Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Leden 2014

Journey into Mystery 119

17. ledna 2014 v 16:09 | Marvelman |  Journey into Mystery - příběhyNázev- Den Destroyera (1. příběh)
Válečníci shromážděte se! (2. příběh)

Datum vydání- srpen 1965

Příběh-

1. příběh

Destroyer. Strašlivá a mocná hrozba stvořená samotným Odinem na ochranu lidstva před nějakým budoucím nepřítelem. Jenže Destroyer byl probuzen moc brzy a jeho cílem se bohužel stal Thor!
Na Thora letí paprsek elementární ničivé energie, který vystřelil Destroyer. Thor ví, že ten paprsek ho přemění na nějaký element a Thor jako takový přestane existovat. V tom ho paprsek zasáhne a Thor cítí, že změna už probíhá!
Jenže ta změna, kterou Thor cítí, není vliv Destroyerova paprsku, nýbrž nějaká neznámá síla, která přeměnila Thorovu strukturu tak, aby byl nehmotný a tím byl zachráněn před útokem Destroyera.
Jenže Thor ví, že Odin stvořil Destroyera tak, aby zničil jakéhokoliv nepřítele. Proto je jen otázkou času, než Destroyer něco vymyslí. Destroyer pohlédne na Thora a řekne, že se změnila jeho molekulární struktura, a proto postačí jen změnit strukturu svým střel. To také Destroyer udělá a hned začne střílet. Thor využije své nehmotnosti a proběhne zdí do vedlejší místnosti. Jenže to střely udělají také, a proto Thor projde podlahou do nižšího patra. Jakmile tam dopadne na zem, tak se jeho forma opět změní do hmotné. Thor nechápe, co to má znamenat, ale je mu jasné, že takto mocná magie jistě přichází z Asgardu. Jenže kdo z tamních bohů mu zrovna pomáhá.
V tu samou chvíli v Asgardu řekne jeden ze strážných, že Loki je ve své cele nějak zvláštně potichu. Strážní tedy otevřou celu a najdou Lokiho ležet na zemi bez pohybu. Jeden strážný, řekne, že to je jistě trik. Ten druhý ale přistoupí k Lokimu a řekne, že to není trik. Jde tady o to, že Loki asi použil nějaké kouzlo, které ho tak vyčerpalo, že omdlel. Loki se najednou probere a začne jásat, že se mu podařilo zachránit Thora. Strážní na něj koukají a řeknou si, že už asi vážně zešílel. Potom ho zase zavřou. Loki si řekne, že sice uspěl, ale vzalo mu to moc energie, a proto Thora déle neudržel v té nehmotné formě. Teď mu už pomůže jen Odin. Jenže Odin spí svým spánkem a nikdo ho nesmí probudit, pod trestem smrti. Pak ale Loki přijde na to, že je tu někdo, kdo je v magii mnohem zkušenější než on. Mocná čarodějná královna…..Norn Queen! Loki využije zbytku své energie, aby jí přivolal.
Destroyer opět vystopuje Thora a ten před ním musí utíkat. Thor sice nenávidí ústup, ale dobře ví, že zde není jiná možnost. Destroyer opět použije svůj paprsek a všechno kolem přemění ve žhavou lávu. Thor ví, že mu neunikne a rozhodne se bojovat. Vyleze na vrchol místnosti a když přijde Destroyer, tak na něj strhne celý strop! Thor ví, že to Destroyera nezničí, jelikož je prý nezničitelný. Možná ho to ale dostatečně zpomalí,a by Thor mohl něco vymyslet. Thor to ani nedořekne, a kusy stropu se rozletí na všechny strany. Destroyer už je zase na nohou! Thor nevěří svým očím. Zase se dá do běhu a jako první doběhne k tělu, které kdysi obývala mysl, která je nyní v těle Destroyera. Thor chytne to bezvládné tělo a varuje Destroyera, že pokud zaútočí, tak zničí i svoje původní tělo a zůstane v Destroyerově těle na vždy. Destroyer mu řekne, že jeho úkolem je zničit svého nepřítele a to udělat prostě musí. S těmito slovy si Destroyer sklopí svůj vizor přes tvář a tím spustí svou nejničivější zbraň, kterou je naprosté vymazání z povrchu země. Destroyer začne střádat energii na svůj finální útok a řekne Thorovi, že ví o jeho přísaze neublížit jedinému smrtelníkovi. Proto dobře ví, že Thor by to tělo nechtěl ohrozit. Thorovi došly nápady a ví, že to bude jeho konec.
Loki se spojí s Norn Queen a oznámí jí, že potřebuje její pomoct. Potřebuje od ní, aby probudila Odina z jeho spánku. Pokud totiž Odin nezachrání Thora, potom bude i Lokiho život ztracen. Norn Queen přislíbí pomoc. Vyřkne zaklínadlo.
Odin sní a ve snu uslyší ženský hlas, který mu říká, že se musí vzbudit, jelikož jeho milovaný syn je v nebezpečí. Odin se najednou probere a řekne jméno svého syna. Hned vstane vezme si něco na sebe a všem oznámí, že bůh blesků je v nebezpečí a že pokud najde toho, kdo je za to zodpovědný, tak ho čeká smrt. Potom dorazí ke svému krystalu a v něm si nechá zobrazit Thora. Vidí ho, jak stojí proti Destroyerovi. Odin se trochu zarazí, a pak řekne, že to je katastrofa, jelikož ani sám Thor nemá sebemenší šanci proti Destroyerovi.
Thor stojí před Destroyerem a ozve se hlas Odina, který mu řekne, aby ustoupil, jelikož Destroyera může zastavit pouze Odin. Thor řekne svému otci, že to nemůže udělat, jelikož jako Thor musí svou bitvu dobojovat, i kdyby dopadla špatně. Destroyer si zase zvedne svůj vizor a řekne, že prostě nemůže ohrozit svoje smrtelné tělo. Život lovce opustí tělo Destroyera a vrátí se do jeho vlastního těla. Thor ho položí na zem a lovec mu řekne, že přece nemůže ublížit žádnému smrtelníkovi, takže ani jemu. Thor ví, že ten lovec něco chystá. V tom se lovec rozeběhne k tělu Destroyera, aby do něj zase vstoupil a tentokrát nechal Destroyera střežit svoje tělo.
Jenže to Thor nehodlá dovolit a parští Mjolnirem do země. Lovec upadne a Thor praští ještě několikrát! Celý chrám se začne rozpadat na kusy! Destroyerovo bezvládné tělo je zavaleno a lovec řekne, že tady zemře. Thor ho chytne a dostane ho ven. Celý chrám se rozpadne ve chvíli, kdy vyběhnou ven. Thor řekne, že není lepší vítězství než to vybojované vlastní silou. Lovec se ho zeptá, co mu teď udělá. Thor mu odpoví, že mu neudělá nic, jelikož on byl jen obětí prahnutí po moci. Lovec řekne, že byl hloupý, když si myslel, že může Thora porazit. Thor ještě poděkuje Odinovi, že se do toho nepřipletl a nechal to na něm. Odin mu zase poví, že je na něj hrdý a že viděl celé jeho vítězství.
Odin nechá stráže přivést Lokiho a řekne, že je on mohl dát dohromady tak šílený plán, jako je vypuštění Destroyera do světa. Stráže ale řeknou, že Loki chtěl pomoci Thorovi a dokonce žádal i o to, aby byl odin probuzen. Odin řekne, že Loki také není hlupák a věděl, že smrt Thora by vedla k jeho vlastní smrti. Pak se na něj Odin podívá a řekne, že jelikož mu říká syna, tak k němu nedokáže být bezcitný. Proto ho odsuzuje k pomocným pracím. Bude pomáhat hlavnímu čaroději Ularicovi. Loki to přijme. Je rád že si zachová svůj život. Stejně tak ale ví, že není žádným otrokem či sedlákem, aby pomáhal nějakému čaroději. On je princ zla a brzy přijde s novým plánem. Jenže Thor má pořád Norn kameny, které jsou důkazem Lokiho podvodu při zkoušce bohů. Proto Thorovi nesmí dovolit, aby je Odinovi přinesl.
Thor nechá lovce jít a vzpomene si, že Mjolnir byl v bitvě poničen. Zkusí s ním vzlétnout, ale nejde to a hned zase spadne. Musí najít kovárnu, kde by si svoje kladivo opravil. Zatím se rozhodne použít jeden z Norn kamenů, který způsobuje levitaci.
Mezitím Loki pracuje pro hlavního čaroděje. když si všimne jeho výbavy, tak ho hned napadne další strašlivý plán.


2. příběh

Thor a Loki čekají na lodi, aby mohli vyrazit. Thor se zeptá Baldera, jak dlouho budou ještě čekat. Balder mu řekne, že čekají na dobrovolníky, kteří s nimi poplují. No a ti pořád přicházejí další a další. Balder stojí u lodi a zapisuje jména nově příchozích. Jeden válečník si proklestí cestu skrze ostatní a představí se jako Hogun Nelítostný. Hogun vypadá, že přichází z daleka. Má na sobě oblečení do velké zimy. Na hlavě má čapku s velkými černými rohy. Ostatní na něj hledí a povídají si, že je to velmi hrozivý a tajemný válečník. Nikdo nikdy nedokáže odhadnout, na co právě myslí. Thor se otočí a všimne si, že se k němu přidal také Fandral Sličný. Fandral je na místní poměry krasavec. Má blond kudrnaté vlasy a také knírek. Balder ještě podotkne, že se také přidali Kroda Bojovný a Magrat Intrikán. Balder pak dodá, že ani jednomu nevěří. Balder si totiž myslí, že tito válečníci se budou více zajímat o odměny, jaké jim Loki nabídl, než o samotné splnění úkolu.
Najednou uslyší Thor zvuk bitvy a všimne si, že kus od lodi probíhá rvačka. Běží zjistit, oč jde a když dorazí na místo, tak je mu všechno jasné. Skupina válečníků bojuje s Volstaggem Ohromným. Volstagg je velmi masivní válečník a také velmi tlustý. Volstagg odhazuje svoje protivníky a Thor řekne, že mohl tušit, že to bude Volstagg, kdo tu dělá problémy. Thor udeří Mjolnirem do země, aby všechny uklidnil. Potom řekne Volstaggovi, aby se k němu přidal. Volstagg souhlasí a řekne, že jeho tělo už nese mnoho jizev, jelikož vždycky sloužil Asgardu a nevynechal jedinou bitvu. Thor řekne, že to dobře ví, ale že se zdá, že nevynechal ani jedinou hostinu. Thor a jeho posádka jsou již připraveni vyplout. Thor doufá, že to půjde dobře.
Mezitím v Asgardu svolá Odin svoje lidi a řekne jim, že závěs, který je za ním skrývá nápis, který našel vyrytý ve zdi. Odin strhne závěsy a ty odhalí nápis: "Ragnarok se blíží"! Odin řekne, že doufá, že Thor uspěje, jelikož pokud nenajde jejich nepřátele, tak to může být konec Asgardu!

Postavy-

1. příběh:

Thor/Don Blake

Protivníci: Loki, Destroyer, Norn Queen

Ostatní: Odin, strážní, asgardští válečníci, lovec

2. příběh:

Thor

Protivníci: nikdo

Ostatní: Odin, Balder Statečný, Hogun Nelítostný, Fandral Sličný, Volstagg Ohromný, Kroda Bojovný, Magrat Intrikán, válečníci Asgardu

Příště-

Thor si potřebuje spravit svoje kladivo. Loki mu chce zabránit v návratu do Asgardu a k tomu využije Thorova starého nepřítele.

Opravdu se blíží Ragnarok? Soumrak bohů? Den konce našeho světa? Pokud ano, tak lze s tím něco vůbec dělat?

Nový rok - Která série u vás vede?

8. ledna 2014 v 13:16 | Marvelman |  Novinky
Zdravím vás všechny

Máme tady Nový rok a je na čase, podívat se, která comicsová série na vás poslední dobou dělá nejlepší dojem. Od loňska nám nějaké odpadly a naopak nějaké zase přibyly, takže jsem sám zvědav, co u vás v současnosti vede.

Dole máte anketu, kde můžete o svou v současnosti nejoblíbenější sérii hlasovat. Výsledky oznámím po nějaké době.

Když máme tohle za sebou, tak je třeba si také vyhlásit vítěze poslední ankety, kde jste hlasovali pro nejlepší filmovou sérii všech dob. Nijak překvapivě ve finále zvítězil film Avengers a to se slušnými 39% hlasů. Takže velká gratulace tomuto filmu, který si mezi vámi našel nejvíce příznivců.

Na druhém místě se umístila filmová série X-Men s 19% hlasů, což taky není vůbec špatné, ale je třeba mít na paměti, že sem už spadá mnoho filmů, nikoliv pouze jeden, jako je tomu v případě Avengers. Třetí místo obsadila samozřejmě filmová série Spider-Man s 11% hlasů. První tři místa se tedy daly vcelku předpokládat. Jediná filmová série, která není oblíbená ani u jednoho návštěvníka blogu je filmová série Hulk, která nedostala ani jeden hlas. Jinak všechny filmy, včetně filmů jako Elektra, Ghost Rider a Punisher si našly svoje příznivce, za což jsem moc rád.

Takže stará anketa je za námi, nová nás čeká. Tak vzhůru do hlasování ;-)

Marvelman / Vráťa

Killgrave the Purple Man

8. ledna 2014 v 12:49 | Marvelman |  Daredevil - protivníci

Killgrave the Purple Man


Pravé jméno- Zebediah Killgrave

Bývalé identity- žádné

Národnost- krétská

Poprvé spatřen- Daredevil 4

Schopnosti-
Dokáže ovládat mysl ostatních lidí.

Životopis-

Killgrave je v bance a ovládne mysl pokladníka a řekne mu, aby mu dal všechny peníze. Poté odejde a zastaví ho policie. Ti ho odvezou do vězení. Tam mu řeknou, že mu bude přidělen právník. U soudu se Killgrave hájí tak, že jen slušně o peníze požádal a pokladník mu je dal. V cele za ním přijde jeho obhájce jménem Matt Murdock a jeho asistentka jménem Karen Page. Killgrave ovládne Karen a donutí ji, aby šla s ním. Poté se mu do cesty připlete Daredevil. Killgrave na něj vyzkouší svoje síly, ale nefunguje to. Raději tedy uteče a ovládne jeden hotel plný lidí. Tam ho ale opět najde DD a začnou spolu bojovat. DD nakonec zachrání Karen a Killgravea svázaného předá policii. (Daredevil 4)

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!