Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Srpen 2013

Sgt. Fury and his Howling commandos 19

15. srpna 2013 v 11:54 | Marvelman |  Sgt.Fury and his Howling commandos - příběhy


Název- Oko za oko

Datum vydání- červen 1965

Příběh-

Fury nedokáže z hlavy dostat smrt Pamely, ke které došlo před měsícem. Trénuje mnohem tvrději než obvykle a žene svoje muže do každé akce a každého úkolu, jen aby získal příležitost, jak nacistům vrátit úder. Commandos musí střílet na terče a trénovat do té doby, než jim dojdou náboje. Všichni si sednou a Fury se jich zeptá, co to má jako být. Dum-Dum mu řekne, že mužstvo je už vyřízené, jelikož museli trénovat asi 14 hodin v kuse. Fury jim řekne, že to nic není a že mají pokračovat. V tom tam přijede kapitán Sawyer a trénink zastaví. Mužům dá volno, aby si mohl promluvit s Furym o samotě. Fury se ho zeptá, o co jde a Sawyer mu řekne, že chápe, jak ho ničí smrt Pamely, ale nemůže si vylévat svou zlost na svých lidech. Sawyer mu ještě řekne, že Howleři to celou dobu vydrželi jen proto, jak ho mají rádi a že jiní lidé by si na něj už stěžovali. Fury ale namítá, že je válka a lidí umírají. Civilisté, jako byla Pamela, umírají doma nebo v nemocnici. Pokud tvrdým tréninkem a nasazením naplno dokáže Fury a jeho lidi zkrátit válku třeba jen o vteřinu, tak to může zachránit životy. Sawyer mu řekne, že má pravdu, ale že je nemůže nechat umřít vysílením. Proto všem Howlerům udělí dovolenou. Manelli má velkou radost. Fury řekne, že ostatní si mohou dělat, co chtějí, ale on žádnou dovolenou nechce. Je placen za to, aby porážel nacisty, a to taky bude dělat. Sawyer vidí, že Fury na tom vážně není dobře.
Odpoledne Howleři odpočívají. Dum-Dum leží na posteli a řekne Furymu že ho zná moc dobře na to, aby poznal, že se není schopen vyrovnat se smrtí Pamely. Fury řekne, že se s tím vyrovná, ale někdo za tu smrt musí zaplatit. Rebel ale namítne, že kapitán mu nedovolí kvůli osobní pomstě vyrazit do akce. Fury řekne, že to asi ne, ale právě dostal nápad. Izzy podotkne, že to pro ně všechny znamená trable. Fury mu ale vysvětlí, že tentokrát je v tom sám. Izzy to ale nechce přijmout. Fury jim řekne, že si celý den stěžují, jak je chce udřít k smrti a teď, když mají dovolenou, tak zase otravují, že mu chtějí pomoct. Howleři ale řeknou, že mají právo vědět, co má v plánu. Fury s tím nesouhlasí, ale přizná se, že si hodlá vybrat tu dovolenou a jet se podívat na nějaké památky…….na území nacistů!
Druhý den se Fury rozloučí se Sawyerem a ten mu popřeje, aby si pěkně odpočinul. Fury vyrazí ven do deště, kde na něj čekají Howleři. Fury jim vysvětlí, že do loděnice trefí sám. Oni ho ale odmítnou nechat jít samotného a řeknou, že nechtějí, aby si on užil veškerou legraci.
Howleři zajdou na velitelství, kde Manelli využije svého šarmu a pověsti bývalého herce k tomu, aby zapůsobil na jednu místní dívku, která zde pracuje. Zeptá se jí, co ví o tom náletu, který před měsícem zničil nemocnici a odkud pocházel. Howleři se dozví, že bombardéry přiletěly z vojenské stanice v Holandsku, kde velí generál von Krummpt. Fury už tedy zná místo i muže zodpovědného za smrt Pam. Dívka se Manelliho zeptá, co ještě potřebuje. Manelli se zase zeptá jí, co dělá po válce. Fury mu připomene, že by měli vyrazit.
Později týž den se Howleři staví v hospodě, kde vyhledají zástupce letectva, který je již mnohokrát převážel přes moře. Fury se ho zeptá, jestli by je nemohl svézt. Letec je hned v obraze a moc dobře ví o smrti Pam. Řekne Furymu, že taky někoho ztratil ve válce a ví, jak mu je. Proto se mu rozhodne pomoct.
Druhý den vyrazí mnoho letadel pro zásoby. Howleři jsou po jednom v každém letadle. Když jsou nad místem, kde Howleři chtějí vyskočit, tak jsou letadla zpozorována a nacisté po nich začnou střílet. Dum-Dum vidí, jak jedno letadlo padá k zemi a řekne, že je rád, že není u letectva, protože tady se člověku může vážně něco stát. Howleři vyskočí s padáky a přistanou přibližně na místě, kde potřebovali. Dostanou se k domu starosty Rootena. Ten jim otevře a hned se ptá na svého syna Hanse. Fury ho ujistí, že je v pořádku a že jednoho dne zjistí, že jeho otec je nejlepším agentem, kterého Spojenci v Holandsku mají. Rooten řekne, že až bude po všem, tak se k němu jeho syn vrátí, pokud on bude ještě naživu. Howleři dostanou oblečení a auto. Po nějaké cestě narazí Howleři na nacistickou kontrolu. Prorazí zátaras a jednou pryč. Po několika hodinách jsou ve městě, kam se chtěli dostat. Fury řekne, že od teď už to bude vážné. Zamaskují auto, aby nebylo vidět a Fury podotkne, že potřebují nacistické uniformy. Zajdou tedy do místního baru, kde posedává a popíjí několika nacistů. Howleři se na ně vrhnou a začne bitka. Howleři všechny omráčí a vezmou jim jejich uniformy. V těch dorazí k místní letecké základně, kam chtěli. U kontroly to převezme Manelli, který jediný umí dobře německy. Manelli jim vysvětlí, co zde dělají a Howleři jsou puštěni dál.
Mezitím postarší generál von Krummpt rozdá rozkazy ohledně dalšího náletu na Anglii a potom si jde lehnout, jelikož další den cestuje do Berlína, kde obdrží medaili od samotného Vůdce za jeho zásluhy při náletech.
Fury vysvětlí všem Howlerům, že když najdou von Krummpta, tak ten patří jemu. Howleři řeknou, že klidně, jelikož oni si s ním schůzku nedomluvili. Dum-Dum se rozhlédne kolem a všude je mnoho nacistických bombardérů. Dum-Dum se pousměje a řekne, že si zatím možná zničí trošku letadel. Fury hned nadhodí, že si myslel, že si najdou něco na zabití času. Pak ale dodá, aby si nenechali kvůli tomu ustřelit hlavu. Rebel nadšeně řekne, že je Fury má přeci jen rád. Izzy mu ukáže svůj radiový detonátor na výbušniny a řekne, že s tímhle to bude bez problémů. Percy zase rozevře svůj deštník, který je plný malých výbušnin.
Fury vyrazí do domu, před kterým je zaparkované generálovo auto. Vejde dovnitř a nese list papíru, aby to vypadalo, jako že má pro generála něco důležitého. Sedí tam nějaký muž. Fury se na chvíli zarazí, ale muž na něj jen mávne, jelikož nechce generála vzbudit. To se Furymu hodí. Vejde do jeho pokoje a najde generála von Krummpta, muže zodpovědného za smrt Pamely ležet na posteli. Krummpt spí. Fury se na něj podívá a napadne ho, že normálně má respekt i vůči nepříteli, ale ne v tomto případě. Tohle není žádný řadový voják. Je to bezohledný generál zodpovědný za smrt mnoha lidí. Není to člověk je to zvíře. Možná ani to ne, jelikož zvíře zabíjí, aby přežilo, kdežto on takovou výmluvu nemá. Fury si řekne, že takovému tvoru se dá udělat jen jedna věc. Položí mu zbraň na spánek a vzbudí ho. Krummpt se vyděsí a Fury na něj spustí, jestli umí anglicky. Krummpt lámanou angličtinou řekne, že ano. Fury mu nařídí, aby vstal a oblékl se do uniformy. Krummpt mu řekne, že je šílenec, jestli si myslí, že mu tohle projde. Venku je desítky mužů, kteří jen čekají na jeho slovo a vlétnou sem jako rakety. Fury mu řekne, ať je tedy zkusí zavolat a uvidíme, jestli budou rychlejší než jeho kulka. Krummpt tedy zmlkne a oblékne se. Potom mu řekne, že on je trpělivý a ví, že jeho čas přijde, takže Fury stejně prohraje. Fury ho odvede do jeho auta venku a jede s ním pryč. Krummpt mu řekne, že přes kontrolu se nikdy nedostane, jelikož ti znají jeho pravého řidiče. Pak si všimne, že Fury vůbec nemluví a trochu ho to děsí. Zeptá se ho tedy, co je vlastně zač. Fury mu řekne, že je někdo, kdo si měl vzít úžasnou dívku, ale tu oni zabili, když pomáhala raněným. Krummpt se zeptá, co má být. Tohle je přece válka, život civilistů zde nic neznamená a obzvlášť žen. Potom řekne Furymu, aby si prostě vzal někoho jiného. Fury mu řekne, aby hned mlčel, nebo mu tady a teď ustřelí hlavu.
Fury zavede Krummpta do opuštěného hangáru a řekne, že zde už je nikdo neuslyší. Krummpt mu řekne, že je šílenec a že pokud se teď vzdá, tak on zařídí, že tohle možná přežije. Fury se zasměje a řekne, že nechce žít ve stejném světě jako on. Potom položí pistoli na stůl a řekne, že ho zabije holýma rukama. Krummpt se rozesměje a vytáhne pistoli, kterou měl skrytou v rukávě a vystřelí! Fury se pokusí uskočit a střela mu projde ramenem. Fury chce rychle dosáhnout na svou pistoli, ale Krummpt mu nehodlá dát šanci a začne po něm střílet celý zásobník!
Howleři dokončí svou práci. Všechny bombardéry si už nesou něco navíc. Percy si všimne jednoho nacisty, který tam jde na hlídku. Dostane se k němu ze zadu a chytne ho svým držákem od deštníku kolem krku. Ten voják ale stihne vystřelit do vzduchu. Manelli ho pěstí omráčí. V tom tam přiběhnou desítky nacistů a hned začne přestřelka.
Fury skočí na Krummpta a dá mu pěstí. Pak mu řekne, že mu ukáže, jak bojují commandos. Krummpt se trochu zarazí, když Fury zmíní commandos. Zeptá se ho, jestli je vážně od nich. Fury řekne, že nejen to, ale ještě je Howler. Dá mu další ránu pěstí, ale tentokrát zapomene na svoje rameno a rána není tak silná. Krummpt se tedy vzpamatuje a dá mu taky ránu. Fury propadne oknem ven z domu. Krummpt skočí za ním a střelí ho no nohy. Fury padne na zem. Krummpt mu řekne, že na světě může žít jen jeden národ a to jsou oni, nacisté. Všichni ostatní musí být smazáni z povrchu Země. Teď by měl Fury prosit o život. Fury mu řekne, že ještě není konec, jelikož on počítal jeho výstřely. Krummpt zkusí vystřelit a vážně už nemá náboje.
Howleři zasáhnou sklad paliva a dojde k explozi. Všude je to naprostý chaos. Howleři si vezmou jedno auto a jedou za Furym.
Fury se zase vrhne na Krummpta, ale se dvěma kulkami v těle to není snadný boj. Krummpt mu řekne, že takhle nemá šanci a srazí ho k zemi. Potom si vleze do jednoho z letadel a chce vrtulí rozsekat Furyho na kusy. Fury se odvalí stranou a skočí tomu letadlu na křídlo. Krummpt vzlétne a snaží se ho setřást. Fury se ale nechce pustit, jelikož dobře ví, že tohle je jeho poslední šance. Krummpt pořád mluví o tom, jak ostatní životy jsou nepodstatné proti nacistům a jaká je to nádhera sloužit Vůdci a zabíjet pro něj. Fury na něj skočí a strhne páku k zemi. Krummpt se vyděsí a Fury mu řekne, že má jen silná slova, ale strach má jako každý. Potom letadlo otočí vzhůru nohama a Krummpt se zřítí dolů. Fury to vyrovná a moc dobře ví, že neumí s letadlem přistát. Letí tedy těsně nad vodou a pak z letadla vyskočí. Howleři to vidí a doběhnou k molu. Dum-Dum ho vytáhne a Fury mu řekne, aby pustil jeho ruku, jelikož má kulku v rameni. Pak nařídí svým chlapům, aby se stáhli a že pojedou domů. Rebel řekne, že to je hudba pro jeho uši. S pomocí Starosty Rootena se dostanou zpět do Anglie. Tam Fury vyhledá Rootenova syna Hanse a řekne mu, jak je jeho otec úžasný člověk. Hans se zeptá, jestli se s ním ještě někdy sejde a Fury mu řekne, že určitě.
Sawyer se naštve, že se Fury vrátil z dovolené moc brzo. Fury mu řekne, že Londýn je už začal nudit. Sawyer řekne, že to bude možná důvodem pro jejich výlet do Holandska. Pak dodá, že hlásili v radiu, jak tam dopadla nacistická letecká základna a že z toho úplně čišela práce Howlerů. Fury chce něco říct, ale Sawyer ho zarazí a sám řekne, že je nechce potrestat, jelikož si myslí, že je dobře, že to ze sebe dostali a obzvlášť Fury. Příště až ovšem dostanou dovolenou, tak jí přijmou a užijí si jí, i kdyby je to mělo zabít. Pak je pošle pryč.
Fury zajde na poklidný hřbitov kousek za Londýnem. Přijde k hrobu Pamely a řekne jí, že to prostě musel udělat. Musel to pro ni udělat a chce jen, aby to věděla.

Postavy-

Howling commandos: Nick Fury, Dum-Dum Dugan, Gabriel Jones, Robert Ralston, Percival Pinkerton, Izzy Cohen, Dino Manelli

Protivníci: generál von Krummpt, nacisté

Ostatní: Sam Sawyer, starosta Rooten, Hans Rooten, dívka na velitelství, vůdce letectva

Příště-

Problémy Howling commandos teprve začínají. Baron Strucker a jeho Blitz Squad jsou totiž zpět a nebezpečnější než kdy dříve.

Mad Merlin

15. srpna 2013 v 11:49 | Marvelman |  Journey into Mystery - protivníci

Mad Merlin


Pravé jméno- neznámé

Bývalé identity- Mad Merlin, Warlock, Maha Yogi, Merlin Demonspawn

Národnost- neznámá

Poprvé spatřen- Journey into Mystery 96

Schopnosti-
Je prakticky nesmrtelný. Má ohromně silné mentální schopnosti jako ovládání mysli, vytváření iluzí, používání mentálních štítů a psychických blesků stejně jako schopnost teleportace a levitace.

Životopis-

Rakev Merlina je objevena a on se konečně probudí ze svého spánku. Ihned přejde do ofenzivy a chce si moderní dobu podrobit. Pokusí se i zabít prezidenta. Jenže v cestě mu stojí Thor. Utkají se spolu a Merlin s ním dokáže držet krok. Pak mu ale Thor ukáže, že se umí přeměňovat a vyhrožuje, že se změní na draka a sežere Merlina. Merlin se tedy vzdá a vrátí se ke svému spánku. (Journey into Mystery 96)

Tales of Suspense 66

4. srpna 2013 v 15:57 | Marvelman |  Tales of Suspense - příběhy


Název- Pokud selžu…..svět je ztracen! (1. příběh)
Původ Red Skulla (2. příběh)

Datum vydání- červen 1965

Příběh-

1. příběh

Tony Stark, jeden z nejsilnějších smrtelníků na světě, je zároveň jedním z nejslabších díky tomu, že si stále musí nabíjet svůj hrudní plát, aby mohl žít. Zrovna to teď Tony dělá, když se mu ozve Pepper a řekne mu, že za ním přišel senátor Byrd. Tony jí odpoví, že hned přijde. Zrovna se mu hrudní plát plně nabil, takže může vyrazit, jelikož Byrd hrozně nerad čeká.
Pepper oznámí senátoru Byrdovi, že Stark tady bude za chvíli. Byrd řekne, že jestli vede tuhle továrnu stejně dobře jako svůj čas, tak to dopadne špatně. Tony tam přiběhne a omluví se senátorovi, že musel chvíli počkat. Byrd řekne, že to nehodlá protahovat. Přijel sem kvůli testu speciální ponorky, kterou dokáže ovládat jeden člověk a chce to vidět. Tony řekne, že zavolá svého pomocníka Iron Mana, který tu ponorku bude ovládat.
Happy se podívá na Pepper a všimne si, že ona pořád upřeně sleduje Tonyho. Přál by si, aby takhle koukala i na něj. Napadne ho, že musí udělat něco hrdinského. Zavolá tedy na Tonyho a řekne mu, aby dovolil jemu řídit tu ponorku. Tony řekne, že to nejde, jelikož Iron Mana už zavolal. Happy se zamyslí a uvědomí si, že je tady vlastně k ničemu. Má být Starkův šofér, ale pokud je něco důležitého, tak tam Tonyho dostane většinou Iron Man.Happyho napadne, jestli ho tu Stark drží jen kvůli tomu, že mu Happy kdysi zachránil život. Happy se podívá na Tonyho a řekne mu, že buď mu dovolí řídit tu ponorku anebo tady končí. Tony řekne, že to prostě nejde a že to proberou později. Happy se naštve a jde pryč. Pepper řekne Tonymu, že ho přece nemůže nechat jen tak odejít. Tony jí ale vysvětlí, že nemůže nic dělat. Pro Happyho by bylo moc riskantní tu ponorku řídit. Byrd se do toho hned vloží a řekne, že Stark si neumí srovnat ani svoje vlastní lidi. Tony ho uklidní s tím, že hned uvidí test té ponorky, jen co dorazí Iron Man. Byrd mu řekne, že se stejně nemůže smířit s tím, že playboy jako on vytváří zbraně na ochranu země. Tony řekne na svou obranu, že jeho výrobky jsou úspěšné na mnoha místech světa. Byrd řekne, že to ví, ale že nevěří tomu, že je vymyslel zrovna Tony.
O několik minut později čekají všichni na test ponorky. Iron Man se představí a řekne, že ponorka je díky své velikosti schopna pomocí manévrů uniknout jakémukoliv torpédu. Vydrží velký tlak v hloubkách moře a je velmi rychlá. Byrd řekne, že to všechno dávno vědí a že by rádi viděli důkaz. Potom se rozhlédne a všimne si, že tu nikde není Tony. Byrd tedy řekne, že Stark bude asi někde v baru na lovu holek. Jeden z asistentů mu vysvětlí, že pan Stark nechodí na testy, kde je přítomen Iron Man, jelikož mu věří.
Iron Man vleze do ponorky a vydá se na cestu. Když je hodně hluboko tak přemýšlí nad tím, že se musí trochu chovat tak, jak by Byrd od něj čekal, aby nevzbudil podezření. V tom si všimne, že jeho sonar něco zachytil a pípá na poplach. Najednou je ponorka napadena několika Atlanťany. Iron man si řekne, že se asi dostal na území Sub-Marinera. Raději opustí ponorku, aby neriskoval její zničení. Vydá se na průzkum a objeví ohromné podvodní dělo, na kterém pracuje mnoho Atlanťanů. Mezi nimi stojí jejich vůdce, kterého Iron Man pozná podle Giant-Manova vyprávění. Je to Attuma!
Attuma se ptá, jestli je dělo již připraveno. Jeho lidé mu řeknou, že v minutě už bude. Attuma řekne, že to trvalo měsíce dát tuhle zbraň dohromady. Dělo vystřelí speciální střelu plnou chemikálie, která hned změní seskupení plynů ve vzduchu a to tak, že bude pro Atlanťany snesitelný, kdežto pro lidi ne. Jediná šance, jak mohou lidé přežít, bude ta, že se vzdají Attumovi a uznají ho svým pánem. Iron Man to poslouchá a řekne si, že Attuma musí být šílenec.
Jedna výzvědná loď zpozoruje Iron Mana a hned ho napadne. Iron Man se vyhne střelám, a i když si je vědom, že je ve velké nevýhodě, tak ví, že musí zabránit Attumovi v použití toho děla. Prorazí tedy tu výzvědnou loď svým vlastním tělem. Hned ho ale zachytí Attumovi radary a Attuma pošle na Iron Man svůj silný tank s kovovými klepety vpředu. Klepeta se mohou natahovat, a tak se před nimi těžko uhýbá. Iron Man si všimne, že k němu pluje další loď. Chytne ty klepeta a využije jich k obmotání připlouvajícího plavidla.
Attuma si uvědomí, že Iron Man je na jeho plavidla a tanky moc rychlí, takže nasadí svou pěchotu. Iron Man se ve vodě nemůže měřit s válečníky Attumy, kteří se ve vodě narodili. To Iron Man moc dobře ví, proto hned vystřelí svými repulzory a zasáhne útes za těmi vojáky. Obří kusy kamene padají přímo na něj a oni raději prchnou.
Attuma toho má dost a rozhodně se Iron Manovi postavit sám. V to ale Iron Man doufal, jelikož ví, že to dělo nevystřelí dokud, u toho nebude Attuma, takže on ho musí jen řádně zabavit. Attuma vytáhne nějakou zbraň, kterou zaktivuje a ta pomocí nějakých mikrovln začne hrozně ohřívat vodu kolem Iron Mana. Po chvíli to je vážně nesnesitelné a Iron Man musí jednat. Zapře se o útes a spustí svoje trysky na nohách. Ty vytvoří silný proud vody a veškerá ta vařící voda se přesune na Attumu. Jenže Attuma má sílu, které se vyrovná jen Sub-Mariner osobně a tohle ho jen více naštve. Iron Man využije momentu a plave přímo na Attumu jako torpédo. Jenže Attuma zase vytáhne tu zbraň a spustí ji. Iron Man ví, že nemá šanci uhnout, a tak pomocí svých trysek udělá otočku a střela ho mine. Potom využije energie z trysek a plave ohromnou rychlostí kolem Attumy, čímž kolem něj zvyšuje tlak. Iron Man si řekne, že by Attuma mohl omdlít. Pak ale pozná, že mu to hrozně ubírá energii a musí přestat. Attuma se hned dá na útěk. Iron Man je mu v patách a dobře ví, že Attuma něco plánuje, jelikož podle toho slyšel, Attuma není žádný srab.
Attuma vpluje do temné jeskyně. Iron Man tam vpluje hned za ním a rozsvítí se mu jeho hrudní plát, který je nastavený, aby začal zářit v úplné tmě. Najednou se před ním zaktivuje mříž tvořená nějakou energií. Chce plout zpátky, ale za ním je to taky. Attuma ho dostal. Iron Man si uvědomí, že mu zbývá kyslík asi na pět minut. Nejde ale jen o něj, nýbrž o celý svět. Iron mna rychle zanalyzuje ty paprsky a zjistí, že ta energie je radioaktivní. Přeprogramuje svoje hrudní světlo, aby vyzařovalo stejnou energii jako ty mříže. Pak je svým paprskem zničí. Rychle vypluje ven, ale v tom mu dojde kyslík. Je ztracen!
Iron Man se rychle rozhlédne a v dáli vidí svoji ponorku. Musí se tam dostat! Plíce má jako v plamenech. Rychle plave a doufá, že vydrží bez dechu, než se tam dostane. Povede se mu to poslední chvíli. Jenže ponorka je neozbrojená a on už nemá na další boj. Zbývá už jen jedna šance. Iron Man naprogramuje ponorku, aby plula přímo na to dělo, a sám pluje na hladinu.
Attuma se ptá, jaká je situace a jeho vojáci mu řeknou, že se něco blíží velkou rychlostí k dělu. Attuma jim řekne, aby to sestřelili. Než se ale k něčemu zmohou, tak ponorka narazí do děla a kompletně ho zničí.
Iron Man se vyplaví na pobřeží a uvědomí si, že o tom nemůže mluvit, jelikož by mu nikdo nevěřil. Byrd ho vidí, jak leze z vody a zeptá se ho, co se stalo. Iron Man řekne, že Stark bude muset postavit novou ponorku a znovu ji otestovat. Byrd mu odpoví, že to ale rozhodně nebude za státní peníze a že playboy jako Stark skončil s vládními projekty.
Pepper řekne Iron Manovi, že Happy je pryč a ona nemůže najít Tonyho. Byrd ještě na odchodu dodá, že Stark není nikdy tam, kde je ho třeba a že se postará o to, aby si Pentagon uvědomil, že takovému muži se nedá věřit.
Iron Man zachránil svět a vrací se zase zpátky ke svým nikdy nekončícím problémům.

2. příběh

Nacisté mlátí Captaina Americu přivázaného k židli. Přijde tam Red Skull a oni mu řeknou, že Captain zase omdlel. Red Skull jim nařídí, aby ho tedy hned probrali. Nacisté mu do obličeje chrstnou kýbl vody. Cap se probere a Red Skull se ho zeptá, jak si mohl myslet, že v ponorce pronikne nepozorovaně na jejich území. Cap se zeptá, co udělali s Buckym. Red Skull mu vysvětlí, že Bucky je jejich pojistka, že se Cap o nic nepokusí. Skull je ale pořád zvědavý a zeptá se Captaina, jak přišel na to, že Maxon nebyl pravý Red Skull. Cap přizná, že to poznal podle jeho stylu boje. Maxon proti němu neměl šanci, kdežto o Red Skullovi se vypráví, že je v boji skoro neporazitelný. Skull řekne, že jeho by Cap určitě tak snadno neporazil. Pak dodá, že si ještě pamatuje den, kdy byl úplně slabý a neuměl vůbec nic.
Minulost
Skull byl sirotek, který nikdy neměl kde bydlet, ani co jíst. Musel tedy krást a ani jako zloděj nestál za nic. Když už se mu něco povedlo ukrást, tak se vždycky stal obětí starších dětí, které ho zbili a jídlo mu vzali. Většinu svého života prožil ve vězení. Jenže stále přežíval. Spal, kdekoliv to šlo, a snažil se i pracovat, aby si viděl na jídlo.
Současnost
Cap řekne Skullovi, že jeho mládí taky nebylo zrovna růžové, ale netráví svůj život fňukáním nad minulostí. Skull mu řekne, že mnoho mužů zemřelo a to ho neurazili ani z poloviny tak jako teď on. Skull dá Captainovi pěstí a on spadne ze židle na zem. Skull mu vysvětlí, aby ho už nepřerušoval, jinak ho bude muset zastřelit a to by nerad, jelikož by to měl Cap moc jednoduché a bezbolestné.
Minulost
Skull žil stále v hrozných podmínkách a pak se to stalo! Hitler se dostal k moci a Skull se radoval, když viděl jeho vojáky, jak zatýkají všechny ty nečisté a nižší lidi. Pracoval tehdy zrovna v hotelu, kde Hitler přespal jednu noc. Večer mu nesl na pokoj nějaké jídlo a uvnitř zrovna Hitler řval na velitele Gestapa za to, že nechal uniknout nějakého špeha. Velitel Gestapa se hájil, že dělal, co umí. Hitler tedy došel k závěru, že umí jen zklamat. Potom sarkasticky řekl, že by i tady chlapce z hotelu naučil být lepším nacistou. V tom se na Skulla podíval a v jeho očích uviděl svůj obraz. Uviděl muže pohrdajícího ostatními. Muže, který všechny kolem sebe nenáviděl a věděl, že on se stane jeho zbraní. On bude perfektním nacistou. On bud vzorem pro ostatní. Hned druhý den dostal Skull vojenskou uniformu a začal jeho trénink. Jednoho dne k němu přišel Hitler a seřval jeho vedoucího, že z něj dělá jen dalšího pěšáka a to nikdo nechce. Hitler si ho vzal k sobě na osobní trénink, aby stvořil zplozence zla. Poté mu daroval jeho vlastní uniformu. Zelený oblek s bílým hákovým křížem na hrudi a samozřejmě také masku vypadající jako rudá lebka. Od té doby byl znám jako Red Skull. Hitler mu řekl, že chce vidět důkaz jeho loajality. Poslal ho, aby zastřelil svého vedoucího, který ho trénoval. Red Skull vytáhl zbraň a střílel kolem svého vedoucího. Nezabil ho. Hitler se ho zeptal, co to má znamenat. Skull mu vysvětlil, že mrtvý je k ničemu, ale teď je tak vyděšený, že z něj bude jen další otrok sloužící pouze vůli Vůdce.
Současnost
Cap chytne nohama židli ležící na zemi a rozbije jí o Skulla. Vyskočí na nohy. Skull po něm vystřelí, ale Cap uhne. Red Skull ho praští pistolí do hlavy a Cap omdlí. Skull mu řekne, že byl jen další z mnoha, kteří ho podceňovali. Teď může v klidu dokončit svůj příběh.
Minulost
Počátek války. Pro Skulla nejhezčí dny. Kdykoliv bylo vypáleno město, Skull tam byl. Kdykoliv byli vražděni nevinní, Skull tam byl. Den za dnem jeho moc sílila až to došlo tak daleko, že pomocníci Hitlera začali jeden po druhém mizet. Nakonec zůstal jen Red Skull, který se tedy stal pravou rukou Hitlera.
Současnost
Cap se probere a řekne, že vychloubat se před svázaným nepřítelem je slabost a ne síla. Pak dodá, že slyšel, že i samotný Hitler se ho už bojí, jelikož je Skull tak silný, že ho již nelze ovládat. Cap vyskočí, přirazí Skulla ke zdi. Pak mu řekne, že on není Hitler. Najednou přestane cítit nohy a spadne na zem. Skull otevře dveře a dovnitř vejdou dva vojáci a jeden vědec. Skull mu řekne, že ta chemikálie zabrala a že stačilo Captaina jen na chvíli zabavit. Vědec informuje Skulla, že teď Captainovi v hlavě nic nezůstalo. Všechny vzpomínky jsou pryč a on si ho může upravit dle své chuti. Red Skull nařídí Captainovi, aby vstal, a on to udělá. Skull mu potom řekne, že má pro něj úkol a ukáže mu, jak se mezi nacisty salutuje. Cap to napodobí a zeptá se, co má udělat. Red Skull mu řekne, že musí zabít vůdce Spojeneckých vojsk!

Postavy-

1. příběh:

Iron Man/Tony Stark

Protivníci: Attuma a jeho válečníci

Ostatní: Pepper Potts, Happy Hogan, senátor Byrd a jeho lidé

2. příběh:

Captain America/Steve Rogers

Protivníci: Red Skull, nacisté, minulost (Hitler, Red Skull a jeho vedoucí, nacisté)

Ostatní: minulost (lidé)

Příště-

Celé seskupení Iron Manových protivníků se vrací, aby ho zničilo. Jak se může Iron Man ubránit pro všem svým protivníkům, když s mnohými z nich měl problém i když byli o samotě?

Captain America se stal loutkou Red Skulla s hrozným úkolem. Zastaví ho někdo dřív, než se mu podaří ho splnit?

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!