a začne krýt Captaina. Přiběhne tam ale generál a vytrhne jeden sloup, který na ně chce hodit! Cap použije svůj štít, aby generálovi odrazil do očí přímé slunce. Baker a Cap proběhnou kolem generála. Když jsou za ním, tak Cap hodí svůj štít, který rozřízne ten sloup a jeho kusy spadnou generálovi na hlavu. Cap zase chytí svůj štít a s Bakerem běží dál. Kulky jim létají kolem hlavy a Cap se je snaží vykrývat svým štítem. Baker ukáže, kterým směrem je generálovo osobní letadlo. Oba k němu doběhnou a Baker ho nahodí, zatímco Cap bojuje se všemi kolem. Cap potom naskočí a letadlo se vznese.

Baker chce Captainovi poděkovat, ale Cap mu řekne, aby toho nechal, jelikož díky tomu letadlu zde není slyšet ani slovo. Baker se podívá na Captain a všimne si, že se usmívá.


Postavy-


1. příběh:


Iron Man/Tony Stark


Protivníci: Mandarin a jeho lidé, robot


Ostatní: Pepper Potts, Happy Hogan, detektiv, novináři, hasiči, záchranáři,

policisté, lidé


2. příběh:


Captain America/Steve Rogers


Protivníci: generál, major, vojáci


Ostatní: nikdo


Příště-


Iron Man na tom není nejlíp. Čeká ho vyslechnutí Mandarinova příběhu, kde se dozví, jak Mandarin přišel ke svým schopnostem. Dokáže náš Zlatý Avenger ustát to vyprávění a porazit Mandarina?


Cap pozná, jak to dopadá, když se známý hrdina připlete do vězeňské vzpoury.

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!