Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Duben 2013

Strange Tales 132

24. dubna 2013 v 13:10 | Marvelman |  Strange Tales - příběhy


Název- Hrozivá vesmírná past (1. příběh)
Konečně tváří v tvář s Baronem Mordo (2. příběh)

Datum vydání- květen 1965

Příběh-

1. příběh

Reed přivede do Baxterovy budovy hosta. Postarší muž vstoupí a zrovna sleduje, jak zbytek Fantastic Four pracuje na jedné železné traverze. Invisible Girl naviguje Thinga. Human Torch svými plameny rozžhavuje tu traverzu, aby jí Thing mohl dobře ohýbat.
Reed se zeptá jejich hosta, co tomu říká a on odpoví, že kdyby to neviděl na vlastní oči, tak by tomu nevěřil.
FF dokončí práci a Reed představí jejich hosta jako pana Pearsona z NASA. Pearson se seznámí se všemi a hned se dá do vysvětlování. Řekne jim, že NASA chystá vypuštění speciálních magnetů do vesmíru, které pomohu k udržování družic na přesně požadovaných místech. Ben hned řekne, že má pocit, že v tom bude nějaký háček. Pearson mu dá za pravdu a řekne, že jeden z jeho kolegů, profesor jménem Jack by mohl celý projekt nějak sabotovat. Reed ho tedy doplní, že bude na nich, aby tam ty magnety dopravili. Ben zase řekne, že ten Jack může cokoliv poškodit, nebo zničit a že celá ta mise je sebevražedná. Johnny se hned dobrovolně přihlásí. Ben to zatrhne a řekne, že to on má největší zkušenosti s pilotováním. Reed zase řekne jemu, že to nejde, jelikož Ben je moc těžký. Reed tedy navrhne sebe. Pearson řekne, že Reeda bude zapotřebí na zemi a že to nemohou všechno nechat na dívce jako je Sue, proto to bude muset být Johnny. Johnny má radost a pak hned pobledne. Ben ho chce podporovat ze země, ale Pearson řekne, že nechce k celé věci přilákat moc pozornosti a to by Ben určitě udělal. Sue se zeptá bratra, co mu je a on jí řekne, že před 25 minutami se měl sejít s Doris na rande. Johnny řekne, že jí to musí jít vysvětlit a pak se hned vrátí.
Johnny odletí za Doris. Najde jí a chce jí všechno vysvětlit. Doris mu řekne, že to je už po sto třinácté, co jí někde nechal čekat. Johnny se jí to snaží vysvětlit, ale Doris řekne, že takhle dál nemůže. Johnny navrhne, že jí všechno vynahradí. Doris se ho zeptá, jestli s ní tedy půjde někam zítra a ukáže se včas. Johnny jí začne vysvětlovat, že má důležitý úkol a nebude ve městě. Doris se rozbrečí a řekne mu, že to je konec a že jí nemá volat.
Další den přivede Pearson Johnnyho do hlavního centra, kde mu představí právě pana Jacka. Pearson Johnnyho představí pod jménem Doug Brown. Jack ho začne dost divně pozorovat a Pearson má strach, že Jack odhalí, že to je Human Torch. Proto mu řekne, že na odpalovací dráze musí ještě spolu něco obhlédnout. Pak oba odcházejí pryč. Jack se ještě zeptá Johnnyho, jestli je na tuto práci kvalifikován. Johnny si řekne, že byl vyučen jedním z nejchytřejších lidí světa, Reedem Richardsem a nejlepším pilotem Benem Grimmem. Johnny pak řekne, že Jack jistě brzy pozná, že on na tuto práci vážně má.
Když oba odejdou, tak se Johnny zažehne a létá kolem, aby si ty prostory prozkoumal. Po chvíli slyší, že se vracejí a tak zhasí svoje plameny a stojí u zdi. Jack hned řekne, že je tady větší teplota, než když odcházel. Johnnymu dojde, že s ním to nebude snadné.
Mezitím v Baxterově budově mají dalšího hosta. Tentokrát je jím Doris Evans. Doris vyhledá Bena a řekne mu, jak dopadla s Johnnym a že mu řekla, že ho už nechce vidět. Ben jí řekne, že to se jí vůbec nediví. Doris ale zmíní to, že Johnnymu odpustila, chce ho ještě vidět, takže by chtěla požádat Bena, aby mu to vyřídil. Ben jí to slíbí. Sám si pak řekne, že hledal výmluvu, jak se do celého projektu vložit a teď jí má.
Jack pozoruje z okna Johnnyho, jak mu běží pro auto, jak mu uložil. Johnny ale netuší, že Jack dal do kufru jeden z těch nových magnetů a hodlá ho otestovat. Hned vedle budovy stojí totiž obří vodojem. Johnny veze to auto a všimne si, jak k vrátnici jde muž v kabátě, klobouku a dle jeho chůze a tvaru těla hned Johnny pozná, o koho se jedná. Johnny tedy přijede blíže k vrátnici a zamává Benovi. Najednou vodojem začne padat na auto, ve kterém je Johnny! Ben proběhne vrátnicí a vodojem chytne těsně nad Johnnyho hlavou. Pak mu řekne, aby se zapálil, jelikož to je dost těžké. Johnny mu vysvětlí, že se nesmí prozradit a uskočí pryč z cesty. Ben pustí vodojem a ten padne na zem. Na místo přiběhne Pearson a Jack. Pearson se hned ptá Johnnyho, jestli je v pořádku. Johnny řekne, že ano. Jack se zase podívá na Bena, který se hned otočí a jde pryč. Jack řekne, že se mu zdálo, že ten muž chvíli držel ten vodojem nad zemí. Pearson řekne, že to je přece nesmysl a pak dodá, že to byl Josiah Verpoorten, místní biolog. Když se Jack vrátí do práce, tak se Ben vrátí a řekne, že nemůže uvěřit tomu, že ho představili pod jménem Josiah Verpoorten. Pearson řekne, že by toho mohli ještě využít. Ben by mohl prozkoumat laboratoř, když oni budou všichni na místě odletu rakety. Johnny zase ukáže Benovi místo, kde je zeď trochu slabší, takže se tam může dovnitř probourat.
Další den čeká Johnny v raketě na odpal. Jack to odstartuje a při tom přemýšlí, že jakmile ten kluk splní jeho plány, tak ho čeká nemilá zpráva. Trošička kyseliny, která se v raketě uvolní a celou jí rozloží, takže se nedostane zpět na Zemi. A co se týče toho Verpoortena alias Thinga, tak i pro něj má Jack svoje plány.
Thing pěstí prorazí díru do té zdi a vleze dovnitř. Obří mechanické kleště ho sevřou kolem ramen. Kleště jsou posázeny magnety otočenými k sobě tak, aby se přitahovali, takže ani Thingovi síla nestačí, aby se z toho dostal. Jack ho tam přijde navštívit, aby Thingovi řekl, že ty magnety jsou stejné jako ty, kterého Johnny právě dává do vesmíru. Díky nim bude Jack držet celou planetu v šachu.
Johnny je na místě a zaktivuje instalaci magnetů. V tom se na obrazovce objeví Jack a řekne mu o jeho kyselinovém překvapení. Johnny si řekne, že tentokrát má vážně problém, jelikož ve vesmíru mu ani jeho plameny nepomohou.
Ben slyší Jacka, jak mluví s Johnnym a ví, že musí něco dělat. Snaží se ze všech sil dosáhnout alespoň na jeden z těch magnetů, aby ho otočil a změnil tak polaritu. Podaří se mu to a jen to chvilkové povolení magnetické síly mu pomůže. Thing zabere a rukama roztrhne celé ty velké kleště. Jack se dá po schodech na útěk. Zmáčkne páku a před schodištěm se zavřou masivní železné dveře.
Johnny letí zpět a díky kyselina se raketa začne rozpadat na kusy. Po chvíli Johnny jen pluje vesmírem ve skafandru. Musí něco udělat. Ve skafandru má dost kyslíku na jedno zažehnutí. Johnny se tedy zažehne a využije té energie k tomu, aby se vystřelil jako raketa zpět na Zemi.
Thing se vrátí ke kleštím a utrhne jejich kus se špičkou na konci. Ten zarazí do těch železných dveří a udělá si s tím v těch dveřích otvor. Tím otvorem proleze a vidí Jacka, jak běží nahoru po schodech. Thing je mu v patách. Jack vyběhne nahoru, když z druhé strany zrovna přiletí Human Torch a narazí do něj. Jack padne na zem a Johnny konečně zhasí svůj oheň. Přiběhne i Thing a když vidí Johnnyho, tak ho obejme. Hned vzápětí se začnou hádat ohledně toho, kdo dneska zachránil celou situaci. V tom dorazí Pearson s policií a zatknou Jacka. Pearson se podívá na dva hádající se členy Fantastic Four a řekne jim, že oni by nikdy nemohli vystoupit před kamerami. Ben si pak vzpomene, že přišel Johnnymu říct, že Doris ho chce zpátky. Johnny je hned nadšený a řekne si, že ještě není pozdě na to, aby jí vzal na football. Zase se zažehne a hned letí za ní. Když přiletí k Doris domů, tak se Doris raduje, že dorazil včas a obejme ho. Johnny jí řekne, že ještě stihnou tu hru. Doris se zamyslí a řekne, že se o něj nehodlá dělit se všemi holkami na tribuně a že raději budou doma a on jí bude vykládat o tom, co dnes prožil. Johnny si řekne, že kdyby holky někdy pochopil, tak by asi měl strach, že s ním něco není v pořádku.

2. příběh

Díky pomoci od mocného Dormammu, pronásledoval Baron Mordo Dr. Strange přes polovinu světa. Teď když se Dr. Strange vrací domů, se možná konečně střetnou tváří v tvář.
Taxík zastaví kousek před domem zvaným Sanctum Sanctorum. Dr. Strange zaplatí za odvoz a taxikář mu poděkuje. Strange neodpoví, jelikož se musí soustředit na každý svůj krok. Jediná chyba a Mordo ho hned vycítí. Je takřka jasné, že Mordo nechal nějakou past i v jeho domě, ale Strange to prostě musí risknout. Samozřejmě nejde hlavními dveřmi, ale využije své astrální formy, která dovnitř vlétne a hne dis všimne, že uvnitř je světlo. Někdo tam musí být. Po chvíli narazí na muže oblečeného jako čaroděj. Strange si řekne, že to bude jeden z Mordových démonů. Démon Strange vycítí a vyvolá rudá pouta Cyttoraka. Strange využije rychlosti Seraphima a unikne z domu ven. Rudá pouta začnou cirkulovat kolem domu a střeží ho jako poklad. Démon už nic necítí a napadne ho, že se možná spletl. Proto rudá pouta zruší.
Strange se vrátí do svého těla. Jde do města a narazí na obchod s převleky.
Mezitím několik přízraků letí kolem jeskyně, aniž by tušili, co se skrývá uvnitř. Uvnitř je totiž Ancient One a jeden mnich, který ho hlídá. Ancient One je stále velmi slabý. Vždycky se na chvíli vzbudí, něco řekne a zase usne. Tentokrát vstane a řekne, že Strange nemá na to, co čeká šanci a že mu on musí pomoci. Mnich ho zastaví a řekne mu, že je na to ještě moc slabý. Ancient One řekne, že je jen škoda, že Strange neví o Eternity. Mnich uvažuje nad tím, co to asi znamená.
Strange se ke svému domu vrátí převlečen za kouzelníka. Zabouchá na dveře a křičí, že přišel vyzvat Dr. Strange na souboj. Démon mu otevře a Strange mu řekne, že za ním nepřišel. Démon je naštván a vysvětlí mu, že Strange tu není a ani už nikdy nebude. Strange mu dá vší silou ránu pěstí a srazí ho k zemi. Démon je omráčen. Strange přiběhne ke vševidoucímu oku Agamottově. Chce ho použít, aby zjistil, kde Baron Mordo získal takovou moc. Jakmile se oka dotkne, tak se zaktivuje neviditelné Mordovo kouzlo, kterého upozorní, kde Strange najde. Mordo se raduje a opět požádá Dormammu o část jeho síly. Dormammu mu řekne, že tentokrát už nesmí zklamat. Mordo slíbí, že nezklame. Dormammu si říká, že teď ho svazuje slib, který dal Strangeovi, ale jakmile ho Mordo zničí, tak on bude moci napadnout Zemi a získat jí pod svou nadvládu. Ani sám Mordo netuší o jeho motivech.
Clea, dívka, kterou Strange potkal, když se vydal do říše Dormammu (najdete ve Strange Tales 127 - pozn. okem Agamotto vždy fascinovaného překladatele) se zeptá svého otce, proč je Dormammu už několik dní nehybný na jednom místě. Otec jí řekne, že asi realizuje nějaké své plány a řekne jim je, až když uzná za vhodné. Clea vzpomíná na Dr. Strange a uvažuje, jestli zase není v nebezpečí.
V tu samou chvíli se Strange připravuje na Mordův příchod, jelikož cítí, jak se blíží. Mordo se před ním najednou objeví a hned zaútočí! Strange si dělá magické štíty, ale Mordo je vždy prorazí a Strange zasáhne. Mordo se chlubí svou silou. Strange ale řekne, že to není jen jeho síla, nýbrž síla, kterou získal spojenectvím s někým mocnějším než on. Mordo útočí dál a Strange stále prohrává. Mordo zase na druhou stranu nechápe, kde Strange bere sílu po každém útoku vstát a bojovat dál. Je trochu zmaten a začne dělat chyby. Dormammu to celé sleduje a vidí, že Mordo by mohl zase selhat a proto mu řekne, že zaútočí skrze jeho tělo. Mordo ponechá svoje tělo Dormammu. Ten řekne Strangeovi, že to je jeho konec. Strange si řekne, že Mordo se změnil a i jeho hlas. Když mu dojde, o koho se jedná, tak je příliš pozdě. Silné kouzlo Dormammu ho srazí k zemi a Strange ztratí vědomí.

Postavy-

1. příběh:

Hrdinové: Human Torch, Thing

Protivníci: profesor Jack

Ostatní: Mr. Fantastic, Invisible Girl, Doris Evans, pan Pearson, policisté

2. příběh:

Dr. Strange

Protivníci: Baron Mordo a jeho démon, přízraky, Dormammu

Ostatní: Ancient One, Clea a její otec, taxikář, mnich

Příště-

Human Torch a Thing zase v akci. Nějaký starý protivník se vrací, ale trošičku jinak než si ho pamatujete. Tohle všechno a ještě hrozné hračky!

Je Dr. Strange ztracen? Může ještě něco změnit? Lze nějak porazit smrtící kombinaci Barona Mordo a Dormammu? Bude v tom všem hrát Clea nějakou roli? Uvidíme.

Agnar, orel

14. dubna 2013 v 15:19 | Marvelman |  Journey into Mystery - hrdinové

Agnar


Pravé jméno- Agnar

Bývalé identity- žádné

Národnost- asgardská

Poprvé spatřen- Journey into Mystery 100

Schopnosti-
Klasické vlastnosti běžného orla, ovšem odpovídající Agnarově neuvěřitelné velikosti.

Životopis-

Agnar zachránil malého Thora a Lokiho z hradu bouřlivých obrů, kam se mladí hrdinové vydali pro kradená jablka bohyně Idunn. (Journey into Mystery 100)

Shecktor, profesor

14. dubna 2013 v 15:17 | Marvelman |  Journey into Mystery - hrdinové

profesor Shecktor


Pravé jméno- Shecktor (křestní jméno neznámé)

Bývalé identity- žádné

Národnost- neznámá

Barva vlasů- šedá

Poprvé spatřen- Journey into Mystery 98

Schopnosti-
Žádné.

Životopis-

Shecktor pracoval se svým asistentem Klausem Vorheesem na protijedu na uštknutí kobry. Nakonec se jim to podařilo, ale v den, kdy se Shecktor opět shledal s dávným přítelem Donaldem Blakem ho jeho asistent zradil a nechal kobru, aby ho uštkla, na což Shecktor zemřel. (Journey into Mystery 98)

Sgt. Fury and his Howling commandos 18

3. dubna 2013 v 12:19 | Marvelman |  Sgt.Fury and his Howling commandos - příběhy


Název- Smrt ve službě

Datum vydání- květen 1965

Příběh-

Nick a Pamela jsou spolu na procházce. V tom se ozvou sirény značící nálet. Stovky nacistických bombardérů přelétnou přes město a shodí bomby všude možně, ale hlavně na protiletadlové kanóny. Pamela řekne Nickovi, že se hned musí připojit ke své ambulantní jednotce. Nick jí řekne, že na to není čas a že jí dostane do krytu. Pamela mu ale vysvětlí, že právě na to není čas. Ona musí splnit svou povinnost stejně jako on. Nick uzná, že má pravdu a řekne jí, že proto jí má tak rád. Sám se rozběhne do nejbližšího protiletadlového hnízda. Nabíječ mu řekne, že jejich střelec to schytal naplno. Nick mu řekne, aby nepřestával nabíjet. Nabíječ ho upozorní na bombardér, který letí přímo na ně. Nick řekne, že to udělal velkou chybu. Bombardér je už hrozně blízko a nabíječ řekne, že jsou ztraceni. Fury se ho tedy zeptá, co tady ještě dělá. Nabíječ řekne, že je voják a neopustí svoje místo. Fury řekne, že si to myslel a zničí ten bombardér!
Nakonec se podaří nálet odrazit. Mnoho bombardérů bylo zničeno a několik se jich vrátilo zpět. Fury řekne, že Luftwaffe dnes pořádně zaplatila za svou opovážlivost. Pak si vzpomene na Pamelu a hned běží k nejbližšímu telefonu a zavolá na ambulanci. Dají mu Pam k telefonu. Pamela mu řekne, jak je ráda, že je v pořádku, ale už nemůže mluvit, jelikož je tady hrozně moc zraněných. Potom zavěsí. Nick je rád, že je v pořádku a přemýšlí nad tím, že to vypadá jako by ho měla vážně ráda. Nick sám nechápe, co by na něm mohla vidět. Pak se rozhodne, že musí zjistit, jak na tom je. Vydá se tedy do klenotnictví.
Později dorazí Fury do kasáren. Howleři už tam čekají. Všichni jsou hned v šoku, jelikož si všimnou, že se Fury skoro směje. Manelli řekne, že tenhle pohled by poznal kdekoliv, a že to znamená, že Fury je zamilován.
Později odpoledne píše Fury Pamele dopis, kde jí chce všechno říct. Jenže nikdy nepsal milostný dopis a neví, jak na to. Pak si ale řekne, že by se raději postavil celé armádě nacistů, než jí do očí řekl, aby si ho vzala. Seržant Bull McGiveney ho celou dobu pozoruje a po několika narážkách jako že netušil, že Fury umí psát, se jde podívat, co vlastně píše. Když si všimne, co to je, tak to Furymu vytrhne z ruky a chce to přečíst svým mužům. Fury ho ale jednou ranou pěstí srazí k zemi. Sebere dopis a jde pryč. Přemýšlí nad tím, jak jí dá ten dopis a taky prsten, který koupil. V tom začnou v rozhlase hlásit jeho jméno, a aby se hned dostavil na poradu. Fury si uvědomí, že málem zapomněl, že je taky válka.
Fury se dostaví ke kapitánovi Sawyerovi a příkladně se ohlásí. Sawyer tomu nemůže uvěřit a řekne si, že Fury se chová skoro jako člověk a asi bude nemocný. Sawyer mu řekne, že na pobřeží Norska je nacistická bitevní loď, která ničí jejich zásobovací lodě a jeho mise bude tu loď poškodit, či úplně zničit. Fury mu řekne, že se o to postará a že se Sawyer může spolehnout. Sawyera napadne, že to snad ani není Fury ale jeho dvojník.
Fury jde za Howling commandos a řekne jim, o co jde. Howleři zrovna hráli karty a Izzy řekne, že to musí být zrovna teď, když měl čtyři esa. Pak dodá, že se asi zabije. Dům-Dům mu poví, že to nebude třeba, jelikož náckové to klidně udělají za něj. Izzy mu řekne, že to je moc vtipné. Fury se bojí, aby neztratil prsten, a tak si ho připne ke svým psím známkám.
O pár hodin později jsou Howleři na norské pláži a sledují loď, která je jejich cílem. Dum-Dum si všimne prstenu, který Furymu visí na krku a zeptá se, co to je. Fury odpoví, že nic a Dum-Dum řekne, že to je zvláštní jelikož jemu to připadá jako zásnubní prsten. Howleři hned začnou rýpat do Furyho a tvrdit, že proto se chová poslední dobou tak divně. Manelli Furymu řekne, aby se nebál, jelikož oni nedopustí, aby se tady budoucímu ženichovi něco stalo ještě před stavbou. Fury chytne Manelliho a zvedne ho do výšky! Pak mu řekne, aby nezapomínal, kdo tady velí. Na to Dum-Dum zareaguje tak, že je rád, že Amorův šíp nezničil Furyho super povahu.
Loď je v přístavu, který se skládá z jednoho velkého domu, kde přespávají všichni nacističtí vojáci a námořníci. Commandos do toho domu vtrhnou a všechny svážou. Velitel nacistů přeběhne do druhé místnosti, kde je telefon. Fury ho dožene a řekne mu, aby ten telefon hned položil a připojil se k ostatním. Nacista ho poslechne. Howleři všechny nacisty svléknou a vezmou si na sebe jejich uniformy. Fury řekne, že Manelli umí jako jediný plynně německy, takže on bude velitel. Gabe se zeptá, jestli to ti nacisti nepoznají. Manelli mu řekne, že mu nedovolil mluvit a Gabe mu připomene, aby se do té role moc nevžíval. Howleři vyjdou na palubu lodi a Manelli řekne místním strážím, že je jdou vystřídat. Stráže ho přivítají, ale připomenou mu, že zapomněl říct heslo. Manelli jim řekne, že je jen zkoušel. Howleři se v tom na něj vrhnou a všechny je omráčí. Fury pošle Izzyho, aby připravil výbušniny. Rebela pošle zase na jednoho hlídkujícího strážného, který pochoduje po palubě. Mezitím nacistický kapitán si uvědomí, že se nikdo neozval z přístavu a osobně se tam jde podívat. Uvnitř najde všechny svázané a hned se spojí s lodí, aby všechny varoval, že mají commandos na palubě.
Izzy má již připravený detonátor a čeká, až mu dají Howleři vědět, aby to odpálil. Jenže už to trvá dost dlouho a Izzy ví, že by si měli pospíšit. Fury a Gabe položí poslední bomby. V tom dá místní kapitán Furymu pistoli na týl a řekne, aby se vzdal. Fury ho přehodí a vytrhne mu zásobník z jeho pistole. Začnou se prát na okraji paluby a Fury strčí toho nacistu dolů. Jenže on se ho chytne za jeho psí známky a strhne mu je, takže se zřítí dolů i s prstenem pro Pam! Fury neváhá a hned skočí za ním do moře.
V moři se začnou prát a Fury udeří nacistu do obličeje, pak se rozhlédne a vidí prsten klesající na dno. Potopí se až na to dno, aby ho získal zpět, a rychle vyplave na hladinu. Percy a Manelli tam na něj čekají. Fury na ně zařve, aby rychle vypadli a že on je přímo za nimi.
Mezitím k Izzymu dorazí Dum-Dum a Rebel a zeptají se ho, proč to ještě neodpálil. Izzy řekne, že se nikdo neobtěžoval mu dát signál. V tom dorazí také Pinkerton a Manelli. Všichni se ptají, kde je Fury a ten se vedle nich vynoří z moře. Izzy zaktivuje bomby a celá loď exploduje. Rebel řekne, že teď možná budou moct dohrát ten poker.
Když jsou zpět doma, tak Sawyer pogratuluje Furymu a dá mu jeho slíbené tři dny volna. Fury se nemůže dočkat. Sawyer mu ale řekne, že si s ním musí nejdřív promluvit. Fury řekne, že to musí počkat, jelikož on musí jednu krásku požádat o ruku. Sawyer se zeptá, zdali se jedná o Pamelu Hawley. Fury se zeptá, jestli existují i jiné dívky, jelikož on si nikdy jiné nevšiml. Sawyer přijde za Howlery a řekne jim, že Fury odešel dřív, než mu to stihl říct a že to je na nich. Fury dorazí k domu rodiny Hawley a čekají tam na něj Howleři. Fury jim řekne, že sice není Manelli, co se týče holek, ale že to zvládne i bez nich. Rebel ho chce zastavit, ale Fury ho odstrčí a jde dovnitř, kde ho čeká pan Hawley otec Pamely. Ten mu řekne, že si myslel, že mluvil se Sawyerem. Fury řekne, že na to zatím neměl čas. Pan Hawley řekne, že by raději zemřel, než by tohle musel říct, ale Pamela je mrtvá! Fury na něj zůstane koukat a neví, co říct. Hawley mu řekne, že když byl pryč, tak byl další nálet a Pamela pomáhala zraněným, když jedna bomba zasáhla její ambulantní jednotku. Její poslední slova byla, aby řekli jejímu milovanému seržantovi, jak moc ho miluje. Fury neřekne ani slovo. Vyjde ven, kde na zem upustí prsten a jde pryč.

Postavy-

Howling commandos: Nick Fury, Dum-Dum Dugan, Gabriel Jones, Izzy Cohen, Dino Manelli, Robert Ralston, Percival Pinkerton

Protivníci: nacisté

Ostatní: Pamela Hawley, Sam Sawyer, nabíječ, Sgt.Bull McGiveney a jeho muži

Příště-

Nick Fury zažil ztrátu. Otázkou ovšem je, jestli se s tím dokáže vyrovnat a pokračovat dál ve své práci, nebo se úplně změní. Uvidíte příště.

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!