Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Únor 2013

Amazing Spider-Man 24

16. února 2013 v 13:27 | Marvelman |  Amazing Spider-Man - příběhyNázev- Spider-Man se zbláznil

Datum vydání- květen 1965

Příběh-

Petr shání příležitost pro pořízení dobrých fotek, aby je poté mohl prodat do Daily Bugle. Najednou si všimne loupení v nějakém obchodě. Dřív než něco stihne vyfotit, tak se tam objeví Frederick Foswell a sám začne fotit. Petr ví, že Foswell by řekl, že tam Petr nebyl a tak by měl Jameson podezření, takže fotit nemůže. Mezitím z Evropy přicestoval psychiatr jménem Dr. Ludwig Rinehart, který nabídne Jamesonovi jeho profesionální názor, proč je Spider-Man zločinec. Na to Jameson samozřejmě slyší a tak si s ním domluví schůzku. Petr je zrovna doma, když mu tuhle novinu zavolá Betty Brant. Petr je rozhodnut se s tím doktorem setkat. Po cestě k němu ho ale napadne Vulture, Sandman a Octopus. Jenže to jsou jen iluze. Petr začíná mít pocit, že zešílel. Neví totiž, že to byly hologramy, které vytváří nenápadně malý přístroj na střeše jedné budovy. Petr přijde domů celý zděšený a je si jist, že teď již psychiatra potřebuje určitě. Teta May má o něj velký strach. Konečně se dostane k doktorovi. Ten začne Spider-Manovi říkat, že jádro jeho problému je jeho dvojí život. Najednou Petr zase vidí ty obrazy. Dr. Rinehart říká, že nic nevidí a že se Spidey musí uklidnit. V tom vidíme Jamesona, jak si právě čte složku Rineharta a něco ho zarazí, takže si vezme kabát a běží za doktorem. Když tam přiběhne, tak si Spidey zrovna hodlá sundat masku, protože ho Rinehart přesvědčil, že když to udělá, jeho mysl bude opět volná. Jameson ale všechno zkazí, protože řekne, že zjistil, že Dr.Rinehart je podvodník, který nemá žádnou licenci. Spidey se rozeběhne za psychiatrem a ten se dá na útěk. Spidey si všimne, že všechny ty obrazy byly jen přeludy vyvolané několika přístroji. Konečně dožene Rineharta a když ho chytne, tak odhalí, že to není nikdo jiný než….Mysterio. Mysterio přizná, že chtěl odhalit Spider-Manovu identitu a málem se mu to povedlo.

Postavy-

Spider-Man/Petr Parker

Protivníci: Dr. Ludwig Rinehart/Mysterio

Ostatní: J. J. Jameson, Betty Brant, May Parker, Frederick Foswell

Neri

16. února 2013 v 13:22 | Marvelman |  Journey into Mystery - hrdinové

Neri


Pravé jméno- Neri

Bývalé identity- žádné

Národnost- asgardská

Barva očí- hnědá

Barva vlasů- hnědá

Poprvé spatřena- Journey into Mystery 92

Schopnosti-
Typické pro asgardskou bohyni, tedy zvýšená síla, rychlost, odolnost, imunita vůči nemocem a pomalejší stárnutí.

Životopis-

Neri prochází kolem Heimdalla, ale ten ji požádá, jestli by ji mohl zkontrolovat. Neri souhlasí a Heimdall jí vysvětlí, že se musel ujistit, jestli není Loki v přestrojení. (Journey into Mystery 92)

Frigga

9. února 2013 v 11:56 | Marvelman |  Journey into Mystery - hrdinové

Frigga


Pravé jméno- Frigga

Bývalé identity- Fricka, Freda Barker

Národnost- asgardská

Výška- 180 cm

Váha- 168 kg

Barva očí- modrá

Barva vlasů- bílá

Poprvé spatřena- Journey into Mystery 92

Schopnosti-
Vyjma typických atributů a předností asgardské bohyně je Frigga zkušená v oblasti magie. Ovládá mnoho kouzel jako třeba magický štít nebo teleportaci.

Životopis-

Odin požádá Friggu, aby mu a Heimdallovi pomohla dopadnout Lokiho, který opět uprchl. Frigga souhlasí a společně se jim podaří Lokiho chytit. (Journey into Mystery 92)

Journey into Mystery 116

4. února 2013 v 9:05 | Marvelman |  Journey into Mystery - příběhyNázev- Zkouška bohů (1. příběh)
Asgardské příběhy - Výzva (2. příběh)

Datum vydání- květen 1965

Příběh-

Konečně je to tady. Thor a jeho nevlastní bratr Loki musí projít tím nejnebezpečnějším testem ze všech, aby se ukázalo, který z nich lhal mocnému Odinovi. Odin odstartuje zkoušku a jeden asgardský válečník udeří do gongu. Celý Asgardu utichne, když Odin vydává svoje rozkazy. Odin nařídí oběma bratrům, aby odcestovali do Skornheimu, hrozivé smrtící země za branami Asgardu. Budou neozbrojeni a měli by vědět, že i nesmrtelní mohou zemřít v zakázané zemi zvané Skornheim. Potom musí Thor odevzdat Mjolnir stejně jako Loki musí odevzdat svůj meč. Jejich úkolem je ve Skornheimu přežít a navrátit se zpět. Kdo se vrátí jako první, tak se stane vítězem. Odin využije své moci nad prostorem a oba do Skornheimu přemístí během sekundy.
Skornheim! Místo tak strašlivé, že i bohové se bojí do něj zavítat. Místo plné hrozivých tajemství a neskutečného nebezpečí. Místo fungují jako aréna pro jednu z nejnebezpečnějších zkoušek ze všech. Thor a Loki se objeví na kopci. Všude kolem stoupá černý dým, je zde podivná mlha a krajina se dá označit jako značně nehostinná. Thor hned poznamená, že jsou na neodlehlejším místě této zpustlé krajiny. Loki řekne, že ho lituje, jelikož Thorovi zbyla jen jeho síla, kdežto on si s sebou přinesl svoji vychytralost a inteligenci. Thor řekne, že na tom nezáleží, jelikož to byl loki, kdo lhal odinovi a tahle zkouška to dokáže. Loki se pousměje a z kapsy vytáhne jistý duhový krystal. Thor mu hned připomene, že všechny zbraně byly zakázány. Loki ale řekne, že to není zbraň, nýbrž jen prostředek, jak se dá pozorovat život na primitivní Zemi. Krystal začne do vzduchu promítat obrazy. Na nich je vidět Jane. Thor řekne Lokimu, že chápe jeho hru. Loki mu ukáže jeho milovanou a doufá, že ho tím nějak zaměstná. Loki řekne, že od počátku věděl, že takhle zkouška by jen ukázala jeho vinu, a proto se trochu pojistil. Thor vidí, jak Jane uklízí jeho kancelář, když v tom se otevřou dveře a dovnitř vejde Executioner a Enchantress! V tom obrazy zmizí. Thor se rozzuří a řekne, že musí vidět víc. Loki mu připomene, že se před zkouškou dohodl s Amorou a Skurgem, že na Jane dohlédnou. Thor chce něco říct, ale Loki ho přeruší s tím, že vychází slunce a oni by už měli vyrazit.
Jakmile dopadnou sluneční paprsky na kopce, tak se jejich povrch změní na hmotu fungující jako tekutý písek. Loki tomu uskočí, ale Thor se hned začne do té hmoty potápět. Loki si řekne, že Thor je ztracen a ze své tuniky vytáhne mocné Norn kameny. Zbraně sice nejsou dovoleny, ale Lokimu se podařilo kameny skrýt pod svou tuniku. Je to jedna z nejsilnějších zbraní Asgardu. S jejich pomocí přemění Loki hmotu před sebou zase na pevný povrch a přeběhne dál. Thor ví, že život jeho milované Jane je v sázce a jen on ví, že potřebuje pomoci. Proto pouze svou silou vytrhne svoje tělo z tekuté smrti a pokračuje dál.
Loki doběhne k lesu tvořenému pouze rostlinami s tak silnými trny, že dokážou prorazit jakoukoliv zbroj. Těchto rostlin je tak mnoho, že s přes ně nedá projít. Loki dobře ví, že na tyto rostliny nestačí ani jeho Norn kameny. Loki použije sílu Norn kamenů na svoje vlastní tělo. Stane se tak nehmotným jako duch a prostě těmi rostlinami projde. Po chvíli i Thor dorazí k rostlinám a hned mu dojde, že Loki použil zase nějaké zakázané kouzlo, aby se dostal skrz. Sám si tedy sundá svou helmu. Vezme si jí do ruky, kterou si obalí svým pláštěm. Potom se rozeběhne a tou rukou a hlavně helmou začne rozrážet rostliny na kusy. Když se dostane na druhou stranu, tak vidí Lokiho, jak se zrovna stává hmotným. Skočí na něj a povalí ho na zem. Chytne ho pod krkem a řekne mu, aby hned odvolal Executionera a Enchantress, jelikož on dobře ví, že Loki to dokáže. Loki řekne, že oni Jane neublíží. jejich úkolem bylo jen, aby pro ní působili jako hrozba, díky čemuž se Thor nebude moci soustředit na svůj úkol. Najednou mezi ně udeří blesk čisté energie a oba od sebe odtrhne. Loki a Thor vzhlédnou a za nimi stojí muž, který je obří, má helmu jako gladiátor a místo rukou má dva podivné háky vytvářející právě tu energii, která je málem zasáhla. Muž se představí jako Yagg a řekne, že je oba zničí za to, že si troufli vstoupit do Skornheimu.
Mezitím v Asgardu se zrovna Odin koupe, když v tom dovnitř vstoupí Balder. Odin mu řekne, že ho nikdo nemá právo rušit při jeho očistě. Balder řekne, že to je důležité, jelikož se to týká Lokiho a Thora. Odin mu tedy dovolí, aby promluvil. Balder mu řekne, že se mu náhodou podařilo zjistit, že Executioner a Enchantress byli vysláni na Zemi, aby vyhledali tamní lásku Thora Jane a použili jí proti Thorovi při jeho zkoušce. Odin se rozzuří a vyleze z vody. Oblékne se a hned se jde podívat, zdali to je pravda. Díky své moci si toto Balderovi tvrzení hned ověří a pošle ho na Zemi, aby Jane zachránil. Balder nasedne na koně a hned vyrazí na Duhový most. Říká si při tom, že Odin vůbec netuší, jak daleko je Loki schopen zajít a že pevně doufá, že sám nepřichází příliš pozdě.
Yagg spojí svoje háky jako elektrody a vlna energie letí zase na oba bratry. Loki použije Norn kameny k levitaci a odletí mimo dostřel Yagga, aby byl v bezpečí. Thor se snaží střelám uhýbat a je mu jasné, že to takhle dlouho nepůjde. Proto holýma rukama vytrhne kus skály a hodí ho Yaggovi na hlavu. Kus zasáhne Yaggovu helmu, ale prorazí ji a Yagg padne k zemi. Thor ví, že Loki má značný náskok a tak hned vyrazí dál.
Loki mezitím došel k další překážce. Jsou to zářící kameny, z kterých vychází takové teplo, že ani smrtelník a dokonce ani bůh nemají šanci tohle teplo vydržet. Pomocí svých Norn kamenů kolem sebe Loki udělá větrný vír, který ho před horkem ochrání. Pak ale dorazí k další pasti. Tou je oblast plná velkých masožravých rostlin. Loki opět využije svých Norn kamenů. Rostliny si ho vůbec nevšímají a on může v klidu projít.
Na Zemi zatím Jane vyběhne ven na ulici a snaží se uniknout před Executionerem a Enchantress. Ti oba vědí, že jim Jane stejně neuteče. Jenže Jane volá o pomoc a několik mužů se rozhodne Executionera zastavit. Enchantress chytne Jane a Executioner vytrhne ze země pouliční lampu a s tou odtlačí všechny chlapy stranou. Potom řekne Enchantress, že by si přál, aby Odin všem bohům nezakázal zabíjet smrtelníky. Všichni chlapi se ale zase vrátí a tentokrát se do toho vloží Enchantress, která všechny uspí. Celý incident pozoruje ze svého bytu jeden člen Teen Brigade, což je neoficiální tým Ricka Jonese a jeho mladistvých kamarádů, kteří fungují jako informátoři pro Avengers. Tento chlapec hned zavolá Ricka Jonese, ale ten není doma.
V tu samou chvíli vzpomínají zrovna Avengers na Thora. Iron Man řekne, že každý z nich má přece právo na to, aby se postaral os voje soukromé záležitosti a nemusel nic vysvětlovat. Pak ale přizná, že i on má o něj strach. Wasp si řekne, že jí by zajímalo, kde Thor je. Giant-Man jí podpoří. Je tam také Captain America a Rick Jones. Rick řekne, že možná potřebuje Thor jejich pomoc. Cap ho uklidní s tím, že Thor by našel cestu, jak je zavolat na pomoc.
Bezradný člen Teen Brigade přemýšlí, co teď. V tom si všimne Daredevil běžícího po střechách kus od jeho domu. Otevře tedy okno a zavolá na něj. DD ho slyší a řekne si, že teď nemá na tohle čas, jelikož musí najít Namora (pro celý tento příběh si přečtěte comics Daredevil 7 - pozn. DD fandy a překladatele v jednom). Chlapec tedy zavolá do Baxterovy budovy. Tam to ale nikdo nebere. Zato nad budovou se vznáší kovová koule. Uvnitř jsou Wizard, Medusa, Sandman a Trapster jinak nechvalně známí jako Frightful Four! Wizard zjistí, že Baxterova budova je opuštěná. Trapster poznamená, že FF nemohli přežít tu explozi, ke které zde došlo (pro více informací si přečtěte Fantastic Four 38 - pozn., příběhy první Marvelovské rodiny čtoucího, překladatele). Sandman zase řekne, že kdyby tohle věděli, tak se nemuseli tak dlouho skrývat. Najednou kolem nich proletí něco ohnivého. Oni mají strach, že to je Human Torch, a tak zase odletí. Ve skutečnosti to je ale Balder na svém koni, který přistane na střeše Baxterovy budovy. Balder sleze z koně, kterého tam nechá a přemění se tak, aby vypadal jako normální člověk. Rychlostí vyhledá Executionera a Enchantress. zavolá na ně a Amora hned pozná, o koho se jedná.
Thor se plazí pouze silou vůle po zářících kamenech vydávající neuvěřitelné horko. Thor už nemůže ale pokračuje dál a to jen pro Jane. Překoná ty kameny a dorazí k masožravým rostlinám. Skočí přímo na něj a začne je rvát na kusy. Pak si všimne řeky kus odsud a napadne ho, že to je jediná šance, jak dohnat Lokiho. Skočí do vody a díky svojí síle plave velmi rychle. Opravdu se mu podaří Lokiho dohnat. Oba se sejdou u velké propasti, kde dole hoří nadpozemský oheň. Loki se s Thorem rozloučí a opět začne levitovat pomocí Norn kamenů. Thor se nechce nechat porazit a skočí na Lokiho, takže je na druhou stranu přenesen také. Loki na něm ale vidí jeho neuvěřitelnou únavu a neschopnost pokračovat. Proto se obrátí a jednou ranou pošle Thora k zemi. Pak se otočí a vidí mezi-dimensionální bránu pryč odsud. Rozeběhne se k ní. Thor se zvedne na nohy a běží také, ale nemá na Lokiho šanci. Loki proběhne branou jako první a Thor tam zůstane stát. Nemůže uvěřit tomu, že ho Loki porazil.

2. příběh

Loki posledně pochopil, že na poražení Thora bude potřebovat mocné spojence. Proto tentokrát doprovází svého bratra na jednání s králem Hymirem. Thor se dá do řeči se sestrou krále jménem Rinda. Toho využije Loki a předstoupí před samotného krále. Tomu Loki nabídne, že když se král stane jeho spojencem proti Thorovi, tak až bude po všem, může si Thora vzít jako svého otroka. Loki králi připomene, že jsou zde na diplomatické misi, což znamená, že Thor musí přijmout jakoukoliv výzvu od krále. Hymir řekne, že pokud by ji Thor nepřijal, tak by ztratil čest a pokud by selhal, tak by ztratil vše.
Thor si stále povídá s Rindou, když v tom mu králův služebník přinese od krále oficiální výzvu, kde stojí, že Hymir po něm chce, aby ukázal, že je té mírové smlouvy hoden. Rinda Thora žádá, aby to nepřijímal. Pak mu ukáže skupinu otroků a řekne, že takhle dopadne každý, kdo výzvu přijme a selže. Thor jí vysvětlí, že jeho čest mu nedovoluje jinak. Proto výzvu přijme. Jeho prvním úkolem je přivézt zpět jednu rybu z hrozivého moře věčné temnoty.
Thor hned vyrazí na malé loďce a řekne si, že to nemůže být tak těžké. Jeden z mužů, co pluje s ním, mu řekne, že až ty ryby uvidí, tak bude jistě překvapen. Před nimi se najednou vynoří obří vodní obluda. Thor pochopí, že zde asi oštěp moc nezmůže a proto použije svůj Mjolnir, kterým obludu skolí a přiveze ji s sebou zpátky. Hymir mu řekne, že to se mu podařilo a ještě ho čeká hlavní úkol. Tím to úkolem je zničit královu číši. Thor se zasměje a vezme si číši do ruky. Loki mu říká, aby s tím nespěchal, jelikož to bude primitivní. Thor pochopí, že se ho Loki snaží zdržet a že v tom asi bude nějaký háček. Vezme si tedy tu číši a vrhne jí na sloup paláce. Ten se rozpadne, ale číše zůstane v pořádku. Je to tak, jak se Thor obával. Ta číše je pod vlivem nějakého kouzla! Thor vezme Mjolnir a vší silou do číše udeří. S číší to ale nic neudělá. Hymir Thorovi připomene, že na to má dvě minuty. Thora napadne jen jedno řešení. Kdyby zabil Hymira, tak by nemusel platit za svou prohru. Jenže by to zlomilo srdce krásné Rindy. Rinda stojí za ním a pošeptá mu, že to může udělat, jelikož její bratr je krutý a podvedl ho. Thor tedy vrhne číši na krále a zasáhne ho do koruny. Číše se rozletí na kusy, jako by ta koruna byla zdrojem té magie. Loki nechápe, jak na to Thor mohl přijít tak rychle. Hymir uvažuje nad tím samým. Pak ho napadne, že ho Loki zradil. Thor odejde pryč a Hymir zavolá na Lokiho, že je zrádce a nedá se mu věřit. Loki to chce vysvětlit, ale Hymir mu dá ránu pěstí a pošle ho pryč. Loki se zvedne a řekne si, že tentokrát měl Thor štěstí, ale to nemůže mít věčně. On totiž nikdy nepřestane kout pikle.

Postavy-

1. příběh:

Thor/Don Blake

Protivníci: Loki, Executioner, Enchantress, Yagg

Ostatní: Odin, Jane Foster, Balder, Daredevil, Rick Jones, Avengers (Captain America, Iron Man, Giant-Man a Wasp), Frightful Four (Wizard, Sandman, Medusa, Trapster), Asgarďané, člen Teen Brigade

2. příběh:

Thor

Protivníci: Loki, mořská obluda

Ostatní: Hymir a jeho lidé, Rinda

Příště-

Loki proběhl jako první portálem, který ho dostane z Skornheimu. Co bude s Thorem? Jak to celé skončí?

V Asgardských příbězích se dozvíme něco o hrozivé zbrani Odina, která je známá jako meč Asgardu.

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!