Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Říjen 2014

Tales of Suspense 68

31. října 2014 v 11:53 | Marvelman |  Tales of Suspense - příběhy

Název- Když se člověk zblázní (1. příběh)
Ochránce a špion (2. příběh)

Datum vydání- srpen 1965

Příběh-

1. příběh

Pepper obejme Happyho a řekne, že je ráda, že se vrátil. Happy si říká, že sice trpí kdykoliv ji vidí, jak se dívá na Starka, ale stejně je zpátky a doufá, že možná jednoho dne dostane i on šanci. Pepper hned zavolá Tonyho a řekne mu, aby se podíval, kdo se to vrátil. Tony srdečně přivítá Happyho a řekne, že bez něj by to tady nešlo. Happy se mu omluví, že se choval jako primadona. Tony se pak obrátí směrem k Pepper, které sdělí, že má na dnes naplánovanou práci na jednom projektu a jestli je zde něco, co by měl vědět, než se na to vrhne. Pepper mu řekne, že mu přišel dopis od jeho bratrance Morgana. Tony převezme ten dopis a řekne, že kdykoliv se něco dozví o svém bratranci, tak je to něco špatného.

Tony vejde do své laboratoře, aby si dobil svůj hrudní plát. Při tom přemýšlí and svým bratrancem a nad tím, že Morgan je vlastně černá ovce rodiny. Dostalo se mu stejného vzdělání jako Tonyho a tudíž i stejné příležitosti, jenže on to prostě zahodil.

V tutéž chvíli stojí Morgan u hraběte Nefaria a žádá ho, aby mu dal více času, jelikož už napsal svému bratranci. Nefaria řekne, že stále nemůže uvěřit tomu, že by někdo jako Tony Stark měl bratrance jako je Morgan. Pak si ale řekne, že to je jedno, jelikož se mu Morgan bude velmi hodit. Nefaria sdělí Morganovi, že se už velmi dlouho snaží Starka zničit, ale vždycky mu k tomu něco chybělo. To mu ale teď on vynahradí. Nefaria nabídne Morganovi šanci na lepší život. Pokud Nefariovi pomůže dostat Starka, tak Nefaria zapomene, na velké dluhy, které vůči němu Morgan má za svůj hazard a daruje mu dost prostředků, aby měl to, co si vždycky přál. Morgan se zamyslí. Je pravda, že ho vždycky štval úspěch jeho bratrance, ale může opravdu zajít takhle daleko. Na druhou stranu, proč by nemohl. Tony si bohatství a slávy užil už dost a teď je řada na Morganovi. Morgan tedy souhlasí.

O pár dní později představí Tony svého bratrance jak Pepper, tak Happymu. Happy si s ním potřese rukou a řekne, že morgan musí být na bratrance jistě hrdý. Morgan to potvrdí a v duchu si řekne, že brzy tady bude šéfem on. Pepper ho také pozdraví a napadne jí, že Morgan jistě utratil veškeré dědictví jen za to, aby nikdy nemusel pracovat. Tony jim řekne, že Morgan za nimi přijel až z Evropy a požádá Happyho, aby mu ukázal továrnu a její okolí.

Tentýž večer jede Tony na večeři s jednou pohlednou blondýnkou, která na něj už čeká v restauraci. Najednou si Tony všimne, že u cesty je něco, co vypadá jako raketa. Nejraději by jel dál, ale nakonec zastaví. Pokud je to opravdu nějaká zbraň tak bude musel zavolat policii. Z lesa ho pozoruje Morgan a mne si ruce radostí, že Tony se chytil do pasti.
Tony se vrátí k autu a vezme si na sebe zbroj. Potom přiletí k raketě již jako Iron Man. Morgan se naštve, že do toho Tony zatáhl i Iron Mana. Raketa začne zářit a Iron Man ji prohlédne svým scannerem. Zjistí, že nevyzařuje radioaktivitu nýbrž termonukleární záření. Může každou chvíli explodovat. Iron Man hned letí pro policii. Mezitím si říká, že neví, co řekne, té blondýně, jelikož jistě přijde dost pozdě. Když se za patnáct minut vrátí Tony s policií, tak raketa je pryč. Policisté se naštvou a řeknou, že vtipy nejsou zrovna vhodné a rozhodně ne na tohle téma. Tony za nimi najednou uvidí mimozemšťana. Hned na něj ukáže. V tom mimozemšťan zmizí a policisté mu řeknou, že se asi zbláznil. Morgan je skrytý v křoví s holo-projektorem od hraběte Nefaria. Tony odmítá přijmout to, že by se mu to zdálo a jako Iron Man pátrá celou noc různě po okolí. Ráno si uvědomí, že nezavolal té blondýně, takže by to už raději ani neměl nikdy zkoušet.

Tony se vrátí do kanceláře, kde na něj čeká Pepper a Happy. Oba mají vážný výraz na tváři. Tony se zeptá, co se stalo. Happy a Pepper mu řeknou, že je napadlo, že by si potřeboval na nějakou dobu odpočinout a proto mu vymysleli skvělou dovolenou. Tony jim řekne, že pokud jde o ten včerejšek, tak že by je rád ujistil, že není blázen. Pepper mu řekne, že mu věří, ale že by nikdo nevydržel pracovat tak dlouho a tvrdě jako on. Tony si jde sednout. V tom dovnitř přijde mnoho novinářů a řeknou, že sem byli zavoláni, jelikož Tony Stark prý chce něco říci světu. Happy jim sdělí, že o tom nic neví. Najednou na něj Tony zavolá. Happy jde za ním a spolu s ním i skupina novinářů. Tony vidí na obloze letět tu raketu ze včerejška a hned to řekne Happymu. Ten se podívá z okna a nic tam nevidí. Pak se podívá na Tonyho a řekne, aby byl raději zticha, když jsou tady ti reportéři. Novináři hned začnou mluvit o tom, že ten, kdo dělá zbraně na jejich ochranu, je ve skutečnosti šílenec. Když všichni odejdou, tak Tony sedí v kanceláři a přemýšlí and tím, že Pepper a Happy mají možná pravdu a opravdu mu to všechno už leze na mozek. Nechce ale uvěřit tomu, že je blázen, a tak se večer zase vydá do toho lesa na průzkum.

V lese je opět schovaný Morgan a když uvidí Iron Mana, tak si řekne, že by mohl psychicky zničit i jeho. Vystřelí na oblohu světelný signál, aby to vypadalo jako přistávající UFO. Jenže na obloze jsou ty signály dva a Morgan nechápe, jak je to možné. Najednou začne přistávat opravdová vesmírná loď. Iron Man to pozoruje a jelikož cítí teplo jejích raket, tak si říká, že tohle se mu nemůže zdát. Z lodi vystoupí dva zelení mimozemšťané a když si ho všimnou, tak hned začnou střílet. Jeden se jmenuje Gouda a druhý Edam. Iron Man uhne jejich střelkám a z lodi vylezou další dva. Iron Man si řekne, že musí sehnat nějaké svědky, aby mu tohle už někdo věřil. Dva mimozemšťané ho strhnou k zemi a třetí se ho pokusí probodnout svým kopím, jenže si ho o Iron Mana ohne. Iron Man je odhodí stranou a použije speciální kouř, díky kterému jim zabrání, aby do něj mohli jen tak střílet. Iron Man řekne, že by to chtělo tady mít Avengers, jenže ti tu nejsou, takže to bude zvládnout sám. Mimozemšťané ho ale stejně zasáhnou a Iron Man se zřítí k zemi. Mimozemšťané řeknou, že bojoval statečně a oni vyhráli je díky tomu, že jich bylo víc. Pokud jsou všichni na Zemi takto schopní, tak by při invazi byli mimozemšťané poraženi. Najednou Iron Man vstane a řekne, že mrtvého jen hrál. Zapne svůj světelný zdroj a oslepí všechny mimozemšťany. Ti se stáhnou do lodě.

Morgan, který to všechno pozoroval zakopne a spadne mimozemšťanům pod nohy. Mimozemšťané se ho chtějí zmocnit, ale Iron Mna je zastaví a řekne Morganovi, aby na ně vycenil zuby. Morgan je ale vyděšen k smrti a na vtipy nemá zrovna náladu. Mimozemšťané odletí a Iron Mna řekne, že přivede policii, jelikož díky tomuto incidentu je jasné, že Tony Stark není blázen. Iron Man pak řekne Morganovi, aby zde počkal a všechno jim vysvětlil. Morgan řekne, že to určitě udělá. Iron Mna se ho pak ještě zeptá, co tady vůbec dělá. Morgan mu řekne, že se snažil očistit bratrancovo jméno.
O pár minut později řekne Morgan a Iron Man všechno policii a jméno Tonyho Starka je očištěno. Morgan v duchu přímo zuří.

Druhý den dorazí do Starkovy firmy opět senátor Byrd. Ten Tonymu vysvětlí, že jeho jméno bylo očištěno, ale on stále věří, že Stark je jen hloupý playboy a neměl by pokračoval v tom, co dělá. Tony mu řekne, že oceňuje jeho starost. Byrd ještě dodá, že Tony za všechno vděčí svému bratranci. Tony poděkuje Morganovi a řekne, že se j hodlá odvděčit. Pošle ho domů do Monte Carla v Tonyho osobním letadle a Pepper s Happym poletí také, aby se postarali o to, že Morganovi, nebude nic chybět.

O dva dny později je Morgan přiveden do kasina patřícího Nefariovi. Jeden z jeho sluhů mu řekne, že hrabě nesnáší neúspěch.

Večer kouká Tony na hvězdy a přeje si, aby jeho starosti zmizeli stejně jako ti mimozemšťané.


2. příběh

Captain America pod vlivem Red Skulových drog vedl jeho tým vrahů proti vůdci spojeneckých sil. Jenže, když ho měl odstranit, tak se v něm něco zlomilo a vzpomněl si, kdo je. Možná je ale příliš pozdě.

Captain America se vrhne na nacistické vrahy a zařve na vůdce spojeneckých sil, aby utekl pryč. Ten ale místo toho zvedne telefon a informuje armádu o tom, co se zde stalo. V tom na místo dorazí také Bucky v převlečení za nacistického vojáka a hned jde Captainovi na pomoc. Cap si ho všimne a zeptá se, co to má na sobě. Bucky mu řekne, že mu to vysvětlí později. Cap řekne, že už slyší vojáky, jak sem běží. Pak dodá, že by si Bucky měl tu uniformu raději sundat.

V tom dovnitř vtrhne celá řada vojáků a ti hned zatknou nacistické vrahy. Velitel spojeneckých vojsk poděkuje Captainovi a Buckymu a řekne, že by se hodilo menší vysvětlení. Cap se ujme slova a řekne, že to celé byl plán nacistického zabijáka jménem Red Skull.

Mezitím jeden ze Skulových lidí ho přijde informovat, že akce skončila neúspěšně. Chce mu to vysvětlit, ale Skull ho zarazí s tím, že detaily ho nezajímají, jelikož už pracuje na novém a ještě větším plánu. Voják se ho zeptá, oč se jedná a Skull mu vysvětlí, že do 24 hodin jeho tým zaútočí a ukradne spojenců jednu z jejich nesilnějších zbraní, když napadnou projekt Zmizení. Když se voják zeptá, co to je, tak se Skull naštve a řekne mu, že snad slyšel o tajné zbrani, která je ukrytá na severu Anglie, a která jim vyhraje válku. V tamním zajateckém táboře má Skull jednoho člověka, který mu tu zbraň získá.

Skullův člověk se rozhlédne po zajateckém táboře a ukáže na muže jménem Wolfgang. Tomu pak sdělí, že ho vybral, aby se odsud pokusil uniknout. Wolfgang řekne, že ho možná zastřelí. Skullův muž mu připomene, pro koho pracuje a dodá, že když Wolfganga zastřelí, tak padne za svou vlast. Wolfgang tedy s pomocí ostatních přeleze plot a dá se na útěk. Skullův muž ho pozoruje a říká si, že je jasné, že ho zastřelí. On potom zaujme jeho místo na vozu se zásobami. Stráže přiběhnou a střelí Wolfganga do nohy. Druhý den vážně Skullův člověk nastoupí na místo Wolfganga. Spolu s ním jedou Steve Rogers a Bucky Barnes, kteří ho mají hlídat. Bucky si říká, že tenhle trestanec je dost zvláštní, jelikož ještě nepromluvil. Vězeň najednou něco hodí k nim. Je to kouřová bomba. Vězeň seskočí z auta a běží do lesa. Říká si, že podle Skulových instrukcí, by měl být někde poblíž projektu Zmizení. Řidič auta vyleze a seřve Stevea a Buckyho, že nejsou schopni uhlídat ani jednoho nacistu. Pak ještě dodá, že seržant Duffy je zničí. Steve a Bucky řeknou, že napraví svou chybu a hned vyrazí do lesa.

Po chvíli narazí na dům. Steve se tam jde podívat. Bucky mu řekne, že to je zbytečně, jelikož tam nic nebude. Steve ale přijde blíž a všude kolem domu leží omráčení vojáci. Steve podotkne, že to asi nebude obyčejný dům. najednou něco zasáhne jeho zbraň a ta zmizí. Steve zařve na Buckyho, že to bude projekt Zmizení. Z domu vyběhne nacistický vězeň, kterého hledali a v ruce drží velkou zbraň. Hned střelí na Steve a Buckyho a oba uskočí z cesty. Nacista ví, že s touhle zbraní bude vítězství patřit jim. Steve se převleče a jako Cap se vrátí a vrhne svůj štít na tu zbraň. Captainův štít zbraň zasáhne a poškodí. Nacista uteče hlouběji do lesa, až narazí na jednotku spojeneckých tanků. Chce je všechny smazat. Cap k němu běží plnou rychlostí, aby ho zastavil a ví, že to nestihne. Nacista zaktivuje zbraň ale ta exploduje. Bucky tam přiběhne s několika vojáky a najde vojína Stevea Rogerse zavaleného několika kameny. Dorazí také seržant Duffy. Bucky mu řekne, že může být v klidu, jelikož Steve bude v pořádku. Duffy se podívá na Buckyho a řekne mu, že Steve Rogers je v pořádku, což znamená, že bude pořád členem jeho jednotky a on mu říká, aby byl v klidu. Duffy zavolá lékaře, aby dal Stevea do pořádku a nemuseli kvůli němu prý odložit válku.

Postavy-

1. příběh:

Iron Man/Tony Stark

Protivníci: hrabě Nefaria, Edam, Gouda a další mimozemšťané

Ostatní: Pepper Potts, Happy Hogan, Morgan, novináři, policisté

2. příběh:

Captain America/Steve Rogers

Protivníci: Red Skull, nacisté, Wolfgang

Ostatní: Bucky Barnes, seržant Duffy, řidič, velitel spojeneckých vojsk, vojáci

Příště-

Iron Man se utká s opravdu sobě rovným soupeřem, když se mu postaví Titanium Man!

Captain America a Bucky otestují svou kuráž, když budou nuceni strávit noc v Greymoorském hradu.

Molten Man

1. října 2014 v 12:52 | Marvelman |  Amazing Spider-Man - protivníci

Molten Man


Pravé jméno-Mark Raxton

Bývalé identity-Burning Man

Národnost-americká

Poprvé spatřen-Amazing Spider-Man 28

Schopnosti-
Jeho tělo je pokrytu speciálním mimozemským tekutým kovem. Tenmto kov ovlinil celou strukturu jeho těla. Mark má ohromnou sílu, díky které uzvedne až 40 tun. Vydrží 24 hodin bez sebemenší známky únavy. Jeho tělesnou strukturu je velmi těžké porušit či jinak poškodit. Má ohromnou odolnost vůči změnám teplot. Dokonce dokáže generovat teplo z různých částí vlastního těla.

Životopis-

Petr jde navštívit Spencera Smythe. Přistihne ho při hádce s jeho kolegou Raxtonem o nový vynález tekutého kovu. Oba se poperou a kov se vylije na Roxtona, kterého úplně přemění a dodá mu horomnou sílu a odolnost. Roxton si začne říkat Molten Man. Spideymu se nakonec podaří ho porazit. Petr pak s tetou May jde na svou promoci, kde mu řeknou, že za prospěch dostane stipendium na Empire State univerzitě, podobně jako Flash za jeho sportovní úspěchy. Liz Petrovi řekne, že do něj byla vždy zamilovaná, ale on preferoval jiné dívky a teď se jejich cesty rozcházejí navždy. (Amazing Spider-Man 28)

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!