Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Březen 2014

Tales of Suspense 67

14. března 2014 v 11:04 | Marvelman |  Tales of Suspense - příběhy


Název- Kde kráčí zločinci! (1. příběh)
V případě, že tyranie zvítězí (2. příběh)

Datum vydání- červenec 1965

Příběh-

1. příběh

Pepper kouká na fotku Happyho a říká si, že bez toho hlupáka, už to prostě není ono. Přijde k ní Iron Man a řekne jí, že si myslel, že se s ním neměla moc ráda, jelikož se stále hádali. Pepper se na něj otočí a zařve na něj, že to je stejně jeho vina a že měl nechat Happyho ovládat tu ponorku. Iron Man jí vysvětlí, že to by byl Happy už mrtev, jelikož ta ponorka přece explodovala. Pepper ale nechce nic slyšet. Pustí se do Iron Mana a to řečmi jako, že se nebude moci skrývat za tou ošklivou maskou navždy. Iron Man přemýšlí nad tím, jak by asi zareagovala, kdyby věděla s kým vlastně mluví. Pak se mu začne točit hlava a ví, že potřebuje dobýt. Otočí se a odejde. Pepper ho pozoruje a řekne mu, že vždycky uteče, když cítí, že má ten druhý pravdu a že by ráda jednou viděla Tonyho, jak Iron Mana vyhodí.
Mezitím Happy si na letišti zakoupil letenku do Shannonu v Irsku. Happy si říká, že ho stejně nikdo postrádat nebude.
Iron Man se jde dobýt a netuší, že zločinec známý jako hrabě Nefaria plánuje zničit Avengers. Hodlá je ale zničit jednoho po druhém a jako první cíl si vybral Iron Mana. Nefaria ale hodně pracoval na dokonalém plánu a teď věří tomu, že ho již má. Jenže teď chce být znám pouze jako Master of Dreams! Když je všechno připraveno, tak stačí jen připravit scénu.
Iron Man se díky plánu Mastera of Dreams najednou objeví na vrcholu Brooklynského mostu. Takže místo by Master of Dreams už měl a teď ještě pěšáky. Iron Man se podívá a o kus dále před ním stojí muž zvaný Unicorn. Iron Man to nechápe, ještě před chvílí byl v laboratoři a teď tohle. Unicorn řekne Iron Manovi, aby se otočil. On to udělá a za ním stojí Crimson Dynamo. Iron Man na něj volá, že Dynamo přece zemřel a Dynamo odpoví, že se vrátil, aby mu ukázal, kdo je tady pánem. Iron Man se ale brání tím, že i když Dynamo žil, tak byli přece spojenci. Master of Dreams si uvědomí, že udělal velkou chybu, když si tohle nezjistil. Nebude to trvat dlouho a Iron Manovi jistě dojde, že to celé je jen sen. Jenže mu nedojde, že ho někdo ovládá.
Iron Man by tomu všemu rád přišel na kloub, ale Dynamo se na něj vrhne a on nemá na přemýšlení čas. Iron Man ho ale chytne a shodí ho dolů z mostu. Překvapí ho, jak to bylo jednoduché, skoro jako by Dynamo neovládal svoje tělo. Unicorn sehne svou hlavu, aby na něj mohl vystřelit ze svého rohu. Iron Man si hned všimne, jak je Unicorn pomalí proti tomu, jaký byl dříve. V tom mu dojde, že to celé je jen sen.
Iron Man se probudí v laboratoři a uvědomí si, že musel usnout, když tady seděl a dobíjel si zbroj.
Master of Dreams prohlásí svůj test za úplný úspěch a řekne si, že až to udělá příště, tak ho ve snu zničí a když Iron Man zemře ve snu, tak to bude jako by mu zemřel mozek ve skutečnosti, což se také stane.
Iron Man vejde do kanceláře, kde si zrovna Pepper rovná květiny. Iron Man se zeptá, od koho jsou a Pepper mu řekne, že jsou od Happyho na rozloučenou. Je teď někde v Irsku u svého dědečka. Pak ještě dodá, že Iron Manovi do toho stejně nic není. Iron Man se na ní podívá a zeptá se jí, proč ho tak nenávidí. Pepper přizná, že to je tím, že on je tak chladný a nelidský, kdežto naproti tomu Happy byl milý a hodný. Pepper se rozbrečí a řekne, že hned po panu Starkovi byl…, ale už to nedořekne a dodá, že nechápe, proč mu to vlastně říká. Iron Man vzlétne a vyletí ven. Napadne ho, že teď je to jasné. Pepper má ráda Happyho. Teď když si jí Tony nemůže vzít,tak by alespoň měl donutit Happyho, aby se vrátil.
Iron Man se tedy vydá do Irska. Svými magnety se přichytí k prvnímu letadlu, které tam míří a nechá se tam dopravit. Najde Happyho na farmě jeho dědy a chce ho přemluvit, aby se vrátil zpět. Happy se s ním ale nechce bavit. Iron Man mu řekne, že Stark ho postrádá a Pepper si kvůli němu může oči vyplakat. Happy mu řekne, že Pepper pláče jen proto, že s ní Stark nechce nic mít. Potom vezme svého dědu a jdou se projít ven. Iron Man si řekne, že Happy je hrozně tvrdohlavý a že asi bude muset přijít jako Tony Stark.
Iron Man si chce sundat zbroj, ale v tom Master of Dreams opět udeří. Zaktivuje svůj stroj a Iron Mna se začne cítit ospale. Slyší velké rány na dveře. Otevře je a vyjde ven, kde ho čeká Crimson Dynamo. Iron Man řekne, že to není možné, jelikož když ho viděl naposledy, tak se mu to zdálo, ale teď je přece vzhůru. Dynamo se ho zeptá, jak si může být tak jist. Iron Man řekne, že si je jist jen tím, že Dynamo je mrtev. Vzlétne, aby mohl útočit z výšky, když v tom ho někdo zmrazí a on padne na zem. Otočí se a je to Jack Frost! Iron Man nechápe, co mohou všichni tihle zločinci dělat v Irsku. Pěstí rozrazí ten led a začne střílet svými repulzory na Frosta. Ten mu řekne, aby to rovnou vzdal, jelikož je jich zde příliš mnoho. Iron Man se zeptá, kdo tu ještě je. V tom ho praští Gargantus svou palicí! Gargantus mu ještě řekne, že ho už jednou skoro porazil a tentokrát to konečně vyjde. Iron Man si řekne, že to musí být sen, jelikož Gargantus byl přece jen robot z vesmíru, kterého on sám rozbil na kusy. Nemůže být zpět. Gargantus zvedne obří kámen a hodí ho na Iron Mana. Ten chce vzlétnout, ale díky ledu Frosta to nejde. Přepne tedy veškerou energii zbroje do paží a kámen chytne. V tu chvíli mu ale Frost zmrazí půdu pod nohama a Iron Man uklouzne a díky váze kamene se zřítí ze srázu.
Iron Man padá dolů a napadne ho, že když to je sen, tak se prostě vzbudí až dopadne na zem. Jenže nějaký instinkt mu říká, že tady jde o víc, než jen o sen. Iron Man se tedy zachytí o kus skály a šplhá nahoru. Tam na něj ale čeká Melter! Ten hned zaútočí svým tavícím paprskem. Iron Man se vyhoupne až k Melterovi a kopne ho do břicha. Potom ho jednou ranou pošle k zemi. Najednou ho zase někdo napadne. Iron Man se otočí a uvidí někoho, u koho doufal, že ho zde nespatří. Ve vzduchu se vznáší Black Knight! Iron Man ví, že nesmí na nic čekat a vypustí trochu kouře ze své zbroje. Kouř zahalí Black Knight a ten nic nevidí. Iron Man zjistí, že mu zase fungují trysky a může létat. Vyletí a srazí Black Knight z jeho koně. Pak ho chytí a letí s ním k ostatním. Jack Frost hned zaútočí svými ledovými paprsky a Iron Man použije Black Knighta jako štít. Frost Knighta omylem zmrazí a Iron Man ho hodí na zem. Potom svým hrudním paprskem útočí na Frosta, dokud mu neroztaje led kolem jeho těla. Potom Iron Man vší silou narazí Gargantusovi do žaludku.
Master of Dreams přímo zuří, jelikož to takhle nemělo být. Iron Man si měl uvědomit, že je ve snu a neměl se vůbec bránit.
Jediný, kdo zbyl je Crimson Dynamo. Ten napadne Iron Mana svými elektrickými paprsky a Iron Man se jim postaví svými repulzory. Dvě energie se střetnou. Dynamo řekne, že jeho paprsky z Iron Mana kompletně vysají energii a bude bezmocný. Iron Man řekne, že to by se to muselo stát dříve, než jeho repulzory prorazí až k němu. Nakonec je to vážně Iron Man, který zvítězí, díky tomu, že má lepší zbroj a Dynamo padne k zemi.
Master of Dreams přímo zuří. Začne křičet, že není poražen a že stačí jen stroji přidat více energie a více protivníků. Potom jistě vyhraje. Jenže když uskuteční svou představu, tak se stroj přetíží a exploduje!
Iron Man se probere na zemi ve farmě Happyho dědečka. Napadne ho, že by si měl začít brát nějaké vitamíny, když pořád takhle usíná. Mezitím slyší, jak vedle Happy telefonuje s Pepper. Happy jí řekne, že když jí stojí za takhle drahý telefonát, tak se tedy vrátí. Iron man to poslouchá a má radost, že to Pepper zvládla za něj.
Master of Dreams leží v bezvědomí na zemi a Iron Man se asi nikdy nedozví, že to byl právě on, kdo se mu postaral o takovou zábavu v jeho snovém světě.


2. příběh

Captain America byl zajat a díky Red Skullovi a jeho vědcům byl úplně ovládnut, aby pomáhal jejich hrozným cílům. Jeho prvním úkolem je zabít vůdce Spojeneckých vojsk.
Cap trénuje s nacistickými vojáky a po tréninku ho navštíví Red Skull. Cap je totiž věrný jemu a ne Hitlerovi. Skull mu ukáže fotku vůdce Spojeneckých vojsk a chce, aby střelil. Cap si vezme zbraň a zasáhne tvář na fotografii naprosto přímo do čela. Red Skull je velmi spokojen.
Mezitím Bucky Barnes je spolu s několika politickými vězni přiveden ke zdi, kde čeká popravčí četa, která je má postřílet. Vůdce čety řekne, že to je pro ně dobrý den, jelikož tu každý den nemají někoho v kostýmu. Bucky mu řekne, ať si to tedy užije. Četa na ně namíří zbraně a stiskne spouště. Žádná zbraň ale nevystřelí, jelikož ve všech jsou slepé náboje. Vůdce čety se začne smát a řekne, že ten pohled je k nezaplacení a že takhle budou chodit pořád a oni nikdy nebudou vědět, kdy budou mít pravé náboje a kdy ne. Bucky řekne, že to je sice hezké, ale teď vědí, že mají všichni slepé. Proto se na ně vrhne a vězni ho následují. Tohle nacisté nečekali a doplatí na to. Bucky najde granát a hodí ho do hlavního štábu SS, který jen kousek odsud. Celý štáb se rozletí na kusy!
O několik minut později v Berlíně vyhodí Hitler všechny z jeho kanceláře, jelikož chce být chvíli sám. Najednou se otevře tajný průchod a z něj vyjde Red Skull. Hitler se na něj podívá a řekne, že nechápe, jak může Skull znát všechny jeho tajemství a že je už příliš mocný. Skull mu řekne, že jeho se bát nemusí, jelikož mu přivedl návštěvu. Z průchodu vyjde Captain America. Hitler rychle skočí za židli a řekne, že Skull ho zradil a přivedl sem jeho největšího nepřítele, aby ho zabil. Skull řekne, že něco takového by přece neudělal. Vysvětlí mu, co se s Captainem stalo. Hitler je nadšen a chce ho praštit. Jenže Cap využije svých reflexů a zvedne štít, takže si Hitler pochroumá zápěstí. Red Skull mu řekne, že to byli reflexy a ty se ovládat nedají. Hitler zuří a řekne Skullovi, aby vypadl i s Captainem. Red Skull se tedy rozloučí a odejde pryč.
Mezitím Bucky se skrývá ve stínech a poslouchá, o čem vojáci mluví. Rozumí jim, že jdou do akce s Captainem America na jejich straně. Bucky hned zbystří a vojáky sleduje. Když dorazí na místo schůzky, kde generál počítá muže před akcí, tak Bucky najde nějakého vojáka, který je podobně velký jako on a omráčí ho. Vtáhne ho do vedlejší místnosti, kde si vezme jeho uniformu. Potom se nenápadně vmísí do davu vojáků. Jejich úkolem je s padáky seskočit nad samotným Londýnem s Captainem v čele. Ten je povede až k vítězství. Bucky si vleze do letadla a sedí kus od Captaina. Dívá se na něj a vidí, že on je úplně mimo. Bucky ví, že mu nacisti něco museli udělat.
Po několika hodinách jsou nad Londýnem. Protiletadlová děla na ně začnou střílet. S tím se ale počítalo. Mezi vším tím zmatkem si nikdo nevšimne několika parašutistů s černými padáky, kteří se snesou doprostřed města. Pak hned vyrazí do budovy, kde zrovna přebývá vůdce Spojeneckých vojsk. Jeden místní zrádce jim vyzradí, že jejich cíl zde bude už jen deset minut a že si musejí pospíšit. Buckyho tak naštve pohled na zrádce, že na něj skočí a začne ho mlátit pěstí. Vojáci ho chytnou a ptají se jejich velitele, co s ním. Ten jim řekne, aby ho zabili, zatímco oni už půjdou, jelikož mají málo času. Bucky volá na Captaina, ale ten vůbec nereaguje. Velitel nacistů mu nařídí, aby pokračoval s nimi a Cap běží dál. Bucky se vzepře a odhodí jednoho z těch nacistů. Ten druhý po něm vystřelí, ale on se odkulí a zastřelí ho. Pak vstane a běží za ostatními, i když ví, že to nemůže stihnout včas.
Nacisté vtrhnou do místnosti, kde u stolu sedí velitel Spojeneckých vojsk. Ten se lekne a Cap k němu přijde a namíří na něj zbraň. Velitel to nechápe a ptá se, co to má znamenat. Vůdce nacistů Captainovi nařídí, aby střílel. Cap řekne, že nemůže, jelikož mu v tom něco brání. Vůdce nacistů ho tedy chytne na ruku a stiskne spoušť, takže zbraň vystřelí!

Postavy-

1. příběh:

Iron Man/Tony Stark

Protivníci: Master of Dreams, ve snu (Crimson Dynamo, Jack Frost, Gargantus, Black Knight, Melter)

Ostatní: Pepper Potts, Happy Hogan a jeho děda

2. příběh:

Captain America/Steve Rogers

Protivníci: Adolf Hitler, Red Skull, nacisté

Ostatní: Bucky Barnes, zajatci

Příště-

Tony Stark měl mnoho problémů. Málem zemřel, blízko srdce má stále kusy miny, na kterou šlápl, miluje dívku, kterou nemůže mít. Jenže tentokrát ho čeká něco, co ho ještě nepotkalo. Prvně v životě má totiž pocit, že se zbláznil.

Stane se Captain America vrahem? Může Bucky zachránit situaci? Bude Cap vážně Skullovým agentem? Uvidíme.

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!