Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Listopad 2014

Sgt. Fury and his Howling commandos Annual 1

26. listopadu 2014 v 0:02 | Marvelman |  Sgt.Fury and his Howling commandos - příběhy
Název- Povýšení v Koreji (1. příběh)
Opětovné seznámení s Howlery (2. příběh)
Poslední smích lorda Ha-Ha (3. příběh)
Vydán na milost Baronu Struckerovi (4. příběh)

Datum vydání- 1965

Příběh-

1. příběh

Howleři stojí na území Koreji a nevěřícně pozorují Furyho, který zrovna dostává důstojnické frčky. Jak k tomu došlo, ptáte se? Budeme se muset trošičku vrátit v čase.

Zrovna probíhá korejská válka a armáda spojených národů se zastavila na 38. rovnoběžce. Sovětské stíhačky Mig se snášejí přes řeku Yalu a útočí na vojáky spojených národů. Spojenecké stíhačky Panther byly připraveny na protiútok, ale u řeky se vždy museli obrátit, jelikož spojené národy dodržovali smlouvu, že nepřekročí 38. rovnoběžku. Sověti nepřestávali útočit. Vojáci spojených národů, stáli proti přesile, ale nevzdávali se. Zavolali si o posily. Zpět na základně bylo ale rozhodnuto, že nemohou poslat letadla přes 38. rovnoběžku, jelikož by vypukla třetí světová válka. Jediná šance, je tam poslat menší skupinu specialistů. Zavolají tedy plukovníka Sawyera.

V tutéž chvíli pluje loď poblíž Korejského pobřeží. Na lodi zrovna oznámí Nick Fury svým mužům, že si ho k sobě zavolal Sawyer. Howleři mají radost, že snad dojde k nějaké akci. Fury jim začne trochu nadávat do lenochů a oni mu řeknou, že ty roky by s nimi mohl mluvit trochu lépe. Howleři přežili válku. Všichni dostali ocenění a když Sověti napadli Koreu, tak se zase zapsali do akce. Bylo jim dovoleno opět utvořit Howling commandos. Sawyer řekne Furymu, aby přivedl i zbytek jeho týmu.

Sawyer představí Howlerům jejich misi. Jedná se o to, že budou dopraveni dost blízko k pobřeží. Pak si vezmou skafandry a doplavou k pobřeží. Musejí proniknout přes nepřátelské linie na základnu, odkud startují ty Mig stíhačky. Tato základna je jen kousek od hraniční rovnoběžky. Fury řekne, že to zní jako skutečná akce a nazve plukovníka Same. Sawyer mu řekne, že mu má říkat plukovníku Sawyere a aby si to zkusil i přes svojí tvrdou hlavu zapamatovat. Sawyer se pak zeptá, jestli jsou nějaké otázky. Manelli řekne, že jednu by měl a Sawyer mu hned odpoví, aby si jí nechal pro sebe. Potom jim řekne, že pro případ, že by se ztratili, tak on je odvede až tam a pak zase zpátky. Fury si řekne, že Sawyer je výborný voják, ale tenhle výlet by mohl být na někoho jeho věku příliš.

Námořník Skipper si je vezme na starost a dopraví je k pobřeží. Pak se jich zeptá, jestli téhle práci hodlají někdy nechat. Fury mu řekne, že musí všechny ty mladíky naučit, jak se bojuje, stejně jako to udělal Skipper. Po chvíli jim Skipper řekne, že jsou na místě. Všichni už na sobě mají skafandry. Skočí do vody. Sawyer je všechny vede a Fury musí uznat, že se zatím drží jako správný velitel. Jenže Howleři vyplavou na pobřeží dřív než Sawyer. seržant Dugan si všimne, že se blíží auto plné Sovětů. Fury řekne Howlerům, aby se drželi mezi Sověty a plukovníkem. Fury doufá,. že se o ně postarají dřív, než se Sawyer vůbec vynoří. Sověti začnou střílet. Dum-Dum dva strhne z auto a postará se o ně. Percy se do nich pustí svým deštníkem. Rebel a Gabe skočí do toho auta a shodí všechny dolů, kde se o ně postarají Izzy a Dino.

V tom se z vody vynoří Sawyer a Fury se ho zeptá, jestli je v pořádku. Sawyer řekne, že ano a že se o něj Fury nemusí až tolik starat. Pak nařídí Howlerům, aby naskákali do toho auta, které získali. Rebel se zeptá, kde je Izzy. Gabe řekne, že byl s Dinem, ale Dino už je v autě a Izzy nikde. Najednou k nim Izzy běží velkou rychlostí a řekne jim, aby nastartovali a jeli. Oni to udělají a Izzy je doběhne. Ostatní ho vtáhnou dovnitř. Najednou kus od nich dojde k velké explozi. Fury se zeptá, co to sakra bylo a Izzy se přizná, že mu možná upadlo trochu trhaviny na tu radarovou věž, která stála kus od nich.

Howleři říkají, že to je vážně jako za starých časů. Sawyer je ale upozorní, že před nimi je celá kolona sovětských nákladních aut. Jeden voják na ně ukazuje, aby zastavili. Sawyer řekne Furymu, který řídí, že sověti zatím nic netuší, takže ví, co má dělat. Fury kývne hlavou a zavolá na Howlery, aby se pevně drželi. Howleři pochopí, že projedou skrze tu kolonu. Dino řekne Gabrielovi, aby se Sovětům představil. Gabe vyndá svou trubku a začne na ní hrát. Dum-Dum se chytne za uši a řekne, že by si přál, aby Gabe hrál na harmoniku. Fury prorazí skrz a Howleři střílí všude kolem, aby odvedli pozornost. Střela jednoho sovětského vojáka zasáhne Sawyera do ramene a ten začne nadávat. Fury se ho zeptá, cos e stalo a řekne mu Same. Sawyer řekne, že to dostal do ramene, ale že to nic není a zase seřve Furyho za to, že mu řekl Same.

Když se po několika minutách konečně Howleři dostanou na místo určení, tak prohlédnou pořádně Sawyerovi zranění. Fury mu řekne, že kulka prošla skrz a nezůstala mu tam, což je dobře, takže mu to stačí jen ošetřit a zavázat. Sawyer jim řekne, aby se do toho tedy dali a nemuseli tady čekat celý den. Fury navrhne, aby Sawyer počkal tady než oni splní úkol. Sawyer řekne, že to je hloupost a že je tady jelikož je ho třeba. Fury mu řekne, že Howleři taky nejsou žádní amatéři a že to zvládnou i bez toho, aby je Sawyer vodil za ruku. Sawyer tedy souhlasí. Fury je v šoku, že na to Sawyer přistoupil. Pamatuje si, jak ve čtyřicátých letech viděl Sawyera vrhat se do každé bitvy a to i když byl více mrtvý než živý. Asi ho ty léta už dohnaly.

Fury řekne Howlerům, že je načase vyrazit. Sawyer je pozoruje jak odcházejí a Fury na něj volá, že on tu může zůstat jelikož má doma už medailí dost. Sawyer si sedne vedle spouštěče bomb, který zaktivuje přesně za dvacet minut. Pokud do té doby nebudou Howleři zpátky, tak je to jejich konec.

Fury rozdá rozkazy. On vyrazí ke kontrolní věži, zatímco oni rozmístí výbušniny. Musí to udělat rychle, tak půjdou v týmech po dvou. Jako první vyrazí Dum-Dum a Izzy. Další jsou Dino a Gabe. Jako poslední vyrazí Pinky a Rebel. Všichni připraví výbušniny na místa ale z kontrolní věže si jich všimnou stráže. Chtějí poslat rádio-zprávu a požádat o posily. V tom dovnitř vtrhne Fury a omráčí je. Jeden voják ale vypadne z okna a to probere celou základnu. Howleři se brání a oplácejí palbu. Fury na ně volá, aby utíkali za Sawyerem, zatímco on se pokochá výhledem a poběží za nimi.
Po pár minutách dojde k explozi. Výbuch za výbuchem provází celou leteckou základnu Sovětů. Sam Sawyer, který odpal zdržel o dvě minuty, aby dal Howlerům ještě šanci hledí na ohnivou oblohu a ví, že pro Howlery je příliš pozdě. Vzpomíná na to, jak to byli dobří chlapi, když v tom je objeven sovětskými vojáky. Sawyer řekne, že přesně tohle mu vyhovuje. Vytáhne samopal a vrhne se na ně. Sověti si hned řeknou, že ten člověk bojuje jako šílenec. Sawyer ví, že tohle je jeho konec, ale nehodlá odejít s prázdnou. Najednou zvuk létajících střel přeruší dobře známý zvuk trubky. Gabe Jones a ostatní Howleři dorazí na místo a zaženou Sověty na ústup. Sawyer chytne Furyho za rameno a radostně mu sdělí, že ten jeho hrozný obličej je v tuhle chvíli pastva pro oči. Fury mu opětuje poklonu a nazve ho opět Same. Sawyerovi dobrá nálada hne zmizí a řekne Furymu, že ho asi nikdy nenaučí, že mu má říkat plukovníku, při čemž sám Furyho nazve opicí.
Po pár minutách ujíždí Howleři zase ve vojenském nákladním autě. Dum-Dum se zamyslí a řekne, že neví, co by neudělal pro to, aby se osvobodil od své tchýně. Radši jde zase k armádě. Izzy se na něj podívá a poví mu, že to jsou hlouposti, jelikož slyšel, že Dum-Dum má svou tchýni rád stejně jako svou ženu. Dum-Dum mu vysvětlí, že to nic nedokazuje, jelikož Izzy nikdy jeho ženu neviděl. Gabe zase řekne Rebelovi, jestli si pamatuje, jak dříve vždycky hráli poker. Reb řekne, že si to pamatuje a Gabe se hned chytne a dodá, že teď není zrovna nejhorší příležitost. Reb mu ale řekne, že mu Sověti prostřelili balíček s kartami. Manelli dodá, že to dokazuje, že válka je peklo. Najednou jim nad hlavami proletí stíhačka Mig. sawyer řekne, že než se otočí, tak mají akorát čas, aby utekli do vody. Mig se otočí a zničí jejich auto. Jenže to už jsou Howleři v moři a plavou na místo, kde je vyzvedne loď. Fury pomáhá Sawyerovi. Ostatní chtějí Sawyera převzít. Sawyer je ale seřve, že není míček na ping-pong.

Nakonec se jim podaří dostat se na místo. Sawyer řekne Furymu, aby ho pustil jelikož není žádný invalida. Fury má radost, že je Sawyer zase tak protivný, což znamená, že je zase ve své kůži. Sawyer pak řekne Furymu, aby nechal seřadit svoje muže, jelikož jim chce něco říct. Fury čeká, že si Sawyer bude stěžovat na to, jak mu říká Same. Jenže místo toho Sawyer Furyho povýší na plukovníka. Všichni jsou v šoku. Sawyer řekne, že je na tyhle věci už moc starý a že je načase, aby se z té opice Furyho stal konečně gentleman. Fury mu moc poděkuje. V duchu si říká, že Sawyer šel s nimi a držel se celou dobu v pozadí, aby dal Furymu důvod k tomu, tohle přijmout. Chytře to Sawyer vymyslel. Fury řekne Sawyerovi, že jsou připraveni vyrazit a očekávají až dá rozkaz. Při tom mu řekne pane. Sawyer si řekne, že celé roky mu Fury říká Same a teď když byl povýšen, tak ho bude nazývat pánem až do smrti. Nakonec řekne Furymu, že to je jeho tým a je to na něm, aby je dal do pohybu.


2. příběh

V krátkém spíše obrazovém průvodci jsou nám představeni všichni členové Howling commandos. Zleva jsou to: Izzy Cohen, Robert "Reb" Ralston, Percival "Pinky" Pinkerton, Dino Manelli, Gabriel Jones, Dum-Dum Dugan a Nick Fury. Dále jsou zde doplňující postavy jako Sam Sawyer, Skipper, Hans Rooten a Agent X neboli starosta Rooten. Pak jsou tady i protivníci a to hlavně Baron Strucker a jeho Blitz Squad (zleva: Ludwig, Fritz, Otto, Siegfried, Ernst, Manfred) Pak zde také najdeme pohled z ptačí perspektivy na základnu v Británii, kde Howleři přebývají. Taky je zde pohled z letadla na okolí základny. Nakonec nám Fury představí nejzákladnější signály rukou a vysvětlí, co který znamená.


3. příběh

Přetisk příběhu Sgt.Fury and his Howling commandos 4, který najdete zde


4. příběh

Přetisk příběhu Sgt.Fury and his Howling commandos 5, který najdete zde

Postavy-

1. příběh:

Howling commandos: Nick Fury, Dum-Dum Dugan, Dino Manelli, Gabriel Jones, Izzy Cohen, Robert Ralston, Percival Pinkerton

Protivníci: Sověti

Ostatní: Sam Sawyer, Skipper, vojáci

3. příběh:

Howling commandos: Nick Fury, Dum-Dum Dugan, Jonathan Juniper, Izzy Cohen, Gabriel Jones, Robert Ralston, Dino Manelli

Protivníci: lord Ha-Ha a několik nacistů

Ostatní: "Happy Sam" Sawyer, lord Hawley, Pamela Hawley

4. příběh:

Howling commandos: Nick Fury, Dum-Dum Dugan, Izzy Cohen, Gabriel Jones, Dino Manelli, Robert Ralston

Protivníci: Baron Strucker a nacisti

Ostatní: Sam Sawyer

Příště-

Kolik misí na záchranu rukojmí ještě asi Howleři dostanou, než jim dojde trpělivost. Na každopádně ta jejich následující nebude žádná legrace.

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!