Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Leden 2015

Sgt. Fury and his Howling commandos 21

21. ledna 2015 v 11:06 | Marvelman |  Sgt.Fury and his Howling commandos - příběhyNázev- Osvobodit rukojmí

Datum vydání- srpen 1965

Příběh-

Izzy připravil výbušniny a ty najednou explodují! Izzy se hrozně vyděsí, jelikož je nezaktivoval a Howleři byli blízko. Izzy shodí helmu a běží svým přátelům na pomoc. Volá jejich jména, ale nic neslyší. Má hrozný strach, že je všechny zabil. Přiběhne k hromadě sutin a začne je odhrnovat a odhazovat. Howleři stojí kus za ním a volají na něj. Izzy je tak vyděšený, že si toho vůbec nevšímá. Fury řekne Jonesovi, aby s tím něco udělal. Gabe vezme svou trubku a zatroubí tak silně, že se Izzy hned otočí. Když vidí svoje přátele tak má hroznou radost. Bylo by strašné, kdyby je zabil a to při obyčejném tréninku. Izzy vykřikne že žijí. Fury mu zase řekne, že rozhodně ne jeho zásluhou. Izzy se mu snaží vysvětlit, že to nebyla jeho vina, jelikož ty výbušniny musely být defektní.

Najednou na místo dorazí kapitán Sam Sawyer a ambulantní jednotka. Jeden voják řekne Sawyerovi, že té ambulance očividně nebude třeba. Sawyer řekne, že bude, až si to s Howlerama vyřídí. Sawyer seřve Furyho za nepořádek, který zde způsobili. Izzy chce říct, že to je jeho vina, ale Fury ho umlčí s tím, že on za ně zodpovídá. Manelli vysvětlí Sawyerovi, že se něco stalo s těmi výbušninami a že Izzy je nejlepší odborník přes všechny trhaviny v celé armádě. Sawyer sarkasticky řekne, že medaili mu dá až později. Sawyer pak ještě dodá, že jsou to sice nové výbušniny ale byli několikrát prověřeny a byly nahlášeny bez chyb. Potom se podívá na Furyho a řekne mu, aby si vzal věci a že spolu přijdou na to, kde je problém. Fury mu řekne, že Howlerům ale slíbil tři dny volna. Sawyer to uzná a řekne, že mu bude také stačit jenom Fury.

Howleři cestují do Londýna, kde chtějí volno strávit. Fury se Sawyerem se vydají na cestu. Sawyer řekne, že pokud Howleři dostávají poškozené nebo defektní vybavení, tak by o tom rád věděl, jelikož jsou jediní Howleři, které má. Fury si z něj začne dělat legraci a říká mu Same. Sawyer mu hned připomene, že mu musí říkat kapitáne.

Howleři vejdou do místní hospůdky, kde je zrovna Bull McGiveney a jeho tým, kteří hrají šipky. McGiveney řekne, že někdo pustil Howlery z klece a pak hodí šipku přímo do klobouku Dum-Duma. Ten se naštve a vypadá na to pořádku bitku.

Sawyer a Fury navštíví doktora Zenishe, který nové výbušniny vynalezl. Zenish jim řekne, že výbušniny sám testoval a byli v pořádku. Potom ještě dodá, že je Čechoslovák a že si zažádal a propuštění, jelikož už jim nechce pomáhat vytvářet zbraně. Sawyer se ho zeptá, o co jde a Zenish řekne, že o tom nechce mluvit a požádá je, aby odešli. Sawyer si všimne fotek jeho ženy a dcery, které má na stole. Zeptá se Zenishe, jestli jeho žena a dcera zůstali v okupovaném Československu. Zenish řekne, že ano a Sawyer se ho ještě zeptá, kde teď asi jsou. Zenish řekne, že jsou ve městě Kraslice blízko německých hranic. Zeptá se proč a Sawyer řekne, že jen ze zajímavosti. Když vyjdou ven, tak Sawyer řekne Furymu, aby sehnal Howlery, jelikož pro ně má misi. Fury to sám pochopil a řekne, že ráno už budou v Kraslicích.
Když Fury dorazí do baru, tak je zrovna svědkem toho, jak se několik chlapů z McGiveneyho týmu snaží srazit k zemi Dum-Duma. Ostatní Howleři se také perou. Fury jim řekne, aby toho hned nechali a Dum-Dum mu řekne, že se může přidat, jelikož je tady dost cílů pro všechny. Fury mu vysvětlí, že na to není čas, jelikož mají misi. Všichni se přestanou prát a jdou za Furym. Fury se rozhlédne kolem a řekne Dum-Dumovi, že se za něj stydí, jelikož nechal nějaké muže při vědomí. McGiveney je sleduje a řekne, že je rozdrtili, jelikož Howleři utíkají z boje.

Druhý den jede lesem nedaleko Kraslic nacistické auto, kde sedí jistý generál a jeho řidič. Ten musí zastavit, jelikož přes cestu padl strom. Generál mu řekne, aby ho hned odstranil. Řidič se brání, že na to přece nemá dost síly. Najednou z lesa vyběhnou Howleři a nacisté se vzdají. Manelli si vezme oblečení toho řidiče, jelikož jako jediný umí dobře německy a Fury se obleče jako generál s tím, že za něj bude mluvit hlavně Manelli a on bude působit spíše autoritativně. Izzy má za úkol se postarat o ty dva. Izzy se otočí na Manelliho a řekne mu, že do příští války se naučí německy, aby dostával také ty super úkoly jako on. Nacistický generál se zeptá, co s nimi chtějí udělat. Fury mu vysvětlí, že je nechají tady v lese, jelikož než je tady někdo najde, tak ta zatracená válka už bude asi za námi.

Když konečně dorazí Manelli a Fury do Kraslic, tak je hned jde přivítat několik místních. Pozdraví Furyho a on jen kývne, aby nemusel mluvit. Pak ale přijde několik nacistů a Fury trochu zpozorní. Luskne na Manelliho a ten obstará mluvení. Pak ale jeden z nacistů řekne, že kdyby přijel někdo takhle vysoce postavený, tak by to museli vědět předem. Fury mu dá pěstí a Manelli hned řekne, že generál není rád, když o něm někdo pochybuje.

Druhý den přijde za Furym další člen místní nacistické stráže a řekne mu, že nechápe, proč propustil většinu místních vězňů. Fury řekne, že neví, proč ne. Nacista hned pozná americký přízvuk a sáhne po zbrani. Fury s ním praští o zeď a zavolá na Manelliho, aby zjistil, jestli to někdo neslyšel. Manelli si všimne dalšího muže, jak jde po schodech a omráčí ho. Přiběhne zbytek nacistů ve městě, což není mnoho, jelikož Fury jich většinu poslal mimo město. Vloží se do toho Howleři a rozdrtí všechny nacisty. Fury jednoho z nich chytne a ukáže mu fotku ženy a dcery doktora Zenishe. Nacista řekne, že je nezná a že mu ty tváře nic neříkají. Fury zavolá Manelliho. Ten vytáhne zbraň a namíří nacistovi na hlavu. Voják mu řekne, že by přece někoho jen tak chladnokrevně nezastřelil. Manelli se na něj podívá a zeptá se ho, co by udělal on, kdyby byl na jeho místě. Voják rychle přizná, že ví, kde je najdou a prozradí jim všechno, co potřebují vědět. Zenishova žena i dcera jsou drženy v zajateckém táboře ve městě Dotschwitz.

O pár hodin později jsou na místě. Fury a Manelli zase hrají stejnou roli i když Manelli Furyho varoval, že tentokrát už to nemůže vyjít. Jsou také hned odhaleni a začne přestřelka. Zbytek Howlerů se také zapojí. Gabe a Dum-Dum byli schovaní v kufru a zbytek na zadních sedačkách a měli přes sebe deku v barvě sedaček.

Howleři jsou dobří, ale stojí proti značné přesile. Jenže všichni zajatci se hned zapojí do boje a vypukne vzpoura. Uprostřed toho všeho chaosu se Furymu podaří najít dceru doktora Zenishe. Vysvětlí jí situaci a řekne, že musí najít její matku. Dívka mu ale řekne, že její matka zde zemřela před několika týdny. Fury vyjádří svou lítost a řekne, že nedávno taky ztratil blízkého člověka. Potom jí vezme s sebou a vzbouřenci zatím zapálili celý tábor. Howleři naskáčou do auta a jedou pryč. Howleři se potřebují dostat za hranice. Po chvíli narazí na tank blokující cestu. Dřív než je tank stihne zaměřit, tak přijedou blíž a Percy skončí na něj. Zanechá tam granát a skočí zpět na auto. Tank exploduje a Howleři jedou dál.

Po nějaké době dorazí na místo a zapálí signální světlo. Letadlo se po chvíli objeví, aby je vyzvedlo. Jenže je napadlo nacistickým bombardérem a zničeno! Fury řekne Howlerům, že se musí pomstít a podaří se jim bombardér sestřelit.
Po více než čtyřiadvaceti hodinách dorazí do Francie, kde jim odejde motor u auta. Zenishova dcera se zeptá, co s nimi teď bude. Fury si všimne, že nedaleko jsou koleje a zrovna jede vlak. Všem nařídí, aby ho doběhli a vylezli na něj. Howlerům se to podaří a Zenishově dceři trošku pomohou. Vůbec ale netuší, že jsou na nacistickém vlaku se zásobami a že o kus dále chystají dva členové francouzského odboje výbušniny, aby vlak zastavili.

Po chvíli jízdy výbušniny explodují a vlak vykolejí. Howleři chytnou dva členy odboje a hned pochopí, oč jde. Oba Francouzi se zeptají, co zde dělají Američané. Fury mu řekne, že potřebuje dostat dívku, co je s nimi do Anglie. Jeden Francouz řekne, že lásce a romantice se nedá poroučet. Zenishova dcera se chce bránit, ale Fury řekne, aby tomu Francouzovi nekazila jeho představy. Francouz jménem Francois řekne, že budou potřebovat mapu, střelivo a transport. Potom dodá, že uvidí, co se dá dělat. Nakonec jim to sežene.

Fury řekne Howlerům, že musejí vtrhnout do místního střediska propagandy. Howleři řeknou, že nechápou, proč by to dělali. Fury řekne, že by je tam nikdo nečekal a že Sawyer a jemu podobní pořád odposlouchávají takovéhle vysílání. Howleři tedy vážně vniknou do střediska propagandy a Fury začne hned vysílat zašifrovanou zprávu Sawyerovi. Sawyer Furyho pozná a dozví se, že Howleři budou čekat na pobřeží Normandie.

Když dorazí do Normandie, tak se shodnou na tom, že je to krásné místo a že by bylo ideální pro invazi. I zde se setkají s menšími problémy v podobě nacistické hlídky, ale zvládnou to. Nakonec dorazí jejich odvoz. I když se nalodí, tak se objeví nacistická loď, která na ně začne střílet. Jenže nezvládne manévrování a ztroskotá na proti-lodních zábranách.
Zpět v Anglii se Zenish sejde se svou dcerou a je to vážně emocionální setkání. Zenish řekne Howlerům, že si nedokážou představit, co pro něj udělali. Pak dodá, že bude pracovat tvrdě jako nikdy, aby pomstil smrt svém ženy a pomohl zničit nacismus jednou provždy. Sawyer pak dá Howlerům volno a ti hned utíkají pryč s tím, že mají ještě nedokončenou věc. Sawyer nechápe, proč tak utíkají na autobus, když jede až za dlouho. Netuší totiž, že utíkají do hospody, aby dokončili svůj boj s McGiveneym a jeho týmem.

Postavy-

Howling commandos: Nick Fury, Dum-Dum Dugan, Gabriel Jones, Dino Manelli, Percival Pinkerton, Robert Ralston, Izzy Cohen

Protivníci: nacistický generál, nacisté

Ostatní: Sam Sawyer, dr. Zenish a jeho dcera, Bull McGiveney a jeho tým, zajatci, Francois a Armand

Příště-

Nick Fury a jeho Howleři. Bull McGiveney a jeho Mauleři. Oba týmy tváří v tvář! Cože celý díl o jedné hospodské rvačce? Nebojte bude to mnohem složitější.

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!