Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Duben 2012

Strange Tales 129

30. dubna 2012 v 10:13 | Marvelman |  Strange Tales - příběhyNázev- Terrible Trio (1. příběh)
Pozor na Tibora, tyrana šesté dimenze (2. příběh)

Datum vydání- únor 1965

Příběh-

1. příběh

Ben se snaží pomocí speciální vysílačky zkontaktovat Johnnyho, aby mu řekl, že se právě dočetl v novinách o útěku Yogi Dakora a jeho dvou parťáků z vězení.

Mezitím Johnny a Doris jsou spolu na golfu. Doris řekne Johnnymu, že teď se už musí trefit. Johnny se brání tím, že to jistě nebude problém. V duchu si ale říká, že se pro tu holku musí stále obětovat. Golf mu totiž přijde jako ta nejnudnější hra. Johnny odpálí míček a ten přeskočí jamku na druhou stranu. Johnny se hrozně naštve a zapálí míček svými plameny. Doris mu řekne, že je vážně nemožný a že tak milí kluk jako třeba Petr Parker, by nikdy nic podobného neudělal (přečtěte si Amazing Spider-Man 21 - pozn. Doris a její úlety sledujícího překladatele). Najednou začne Johnnymu pípat jeho vysílačka. Johnny zastaví Doris a řekne si, že Ben zase něco potřebuje. Ben mu řekne, že Yogi, Bull a Harry utekli z vězení. Doris to slyší a rovnou si sebe věci a jde pryč. Johnny jí slyší, jak si říká, že další rande skončilo katastroficky a že každá holka, která chodí s nějakým samozvaným super-hrdinou by si měla zajít k psychiatrovi. Johnny se zažehne a napadne ho, že Doris s ním po zbytek týdne nepromluví. Nemůže ale zklamat Bena, vždyť ten chudák by si vyplakal ty svoje modré oči. Human Torch letí za Benem. Cesta to je dlouhá a Torch zatím přemýšlí, co vlastně o těch třech zločincích ví. Je tam Yogi Dakor, jehož orientální umění a létající koberec z něj dělají nepříjemného protivníka. Pak je tam Harry Phillips, který má dokonalý sluch a je až nebezpečně vychytralý. Nakonec svalovec týmu Bull Brogin. Po chvíli si Torch uvědomí, že letí už moc dlouho a jeho plameny déle nevydrží. Musí tedy přistát. Přistane vedle vlakových kolejí. Zbytek bude muset dojít pěšky.

Torche ale sledují právě ti tři výše zmínění zločinci, kteří čekali na tuhle příležitost, až se Torch unaví. Yogi řekne, že Torch je hlupák, když je hledal a ještě si nedal pozor na svoje plameny. Harry ho opraví, že to oni jsou ti, kdo posledně prohráli. Yogi řekne, že Torch měl začátečnické štěstí. Harry mu vysvětlí, že na tom nezáleží a že dokud budou poslouchat jeho rozkazy, tak Torch nemá šanci. Harry pak řekne Yogimu, aby skočil na svůj létající koberec a svázal Torche. Yogi tedy rozbalí svůj koberec a naskočí na něj. Letí za Torche a hodí na něj svoje laso. To se perfektně obmotá kolem Johnnyho a ten je vyveden z rovnováhy. Terrible Trio k němu hned přiběhne a gratulují si. Harry řekne,. že to už převezme. Najednou se ale všichni pohádají ohledně toho, čí to je vlastně zásluha. Johnny využije toho času a zažehne se. Vzlétne, ale nedokáže přepálit to lano, který je svázán. Yogi řekne, že to je ze silného azbestu, takže na to jeho plameny budou muset ještě hodně zesílit. Harry rychle reaguje a řekne Bullovi, aby vytrhl kus kolejnic a udělal z nich hák. Bull mu řekne, že to nebude problém. Vytrhne ze země kus kolejnic a ohne je do tvaru háku. Ten pak dle Harryho plánu hodí na ten provaz, kterým je Torch svázán. Všichni tři se toho háku chytnou a Torch je vynese do výšky. Harry jim vysvětlí, že s jejich váhou to Torchovi plameny dlouho nevydrží a on se zase unaví. Johnny hned pozná, že Harry má pravdu. Začne tedy rychlostí manévrovat ve vzduchu,a le Terrible Trio se stále drží jako klíště. Torch má poslední nápad. Dá veškerou svou sílu do co nejsilnějšího plamene a podaří se mu přepálit ty azbestové provazy! Terrible trio padají k zemi. Harry řve na Bulla, aby něco rychle udělal. Bull se zachytí sloupu elektrického vedení jednou rukou a druhou chytne Harryho. Yogi ve vzduchu rozbalí svůj koberec a ten zůstane ve vzduchu. Johnny už nemůže dál a musí hned přistát. Přistane na kolejišti a zasekne se mu noha mezi koleje. Vezme svou zbraň a vystřelí světlici, aby zavolal Bena. Bull ho chce zastavit, ale Harry mu řekne, že tohle je přesně to, co chtějí. Bull se zeptá, jak to myslí a Harry mu řekne, že tohle je jejich šance, jak vyřídit také ostatní členy Fantastic Four. Harry se zaposlouchá a uslyší Thinga, jak letí ve Fantasticaru. Harry vysvětlí svým parťákům, jak Thinga překvapí. Yogi řekne, že doufá, že tohle vyjde, jelikož má strach z Thingovi hrozné síly. Harry řekne, že budou potřebovat, aby Torch nemohl Thinga varovat. Bull přiběhne k Torchovi a jednou ranou ho pošle do bezvědomí.

Thing si všimne světlice a letí tam. Uvidí Johnnyho ležícího na kolejích a dostane hrozný strach, že je Johnny mrtev. Rychle přistane a běží k němu. Naštěstí si všimne, že Johnny dýchá. V tom Harry nařídí útok! Yogi se na svém koberci objeví nad Thingem a začne hrát svou hadí píseň. Jeho velký had obmotá celého Thinga a ten se nemůže hnout. V tom vyrazí Bull s několika utrženými věcmi v rukách včetně směrového ukazatele vlaků. S tím začne bušit do Thinga. Ben ví, že musí dostat Johnnyho z kolejí, než pojede nějaký vlak. Soustředí energie a pak vší silou trhne rukama. Odhodí hada i Bulla pěkný kus stranou. Chce vzít Johnnyho, ale všimne si jeho nohy. Když s ním trhne, tak mu jí zlomí. Harry volá na Yogi, aby zaútočila nedal Thingovi příležitost se starat o Torche. Yogi k němu letí. Thing zařve, že je čas bojovat a vyskočí nahoru, kde chytne Yogiho koberec a trhne s ním. Yogi se na něj jen tak, tak drží a volá na Bulla. Bull vytrhne pouliční lampu a Thing mu jí vyrazí z ruky. Bull se hrozně rozzuří a vytrhne další část kolejiště, které obmotá kolem Thinga. Ten se neudrží na nohou a padne na koleje. Harry všem řekne, aby se hned stáhli. Z tunelu vyjede vlak a jede přímo na Bena a Johnnyho. Ben nastaví svoje nohy směrem na vlak a řekne si, že ať se stane cokoliv, tak v tom Johnnyho nenechá. Ještě se na něj podívá a vidí, že Johnny je pořád v bezvědomí. Bena napadne, že to tak bude asi nelepší. Terrible Trio se na to nemohou dívat a tak se raději otočí. Uslyší strašlivou ránu!

Johnny se probudí na sedadle Fantasticaru. Vedle něj sedí Thing a vpředu jsou svázaní Terrible Trio. Johnny nechápe, co se stalo. Ben mu řekne, že ve zkrácené verzi leželi oba na kolejišti a on proti vlaku nastavil svoje nohy, které zafungovali jako zarážka a odrazily vlak kus zpátky. No potom vstal roztrhl koleje, kterými byl svázán a začal se věnovat Terrible Triu. Johnny chce slyšet víc, ale Ben mu řekne, že je ještě moc mladý na to, aby mohl poslouchat ty hrůzy, které Ben těm třem udělal.


2. příběh


Jednoho běžného odpoledne se Dr. Strange objeví v centru města a prochází se po ulici. Hned se kolem něj seběhnou davy lidí, aby ho pozdravili. Je tam i televize a Strangeovi je nabídnuto, aby přišel do televize promluvit o černé magii. Strange to odmítne a reportéři to nemohou pochopit. Zeptají se ho, jestli to odmítá, jelikož se bojí, že by nemohl dokázat existenci magie a jeho přesvědčení by se ukázalo chybné. Strange si jich nevšímá a jde dál. V duchu si říká, že tajemství černé magie, jsou and jejich chápání a že by nemělo cenu o tom mluvit.

Druhý den je v televizi talk show, kde jsou hosty tři vědci, kteří odporují názoru, že by nějaká magie mohla existovat a tvrdí, že věří jen tomu, co vidí. Pak jede z nich dodá, že je škoda, že tu Dr. Strange není, aby je přesvědčil o opaku. Tím tedy prohlašují že ho odmítají považovat za jakoukoliv autoritu ohledně nadpřirozených jevů. Aby si z něj udělali legraci, tak ukážou do kamery tzv. Ječící sošku, která byla před nedávnem nalezena v Peru. Je to stará modla tamních pohanů, co tam kdysi žili. Údajně má nadpřirozenou sílu. Vědci s zasměji a v tom vypadne proud a je úplná tma. Když nahodí náhradní generátory, tak všichni tři vědci jsou pryč a modla stále stojí na stolku. Místní ochranka prohledá celou budovu a nenajde je. Kameraman řekne, že možná má ta modla vážně nějakou temnou sílu. Rozhodnou se tedy zavolat experta v tomto oboru. Dr. Strange zvedne telefon a když s dozví, co se stalo, tak přislíbí pomoc a řekne jim, aby nedělali nic, než dorazí. Kouzlem si přitáhne k sobě svůj plášť levitace a s jeho pomocí letí do televizního studia.

Když dorazí na místo, tak jim řekne, aby zase zhasli světla. Světla se zhasnou a Dr. Strange se pomocí svého amuletu podívá, co se u sošky děje. Před soškou se otevře něco jako portál a vtáhne to do sebe kameramana. Dr. Strange ví, že musí rychle tu sošku uzavřít do mystického štítu dřív, než pohltí další oběť. Vytvoří tedy magický štít kolem sošky a řekne majiteli studia, aby zase rozsvítil a našel mu prázdnou místnost, kde se bude moci soustředit. Majitel mu tu místnost ukáže a Strange se tam zavře. majitel mu ještě popřeje hodně štěstí. Strange začne meditovat a vyvolá obraz svého mentora jménem Ancient One. Ten se ho zeptá, co potřebuje. Dr. Strange mu v krátkosti popíše k čemu zde došlo. Ancient One se podívá na sošku a hned zareaguje. Ancient One řekne, že to je podobizna válečníka a tyrana jménem Tiboro, pocházejícího z dávné minulosti. Ancient One dodá, že pokud je tady jeho modla, tak to znamená, že Tiboro je připravený udeřit. Ancient One začne vyprávět.

Minulost

Kdysi dávno v zapomenuté minulosti existovala stará a primitivní civilizace. Jejím vůdce byl právě Tiboro, který díky tomu, že dokázal zkrotit sílu blesků vládl velmi krutě a jako tyran. Jenže doba šla dál, a tak jednoho dne zmizela celá ta civilizace spolu se svým vůdcem Tiborem. Zůstala po něm jen jeho soška.

Současnost

Ancient One řekne, že déle už jejich mentální spojení neudrží. Dr. Strange mu poděkuje. Ancient One mu řekne, že mu přeje hodně štěstí a ať ho sedm prstenů Raggadorru ochraňuje. Strange si uvědomuje, že se musí nechat pohltit tou soškou. Proto zruší svůj magický štít a je hned vtažen do toho portálu.

Dr. Strange se objeví říši tvora zvaného Tiboro. Ten ho přivítá a řekne, že doufal, že se nesetkají, ale když už k tomu došlo, tak ze Strange bude další jeho otrok. Dr. Strange si všimne čtyřech mužů držených v kleci a řekne Tiborovi, aby je propustil. Tiboro mu na to odpoví, že to nepůjde, jelikož on jsou první z tisíců jeho otroků, kteří mu brzy budou patřit. Tiboro ještě dodá, že kdykoliv je civilizace na pokraji katastrofy nebo hrozby, tak se objeví on, aby jí z toho všeho vyvedl díky svému tvrdému vedení. Dr. Strange mu řekne, že nemá pravdu a že lidé jeho vedení nepotřebují. Pak si všimne jeho zlaté hole, kterou drží v ruce a napadne ho, že to by mohl být zdroj jeho síly. Musí mu ji vzít.

Tiboro odloží svoji hůl a řekne, že to chce vyřešit ručně. Dr. Strange tedy odloží svůj plášť. Tiboro si řekne, že Strange je hrozný hlupák a vrhne se na něj. Strange uhne všem jeho úderům a to Tibora dost naštve. Tiboro tedy vyvolá svou elektrickou sílu a sešle silný blesk na Dr. Strange. Strange si rychlostí vytvoří svůj ochranný štít a blesk vyblokuje. Jenže záře toho blesku Dr. Strange úplně oslepila a on nic nevidí. Tiboro ho chce zničit a jde k němu. Dr. Strange magií pošle svůj plášť na Tibora. Ten se kolem něj obtočí a Tiboro se nemůže soustředit. Strangeovi se vrátí zrak a pohlédne na Tibora. Tiboro na něj ukáže svou holí, kterou si již vzal do ruky a řekne, že teď mu předvede svoje nejvíce zničující kouzlo. Mohutné blesky vyšlehnou z jeho hole a odrážejí se ode všech překážek až na Dr. Strange. Strange vyřkne zaříkávadlo a začnou mu zářit ruce, těmi pak zničí veškeré blesky. Tiboro soustředí svou magickou energii a vyšle jednu mocnou elektro-plazmovou střelu. Dr. Strange při stínech Seraphima vyvolá před sebou kosmický kruh, který ho zaštítí. Tiboro použije ten útok ještě třikrát a prorazí kosmický kruh. Dr. Strange se vyhne a ví, že má sílu již jen na jedno kouzlo. Tiboro je na tom stejně. Tiboro dá do posledního kouzla všechno. Kolem Dr. Strange se vytvoří modrá substance připomínající guma, která ho má uškrtit. Dr. Strange nařídí samotné zemi,a by povstala k jeho ochraně. Dr. Strange země vážně obalí a ochrání ho před tím kouzlem. Tiboro si řekne, že to bylo poslední chyba Strange a rozrazí tu hroudu zeminy. Jenže Strange tam už není. Tiboro se otočí a Strange stojí za ním. Dr. Strange mu prozradí, že už nějakou dobu bojuje jen s iluzí. Ještě k tomu, se Tiboro úplně vyčerpal. Tiboro přizná, že mu došla síla, ale pak pozvedne svou hůl a řekne, že té síla nedojde nikdy. Dr. Strange použije kouzlo mocného Oshtura a uzavře hůl i s rukou Tibora do nerozbitného krystalu. Tiboro se snaží něco udělat, ale Dr. Strange mu do krystalu uzavře i tu druhou ruku. Tiboro se tedy vzdá. Potom ale dodá, že pokud lidstvo bude takhle pokračovat dál, tak on se vrátí a potom už bude na Dr. Strange připraven. Dr. Strange mu řekne, že to bere na vědomí a pak mu nařídí, aby propustil všechny vězně.

Zpět v televizním studiu sleduje majitel tu sošku, ze které najednou vystoupí Dr. Strange, kameraman a tři vědci. Vědci hne začnou řvát, že černá magie existuje a že o tom musí dát vědět celému světu. Dr. Strange je zarazí a řekne, že to není možné. Potom použije při dvanácti měsících Munnopora kouzlo zapomnětlivosti. Všichni zapomenou, co se zde dnes odehrálo.

Ve studiu je tma a majitel řekne, aby někdo hned rozsvítil. Někdo tedy rozsvítí a kameraman stále natáčí tři vědce, kteří zase pokračují ve svém výkladu, jak je fenomén černé magie naprostým nesmyslem. Z povzdálí je sleduje Dr. Strange, který s pousměje a letí domů. Říká si, že to takhle bude pro lidi lepší. Alespoň do doby, než se Tiboro zase navrátí. Teď mu nezbývá než doufat, že civilizace neklesne tak nízko, aby dala Tiborovi záminku k návratu.

Postavy-

1. příběh

Hrdinové: Human Torch, Thing

Protivníci: Terrible Trio: Yogi Dakor, Harry Phillips, Bull Brogin

Ostatní: Doris Evans

2. příběh:

Dr. Strange

Protivníci: Tiboro

Ostatní: Ancient One, vědci, kameraman, majitel studia, reportéři, lidé

Příště-

Velké překvapení čeká Johnnyho a Bena, když se setkají s Beetles. Ne nejedná se o nějaký Beetleův tým zločinců. Jedná se totiž vážně o tu slavnou hudební skupinu Beetles!

Dr. Strange a jeho příběhy nabírají na rychlosti. Všechno se mění. Budeme tu mít Dr. Strange. Bude tady Ancient One, Baron Mordo, Dormammu a další. Buďte tady taky.

Attuma

25. dubna 2012 v 11:30 | Marvelman |  Fantastic Four - protivníci

AttumaPravé jméno- Attuma

Bývalé identity- žádné

Národnost- neznámá

Poprvé spatřen- Fantastic Four 33

Schopnosti-

Attuma má všechny přednosti Atlanťana ale mezi svými lidmi je on mutant a tak má plno věcí rozvinutějších. Dokáže dýchat jak pod vodou tak na souši. Vidí dobře ve tmě a cítí a slyší pod vodou stejně dobře jako lidé na souši. Pokud je jeho tělo mokré, tak dokáže uzvednout až 60 tun a pokud je úplně suchý tak asi 40 tun. Je velmi rychlí a dokáže plavat až 96,56 km/h . Má velkou výdrž. Dokáže podávat 24 hodin maximální výkony a až po této době pocítí minimální únavu. Jeho pohyblivost stejně jako reflexy jsou na skvělé úrovni. Dokáže vydržet střelbu z pistole, pád z velké výšky, jakýkoliv tlak a teplotu a i silné energetické střely.


Životopis-


Attuma, strašný mořský barbar se vrátí se svou armádou do Atlantidy, aby toto území dobil a získal Namorovu korunu. Obrana města je ale velmi silná a Attuma není schopen prorazit s armádou dovnitř. Přijde za ním, ale jedna žena jménem Lady Dorma a ta mu řekne, že pokud jí slíbí, že se Namorovi nic nestane, tak ona odvolá stráže hradeb. Attuma souhlasí. Dorma splní svou část úmluvy a Attuma nařídí vojákům, aby vtrhli dovnitř a Namora zabili. Jenže Namor je velmi silný. Začne ničit všechny Attumovy dobývací stroje. Attuma na něj nechá vystřelit sféry temnot, ale bez účinku. Attuma ví, že se s ním musí utkat. Pošle několik svých lidí, aby mu při bitvě pomohli. Jenže všichni záhadně zmizí. Attuma začne bojovat s Namorem a hned pozná, že je namor moc silný. Vytasí tedy svůj meč a začne útočit mečem. Namor uhýbá, ale pak udělá Attuma chybu a Namor mu jednou ranou meč rozlomí. Attuma chce použít svou tajnou zbraň, kterou má ukrytou ve své helmě. Jenže Namor najednou zmizí. Attuma neví, co se děje. Najednou se Namor objeví vedle něj a rukama mu rozdrtí rohy na helmě. Attuma prosí o milost a Namor nařídí svým vojákům, aby Attumu vyhostili z města. Ti ho chytnou a vyhodí ho pryč. Attuma byl poražen. (Fantastic Four 33)

Sgt. Fury and his Howling commandos 15

15. dubna 2012 v 10:17 | Marvelman |  Sgt.Fury and his Howling commandos - příběhyNázev- Moc malý na boj, moc mladý na to aby zemřel

Datum vydání- únor 1965

Příběh-

Američané dostanou tajnou zprávu od jistého agenta X operujícího v Holandsku. Ten jim sdělí, že nacisté plánují masovou invazi do Anglie. Sawyer zavolá Furyho a jeho Howling commandos. Těm sdělí, že od nich potřebuje, aby odletěli do Holandska a postarali se tam o nacistickou armádu. Fury trochu nechápe, jak by to mohli zvládnout a tak se zeptá, co se od nich očekává. Sawyer mu řekne, že se musí dostat k přímořské hrázi a prolomit ji. Ralston se zeptá, jestli tím nezabijí i nevinné lidi ve vesnicích kolem. Sawyer mu řekne, že právě proto musí hráz prolomit jen na speciálních místech. Kde tyto místa přesně leží, ví jen agent X. Pak jsou ještě varováni, aby nevěřili majoru Rootenovi, který údajně spolupracuje s nacisty. Druhý den commandos vyrazí do akce. S padáky jsou vysazeni nad místem setkání s agentem X, kde na něj budou muset počkat. Všimne si jich skupina nacistů a vypukne bitva. Commandos se brání, jak jen to jde, ale stojí proti přesile. Po chvíli dá Fury ruce nad hlavu a řekne, že se vzdává. Svým lidem vysvětlí, že mrtví už nikomu nepomohou, ale dokud budou žít, tak tu bude vždycky šance, jak se z toho dostat. Generál nacistů chce vydat rozkaz, když v tom na něj někdo začne střílet z druhé strany. Generál si řekne, že když je ten někdo tak troufalý, tak musí s sebou mít přesilu. Nacisté se tedy stáhnou. Fury přivítá agenta X a poděkuje mu. Vyděsí ho ale, když zjistí, že agent X je 14 let starý chlapec. Ten se představí jako Hans Rooten. Všem tedy dojde, že to bude syn toho kolaboranta, kterému nemají věřit. Hans jim řekne, že jeho matka je mrtvá a jeho otec je zrádce a tak od něj utekl. Hans jim také vysvětlí, že on není pravý agent X a ten, že na ně čeká ve městě. Hans je dostane do jednoho domu na okraji města a sežene jim rybářské šaty. Fury a Manelli si je na sebe navlečou a vyrazí do města, aby je agent X mohl najít. Několik nacistických hlídek projde kolem nich bez povšimnutí. Pak si několik mladých dívek všimne Manelliho a hned poznají, že to je slavný americký herec. Nacisté k nim hned běží a tak všichni skočí do řeky. Několik vojáků skočí za nimi. Fury nemůže najít Manelliho. Zato k němu plavou ti vojáci. Najednou se ale za nimi vynoří Manelli a dostane je. Dum-Dum je již netrpělivý a tak se vydá Furyho a Manelliho hledat. Po chvíli na ně narazí, jak se skrývají v jedné uličce. Fury všem řekne, že agent X se asi neukáže a že jsou na to sami. Vrátí se tedy do toho domu za ostatními a tam Fury oznámí, že musí vyhodit tu přehradu a když neví, kde přesně, tak k tomu využijí Izzyho. Izzy nechápe, proč zrovna on a Fury mu řekne, že je nejlepší, co se týče plánování a inženýrství. Izzy řekne, že klidně bude riskovat svůj krk, ale když tohle nezvládne, tak může zabít půlku Holandska. Po chvíli dorazí k přehradě a začnou se připravovat. U přehrady je několik nacistů a commandos se na ně vrhnou. Několik jich chce utéct a Fury všem řekne, že jestli se jim to podaří, tak jsou vyřízení. Je tam i jeden obrněný transportér, ale o ten se postará Pinkerton jedním granátem. Jeden z nacistů chce dostat Hanse, ale Fury toho nacistu dostane dřív. Izzy Cohen si vybere jedno místo a začne připravovat výbušniny. Z moře se vynoří potápěč a ten se představí jako agent X. Řekne Izzymu, že vybral špatné místo a ukáže mu to správné. Izzy to tam vyhodí do vzduchu a voda smete nacistické tanky a bunkry. Agent X pak řekne Furymu, aby vzal Hanse s sebou a Fury pochopí, že agent X je ve skutečnosti otec toho chlapce. Pochopí ale také, že tohle se zatím nikdo nesmí dozvědět, jinak by to pro agenta byla katastrofa.

Postavy-

Howling commandos: Nick Fury, Dum-Dum Dugan, Izzy Cohen, Robert Ralston, Dino Manelli, Percival Pinkerton, Gabriel Jones

Protivníci: nacisté

Ostatní: Hans Rooten, agent X, mladé fanynky

Diablo

9. dubna 2012 v 12:05 | Marvelman |  Fantastic Four - protivníci

DiabloPravé jméno- Esteban Diablo

Bývalé identity-

Národnost- španělská

Poprvé spatřen- Fantastic Four 30

Schopnosti-

Diablo nemá žádné schopnosti, tedy až na dlouhověkost, nebo spíše nesmrtelnost věkem, která ale závisí na elixíru, který si musí čas od času vzít.

Životopis-

Diablo byl jedním z nejlepších alchymistů své doby. Díky mnoha letům práce se mu podařilo vynalézt elixír na prodloužení svého života. Lidé se ho vždycky báli a tak ho zazdili v jeho hradu. Celých sto let, tam byl Diablo vězněn a plánoval svůj další krok. Pak jednou vycítil přítomnost muže jménem Thing. Nalákal ho ke hradu a slíbil mu, že když ho osvobodí, tak on mu pomůže získat dřívější vzhled. Thing ho vysvobodí a on mu dá elixír, který mu na chvíli vrátí jeho původní podobu. Jenže to dlouho nevydrží a trak mu Diablo dává stále další a další, ale neřekne mu pravdu. Thing se stane jeho ochráncem. Tedy alespoň do doby, než na jeho lež přijde. Pak všichni Fantastic Four Diabla napadnou. On je nucen se skrýt ve svém hradě a Thing ho tam zase zazdí. (Fantastic Four 30)

Diablo dokončí přípravu extrémně silné výbušniny, která ho osvobodí z jeho kamenného vězení. Když je hotov, tak odpálí velké kameny, které ho věznili v jeho vlastním hradě. Pak se vydá do Ameriky s jedinou myšlenkou. Myšlenkou na pomstu Fantastic Four. Vyhledá je a nenápadně je začne sledovat. Sleduje je až na nějakou univerzitu, kde se mu naskytne ideální příležitost. Je tam nějaký profesor, který vytvořil obrovitou obludu vypadající jako drak a snaží se přijít na to, jak jí rozhýbat. Diablo mu nabídne, že stvůru oživí. Profesor souhlasí a toho Diablo využije. Ovládne toho Dragon Mana a pošle ho na FF. Diablova vlastní pýcha ovšem všechno pokazí a Diablo se i s Dragon Manem propadne do zamrzlého jezera.(Fantastic Four 35)

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!