Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Září 2014

Amazing Spider-Man 28

12. září 2014 v 10:17 | Marvelman |  Amazing Spider-Man - příběhy
Název- Hrozba jménem Molten Man

Datum vydání- září 1965

Příběh-

Petr se připravuje se svými spolužáky na promoci. Mají jí totiž hned druhý den. Petr má ale ještě jiné plány. Zajde za Spenserem Smythem aby zjistil, jestli svého robota náhodou nevylepšil. Smythe pozve Petra dovnitř a řekne, že teď pracuje na něčem úplně jiném. Najednou na Petra zaútočí nějaký dosud nepoužitý pavoukobijec. Petr se na to ale připravil a přinesl si s sebou sklenici s pavouky. Tím tedy vysvětlil proč na něj roboti zaútočili. Někdo zazvoní na zvonek u dveří. Smythe jde otevřít a za dveřmi je jeho kolega jménem Raxton. Petr slyší jak se hádají, který z nich vymyslel jejich nový vynález. Je to nějaký tekutý kov, který je neuvěřitelně tvrdý, když ztuhne. Smythe nakonec navrhne, že si peníze rozdělí. Raxton řekne, že se mu nedá věřit a že chce svoje peníze teď hned. Opět začnou bojovat a oba spadnou na zeď. Lahvička s tekutým kovem se rozbije a vylije se na Raxtona. Kov okamžitě pokryje celé jeho tělo. Raxton řekne, že cítí, že se mu to dostává až do oběhového systému a běží vyhledat doktora. Petr chce jít za ním, ale skočí na něj zase ten pavoukobijec. Petr ho po chvíli vypne a pomůže Smytheovi na nohy. Smythe mu dá adresu Raxtona a řekne Petrovi, aby zavolal policii. Petr ale plánuje, že Raxtona navštíví spíše Spider-Man. O kousek dál se Raxton pohádá s taxikářem a jednou ranou mu rozrazí celé auto. V tu chvíli si uvědomí, že má nějakou obrovskou sílu. Začne si tedy říkat Molten Man a proběhne kolem vyděšeného davu a vrátí se do svého domova. Tam začne plánovat velký zločin. Najednou se tam objeví Spidey. Molten Man nechápe jak ho mohl najít, ale je mu to jedno. Začnou spolu bojovat. Molten Man zničí celý svůj byt, když se snaží Spider-Mana trefit. Nakonec se mu to konečně povede a Spidey proletí zdí do vedlejšího pokoje. Spider-Man na něj skočí, ale zjistí, že se na něm neudrží. Neví co má dělat. Molten Man ho shodí ze schodů a dostanou se až do sklepa. Tam Spider-Man rozbije žárovku a je tam úplná tma. Spidey rychle pavučinou sváže Molten Manovy ruce. On na něj ale útočí i se svázanýma rukama. Nakonec se mu ale povede svázat Molten Mana celého a nechá ho tam pro policii. Pak se vrátí na svou promoci. Doma se převlékne a s tetou May vyrazí na svou promoci. Tam je mu oznámeno, že za výborný prospěch získává možnost studia na Empire State univerzitě. To samé je nabídnuto i Flashi Thompsonovi, ale za skvělou sportovní reprezentaci. Petr pak jde domů a užívá si poslední kroky po půdě střední školy. Říká si, že tu zanechává plno vzpomínek, ale další ho opět čekají.

Postavy-

Spider-Man / Petr Parker

Protivníci: Molten Man, pavoukobijec

Ostatní: Spencer Smythe, teta May, Flash Thompson

Agnar Zuřivý

12. září 2014 v 10:15 | Marvelman |  Journey into Mystery - hrdinové

Agnar Zuřivý


Pravé jméno- Agnar

Bývalé identity- žádné

Národnost- asgardská

Barva očí- hnědá

Barva vlasů- šedá

Poprvé spatřen- Journey into Mystery 104

Schopnosti-
Typické jako u všech Asgarďanů s výjimkou toho, že Agnar zvětší sílu, než je u Asgarďanů běžné.

Životopis-

Agnar se uchází o post stráže mostu Bifrost. Odin chce vědět, co umí a Agnar mu vypráví, že kromě toho, že je ohromně silný, tak má silné i plíce, a proto jako jediný může zatroubit na varovný roh Gjallahorn. Nakonec tu pozici ale dostane Heimdall, který předvede, že má dokonalé smysly a nejvíce se na to hodí. (Journey into Mystery 104)

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!