Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Duben 2015

Strange Tales 135

3. dubna 2015 v 23:24 | Marvelman |  Strange Tales - příběhy
Název- Nick Fury, agent S.H.I.E.L.D.u (1. příběh)
Eternity volá (2. příběh)

Datum vydání- srpen 1965

Příběh-

1. příběh

Všichni dobře známe Nicka Furyho z druhé světové války, kde vedl svoje Howling commandos. Jenže Fury žije i dnes a brzy pozná, co je to S.H.I.E.L.D. (Supreme Headquarters International Espionage Law-enforcement Division).

Nick Fury byl zavolán do Pentagonu na projekt LMD (Life Model Decoy). Fury si musí vlézt do speciální, vanu připomínající, nádoby a skupina vědců ho hned napojí na přístroj. Jeden z nich ho varuje, aby se nehýbal, jelikož sebemenší chyba zde může způsobit jeho smrt. Když je proces dokonán, tak Fury vyleze z té nádoby a vědci jí odnesou. Nádoba teď obsahuje kompletní otisk Furyho těla. Dorazí také šéf projektu, který nechá rovnou objednat čtyři LMD, což jsou robotické napodobeniny nějakého člověka na první pohled nerozeznatelné od originálu. Fury by rád věděl oč jde, ale ten muž mu řekne, že na to bude čas později. Fury se tedy zeptá, proč jsou všichni strážní po zuby ozbrojení. Šéf projektu mu řekne, že jeho život je moc důležitý na to, aby ho někdo jen tak ohrozil. Fury ale namítne, že je jen obyčejný agent, kterých je tucet. Vládní člověk mu ale řekne, že Bílý dům má na věc jiný názor. Furyho hned napadne, že celá ta věc bude důležitější než čekal.

Vládní agent mu řekne, že teď s plošinou, na které stojí, vyjedou nahoru na ulici a až tam budou, tak Fury musí udělat všechno, co mu on řekne. Fury to slíbí. Jeden z techniků zavolá, že všechny čtyři LMD jsou hotovy a připraveny. Vládní agent a Fury vyjedou na ulici, kde čekají čtyři LMD vypadající stejně jako Fury. Fury na ně kouká a nemůže tomu uvěřit. Všichni čtyři jsou jeho přesné kopie. Fury se zeptá, co to má znamenat. Vládní agent mu řekne, že tohle se jim povedlo vytvořit jen za pomocí otisku celého Furyho těla. Vládní agent pak čtyřem LMD nařídí, aby se každý vydali jinou cestou vedoucí z ulice. Potom řekne Furymu, aby pozoroval, co se stane. Během několika sekund jsou všichni čtyři LMD zavražděni najatými vrahy. Vládní agent hned naskočí do svého Porsche a zavolá na Furyho, který také hned nastoupí. Dříve než si jich vrazi všimnou, tak jsou již pryč.

Chvíli jednou v klidu a Fury se zeptá, jak je to možné, že po něm jde tolik lidí. V tom se za nimi objeví tryskáč a letí nad ně. Vládní agent řekne, že Furymu hned zodpoví jeho otázku, jakmile se postará o ten tryskáč. Fury vidí, že tryskáč zrovna shazuje napalm na silnici kus před nimi. Fury zařve na agenta, aby šlápl na brzy, ale agent ho uklidní s tím, že na podobnou věc je připraven. Napalm začne hořet a jejich auto tím v klidu projede. Fury se zeptá, jak je to možné a agent mu řekne, že auto je ze stejných kovů a slitin jako rakety létající do vesmíru. Fury se podívá z okna a řekne, že ten tryskáč se vrací. Agent mu poví, že to bude jeho konec. Stiskne tlačítko a z auta vyletí rakety, které tryskáč zničí. Fury řekne, že tohle není normální vybavení špionážní organizace, jako má on a zeptá se, pro koho ten agent přesně pracuje. Agent mu řekne, že pracuje pro americkou odnož mezinárodní špionážní organizace známé jako SHIELD! Fury řekne, že to musí být vážně něco, jelikož o nich nikdy neslyšel. Najednou agent auto zastaví a to se zvedne na dvou nožičkách. Kola se ohnou do stran a Fury se agenta zeptá, proč se to auto rozpadá na kusy. Agent mu vysvětlí, že ho takto přednastaví na letoun. Opravdu to auto vzlétne a agent má konečně čas, aby Furymu odpověděl. Řekne mu, že jejich hlavním nepřítelem je organizace smrtících fanatiků, jejichž cílem je naprostá vláda nad světem. Říkají si HYDRA!
Mezitím lidé dole na ulici sledují ten letoun a uvažují and tím, co to asi je. Mezi nimi je i motorkář, který je tajným agentem organizace HYDRA. Motorkář si sundá helmu a v ní má skrytou obrazovku. S tou s spojí se svým velitelem a řekne mu, že Fury jim proklouzl, jelikož lidi ze SHIELDu se k němu dostali dřív. Jeho nadřízený ukončí hovor a je si vědom, že chycení Furyho byl jeho úkol a je teď jeho selháním. Agenti HYDRA organizace mají zelené hábity ze žlutým H na břiše.
HYDRA agent zodpovědný za chycení Furyho musí donést hlášení samotnému vůdci. Vůdce sedí na velkém křesle a vedle něj sedí jeho černý panter. Na tvář mu ovšem není vidět. HYDRA agent má hodnost Paže Hydry, což je kromě vůdce hodnost nejvyšší. Paže Hydry sdělí vůdci, co se stalo. Vůdce se naštve a řekne, že si je snad vědom co ho čeká. Bude mu odebrána hodnost a bude se muset utkat se svým nástupcem na kyvadlech. Kyvadla jsou velké kovové konstrukce ve tvaru písmene H.

Bývalý Paže Hydry a současný vylezou každý na svoje kyvadlo a musí jeden druhého srazit k zemi. Bývalý agent si všimne, že jeho nástupce má elektrickou zbraň a protestuje, že to není fér. Vůdce mu řekne, že to je samozřejmě připravené tak, aby vyhrál jeho nástupce, takže pokud nechce zemřít, tak ho musí porazit nějakou lstí. Bývalý agent křičí, že nechce zemřít a jeho nástupce řekne, že snad jako všichni členové přísahal, že se klidně vzdá svého života pro vyšší věc a pro vůdce. On řekne, že to sice ano ale byl vždycky loajální a selhal pouze jednou. Jeho nástupce řekne, že při jejich práci není místo ani na jedno selhání. Bývalý agent se pokusí svého nástupce shodit dolů, ale ten ho zastřelí svou pistolí. Je dokonáno. Vůdce vyzve nové Paže Hydry,a by předstoupil a odmaskoval se. On to udělá a ukáže se, že to je žena! Vůdce řekne agentce H, že je první žena, na takto vysokém postavení a že musí složit přísahu. Agentka řekne: "Sláva HYDRA organizaci, sláva nesmrtelné Hydře, nikdy nebudeme zničeni. Usekni končetinu a na jejím místě se objeví dvě nové. Sloužíme pouze vůdci stejně jako bude brzy celý svět sloužit nám! Sláva HYDRA organizaci." Ostatní agenti si stoupnou za agentu do řady a zvednou svoje ruce, ale každý na jinou stranou, takže to vypadá, jako by agentka měla desítky rukou.

Mezitím Fury a agent SHIELDu jsou v tmavé místnosti. Fury se zeptá, co to znamená a agent mu řekne, že než půjde dál, tak se musejí ujistit, že se k němu HYDRA nedostala dřív. Zrovna je totiž skenován jejich ochranným systémem. Když je skenování dokončeno, tak se otevřou dveře dál a agent mu řekne, že může vstoupit. Fury se ho zeptá, proč to oznamuje, jako by právě vyhrál lístek do loterie. Muž, který na něj čeká uvnitř další místnosti mu řekne, že brzy pozná, že na humor zde není místo. Fury okamžitě pozná slavného boháče Tonyho Starka a zeptá se ho, co zde dělá. Tony mu řekne, že se stará o zbraňové systémy SHIELDu.

Fury je zaveden do velké kruhové místnosti, kde je plno známých lidí z celého světa sedících do kruhu, kolem jednoho křesla, kam si má sednout on. Fury si řekne, že Stark je jasná volba. Všechny ty zbraně a hračičky, které SHIELD používá musí hodně stát a Stark je ten, kdo si tohle může dovolit. Fury se posadí a všichni hned o něm začnou mluvit. Vládní agent nechá přinést velký glóbus, na kterém je vytesaná hlava Hydry a její ruce obepínají celý svět. Agent řekne, že tento glóbus byl nalezen při útoku na jednu HYDRA základnu. Reprezentuje jejich představy a sny. Agent pak požádá Tonyho o ukázku. Tony vytasí pistoli a rozstřelí glóbus na kusy. Potom řekne, že ke zničení té věci stačila jedna zbraň. Ke zničení HYDRA organizace je ovšem zapotřebí jedna osoba, která zasvětí svůj život právě zničení organizace zvané HYDRA. Tony pak jen dodá, že si všichni myslí, že Fury je na to ten pravý.

Fury řekne, že to přece nemohou myslet vážně. Mají tady stovky vědeckých vymožeností jejichž název on nedokáže ani vyslovit. Tohle je už mimo něj. Tony řekne, že vybrali jeho, jelikož si myslí, že celý jeho život je jen důkaz toho, že na to má. Najednou Fury něco ucítí pod nohou. Díky mnoha letům zkušeností a tréninku okamžitě vytrhne křeslo, na kterém seděl a zařve, že to je bomba. Přiběhne k nejbližšímu oknu a i když neví, co je na druhé straně, tak to z okna vyhodí. Kdyby totiž bomba explodovala zde, tak by to odnesla většina vůdců svobodného světa. V tu chvíli si Fury prvně uvědomí, kde to vlastně je. Celá základna SHIELDu se totiž nachází na palubě obřího létajícího stroje zvaného Helicarrier. Proto nikdo o SHIELDU neví. SHIELD totiž není na zemi! Bomba tedy exploduje ve vzduchu. Všichni hned vědí, že to je práce HYDRA agentů. Fury začne n všechny řvát, aby sem dotáhl technika, který tuhle místnost kontroloval. Vojáci ho najdou a Fury hned řekne, aby ho chytili za čelist, jelikož by mohl mít jedovou kapsli v ústech. Fury řekne, že s takovými vymoženostmi by se SHIELD podobným věcem měl snad ubránit. Tony mu vysvětlí, že HYDRA má takřka neomezený přístup k penězům, stovky smrtících agentů a hlavně to jsou fanatici. Pak pogratuluje Furymu a řekne, že jeho práce tady skončila. SHIELD si už našel svého velitele. Fury řekne, že někdo té HYDRA organizaci musí ten zadek nakopat.


2. příběh

Dr. Strange vůbec netuší, kde započnout své pátrání po významu slova Eternity. Vydá se tedy do Anglie. Když vystoupí z letadla, tak si je vědom toho, že musí být stále ve střehu. Hned na letišti se jeden muž od něj hned odvrátí, když kolem něj Strange prochází. Strange z něj cítí zlou auru. Proto do něj schválně vrazí a když se na něj muž otočí, tak ho Strange zhypnotizuje a zeptá se ho, jestli je služebníkem Morda. Muž odpoví, že je a Strange mu dá do jeho mysli mentální blok, díky kterému zapomene, proč tady vlastně je.

Strange potom odcestuje k Yonder hradu, kde přebývá sir Baskerville, který býval dlouhou dobu Mordovým žákem, ale pak se mu stala nehoda a od té doby žije osamocen tady na hradě. On by mohl znát význam slova Eternity. Sir Baskerville ho vřele uvítá a pozve ho dál. Strange mu poděkuje a přejde hned k věci. Sir Baskerville se zamyslí a pak řekne, že mu určitě bude schopen pomoci, jelikož by měl mít určitý spis, kde o tom kdysi četl, ale už přesně neví, kde je. Vydá se ho tedy hledat. Strange si řekne, že je až nějak příliš ochotný. Pak sám sebe přesvědčí, že na tom nesejde jelikož on potřebuje znát význam toho slova, aby pomohl Ancient Oneovi a porazil Morda jednou provždy. Sám ale lituje toho, že dodnes neví, kdo Mordovi pomáhá.

Mezitím Dormammu je zase plný sil a stále uvažuje nad tím, jak mohli Mindless Ones uniknout ze svého žaláře. Pomocí mystických kouzel před sebou nechá objevit obraz toho, co se ten den stalo. Vidí, jak Clea položila jistý předmět, který z bariér vysál její energii a zase ho pak dala zpět. Dormammu si hned vzpomene, že to je ta dívka, co se skamarádila s dr. Strange, když byl zde v říši Dormammu. Dormammu přísahá, že Clea zaplatí a stejně tak zaplatí i Strange za to, že si kdy dovolil vyzvat Dormammu na souboj.

Sir Baskerville se zařve ve své pracovně a pošle telepatický signál svému mistrovi Mordovi, že Strange je u něj a nic netuší. Mordo jeho volání vyslyší a řekne, že se o to hned postará. Mordo je naštvaný, že Dormammu stále neodpovídá na jeho volání, jelikož má asi svoje problémy. Tentokrát to bude zvládnout jen s malou porcí síly od Dormammu. Proto se Mordo rozhodne do akce vyslat jednoho svého služebníka, kterého bude sám ovládat i skrze něj útočit. On ale zůstane u sebe doma, aby se mohl dále snažit zkontaktovat Dormammu. Mordo přemístí svého služebníka přímo na místo. Baskerville ho přivítá. Mordo mu sdělí svůj plán.

Baskerville přijde k čekajícímu Strangeovi a řekne mu, že ten svitek už nese. Strange se na něj otočí a Mordo na něj ze zadu zaútočí skrze svého služebníka. Dr. Strange je zasažen a rozplane se. Nebyl to ten pravý Strange. Mordo seřve Baskervilla za to, že mu tvrdil, že Strange nic netuší. Pak mu ale dojde, že Strange nemůže být daleko. Rytířská zbroj, kterou má Baskerville vystavenou se na jednou rozeběhne a utíká pryč. Mordo jí hned napadne, ale nic na ní nefunguje. Mordo to nechápe. Běží tedy za tou zbrojí. Ta vběhne do vedlejších dveří a Mordo za ní. V tom Strange udeří pěstí Mordova služebníka do břicha tak, že tne ztratí vědomí. Tím pádem se přeruší kontakt mezi jím a Mordem. Mordo doma uvažuje, co se mohlo stát, že ztratil spojení se svým služebníkem. Strange se podívá na Baskervilla a řekne mu, že vícekrát už ho nezradí. Baskervilla tam je tak stojí a Strange se pomocí oka Agamottova podívá Mordově služebníkovi do mysli. Tam se také dozví, že tím, kdo Mordovi pomáhá je sám Dormammu! Strange si řekne, že to se dalo čekat. Pak se obrátí na Baskervilla a zeptá se ho na Eternity. Baskerville mu řekne, že o tom vážně nic neví. Pak dodá, že nenáviděl Ancient Onea, jelikož on mu odmítl uzdravit jeho ruku o kterou přišel při nehodě. Proto se spojil s Mordem, jelikož ten mu slíbil ruku novou. Strange mu vysvětlí, že ho Mordo podvedl, jelikož není v jeho silách dát Baskervillovi novou ruku. Strange se pak rozhodne odejít.

Morda znervózňuje fakt, že neví, co se tam děje a proto svolá svoje přízraky a pošle je tam. Strange cítí jejich příchod a nehodlá už před nimi utíkat.

Když přízraky dorazí na místo, tak se před nimi objeví Strange a hned je dostane pod svůj vliv. Pak jim dá do hlavy, že Dr. Strange před nimi utekl do podsvětí a že by ho měli následovat.

Mordo už to nemůže vydržet a přemístí se osobně do hradu. Baskerville mu všechno řekne. Mordo se podívá z okna a řekne, že sice prohrál, ale že je každou minutu silnější a příště to bude Strange kdo bude poražen.

Postavy-

1. příběh:

Nick Fury

Protivníci: HYDRA (vůdce, starý Paže Hydry, nová Paže Hydry, agenti)

Ostatní: Tony Stark, vůdci svobodného světa, SHIELD (agenti)

2. příběh:

Dr. Strange

Protivníci: Baron Mordo, jeho služebník a špeh, přízraky, Dormammu

Ostatní: sir Baskerville

Příště-

První dny Nicka Furyho v nové práci. Není to ale jen tak ledajaká práce. Fury je totiž novým velitelem SHIELDu! Zaútočí konečně HYDRA?

Pátrání po Eternity pokračuje. Bude Strange konečně na správné stopě? Jak dopadne chudák Clea, když už Dormammu ví, že to byla ona, kdo ho zradil?

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!