Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Duben 2014

Percival Pinkerton

18. dubna 2014 v 11:19 | Marvelman |  Sgt.Fury and his Howling commandos - hrdinové

Percival Pinkerton


Pravé jméno- Percival Pinkerton

Bývalé identity- žádné

Národnost- britská

Výška- 182 cm

Váha- 70 kg

Barva očí- hnědá

Barva vlasů- šedá

Poprvé spatřen- Sgt. Fury and his Howling commandos 8

Schopnosti-
Žádné.

Životopis-

Sam Sawyer svolá Howlery a představí jim nového člena bandy, Angličana jménem Percival Pinkerton. Percy je specialista na boj beze zbraní a pořád s sebou nosí svůj deštník, který využívá také jako zbraň. Howlerům se podaří zastavit šíleného vědce jménem Zemo a jeho zbraň vystřelující paprsky smrti. (Sgt. Fury and his Howling commandos 8)

Howleři dostanou od Sawyera novou misi. Musí do Berlína, kde se pokusí zajmout Hitlera při jeho projevu. Howlerům se podaří infiltrovat se do jeho štábu a donutí Barona Struckera, aby jim pomáhal. Hitlera skutečně unesou, ale na základně se zjistí, že to byl jen dvojník. (Sgt. Fury and his Howling commandos 9)

Howleři jsou tentokrát vysláni na japonskou půdu, kde se s Japonci střetnou na jejich masivní lodi. (Sgt. Fury and his Howling commandos 10)

Sawyer si odcestuje něco zařídit a tábor převezme kapitán Flint, který je tvrdým disciplinovaným vojákem a soužití s ním je pro všechny peklem. Howleři musí na misi do Normandie a Flint jede s nimi, aby jim šel příkladem. Během mise se ale tolikrát ocitne na hranici života a smrti, že si Howlery oblíbí a přizpůsobí se jim. (Sgt. Fury and his Howling commandos 11)

Howleři mají za úkol lokalizovat nacistickou raketovou základnu. Není to ale snadné, a tak Manelli předstírá zradu a dá se na stranu nacistů. Díky tomu se dostane k informacím, kde se základna nachází. Ostatní už pak zařídí zbytek. (Sgt. Fury and his Howling commandos 12)

Howleři jsou vysláni, aby zastavili export válečných zajatců z Polska a Československa. Při akcí se spojí s Captainem America a Buckym. Společně zachrání všechny zajatce. (Sgt. Fury and his Howling commandos 13)

Sgt. Fury and his Howling commandos 20

4. dubna 2014 v 9:18 | Marvelman |  Sgt.Fury and his Howling commandos - příběhy
Název- Blitz Squad útočí

Datum vydání- červenec 1965

Příběh-

Speciálně vytrénováni v nacistickém Německu jako protipól Howling commanods, Baron Strucker a jeho Blitz Squad přepadávají zásobovací vozy na pobřeží Skotska.

Blitz Squad napadnou britský obrněný vůz převážející zajaté nacistické letce. Strucker nařídí postřílet všechny Brity. Blitz Squad to okamžitě splní. Jeden britský voják je zasažen do nohy a padne na zem, kde dělá mrtvého. Blitz Squad převezmou obrněný vůz a jednou směrem k nedalekému hradu,. kde mají místní vojáci svou základnu. Britský voják vstane a pozoruje je, jak jedou směrem k hradu. Ví, že musí posádku hradu varovat, ale nemá vysílačku. Proto běží rychle nějakou sehnat.

Blitz Squad projedou v obrněném voze do hradu, kde z něj vyskočí a začnou střílet do všeho živého. Ovládnou celý hrad a zajmou i místního velitele. Ten jim řekne, že jim tohle rozhodně nemůže projít. Strucker řekne svým mužům, že všechny přeživší použijí jako rukojmí. Jeden člen Blitzkrieg Squad informuje Strucker, že někdo varoval Brity a ti obklíčili celý hrad. Strucker všechny uklidní tím, že jim připomene jejich rukojmí.

Mezitím Sam Sawyer si zavolá dva seržanty. Seržanta Furyho a seržanta McGiveneye. Řekne jim, k čemu ve Skotsku došlo. McGiveney podotkne, že Strucker a jeho tým musí být asi šílení, pokud si myslí, že mají nějakou šanci. Sawyer řekne, že mají rukojmí, takže není nic vyhráno. Teď se jen musí rozhodnout jaký tým, tam pošle na záchranou akci. Jestli tam půjde Fury a jeho Howleři, kteří se zrovna vrátili z tvrdé mise a nebo McGiveney a jeho tým, kteří na tom také nejsou nejlépe. McGiveney řekne, že oni by měli jít, jelikož jsou mnohem lepší než Howleři. Fury zase nadhodí, že on a jeho tým už mají s Blitz Squad svoje zkušenosti. Sawyer mu dá za pravdu a rozhodne se poslat Furyho a Howlery. McGiveney namítá, že to není fér a že Howleři dostávají ty nejlepší mise. Sawyer ho seřve a řekne, že to bude asi tím, že mají výsledky.

McGiveney zuří a najde svůj tým. S nimi vyhledá ještě Furyho a vyzve ho na bitku i s jeho Howlery. Fury řekne, že Howlery nepotřebuje a že je všechny složí sám. McGiveney se na něj chce vrhnout, ale pak odstoupí a řekne, že tady to nemá cenu, jelikož Fury by hne utíkal za Sawyerem a stěžoval by si. Fury mu zase řekne, že je rád, že se McGiveney vzdal předem.

Fury začne hledat Howlery a najde je, jak se snaží dostat do pohyblivého tanku. Zeptá se jich, co dělají a oni řeknou, že tady chlapci z tanku se s nimi vsadili, že je Howleři nedokážou dostat z toho tanku do pěti minut. Izzy dodá, že mají ještě minutu a půl na to, aby to dokázali. Percy a Gabe jsou na tanku a Rebel si vykopal malý zákop, přes který tank přejede a on ho může napadnout ze spodu. Dum-Dum zase háže různé překážky přímo před tank. Nakonec vezme kmen stromu a vrazí ho do pásů toho tanku, což ho zpomalí. Percy zase rozevře svůj deštník a přikryje jím hledí řidiče. Gabe to zakončí tím, že spustí hrozně nahlas na svou trubku. Všichni z tanku hned vylezou a řeknou, že se vzdávají, jelikož tohle se vážně nedá vydržet. Fury řekne Howlerům, že když si už dohráli, tak by asi měli vědět, že mají misi. Izzy se zeptá, co je to tentokrát, jestli budou muset třeba bojovat s celou armádou nacistů. Gabe řekne, že to by nebylo nic zvláštního, jelikož to je asi jediná šílenost, kterou je zatím nedonutili udělat. Fury jim poví, že celá armáda to nebude nýbrž jen sedm nacistů, ale zase jsou to jedni z nejnebezpečnějších. Dum-Dum hned pochopí, oč jde a zeptá se, jestli to je Strucker a jeho Blitz Squad. Fury kývne. Dum-Dum se zeptá, kde je najdou. Fury řekne, že oni si našli je, jelikož jsou ve Skotsku.
Strucker a jeho Blitz Squad obsadí hradby hradu a Strucker zavolá dolů na britské jednotky, že pokud se o něco pokusí, tak rukojmí začnou umírat. Najednou nad hradem proletí stíhačky, se kterých se šíří šedý kouř. Blitz Squad se zeptají, co to je za trik. Strucker řekne, že to je jasné maskování pro parašutisty a nařídí svým mužům střílet do toho kouře.
V tu samou chvíli se Howleři plíží tajným průchodem pod hradem. Dostanou se tak až do hradu, kde je spatří několik nacistických pilotů, které Blitz Squad osvobodili a přijali k sobě. Howleři se na něj vrhnou a Dum-Dum jich většinu dostane sám. Izzy je sváže a zamkne v jedné místnosti. Narazí ale na jednoho člena Blitz Squad. Ten ho chytne za košili a pověsí ho na lustr v místnosti. Pak mu řekne, že takhle do něj bude mlátit jako do pytle. Izzy se ale vysvlékne z košile a sklouzne na zem. Pak dupne nacistovi na nohu a kopne ho do břicha.

Dum-Dum zase narazí na člena Blitz Squad jménem Siegfried. Siegfried má velký klobouk na hlavě a taky dost velkou sílu. Dum-Dum si z něj začne dělat legraci a prohodí ho dveřmi. Siegfried řekne, že to byla chyba a zvedne dveře, aby s nimi mohl útočit. Dum-Dum je ale rozrazí karate úderem na dva kusy. Siegfried trhne s kobercem a Dum-Dum spadne. Siegfried na něj skočí a oba spadnou ze schodů. Dole se ale hned zvednou a bojují dál.

Fury se dostal na hradby, ale je pod palbou zbylých pilotů. Fury vytáhne granát a hodí ho, ale úplně vedle než je ta kulometná věž. Nacisti se začnou smát, jenže granát se ode zdi odrazí a spadne přímo do věže, kde jsou oni. Pak dojde k explozi.

Percy, Dino a Rebel jdou spolu a všimnou si Struckera. Ten na ně ale pošle další tři členy svého Blitz Squad, jmenovitě Ernsta, Manfreda a Fritze. Sám Strucker vytasí svůj meč a přeskočí z jedné věže do druhé.
Howleři a Blitzeři se do sebe pustí naplno. Dum-Dum stále bojuje se Siegfriedem.
Fury si všimne přeskakujícího Struckera a hned na něj začne střílet.

Několik nacistů si přitáhne granátomet a namíří to na kryt Howlerů. Rebel pozná, že na nic není čas. Vytáhne garnát a díky své přesnosti ho hodí přímo do hlavně toho granátometu. Ten exploduje. Blitzeři hodí na Howlery nálože a ti je svými zbraněmi odpálí jako pálkou.

Fury vyleze k oknu, do kterého vstoupil Strucker. Když se za něj chytne, tak mu někdo šlápne na ruku. Fury ho chytne za nohu a vyhodí z okna. O kus níže jsou drženi všichni rukojmí a u nich sedí další člen Blitzerů, Otto s velkým samopalem. Přiběhne dovnitř Siegfried a hned vzápětí také Ernst, Fritz a Manfred. Potom dorazí ještě poslední člen a to Ludwig se svou bazookou. Sedne si raději k oknu. Zajatci hned začnou jásat, že dorazili commandos. Otto jim samopalem začne střílet nad hlavy a řekne, že příště to bude mnohem níže. V tom na místo dorazí Howleři a začne mega bitva. Její velké část se odehrává i zblízka beze zbraní. Strucker využije toho, že Fury bojuje s Ottem a vrhne se na něj svým mečem. Fury si vezme židli a nechá Struckera, aby do ní zasekl meč, protože poté odhodí židli i s mečem v ní. Fury pak zbije Struckera do bezvědomí. Howleři se také postarají o všechny Blitzery a odvedou je na výslech. Hrad už zase patří Spojencům.

Howleři se vrátí domů, kde je čeká hans, který hned chce všechno vyprávět.

Postavy-

Howling commandos: Nick Fury, Dum-Dum Dugan, Gabriel Jones, Robert Ralston, Percival Pinkerton, Izzy Cohen, Dino Manelli

Protivníci: Blitz Squad (Strucker, Siegfried, Manfred, Fritz, Ernst, Otto, Ludwig), nacisté

Ostatní: Sam Sawyer, Hans Rooten, seržant Bull McGiveney a jeho tým

Příště-

Nás čeká velký příběh z budoucnosti Howlerů. jak vypadají po válce a co dělají? To vše se dozvíte v prvním Annual comicsu!

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!