Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Únor 2014

Amazing Spider-Man 27

25. února 2014 v 12:13 | Marvelman |  Amazing Spider-Man - příběhy
Název- Přiveď mi zpět mého Goblina

Datum vydání- srpen 1965

Příběh-

Crimemaster je šokován, že Spider-Man přežil svůj pád ze střechy. Když vidí mafiáni, že Goblin porazil Spider-Mana, tak to vypadá, že se spíše chtějí přidat k němu. Goblin řekne, že by nikdy nedovolil nikomu jinému vládnout podsvětí. Spidey se mezitím probral a praští Goblina do obličeje. Pak přetrhne řetězy, kterými byl svázán a dá se na útěk. Goblin letí za ním a Crimemaster ví, že nesmí zůstat pozadu. Spider-Man tedy uskakuje jak Goblinovým bombám, tak kulkám s pistole Crimemastera. Má toho už dost, a tak se vrhne na Crimemastera. Ten unikne do kanálu a Spidey běží za ním. Crimemaster na něj hodí granát s nervovým plynem. Spidey si z pavučiny udělá helmu a proběhne. Jenže v té změti chodeb se ztratí. Spidey se tedy vrátí do Foswellova apartmá a zjistí, že klobouk, na kterém byla jeho pavoučí štěnice je pryč, ale štěnice leží na zemi. Petr si řekne, že je to jasné, Foswell je buď Goblin a nebo Crimemaster. Vydá se tedy do Daily Bugle, ale jako Spider-Man. Foswellova kancelář je prázdná. V tom tam přijde J.J.Jameson. Spider-Man mu řekne svůj názor. Najednou do místnosti vejde Foswell a řekne, že není ani Goblin, ani Crimemaster. Najednou vidíme Crimemastera, jak na ně míří odstřelovací puškou z protějšího domu. Jenže se za něj dostane policie a zastřelí ho. Nikdo v tu chvíli nechápe co se děje, kromě Foswella, který zjevně na celém případu dělal celou dobu a ví víc, než chce říct. Tajemství, kdo je Crimemaster je rychle rozřešeno, když se ho policie zeptá, jestli by ještě nechtěl něco říct. Crimemaster chce říct pravou identitu Green Goblina, ale zemře dříve než to dořekne. Foswell když byl ještě Big Man, tak dobře znal všechny vůdce podsvětí a věděl, jak pracují. Proto taky poznal, že Crimemaster je člověk jménem Nick Lucky Lewis. Proto se ho Crimemaster pokusil zastřelit, protože věděl, že je pro něj nebezpečný. Foswell tedy dal tip policii. Spidey se omluví Foswellovi a vydá se na místo bitvy, kde nechal foťák. Vyvolá fotky a rozhodne se je prodat jinému vydavateli. Vydá se tedy do Daily Globe. Tam si od něj fotky rád koupí Barney Bushkin. Druhý den čte Jameson Daily Globe a všimne si fotek. Hned ho napadne, že jsou dost podobné těm, co fotí Parker. Petr vezme tetu May do kina. Již je večer a Frederick Foswell je poslední, kdo odchází z kanceláře. Říká si, že měl štěstí, že nikdo nepoznal jeho malé tajemství. Dojde domů a vyndá si z tašky svou masku. Foswell není Green Goblin, nýbrž se celou dobu převlékal jako Patch a tak slídil mezi zločinci. Mezitím pravý Green Goblin je ve svém sídle a je naštvaný, že mu Spidey opět překazil plány. Jenže pak si řekne, že teď na půjde jinak a zaútočí, až to bude Spider-Man nejméně čekat.


Postavy-

Spider-Man / Petr Parker

Protivníci: Green Goblin, Crimemaster, zločinci

Ostatní: May Parker, J.J.Jameson, Barney Bushkin, Frederick Foswell/Patch

Journey into Mystery 117

3. února 2014 v 11:29 | Marvelman |  Journey into Mystery - příběhyNázev- Přímo do bitevní vřavy (1. příběh)
Meč v pochvě (2. příběh)

Datum vydání- červen 1965

Příběh-

1. příběh

Loki proběhne portálem do Asgardu jako první, a tak zvítězí ve zkoušce bohů. Loki se raduje a v tom proběhne portálem také Thor a řekne mu, že vyhrál podvodem, jelikož celou zkoušky za něj vyhráli jeho Norn kameny. Loki mu vysvětlí, že to vědí jen oni dva a potom pošle nějakým kouzlem Norn kameny pryč. Thor ho nazve podvodníkem a praští ho pěstí do hlavy. Pak ho chytne a řekne mu, že ho může rozdrtit dřív, než ho Odinova stráž dokáže zastavit, a proto chce vědět, kde jsou ty Norn kameny. Loki mu prozradí, že jsou někde na Zemi, ale že je stejně nikdy nenajde. V tom dorazí Odinova garda, která jim sdělí, že jsou předvolání do velké síně ve Valhalle.

Když dorazí na místo, tak Thor popíše Odinovi celou situaci. Loki odmítá, že by někdy měl nějaké Norn kameny. Thor žádá Odina o svolení cestovat na Zemi aby mohl přinést důkaz o Lokiho lži. Odin mu řekne, že tuhle možnost si již mnohokrát zasloužil a odloží svoje rozhodnutí o 24 hodin. Thor se rychle vydá na Zemi.

Balder a Executioner spolu stále tvrdě bojují. Enchantress drží Jane a boj sleduje. Executioner řekne Balderovi, že nechápe, proč bojuje. Balder mu vysvětlí, že Jane je milovaná jeho dobrého přítele a proto musí zakročit. Enchantress toho má už dost a použije kouzlo na velkou neonovou tabuli, kterou mají oba nad hlavami. Tabule se zřítí mezi Balder a Executionera. Skurge si řekne, že přesně tohle potřeboval na odpoutání pozornosti. Najednou Skurge něco uslyší. Otočí se a vidí, jak přímo na něj letí Thor!

Executioner si všimne o kus vedle zaparkovaného auta s návěsem plným vody. Prorazí ho a všechny voda jde přímo směrem na Thora. Executioner si řekne, že tohle ho alespoň trochu zpomalí. Executioner zařve na Enchantress, aby se zbavila Jane a rychle utekla pryč, jelikož Thor a Balder už je příliš. Amora hodí Jane přímo na Baldera a unikne spolu s Executionerem.

Thor přiběhne za Balderem a zeptá se na Jane. Balder mu řekne, že je v pořádku a že on zajistil, že až se Jane probere,tak si nebude nic pamatovat z posledních událostí. Thor je šťasten a řekne Balderovi, že mu bude navěky zavázán. Pak ale dodá, že je tu ještě jedna záležitost, kterou musí dokončit. Balder mu poví, že to klidně může a že on zatím odnese Jane domů.

Thor vzlétne do obrovské výšky a nechá svůj Mjolnir zachytit zlou Lokiho magii, která ho jistě dovede k Norn kamenům. Mjolnir opravdu něco zachytí a Thor letí až do Asie. Když přelétá nad Vietnamem, tak ho několik tamních ozbrojenců sestřelí k zemi. Thor ví, že tyhle potyčky nemá čas a že to musí vyřešit rychle. Vezme svůj Mjolnir a rozeběhne se na ozbrojence. V tom ho ale zasáhne silná střela z minometu. Thor to sice přežije, ale upadne do bezvědomí.

Thor se probere v provizorní chatrči u místních vesničanů. Ti mu řeknou, že ozbrojenci odjeli, jelikož ho považovali za mrtvého a oni ho vzali sem, jelikož vědí, že on poslem od Buddhy. Thor pochopí, že myslí svého boha a poděkuje jim za pomoc. V chatrči bydlí postarší matka a její dcera se synem. Syn se jmenuje Cho a Thorovi řekne, že pomáhá chránit farmáře při práci na poli. Dcera se představí jako Kim a vysvětlí Thorovi, že ona na polích pracuje, aby lidé měli co jíst. Jejich matka řekne Thorovi, že ozbrojenců je mnoho a není před nimi úniku. Thor se podívá ven a vidí vrtulníky pátrající po ozbrojencích. Dojde mu ale, že v této džungli nemají šanci ozbrojence najít. Rád by těm lidem nějak pomohl ale sám velmi spěchá. Rozhodne se tedy, že nejdříve najde Norn kameny a poté pomůže těm vesničanům. Vezme tedy Mjolnir a ten ho vede až do džungle. Tam je ale pro Thora těžké se prodírat těmi houštinami, a tak se změní na Blakea a ten to projde vcelku snadno.

Mezitím Loki u sebe doma pozoruje Thorovu cestu džunglí. V tom se vedle něj objeví Norn Queen, kterásipřišla pro svoje Norn kameny. Loki jí řekne, že jí je vrátí, ale ještě chvíli je potřebuje, jelikož je právě používá jako návnadu pro svého bratra Thora. Norn Queen podotkne, že Loki už vyzkoušel snad všechno, aby Thora zničil a nikdy neuspěl. Pak ještě dodá, že jestli se o tomhle někdy dozví Odin, tak to bude strašné. Loki řekne, že hned jak se zbaví Thora, tak zničí také Odina a získá trůn Asgardu pro sebe. Norn Queen mu řekne, že ona sice vládne zlým a temným silám, ale i jí děsí čisté zlo reprezentující Lokiho srdce. Potom zase zmizí.

Loki tam zůstane a přemýšlí nad svými plány. Konečně získá vše po čem kdy toužil. Bude mít moc a bude vládnout Asgardu. Zbaví se svého bratra. Všichni se před ním budou třást strachy. Teď když vidí, jak se Thor přeměnil na Blakea, tak ví, že je čas. Pošle tedy zprávu ozbrojencům, kteří jsou pod jeho vlivem. Ti vyběhnou z džungle a strhnou Blakea k zemi. Vytrhnou mu jeho hůl z rukou a pak mu k ní ruce přivážou. Don na ní sice nedosáhne, jak by potřeboval, ale je rád, že jí alespoň nezahodili do džungle. Ozbrojenci ho přivedou do svého tábora. Pak ho odvedou za svým vůdcem.
Vůdce ozbrojenců se ho hned zeptá, co zde pohledává. Don řekne, že je doktor, který sem přijel pomoci nemocným a raněným. Vůdce mu pak ukáže fotografii Thora pořízenou, když přelétal nad jejich územím a následně se ho zeptá, co mu o tom poví. Don řekne, že i kdyby něco věděl, tak by mu to neřekl. Vůdce ho srazí k zemi a nechá tam přivést zajatce. Vojáci přivléknou rodinu, která se o Thora starala. Vojáci řeknou, že tihle lidé jsou to, co zbylo z rodiny vesničanů u hor. Prý byli viděni, jak se starali o toho muže na fotce. Je to matka a dvě děti a matka ještě tvrdí, že měla ještě jednoho syna, ale ten se kdysi dávno ztratil. Vojáci je tam nechají a odejdou. Když jsou tam o samotě, tak se vůdce podívá na tu rodinu a řekne, že nečekal, že to bude zrovna jeho rodina, která mu bude stát v cestě. Cho řekne svému bratrovi, že přece nemůže tohle dělat a nazve ho jménem Hu Sak. Matka řekne, že je dobře, že se otec nedožil tohoto dne. Don ví, že musí jednat. Proto využije chvíle a vyběhne ven z domu. Vojáci běží za ním. Don zaběhne za dům a skočí na zem, díky čemuž udeří svou holí do země a změní se na Thora. Thor se vrhne na vojáky a nenechá se jimi zbrzdit. Vtrhne do toho domu a narazí na sklad munice a raket. Na raketách leží pytlík a uvnitř jsou Norn kameny. Loki jistě plánoval, že zde o ně bude Thor bojovat a všechny ty rakety explodují. Thor vezme pytlík do ruky a chce se nepozorovaně dostat ven.

Mezitím Cho řekne svému bratrovi, že svým chováním zostudil jejich celou rodinu. Hu Sak mu vysvětlí, že jeho slovo zde znamená smrt stejně jako život a že se nenechá provokovat. Vytasí pistoli a v záchvatu vzteku vystřelí. Matka skočí před svého syna a kulka zasáhne oba. Hu Sak si uvědomí, co udělal a padne na kolena. Jeho matka i Cho jsou mrtví. Kim se rozbrečí a dá se na útěk. Hu Sak na ni volá, aby neutíkala.

Thor uslyší Kim křičet a hned jí běží na pomoc. Vběhne do velké místnosti, kde čeká desítky ozbrojenců. Thor má o Kim strach a nehodlá ztrácet ani minutu. Roztočí tedy svůj Mjolnir a rozběhne se do davu nepřátel. Proklestí si skrz ně cestu až ke Kim, která mu vběhne do náručí a s pláčem v očích ho žádá, aby jejímu bratrovi nedovolil, aby jí zastřelil stejně jako ostatní. Když si Thor uvědomí, co tím myslela, tak je velmi zarmoucen. V tom tam přiběhne Hu Sak a když si všimne Thora, tak řekne, že to po něm celou dobu pátral, ale teď na tom už nezáleží. Thor se mu podívá do očí a řekne, že teď odvede Kim do bezpečí, ale potom přisahá, že se vrátí a nic na světě nezachrání Hu Saka před jeho hněvem. Hu Sak mu řekne, že zde bude čekat, jelikož vědomí toho, co udělal ho stejně bude po zbytek života držet jako v žaláři. Thor chytne Kim a roztočí svoje kladivo. Potom spolu odletí.

Hu Sak doběhne do muničního skladu a řekne si, že způsobil hrozné věci. Zničil svou rodinu a navždy pošpinil její jméno. Vytasí pistoli a střelí do místních výbušnin.

Thor letí s Kim pryč a v tom pod nimi dojde k velké explozi. Kim a Thor oba pochopí, co se stalo. Thor řekne Kim, že její bratr nakonec odešel jako muž.


2. příběh

Asgard prožíval dlouhé období míru. Období tak dlouhé hlavně díky tomu, že Asgard postrádal přirozené nepřátele. Období tak dlouhé, že se většina mužů začala nudit, a tak se pustili jeden do druhého. Jenže Odin tento boj nepovolil a už vůbec s ním nesouhlasil. Chvíli to pozoroval, ale pak vstal a svým mocným hlas zařval, aby všechny boje ustaly. Tak se také stalo. Všichni hned přestali bojovat a vzhlédli k Odinovi. Odin se zeptá, kde jsou jeho synové, Thor a Loki. Válečníci řeknou, že ti bojují uvnitř.

Odin vejde do místnosti a opravdu vidí svoje syny v boji. Thor řekne Lokimu, že tentokrát mu jeho triky na ovládnutí všech mužů svým hadím jazykem vážně nevyjdou. Thor udeří Mjolnirem, ale Loki se sehne a bodne svým mečem. Tomu Thor zase uhne. Loki ho poučí a řekne mu, že jeho Mjolnir mu neublíží dokud on má svůj očarovaný meč. Odin zařve i na ně, aby hned přestali bojovat a vyřkne rozkaz, že smrt čeká toho, kdo ještě jednou udeří. Loki hned poklekne a řekne, že za všechno může Thor, který celou bitvu začal. Thor ho nazve lhářem. Odin jim řekne, že stojí před velkým problémem a potřebuje pomoc od obou svých synů. Loki se zeptá, oč jde a Odin jim řekne, aby ho následovali. Odin oba bratry odvede do místnosti, kde je uložen mocný meč Asgardu, zvaný také meč Odinův. Meč je vážně obrovský, jako by byl vyroben pro obra. Říká se, že pokud bude meč někdy vytažen ze své pochvy, tak to bude znamenat konec světa. Loki řekne Odinovi, že ten meč nesmí nikdy vytáhnout. Odin mu řekne, že to nemá v úmyslu, jelikož by se všechny planety otřásly v základech. Thor se na meč podívá zblízka a všimne si, že meč má na sobě prasklinu! Odin řekne, že to je právě problém. Loki se připojí a dodá, že pokud meč kompletně praskne, tak dojde ke katastrofě. Thor se zeptá, kdo by mohl takovou prasklinu způsobit. Odin řekne, že to musí být protivník tak cizácký, že on ho nedokáže vycítit. Proto chce poslat je dva, aby nepřítele našli a zničili ho dříve, než on zničí všechno ostatní!

Postavy-

1. příběh:

Thor/Don Blake

Protivníci: Loki, Hu Sak a ozbrojenci z Vietnamu

Ostatní: Jane Foster, Balder, Norn Queen, Cho, Kim a jejich matka

2. příběh:

Thor

Protivníci: Loki

Ostatní: Odin, válečníci Asgardu

Příště-

Thor pokračuje v hledání Norn kamenů, když ho čeká další překážka na cestě. Jenže tahle překážka by se mu mohla stát osudovou, jelikož nese jméno Destroyer!

Thor a Loki se vydávají na cestu, při které musejí najít tvora zodpovědného za poškození Odinova meče.

Matador

3. února 2014 v 11:25 | Marvelman |  Daredevil - protivníci

Matador
Pravé jméno- Manuel ElogantoBývalé identity- žádnéNárodnost- španělskáPoprvé spatřen- Daredevil 5Schopnosti-
žádnéŽivotopis-


Manuel Eloganto byl ve Španělsku výborným matadorem.
Jenže byl na býky až přehnaně agresivní a také byl velmi namyšlený, takže ho lidé začali nenávidět. Jeho kariéra pak byla ukončena jedním býkem. Manuel tedy zanechal své práce a dal se na dráhu zločinu. Jako Matador začal krást. Jednou ho ale při loupeži napadl Daredevil. Matador ale použil svůj plášť a zmátl tak Daredevilův radar. Potom ho lehce porazil. Matador tak získá velkou slávu mezi zločinci. Potom se ale v novinách dočte, že on sám je DD a nafingoval celý boj. Matadora to strašně naštve, a když zjistí, že článek nechal napsat nějaký Matt Murdock, rozhodne mu dát lekci. Když vrazí do jeho kanceláře, tak tam ale najde Daredevila. Ten se na něj vrhne a celkem bez problémů ho porazí. (Daredevil 5)

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!