Co vás čeká- Daredevil nás zavede do svých záznamů a složek a podíváme se na osobu a jeho velkého nepřítele jménem Mr. Fear!

Červen 2015

Leader

28. června 2015 v 1:05 | Marvelman |  Tales to Astonish - protivníci

Leader


Pravé jméno- Samuel Sterns


Bývalé identity- žádné


Národnost- americká


Poprvé spatřen- Tales to Astonish 62


Schopnosti-
Leader má neskutečně rozvinutou inteligenci, a to až za veškeré hranice lidských možností. Je schopen si vybavit naprosto jakýkoliv okamžik od doby co má tyto síly. Jeho schopnost předvídat události je až neskutečná. Je to dokonalý taktik. Dokáže se naučit všechno o všech vědách a oborech, co na světě jsou. je tedy posledním žijícícm polyhistorem. Dokonce ovládá i slabou telepatii a telekinezi.


Životopis-
Samuel Sterns je obyčejným laborantem. Jeho šéf ho požádal, aby mu přivezl speciální vozík, kde má svoje náčiní a nebezpečný odpad. Samuel s tím ale nabourá a cylindr s gama zářením exploduje. Samuel je ozářen. Normálního člověka by to zabilo, ale on to přežil. V nemocnici mu řekli, že je naprosto v pořádku. Jenže od té doby, měl hroznou chuť pořád číst knihy. Přečetl všechny, co našel. Měl strašnou chuť po vědění. Po několika dnech ho hrozně bolela hlava. Nemohl to vydržet a nakonec omdlel. Druhý den se probral, a když se podíval do zrcadla, tak se zhrozil. Byl celý zelený a měl obří hlavu. Pochopil, že je teď mozkem světa a že tohoto daru se dá využít k tomu, aby si přišel k penězům a moci. (Tales to Astonish 63)

Leader pracuje na svých vynálezech a začne ho znervózňovat, že agent, kterého poslal, jako špeha na Rossovu základnu se již týden neozval. Napadne ho, že mohl být prozrazen a proto zkontaktuje Chameleona mistra v přestrojení, aby se vydal na tu vojenskou základnu a zjistil, k čemu tam došlo. Chameleon slíbí, že jde hned na to. Leader se od svých zdrojů dozví, že Chameleon zklamal, a že ho porazil nějaký Hulk. Leader si řekne, že je načase, aby to vzal do vlastních rukou. (Tales to Astonish 62)

Leader je spokojen, že jeho výtvor, kterému říká humanoid je konečně hotov. Vzpomíná na to, jak před rokem přišel ke svým schopnostem. V tom Leadera zkontaktuje jeho špeh Chameleon a řekne mu, že vynálezy geniálního vědce Bannera se budou převážet z Rossovy základny na nějakou jinou. Leader je musí mít a pošle svého humanoida, při čemž ho sám na dálku ovládá. Humanoid se dostane na střechu vlaku, ve kterém se vynálezy převáží. Najednou humanoida napadne obrovsky silné zelené stvoření, které si říká Hulk. Leader pochopí, že jsou stejní. Jen to, co on získal v podobě inteligence, získal Hulk v podobě síly. Hulk se utká s humanoidem a rozdrtí ho. Leader si řekne, že o něm musí zjistit víc. (Tales to Astonish 63)

Chameleon dorazí za Leaderem a řekne mu, že jeden z Bannerových vynálezů se brzy bude testovat na jednom ostrově. Leader myslí jen na Hulka a na ten ostrov pošle skupinu humanoidů. Ti překvapivě na ostrově narazí právě na Hulka a Leader jim nařídí, aby raději přivedli Hulka, než ten vynález. Leader ho chce totiž studovat a udělat z něj svého spojence. Hulkova síla a jeho inteligence by byly smrtící kombinace. Hulk se vrhne na humanoidy a ti s ním tvrdě bojují. (Tales to Astonish 64)

Hulk se i s humanoidy proboří do moře. Z něj se stane Banner, ale humanoidům nic není. Bannera vyloví sovětská loď. Talbot se o tom doslechne a bere to jako důkaz, že Banner zradil svou zem. Leader přemýšlí, jak Hulka zničit a napadne ho, že musí unést Bannera, jelikož on s Hulkem nějak souvisí. Banner je donucen k práci pro sověty, ale změní se na Hulka a všechno kolem zničí. Hulk se pak spřátelí s jedním z místních vězňů. (Tales to Astonish 65)

Sovětští vojáci napadnou Hulka a jeho přítele z vězení, který je zastřelen. Hulka to strašlivě rozzuří a zničí všechno kolem sebe. Talbot a Ross řeknou Betty, že Bruce je zrádce. Leader nadále testuje svou teorii, že Hulk a Banner mají něco společného. Hulk zatím zničí všechny sovětské válečné zbraně, které na něj použijí, a odejde pryč. (Tales to Astonish 66)

Banner se změní na Hulka a zachrání Talbota před smrtícím pádem. Leader ho stále sleduje. Z Hulka se zase stane Banner a toho zatknou vojáci. Odvedou ho za Rossem. Betty je ráda, že ho vidí. Talbot zmíní, že Bannerovi musel pomoci Hulk. Za Brucem se staví i Rick Jones. Banner zuří, že ho označují za zrádce. Leader ale do základny pošle tisíce svých humanoidů. Vojáci nemají šanci a Hulk je také poražen, díky speciálnímu plynu, který na něj humanoidi použijí. (Tales to Astonish 68)

Leaderovi humanoidi mu Hulka donesou až na jeho základnu. Ross vyšle Talbota a jednotku vojáků, aby našli Bruce. Rick má strach, že mu chtějí ublížit a sleduje je. Leader začne Hulka zkoumat, ale vojáci napadnou jeho základnu. Hulk se s ním utká a Leader je nucen uprchnout. Velká část základny exploduje. Vojáci střelí Hulka. Rick tam vběhne a najde na zemi bezvládného Bruce. Talbot řekne, že je zrádce je mrtev! (Tales to Astonish 69)

Rick unese tělo Bruce z Rossovy základny a Ross s Talbotem zuří. Rick použije stroj v Hulkově jeskyni, aby z Bruce udělal Hulka. Hulk se probere, ale má mysl Bruce. Vyjma toho se nemůže změnit zpátky, jelikož Hulk podoba je to, co ho drží při životě. Leader stvoří ohromného humanoida. Talbot řekne Betty, že Bruce umřel a ona odmítá přijmout fakt, že byl zrádcem. Humanoid napadne základnu a Hulk se mu postaví. Ross nařídí připravit novou ohromnou raketu. Rick se snaží Hulka varovat, aby se vzdálit, než bude pozdě. (Tales to Astonish 70)

Aktualizace - Aktualizovaná složka protivníků v rubrice Uncanny X-Men!!!