Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Listopad 2012

Wrecker

29. listopadu 2012 v 12:46 | Marvelman |  Tales to Astonish - protivníci

Wrecker


Pravé jméno- Frank Smith

Bývalé identity- žádné

Národnost-

Poprvé spatřen- Tales to Astonish 63

Schopnosti-
Žádné.

Životopis-

Frank Smith využil situace ve své čtvrti a přijal identitu Wreckera. Pak terorizoval okolní obchodníky a vybíral výpalné. Jako odstrašující případ nafingoval přepadení vlastního krámu. Giant-Man a Wasp ho ale odhalili a vsadili do vězení. (Tales to Astonish 63)

Tales of Suspense 64

24. listopadu 2012 v 16:17 | Marvelman |  Tales of Suspense - příběhy


Název- Hawkeye a nová Black Widow opět útočí (1. příběh)
Mezi námi žijí škůdci (2. příběh)

Datum vydání- duben 1965

Příběh-

1. příběh

V uzamčené laboratoři, uprostřed velké továrny nedaleko New Yorku, jeden z nejbohatších, nejšarmantnějších a nejchytřejších průmyslníků pracuje dlouho do noci. Jeho práci ale nesmí spatřit lidský zrak, neboť pracuje na Iron Manově helmě. Tony vylepšil slitiny své zbroje, aby byla o něco tvrdší. Říká si totiž, že čím bude jeho zbroj silnější, tím déle přežije, což potřebuje, jelikož má ještě plno nedokončené práce.
Nějaká žena v tmavém oblečením běží potemnělými ulicemi. Říká si, že konečně nadešel čas. Vyskočí na zeď nějakého domu a vyleze po ní až na vrchol a to úplně bez problémů. Odtamtud vystřelí nylonové lano ze svého náramku. Lano má na konci špičku a zabodne se do protějšího domu. Žena se zhoupne a proskočí jedním oknem do místnosti. Uvnitř Hawkeye zrovna testuje svůj nový kyselinový šíp, který díky kyselina propálí betonový sloup, na který ho Hawkeye vystřelil. Hawkeye instinktivně sáhne po dalším šípu, ale žena mu řekne, že to jistě nebude třeba. Když uslyší její hlas, tak Hawkeye pustí šíp, který držel. Žena mu řekne, že když jí miluje, tak by jí poznat i v masce. Hawkeye jí obejme, jelikož moc dobře poznal, že to je Natasha. Natasha ho také obejme a je šťastná, že ho zase vidí. Hawkeye se jí zeptá, jak je to možné že se vrátila a jak se sem dostala. Natasha mu vysvětlí, že to je dlouhý a zvláštní příběh. Hawkeye jí ale přesvědčí, aby mu ho řekla. Natasha se ho zeptá, jestli si pamatuje, jak je Iron Man posledně porazil a ona byla odvlečena za železnou oponu, aby zaplatila za svoje neúspěchy. Hawkeye jí přizná, že to nevěděl a že si myslel, že se na něj vykašlala. Natasha mu řekne, jak jí odvedli k jejímu nadřízenému, který jí vysvětlil, že jí nemůže zabít, jelikož by to bylo znamení jeho neúspěchu a to se nikdo nesmí dozvědět. Proto jí řekl, aby se vrátila do práce a Iron Mana konečně zničila. Natasha mu ale řekla, že to už neudělá a že je jí jedno, co s ní bude. Její nadřízený nechal ale přivést její rodiče. Natasha nemohla dovolit, aby se jim něco stalo a tak souhlasila. Byl jí představen vědec Brushnev, který jí řekl, že když je její kódové jméno Black Widow, tak vymyslel systém, díky kterému ona dostojí svému jménu. Byla odvedena do jiné místnosti, kde dostala zvláštní modro-černý oblek. Hned si všimla, že boty k tomuto obleku jsou dost těžké. V další místnosti zjistila proč. Boty obsahují nějaký přístroj, díky kterému může chodit po zdech a stropech. Pak dostala ten náramek s vystřelujícím nylonovým lanem. Tohle všechno plus její perfektní schopnosti v boji beze zbraní z ní udělali opravdu nejnebezpečnějšího agenta ze všech. Je z ní pravá Black Widow!
Natasha dovypráví příběh a řekne, že jediné, co jí zbylo, bylo to, aby si navrhla masku. Ona si jí udělala tak, aby co nejvíce připomínala tu Hawkeye, protože ho chce požádat, aby byl opět její partnerem. Hawkeye jí řekne, že jí miluje, ale že asi nedokáže zradit svou zemi. Natasha mu vysvětlí, že po něm nechce, aby někoho zradil. Chce jen, aby jí pomohl porazit Iron Mana. Hawkeye tedy souhlasí a slíbí, že tentokrát neprohraje.
Tentýž den ve večerních hodinách veze Happy Pepper domů. Řekne jí, že si je vědom, že vždycky měla ráda Tonyho, ale když ten je zasnoubený a bude se ženit, tak by se jí chtěl zeptat, jestli by si ho nevzala. Pepper je v šoku a odpoví mu, že se nemůže hned rozhodnout a potřebuje čas. Happy jí řekne, že to nechápe a že moc dobře ví, že se trochu přeceňuje. V tom něco zasáhne cestu před jejich autem a vytvoří to extrémně silné světlo. Happy nic nevidí a sjede ze silnice. Auto nabourá do stromu! Hawkeye a Black Widow přijdou k autu a všimnou si, že Happy Hogan je mimo, ale Pepper Potts je při vědomí. Pepper hned pozná Hawkeye a díky němu uhodne i Black Widow. Hawkeye vezme Happyho a Black Widow chytne Pepper. Odvedou je do své skrýše u starého nádraží, kde svážou Happyho a Pepper posadí na židli. Black Widow pak zavolá do Starkovy továrny a řekne, že chce hned mluvit se Starkem. Tony si vezme telefon a Natasha mu řekne, že má Pepper a jeho řidiče a že musí pro ně poslat Iron Mana, pokud je chce zpět a Iron Man musí přijít sám. Pepper si uvědomí, že takhle nebude Tony vědět, že je tady také Hawkeye. Proto Natashe vytrhne telefon a řekne Tonymu, že je tady taky Hawkeye. Natasha pak řekne Tonymu, kde je najde a položí telefon. Potom pogratuluje Pepper, že udělala přesně to, co chtěli. Takhle Tony musí poslat Iron Mana, když ví, že tu je i Hawkeye.
Za několik minut je Black Widow i se svými lidmi připravena. Všem řekne, že Iron Man má jistě od Starka nařízeno, aby udělal, co po něm budou chtít, jelikož jinak by ohrozil životy rukojmích. Proto se ho nikdo nemusí bát. Hawkeye tam drží Pepper i Happyho. Několik mužů zavolá na Widow, že někdo přichází. Místo Iron Mana ovšem přijde Tony Stark!
Widow se ho zeptá, co tady dělá, když měli dohodu. Tony jí řekne, že Iron Man je mimo město a nestihl by to včas, tak přišel on a výměnou za životy jeho přátel jí přinesl svoje poslední tajné plány na nové zbraně. Widow je předá jednomu technikovi, aby je prostudoval. Tony jde s ním. Když jsou v budově, tak Tony hodí na zem kouřovou bombu a nikdo nic nevidí. Tony vytrhne technikovi svůj kufr a uvnitř má Iron Man zbroj. Vezme si jí na sebe a v tom dovnitř vtrhnou všichni muži Black Widow. Kouř se rozplyne a je zase vidět. Když si muži všimnou, že se jedná o Iron Mana, tak se jim rozklepou ruce, ve kterých drží zbraně. Iron Mna jde k nim a oni začnou střílet. Jenže kulky se od něj jen odráží. Iron Man jim rozmačká jejich zbraně a všechny chlapy omráčí. Pak vyběhne ven. Black Widow zařve na Hawkeye a ten hned vytáhne šíp a řekne, že na tohle se těšil. Potom šíp vystřelí. Iron Man se tomu šípu vyhne a řekne, že si snad nemysleli, že by si nechal ujít jejich malé shledání. Pak si ale všimne, že ten šíp, kterému uhnul, krouží stále kolem něj. Šíp začne vydávat velmi vysoké zvuky a Iron Man to nemůže vydržet. Black Widow se raduje, že to zafungovalo. Hawkeye vytáhne svůj explozivní šíp a chce to ukončit. Iron Man si všimne, že Hawkeye stojí na kolejích a pustí do nich menší elektrický výboj. Hawkeye elektřina silně zasáhne. Hawkeye padne na zem a Widow se ho zeptá, jak je na tom. Hawkeye jí řekne, že se mu točí hlava a potřebuje pár sekund, aby se dal dohromady. Widow ví, že na to nemá čas, protože nesmí dovolit Iron Manovi, aby se vzpamatoval. Udělá tedy přemet na drezínu a rozjede jí přímo proti Iron Manovi. Potom pomocí svého nylonového lana uskočí do bezpečí. Iron Man uslyší, že se na něj něco řítí a vzhlédne. Uvidí tu drezínu a dobře ví, že kus za ním je Pepper a Happy. Uskočit tedy nemůže. Iron Man se sehne a vytrhne koleje, které zvedne do výšky a drezínu tak musí zastavit. Iron Man doběhne za Pepper a Happym, aby zjistil, jak jsou na tom. V tom ho Hawkeyeův šíp zasáhne do ramene a hned se mu začne rozpadat zbroj. Iron man ví, že se jedná o nějakou kyselinu. Musí jednat rychle. Black Widow na něj také začne střílet. Iron Man vzlétne do vzduchu a pak sletí dolů přímo na Black Widow, které vytrhne zbraň z ruky a zničí ji. Hawkeye po něm stále střílí šípy. Zbroj se Iron Manovi stále rozpadá a už nemá moc času. Musí zaútočit na neslabší článek, tedy na Widow. Iron Man ví, že kdyby jí zasáhl svými repulzory, tak by jí mohl silně ublížit. Proto jí také zasáhne elektrickým výbojem. Widow padne na zem. Hawkeye se rozzuří a přiběhne k ní. Widow mu řekne, aby pokračoval v boji. Hawkeye řekne, že jí takhle nemůže nechat a vezme jí do auta. Potom s ní ujede pryč. Widow mu řekne, že ho mohl dostat a jen kvůli lásce k ní zase zklamal a ona také.
Happy řekne Iron Manovi, že když si pospíší, tak je jistě stihne. Iron Man řekne, že se mu rozpadá zbroj a že si jí musí letět někam sundat. Po pár minutách se tam přiřítí Tony s tím, že ho Iron Man poslal zavolat policii a že tu budou každou chvíli. Pepper se k němu rozběhne a obejme ho. Řekne mu, že se bála, že ho ti zločinci vzali s sebou. Happy si uvědomí, že ona Starka nikdy nepřestane milovat. Tony vidí, jak se Happy tváří a je mu ho hrozně líto.

2. příběh

V temných dnech druhé světové války byla sabotáž jednou z nejzákeřnějších zbraní nepřítele. Válka se šíří světem. Polsko bylo napadeno. Nacisté se říší světem jako mor. Amerika je zatím v míru, ale ne nadlouho.
Ve městě je nová dvojice umělců. Jmenují se Sando a Omar. Jejich popularita stále roste a každý večer se stojí fronty na lístky.
Když konečně show začne, tak Omar, který je velmi drobný vzrůstem a má velkou hlavu sedí na židli. Vedle něj stojí Sando, který vypadá vcelku normálně a za nimi je velká skleněná koule. Celý program spočívá v tom, že Sando získá kontrolu nad tělem Omara a přiměje jeho mysl, aby předpověděla budoucnost a obraz této budoucnosti se díky Sandovi objeví na skleněné kouli za nimi. Najednou se ve skleněné kouli před zraky všech diváků ukáže americká tanková divize, která je najednou zničena. Zvláštnosti ovšem je, že přesně to se druhý den stane!
Bucky Barnes, maskot regimentu, o tom čte v novinách a vojín Steve Rogers ho poslouchá. Oba sedí na schodech před kanceláří jejich seržanta a Steve škrábe brambory. Bucky se Stevea zeptá, jak to je možné, že se Omarova předpověď vyplní. Steve mu řekne, že možná ví, ale doufá, že se mýlí. Seržant vyběhne z kanceláře a začne řvát na Stevea, že je neuvěřitelné, jak pracuje pomalu. Při tom šlápne do mísy plné brambor a sletí ze schodů dolů. Potom vstane a zeptá se, kdo je tak neschopný a nechal brambory na schodech. Steve se přizná, že to byl on a seržant mu řekne, že je ještě větší hrozba než všichni nacisti. Potom ho pošle pryč. Steve se omluví a odejde.
Vezme s sebou Buckyho a jdou na show Omara a Sanda. Bucky řekne, že má pocit, že o to Steveovi celou dobu šlo. Steve mu řekne, že by měl něco udělat s tou svoji věčně podezřívavou povahou. Steve jde do zákulisí a Bucky mu vysvětlí, že sedačky jsou přesně na druhou stranu. Steve řekne, že si je toho vědom, ale že chce jít sem, aby viděl Omara a Sanda zblízka. Najde je, jak se baví s novinářkou. Sando jí řekne, že na interview nemají náladu a nehodlají ho dělat. Když odejdou na jeviště, tak se novinářka nenápadně vkrade do jejich šatny. Steve a Bucky se převléknou do svých obleků a jdou do akce. Vtrhnou do největší zákulisní místnosti, kde jeden člověk pouští z kamery obrazy do té skleněné koule. Je to jasný podvrh. V kouli je zrovna vidět jeden z největších místních mostů, který exploduje a spadne. Bucky sváže toho muže, co to promítá a zeptá se Captaina, proč promítají samé katastrofy. Cap řekne, že to budou muset zjistit. Vtrhnou tedy na jeviště. Cap srazí kouli z jejího podstavce a Omar se dá hned na útěk. Bucky běží za ním a Cap se vrhne na Sanda, který mu vyhrožuje smrtí za to, že mu pokazil show. Cap ho chytne a hodí ho na zeď s tím, že bude mít na něj pár otázek. V tom uslyší ženský křik ze šatny a běží tam. Uvnitř je plno ozbrojených mužů, kteří drží tu novinářku a také Buckyho. Bucky se Captainovi omluví a řekne, že se musel vzdát, aby tu novinářku nezabili. Novinářka jim řekne, že je ve skutečnosti tajná agenta, kterou sem poslala vláda. Jeden z mužů řekne, že to je dobré vědět, když jde člověk někoho zastřelit. V tom tam přijde Sando a řekne, že jeho skutečné jméno je plukovník Wolfgang von Kratz a že pracuje přímo pod Vůdcem. Cap řekne, že to velmi rád slyší. Potom praští štítem toho muže, co na něj míří ze zadu a zařve na Buckyho, aby šel do toho. Bucky je rád a skočí na nacisty, kteří jsou k němu nejblíže. Agentka nehodlá být pozadu a několika dobře mířenými kopy dostane další dva muže. Několik mužů jí ale chytne. Ostatní začnou střílet na Captaina a ten se kryje štítem. Bucky naběhne do jednoho toho nacisty a narazí ho na skříň. Cap se pustí do všech nacistů kolem sebe štítem a pěstí. Sando si počká na chvíli, kdy se Cap nebrání štítem a vystřelí. Bucky strhne Captaina k zemi, při čemž hodí na sanda židli. Ta ho zasáhne do hlavy a Sando omdlí. Bucky si všimne Omara a chce jí po něm. Agentka ho ale zastaví, jelikož Omar je v tom nevinně. Sando si ho jen najal, když ho našel v cirkuse. Omar o ničem nevěděl. Bucky řekne, že tedy šlo o to, že Sando používal Omara k jakémusi ukazování různých katastrof lidem, které pak jeho lidé provedli. Agentka doplní, že šlo o to, aby vyvolali strach a paniku mezi Američany. Jenže oni je zastavili včas. Cap jí řekne, že bojovali bok po boku, a tak by rád znal její jméno. Agentka řekne, že její jméno není důležité, jelikož je plno stejně statečných agentek, jako je ona. Představí se jim jako Agentka 13. Cap a Bucky si vzpomenou na seržanta a utíkají domů. Rychle se rozloučí s Agentkou 13, která řekne, že se s nimi zase někdy ráda uvidí. Cap a Bucky se rychle převléknou a běží zpět do tábora. Steve řekne Buckymu, že jestli nebudou zpátky včas, tak bude seržant tak vzteklý, že nebude v celé Americe dostatek brambor pro Stevea na oškrábání.

Postavy-

1. příběh:

Iron Man/Tony Stark

Protivníci: Hawkeye, Black Widow a její lidi

Ostatní: Pepper Potts, Happy Hogan, vědec Brushnev, nadřízený Natashy a jeho lidé

2. příběh:

Captain America/Steve Rogers

Protivníci: Sando a jeho lidé

Ostatní: Bucky Barnes, Agentka 13, Omar, seržant, lidé

Příště-

Iron Man vs. Iron Man! Cože? Pamatujete si na Iron Manovu starou kompletně zlatou zbroj? Tak se zdá, že se chystá vyzvat současného Iron Mana na souboj. Jo to bude něco.

Captain America. Bucky. Druhá světová válka. Něco nám tam chybí. Nějaký pořádný protivník. Vy víte, koho myslím, že ano. Ne nemyslím Barona Zemo. Myslím přece Red Skulla! Ano dámy a pánové čeká nás porce Red Skullova zla.

Leader

18. listopadu 2012 v 11:55 | Marvelman |  Tales to Astonish - protivníci

Leader


Pravé jméno- Samuel Sterns

Bývalé identity- žádné

Národnost- americká

Poprvé spatřen- Tales to Astonish 62

Schopnosti-
Leader má neskutečně rozvinutou inteligenci. Rozvinout až za veškeré hranice lidských možností. Je schopen si vybavit naprosto jakýkoliv okamžik od doby co má tyto síly. Jeho schopnost předvídat události je až neskutečná. Je to dokonalý taktik. Dokáže se naučit všechno o všech vědách a oborech, co na světě jsou. Dokonce ovládá i slabou telepatii a telekinezi.

Životopis-
Samuel Sterns je obyčejným laborantem. Jeho šéf ho požádal, aby mu přivezl speciální vozík, kde má svoje náčiní a nebezpečný odpad. Samuel s tím ale nabourá a cylindr s gama zářením exploduje. Samuel je ozářen. Normálního člověka by to zabilo, ale on to přežil. V nemocnici mu řekli, že je naprosto v pořádku. Jenže od té doby, měl hroznou chuť pořád číst knihy. Přečetl všechny, co našel. Měl strašnou chuť po vědění. Po několika dnech ho hrozně bolela hlava. Nemohl to vydržet a nakonec omdlel. Druhý den se probral, a když se podíval do zrcadla, tak se zhrozil. Byl celý zelený a měl obří hlavu. Pochopil, že je teď mozkem světa a že tohoto daru se dá využít k tomu, aby si přišel k penězům a moci. (Tales to Astonish 63)

Leader pracuje na svých vynálezech a začne ho znervózňovat, že agent, kterého poslal, jako špeha na Rossovu základnu se již týden neozval. Napadne ho, že mohl být prozrazen a proto zkontaktuje Chameleona mistra v přestrojení, aby se vydal na tu vojenskou základnu a zjistil, k čemu tam došlo. Chameleon slíbí, že jde hned na to. Leader se od svých zdrojů dozví, že Chameleon zklamal, a že ho porazil nějaký Hulk. Leader si řekne, že je načase, aby to vzal do vlastních rukou. (Tales to Astonish 62)

Leader je spokojen, že jeho výtvor, kterému říká humanoid je konečně hotov. Vzpomíná na to, jak před rokem přišel ke svým schopnostem. V tom Leadera zkontaktuje jeho špeh Chameleon a řekne mu, že vynálezy geniálního vědce Bannera se budou převážet z Rossovy základny na nějakou jinou. Leader je musí mít a pošle svého humanoida, při čemž ho sám na dálku ovládá. Humanoid se dostane na střechu vlaku, ve kterém se vynálezy převáží. Najednou humanoida napadne obrovsky silné zelené stvoření, které si říká Hulk. Leader pochopí, že jsou stejní. Jen to, co on získal v podobě inteligence, získal Hulk v podobě síly. Hulk se utká s humanoidem a rozdrtí ho. Leader si řekne, že o něm musí zjistit víc. (Tales to Astonish 63)

Chameleon dorazí za Leaderem a řekne mu, že jeden z Bannerových vynálezů se brzy bude testovat na jednom ostrově. Leader myslí jen na Hulka a na ten ostrov pošle skupinu humanoidů. Ti překvapivě na ostrově narazí právě na Hulka a Leader jim nařídí, aby raději přivedli Hulka, než ten vynález. Leader ho chce totiž studovat a udělat z něj svého spojence. Hulkova síla a jeho inteligence by byly smrtící kombinace. Hulk se vrhne na humanoidy a ti s ním tvrdě bojují. (Tales to Astonish 64)

Hulk se i s humanoidy proboří do moře. Z něj se stane Banner, ale humanoidům nic není. Bannera vyloví sovětská loď. Talbot se o tom doslechne a bere to jako důkaz, že Banner zradil svou zem. Leader přemýšlí, jak Hulka zničit a napadne ho, že musí unést Bannera, jelikož on s Hulkem nějak souvisí. Banner je donucen k práci pro sověty, ale změní se na Hulka a všechno kolem zničí. Hulk se pak spřátelí s jedním z místních vězňů. (Tales to Astonish 65)

Colossus (Vegan)

15. listopadu 2012 v 18:06 | Marvelman |  Tales to Astonish - protivníci

Colossus (Vegan)


Pravé jméno- neznámé

Bývalé identity- Agent 7M

Národnost- Vegan

Poprvé spatřen- Tales to Astonish 58

Schopnosti-
Žádné. Jedná se o robota.

Životopis-

Colossus je robot, který byl na Zemi nasazen mimozemskou rasou. Sídlí v Africe a místní se o něm začali říkat pověsti. Přijeli to prošetřit Giant-Man a Wasp a s Colossem se utkali. Nakonec po tvrdé bitvě zvítězili, jelikož když Colossus viděl, jak oba hrdinové mění svou velikost, tak zkontaktoval svou planetu a řekl jim, že invaze sem je příliš riskantní. Pak odletěl pryč. (Tales to Astonish 58)

Journey into Mystery 115

10. listopadu 2012 v 13:23 | Marvelman |  Journey into Mystery - příběhy


Název- Pomsta boha blesků (1. příběh)
Zmije v našich řadách (2. příběh)

Datum vydání- duben 1965

Příběh-

1. příběh

Loki unesl Jane Foster! To jsou slova, která znějí Thorovi v uších. Jediná věc, na kterou teď myslí. Opustil kvůli tomu svou pozemskou bitvu s Absorbing Manem. Teď letí vstříc Lokiho pasti. Letí do svého rodného Asgardu.
Thor najde Lokiho na vrcholu věže a je tam s ním také Jane. Loki na něj volá, že teď udělal osudovou chybu, když sem přišel. Jejich zbraně jsou obě mocné a Loki má k tomu ještě sílu svého intelektu. Thor mu řekne, že to on udělal chybu. Jako bohové přísahali, že neublíží nikoho ze Země a on tu přísahu neporušil. Loki nazve Thora hlupákem a vysvětlí mu, že jí neublížil, nýbrž ji jen použil jako návnadu. Thor řekne, že to se už nebude opakovat a udeří svým kladivem na Lokiho meč, aby ho zničil. Loki se soustředí a Mjolnir projde jeho mečem, jako by byl ze vzduchu. Loki se zasměje a řekne, že je tak mocný, že mu stačí trocha soustředění a jeho meč je v jiné dimenzi.
Jane je sleduje a říká si, jak se mohla zaplést do konfliktu takových titánů. Pak jí také napadne, proč by zrovna kvůli ní Thor tolik riskoval.
Mezitím na Zemi jde reportér Harris Hobbs lesem, když v tom u něj zastaví několik policistů na motorkách a zeptají se ho, co zde dělá. Hobbs jim odpoví, že to samé, co zde dělají oni. Hledá zločince, který si říká Absorbing Man. Potom jim řekne, čeho byl všeho svědkem a oni ho považují za blázna. Hobbs jim pak ukáže svoji novinářskou licenci a oni mu uvěří. Hobbs je varuje, že i kdyby Absorbing Mana našli, tak by ho nikdy nedokázali zatknout.
Absorbing Man je unavený a má hlad. Pomalu dojde k domu v lese, kterého si z dálky všiml. Řekne si, že zde si pěkně odpočine a pokud bude někdo doma, tak to je jejich problém. Absorbing Man nakoukne dovnitř oknem a vidí nějakou ženu, jak zrovna vítá svého manžela, který se vrátil z práce. Muž se jmenuje John a jeho žena Ann. Ann řekne svému muži, aby si v klidu sednul ke stolu, a ona mu přinese jídlo. Absorbing Man vejde dovnitř a řekne Ann, aby raději připravila o talíř víc, jelikož budou mít hosta. Ann se svého muže zeptá, kdo to je a John jí vysvětlí, že ho viděl v novinách. To je ten uprchlý zločinec Crusher Creel!
Loki uhne další ráně Thorova Mjolniru. Potom ukáže na Thora svým mečem a řekne, že teď pomocí své magické síly promění všechny molekuly kolem něj v led. Během vteřiny je Thor obklopen silným ledem. Thor řekne, že tím jen Loki ukazuje svou slabost, když se musí uchylovat k temné magii. Potom vší silou třikrát udeří do toho ledu a ten se roztříští. Thor skočí na Lokiho a povalí ho na zem. Pak mu vysvětlí, že jeho zuřivost dnes nic nezastaví a že to je Lokiho konec. Loki se zasměje a řekne, že Thor nemá žaludek na to, aby ho zabil. V tom se mezi nimi roztrhne země a oba je to od sebe odhodí. Thor se Lokiho zeptá, co je zase tohle za kouzlo. Loki řekne, že to není jeho práce. Oba se otočí a za nimi stojí mocný Odin. Odin se na ně podívá a řekne, že zase nalézá svoje dva syny, jak řeší svoje soukromé konflikty bez jeho svolení. Loki se hned ujme slova a řekne, že nechtěl Odina obtěžovat, jelikož ví, jak má Thora rád a také nechtěl, aby Odin musel vidět hrůzu, jaké se Thor dopustil. Přivedl s sebou smrtelnou dívku do Asgardu, aby z ní udělal bohyni a to jen kvůli jeho lásce. Thor řekne, že to je lež a všimne si, že Jane omdlela, tak k ní běží. Loki řekne, že tohle jen dokazuje, jak Thor Odinem opovrhuje. Odin nařídí Lokimu, aby byl zticha, jelikož moc dobře zná jeho hadí jazyk. Jenže nemůže ignorovat to, co vidí přímo před sebou. Odin řekne, že tohle může vyřešit už jen jedna věc a tou věcí je……..zkouška bohů!! Thor požádá otce o odložení o 48 hodin, aby vrátil Jane na Zemi a dokončil svou bitvu, kterou tam započal. Loki řekne Odinovi, aby to nedělal, ale Odin to dovolí.
Thor překročí Duhový most s Jane v náručí a dostane jí domů. Řekne si, že tohle všechno muselo být na ní moc. Proto jí daruje zapomnění, aby si po probuzení nepamatovala, na ten šok, který zažila. Potom se vydá najít Absorbing Mana, kterého musí rychle porazit.
John řekne Absorbing Manovi, že nemůže jen tak vtrhnout do jejich domu a čekat, že mu to projde. Potom ještě dodá, že jestli neodejde do pěti minut, tak zavolají policii. Absorbing Man se zasměje a chytne Johna, kterému řekne, že by ho měl trochu poučit o tom, co vlastně dokáže. On je ten, kdo bojoval s Thorem a zahnal ho na útěk. John mu řekne, že musel asi zešílet. Ann vezme skleněnou vázu a hodí jí na Absorbing Mana. Váza se mu roztříští o hlavu a on je hned celý ze skla. Ann a John tomu nemohou uvěřit. Absorbing Man se dotkne jejich bronzové sochy a dokáže jim, že se jim to nezdá. John řekne Ann, ať mu radši přinese taky něco k jídlu.
Thor se připojí k policistům, kteří prohledávají celý les. Je tam také Hobbs. Thor mu řekne, že až Absorbing Mana najdou, tak musí ty policisty přesvědčit, aby s ním nechali bojovat jenom jeho. Policisté po chvíli objeví dům Johna a Ann. Uvnitř zrovna Absorbing Man dojedl jídlo, co mu Ann udělala. Pak jí chytne za zápěstí a řekne jí, že by si rád přidal. John využije toho, že je teď z masa a kostí a praští ho pěstí do tváře s tím, že takhle se k jeho ženě nikdo chovat nebude. Absorbing Man se rozzuří a vezme do ruky svou kouli na řetězu, čímž je hned celý z kovu. Chce zaútočit na Johna, ale v tom dovnitř vejde Hobbs, který mu řekne, že celý dům je obklíčen a že má vyjít ven a to v klidu. Pak si vzpomene, co mu řekl Thor a vysměje se Absorbing Manovi s tím, že jeho schopnost je dost trapná a nikdo se ho nebojí. Pak hned vyběhne ven. Absorbing Man mu je v patách. Venku čekají policisté a řeknou mu, že budou střílet. Jeden z nich namíří na Absorbing Mana bazooku. Thor jim řekne, aby nestříleli. Oni uznají, že jako Avengers má A-1 pravomoc, takže oni ho musí poslechnout. Absorbing Man chce udeřit jednoho policistu svou koulí, ale Thor na ní hodí Mjolnir a odrazí jí z cesty. Absorbing Man mu řekne, že je hlupák, jelikož teď má zase jeho sílu i jeho kladiva. Thor mu řekne, že i kdyby ho to stálo život, tak ho musí donutit ukázat pravý limit své síly, jelikož tak už nikdy nebude jeho oběť nepřipravena.
A tak začne obrovská bitva. Policisté si uvědomí, že Thor se pustil do bitvy, kterou nemůže vyhrát jen proto, aby jim dal čas prostudovat nepřítele a připravit se na něj. Jak se ale člověk připraví na nepřipravitelné? Thor udeří Mjolnirem a Absorbing Man zase svou koulí. Obě zbraně se střetnou a Absorbing Man řekne Thorovi, že čím déle bojují, tím více síly on přebírá. Čím víc tvrdě Thor bojuje, tím silnější Absorbing Man a jeho zbraň jsou. Absorbing Man roztočí svou kouli na řetězu a Thor se musí sehnout, aby ho to nezasáhlo. Thor pochopí, že silou tohle nevyhraje a že výhoda tkví v jeho kontrole nad elementy. Thor ukáže na Absorbing Mana a plamen vyšlehne z Mjolniru. Oheň zasáhne Absorbing Mana a jeho tělo hned vypadá jako vytvořené z ohně. Absorbing Man řekne Thorovi, že jeho prostě nelze zastavit.
Policisté už toho mají dost a jejich kapitán vystřelí z té bazooky. Teplota Creelova těla ale raketu odpálí o chvíli dříve, než ho zasáhne. Jenže tlaková vlna srazí Absorbing Mana na zem a jeho ohnivé tělo se změní na normální. Absorbing Man ale zmíní, že to není konec, dotkne se země a řekne, že převezme jakýkoliv dar, který matka země ukrývá. Jeho nohy se změní na dřevo, tělo na kámen a potom chytne svou kouli na řetězu, takže jeho tvář je z kovu. Při tom i roste do výšky. Thor mu řekne, že tentokrát zašel příliš daleko. Sice je mocný, ale je stále smrtelník, kdežto on je Thor!
Thor naposledy varuje Creela, aby se vzdal. Absorbing Man zvedne obří pěst a chce udeřit. Thor řekne, že ho varoval. Roztočí Mjolnir takovou rychlostí, že není normálním okem viditelný. Absorbing Mana zahalí kouř a najednou je pryč. Policisté to nechápou. Thor jim vysvětlí, že pomocí svého kladiva může ovládat přírodu, proto kolem Absorbing Mana vytvořil helium, které on absorboval, a tak se stal lehčím než vzduch. Odletěl tedy do vesmíru. V tomto plynovém stádiu se mu nic nestane a Thor mu dovolí, aby létal vesmírem na věky a svět už jméno Absorbing Man nikdy neuslyší.
Harris Hobbs řekne, že to chtěl dát do novin, ale tohle bude muset prodat do nějakého vědecko-fantastického časopisu. Thor mu vysvětlí, že by smrtelníci museli mít inteligenci samotného Odina, aby poznali, kde končí skutečnost a začíná fikce. Potom Hobbsovi poděkuje za jeho výkon a podá mu ruku. Hobbs mu zase řekne, že ho měl za dalšího okostýmovaného hrdinu, ale dnes mu Thor ukázal naprostou nesobeckou statečnost, která patří jen pravým hrdinům.
Thor vzlétne s tím, že zde je jeho práce dokončena, ale mnoho úkolů ho teprve čeká. Hobbs ho sleduje a řekne, že je jen málo takových, kteří odejdou dříve, než přijdou jiní, aby jim mohli pogratulovat a ocenit je. John mu řekne, že Thor je Avenger a ti nehrají na slávu, nýbrž to jsou praví hrdinové. Jeho žena Ann dodá, že dnes byl i on jako nějaké Avenger, když se postavil Absorbing Manovi.
Thor přiletí za Jane, která ještě spí na posteli. Thor se na ní podívá a uvědomí si, že pokud selže ve zkoušce bohů, tak je to naposledy, co na ní hledí. Pak uslyší Odinův hlas, který mu řekne, že jeho čas nadešel. Thor poslechne a přemístí se do Asgardu. Stojí na Duhovém mostě a říká si, že Loki měl dost času, aby se na zkoušku připravil. On se jí ale musí postavit a taky se jí postaví……jako bůh.

2. příběh

Ghan, nejstrašlivější ze všech bouřlivých obrů, chystá útok na Asgardu. Thor vede údernou jednotku asgardských válečníků, kteří musejí Ghana zastavit.
Thor nařídí vojsku, aby se zastavilo a vyčkalo si na příchod nepřítele. Loki v duchu proklíná svého bratra, jelikož by tento útok chtěl vést sám a napadne ho, že by se měl nějak postarat o to, aby Thor padl.
Ghan si velmi věří a vidí, že Asgarďanů není mnoho, takže se rozhodne zaútočit sám. Vezme si obří balvan a vrhne ho na Asgardské muže. Všichni uskočí z cesty, jenom Thor udeří do letícího balvanu Mjolnirem a kámen se roztříští na kusy. Loki se skryje v lese kus od bitvy a říká si, že je moc chytrý na to, aby tam nasazoval svůj krk, když zde může čekat a vymýšlet plány. Potom vytasí svůj meč, který začne zářit. Loki chce pomoci Ghanovi zničit Thora.
Ghan se musí zastavit, jelikož na něj letí sprcha šípů a oštěpů. Ghan vytrhne strom, aby se jím kryl. Potom vidí, že to nemá cenu a dá se na útěk. Thor zařve, že Ghan nesmí prchnout a nařídí střelbu z katapultu. Válečníci vystřelí speciální sud plný uspávacích plynů. Zasáhnou Ghana a ten je hned zahalen v kouři. Thor nařídí postup vpřed. Musí toho obra zneškodnit. Válečníci počkají, až vítr rozfouká uspávací kouř a pak je čeká šok. Ghan je pryč! Thor to nechápe. To musí být dílo nějaké magie. Jenže Ghan magii neovládal.
Loki se v lese směje. Přiletí k němu pták a on ho přemění zase zpět na obra Ghana. Ghan mu poděkuje a řekne, že sice neví, co ho vedlo k tomu, aby zradil svůj národ, ale že je jeho dlužníkem. Loki mu vysvětlí, že na jeho dluh nezapomene a že přijde čas, kdy bude Ghana potřebovat. Ghan se rozloučí a odejde do hor. Loki se raduje, že si zajistil prvního mocného spojence.

Postavy-

1. příběh:

Thor/Donald Blake

Protivníci: Loki, Absorbing Man

Ostatní: Jane Foster, Odin, Harris Hobbs, John a jeho žena Ann, policisté

2. příběh:

Thor

Protivníci: Ghan, Loki

Ostatní: Asgarďané

Příště-

Začátek zkoušky bohů. Co to vlastně je? Jak vypadá? O co tam jde? To vše uvidíme příště.

Loki si našel prvního spojence a pátrá po dalších. Asgardské příběhy pokrývající Lokiho minulost pokračují.

Fantastic Four 37

10. listopadu 2012 v 13:19 | Marvelman |  Fantastic Four - příběhyNázev- Hle…Vzdálená hvězda

Datum vydání- duben 1965

Příběh-

Svatba Reeda a Sue se blíží a FF se jen těžko dokážou soustředit na něco jiného. Jenže mají ještě plno dalších povinností jako FF. Johnny a Ben si zkoušejí svoje obleky na svatbu, když najednou Johnny vzplane a nedokáže s tím nic dělat. Přijde tam Reed s tím, že jim chce ukázat svůj silový paprsek a uvědomil si, že to asi způsobilo, že Johnny vzplanul. Reed se omluví Johnnymu a ten řekne, že se nic nestalo, ale že by mu měl další oblek vyrobit asi z azbestu. Ben se zeptá k čemu ten stroj vůbec je. Reed řekne, že si bere energii odněkud ze vzdáleného vesmíru a konvertuje jí na silný paprsek. Ben řekne, že to zní dobře, ale jestli by to Reed nemohl říct anglicky (neboli pro nás česky, ale Ben asi česky neumí co myslíte? - pozn. češtiny jakž takž ovládajícího překladatele). V tom tam vejde Alicia a Ben se jí zeptá, jestli bez něj nemohla vydržet. Alicia řekne, že jde o Sue a že jí něco dělá starosti. Reed jde tedy za Sue a zeptá se jí, oč jde a jestli něco pokazil. Sue řekne, že by si přála, aby to bylo tak prosté. Sue řekne, že to vražda jejího otce jí dělá starosti. To že ho zabili a vražda nebyla potrestána. Reed jí ale připomene, že ho zabili Skrullové na planetě tisíce světelných let od Země. Také řekne, že se obětoval za ně a za celou Zemi. Sue řekne, že to jí ale nestačí, dokud je tu pořád šance, že se Skrullové vrátí. Mezitím několik světelných let jinde letí zrovna Skrullská bitevní loď. Uvnitř je Skrullský kapitán Morrat a princezna Anelle. Morrat zuří, protože král nechce dovolit jeho svatbu s Anelle a to proto, že mu moc nevěří. Byl to přece on, kdo vymyslel způsob zabití toho pozemšťana a způsob pomsty vůči nim. Anelle mu připomene, že to bylo zbytečně kruté. Morrat zaletí na nějakou planetu plnou bezbranných tvorů a začne po nich z lodě střílet. Anelle mu řekne, aby toho nechal a Morrat jí odsekne s tím, že dokud není jeho žena, tak mu nemůže přikazovat co a kde lovit. Anelle mu řekne, že vidí srdce šílence pod slupkou čestného muže a že si přeje, aby se nikdy nesetkali. Mezitím Reed oznámí ostatním, že se svatební zkouška odkládá, protože se Sue poletí na planetu Skrullů a najdou vraha jejího otce. Johnny se Reeda zeptá, jestli to myslí vážně. Reed řekne, že ano. Ben mu řekne, že doufá, že nečekají, že půjde a kvůli nim obrátí celou planetu vzhůru nohama. Pak řekne, že neměl problém bojovat s Doomem, Namorem či Hulkem, ale celá planeta nepřátel to je už trochu moc. Alicia mu řekne, že dobře ví, že to dělá kvůli ní a chce mu říct, aby toho nechal, protože ona ví, že on je nikdy nenechá jít samotné a že to hodně znamená pro Sue a Johnnyho. Ben jí řekne, že ze všech slepých holek toho ona vidí nejvíc. O dva dny později jsou FF na palubě rakety vypůjčené od NASA na test Reedova nového pohonu. K postupu vesmírem využijí jedné černé díry a Reed musí přesně vypočítat, kdy z ní vyletět, aby to bylo přesné. Objeví se uprostřed nějaké sluneční soustavy a Reed přistane na jedné z planet. Ta je plná neškodných potvůrek. Najednou na ně ale letí obří kámen a Sue na poslední chvíli udělá silové pole. Skrullové stojí na kopci a míří na FF. Thing se na ně rozeběhne a Torch se zapálí a vzlétne. Jenže jeho oheň zhasne a Johnny spadne na zem. Nechápe co s ním je. Skrullové ho hned zmrazí. Mr. Fantastic si udělá z ruky laso a chce je tak všechny svázat. Thing vytrhne kámen ze země. Najednou mu přijde hrozně těžký a Ben ho musí pustit. Reed zase neudrží ruku nataženou a vrátí se zpět do normálu. Fantastic Four přišli o schopnosti. Skrullové si toho všimnou a všechny je dostanou. Vezmou je na svou loď a chtějí je předat kapitánovi Morratovi. FF neproberou ve zvláštní cele. Reed řekne, že musejí přijít na to, o jakou část svých schopností přišli. Johnny řekne, že nechápe, proč jednou nemůžou vyhrát snadno, ale musí to vždy jít takhle. Ben se ho zeptá proč si myslí, že tohle vyhrají. Pak dodá, že bez schopností by se neprobojovali ani skrze Yancy ulici. Johnny se opět zkusí zapálit, ale nejde to. Reed řekne, že to možná způsobilo něco v atmosféře téhle planety. Pak si všimne, že je jeden Skrull sleduje a vypadá jako kapitán. Anelle řekne Morratovi, že když chytil FF, tak to musí oznámit jejímu otci. Morrat řekne, že to měl v plánu. Anelle mu řekne, že její srdce mu věří, ale její mozek ani trochu, protože je moc ambiciózní. Morrat řekne, že žije pro jejich impérium a pro krále a jeho dceru. Anelle řekne, že musí jít a že on zatím musí pozemšťany dodat jejímu otci. Když Anelle odjede tak k sobě Morrat svolá svoje věrné a řekne jim, že nadešel čas, kdy sesadí krále a stane se jeho nástupcem. Aby to udělal, tak ale nejdříve musí zabít FF. Když to udělá, tak po celém impériu bude znám jako hrdina. FF sedí ve své cele a přemýšlí co dál. Sue se jim omlouvá, ale Reed jí řekne, že všichni věděli, do čeho jdou. Najednou se otevřou dveře. Ben k nim běží, ale Reed ho varuje, že to může být past. Ben vyběhne ven a ostatní ho chtějí zastavit a vyběhnou za ním. Venku čeká několik Skrullů připravených střílet. Morrat jim řekne, že až dá povel, tak zabijí FF. Reed řekne, aby je ušetřili, že má něco na výměnu. Morrat mu řekne, aby začal mluvit. Reed jim řekne, že jim nabízí svět za jejich životy. Morrat se ho zeptá jak to myslí. Reed mu řekne, že vyrobil stroj, který jim zajistí neomezenou moc. Morrat řekne, že to nezní špatně. Mezitím v imperiálním paláci přivítá král svoji dceru Anelle. Zeptá se jí, kde byla. Ona mu řekne, že strávila den s Morratem a že by byla ráda, kdyby o něm on smýšlel lépe. Král řekne, že to nejde, protože mu nevěří a připadá mu, že by chtěl korunu. Anelle si řekne, že by měla změnit téma a zeptá se otce, co hodlá udělat se zajatými Fantastic Four. Král řekne, že vůbec nic neví o FF ani o jejich zajetí. Anelle řekne, že ho měl Morrat okamžitě informovat. Král řekne, že to Morrat právě přehnal, protože tohle zavání zradou. Vezme si letoun a vezme s sebou i Anelle. Reed předá Morratovi svůj silový paprsek. Ben tomu nemůže uvěřit a řekne mu, jestli se nezbláznil. Reed mu řekne, aby byl zticha, a střelí do něj tím paprskem. Johnny nevěří vlastním očím. Reed střelí i jeho a Sue a řekne, že přežití je to nejdůležitější. Morrat nařídí Skrullům, aby mu to sebrali, než začne střílet do nich a připravili se k útoku. Skrullové Reedovi vezmou zbraň a střelí ho také. Pak si ale všimnou, že nezemřel a ani nikdo z FF. Reed jim řekne, že to oni jsou hlupáci, protože jim právě obnovili síly. Human Torch se zapálí a vrhne se na ně. Mr. Fantastic se natáhne a vytrhne jim zbraň z rukou. Morrat na ně pošle svoje naváděné střely, ale Thing na ně skočí a rozmlátí je na kusy. Morrat vytasí zbraň a chce zasáhnout Johnnyho. Neviditelná Invisible Girl mu jí ale vykopne z ruky. Thing zbije několik Skrullů a když přiběhnou posily, tak je na ně hodí. V tom tam přiletí král a jeho garda. Morrat ho přivítá a řekne, že mu zde může předat FF. Král mu řekne, že zase lže a nařídí, aby mu byl odňat post kapitána. Nazve ho zrádcem a nařídí jeho zatčení. Morrat řekne svým lidem, aby krále zastřelili. Ti mu řeknou, že by neměli šanci a odmítnou bojovat. Král nařídí útok na Morrata. Anelle to nechce dopustit a vběhne před vojáky. Ti to chtějí zastavit, ale je pozdě. Král zařve jméno své dcery a pak si všimne, že ona na rozdíl od Morrata žije. Sue jí obalila svým neviditelným štítem. Anelle poklekne vedle Morrata a dá se do pláče. Reed vysvětlí králi, kdo zachránil jeho dceru. Král jim řekne, že mohou žádat cokoliv. Reed tedy chce, aby jim král vydal Skrulla zodpovědného za smrt otce Sue a Johnnyho. Král řekne, že to rád udělá a ukáže na Morratovo tělo. Král řekne, že jsou si kvit a že se již Země nemusí bát Skrullů, protože on o ni nestojí. Pak jim řekne, aby šli, dokud mohou. Reed poděkuje a Sue řekne, že pomsta není tak dobrá jak si myslela. Reed jí ale řekne, že udělali, co museli. FF odletí a říkají si, že i když byli na jiné planetě u jiné rasy, tak láska, nenávist a namyšlenost jsou všude stejné. Alicia stojí v pokoji s reverendem a ten jí řekne, že nemůže uvěřit tomu, že by zapomněli na svatební zkoušku. Alicia mu řekne, že ví, že to stihnou. V tom oknem dovnitř vlétne Human Torch a za ním míří i ostatní. Omluví se reverendovi a zkouška může začít.

Postavy-

Fantastic Four: Mr. Fantastic, Invisible Girl, Thing, Human Torch

Protivníci: Morrat a jeho garda

Ostatní: Alicia Masters, Skrullové včetně jejich krále a Anelle, reverend

Magician

8. listopadu 2012 v 12:29 | Marvelman |  Tales to Astonish - protivníci

Magician


Pravé jméno- Lee Guardineer

Bývalé identity- žádné

Národnost- neznámá

Poprvé spatřen- Tales to Astonish 56

Schopnosti-
Magician umí mnoho triků, ale není známo, zdali je to magie či pouze triky. Dokáže si vytáhnout cvičené králíky z klobouku. Umí zmizet i se zase objevit. Dokáže levitovat lano, po kterém pak leze. Ovládá hypnózu a dokáže vyvolávat různé věci, jako plachtu, květiny a další.

Životopis-

Magician se dozví, že jistý boháč bude mít velkou párty, a tak se tam nechá pozvat, jako hlavní bod programu. Pak ale všechny okrade a unese Wasp, která se ho pokusí zastavit. Bohužel pro něj si tak proti sobě poštve Giant-Mana, který ho dostane a předá policii. (Tales to Astonish 56)

Magician unikne z vězení, ale ne nadlouho. Wasp je mu v patách a nakonec ho i přes jeho magické triky dostane a předá zase policii. (Tales to Astonish 58)

El Toro

8. listopadu 2012 v 12:28 | Marvelman |  Tales to Astonish - protivníci

El Toro


Pravé jméno- Antonio Rojo

Bývalé identity- žádné

Národnost- Santo Rico

Poprvé spatřen- Tales to Astonish 54

Schopnosti-
Žádné, ale využívá speciálních rohů na svém obleku, které jsou napuštěny jedem.

Životopis-

Giant-Man a Wasp cestují do Santo Rica, kde vládu převzal jistý El Toro. Ten unese Janet a Hankovi zůstane pouze jedna zvětšovací kapsle, takže musí stále zůstat zvětšený, což mu dost komplikuje situaci. Stejně se mu ale podaří El Tora porazit a Jan zachránit. (Tales to Astonish 54)

Black Knight II

8. listopadu 2012 v 12:26 | Marvelman |  Tales to Astonish - protivníci

Black Knight II


Pravé jméno- Nathan Garrett

Bývalé identity- žádné

Národnost- anglická

Poprvé spatřen- Tales to Astonish 52

Schopnosti-
žádné


Životopis-

Nathan Garrett je za špionáž odsouzen, s pomocí Giant-Mana a Wasp, na zaplacení ohromné sumy peněz. Sověti to za něj zaplatí a pošlou ho do Evropy. Garrett, fascinován legendou o Pegasovi, se tam v laboratoři snaží vytvořit okřídleného koně, až se mu to povede. Stane se z něj Black Knight a vrátí se do USA, aby se pomstil. Je ale přemožen Giant-Manem a Wasp, takže raději zase uteče. (Tales to Astonish 52)

Black Knight spolu s Melterem a Radioactive Manem vytvořili tým zvaný Masters of Evil. Začali tedy terorizovat New York. Black Knight přilepil mnoho lidí k zemi, dokonce i Captaina a Giant-Mana. Avengers je z toho ale dostanou a začne nová bitva, při které Thor porazí Black Knighta. (Avengers 6)

Black Knight se vrátí, aby se pomstil Avengers. Ty nezastihne, a tak napadne Tonyho firmu. Unese Happyho a Iron Man se s ním utká. Happyho zachrání a Black Knighta úspěšně předá policii. (Tales of Suspense 59)

Whirlwind

8. listopadu 2012 v 12:22 | Marvelman |  Tales to Astonish - protivníci

Whirlwind


Pravé jméno- David Cannon

Bývalé identity- Charles Mathews, Human Top

Národnost- americká

Poprvé spatřen- Tales to Astonish 50

Schopnosti-
Whirlwind je mutant, který dokáže rotovat svým tělem kolem své osy neskutečnou rychlostí. Dokáže udělat více než 400 rotací za minutu a při tom mluvit, slyšet a vidět vše kolem sebe. Dokáže cestovat rychlostí 80,47 km za hodinu a to bez únavy po dobu 30 minut. Poté jsou na něm již malé známky únavy. Když rotuje, tak se ho nemůže nikdo dotknout nebo ho chytit. Sám se naučil různě svou sílu využívat. Dokáže vyvolat silný a přesný proud vzduchu, kterým může udělat díru do ocelových dveří. Dokáže vytvořit malé tornádo a tím odhazovat věci. Nebo dokáže kolem sebe koncentrovat tak silný vítr, že ho to ochrání jako štít. Dokonce se naučil létat stylem vrtulníku a to po dobu 10 minut rychlostí 193,12 km/h.


Životopis-

Dave už jako mladý kluk zjistil, že se dokáže neskutečně rychle točit kolem vlastní osy. Nejdříve díky tomu šikanoval svoje vrstevníky a pak začal krást. Byl dopaden a dostal podmínku. Poté závodil na bruslích, při čemž stejně podváděl díky svým schopnostem. Pak už toho měl dost a rozhodl se opět vrátit ke starému řemeslu. Na zkoušku vykrade jeden obchod a jde mu to skvěle. Začne si říkat Human Top a vytvoří si speciální oblek, který je celý zelený a má zvláštní helmu. Takhle loupí dál, až narazí na Giant-Mana a Wasp, které se mu podaří znemožnit a ještě jim uniknout. Pak ho ale napadne, že oni po něm stále půjdou a nejlepší bude se jich zbavit. Vezme si dynamit a vyrazí do ulic. (Tales to Astonish 50)

Po porážce Giant-Mana se Human Top stal ještě sebevědomějším. Díky tomu se mu podaří ukrást obranné plány země a hodlá je prodat komukoliv, kdo bude mít zájem. Opět se mu do cesty připlete Giant-Man a Top mu chce uniknout. Jenže Giant-Man nepracuje sám a jeho pomocí uzavřou oblast, takže Top nemá, kam utéct. Giant-Man ho tedy dostane. (Tales to Astonish 51)

Human Top opět unikne z vězení a ještě se mu podaří ukrást Giant-Manovy zvětšovací kapsle. S těmi je pro Giant-Mana a Wasp nepříjemným protivníkem. Oni ho ale přelstí a Wasp ho pomocí jiných kapslí zase zmenší. Giant-Man ho pak dostane. (Tales to Astonish 55)

David sedí doma a čte v novinách o Giant-Manových úspěších. Rozzuří se při pomyšlení, že při jejich posledním střetu vyhrál Giant-Man jen náhodou. Human Top uslyší hluk. Podívá se z okna a Giant-Man a Wasp tak zrovna bojují s několika gangstery. David nemůže uvěřit tomu jaké má štěstí. Vydá se je tedy v civilu sledovat. Sleduje je až na letiště, kde si také koupí lístek a sedí v letadle kousek za nimi. Z jejich rozhovoru pochopí, že jedou najít Hulka. Když jsou na místě, tak se Top sám vydá Hulka hledat. Po chvíli si ho všimne a udělá větrný vír, aby přilákal jeho pozornost. Hulk ale skáče dál. Human Top ho ale dožene a zastaví ho. Začne mu říkat, že mu pomůže s Giant-Manem, který ho chce napadnout. Hulk ho chce rozdrtit kamenem, ale Top ten kámen zničí svým úderem. Pak Hulka přesvědčí a Hulk jde sám na Giant-Mana. Top si pak všimne, že směrem k nim jede armáda. Zastaví jí a generálovi řekne, že Hulk je ve městě sám. Generál nařídí svrhnout na město atomovou bombu. Top má radost, že tam zemře i Giant-Man. Top sleduje raketu, jak letí k městu. Najednou na raketu skočí Hulk a odkloní jí, takže k výbuchu dojde někde v horách. Human Top nemůže pochopit, proč to Hulk udělal. (Tales to Astonish 59)

Supremacy

7. listopadu 2012 v 10:34 | Marvelman |  Tales to Astonish - protivníci

Supremacy


Pravé jméno- neznámé

Bývalé identity- žádné

Národnost- obyvatel dimenze Z

Poprvé spatřen- Tales to Astonish 49

Schopnosti-
Žádné.

Životopis-

Supremacy zjistil, že na planetě Zemi mají, podle jeho názoru, úchvatnou zbraň, které říkají atomová bomba. Supremacy jí chtěl také, a proto vyslal Living Erasera, aby mu přivedl nejlepší vědce z planety Země, kteří mu tu zbraň sestaví. Eraser svůj úkol splnil, ale omylem přivedl také tamní hrdiny Giant-Mana a Wasp, kteří vědce osvobodili a utekli zpět domů. (Tales to Astonish 49)

Amazing Spider-Man 23

7. listopadu 2012 v 10:32 | Marvelman |  Amazing Spider-Man - příběhyNázev- Goblin a gangsteři

Datum vydání- duben 1965

Příběh-

Probíhá schůzka největších zločinců města a Green Goblina. Ten jim řekne, že je sem svolal, protože se hodlá stát jejich bossem. Gangsteři se mu vysmějí obzvláště jejich šéf Lucky Lobo. Ten na něj dokonce pošle svoje lidi. Goblin se ale o ně díky svým dýňovým bombám snadno postará. Pak na svém kluzáku odletí a řve na Loba, že příště nebude mít takové štěstí. Mezitím Petr Parker má úplně jiné starosti. Chce totiž jít do knihovny, aby tam mohl studovat. Po cestě si čte noviny a tam si všimne článku, že Goblin byl spatřen, jak lítá nad New Yorkem. Proto se raději rozhodne zajít do Daily Bugle. Tam najde Fredericka Foswella, který byl již zřejmě propuštěn z vězení. Petr si dobře pamatuje, jak s ním bojoval, když si Foswell říkal Big Man. Foswell si zeptá Jamesona, jestli by nemohl dostat zpět svou práci jako novinář. K překvapení všech to Jameson přijme. Petr pak najde Betty a pozve jí do kina. Ona řekne, že nemůže, protože má dneska přesčas. Pak si Petr všimne Foswella, jak mluví s někým, kdo stojí ve stínu, takže ho Petr nevidí. Petr se nemůže ani převléknout, protože kostým se suší, potom co ho Petr doma vypral. V tu samou chvíli navštíví Green Goblin jednoho z Lobových mužů, který mu dá nějaké informace. Druhý den uspořádá Jameson večírek. Na večírku je Foswell a taky muž jménem Norman Osborn. Foswell dá Jamesonovi list Lobových financí a navrhne to jako hlavní článek do ranního výtisku. Později večer je policie připravena udělat zásah na Lobovu základnu s pomocí Jamesona. Petr to celé sleduje v nově umytém kostýmu. Pak si ale všimne Green Goblina letícího dovnitř. Vydá se tedy za ním. Goblin o něm ale ví a chce, aby se Spidey a Lobo do sebe pustili. Lobo na Spider-Mana pošle svoje lidi. Spidey připraví na strop obří pavučinu, kterou pak shodí na gangstery. Jediný kdo uhne je Lobo. Ten se pustí do Spider-Mana, ale nemá šanci. Spidey z něj pak dostane, že Goblin chce jeho místo v podsvětí. Teď je čas chytit Goblina. Spidey na něj narazí v další místnosti. Vyhoupne se na jeho kluzák, který neunese jejich váhu a narazí do zdi. Oba tedy spadnou na zem. Pak začnou bojovat. Spidey má ale navrch a tak Goblin skočí na svůj kluzák a odletí pryč s tím, že nikdo nikdy neodhalí jeho pravou identitu, dokud nebude sám chtít. Když se ale Goblin dozví, že Lobo a celý jeho gang byli zatčeni tak začne zuřit, protože teď nemá koho ovládnout. Petr se tedy vydá zpět do Daily Bugle, kde potká opět Foswella a začne si říkat, že by si na něj měl dávat pozor. Pak si uvědomí, že Loba dostali jen díky němu. Proto ho začne podezřívat, jestli není nějak ve spojení s Goblinem.

Postavy-

Spider-Man/Petr Parker

Protivníci: Green Goblin, Lucky Lobo, gangsteři

Ostatní: J. J. Jameson, Betty Brant, Frederick Foswell, Norman Osborn

Living Eraser

5. listopadu 2012 v 23:58 | Marvelman |  Tales to Astonish - protivníci

Living Eraser


Pravé jméno- neznámé

Bývalé identity- žádné

Národnost- obyvatel dimenze Z

Poprvé spatřen- Tales to Astonish 49

Schopnosti-
Žádné. Eraser používá dimenzionizér, díky kterému může přemisťovat osoby i věci z jedné dimenze do jiné. Je to postupný proces, a proto to vypadá, jako by subjekt smazával z existence.

Životopis-

Living Eraser byl vyslán vládcem dimenze Z, aby přivedl z planety Země ty nejchytřejší vědce, jelikož na planetě Z chybí vynález, jako je atomová bomba a oni jim jí postaví. Když Eraser dokončí svou práci, tak se v jeho dimenzi objeví hrdinové ze Země, Giant-Man a Wasp. Těm se podaří všechny vědce osvobodit a pomocí Eraserovy technologie uniknout zpět domů. (Tales to Astonish 49)

Trago

5. listopadu 2012 v 23:56 | Marvelman |  Tales to Astonish - protivníci

Trago


Pravé jméno- Liso Trago

Bývalé identity- žádné

Národnost- neznámá

Poprvé spatřen- Tales to Astonish 47

Schopnosti-
Trago se v Indii naučil pomocí své trumpety zhypnotizovat posluchače.

Životopis-

Trago je kvůli zločinu deportován do Indie, kde se od místního mystika naučí hrát na svou trumpetu tak, že dokáže zhypnotizovat posluchače. Jenže Ant-Man a Wasp ho chtěli zastavit. Trago využil všechny svých dovedností, aby je dostal, ale nestačilo to. Oni naopak způsobili, že na svou trumpetu zahrál falešně a jeho moc se obrátila proti němu samotnému. Trago ztratil paměť. (Tales to Astonish 47)

Time Master

5. listopadu 2012 v 23:54 | Marvelman |  Tales to Astonish - protivníci

Time Master


Pravé jméno- Elias Weems

Bývalé identity- žádné

Národnost- americká

Poprvé spatřen- Tales to Astonish 43

Schopnosti-
Žádné.

Životopis-

Elias byl propuštěn z laboratoře, kvůli svému věku. Jelikož má moc rád svého vnuka Tommyho, tak má strach, že ho zklame, když se to dozví. Chce se pomstít a vytvoří stroj na stárnutí. S jeho pomocí zastaví i Ant-Mana. Pak ale omylem zestárne i Tommy a Elias se hrozně vyděsí. Ant-Man to dá do pořádku a ještě svědčí v Eliasův prospěch u soudu. Elias je nakonec osvobozen a Tommy mu odpustí. (Tales to Astonish 43)

Voice of Doom

5. listopadu 2012 v 23:53 | Marvelman |  Tales to Astonish - protivníci

Voice of Doom


Pravé jméno- Jason Lorne Cragg

Bývalé identity- žádné

Národnost- americká

Poprvé spatřen- Tales to Astonish 42

Schopnosti-
Díky vlivu radiace je Jason schopen donutit pouze svým hlasem lidi, aby uvěřili všemu, co jim řekne, nebo nařídí.

Životopis-

Jason byl hlasatelem v rádiu, když slabý únik radiace ovlivnil jeho hlas tak, že dokázal s jeho pomocí ovládat lidi. Ihned jakmile si to uvědomil, tak podal výpověď a začal svého hlasu využít pro vlastní účely. Střetl se s Ant-Manem, který mu v tom chtěl zabránit, a tak Voice of Doom proti němu poštval celé město. Ant-Mana porazil, ale Ant-Man se stejně vrátil a trikem donutila Jasona, aby odvolal všechny věci, co o něm řekl a pak mu prozradil, že mu způsobil laryngitidu. Jason přišel o svůj hlas. (Tales to Astonish 42)

Kulla

5. listopadu 2012 v 23:50 | Marvelman |  Tales to Astonish - protivníci

Kulla


Pravé jméno- Kulla

Bývalé identity- žádné

Národnost- neznámá

Poprvé spatřen- Tales to Astonish 41

Schopnosti-
Žádné.

Životopis-

Kulla má díky tomu, že je tyran mnoho nepřátel, a proto začne unášet vědce z jiných dimenzí a nutit je, aby mu vyrobili ničivou zbraň. Nějak ale dojde k tomu, že se v jeho dimenzi objeví i Ant-Man. Kulla se ho několikrát pokusí zabít, ale Ant-Man využije pomoci místního hmyzu, který zaktivuje zbraň namířenou na Kullu. Kulla je zasažen a umírá. (Tales to Astonish 41)

Journey into Mystery 114

4. listopadu 2012 v 22:47 | Marvelman |  Journey into Mystery - příběhy


Název- Čím jsem silnější, tím rychleji zemřu (1. příběh)
Asgardské příběhy - Zlatá jablka (2. příběhy)

Datum vydání- březen 1965

Příběh-

1. příběh

Thor pronásleduje nepřátelského agenta, který mu ujíždí ve speciálně vylepšeném závodním autě. Thor ho ale stejně dožene a zastaví. Agent z něj vyskočí a řekne, že i když se o Thorovi povídá, že je nesmrtelný, tak jeho zbraň dokáže zničit všechno, co se hýbe. V tom agent vytáhne zvláštní pistoli a vystřelí na Thora, který střele uhne. Thor ví, že nemůže zaútočit Mjolnirem na smrtelníka, jelikož by ho zabil. Vrhne tedy Mjolnir schválně za agenta přímo do skály. Mjolnir udělá do skály díru a ozve se obří rána. Agent rychle padne k zemi a vymění si zásobník.
Celý souboj pozoruje Loki na zvláštním krystalu. Loki hned začne přemýšlet. Řekne si, že kdyby zpomalil Thorovi reflexy, tak by ten smrtelník snad mohl mít i šanci. Loki tedy připraví kouzlo a použije k tomu dvě kapsle. Ty pak vhodí do toho krystalu. Kapsle vypadnou na zem přímo za Thora a rozbijí se. Vypaří se z nich zvláštní mlha, která obklopí Thora.
Agent se bojí, že když ho Thor chytí, tak bude souzen za velezradu a jistojistě popraven. Vytáhne tedy granát a hodí ho na Thora! Thor před sebou roztočí Mjolnir ohromnou rychlostí a exploze se ho ani nedotkne. Thor Mjolnirem urazí silnou větev stromu. Větev má tvar písmene V. Thor srazí agenta k zemi a kolem jeho těla zabodne tu větev do země. Agent se nemůže ani hnout. Thor mu řekne, aby zde vyčkal příjezd policie.
Loki zuří, že opomněl fakt, že je Odin dokáže Thorovi vzít jeho síly. Pak ale dostane další nápad. Sice Thora nemůže připravit o jeho síly, ale zato může zvláštní síly někomu jinému darovat. Loki se dá hned do práce.
Po nějaké době má hotový kouzelný lektvar, který splní jeho přání. Obsah lektvaru dá do jedné pilulky. Teď už zbývá jen najít dokonalého smrtelníka, který dokáže splnit jeho očekávání. Loki pátrá po věznicích, až nakonec narazí na muže jménem Crusher Creel. Crusher je plešatý zločinec, který umí dělat jen problémy. Loki pošle svou pilulku Crusherovi přímo do pití. Crusher to vypije, jelikož si ničeho nevšiml. Hned jak to vypije, tak se začne cítit divně. Zvláštní energie a pocit síly pulzuje celým jeho tělem. Crusher vstane a začne všechno kolem ničit s tím, že musí utéct z tohoto vězení. Přiběhnou dozorci a namíří na něj pistole. Crusher má k noze připoutanou vězeňskou kouli. Chytne jí za ten řetěz, který má připevněný k noze. V tom se stane něco neuvěřitelného. Jeho tělo se hned změní v ten kov, ze kterého je řetěz vyroben. Dozorci začnou střílet, ale kulky se od Crushera jen odrážejí. Crusher proběhne zdí věznice ven.
Po několika dnech ošetřuje Don jistého reportéra jménem Hobbs. Hobbs mu řekne, že je na stopě jistého uprchlého zločince se super-schopnostmi. Don si řekne, že to zní velmi zajímavě. Hobbs mu ještě řekne, že stopu toho uprchlíka ztratili v bažinách za městem. Když Hobbs odejde, tak Jane řekne Donovi, že pro dnešek je to vše a že se nemůže dočkat večeře. Don chce prozkoumat tu záležitost s tím zločincem, a tak se Jane omluví s tím, že si musí ještě něco zařídit. Jane mu to odpustí, ale dodá, že pokud se ještě někdy zamiluje do doktora, tak uteče do hor.
Don se potají přemění na Thora a vydá se do těch bažin, o kterých Hobbs mluvil. Když tam dorazí, tak vidí jen bláto a kamení. Najednou se za ním zvedne Crusher, který má tělo z kamene. Ano je to tak Crusher dokáže převzít na svoje tělo substanci čehokoliv, čeho se dotkne. Thor se rychlostí otočí a všimne si ho, zrovna jak se jeho mění z kamene na pravé tělo z masa a kostí. Crusher po něm švihne svou koulí a Thor to vyblokuje svým Mjolnirem. Jenže, jak Crusher drží tu kouli a ta se dotkne Mjolniru, tak moc Thorova kladiva přejde i do té koule. Thor nemůže uvěřit tomu, že ta koule vydržela moc jeho kladiva. Crusher mu řekne, že jeho schopností je převzít sílu kohokoliv v okolí a právě převzal tu jeho. Stejně tak může absorbovat do sebe jakoukoliv substanci, jakou chce. Proto je tedy silný jako Thor a možná ještě silnější. Thor si v tu chvíli uvědomí, jak nebezpečným a mocným protivníkem je…….Absorbing Man!! V tom na místo dorazí také Hobbs. Vytáhne z kufru několik dynamitu, který si přivezl s sebou.
Thor neví, co teď. Absorbing Man má jeho sílu a jeho koule má zase sílu Thorova kladiva. Thor se tedy roztočí a vyvolá malé tornádo. Jenže Absorbing Man udělá totéž. V tom z křoví vyběhne Hobbs a řekne Absorbing Manovi, aby se vzdal, nebo on na něj hodí ten dynamit. Absorbing Man mu řekne, že to může klidně zkusit. Thor zařve na Hobbs, aby utíkal jako o život, jelikož Absorbing Man je mocnější, než si kdo dokáže představit. Absorbing Man vyrazí Hobbsovi dynamit z ruky. Poté ho sebere a hodí ho na něj. Thor ochrání Hobbs před explozí, ale oba jsou trochu otřeseni. Hobbs poděkuje Thorovi za záchranu. Thor mu řekne, že Hobbs se musí vydat zpět do města a varovat policii, že Absorbing man je moc silný na to, aby po něm šli sami. Hobbs kývne hlavou a vyrazí. Thor ví, že Absorbing Man je pryč, ale stejně tak ví, že ho musí najít. Thor s úvratí na silnici, kde stojí muž, který se dá hned na útěk, jak ho zpozoruje. Thor ho zastaví a muž mu prozradí, že se teď setkal s člověkem silným jako Hulk, který mu ukradl auto a ujel pryč. Thor řekne, že právě toho hledá a rád by věděl, kde ho najde. Muž mu ukáže směr, kterým Absorbing Man odjel. Thor mu poděkuje a muž ještě řekne, že asi zešílel, jelikož se mu zdálo, že tělo toho muže bylo nejdřív ze dřeva a pak ze železa. Thor mu řekne, že nezešílel, nebo zešíleli oba.
Absorbing Man jede v autě a přemýšlí o tom, co se v posledních dnech stalo. Napadne ho, že svou novou silou, by mohl vyloupit jakoukoliv banku. Mohl by ovládnout nějaký malý stát a rozdrtit tamní armádu. Pak se tam stane diktátorem. Jeho snění je ale konec, když si všimne Thora, který je mu v patách. Thor ještě přidá, dožene auto a rozrazí ho svým Mjolnirem na kusy. Absorbing Man hned vstane a švihne svou koulí. Thor se sehne na poslední chvíli. Potom Mjolnirem praští vší silou do země a ta praskne až k nohám Absorbing Mana. Ten to ale ustojí. Thor na něj sešle blesk. Jenže Absorbing Man má stejné síly, jako Thor a pošle blesk zpět na Thora. Thor pochopí, že tohle nemá cenu a vrhne se na Absorbing Mana holýma rukama. Absorbing Man ho chytne za jeho pěsti a řekne, že tohle na něj dojem neudělá, jelikož on už absorboval jeho sílu a jsou stejně silní. Oba se chvíli přetlačují a najednou je zahalí podivná mlha.
Thor se objeví na Duhovém mostě a vedle něj je Balder se dvěma koňmi. Thor se ho zeptá, jak si dovoluje se plést do jeho pozemských bitev. Balder řekne, že přišel jelikož Loki unesl Thorovi pozemskou přítelkyni Jane. Thor rychle skočí na koně a poděkuje Balderovi. Thorovi dojde, že to musel být Loki, kdo toho smrtelníka obdařil takovou silou.
Absorbing Man si všimne, že Thor je pryč. Hned si řekne, že Thor utekl a on vyhrál. Začne prohledávat okolí a všimne si Hobbse. Chce ho napadnout, ale pak mu dojde, že to by mu nic nepřineslo. Místo toho vyhledá dům uprostřed lesa a řekne si, že z něj udělá svou základnu. Pak ho napadne, že doufá, že nikdo není uvnitř, jelikož by ho musel zničit.
Thor dorazí do Asgardu, kde čekají válečníci, co se k němu chtějí připojit. Thor jim řekne, že už mnohokrát Lokimu odpustil jeho drzosti, ale tomu je již konec. Musí jít sám. Balder řekne, že nikdo nemůže Lokiho porazit v jeho pevnosti. Thor řekne, že on ano. Thor se vydá na cestu a řekne, že i když Loki ví, že přichází a určitě svolá všechny temné bytosti, které má k dispozici, tak on ho porazí a zachrání svou milovanou, jinak by si nemohl říkat syn Odina, bůh blesků a nesmrtelný z Asgardu.

2. příběh

Haakun Lovec projíždí dalekým lesem na svém koni. Narazí na krásnou bohyni Idunu. Haakun se Iduny zeptá, kam má namířeno. Iduna mu prozradí, že míří do Asgardu, aby předala zlatá jablka nesmrtelnosti Odinovi, který je daruje jen těm, které uzná za hodné takového daru. Haakun jí popřeje mnoho zdaru a odjede si svou cestou.
Iduna se ve svém rudém plášti a kápi vydá na cestu. Netuší ovšem, že jí pozoruje Fenris, vlčí bůh. Fenris hned ví, co má Iduna ve svém košíku. Fenris na sebe vezme svou lidskou podobu a předstoupí před bohyni. Řekne jí, že jí chce nabídnout ochranu při cestě do Asgardu. Iduna řekne, že je bohyně, a tak ochranu nepotřebuje. Fenris řekne, že by zajímalo, co má v tom košíku a chytne jí za ten koš. Iduna mu to řekne a pak dodá, že má podivné ruce. Jejich stisk je velmi brutální. Pak ještě řekne, že má i divný hlas, který zní jako nějaké divoké zvíře. Iduna se zeptá Fenrise, co je zač a odkud přichází. Fenris řekne, že je osamocený cestoval, který též míří do Asgardu. Iduna řekne, že působí zlověstně a jeho oči žhnou nenávistí. Fenris se rozzuří a změní se do své vlčí podoby. Chce se vrhnout na Idunu a ta ví, že na něj nemá šanci. V tom se vrátí Haakun Lovec a řekne, že za Idunu bude bojovat. Vrhne svou bitevní sekeru po Fenrisovi. Ten se ale na poslední chvíli zmenší na velikost krysy! Jenže Haakunova magická sekera Fenrise stále pronásleduje, až nakonec ho rozsekne v půli.
Tak mocný Fenris skončí ve Varinheimu, stinné říši ztracených, která leží poblíž podsvětí v dalekém světě.
Vy jste byli právě svědkem úžasného příběhů, který vznikl v Asgardu a předával se po generace, až se dostal i do našeho světa. Dnes ho rodiče vyprávějí svým dětem jako pohádku před spaním a říkají tomu Červená Karkulka. Jména postav a části příběhu se časem mohou trochu změnit, ale legenda zůstává stejná alespoň ve svém jádru určitě.

Postavy-

1. příběh:

Thor/Don Blake

Protivníci: Loki, agent, Absorbing Man

Ostatní: Jane Foster, reportér Hobbs, Balder a válečníci z Asgardu, lidé

2. příběh:

Hrdinové: nikdo

Protivníci: Fenris

Ostatní: Iduna, Haakun Lovec

Příště-

Thor vs. Loki! Boj o život Jane Foster! To už jsme tu měli že? Jenže nezapomínejte, že Absorbing Man, který se stává jedním z nejnebezpečnějších zločinců Marvelovského vesmíru, má jistě ještě hodně co ukázat. Velká bitva se blíží.

Mladý Thor vede jednotku asgardských válečníků proti bouřlivým obrům a Loki je tam též. Další příběh z Lokiho mládí, který vážně stojí za přečtení.

Glen Talbot

4. listopadu 2012 v 1:00 | Marvelman |  Tales to Astonish - hrdinové

Glen Talbot


Pravé jméno- Glen Talbot

Bývalé identity- žádné

Národnost- americká

Výška- 185,93 cm

Váha- 97,52 kg

Barva vlasů- hnědá

Barva očí- modrá

Poprvé spatřen- Tales to Astonish 61

Schopnosti-
žádné

Životopis-

Talbot je pověřen Pentagonem, aby prostudoval spis Bruce Bannera, jednoho vědce pracujícího na základně generála Rosse. Banner mu přijde velice podezřelý a tak to oznámí Pentagonu. Ti ho pošlou na Rossovu základnu, aby to celé prošetřil. Talbot dorazí a nařídí několika vojákům hlídat laboratoř Bannera. Pak se seznámí s generálem Rossem a jeho dcerou Betty. Té Talbot řekne, jestli by ho zavedla k laboratoři pana Bannera. Betty to udělá, ale laboratoř je prázdná. Vojáci řeknou, že když dorazili, tak již byl pryč. Talbot vezme Betty do vrtulníku a letí nad pouští, když v tom Bannera uvidí. Přistanou tedy. V tom na vrtulník letí velký balvan. Talbot si stoupne před Betty, aby jí ochránil. Najednou tam skočí Hulk a pěstí ten kámen rozrazí. Jeden úlomek zasáhne Talbota do ramene. Betty zavolá vojáky a ti ho dopraví na ošetřovnu. (Tales to Astonish 61)

Později se Talbot dozví, že Banner zmizel a bere to jako důkaz jeho zrady. Další den vidí, jak Banner strká Betty do pokusného raketového auta. Běží to říct vojákům. Ti nakonec přivedou Betty, která je v šoku a řeknou, že na scéně spatřili Hulka. Když je Betty schopná vypovídat, tak řekne, že ten koho viděli, nebyl Bruce, ale Chameleon. Obvinění na Bruce byla hned stažena. (Tales to Astonish 62)

Ross zavolá Talbota a řekne mu, že Pentagon si žádá vlakovou přepravu Bannerových zbraní až na smluvené místo. Chtějí také, aby jel i Banner a neučil je tyto zbraně používat. Talbot namítá, že Bannerovi se nedá věřit a Ross řekne, že právě proto pojede Talbot taky. Ross pak vyhledá ještě Bannera a všechno mu to sdělí. Během cesty dojde k jistému incidentu. Hulk se tam objeví a na vlaku se popere s jistým humanoidem. Všechny vynálezy jsou zničeny a Talbot nechá bannera zatknout. (Tales to Astonish 63)

Talbot a Ross drží Bannera v cele a Betty se je snaží přemluvit, aby ho pustili. Banner je obžalován z velezrady. Rick využije své Avengers karty, aby se dostal k samotnému prezidentovi, kterému prozradí, že Banner je Hulk. Prezident pochopí situaci a Bannera očistí. Talbot ho ale má hlídat. Leader na jejich základu ale pošle svoje humanoidy a Hulk se na něj vrhne. (Tales to Astonish 64)

Hulk se i s humanoidy proboří do moře. Z něj se stane Banner, ale humanoidům nic není. Bannera vyloví sovětská loď. Talbot se o tom doslechne a bere to jako důkaz, že Banner zradil svou zem. Leader přemýšlí, jak Hulka zničit a napadne ho, že musí unést Bannera, jelikož on s Hulkem nějak souvisí. Banner je donucen k práci pro sověty, ale změní se na Hulka a všechno kolem zničí. Hulk se pak spřátelí s jedním z místních vězňů. (Tales to Astonish 65)

Maria Pym

4. listopadu 2012 v 0:57 | Marvelman |  Tales to Astonish - hrdinové

Maria Pym


Pravé jméno- Maria Troyvana Pym

Bývalé identity- žádné

Národnost- maďarská

Barva vlasů- černá

Poprvé spatřena- Tales to Astonish 44

Schopnosti-
Žádné.

Životopis-

Marie brzy po svatbě vzala Hanka do Maďarska, jelikož mu tam chtěla ukázat svá oblíbená místa z dětství. Doufala, že země už zapomněla na to, jak odtamtud se svým otcem kdysi uprchla. Jenže při první příležitosti jsou s Hankem přepadeni vládními agenty. Marie je označena za zrádkyni a odvezena pryč! Poté je prohlášena za mrtvou. (Tales to Astonish 44)

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!