Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Březen 2013

Bruce Andrews

17. března 2013 v 15:21 | Marvelman |  Journey into Mystery - hrdinové

Bruce Andrews


Pravé jméno- Bruce Andrews

Bývalé identity- žádné

Národnost- americká

Barva vlasů- černá

Poprvé spatřen- Journey into Mystery 97

Schopnosti-
Žádné.

Životopis-

Bruce přijal na svou kliniku novou sílu v podobě sestřičky Jane Foster. (Journey into Mystery 97)

Jistý zločinec jménem Cobra se na kliniku vloupal a chtěl ukrást různé medikamenty. Andrews měl hrozný strach, ale Jane se Cobrovi postavila a zdržela ho na dost dlouho, takže dorazil Thor a rozdrtil ho. Jane byla znechucená z chování Andrewse a podala výpověď. (Journey into Mystery 98)

Bor

17. března 2013 v 15:19 | Marvelman |  Journey into Mystery - hrdinové

Bor


Pravé jméno- Bor Burison

Bývalé identity- Architect of Asgard, Lord of Asgard

Národnost- asgardská

Výška- 198,12 cm

Váha- 295 kg

Barva očí- modrá

Barva vlasů- rudá

Poprvé spatřen- Journey into Mystery 97

Schopnosti-
Jeho moc přesahuje i tu Odinovu. Díky ní dosahují všechny jeho atributy neskutečných mezí. Má vládu nad větrem a blesky. Bor umí levitovat, může způsobit silné otřesy pouhou myšlenkou a je schopen vycítit přítomnost svého syna Odina, kdekoliv na světě. Dokáže také zvednout Mjolnir jelikož je jedním z mála, kdo je toho hoden.

Životopis-

Bor, syn Buriho, byl druhým bohem rodiny Ásů. Měl tři syny, jménem Odin, Ve a Vili. (Journey into Mystery 97)

Tales of Suspense 65

7. března 2013 v 20:06 | Marvelman |  Tales of Suspense - příběhy


Název- Když se střetnou titáni (1. příběh)
Red Skull útočí (2. příběh)

Datum vydání- květen 1965

Příběh-

1. příběh

Když jste bohatí, pohlední a inteligentní, tak jak můžete být nešťastní? Jednoduše, pokud jste Tony Stark. Tony pozoruje Pepper a napadne ho, že s ní nikdy nemůže být, ale ona zase nedá přednost nikomu jinému, dokud bude Tony na blízku. Musí tedy odjet. Tony vejde do kanceláře a řekne Pepper, že odjíždí pryč a neví ještě na jak dlouho. Pepper se ho zeptá, jestli si má sbalit věci a jet s ním, aby se mu postarala o papírování a další záležitosti. Tony řekne, že to nepůjde, jelikož jede navštívit jeho další raketovou továrnu, kde je všechno přísně tajné a nikdo jiný tam nesmí. Pepper si řekne, že alespoň nebude Tony s jinou dívkou. Happy se Tonyho zeptá, jaké auto má připravit. Tony mu řekne, aby se nestaral, když nebyl požádán a nazve ho jeho příjmením. Happy si říká, co šéfa asi tak štve, jelikož takhle s ním ještě nikdy nemluvil. Tony jde pryč a v duchu si říká, jak by rád řekl Pepper, aby jela s ním a jak by rád vysvětlil Happymu, že to dělá jen proto, aby mohli být s Pepper spolu.
Když Tony dorazí do raketové továrny, tak jsou tam všichni v šoku z jeho příchodu. Tony jim řekne, aby se nenechali rušit a pokračovali v práci, jako by tu nebyl. Sám pak dohlédne na test speciální rakety, která je schopná se připevnit k nepřátelské raketě a získat nad ní kontrolu. Pak jí může zničit, zneškodnit anebo s ní pomalu přistát na zem. Tony z New Yorku odjel tak rychle, že přehlédl jeden detail a právě tento detail mu může přinést velké trápení.
Do hlavní Starkovy továrny v New Yorku přijede zásobovací nákladní vůz jako vždy. Normálně projede kontrolou, jelikož nikdo netuší, že na spodku toho auta se drží zloděj. Když auto zastaví v továrně, tak se pustí a raduje se, ze svého úspěchu. Najde si místní stavební plány a projekty. Napadne ho, že ty budou mít na trhu jistě velkou cenu. Pak ještě ale objeví zvláštní kufr. Řekne si, že v něm možná budou peníze a otevře ho. Uvnitř ovšem nejsou žádné peníze, nýbrž Iron Manova zbroj! Zloděj neváhá a hned si ji na sebe vezme. V této zbroji normálně z továrny odejde a všichni ho jen zdraví. Zloděj se vrátí domů, kde se naučí zbroj používat. Pak začne vykrádat banky. Po chvíli je to ve všech novinách a donese se to až k uším Tonyho Starka. Tony si uvědomí, jakou udělal chybu, když nechal zbroj doma a ví, že se hned musí vrátit.
Pepper a Happy jsou překvapeni, když Tony vejde do dveří. Happy mu chce něco říct, ale Tony ho vůbec nevnímá. Pepper řekne Happymu, že to nemá cenu, jelikož ona tenhle Tonyho pohled dobře zná. Tony vběhne do své laboratoře a vytáhne něco, co by ho nikdy nenapadlo, že ještě použije. Vytáhne svou starou zlatou zbroj. Vezme si ji na sebe a hned cítí ten rozdíl. Tato zbroj je mnohem těžší než ta jeho nová. Na to ale teď není čas. Musí najít toho podvodníka, jenže jak? Pak dostane nápad. Zloděj sedí v Iron Man zbroji u sebe doma a je obklopen penězi. V tom se v jeho rádiu ozve pravý Iron Man, který mu řekne, že vysílá na speciální frekvenci, kterou slyší jen on díky zbroji. Zloděj mu řekne, že moc dobře ví, že Iron Man a Stark je jedna a táž osoba. Tony se ale nenechá zastrašit a přejde do útoku. Zloději řekne, že ho zve na souboj v jeho továrně a pokud nepřijde, tak ho no zničí. Zloděj se zasměje, ale v duchu trochu pochybuje o tom, jestli Stark nemá nějaký trumf v rukávu.
Tony čeká ve své staré zbroji, jestli se ten zloděj objeví. Zloděj v Iron Manově zbroji přiletí ze vzduchu a strhne na Tonyho strop. Pravý Iron Man se otočí a padající strop pěstí rozrazí na kusy. Zloděj mu řekne, že ta jeho zbroj je proti té, co má on zastaralá. Tony se přizná, že to je pravda, ale hned vzápětí dodá, že on má zase více zkušeností a obě ty zbroje sám navrhoval. Iron Man pak vytrhne obří kabel a obtočí ho kolem toho zloděje. Kabel pak vrazí do elektřiny a zloděj dostane silou ránu. Jenže zbroj je tak dobře udělaná, že ten zloděj nic necítí. Tony začíná přemýšlet nad tím, jak může porazit svůj výtvor, který se snažil udělat tak, aby byl neporazitelný. Zloděj toho využije a obtočí zase jeho tím kabelem. Pak začne mluvit o tom, že hned jak zničí jeho, tak dostane i jeho kamarády v Avengers a to jednoho po druhém. Zloděj pak díky zbroji zvedne obří tunový stroj a hodí ho na Iron Mana. Toho to zavalí! Iron Man ale vstane a vrhne se na zloděje. Prozradí mu, že podcenil ochrannou sílu této staré zbroje, jelikož to byla vždy její nejlepší vlastnost. Tony ví, že jeho nevýhoda je v rychlosti vůči jeho novější zbroji. Proto se rozhodne toho zloděje naštvat. Několika poznámkami, jako že ten zloděj je proti němu nula, se mu to podaří a zloděj zapomene na svou výhodu. Místo toho se na něj vrhne zblízka. V to Iron Man doufal a hned začne vyhrávat. Pak ho ale začne bolet u srdce a hned si vzpomene, proč si vytvořil to novější brnění. Tahle stará zbroj je totiž moc těžká a vytváří ohromnou zátěž na jeho srdce. Dlouho už to nevydrží. Toho zase využije zloděj a pustí se do něj. Iron Man nechá zloděje, aby do něj bušil, a zapne nějaký spínač na kontrolním panelu továrny. Zloděj ho ale hned zase srazí k zemi. Tony ví, že jeho srdce už vážně dlouho nevydrží. V tom se zloději ta zbroj úplně vybije. Zloděj chce využít energie továrny k novému nabití, ale továrna je bez energie. Zloděj si uvědomí, že to Iron Man vypnul na tom panelu. Zbroj se úplně vybije. Iron Man na něj skočí a chytne ho pod rukama. Najednou dovnitř vtrhne policie. Iron man sundá tomu zloději helmu. Policisté ho identifikují jako Weasela Willse. Tony si říká, že jeho identita teď bude prozrazena. Policisté se Willse zeptají, jak k té zbroji přišel. On jim na to odpoví, že si jí vytvořil a že to on je pravý Iron Man. Policisté mu řeknou, že to jistě a diagnostikují mu, že se asi zbláznil. Iron Mana napadne, že možná pro toho muže byl ten pocit moci a síly příliš.
Další den to celé Tony probírá s Pepper a Happym. Pepper lituje toho, že se asi nikdy nedozví pravou identitu Iron Mana. Happy zase řekne, že je to dobře, že se Iron Man nedal na špatnou cestu, jelikož by ho asi nikdo nezastavil. Pak dodá, že ten člověk musí mít všechno. Tony se na něj podívá a řekne mu, že někdy může zdánlivě nějaký člověk vlastnit všechno, co by si ostatní přáli a přitom nemít vlastně nic. Happy na Starka kouká, jak odchází do své laboratoře.

2. příběh

Konečně je to tady. Setkáte se s neslavným, zlověstným a všemi obávaným zločincem Zlatého věku comicsu.
Steve Rogers a Bucky Barnes odvezou majora Croye domů a nabídnou mu, že tady chvíli počkají před jeho domem pro všechny případy. On je totiž součástí různých vládních projektů. Croy jim řekne, že to je naprostá hloupost a že mohou jet domů. Oni tedy poslechnou. Bucky řekne Steveovi, že ví, že ještě nejsou s nacisty ne válce, ale stejně jejich agenti mohou být všude.
Major Croy sedí doma a čte si různé dokumenty. V tom oknem dovnitř vleze postava mající zelený trikot s hákovým křížem na něm a rudou masku ve tvaru lebky. Croy se otočí a Red Skull mu řekne, že nechat otevřené okno byla chyba. Croy sáhne po zbrani, ale Red Skull ho praští do hlavy. Croy padne na zem. Red Skul si vezme všechny dokumenty, které potřebuje a poté tam pustí speciální plyn, po kterém Croy ztratí paměť a to na hodně dlouho. Třetí říši prostě nic nezastaví.
Croy je ráno objeven. Steve a Bucky jsou zavoláni jako svědci a řeknou, všechno co se stalo. Když jsou ponecháni o samotě, tak se hned převléknou do svých obleků a jdou do akce. Oba se vyhoupnou na střechu budovy. Bucky podotkne, že to je jako by honili ducha. Cap mu ale vysvětlí, že Croy nedostal duch, ale někdo skutečný a ten někdo pak jistě pospíchal, takže je možné, že jim tady něco zanechal. Cap a Bucky se rozdělí, aby prohledali více prostoru. Bucky hledá a všimne si několika zlodějů, jak utíkají po ulici. Nenápadně je pronásleduje. Sleduje je až do jejich skrýše. Nakoukne dovnitř a spatří tam ty zloděje a několik nacistů, včetně jednoho, kterému ostatní říkají Red Skull. Bucky chce varovat Captaina, ale někdo ho ze zadu praští do hlavy.
Když se Bucky probere, tak ho drží tři muži a Red Skull ho identifikuje jako Buckyho, parťáka Captaina Americy. V tom dovnitř vrazí právě zmíněný Cap a vrhne svůj štít na muže, co drží Buckyho. Ty to srazí k zemi a Bucky se připojí ke svému příteli. Společně rozdrtí všechny v místnosti, kromě Red Skulla, který se mezitím vypařil.
Druhý den musí Steve nastoupit do řady vojáků, která jde přivítat přílet generála Curtise. Curtis jim představí pana Maxona, majitele letecké firmy, která vyvinula nové bombardéry a chce je tu dnes otestovat. Vojáci tomu testu přihlíží. Jeden z motorů letadla najednou vzplane a letadlo kde k zemi. Steve to sleduje a nechápe, proč se pilot nekatapultuje. Letadlo se nakonec zřítí k zemi a exploduje. Hned tam vyrazí hasiči a záchranáři. Generál Curtis řekne, že to je strašné, jelikož tam byli jejich dva nejlepší piloti. Maxon zase řekne, že jeho reputace je v ohrožení. Steve se naštve a řekne Maxonovi, že tady jde asi o víc, než o jeho hloupou reputaci. Maxon zavolá na Curtise, že jeden z jeho vojáků je dost drzý. Generál se rozzuří a pošle Stevea pryč.
O hodinu později sedí Steve s Buckym a povídají si o celém incidentu. Bucky řekne, že slyšel, jak jsou na Stevea všichni pohlaváři naštvaní. Steve řekne, že větší starosti mu teď dělá Maxon, kterému prakticky vůbec nevadilo, co se stalo těm dvěma pilotům. Steve navrhne, že se převléknou a navštíví nejdříve generála Curtise a pak taky toho Maxona.
Po nějaké době tedy dorazí domů ke generálovi. Vlezou dovnitř oknem a najdou generála na zemi. Nehýbá se! Najednou se ozve výkřik a to z vedlejší místnosti! Cap a Bucky tam vběhnou a Red Skull se tam zrovna snaží umlčet služebnou. Cap vrhne svůj štít a zasáhne Skulla do nohou. Toho využije Bucky a praští ho pěstí do tváře. Red Skull spadne na zem a Cap mu strhne masku. Je to Maxon! Skull jim řekne, že pravý Maxon je mrtev už dlouho, ale generál Curtis zjistil, že on není pravý Maxon. Proto musel zaplatit. Cap mu vysvětlí, že teď on za všechno zaplatí. Red Skull řekne, že o tom dost pochybuje. Najednou dovnitř vtrhnou dva jeho muži a začnou střílet z kulometů. Cap a Bucky musí uskočit. Skull odstrčí Buckyho a uteče ven. Cap a Bucky běží za ním. Když vyběhnou ven, tak vidí jen auto, jak rychlostí ujíždí pryč. Vrátí se zpět dovnitř, kde najdou Skullův zápisník. Je to spíše seznam cílů. Je tam škrtnutá major Croy a generál Curtis. Dále je tam ještě napsáno Captain America a Bucky. Cap se zeptá Buckyho, jestlipak uhodne, kdo byl další na Skullově seznamu. Potom řekne, že oni si Skulla také připíšou na jejich seznam, jelikož ho musí za každou cenu dostat. Bucky souhlasí.

Postavy-

1. příběh:

Iron Man/Tony Stark

Protivníci: Weasel Wills

Ostatní: Pepper Potts, Happy Hogan, policisté, strážný, řidič, lidé

2. příběh:

Captain America/Steve Rogers

Protivníci: Red Skull a jeho lidé

Ostatní: Bucky Barnes, generál Curtis, major Croy, vojáci

Příště-

Iron Man si dokáže poradit s protivníkem na zemi i ve vzduchu. To dobře víme. Jak ale zvládne boj s protivníkem pod vodou. Přichází Attuma!

Red Skull je stále zde a my se podíváme na jeho původ. Věřte mi, rozhodně to nebude pohádka na dobrou noc.

Buri

1. března 2013 v 10:44 | Marvelman |  Journey into Mystery - hrdinové

Buri


Pravé jméno- Buri

Bývalé identity- žádné

Národnost- asgardská

Barva vlasů- blond

Poprvé spatřen- Journey into Mystery 97

Schopnosti-
Veškeré jeho atributy jsou na vyšší úrovni než je u běžné u normálních asgardských bohů. Má kontrolu nad svou vlastní výškou, takže se může dle libosti zmenšit, či zvětšit a totéž umí udělat i ostatním.

Životopis-

Buri byl, jakožto první z bohů Ásů, nalezen zamrzlý v ledu. Později měl syna Borra. (Journey into Mystery 97)

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!