Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Červenec 2014

Journey into Mystery 120

30. července 2014 v 9:17 | Marvelman |  Journey into Mystery - příběhy

Název- S mým kladivem v rukách (1. příběh)
Vyplouváme (2. příběh)

Datum vydání- září 1965

Příběh-

1. příběh

Thor se vydal do Pittsburghu, kde si našel ohromné pece a kovárny. V místních plamenech si obnovil svůj Mjolnir. Dva chlapi ho při tom celou dobu pozorovali a zatímco jeden řekl, že to, co jim by trvalo měsíc stihnul Thor za hodinu, tak druhý zase řekl, že by člověk skoro uvěřil tomu, že je Thor vážně bůh blesků. Potom se obrátí na Thora a řeknou mu, že by rádi viděli jeho kladivo v akci. Thor tedy vrhne Mjolnir, který proletí jedním kovovým sloupem a vrátí se mu do ruky.
Netrvá to dlouho a Thor se loučí se všemi přítomnými. Všem podá ruku a řekne, že kdykoliv jeho Mjolnir udeří pro spravedlnost, tak v tom bude i jejich dobrá vůle. Potom Thor vzlétne do vzduchu a raduje se, že jeho schopnosti jsou zpět. Po chvíli ale zase přistane, jelikož chce zkontrolovat Norn kameny. Jeho bratr Loki je použil při zkoušce bohů a Thor pravidla dodržel. Loki ale zaplatí a to už brzy. Thor si prohlédne Norn kameny. Napadne ho, že jsou vážně krásné, ale také velmi nebezpečné. Vrátí je zpátky do pytlíku a vydá se do Asgardu. Vůbec ale netuší, že mu jeden Norn kámen vypadl!

Thor přistane na Duhovém mostě, který hned začne obdivovat. Thor vyhledá Odina a dokáže svou verzi příběhu. odin tedy uzná jeho vítězství ve zkoušce bohů. Thor poděkuje a prosí o slitování u jeho bratra Lokiho. Odin se ho zeptá proč, když Loki nedělá nic jiného, než se snaží Thorovi ublížit. Thor řekne, že Loki nemůže za všechno to zlo, které páchá. Odin se na svého syna podívá a řekne, že jen jeho síla se vyrovná velikosti jeho čestnosti.

Mezitím Loki musí stále pomáhat u Ularica. Ularic na ně volá, co mu má podávat a Loki si říká, že tohle už ani chvíli nevydrží a musí s tím něco dělat. Ularic se ho zeptá, proč je tak potichu. Loki se na něj podívá a poví mu, že mezi jeho nepřáteli je takové rčení, které říká, že když Lokiho hlas tichý je,tak každý by měl sáhnout po meči, jelikož se chystá něco nepěkného. Ularic se zeptá, co to má znamenat. Loki vezme jisté lektvary, které se mu zde podařilo smíchat a hodí je na Ularica. Ten se jich nadýchá a přestane se hýbat. Loki si řekne, že v tomhle stavu moc dlouho nezůstane. Proto ho uzavře do skleněné sféry a tu spustí do podzemí. Sám pak začne procházet Ularicovi magické svitky.

Thor ví, že teď nemůže konfrontovat svého bratra a proto ho napadne jediná věc, která mu teď zbývá. Zajde za Odinem a požádá ho o svolení navrátit se na zemi. Odin mu to dovolí a Thor se hned vydá na cestu. Přiletí ke kanceláři Dona Blakea a chce dovnitř vlézt oknem, ale to je zamčené. Thor tedy vyletí na střechu, kde se přemění na Dona. Don chce vejít do své kanceláře, ale i ta je zamčená. Don si odemkne a uvnitř najde velký nepořádek. Kniha pacientů je prázdná a Jane nikde. Don má trochu strach. V tom dovnitř přijde nějaký muž a řekne, že mu Don dluží nájem za celý měsíc. Don ho pošle pryč s tím, že nejdřív musí najít Jane Foster. Vyběhne na chodbu, kde zrovna jde jedna z jeho pacientek Norma Thaxton. Don jí řekne, že jí přijme zítra a omluví se. Norma mu ale vysvětlí, že teď chodí za tím novým doktorem naproti a hodlá v tom pokračovat. Don jí ale nevnímá a jde dál. Majitel domu na něj volá, že do konce týdne bude chtít ty peníze. Don toho má dost a za rohem udeří svou holí do zemně. Je z něj zase Thor. Všichni si ho začnou fotit a Thor si uvědomí, že byl neopatrný a někdo mohl vidět jeho proměnu. Už neví, co dál, a tak se vydá do sídla Avengers. Vtrhne dovnitř a k jeho velkému překvapení uvnitř nalezne Quicksilvera, Scarlet Witch a Hawkeye. Thor se jich zeptá, co zde dělají. Oni mu vysvětlí, že jsou noví Avengers spolu s Captainem, ale ten tu teď není. Hawkeye hned řekne, že to nevadí, jelikož ho nikdo ani nepotřebuje. Pietro se Thora zeptá, co potřebuje. Thor řekne, že nic a odejde. Thor myslí na to, že s byl zvyklí bojovat bok po boku s Avengers, ale tihle nováčci jsou tak arogantní, že se nedokáže přinutit k tomu, aby je požádal o pomoc. Wanda se ho ještě zeptá, jestli mají něco vyřídit Captainovi a Thor jí řekne, aby mu vyřídila, že se tady stavil jeho starý přítel, který mu přeje hodně štěstí. Thor vlétne do oblohy.

Na druhé straně města se jistá dívka s blond vlasy dívá z okna a uvažuje nad tím, jestli někdy ještě uvidí svého milého Dona Blakea. Najednou jí někdo chytne za rameno a řekne jí, aby na něj zapomněla.

Loki pátrá pomocí jednoho ze svých strojů ve vesmíru. Něco hledá. Loki chce sesadit Odina z trůnu a potřebuje někoho, kdo se zatím postará o Thora, aby neměl šanci přijít svému otci na pomoc. Chvíli to trvalo, ale Loki ho konečně našel. Loki vystřelí jeden ze svých paprsků, kterým zasáhne beztvarou hmotu a ta se hned začne formovat. Loki je velmi spokojen.

Thor letí a pod sebou vidí, jak několik reportérů dělá rozhovor s nějakou filmovou hvězdou. Thora napadne, že ty kamery jsou odpovědí na jeho problém. Jane musí být někde u televize. Proto se musí dostat do televizního vysílání. Najednou kolem něj proletí koule žhavé energie a dopadne na zem. Thor jí následuje a koule se rozpadne na kusy. Na jejím místě stojí Crusher Creel zvaný Absorbing Man! Thor nemůže uvěřit svým očím a řekne Absorbing Manovi, že ho posledně dostal a poslal pryč. Absorbing Man řekne, že je zpět a tentokrát to dopadne úplně jinak. V tom se dotkne cihlové zdi a hned je celý z cihel. S koulí na řetězu v ruce pomalu postupuje k Thorovi.


2. příběh

Thor, Loki a celá jejich posádka je připravena na lodi. Všichni se podívají na pevninu, kde stojí samotný Odin a hledí na ně. Odin na ně zařve, že jeho oči je budou stále sledovat. Všichni válečníci na lodi pozvednou zbraně na počest Odina.
Odin pak požehná celé výpravě a řekne jim, že dokud budou v jeho říši, tak jim zajistí příznivý vítr a oblohu bez jediného mraku. Thor zařve na posádku, aby odvázala loď, jelikož právě vyplouvají a nevrátí se, dokud nezničí to zlo, které je sužuje jednou provždy. Není to samozřejmě obyčejná loď, kterou zná každý smrtelník. Je to loď plná válečníků z Asgardu, která pluje vzduchem a ne po vodě.

Nejkrásnější ženy Asgardu se přišli také rozloučit se svými milovanými. Mají o ně strach a vzájemně se uklidňují, že když mocný Thor osobně vede výpravu, tak by to mělo dopadnout dobře. Volstagg Ohromný si stoupne na příď a začne křičet na ženy, aby se nebáli, jelikož oni se vrátí a přivezou jim dary. V tom se ale Volstagg něčeho lekne a skryje se za ostatní muže. Ti mu řeknou, že si o něm mysleli, že se nebojí žádného muže. Volstagg řekne, že to také ne, ale že v davu spatřil svojí ženu, a ta nemá smysl pro válečnické výpravy. Muži jí hne poznají, jelikož je skoro stejně tlustá jako sám Volstagg a řeknou, že ho chápou, jelikož ona má na tváři strašlivý výraz.

Loki to nehodlá poslouchat a kopne Volstagga do zadku. Pak mu řekne, že místo hloupostí se má dát hned do práce. Thor přijde k Lokimu a vysvětlí mu, že si nepřeje, aby bylo takto zacházeno se členy jeho posádky, jelikož to jsou bratři ve zbroji a musí na ně být spoleh. Loki se naštve, že ho Thor ponížil před celou posádkou a řekne, že to mu nezapomene. Thor a Loki se začnou hádat.

Přímo za Thorem stojí Kroda Bojovný a Magrat Intrikán. Magrat řekne Krodovi, aby teď Thora zabil a loki jim za to bude nesmírně vděčný. Kroda tedy vytasí meč. V tom se ale do dřeva vedle něj zabodne meč. Kroda se zeptá, kdo si to dovolil a otočí se. Za ním stojí Hogun Nelítostný a řekne, že to on si to dovolil. Magrat hned vysvětlí Krodovi, že Hogun je tvrdý válečník, který prý ještě nikdy neprohrál žádnou bitvu a jeho srdce je chladné jako ocel. Kroda vidí, že Hogun už jinak nic neřekne a jen vrátí svůj meč do pochvy. Moment překvapení je pryč a teď už by Thora nedostali. Kroda řekne, že Thora dostane stejně jako Hoguna. Magrat se na Hoguna podívá a řekne Krodovi, že to by si měl asi rozmyslet, jelikož nikdy neviděl tak nelítostný pohled.

Potom už je na lodi klid a to obzvlášť, když loď opustí prostory Asgardu a propluje do zemí všem válečníkům neznámým. Nejistota je tak silná, že ji cítí i sám odin v Asgardu, který se zeptá mistra proroctví, jestli se rozhodl moudře. Mistr proroctví mu řekne, že se ani nijak jinak rozhodnout nemohl.

Postavy-

1. příběh:

Thor/Don Blake

Protivníci: Loki, Absorbing Man

Ostatní: Odin, Ularic, kováři, Norma Thaxton, majitel domu, Avengers (Quicksilvera, Scarlet Witch, Hawkeye), Jane Foster, neznámý muž

2. příběh:

Thor

Protivníci: Loki, Kroda Bojovný, Magrat Intrikán

Ostatní: Odin, Volstagg Ohromný, Hogun Nelítostný, válečníci Asgardu, ženy Asgardu, mistr proroctví

Příště-

Příště nás čeká masivní bitva a to jak na Zemi, tak v Asgardu. Máte se na co těšit.

O jakém rozhodnutí to Odin mluvil? Jaká temná tajemství jsou skryta pod touto výpravou? Putování bude pokračovat příště.

Fantastic Four 41

15. července 2014 v 15:29 | Marvelman |  Fantastic Four - příběhy

Název- Brutální zrada od Bena Grimma

Datum vydání- srpen 1965

Příběh-

Aby bylo možné porazit Dr.Dooma, musel být Ben Grimm opět změněn na Thinga. Je z toho zničený a rozhodl se odejít od Fantastic Four. Reed mu říká, že je přece nemůže jen tak opustit a že neví, co dělá. Johnny mu říká, že by si s ním rád promluvil. Sue obejme Reeda a řekne mu, že jim Ben nikdy neodpustí a že ho ztratili. Thing odejde pryč. Jde po ulici a přemýšlí nad životem. Řekne si, že oni si můžou dělat co chtějí, ale on je zase chodící zrůda. Má toho dost. Oni si mohou najít někoho jiného. Thing si vleze na korbu jednoho auta a nechá se vézt, ať už je to kamkoliv. Po chvíli tam usne, protože jen hrozně unaven. Jak spí, tak při zatáčce spadne z auta. Leží na polní cestě v lese za New Jersey. Najednou ho neznámá síla začne přitahovat do domu uprostřed lesa. Mezitím za FF přijde pan Curtis s tím, že někdo bude muset zaplatit poškození, které Baxterova budova utrpěla. Reed řekne, že to se také jistě stane, ale že teď mají jiný problém. Pan Curtis odejde a FF začnou s úklidem. Johnny svými plameny roztaví všechny věci, které již nepůjdou spravit. Reed roztáhne svoje ruce a všechno harampádí jimi hrne na jednu hromadu. Sue zase využívá svého silového pole k přemísťování nejtěžších strojů v místnosti. Po chvíli přijde Alicia, aby se zeptala, kde je Ben. Reed si řekne, že toho se bál a pak jí to všechno řekne. Alicia řekne, že se Ben zranil v bitvě a že potřeboval pomoc. Pak se jich zeptá, jak ho mohli nechat odejít, když jsou jeho přátelé. Johnny si řekne, že to by ho také zajímalo. Reed jí řekne, že Ben měl plné právo odejít, protože tohle není žádné vězení. Alicia řekne, že když se s ní ani nerozloučil, tak to musí být raněný víc, než si kdo myslí. Mezitím neznámá síla přitáhne Bena do domu a položí ho na podlahu. To celé zajistil Wizard. Přijde tam Trapster a svou pastou kompletně imobilizuje Thinga. Wizard se ho zeptá, jestli si je jistý, že ho ta pasta udrží u země. Trapster řekne, že si je naprosto jist. Sandman jim řekne, že kdyby ho na něj pustili, tak by žádné lepidlo nepotřebovali. Medusa chytne Sandmana svými vlasy a zvedne ho do vzduchu. Pak řekne, že by se měl naučit používat mozek místo svalů. Sandman jí řekne, aby ho pustila, nebo jí ty její vlasy utrhne. Wizard jim řekne, aby se uklidnili. Trapster se zeptá, proč se Medusa poslední dobou chová, jako by tady velela. Sandman se změní v písek a tak vyklouzne ze sevření Medusy. Ta to ale čekala a začne svými vlasy točit do kola a rozfouká Sandmana po celém pokoji. Medusa řekne, že to snad byl osud, který jim přinesl Thinga k jejich prahu. Wizard řekne, že ho musí donutit, aby jim sloužil. Sandman se dá zase dohromady a Wizard mu řekne, aby mu pomohl Thinga připojit k jeho stroji. Reed pátrá v celém městě pomocí satelitů po Thingovi, ale bez úspěchu. Reed je úplně vyřízený. Sue mu řekne, že se Ben určitě vrátí, protože přece bude svědek na jejich stavbě. Reed se jí zeptá, jak vůbec může teď myslet na svatbu. Alicie si řekne, že nedovolí, aby se Reed a Sue rozhádali kvůli Benovi, to by si neodpustila. V tom přiletí Johnny a řekne, že jeden motorista viděl Bena, jak leží na korbě auta jedoucího do New Jersey. Díky tomu, že Fantasti-car je zničený, tak musejí FF jet autem. Reed je natažený do výšky, aby viděl všude kolem. Thing je připojen ke stroji na vymývání mozků, který Wizard osobně sestrojil. Medusa a Sandman spolu hrají karty, aby zabili čas. Sandman řekne Trapsterovu, aby je nerušil. Trapster toho má dost a vystřelí na Sandmana svou vibrační past. Silné vibrace rozsypou Sandmana. Ten se dá ale dohromady a vytvoří si z písku obří pěst, kterou udeří Trapstera. V tom dovnitř vejde Wizard s Thingem a řekne jim, že by jim rád představil nového člena jejich týmu. Sandman řekne, že se ho nebojí a že ho klidně rozdrtí. Thing na něj jde, ale Medusa ho svými vlasy zastaví. Wizard řekne, že Thing poslouchá jen jeho. Pak řekne Thingovi, aby jim ukázal, proč si s ním nemají zahrávat. Thing se dotkne elektrického vedení a Medusa dostane velký šok, z kterého omdlí. ¨Pak se na obloze objeví světlice. Wizard řekne, že čekal jejich příchod. Thing se zeptá koho a Wizard mu řekne, že jeho bývalých parťáků. FF prohledali celý les a zbyl už jen dům uprostřed lesa. Jdou tedy k němu. Najednou dovnitř Reeda vtáhne Wizard svým anti-gravitačním paprskem. Hodí ho přímo na Sandmana a ten ho celého obalí svým pískem. Pak dovnitř vtrhne Human Torch. Wizard ho ale svým paprskem přirazí ke zdi. Přiběhne tam i Invisible Girl a řekne si, že teď musí Frightful Four zastavit sama. Medusa jí obalí svými vlasy. Sue kolem svého těla udělá silové pole a rozšíří ho, tak Medusa musí svoje vlasy stáhnout. Trapster hodí na Sue energetický granát,a le její silové pole to vydrží. Thing jim řekne, že jim ukáže, jak takovouhle dívku zkrotit. Sue si ho všimne a je ráda, že je Ben v pořádku. Pak si uvědomí, že úplně v pořádku není. Thing udeří vší silou do jejího pole a Sue to nevydrží. Z té bolesti omdlí. Thing pak rozdrtí i Reeda. Human Torch odhodí Wizarda, ale Sandman ho zavalí hromadou písku. Thing pak Johnnyho omráčí. Wizard řekne, že opět vyhráli a že zde má stroje, které udrží FF bezmocné. Na Johnnyho připojí stroj, který, když se Torch pokusí zapálit, tak ho postříká silným proudem vody. Medusa vhodí Invisible Girl do speciálního pytle, který se bude rozšiřovat podle potřeby, aby se nedostala ven, ani pomocí svého pole. Trapster připraví velkou porci své pasty na zeď a Sandman na to hodí Mr.Fantastica. Ten se tedy může natáhnout jak chce, ale z tohohle se již nedostane. Wizard pak řekne Thingovi, aby upadl do spánku a Thing vážně usne. Sandman řekne, že je Thing moc nebezpečný a že je načase se ho zbavit. Ze své ruky udělá palici a vší silou do Thinga praští. výsledkem je, že se mu rozpadne ruka. Trapster řekne, že do něj zblízka střelí svou nejsilnější střelu a to by ho mělo zabít. Medusa řekne, že Thinga zabít nejde a že by ho měli využít k tomu, aby za ně zničil Fantastic Four. Wizard řekne, že souhlasí a že mu to hned nařídí. Medusa se podívá na Reeda a řekne si, že je to moc velký krasavec na to, aby si tohle zasloužil. Pak jí ale dojde, že teď se nesmí nechat ovládat emocemi. Wizard probere Thinga a řekne mu, že teď dostane masku a oblek. Thing se zeptá k čemu a Trapster řekne, že je tak ošklivý, že se na něj nedá koukat. Thing se na něj vrhne, ale pak se podívá do zrcadla a řekne, že Trapster má pravdu. Wizard mu řekne, že za to může Reed Richards a že mu to může Thing oplatit. Reed volá na Bena, aby je neposlouchal. Medusa ale řekne, že se z toho Reed chce jen dostat. Thing řekne, že to se mu nepodaří a že zničí jeho i celou FF.

Postavy-

Fantastic Four: Mr.Fantastic, Invisible Girl, Human Torch

Protivníci: Medusa, Wizard, Trapster, Sandman

Ostatní: Alicia Masters, pan Curtis

Uncanny X-Men 12

2. července 2014 v 0:26 | Marvelman |  Uncanny X-Men - příběhy

Název- Původ profesora X

Datum vydání- červenec 1965

Příběh-

Všichni X-meni se vřítí do Xavierovi kanceláře, hned jakmile uslyší hlasitý alarm Cerebra.Cyclops nechce aby tam tým chodil, protože jim ještě Xavier o přístroji neřekl.Xavier ale řekne, že čas tajemství je pryč.Vysvětlí jim, že Cerebro je detektor mutantských mozkových vln.A protože je alarm tak hlasitý, čekají je asi velké potíže.Profesor již tuší o koho se jedná ale na vysvětlování není čas, a tak jim nařídí aby postavili kolem sídla nějakou obranu.X-meni uposlechnou a jdou do práce.Iceman obklíčí celý pozemek ledovou zdí.Beast a Marvel Girl připraví pár pastí pomocí několika kabelů.Angel naplní díry, které vyhloubil Cyclops svým optickým paprskem, několika granáty.Po pěti minutách se zase sejdou u Xaviera, který mezitím vypnul Cerebro, protože bylo až moc hlasité.Xavier se rozhodl, že týmu vše vysvětlí, poví jim, že si myslí, že ten mutant je jeho bratr.Nikdy o něm nemluvil ale teď je to nevyhnutelné, tak začne vyprávět.

Minulost: Před mnoha lety, když byl Charles ještě dítě, byl jeho otec dr. Brian Xavier zabit při atomovém výbuchu v Novém Mexiku.Jeho kolega dr.Kurt Marko se začal zajímat o Charlesovu matku Sharon.Charlesovi se nikdy nelíbil a dobře věděl proč.Chvíli poté co se vzali se ukázalo, že Markovi jde jen o bohatství a peníze Xavierovi rodiny.Jednoho dne Cain, syn Marka z minulého manželství, se ukázal.Byl totiž vyloučen ze školy a musel tedy žít s Xaverovými.Protože byl o několik let starší nedělalo mu problémy pořád Charlese mlátit.

Současnost: Xavier opět zapne obraný systém a alarm je ještě hlasitější, nepřítel je již skoro v sídle. X-meni se jdou podívat k oknu a ledové stěny jsou proražené.Celé sídlo se začíná třást a nábytek začíná padat.Charles pokračuje.

Minulost: Dlouho to netrvalo a Sharon Xavierová zemřela na zlomené srdce.Charles byl tedy sám s Markovými.Jednoho dne uslyší v Kurtově laboratoři jak Cain obviňuje svého otce z toho, že nechal schválně dojít k atomovému incidentu aby získal bohatství.Charles vyběhne ven z úkrytu a začne boj, při kterém začne laboratoř hořet.Kurt Marko vytáhne oba chlapce ven z domu ale sám zemře na následek udušení kouřem.

Současnost: Venku je vidět obří světlo, jak se zapne druhá past elektrické pole co tam nainstaloval Beast s Jean.Nepřítel tím jen projde jakoby nic.

Minulost: O několik měsíců později si začne Charles uvědomovat své telepatické schopnosti.Ve škole se stane nejlepším studentem, protože čte myšlenky profesorů.Ve sportech nejlepším hráčem, protože si přečte plány protihráčů.Cain mu začal hrozně závidět.Začal ho zase mlátit ale už bez šance, protože si Xavier přečetl kdy a kam ho chce praštit a vždy včas uhnul.Několik týdnů později jeli bratři na dovolenou, když Cain ztratil kontrolu nad autem.Charles byl vážně zraněn a prý má dodnes následky.

Současnost: Nepřítel se dostane k třetí pasti granáty začnou vybuchovat a vypouštět uspávací plyn, který by uspal i slona.Protivník jde ale dál.

Minulost: O několik let později slouží oba bratří v korejské válce.Xavier jako medik a Marko jako voják.Po několika bojích Cain dezertoval a utekl do opuštěné jeskyně.Charles šel za ním a našel ho jak v ruce drží obří diamant.Na něm bylo vyryto: Kdokoliv pozvedne tento Cyttorakský rubín bude mít navždy neuvěřitelnou sílu - bude jako lidský buldozer (anglicky Juggernaut).Cain se změnil Xavierovi před očima, ale celá jeskyně se zřítila a jen Charles se dostal ven.Později zjistil že Cyttorakská síla dovoluje jejímu nositeli projít čímkoliv bez jakýchkoliv ztrát a zničit vše co mu bude stát v cestě.

Současnost: Postava se již blíží k sídlu X-meni posílí okna železnými pláty.Jeden z nich je však okamžitě probourán.Iceman udělá další zeď, ta je ale okamžitě proražena.Celý tým zaútočí ve stejnou chvíli ale Juggernaut je všechny odhodí, jakoby nic.Teprve teď je celý vidět.Obrovský svalovec v hnědém obleku s polokruhovou helmou na hlavě.A teď je zde stojí před svým nevlastním bratrem připravený k útoku.

Postavy-

X-meni: Angel, Cyclops, Iceman, Beast, Marvel Girl, profesor X

Protivníci: Juggernaut

Ostatní: Kurt Marko, Sharon Xavierová, Brian Xavier

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!